Uit de Pers. Uit de Provincie. Van Mei mie en Verre. aan de ongehuwde, doch niet aan de gehuwde vrouw het kiesrecht wilde toe kennen Mr. J. J. Croles, die te verstaan gaf, dat in Friesland het verlangen naar vrouwenkiesrecht niet zoo sterk is, doch dat de vrouwen daar wèl belangstellen in de politiek, terwijl eindelijk de heer Duymaer van Twist verschillende vragen -stelde, o.a. deze wat zullen we doen, als duizenden onzer vrouwen principieel weigeren ter stembus op te gaan deze spreker verzekerde, dat hij in de Kamer niet voor vrouwenkiesrecht stemmen zou. Na al deze sprekers werd liet woord nog gevoerd door de beide inleiders, ter beantwoording van de gemaakte opmer kingen. De Voorzitter merkte tenslotte op, dat er geen beslissing wordt genomen, dus ook geen conclusie getrokken. Wel wil hij zeggen niet mee te gaan met het denkbeeld van den heer Hoek, om de gehuwde vrouw uit te sluiten. Komt het Vrouwenkiesrecht, dan zij het ook voor die vrouwen, die zijn opgevoed bij Bijbel en Catechismus. Rekening houdend met de groote waarschijnlijkheid, dat het Vrouwenkiesrecht komt, adviseert hij de vrouwen tot de kiesvereenigingen toe te laten en aan haar politieke opvoeding te arbeiden. De Voorzitter deelt mee, dat in de vergadering van het Centraal Comité be sloten is een Commissie voor Grondwets herziening te benoemen, die o.m. het onder ons brandende vraagstuk van de verhouding van Kerk en Staat zal onder handen nemen. Ingaande heden zijn er maatregelen getroffen dat de treinen beter verwarmd zullen worden. NATIONALE BETOOGING VOOR DE EENHEID VAN NEDERLAND. Voor de nationale betooging, die Don derdag a.s. zal plaats hebben in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen, is een eere-comité gevormd, waarin naast alle leden van de regeeriDg ook zitting hebben genomen de voorzitters van de hooge colleges van staat, benevens de commissaris der Koningin in Zuid-Holland en de burgemeester van 's Gravenhage. Van het uitvoerend comité maakt ook baron Van Geen, particulier secretaris van de Koningin, deel uit. De Koningin en de Koningin-Moeder, zoomede de Prins en Prinses Juliana zijn uitgenoodigd om de betooging met hun tegenwoordigheid te vereeren. De bctooging zal in hoofdzaak bestaan in het ten geliodre brengen van nationale liederen door personen in Limburg en Zeeland woonachtig, begeleid door orkest, terwijl het woord zal worden gevoerd door den voorzitter der Tweede Kamer mr. D. Fock en de voorzitters van de comité's voor een volkspetitiounement, resp. in Zeeland en Limburg. De Zeeuwen zullen in hun provinciale kleederdracht aan de betooging deel nemen. GEEN SPOORWEGSTAKING. Naar we uit doorgaans goed ingelich- to kringen vernemen, ontwikkelen, zich de omstandigheden in die richting, dat het gevaar voor een algemeeue staking van spoorwegpersoneel tot op een mini mum is teruggebracht. (Hbl.). HET SPEK UIT ENGELAND. De commissie, die in Engeland het daar gekochte spek moet onderzoeken, komt tot de conclusie, dat kleur, reuk en smaak voortreffelijk zijn. Slechts enkele partijen zijn afgekeurd, docli in het algemeen is de kwaliteit uitstekend en zijn vele partijen eerst kort in Engeland aangekomen. Dit in tegenstelling met de geruchten, als zou het spek jaren oud zijn. Alleen wijkt de smaak iets af van die van het spek onzer vaikens. De eerste zending, G200 kisten, is j.l. Donderdag per stoomschip „Import" af gezonden. VRIJSTELLING WEGENS BROEDER DIENGT. "(Officieel). Aan de dienstplichtigen van de lichtingen 1918 en 1919, die on derscheidenlijk in 1917 en 1918 recht op vrijstelling wegens broedeidienst of we gens aanwezigheid van in het zelfde jaar geboren