Uit de Provincie. Van Heinde en Verre. Kerk, School en Zending. Gemeenteraad van Ter Neuzen. de internationale oorlogsgolf daar allerlei menschelijk bezinksel neer, waarop af doend toezicht niet goed mogelijk bleek. In de volkslogementen en slaapsteden, waar dit volkje z'n goedkoop verblijf zocht, is dan ook blijkbaar de ziekte ontstaan en, jammer genoeg! werd ze niet tijdig genoeg, naar 't schijnt, herkend. Zoo kwam ze vanzelf verder. En vond een vruchtbaren voedingsbo dem in de holen en krotten, waar „Arm Rotterdam" nog altijd schuilt en huist en waar ongeloofelijke woningtoestanden nog altijd spotten met de allereerste wetten van de volksgezondheid, er is voor sociaal hervormingswerk in de practijk van het leven nog zooveel te doen Zal 't mogelijk zijn de plaag te stuiten Voor de krachtigste maatregelen, al moesten zij ook tonnen gouds kosten, mag o.i. de overheid niet terugdeinzen. De weg der middelen moet betreden. Temeer, waar die weg hier zoo dui delijk aangewezen isverpleging der lij ders in streng geïsoleerde barakken afzondering van allen, die met hen of het hunne ook maar kunnen in aanraking zijn geweestreinheid met name op de kleedingzuivering en „ontluizing" van alle verdachte kleedij. Moge het baat geven Maar bovenal, stemme deze nieuwe bezoeking tot meer ernst des levens. Ernst, géén somberheid, neen Maar. daar zijn kringen, waarin men zich inbeeldt dat en aanstelt alsof, nu de oorlog maar voorbij is en de Spaansche griep de ergste slagen heeft toegebracht, het onbezorgde leven maar weer als een vroolijk festijn kan worden voortgezet, geen enkele bezoeking heeft deze menschen ook maar iets geleerd. Zij óns leven anders gestemd Ook vroolijk, zeker! maar in God. Dan wordt de ernst niet gemist en zal liet leven óók zijn tot verheerlijking Zijns Naams. Dat doel toch moet, zal het goed zijn, ook door de bezoekingen worden bereikt. TER NEUZEN, 14 Februari 1919. Dinsdagavond werd in de Bewaar school eene vergadering gehouden van de Afdeeling Ter Neuzen der Ver. tot Chr. Verz. van Krankz. in Zeeland. De waarn. voorzitter laat zingen Ps. 119 17, gaat voor in gebed, leest 1 Samuel 21 en spreekt een openingswoord. De sec retaris leest de notulen welke worden goedgekeurd. Uit het verslag van den penningmeester blijkt dat er een batig saldo is. De commissie die de jaarver gadering tc Goes bezocht doet verslag. De heer G. Meertens wordt herkozen als bestuurslid. Tot afgevaardigden naar de algemeene vergadering worden be noemd de hoeren J. J. de Jager, G. Du- i inck en als plaatsvervangers de heeren II. van Wijck Sr. en J. P. Vercouteren. De heer De Jager houdt een inleiding welke tol titel had, Was Saul krankzin nig? Hij teekende ons Koning Saul aan het begin, midden en einde zijns levens en kwam tot de conclusie, dat Saul ge sierd met kostelijke gaven des geestes, bekwaam tot het Koningschap, nochtans de werking van dien geest verloor, be- invloed werd door een booze geest, noch tans niet gerekend mag worden tot. de krankzinnigen te behooren. Hierop volgde cene zeer aangename bespreking. Medegedeeld werd dat tengevolge van de buitengewone onkosten op de stichting en het aanbrengen van electrische ver lichting de uitgaven dermate stijgen, dat het hoofdbestuur de hulp der correspon denten moest inroepen om meerdere contributiën te vinden en de leden te verzoeken