Amerik. Orgel. Sinds eenige jaren Verhuisd: Prima Wijnen „Piccardin", Zeist. Ingezonden Stukken. Burgerlijke Stand. Laatste Berichten. Handelsberichten. Hoogwatergetij te Ter Nenzen. Advertentie A an wij zing ver k rij gbaar- stelling Levensmiddelen. Broodkaarten. Wijkverpleging. Rantsoen Boter, enz. Uitreiking Petroleuin- kaarten. Aardappelschillen en Afval van Eten. Zaterdagavond 7 uur, Te koop gevraagd Thee-distributie. bij A. N. BUT Az., Heerengracht 3. 1919 Grenulaan 15, gedemobiliseerden van Ter Neuzen open beenen. Voordeelen van de Sanguinose. Voor direct GEVRAAGD voor bruiloften en partijen. FMA A. van Overbeeke-Leunis. V erzekeringsbank 2. Wat moet de Kerk doen om haar invloed op het volksleven te handhaven door Da. T. Ferwerda, Geref. pred. te Amsterdam. De prijs van deze brochure, die uitgegeven is bij W. TEN HAVE, te Amsterdam, is 40 cent. De schrijver betoogt, dat de Kerk niet mag toegeven aan liet streven om de muren zóó wijd uit te zetten, dat alle richtingen en sekten er plaats vinden. Tegenover allerlei religieuse bonden moet de Kerk de geopenbaarde waarheid Gods belijden, en zoo inwerken op het volks leven. Om blijk te geven haar tijd te verstaan, is het wonschelijk, dat de belijdenis en de formulieren worden herzien en zich uitspreken over de groote cultuurvragen van dezen tijd. Hoewel we t met deze uitspraak eens zijn, zouden we meer ver wachten van een betere opleiding van onze predikanten, een opleiding, die ben niet als vreemden plaatst voor het sociale en staatkundige leven, maar die hen de groote lijnen op die terreinen leert zien. Juist zij zijn straks geroepen leiding te geven, en daar komt thans dikwijls niets van terecht. De schrijver wil rekening houden met de sociale problemen in de prediking. Hoewel afkeerig van „sociale preeken" zijn we het in dit opzicht met hem eens. Alleen we verwachten méér van een actief deelnemen aan het sociale- en staatkundig leven. Overigens, bevelen we het boekje aan, hoewel het erg duur is. (12 bladz. voor 40 cent). 3. Cijfers en Feiten, door Dr. Beumer en C. Smeenk, uitgave van J. B. v. n. BRINK te Zutfen. Deze brochurenreeks, waarvan dit het 4de nummer is, valt ons niet mee. Wel zijn de stukjes over 't algemeen kort, doch ze zijn te „taai''. De schrijvers moesten meer volkslectuur geven. Min der citaten en de artikeltjes meer om werken tot. boeiende, licht-verteerbare kost. 4. De Ster der Christelijke Weekbla den, uitgave van drukkerij LIBERTAS, te Rotterdam. Ook nummer 5 van De Ster is weer mooi. De caricaturen worden beter, hoe wel er in dit opzicht nog wel iets te leeren is. De inhoud echter is keurig. We wijzen op een hoofdartikel over 't Belastingvraagstub door Dr. Nederbragt, op de altijd pikante Kroniek van Brou wer en op een artikel over de acht urige arbeidsdag en de nationale welvaart door Koutstaal. De feuilleton van Mevr. Hoff man is zeer lezenswaard. Ook voor onze vrouwen en voor de jeugd wordt iets gegeven. In onze Christelijke gezinnen op tafel en op reis mee in de zak, zóó moet het. 5. De Gezondheid, uitgave van J. MORKS te den Haag. We wijzen ditmaal op de artikelen Scheelzien, Diarrhee, Bloedzweren, Slaap stoornissen, Woningtoezicht en Voe dingswaarde van visch. De prijs is f 3,per'jaar voor 12 nummers. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie). Geachte Redactie, Ge noodzaakt mij tot verweer. In uw onderschrift beweert Gij, dat ik over Uw hoofd heen de Kechtsehe, in het bizonder de A.R. raadsleden, heb willen treffen. Een oogenblik later noemt Ge mijn stuk een „Seitenhieb". Tegen zulke qualificaties kom ik op. Ge moet bij mij geen bedoelingen veronderstellen, waarvan ik U ook niet verdacht heb, toen ik Uw driestar ,;Onjuist en niet van pas" las en ter sprake bracht. Ik „zoek" niemand. Mij daarvan bedektelijk te beschuldigen, gaat mij te ver. Wij behoeven dergelijke onprettige dingen van elkander niet te denken. Laat ik nog eens duidelijk mogen zeggen waarom het mij te doen is ge weest. In de le plaats is mijne bedoeling geweest wat het feit van Uw driestar betreft scherp te doen uitkomen, dat de tactiek onzer vrienden in den Raad evenzeer critiek behoefde en voor een groot deel aanleiding was tot een totaal overbodige en onaangename discussie. Tweedens vond ik gelegenheid nog maals mijn leedwezen uit te spreken over het geheel ontbreken van samen- spreking en samenwerking tusschen den Burgemeester en de Rechtsche Raads leden. Ik acht die absoluut noodig. Waar ze ontbreekt, moet onze actie doodloopen, zooals ik dit in den loop van het vorig jaar in een tweetal artikelen van mijn hand over het „kermisvraag- stuk" reeds heb verdedigd in ons blad. Daarom komt mij deze bespreking van de door U genoemde zaken in het belang der partij hoogst noodzakelijk voor. Ge vindt deze quaestie „uiterst teer". Mij wel, al zou ik andere adjectieven gebruiken. Maar mij een oogenblik op dit mij vreemde standpunt plaatsende wil ik U nu toch vragen of gelijke overweging U er dan niet van had moeten afhouden den Burgemeester in niet sparende zinnen aan te vallen Voor eene broederlijke bespreking van het verschil tusschen Uwe en zijne beschouwing over wat taciisch wensche- lijk was, (een beginselverschil is niet aanwezig), ware toch ook wel geschikter plaats te vindon geweest dan de courant, te meer wijl Ge haast wel veronder stellen kondet, dat Ge van zijn kant daarin geen tegenspraak zondt krijgen Nu Gij dat nagelaten hebt en ik noem U dat niet kwalijk. meende ik en meen ik "nog gerechtigd te zijn, ten einde het evenwicht in het oordeel Uwer lezers te helpen bewaren, mijn critiek over het publieke optreden van onze fractie in den Raad naar voren te brengen. Met broedergroet, SWEEPE. Ter Neuzen, 3 Februari 1919. Naschrift. Van liet veronderstellen van kwade bedoelingen is onzerzijds geen sprake geweest. Deze verzekering zal den geachten inzender voldoende zijn. Met den inhoud van dit stuk gaan we accoórd. Samenwerking is noodig tusschen raadsfractie en voor zitter. Dat spreekt vanzelf. Eveneens zal critiek op verkeerde handelingen of [beschouwingen van raadsfractie of voorzitter door ons blad niet mogen uitblijven, waarbij natuurlijk van pro deze, of anti- die geen sprake mag zijn, en er als vanzelve zekere grenzen zijn. Naar we meenen waren die dit maal niet overschreden. We meenden critiek te moeten oefenen de inzender achtte zich verplicht die critiek aan te vullen. En hiermee is de kwestie voor wat •ons blad betreft afgedaan. REDACTIE. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 9 FEBRUARI 1919. V ergaderingen. Geref. J. V. te Ter Neuzen,'s Zondags 7.30 in de Consistorie aan de Nieuw- straat. Andere Vereenigingen, die prijs stellen op opname van uur en plaats van ver gadering, gelieven dit op te geven aan de Redactie. De Duitsche Regeering gevormd. WEIMAR, 6 Febr. De meederheids- socialisten hebben zich vereenigd met het Centrum en de Democraten voorde vorming van de regeering. Het Kabinet bevat 15 leden, waarvan 7 socialisten, 4 Centrumleden en 4 Democraten. In de Nationale Vergadering zal het presi dentschap waargenomen worden door meerderheidssocialisten, terwijl Heine en Stellen, resp. Democraat en Centrum lid, het vice-presidentschap zullen aan nemer,. Ebert wordt President van de Duitsche lepubliek en Scheideman Rijks kanselier. De meerderheid, waarop de nieuwe regeering steunt in de Nationale Verga dering, bedraagt 330 tegen 90, welke laatste bestaan uit de conservatieven, de nationaal liberalen en de onafbankelijken. Roerigheid in het Franse he leger? WEIMAR, 6 Febr. Te Straatsburgen Saarbrücken vormden de Fransche re gimenten soldatenraden. Deze raden werden ontbonden door de Fransche overheid en de aanvoerders in hechtenis genomen. D A G E N. Voorm. Nam. Zaterdag 8 Febr. 7.