lit de Provincie. Van Heinde en Verre. Kerk, Schooi e» Zending. Leestafel. Naar hot Persbureau Vaz Dais betref fende de bestaande plannen verneemt, beeft zich hier te lande oen kapitaal krachtig syndicaat gevormd, om te ko men tot de stichting van een dergelijke maatschappij, welke een luchtscheepvaart dienst zal tot stand brengen. Groote voorbereidingan tot de stich ting zijn reeds getroffen, waartoe o. a. ook behooren het ontwerpen van de bouwplannen voor het eerste schip en de inrichting van de landingsplaatsen. Vooral ook voor Indië zal een geregel de luchtvaartdienst van buitengewone beteekenis zijn. OFFICIEEL PUBLICITEITSBUREAU. De „Resbode" deelt mede, dat onze Regeering sinds eenigen tijd in onder handeling is om een soort officieel pu bliciteitsbureau in te lichten, waar met name ook met foto's gewerkt zal wor den, om het buitenland beter inzicht te geven in onze toestanden. MOOI ZOO! De Nederlandsche stoomvaartlijnen op Indië hebben met ingang van 1 Maart de vrachten met 25 verlaagd. Wie volgt THEE VOORTAAN VRIJ. De laatste theedistributie is aange vangen. Op bon 51 kan ieder een ons thee krijgen a f0,29. Dat moeten de winkeliers geven. Daarna is de verkoop vrij. CHOCOLADEREEPEN OOK VRIJ. Ook aan de distributie van chocolade- reepen is een einde gekomen. Men verwacht een voldoende aanvoer van grondstoffen. BENZINE. Het „Motorrijwiel" meldt: Uit be trouwbare bron vernamen wij, dat in de maand Maart aangevangen zal worden met de distributie van zuivere benzine. Tevens zal de prijs aanmerkelijk dalen. NIET LATEN BEETNEMEN. Naar men uit Den Haag van bevoegde zijde verneemt, is er reden zoowel de grossiers en winkeliers als het publiek te waarschuwen tegen zekere zenuw achtigheid, die zich openbaart ten op zichte der theevoorziening. Er worden thans door sommige grossiers en winke liers zaken afgesloten tegen prijzen, die op den duur stellig nadeelig zullen blijken, terwijl anderzijds door winkeliers in afwachting dat zij bij den komenden aanvoer thee zullen kunnen leveren, aandrang wordt geoefend op de verbrui kers om nu reeds te koopen tegen abnormaal hooge prijzen. Voor een en ander bestaat, naar werd verzekerd, geen aanleiding. Vooral nu de over- zeesche rantsoeneering van thee is opge heven, unag verwacht worden, dat er genoeg zal worden aangevoerd om de concurrentie in staat te stellen, de prijzen binnen behoorlijke grenzen te houden. Er is voldoende waarborg, dat het publiek straks op ruime schaal tegen redelijke prijzen in ziju behoefte aan thee zal kunnen voorzien. EEN NIEUWE VERMOGENS BELASTING. Naar men mededeelt zou de Minister van Financiën het voornemen hebben, een wetsontwerp in te dienen om een belasting van 20 pet. t,e leggen op iedere vermogensaanwas boven een zeker be drag aan vermogen. (Zuwachssteuer). De stemming voor leden der Pro vinciale Staten van Drenthe is bepaald op 4 April. BROODKAARTEN. Het kan zeer zeker zijn nut hebben, het publiek langs dezen weg er nog eens aan te herinneren, dat het model der broodkaarten weer veranderd is. Op elke kaart bevindt zich nu het volle gewicht van het broodrautsoen, zoodat niet meer de halve, doch de volle gewichtsvvaarde aan bons wordt afgescheurd. Zoowel bakkers als publiek dienen daarop ter dege te letten. „MODERNE" VAKORGANISATIE EN DE BURGERWCHT. Hoe elke meening in de „moderne" vakbeweging, die nu juist niet overeen komt met die der soc.