hunne bijdrage te verhoogen. Op Donderdag 20 Februari 1919 D.V. zal Ds. Kersten van Ierseke in bet kerk gebouw der Ger. gemeente eene rede houden in het belang der vereeniging. Hierna .sluiting met dankgebed door den heer H. van Wijck Sr. De vergadering was slecht bezocht. Onder voorzitterschap van den Bur gemeester werd gisterenavond in het Hotel Centraal eene vergadering ge houden, om te komen tot eene gewapende burgerwacht. De voorloopige commissie had de concept statuten in gereedheid gebracht, welke na bespreking worden vastgesteld, en waarop de Kon. goedkeuring zal worden gevraagd. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren A. Nolet, G. Timmerman, P. A. Gulle, A. L. de Jong en Jan Donze A.Hz. De heeren II. S. van Houten en A. de Pauw werden benoemd tot leden van de Commissie tot steunverleening aan Gedemobiliseerden. Zulks als ver tegenwoordigers van de onlangs opge richte Vereeniging van Gedemobiliseer den. Reeds geruimen tijd zijn door de Ned. Christ. Bouwarbeidersbond, zetel Amsterdam, alhier pogingen aangewend om ook te dezer stede een afdeeling op te richten. Telkens te vergeefs echter. Thans echter hebben die pogingen eenig resultaat gekregen. Gisteravond verga derden alhier een 67-tal timmerlieden om zoo nu gelijk tot het stichten van -een afd. te komen. Medegedeeld werd, dat een 9-tal per sonen wenschen toe te treden. In be ginsel is dus een afd. opgericht' verder werd besloten zoo spoedig mogelijk een spreker te laten komen om doel en streven verder te lichten, waarna dan definitief tot oprichting kan besloten worden. Gisteravond werd de jaarverg. van de Vereen, voor Christ. Onderw. te Ter Neuzen gehouden in de Consistorie der Geref. Kerk. De voorz. de heer de Jager wees op het gebeurde in 't afgeloopen jaar en op onze hoop op ean spoedige gelijkstelling Het aantal leden bedraagt 83, de school is thans een volledige Mulo-School. De schoolgelden bedroegen in 't afge loopen jaar f3625,De totale inkom sten waren f 17251,565 de uitgaven f 16775,30°. Er is dus een saldo van f 476,26. Het aantal leerl. bedraagt 280, waar van op de Mulo 37. Verschillende zaken werden alsnog besproken. De heeren D. Scheele, P. J. v. Strien, J. Willemsen en G. Meertens werden als bestuursle den herkozen. De vergadering was slecht bezocht. Misschien dat de ouder avonden die in overweging genomen zullen worden, daarin verbetering kun nen brengen. (Verslag zeer beknopt door gebrek aan plaatsruimte, Redactie). Naar we vernemen zal Mr. P. Die- lernan 28 Februari voor de Antirevolu tionaire Kiesvereeniging optreden met het onderwerp „Het verleden eri de toekomst van Zeeuwsch-Vlaanderen". Dat er in Februari, terwijl alles onder de sneeuw ligt, nog geoogst wordt, zal zeker wel tot de zeldzaamheden mogen gerekend worden. Deze week werden onder de gemeente Zaamslag nog bruine boonen gemend. Dinsdagnamiddag gaf de vereeni ging „IJsclub" te Axel op de „Kleine Kreek" even buiten de gemeente, een ijsfeest. Er was veel volk op het ijs. liet fanfaregezelschap „Concordia" verleende als gewoonlijk haar welwillende mede werking bij dit feest. Axel. In de vergadering van de af deeling Axel der Zeeuwsche Landbouw- maatschappij werd de rekening goedge keurd, die sloot mot een goed slot van f482,50; de begrooting voor het dienst jaar 1919/1920 werd vastgesteld op f 1352.60 in