broeders of halfbroeders hadden kunnen doen gelden, doch deze vrijstelling niet hebben aangevraagd, zal daartoe alsnog de gelegenheid worden gegeven. s HANDELSVERKEER MET ZWITSERLAND. Thans is, naar het „Ilbld." meldt, uit Zwitserland een trein met handelswaren via den linker Rijnoever naar Nederland afgezonden. Er zijn voor twee millioen zijden stoffen en eveneens voor twee millioen andere stoffen in den trein. MINISTER RUYS DOOR EEN FRANSCH BLAD GEINTERVIEUWD. Naar het Pers-bureau Vaz. Dias ver neemt, heeft de „Excelsior" een onder houd gehad met den Nederlandschen Minister-President Ruys de Beeren- brouck. De premier verklaarde, dat de aan komst van den Keizer een onaangename verrassing had veroorzaakt en hij voegde er aan toe, dat, wanneer er voorafgaande onderhandelingen waren., gevoerd de Keizer zich thans niet in Holland zou bevinden en geen bron van moeilijkheden zou zijn. Voorts wees de Minister er op, dat de huidige toestand van den Keizer een voor- loopige is. Geen enkele vreemde regeering heeft nog tegen W i 1 h e 1 m s v e r b 1 ij f in Neder land geprotesteerd. „Het is mogelijk", zeide de premier, „dat de regeeringen ter zijner tijd den wensch te kennen zullen geven zich met ons over de definitieve verblijfplaats van den Keizer te verstaan. Men zal ons bereid vinden alle schik kingen te onderzoeken, die vereenigbaar zijn met Holland's eer en waardigheid". Gevraagd naar een eventueele wijziging van het verdrag van 1839 antwoordde de Minister, dat territoriale eisehen niet door de Regeering zouden worden aan vaard, wat de geheele bevolking zou goedkeuren. In zake de Scheldekwestie refereerde de Minister zich aan de ver klaringen van den Minister van Buiten- landsche Zaken, Jhr. Mr. Dr. van Karne- beek in de Kamer afgelegd. DE STATIONSBOEKHANDEL EN DE ONZEDELIJKHEID. De Tweede Kamer heeft met 38 tegen 34 stemmen (zuiver rechts tegen links) de motie-Deckers aangenomen, waarin de Regeering wordt uitgenoodigd noodige verbeteringen aan te brergen in den stationsboekhandel ten opzichte van schandelijke lectuur. VRIJZINNIGE EN SOCIALISTISCHE OPERA LIEFDE. Zoo men weet wordt op voorstel van den heer Duymaer van Twist aan de Ned. Opera geen Rijkssubsidie ver leend. Thans zal in een aandeelhouders vergadering van de naamlooze vennoot schap, die genoemde opera exploiteert, liquidatie worden voorgesteld. Zonder Regeeringssteun gaat het niet. De heeren moesten eens een voorbeeld nemen aan onze kleine luydcn, die jaar in jaar uit hun Chr. Scholen uit eigen middelen moesten stichten en onder houden. EEN HOLLANDSCHE ROSA LUXEMBURG. Welk een gevaarlijk individu mevrouw Roland Holst is, kan blijken uit een rede, gehouden voor de Amsteidamsche Stu- dentenvereeniging, welke redevoering luide werd toegejuicht. Slechts enkele grepen doen we er uit, om te doen zien, hoe het zaad van bolsjewisme met volle hand wordt ge strooid, vooral onder de intelleetueelen. Zij wekte de studenten op, de revolu tionairen voor te gaan en te leiden, om daardoor te komen tot de zegeningen van het bolsjewisme. Ook hier moet de revolutie onvermijdelijk komen. De arbeiders moeten verlost worden uit den nationalen ban en deze verlossing zal niet kunnen geschieden dan door veel ellende burgeroorlog, honger en wreed heid. De intelleetueelen vreezen deze ellende, want zij verlangen naar rust en dat is zeer begrijpelijk. Doch men moet leeren inzien, dat de hel der revolutie noodig is om te komen tot den waren vrede. Mislukt de revolutie, dan willen de intelleetueelen een goeden tijd tege moet gaan en velen wenschen dat. Wie echter dit egoïsme wil dienen, sluite zich aan bij de burgerlijke