-dem. heeren, onderdrukt wordt, kan blijken uit het royement, dat een der leden onderging, toen hij de „stoutigheid" had zich aan te melden voor de burgerwacht. Een ander lid, dat hiertegen protes teerde, kreeg ten antwoord, dat het hoofdmotief tot het royement hierin be stond, dat de geroyeerde zijn plicht zou vervullen, ook als arbeiders tegen de Regeeriug mochten optreden. Zulke kerels met ruggegraat zijn de heeren niet gewoon. Ze moeten daar sufferts hebben, waarop de zweep van Wijnkoop vat heeft. (Rott.) DE BOLSJEWIEK-BACIL. De actie door het bolsjewistisch ge broed in ons land gevoerd moet een schrikbarende uitbreiding hebben aan genomen. Zoo is het de „Controleur" bekend, dat de Amsterdamsche Spartacusgroep sedert 1 November j.l. een speciaal be volkingsregister bijhoudt. In dit register komen echter niet alleen de namen voor van de partijgenooten en geestverwanten maar zijn met rood aangestreept de namen van werklieden, die voor bekee ring vatbaar zijn, dus die op het oogen- blik b.v. nog tot de S.D.A.P. of tot een andere heel of half fatsoenlijke socialis tische groep behooren. Ook is er een zwarte lijst van vijanden van de revo lutionaire idee, kapitalisten, uitbuiters, spionnen, enz., en de in dit register voorkomende personen zullen, zoodra de revolutie begint, in het publiek of in het geniep worden onschadelijk gemaakt. 't Bevolkingsregister van den Amster- damschen Spartacus is nog niet in orde. Dag en nacht wordt er aan gewerkt. Want volgens de Duitsche methode meent men eerst te kunnen beginnen, als de graven voor de te vallen slachtoffers in orde gebracht zijn. Naar ditzelfde blad verneemt, beschikt de Amsterdamsche Spartacus over vele duizenden geweren (men zegt over 12000 stuks) en omstreeks 200,000 patronen. Deze geweren en het audere revolutie- tuig zijn door de hcele stad verdeeld, zoodat men op het eerste het beste teeken in het heele Mokum z'n slag zal kunnen slaan. Ouze Spartacus moet evenwel over niet meer dan 4000 betrouwbare strijd krachten kunnen beschikken. Dit aantal is natuurlijk veel te klein, om er gedu rende eenigen tijd de macht mee in handen te houden. Maar Wijnkoop rekent er op, dat zich, als de revolutie losbarst, tienduizenden vrijwilligers zullen aanmelden. Aan propaganda zou de heer Wijnkoop sedert 1 November meer dan 2 millioen hebben uitgegeven. Men zou zelfs met een soort van omkoop 'en tracteer-sy- steem gewerkt hebben. Wijnkoop zou de kletsmajoor van het gevaarlijke revolutionire gezelschap zijn. De eigenlijke organisatie zou daaren tegen in handen zijn van een werktuig kundig ingenieur, een Haagsch jong- mensch van zeer patricische familie, die nu, bij wijze van sport, aan revolutie was gaan doen. Men fluistert al, dat een Amstcrdamsch bankier, de heer O., directeur van een bankinstelling en leenkantoor voor Ne derland en Indië, met het overmaken der Russische en Duitsche revolutionaire millioenen, enorme winst maakt, en een speciaal Spartacus valuta-kantoor heeft geopend. De Regeering is van alles op de hoogte. En niemand kan het Kabinet verwijten, dat het in deze revolutiedagen stil ge zeten heeft. Minister Ruys en staats secretaris Kan hebben gewerkt, tot ze er bijna bij neervielen, en zij zijn niet a] te bureaucratisch te werk gegaan, maar hebben zich b.v. ook bediend van gewone particuliere detectieves en in formateurs. En zij hebben de revolutie willen tegenhouden door contact, te zoe ken met de burgerij (behalve dan de soc.