ontvang en uitgaaf met een post onvoorziene uitgaven, groot f 827.60. Met groote meerderheid van stemmen werden herkozen als bestuursleden de heeren H. Wolfert, D. Dees, W. Diele- man Pz., terwijl in de plaats van den heer Ch. Wauters werd gekozen de heer M. Wauters Ch.z. Sedert eenige weken wordt Hulst e. o. onveilig gemaakt door een naar het schijnt uitgebreide dievenbende, die het speciaal op vee en rijwielen heeft ge munt. Dit had bijna een marktbezoeker, afkomstig uit Axel, ondervonden. Terwijl hij zijn rijwiel onbeheerd voor eea café op de Markt liet staan, zag hij nog juist dat een persoon er op zijn rijwiel van door ging. Op zijn geroep „houdt den dief" werd deze door een paar andere burgers, ter hoogte van het Postkantoor gegrepen en aan de politie overgeleverd. Het adres uit Zeeuwsch- Vlaanderen. Het comité van actie in Zeeuwsch- Vlaanderen heeft een afschrift van het aan de Koningin aangeboden adres van trouw en aanhankelijkheid aan Nederland, met een afschrift van de haudteekenin- gen der 33.500 onderteekenaars, verzon den aan den Amerikaanschen gezant, met het verzoek, dit aan president Wilson te zenden, teneinde diens steun in te roepen wanneer de Zeeuwsch-Vlaamsche kwestie op de vredesconferentie mocht ter sprake komen. De „Standaard" dringt aan op het houden van een bedestond voor de Geref. en Herv. Kerken in Zeeuwsch-Vlaanderen in verband met de Belgische voorstellen aan de vredesconferentie tot annexatie van ons gewest. De Katholieken hebben het reeds uitgeschreven. De rechtbank te Middelburg, deed uit spraak in de zaak tegen A. F. B., boots man bij den vrijwilligen landstorm wo nende te Ter Neuzen en A. P. L., Bel gisch zeeloods tegen wie wegens spion- nage, resp. anderhalf jaar en 9 maan den gevangenisstraf was eöischt. Beide beklaagden werden vrijgesproken. Arnemuiden. Dinsdag waren hier twee jongens aan het hout sprokkelen een van hen de 13-jarige T. L., is daarbij uit een boom gevallen en werd in zoo ernstigen toestand opgenomen, dat het noodzakelijk geacht werd hem per Roode Kruisauto naar Middelburg te vervoeren. (M. Ct.) Wissenkerke. Maandag kreeg de arbei der P. V. ruzie met zijn zwager, die pas van de begrafenis van zijn dochter te ruggekeerd was. De ruzie liep zoo hoog, dat de genoemde zwager een bezem nam en P. V. zoodanig het hoofd bewerkte, dat deze deerlijk gehavend geneeskundige hulp moest inroepen. (G. Ct.) Poging tot diefstal van handgranaten. Aan de militaire wapenkamer te Maastricht kwamen. Zaterdagnacht twee personen welke den schildwacht f 5000 boden, indien hij hun de gelegenheid gaf de daar aanwezige handgranaten te stelen, De man die daar alleen op post stond dreigde te zullen schieten, waarop de personen verdwenen. Sedert dien is de wacht aldaar versterkt. De polsslag des tijds op de regeeringsbureanx. Een ainbtenaat ontving vorige wee)?, rechtstreeks van een der Departementen een brief, verzonden 7 Febr. 1919, in houdende een bericht gedateerd 22 Sept. 1918, vermeldende idat zijn pensioen grondslag met inging van 1 Maart 1917 was vastgesteld op zooveel. Gelukkig was het dus geen brief over vrijlating van geinterneerden of zoo, en had hij enkeljtot gevolg, eerst een lichten schrik, en daarna een onbedaarlijke lach bui van den betrokken ambtenaar. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te Piershil, W. A. Dek ker, te Melissantte Arnemuiden, W. J. vin Lokhorst, te Noorden. BedanktVoor Tholen, J. II. Gun ning, te Hoogeveen. GercT. Kerken. Beroepen Tc Rergum, J. D. Hiersink te Nieuweroord te Raard, F. Wiersiua te Oosterhierum te Blija, M. Elzinga te Grootegast. Bedankt: Voor Vlissingen, W. L. Milo te Kollum. Benoemd tot onderwijzerfes) Te Halfweg, E. J. Oltow, te Dordrecht te Klundert, J. Jonker, te Vlissingen te Andel, moj. S. de Houdt,te Vlissin gente Spijk (hoofd), P. de Haan, te Nes. Geveinsden. Dr. Vance, van Passaic (Noord-Ame- rika), teekeut in zijn geschrift, over de Uitverkiezing, hoe sommige geestelijke dood en over de stukken der Waar heid kunnen philosofeeren en debattee- ren, terwijl ze er niet de minste erva ring van hebben, met de volgende anec dote, echt Amerikaansch „Er wordt verteld, dat in de dagen der gewette zwaarden van de Damas- ceners een koninklijk scheidsrechter op zekeren dag het hoofd van een misdadi ger afsloeg en dit met zulk een vaar digheid deed, dat de misdadiger niet wist dat hij dood was. Zijn hoofd bleef op dezelfde plaats van den romp staan, de oogen bleven rondkijken, ook de lip pen bleven zich bewegen, tot de scheids rechter een weinig snuif onder den neus hield, het hoofd niesde en van de romp viel". Zoo gaat 'took met geveinsden, die zoo redeneeren kunnen over de stukken der Waarheid zonder zelf de genade Gods te ervaren. Hun doode toestand komt pas aan het licht, als er naar vruchten van geestelijk leven gevraagd wordt. „Godsdienst is opium voor het vol k". Naar de „Chr. Welt" meedeelt, is het beroemde heiligenbeeld bij het Kreml te Moskou door de tegenwoordi ge Russische Regeering vervangen door het reeds van verre zichtbare in steen gehouwen opschrift „Godsdienst is opium voor het volk". Ziedaar de consequente beschouwing van alle Socialisme en Communisme. Zitting van 13 Februari 1919. Alle leden, behalve de heer de Bruijne zijn aanwezig. De notulen van de vorige vergadering worden goedgekeurd. Enkele ingekomen stukken worden behandeld. D'e heer I). Scheele wil in de volgende vergadering aan de orde stellen het sta tioneeren van een geneesheer te Sluiskil. De Voorz.: Daarvoor moeten we eerst allerlei „autoriteiten" raadplegen. De heer Scheele't Betreft hier een genomen besluit, we behoeven niets meer te vragen. De menschen hebben er zeer veel belang bij, en waar er nu met de demobilisatie artsen vrij komen, tnoelen we er bij zijn. Feitelijk kon de oproep direct geplaatst, maar in ieder geval moet het de volgende vergadering aan de orde- komen. Aldus besloten. De aftredende leden van de Comm. tot Wering van Schoolverzuim te Sluiskil, de heeren Risseeuw en Imandt en de aftredende leden van de Neuzensche commissie, de heeren van Rees, Elve, Geelhoedt, de Vfies en Galle worden alle herkozen. De Kamer van Koophandel en Fa brieken en de Huurcömmissie hebben een tekort. Dil laatste, komt doordat er veel zaken voor ingezetenen uit an dere gemeenten behandeld zijn. De heer I). Scheele vraagt, of die an dere gemeenten niet iets willen betalen. De Voorz. antwoordt, dat de minister gevraagd is maar deze wil tot dusver niets vergoeden. Van andere gemeenten is eveneens niets te verwachten. Het „buitenwerk" neemt echterat'. In Axel, Hulst en Sas van Gent zijn ook huur- commissie's gekomen. Bij rondvraag brengt de heer Nolsou thans een zeer