partijen, doch wie naar hooger streeft, sluite zich aan bij de revolutionaire partijen, welke alleen, na onnoemlijk veel ellende, de zegeningen van het communisme zullen brengen. Een menschenleven zal noodig zijn om den strijd voor het communisme uit te strijden en gedurende dien tijd zal de levenszekerheid wegvallen. Verder weet de spreekster het geweld aan de sociaal patriotten en noemde de verhalen van bijl, handgranaten en revolver, geschied bij het optreden der communisten voor de kazerne te Amstci dam, een leugen, om vervolgens de volgende definitie Ie geven van de revolutie De revolutie wordt geboren in een tijd van bloed, in een wereld van wapenen en daarmede is haar geboorte smartelijk. Dwang zal tijdens de revolutie noodig zijn. De massa is niet rijp en kan slechts rijp worden onder het com munisme. De massa moet daarom wor den geleid en ontwikkeld, waartoe noodig is, dat de revolutionairen de groote vergaderzalen en dé groote dagblad- bureaux bezetten. Tijdens de revolutie zal er een klasse-dictatuur zijn en geen ware democratie. Hoe lang die dictatuur zal duren, is niet te voorspellen. ONDERLING OVERLEG. Tot overleg tusschen Regeering en vakorganisatie is de Minister van Arbeid bereid, die ook steeds de vakorganisaties zal hooren over de kwesties omtrent de arbeidsvoorwaarden. EEN IIAAGSCHE VLIEGERSCHOOL. „Het Vaderland" voert een pleidooi voor de ontwikkeling van het vliegwezen en wil, dat Nederland er een belangrijk aandeel in neme. Het stelt een grootsch plan voor, dat op het volgende neerkomt: Als alle vereeuigingen voor luchtvaart, alle ware sportlui en alle zakenmenschen, die het nut en de toekomst van het nieuwe verstaan, de handen inéén staan, hebben wij voor den zomer een vlieger- school in Scheveningen en kunnen de vele gasten, die wij verwachten, onze heerlijke contrije in luchtspelevaarten ook uit de hoogte aanschouwen. Aangeschaft moeten worden 20 vlieg tuigen, bestemd voor vliegonderwijs. Deze vliegtuigen hebben een snelheid van 107 tot 120 K.M. per uur en kunnen ook dienst doen voor lokaal verkeer, dus ook voor pleziertochten met één passagier. Voor het onderbrengen der vliegtuigen hebben wij noodig een loods van 50 M. lengte 8 meter hoogte en 9 meter breedte. Als vliegterrein hebben we ons gedacht het terrein op Scheve- ningen, nu door Y. M. C, A. gebruikt en wij rekenen natuurlijk op medewer king van ons stadsbestuur. Op een bekwamen directeur, goed geschoolde en volkomen betrouwbare onderwijzers in de vliegkunst en tevens voortreffelijke piloten, konden wij reeds de hand leggen. Op welke inkomsten kan men rekenen Ten eerste leergelden voor vliegers. De opleiding van een beroepsvlieger kost f800, die vau een sportvlieger f1200. Deze cijfers zijn berekend voor een groep van bijv. 15 vliegers. Komen er meer dan kunnen de kosten aanzienlijk geringer worden. Verder behooren tot de inkomsten de gelden voor pleziertochten, berekend tegen f25 per half uur, f40 per uur. In een half uur kan men bijv. naar Amsterdam, in anderhalf uur naar Gro ningen gebracht worden. In één morgen bereikt men alle dorpen en gehuchten van Zuid-Holland met strooibiljetten. Welk een kolossiilen rol heeft het vlieg tuig bij de veikiézmgen in Duitschland gespeeld. Zou de tijd niet spoedig komen, dat elke groote zaak haar eigen vlieg tuig heeft voor het maken van reclame en het snel overbrengen van vrachten Een honderd vijftig K.G. kan gemakke lijk wordeu meegenomen. Met een paar flinke vliegtuigen maakt elke groote cou rant zich voor den buitendienst los van spoor en auto. Op bepaalde punten wor den in de dorpen de pakken naar be neden geworpen en door den agent in