-dem. vakvereenigingen.) DE REVOLUTIEPLANNEN IN DE MIJNSTREEK. In de Novemberdagen moeien desoc. dem. van plan zijn geweest den roomsch- katli, volksman bij uitnemendheid in Limburg, Mgr. Dr.' H. Poels, gevangen te nemen. Een 30 tal samenzweerders had zich daarvoor aangeboden, doch de tegenmaatregelen waren genomen. Even wel moet ook thans nog een agitatie tegen Dr. Poels bestaan. De mijnwerkers hebben echter deze week hun popuiairen leider op grootsche wijze geschuldigd, terwijl op een grootere aansluiting bij de burgerwacht werd aangedrongen. WAT NEDERLAND VOOR BELGIË DEED. Om zich een denkbeeld te vormen van de uitgaven, welke ons land zich ge- 'troost heeft voor het onderhoud en de verpleging der Belgische vluchtelingen, kunnen de volgende cijfers, aan offiicieele ontleend, dienen, zegt „Zelandie". Vanaf Oct. 1014 tot en met 31 Mei 1917 werd door 's Lands kas uitgegeven voor Vluchtoord Nuuspeet f 2.700.000; vlucht oord Ede f2.600.00; vluchtoord Uilen f2.800.000; vluchtoord Gouda f900.000; vluchtoord Veenhuizen f 100.000; gewoon onderstand f 10.800.000; stille behoeftigen f 700.000 kleeding en schoeisel f756.059.83 gewoon onderwijsf 302.189.78 onderwijs in handwerken f784.790.57; verplaatsbare woningen f45.640; voor de gezinnen der geïnterneerden f386.133.56; vrij vervoer en extra trei nen f300.000. Totaal 123.174.773.74. Bij deze bedragen moeten nog gevoegd worden de kosten van de tijdelijke vluchtoorden te Klooster/.ande en Bergen op Zoom en verder nog de kosten van af 1 Juni 1917 tot heden, welke bedra gen nog niet bekend zijn. Wij zullen zeker niet overdrijven als wij aannemen, dat het onderhoud, huis vesting en verpleging der Belgische vluchtelingen aan 's Lands kas heeft gekost dertig millioen. Dit bedrag, dat door niemand wordt terugbetaald, moet door de belastingen worden gedekt. Woensdagavond werrl onder leiding van den heer II. S. van Houten alhier de vergadering gehouden van gedemo biliseerden. De opkomst was flink. Be sloten werd een krachtige actie te voeren voor de vóór 1 Augustus met verlof gezondenen, ter verkrijging van een ver goeding. Terwijl de verceniging tevens de belangen zal behartigen van al de gedemobiliseerden, o. a. iu verband met de werkeloosheid. Op voorstel van den voorzitter werd het comité dat deze vergadering had bijeengeroepen, en het comité dat j.l. Zondag een soortgelijke vergadering hield opgedragen de voorbereidingen te treffen voor een ineensmelting van beide ver- eenigiiigen A. s. Zaterdag komt deze kwestie dus aan de orde, terwijl dan belangrijke besluiten zullen worden ge nomen. In hun eigen belang wordt dus alle gedemobiliseerden aangeraden om Zaterdagavond present te zijn. Dinsdag en Woensdag was de dienst der Prov. boot op de W. Schelde zeer beperkt en ongeregeld wegens ko- lengebrek. Donderdagavond had een stagnatie door mist plaats. De boot van Hansweert vertrok om ruim 9 uur en was om 'ruim 10 uur bij de haven van Ter Neuzen, Juist viel weer een dikke mist en