-— j 7.39 Zondag 9 8.06 9 Maandag 10 9.36 10.29 Dinsdag 11 11.03 11.41 Woensdag 12 0.11 Donderdag 13 0.43 1.12 Vrijdag 14 1 1.30 1.54 1869 Zoo de Heere wil en zij leven hopen onze geliefde Ouders, Behuwd- en Grootouders, CORNELIS v. TATENHOVE cu GERARD1NA MAGDALENA v/d WIELE, den 11 Febr. 1919 hunne 50-jarige Echtvereenlging te herdenken. Dat zij nog lang mogen ge spaard blijven is de wensch van Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Axel, 8 Febr. 1919. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN malden bekend, dat in de week van 1016 Februari mag wor den afgegeven op bon No. 176b 70 gram Kaas 20 plus 177b 70 Volvette Kaas 178b 150 Jam 179b 100 Rijst 1 180b 1 reep Chocolade 181b 250 gram Suiker (Melis of bijsoorten) ,8 (2e serie der kinder-suiker- kaarten) 250 gram Suiker Melis o/ bijsoorten) bon No. 17 en 18 (11e serie der aardappel- kaarten) ieder 2 K G. Aardappelen bon No. 16 (le serie der peulvruchten- kaarten) 150 gram Bruine Bonnen bon No. 18 (le serie der peulvruchten- kaarten) 100 gTam Witte Bonnen. Ter Neuzen, 7 Feb. 191$. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. I,. WABEKE, Secretaris. De Burgemeester van TER NEUZEN maakt bekend, dat, te beginnen met de broodkaart der 85e week, de bons weder voor de werkelijke waarde moeten wor den aangenomen en dus voor een brood van b.v. 800 gram weder 800 gram aan bons moet worden afgegeven. Ter Neuzen, 7 Feb. 1919. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. Voor Jien die hulp noodig hebben, zich aan te melden tusschen 912 voorm. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN maken bekend, dat gedu rende het tijdvak 10 t m 18 Feb. geldig zal zijn bon 3 der kaarten van bet 3e tijdvak voor Boter, Melange A en B en Normaid Margarine. Ter Neuzen, 7 Feb. 1919. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. L. WABEKE, Secretaris. De Hoofdcontroleur-Boekhouder van het Levensmiddelenbureau maakt bekend, dat de uitreiking der Petroleumkaarten ten behoeve van lichtlooze gezinnen zal plaats hebben op vertoon der rantsoen- eeringskaart op Dinsdag I! Feb a s. en wel voor de houders van rantsoeneeriugs- kaarten No. 1—250 van 910 v.m. 251-500 10-11 501—750 11—12 751—1000 1-2 n.m. 1001—1250 2—8 1251—1500 3—4 1501 en hooger 4—5 Voor de bewoners van Driewegen en Sluiskil zijn deze kaarten te bekomen bij de. beereri JANSEN en MEULBROEK aldaar. Op de kaarten moet de naam van den gewonen petroleumlevorancier worden vermeld en gelieve men dezen bij het afhalen der kaarten op te geven. Ter Neuzen, 7 Feb. 1918. De Hoofdcontroleur-Boekhouder van het Levensmiddelenbureau, L. W. RIJNBERG. De Burgemeester van TER NEUZEN maakt bekend, dat het met ingang van heden verboden is a. zonder schriftelijke vergunning van den Burgemeester aardappelschillen, groentenafval en broodresten te vervoe ren b. aardappelschillen, groentenafval en broodresten in den vuilnisbak of op an dere wijze weg te werpen. In verband met dit verbod zijn voor bet aan de huizen afhalen dezer afvallen personen aangesteld, voorzien van eene schriftelijke vergunning en wordt ieder beleefd verzocht de aardappelschillen, groentenafvallen en broodresten afzon derlijk te bewaren. Vrijgesteld van de verplichting tot af geven dezer afvallen zijn zij, die deze noodig hebben voor eigen vee. Deze maatregel is genomen in het be lang der vet- en melkvoor2iening. Ter Neuzen, 5 Feb. 1919. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. Ingevolge besluit van de Woensdag j.l. gehouden ver- gadeiing van gedemobiliseerde!), worden alle ter vergadering opgeroepen bij den heer DE VRIEZE op de Markt. Komt allen op. Er zijn belangrijke voorstellen te behandelen. Namens de Comité's H. S. v. HOUTEN. DE VOS A. DE PAUW. C. D. v. WIJCK. een solied en goed onderhouden Br. met opgave van prijs, aant. registers enz., motto Orgel, bureau v/d blad. leed de Heer H. Holl te Buer (Duitschl.) aan Na 't, gebruik van 3 busjes Op rechte Winsumer Zalf was bij totaal genezen. Open beenen, zwerende borsten, bloedvinnen, steenpuisten, negenoogen, winterhanden en -voe ten, baard-, ring- en dauwworm, allerlei wonden genezen er vlug en zeker door. Prijs per bus f 0,60 en f 1,10. Hoe grooter bus hoe voordeeliger. Ver krijgbaar bij Apoth., drogisten en vele winkeliers. Te Ter Neuzen bij J. J. Kensc, Markt 9; Jch. v. Eijsden, Noordstr. 20; Firma Wed. A. v. Overbeeke- Leunis, Westkolkstr.Zaamslag F. C. WisseAxel F. Dieleman, Z.V1. GaperAxel C. B. Anthem Hulst J. A. de Bruijn, Houtmarkt Sas van Gent J. van Leemput. De Burgemeester van TER NEUZEN maakt bekend, ingevolge Circ. No. 36659 dato 4 Feb. le. de datum van hervatting der thee- distributie, aanvankelijk bepaald op Za terdag 8 Feb., is nader vastgesteld op Woensdag 5 Feb. 2e. met ingang van 17 Feb. a s. wor den ingetrokken alle distributievoorschrif ten, regelende do aflevering en den prijs van thee, behoudens ten aanzien van detaillisten voor zoover zij het lichaam eener thee- en koffiekaart hebben ge waarmerkt voor ontvangst van bon 52 en een verbruiker zich met den corres pondeerenden bon 51 bij den detaillist vervoegt, zullende derhalve de detaillist, ook nadat overigens ulle beperkende be palingen ziju vervallen, verplicht zijn en blijven op iederen bon 51 als vorenbe doeld, welke liern tot dat doel door eenen verbruiker wordt aangeboden 0.1 K.G. af te leveren tegen betaling van f 0,29. 3e. de detaillisten, zullen de in ont vangst genomen bons 51 onverwijld ver nietigen, zullende daarvan geen opzending via den tusschenhandelaar naar het T. K. D. behoeven te geschieden. Ter Neuzen, 7 Feb. 1919. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. Te Ter Neuzen bij Firma A. van Overbeeke-Leunis, Westkolkstraat en Axelsehestraatte Axel bij Joz. de Feijter Pz. bij Motor- en Rijwielhersteller, TER NEUZEN. L. DE BRUIJNE, Architect, Ter Neuzen, Telef. 134. Neemt proef met het merk heerlijk zoete roode wijn. Beleefd aanbevelend, Voor een verzekering van f5000, betaalbaar na 30 jaar of onmiddellijk bij eerder overlijden, betaalt een 30-jarig man een premie van f 135,70 per jaar, f69,21 per half jaar, f34,94 per kwartaal of f 11,76 per maand. Vraagt tarieven en inlichtingen Vlooswijkstraat no. U2 W. K. HERING, Inspecteur, Middelburg. TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 31 Jan. Borghardas van der Stigehel, 30 j jm. en Johanna Lena Maria Bedet, 24 j jd. Huwelijks-voltrekkingen 30 Jan. Johan nes van Meelen, 46 j., weduwn. en Rosalia van Waes, BO j wed.Daniël van der Munnik, 23 j.J jm. en Maatje de Rubber, 20 j., jd, Geboorten. 