ernstige kwestie ter sprake. Bij de distributierekeningen is er een gevonden,' waaruit blijkt, dat de heer Van Borsum Waalkes 700 gld. heeft ontvangen voor toezicht bij de zeepfa- }>ricatie Daardoor toont deze post voor de ge meentekas een verlies aan van 495 gld. Deze 700 gld. isderleend zonder de Com missie van Bijstand er in te kennen. De heer Nolson vraagt nu, op wat grond de heer Waalkes die 700 gld. in zijn zak gestoken heeft. Was dat toezicht noodig? Waarom mocht de Com. van Levensmid- delenvoorzieniug er niets van welen, ter wijl die anders van alle mogelijke kleine uitgaven op de hoogte gebracht wordt. De Voorz. adviseert om niet op hét door den heer Nolson te berde gebrachte in te gaan. Wil het eerst naar B. en W. verwijzen. Dan kan het ook in de com missie besproken worden. De Raad wil daarvan niet weten. De heer Waalkes deelt nu mee, dat hij een procédé aan B. en W. heeft ge geven om zeep te bereiden, en dat hij daarvoor en voor toezicht bij de bereiding 10 cent per K G. beeft ontvangen. De heer de Jager: De comm. voelde zich door deze handelwijze zoo gegriefd, dat ze eerst van plan was en bloc ont slag te nemen. De heer Nolson De heer Waalkes doet het voorkomen als heeft hjj een procédé (recept) uitgevonden. Voor 2 jaar maakte Jan Donze op dezelfde wijze al Jizeep. Wil de wethouder geld aan zeep verdienen, dan moet hij zeepfabri kant worden, en de fabrikatie op eigen risico drijven, doch niet op risico van de gemeentekas. Deze handelwijze is ongehoord. Het, geld moet teruggegeven worden. De heer de JagerHet publiek meende, dat de heef Waalkes het een dienst bewees, maar hij heeft zich zelf blijkbaar de grootste dienst bewezen. De heer v. HasseltWaarom is dit maal de Comm. van Bijstand niet in de uitgave gekend? Anders altijd. Hebben de voorz. en wethouder Visser het aan geboden, of heeft de heer Waalkes het gevraagd De heer (Waalkes had absoluut geen recht op het geld. Hij moet krachtens zijn Jeed al zijn kennis aanwenden in 't belang van ,de gemeente. Daarvoor krijgt hij zijn tracteoient. B. en W. waren dus niet bevoegd het geld te geven. De heer Waalkes mocht het niet aannemen. Als B. en W. het maar zoo beloofd hebben, dan is hun beleid zeer af te keuren heeft Waalkes het alleen in zijn zak gestoken zonder dat B. ep W. het eigenlijk wisten, dan moeten we wan trouwen hebben in zijn beleid. De heer Waalkes: In de zaksteken? Ik heb 'toch een bewijs geteekend De heer Van HasseltEu het geld toen in uw zak gestoken. De Voorz. zet de historie van de zaak uiteen. Met moeite werd er een vat, loog ver kregen de heer Waalkes vroeg iets voor het chemische toezicht. Dat werd bepaald op 10cent per K.G. Aanvankelijk kregen de grossiers 8 cent, de winkeliers 4 cent per K.G. De heer Donze vroeg echter meer. Daarom kreeg die 2 cent per K.G. er bij, die van de grossiers werd afge houden. De heer Waalkes: 't Spijt me, dat de heeren m'n werk zoo weinig waardeeren. Ik zal dan de 700 gld. wel teruggeven. De heer Nolson De wethouder heeft provisie genoten op iets wat de gemeente produceerde, 't Is goed dat het geld terug gegeven wordt. De heer Van HasseltHet is absoluut geen vriendelijkheid van den heer Waal kes, dat hij 't geld teruggeeft. Anders z<\u hij met den officier van justitie in aanraking komen. Wat d« heer Waalkes heeft gedaan is streng verboden door de