de boot kwam voor anker. Een kwartier later was het weer helder, doch er moest een uur gewerkt worden voor het anker weder aan boord was, zoodat om half 12 de boot binnenkwam. Gisteren had alhier ten joverstaan van notaris Drogmans plaats de ver- kooping ten verzoeke van de Erven van Mej. Wed. A. Scheele te Terneuzen. Het woonhuis aan de Markt werd ge kocht door den heer P. J. Sdheele voor f 10.900 De 10 gemeten 59 roeden bouwland, gelegen in den Pierssenspolder bij Sluis kil en verhuurd aan J. de Visser te Axel, door den heer -J. A. van Rompu vóór f 1200 per gemet. Internationalisatie van het Kanaal Ge n t-T er Neuzen. De gemeenteraad van Gent sprak een stemmig den vvensch uit, dat door de vredesconferentie maatregelen worden genomen, öm aan België voorLaan de vrije beschikking te verlecnen over het kanaal Gent-Terneuzen met zijne oevers tot aan zijne uitmonding, zulks in het belang van Gent als havenstad en van het afwatoringsgebied ter weerszijden van het kanaal. Het verlangen van den Gentschen raad is ter kennis gebracht van de Belgische regeering en van de Belgische afgevaar digden ter vredesconferentie. Dinsdagavond stond te Driewegen een vrouw op den tram van 9 uur naar Zaamslag te wachten. Wegens de Mu ziekavond vertrok de tram om 12 uur uit Terneuzen. Eon bewoner van-Drie wegen heeft zich over de vrouw ont fermd en haar naar Zaamslag gebracht, al loopende. Woensdag voormiddag werd door G. v. B. eu P. de II. van Zaamslag onder het rijden naar Tor Neuzen aan den kant van den weg opgemerkt, dat daar een meisje lag, naar schatting een goede 20 jaar oud. Eerst meenende, dat ze dood was," bleek hun spoedig, dat dit gelukkig niet het geval was, maar dal ze toch buiten keunis was. Ze droegen haar binnen bij den land bouwer J. de B. Toen ze bij kennis kwam, vertelde ze al schreiende, dat ze uit Duitschland kwam, waar ze met hun schip lagen. Ze was in den trein reeds ongesteld geweest, had weinig of niets gegeten op reis en was nu opjweg naar Spui. Te Axel is opgericht een stieren- vereeniging' met aanvankelijk 26 veehou ders als leden. Op Dinsdag a. s. zal nogmaals een vergadering van veehouders worden ge houden, teneinde een bestuur te kiezen en nadere besprekingen te houden. Sluis. Een tweetal alhier wonende Duit sche officieren hielpen indertijd de verde digingswerken langs de Belgische kust aanleggen. Om verdere rampen te voor komen hebben ze zich 'viijwillig bij het Belgische Legerbestuur aangemeld om verschillende verborgen „helsche machi nes", die na eenigen tijd {zouden ont ploffen, aan te wijzen. Deze week werden ze met een auto afgehaald en na zich van deze mensch- lievende taak gekweten te hebben weer naar Sluis teriiggevoerd. Middelburg. De definitieve sociaal de mocratische candidatenlijst voor alle Statenkieskringen iu Zeeland is, naar „Het Volk" meldt, als volgt vastgesteld 1. G. F. Lindeifer, Vlissingen; 2. L. Onderdijk, Middelburg; 3. Dien Duiker, Ter Neuzen; 4. P. A. Perrels, Zierikzee 5. A. M. Overhoff, Goes 6 W. P. Oor- nelisse, Middelburg; 7. J. de Meij, Vlis singen 8. M. Pols, Goes; 9. C. Ia. Ver beke, Zierikzee. Baarland. De werkman R. had op de hofstede van den landbouwer S., het ongeluk, toen hij zich bij de paarden bevond, zoodanig door één der dieren tegen het onderlijf