27 Jan. Adriana Catbarina, d. van Jan van Langeve'ds en van Janna Suzanna Harms Neeltje Maria, d. van Al- bert Jacob van Damme en van Louisa Cor nelia Meulenberg28 Jan. Ariette, d. van Gerard Adrianus van der Straaten en van Francisca Ariette Verkaik Pieternella Maar- tje Johanna, d. van Cornelis Kerkhof en van Cornelia Adrjana Bakker; 29 Jan. Adriaan Lodewijk, z. van Arie Lambertus de Jong en van Maria Sophia de Meijer PieterneUa, d. van Jan Andriessen en van Dingena Jo hanna Maria Jansen 31 Jan. Julian Augus tus, z. van Johannes Baptiste Slock en van Cornelia Adriana Veekman Geertruida Sara d. van Cornelis Meensen en van Sara Penne Cathlina, d. van Maarten van Dixhoorn en van Neeltje Dieleman 1 Febr. Sietje, d. van Govert Jacobus Kamerik en van Cornelia Maria van Maelsaeke. Willem Antbonie Riemens en van Pieternella Maatje van Dixhoorn. Overlijden 26 Jan. Jan Pijpelink, 4 m., z. van Jan en van Francoisp Riemens 27 Jan. Jacomina Cornelia Lourens, 27 j. echtg- vau Izaak Verburg; 29 Jan. Rocus deBlaaij 61 j., echtg. van Suzanna Scheele 1 Feb. Jan Andriessen, 74 j., weduwn. van Jncoba van der HoutArie Waardenburg, 78 j. weduwn. van Geertruida Vlasblom Cornelis Koole, 75 j., weduwn. van Theodora de Doel- der. (Tern. Crt.) HOEK. Huwelijks-aangiften. 9 Jan. Adri aan van Alten, oud 23 j., jm. en Maria Jan sen, oud 24 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 23 Jan. Adriaan van Alten, oud 23 j jm. en Maria Jansen, oud 24 j., jd. Geboorten. 7 Jan. |Reina Jeanne, d. van Desiré August Bombelijn en van Mathilda van Acker. 13 Jan. Cornelia Erancoise, d- van Jacobus do Bruijne (overl.) en van Adri ana Maria van Dixhoorn. 24 Jan. Pieter Geert, z. van Berend Cremer en van Jantje Hoving. Overlijden. 3 Jan. [Janna Zegers, oud 91 j., echtg. van Jacob van Hermon. 14 Jan. Adriana Platteeuw, oud 83 j.. echtg. [van Absalon Abraham van der Wiele. 15 Jan. Janna de Feijter, ond 69 j., wed. van Cor nelis Scheele. Gereformeerde Kerk. Tei Neuzen 9'/i en 2 uur, Ds S. Groeneveld. Axel 9 en 2 uur, Ds. A, Thielen. Zaamslag 9 en 2 uur, Ds. H. P. M. de Walle. Hoek 9 en 2 uur, Ds. H. v. d. Wal. Schoondijke 9'/i en 2 uur, Ds. J. R. Goris. Oostburg 9'/i en 2 uur, Leeskerk. Aardenbnrg. 9'/j uur, Leeskerk Hervormde Kerk. Ter Neuzen 9'/j Ds. A- Timmerman en 2 uur Ds. Chrispeels van Brussel. Sluiskil 9'/j en 2 uur, Dhr. L. Dek, Axel 9 en 2 uur, Ds. Hugenholtz Zaamslag 9 en 2 uur, Ds. G. van Dis. Hoek 9 en 2 uur, Ds. E. Raams. Chr. Geref. Kerk. Zaamslag 9 en 2 uur, Ds. L. de Bruijne. Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstr.) Ter Neuzen 9, 2 en 5'/i uur, Leeskerk. Lokaal Eben-Haëzer", (Kerkhoflaan.) Ter Nenzen 5'/i uur, Evangelisatie. Middelburg, 6 Februari 1919. Ter graanmarkt van beden was de aan voer niet groot. Het aangevoerde werd volgens de beken de conditiën verhandeld. Eieren f 16 per 100 stuks. Particuliere prijs f18. A A CL 4 9 ïp? V? V Hm? y V V Y V Gen. AgentJ. C. DE VRIES, Winsum (Gr Voor uw gezondheid is het beste niet te goed. De SANGUINOSE bleek voor vele zwakken, over werkten, ovorvermoeiden, het beste Waarom? De SANGUINOSE wekt uw eetlust, zij bevordert een goede spijsvertering en herstelt die, waar zij verstoord werd. De SANGUINOSE zuivert, ver rijkt en versterkt het bloed. De SANGUINOSE versterkt uw maag. De SANGUINOSE versterkt uw zenuwen. Zij voedt de hersenen, zij over wint de hardnekkigste hoofdpijn geneest de slapeloosheid zij geeft nieuwe kracht en energie. Honderden bij honderden hebben dit ondervonden. Neem er de proef van SANGUINOSE kost per fl. 2.25, per 6 11. f 12.50, per 12 fl. f 24. Te verkrijgen bij Apothekers en Drogisten. VAN DAM Co. De Riemerstraat 2c-4. Den Haag. van Lange Kerkstraat 39 naar KOSMOS H. S. VAN HOUTEN, Agent, Ter Neuze„;

Luctor et Emergo | 1919 | | pagina 3