gemeentewet. Het geld moet dus teruggegeven 't is onrechtmatig verkregen goed. Dat de Voorz. dit niet schijnt te begrijpen, en de zaak als van geen gewicht beschouwd, is te betreuren. De Voorz.De heer Waalkes levert toch ook geneesmiddelen aan degemeente. De heer D. Scheele: Langs een omweg! De Voorz. zegt dat er geen kwade bedoeling heeft voorgezeten hij heeft dat artikel van de gemeentewet zoo niet begrepen, maar 't zal wel zijn als de heer Van Hasselt zegt. De heer de JagerMaar de rekening had er al veel eerder moeten zijn. De Voorz. zegt dat de commissie die de boeken moest nazien, dit blijkbaar niet secuur heeft gedaan, anders had ze de rekening wel gevonden. De heer Van Hasselt: Hebben B. en W. er mee gerekend, dat als de heer Waalkes zijn onrechtmatig verworven geld niet had verkregen, dat er dan een batig saldo was? Nu is er 500 gld. te kort. Heeft de heer Waalkes om die 10 cent per K.G. gevraagd! De Voorz.We zijn 't overeengekomen. De heer Van Hasselt vindt het treurig dat de Voorz. dit als een kleinigheid be schouwd. Hij moest dat artikel uit het hoofd leeren. Hij heeft te goedertrouw gehandeld, maar hij is toch maar geroe pen de wetten te handhaven, en dat is niet gebeurd. Een wethouder heeft ge meentegeld in zijn zak gbtoken. Als er meer grondstoffen waren geweest, had de heer Waalkes nog meer verdiend. De heer v. Hasselt stelt daarom een motie van afkeuring voor over tie han delwijze van B. en W., in 't, bijzonder van den wethouder Waalkes en noodigt B. en W. uit, te zorgen, dat de 700 gld. terugkomt in de gemeentekas. De heer v. d. Ouden wil dat de heer v. Hasselt de motie maar intrekt. Hef meerendeel van 't college van P>. en W. is ter goeder trouw we rekenen er op, dat 't niet weer gebeurd. De heer v. Hasselt: Het meerendeel, dat zei de voorz. ook. Daarom een motie van ernstige afkeuring tegenover wet houder Waalkes. Maar ook B. en W. hebben verkeerd gedaan. Wethouder Visser komt ;im met een opzienbarende onthullingHij (en ook de secretaris niet) weet van een overeen komst van |B. en W. en den heer Waalkes niets af. Dat aan Waalkes 10 cent is beloofd, herinnert hij zich niet De Voorz. zegt, dat B. en W. hun spijt, betuigen over het gebeurde, 't Is niet goed geweest. Maar er is niet wil lens en wetens gezondigd. De heer v. Hasselt gelooft ten opzichte van den Voorzitter aan goede trouw. Wel is deze te goedig en te goedgeefsch. behandeld hij de zaken soms te huiselijk. De fout des Voorzitters is echter ver gefelijk. De daad van Waalkes is dat niet. De heer NolsonDe heer Waalkes beweert, dat de 10 cent hem aangeboden is; 't blijkt uit de discussie dat hij er om gevraagd heeft. Ten tweede herin neren secretaris en wethouder Visser zich niets van de zaak. De heer D. ScheeleIs de zaakjsoms tusscheu (Wethouder Waalkes en den Voorz. bedisseld? 't Lijkt er veel op. De heer de Jager: De notulen van B. en W. wijzen het toch uit? De Voorz.: Misschien, dat weet ik niet. De heer v. Hasselt stelt nu een motie voor die meer op een toelichting dan op een motie liikt. 