geslagen te worden, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Zijn toestand is ernstig. Goes. Woensdagmiddag omstreeks U/a uur kwam de schildersknecht v. V., wo nende aan den Ileernissewcg, door de gladheid zoodanig te vallen, dat van de rechterhand de pols brak. Dr. van der Harst verleende heelkundige hulp. Mej. T. de Buck, wonende Jacob Valckestraat, had het ongeluk in de Zus terstraat door de gladheid te vallen en haar rechterarm, even boven de pols, te breken. Dr. v. d Berg verleende haar heelkundige hulp. In de te Goes gehouden vergade- dering van den Prov. Bond van R.-K. Kiesvereenigingen in Zeeland is, zulks in afwijking met het vroegere advies van dén Bond en met. het in meerdere centrales ingenomen standpunt, besloten dat bij de a.s. Statenverkiezingen iedere kieskring met een afzonderlijke lijst zal optreden. Kieskring Hulst 1. P. F. Fruijtier te Hontenisse. 2. E. B. Dnmoleyn te Hontenisse. 3. F. van Waesberghe te Hulst. 4. J. A. van Rompu te Ter Neuzen. 5. B. C. Puylaert te Zuiddorpe. 6. Em. Lockefeer te Hulst. 7. F. Ilombach te Hulst. 8. L. W. G. Hoefnagels te Sas v. Gent 9. A. Bal te Hontenisse. Kieskring Sluis. 1. A. Ilendrikse te IJzendijke. 2. A. II. d. Miliiano te Wat.erlandk. 3. E. C. Martens te Aardenburg. 4. A. F. Aernaudts te Sluis. Vóór en tijdens de godsdienstoefe ning, Zondagmorgen, vulde de Gerefor meerde kerk te Zierikzee zich niet kolen damp, tengevolge daarvan velen het gebouw verlieten, anderen bewusteloos werden. Ten slotte werd besloten den dienst te staken tot des avonds, welke echter ook moest beëindigd worden, aangezien de damp nog steeds hinderde. De predikant was toen mede ongesteld. Te Ohee en Laak stak Zaterdag het zoontje van den landbouwer J. Laugs een langs de Maas gevonden dynamiet- patroon in de woonkamer van zijn ouderlijk huis met een lucifer aan. Er volgde een hevige ontploffing, waarbij den jongen een gedeelte zijner rechter hand" werd afgeslagen en hij aan gelaat, en schouders ernstig Werd verwond. Ook de moeder bekwam ernstige wonden in het gelaat. Den laatstee tijd worden daar veel dergelijke patronen langs den oever der Maas gevonden. Zondagnamiddag om 5 uur zijn on der Langweer (Fr.) de 16 jarige Tarnmo en zijn 18-jarige zuster Neeltje, kinde ren van W. de Boer te Hommerts, na bij Snoek door het ijs gezakt en iu diep vaarwater verdronken. Zij kwamen van Langweer en waren op weg naar huis. Een derde persoon die mede te water geraakte is gered. Men meldt uit Zaandam Twee jaar geleden werd de laatste hand gelegd aan het nieuwe postkantoor dat gebouwd werd op het gedempte damterrein en f 100,000 heeft gekost. Tijdens den bouw begon het echter reeds te zakken en zoodanig te scheuren, dat men het niet in gebruik durfde te ne men. Overwogen werd, het af te bre ken en nieuw op te bouwen. Met het oog op de duurte der materialen werd hiervan afgezien en besloten het te res- taureeren. Deze restauratie kostte f 30.000. Einde- dan werd het den afgeloopen zomer in gebruik genomen. Nu réeds begint, het weer te verzakken eu vertoonen zich in twee hoeken nieuwe scheuren. Het personeel van het postkantoor acht een onpartijdig deskundig onderzoek noodza kelijk met het oog op niet denkbeeldig gevaar. Vast staat, dat het gebouw niet te redden is eu men weldra zal moeten besluiten het geheel tegen den grond te we rpen. Toen de 81-jarige O. v. d. P. alleen thuis was, is hij in zijn woning te Haar lemmermeer nabij Bennebroek, door twee personen overrompeld en ernstig mishandeld. Terwijl een dezer perso nen den ouden man vasthield heeft de ander het geheele huis doorzocht, tot zelfs de bedden werden over den grond geworpen, doch beide onverlaten hebben den buit niet kunnen vinden en zijn onverrichterzake vertrokken. Dat dit geen onbekenden zijn is vrijwel zeker. Paard en wagen verdwenen. Bij de firma Van de G. aan den Zwar- teweg in den Haag, was tegen gister morgen ontboden een wagen met twee paarden om een vracht to vervoeren. Een koetsier van genoemde firma was op den bepaalden tijd met de twee bes te paarden en een wagen aanwezig een als heer gekleed persoon deelde hem mee, dat hij nog wel eenige mannen kon ontbieden, daar het vrachtje te zwaar was om het alleen op den wagen te krijgen. De koetsier moest maar even naar een publiek telefoonstation (in do Ilobbemastraat) gaan om de firma op te bellen. Toen deze dit gedaan had en terugkeerde, waren paarden en wagen verdwenen. Men vreest dat de paarden naar een slachter zijn gevoerd, om voor de consumptie gebruikt te worden. (Nederl.) Moordaanslag op het ijs. Men meldt uit GorinchemTwee onverlaten, zekere II. v. M. eu P. v. d. M., resp. 20 en 16 jaar oud, uit HerwgT nen, bij Gorinchem, hebben tijdens het ijsvermaak in den polder Her wijnen, de personen II. van Es en W. Stérk, woon achtig te Veeren met bijlen aangevallen. Van Es werd bijna de geheele pols af gekapt en Sterk bekwam een houw in zijn arm. De gewonden zijn naar fret ziekenhuis to Gorinchem overgebracht., Zoover men weet was er geen aanleiding tot deze moordaanslagen. Doordat in het huis van bewaring te Dordrecht geen plaats is, zijn de daders nog op vrije voeten. Zoo vraagt het „Vad." liet Haagsche blad verneemt n.l. het volgende. Dezer dagen werd bij een bewoonster van de Ieplaan ingebroken. De dame boorde, hoe de dieven beneden doende waren en poogde onmiddellijk telefonisch de politie te waarschuwen. Van half drie af tot halfzeven is zij in de weer geweest aan het toestel, doch kon van de juffrouw die blijkbaar in slaap ge vallen was, geen gehoor krijgen. Vier angstige uren heeft deze dame doorge maakt en onderwijl werd haar tafel zilver het huis uitgedragen. Is het niet prachtig? Zondagmiddag heeft ten huize van den hoer L. Klein te Utrecht een droe vig ongeluk plaats gehad. Door jhet trappelen van het kindje in de wieg vat te het wiegenkleed vlam aan het inha latietoestel, hetwelk nabij de wieg ge plaatst was. Het ventje, oud 9 maan den, kreeg zware brandwonden en is eenige uren daarna in het ziekenhuis overleden. Uit Bleiswijk schrijft men Een oud inwoner dezer gemeente, die jaren ge leden naar Transvaal vertrok, toonde zijn geboorteplaats niet vergeten te zijn. Hij begreep, dat de oorlog en dure tijden ook bier armoede hadden veroor zaakt. Ziju oude schoolmakkers wou hij helpen. Daartoe ontving het hoofd der Gemeente 10 pst. ter verdeeling onder 12 behoeftigen, die ruim 40 jaar geleden de school met hem hadden bezocht. Ned. Herv. Kerk. BeroepenTe Rotterdam, K. II. E. Gravenmeyer, te Voorburgte Ellewouts- dijk, L. M. S. J. Herfkens, te