't Gevolg is dat de heeren Geelhoedt, 1). Scheele en de Ridder verklaren tegen te zullen stem men omdat de motie niet zuivel gesteld is. Had do heer v. Hasselt twee motie's voorgesteld, een tegen wethouder Waal kes' beleid en een motie van afkeuring over de wijze waarop de zaken in de vergaderingen \an B. en W. worden behandeld, dan waren beide motie's aan genomen geworden. Met algemeene stem men (zelfs. Nu staakten de stemmen. Men wilde wethouder Visser niet in het votum van wantrouwen betrekken, en de motie was geen zuiveie weerslag op de gehouden discussie's. Toch is de zaak niet afgedaan. Men wil meer licht en in de volgende ver gadering zal het wel weer spoken. De heer 1). Scheele spreekt daarna over de kolendistributie. Op bon 86 is rommel (bruinkolen noemt men dat) verkrijgbaar gesteld. De menschen meenden dat als ze dien rommel niet namen, hun bon verstreken was. Nu bood men het juist aan, toen er groote schaarschte was. Zoo komen de heeren fabrikanten er mooi af. Maar zoo iets is schandelijk. Nam men de bruinkolen niet, dan ging ook de andere kool weer mee op de kar. Er is dus drang uitge oefend om de kool te nemen. De ge meente moest eens een analyse laten nemen, en zich tot 't kolenbureau in Den Haag wenden met de vraag, of wij dit rommeltje moeten stoken. Blijkbaar wist, de heer Scheele r.og niet, dat de bedoelde bruinkolen in Den Haag zijn afgekeurd, zooals ons van hoogst betrouwbare zijde als absoluut zeker is gezegd. De bon 8b. moet dus aan hen die die rommel noodgedrongen namen, teruggegeven worden voor an dere kolen. De voorz. deelt mee, dat de Zeeuwsch- Vlaamsche Brandstoffen-Commissie voor Ter Neuzen de bruinkolen beschikbaar heeft gesteld. Hierbij werd ons uiet dui delijk of die commissie de distributie van de bruinkool heeft gelast of toege staan ten behoeve van een handelaar wien een strop dreigt. In't laatste geval zouden we willen vragen, op wiens ver zoek P Van de plaatselijke brandst. com. Van de belanghebbende handelaar? Meer licht is hier noodig. Temeer, waar we hoorden verluiden, dat alleen in Ter Neuzen de beroemde bruinkolen zijn ge distribueerd. De voorz. deelt nog mee, dat hei niet verplichtend is de bruinkolen te nemen. De bon 8e blijft geldig. De heer ScheeleZe worden toch op gedrongen. De voorz.Niemand is verplicht ze te nemen, men kan er goede kolen voor krijgen. De heer Scheele meent dat de prijs van de grondstoffen f 15,per 1000 K.G. is, en de verkoopprijs f40,-—. De voorz. zegt dat er 46 gld. per 1000 K.G. voor betaald moet worden. De heer v. Hasselt vraagt nog of B. en W. tegen de volgende vergadering willen nagaan of het mag dat wethouder Waalkes geneesmiddelen aan de gemeente levert. Het komt ons voor, dat dit niet mag. Ooi. niet langs een omweg, al loopt die omweg ook heelemaal over Dordrecht. Maar dat zal ook wel uiet lang meer noodig zijn. De heef Waalkes kan niet anders doen dan heengaan. Het ver trouwen in hem is weg. Onaangename zelfs beleedigonde uitdrukkingen zijn te gen hem gebezigd. Heel de raad keurt zijn handelwijze afer was geen enkel verdediger. Onder zulke omstandighe- n is er maar een oplossingde 700 gld teruggeven en bedanken als wethouder. Dit is de logische consequentie uit de discussie's. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 16 FEBRUARI 1919. Gereformeerde Kerk. Ter Neuzen 9'/i en 2 uur, Ds. S. Groeneveld. Axel 9 en 2 uur, Ds. A. Thielen. Zaamslag 9 en 2 uur, Ds. H. P. M. de Walle. Hoek 9 en 2 uur, Ds. II. v. d. Wal. Schoondijke 9'/i en 2 uur, Ds. J. R. Goris. Oostburg 9'/j en 2 uur, Ds. J. Runia van Arnemuiden Bed. IIAv. Aardenburg. Geen dienst.

Luctor et Emergo | 1919 | | pagina 2