Utrecht te Zegveld, G. J. Koolhaas, te Barneveld. Aangenomen Naar IJlst, B. Gijzel, te Rhenen. Bedankt: Voor Ooster-Njjkerk, S. Go- verts, te Ottoland. Geref. Kerken. Beroepen Te Workum, J. F. v. IIul- steijn, te Middelstum te Utrecht, R. E. van Arkel, te Soestte Gorinchem, W. van 't Sant, te Voorthuizon. Bedankt: Voor Kruiningen, W. Beek, te 's Gravenhage. Christ. Geref. Kerk. BedanktVoor Leerdam, P. de Groot, te Rotterdam. Benoemd tot onderwijzer(es) Te Zevenbergen, J. Baan, te Zwiju- drechtte Groningen, A. C. La Roy, te Harlingeu te Amsterdam, R. Kamminga, te Aaltente Vlissingen, J. G. II. van Kuilenburg, te Den Haag en E. II. v. d. Brink, te Doctinchem te Klundert, mej. C. v. Ruggen, te Rotterdam te Utrecht, I>. W. G. Scholten, te Hoevelaken; te 's Gravenhage, S. v. d. Schaaf, te Sche- veningen. Een B ij b e 1 voor Wilson. Het Amerikaansche Bijbelgenootschap lieert aan President Wilson met zijn toe stemming een speciaal gebonden Bijbel gezonden ten ge-bruike aan de tafel der Vredesconferentie wanneer de gelegen heid zich Voordoet. 0, die laatste vijf woorden De gelegenheid zal zich zeker wel voordoen, en zelfs meermalen. Maar zal men de autoriteit van het Woord van den Koning der Koningen metterdaad erken nen 1. Zeeuwsch- Vlaanderen Nederlandsch, door l)s. J. N. Pattist, uitgave van de firma A. J. BRONSWIJK, te Oostbnrg. De schrijver wijst er in dit boekje op, boe Zeeuwsch Vlaanderen aardrijkskun dig bij België behoort. Sinds de tijd van den 80-jarigen oorlog hoeft het echter tot Nederlaud behoord. In 1604 veroverde Maurits IJzendijke, Aardenburg en Sluis, waardoor er rust en veiligheid voor West-Zeeuwsch-Vlaand eren ontstond. Het Oostelijk deel was grootendeels reeds in 1572 in Nederlansche handen gebracht, door de Watergeuzen. Na. herhaaldelijk van meester te zijn veranderd, werd Hulst in 1645 door Frederik Hendrik voorgoed aan ons land gehecht. Het geloofsverschil behalve 't land van Hulst, was ons gewest grootendeels protestant met Vlaanderen trok reeds toen een diepe kloof tusschen Spaansch België en deze streken. Protestantsche vluchtelingen uit Vlaanderen, Frankrijk, en Salzburg vestigden zich hier. Drie eeuwen is Zeeuwsch-Vlaanderen dus aan Nederland verbonden geweest. Neder landsch onderwijs, Nederlandsche ambte naren, regeeringspersonen en predikanten hebben de band tusschen Zeeuwsch- Vlaanderen eu Nederland versterkt. In 1672, in den Franschen tijd en in 1830 hebben de inwoners getoond bij Nederland te willen blijven. Krachtig is ook nu bet Nederlandsch- bewustzijn van deze streek. Minstens 99 van de bevolking wil bij Neder land blijven. Het. boekje eindigt met een overzicht over de middelen van bestaan in Zeeuwsch-Vlaanderen, waaruit het groote belang van Nederland bij behoud van Zeeuwsch-Vlaanderen blijkt. Wij bevelen bet bQekje zonder voor behoud aan ieder Zeeuwsch-Vlaming moet het lezen, en in 't overig deel van Nederland en in Vlaamscb België verdient het een ruime verspreiding. De prijs is ons niet bekend, de uitge ver zal die allicht bij noodige en wen- schelijke reclame in ons blad alsnog bekend maken. TER NEUZEN, 7 Februari 1919. Een duur postkantoor. Brutale overrompeling. Is er nachtdienst bij de telefoon Treurig ongeval. Aardige attentie.

Luctor et Emergo | 1919 | | pagina 2