ontvangst genomen. Keer in zaken. Zij 't al, dat de Socialisten in Duitsch land nog victorie roepen over don uit slag d#r gehouden stemming, 't blijkt toch steeds duidelijker dat de overmacht, waarover ze beschikten, hun ontging. Aan zich zeiven overgelaten, zijn ze zeer beslist in minderheid, en het redt hen niet, of de „Onafhankelijke Socia listen" al omslaan en zich bij hen voe gen. De eenige kans waarop ze mee- nen nog te kunnen afgaan, is, dat ze de Democraten naar zich lokken, om met- dezen saam een meerderheid te vormen en naar 't zich laat aanzien is hierop niet alle kans uitgesloten. Doch eindigen ze met die vrij hacli- lijke partij te kiezen, dan loopen ze ge vaar op eigen erf steeds meer van hun positie in te boeten. Reeds nu waren heele groepen onafhankelijke Socialisten niets tevreden met al dit schippereu en la voeren, en zwenkten daarom van hen af. Doch zullen ze nu boven water moeten blijven door de hulp der Demo craten. dan zal dit hen noodzaken,nog maals de scherpste punten van hun spies af te slijpen. De Democraten zijn te veel mans om zich in de luren te laten leggen. Ter wille van dit bondgenoot schap zullen ze derhalve nog heel wat meer water in hun wijn moeten doen. En geven ze opnieuw toe, dan weet men vooruit, dat de Onafhankelijker! aau invloed zullen winnen, en dat de normale Socialisten opnieuw achteruit zullen boeren. Met het oog hierop is het dan ook uitnemend te verstaan, dat er reeds aan stonds onder de niet-Socialisten een veel moediger stemming is opgekomen. Reeds is er sprake van, om zich van Rechts op intiemer voet met elkander te ver staan, en zoo iriogelijk straks aan de suprematie van het Socialisme een eind te maken. Iets waarmede te meer zal te rekenen vallen, daarin Amerika, Engeland, Frank rijk en België dn arbeidersstand zich geducht begint té roeren. Voor 't oogonblik ziet 't er alles o, nog zoo parmantig op de tooneelschermen uit, maar aan woeling en aan revolutio nair opzet is er reeds nu maar al te veel gistende, en het /.al zoo lang niet meer duren, of wat nu nogslechts bruist, gaat koken. (Stand.) Zaterdagavond, werd in lokaal „Een dracht" een vergadering gehouden van gedemobiliseerdeu, ter bespreking van de steunregeling Een comité, bestaande uit de heeren N. J. Acke, J. de Doelder, L. v. Hecke, H. S. v. Houten, P. Pijpe- link en C. D. v. Wijck werd aangewezen om tegen Woensdagavond een vergade ring uit té scnèijven, waar voorstellen ter tafel zullen worden gebracht. De vergadering was eenstemmig van oordeel, dat deze actie eensgezind moet worden gevoerd en niet aan partijdóeleinden dienstbaar gemaakt. Afgekeurd *werd dan ook, dat op Zondag een dergelijke vergadering was uitgeschreven. Daardoor werden immers velen uitgesloten van deelneming. Hedenmorgen vertrok (zonder dat het bekend gemaakt was) de Prov. boot in plaats van naar Hansweert, van hier naar Vlissingen. Uit oorzaak van kolen- gebrek, vertrok er vandaag géén boot naar Hansweert. Om kwart voor 10 ver trok de tweede en laatste boot naar Vlissingen. Na dien tijd is er geen boot meer aangekomen, noch vertrokken. Zaterdag werd op de vestinggracht alhier schaats gereden. Een tweetal jongens zakten door het ijs en Zondag een tweetal militairen. Allen werden gered. Vrijdagmorgen is door een politie agent waargenomen, dat zekere Van B. uit een der aan de Heerengracht alhier liggende beurtschepen een zak graan wilde wegnemen. Procesverbaal is op gemaakt. Met ingang van 1 Mei a.s. is be noemd tot commissaris van het loods wezen te Dordrecht, de heer G. Bakker, thans te Ter Neuzen en tijdelijk ge plaatst als commissaris van het loods wezen de commissaris ^D. H. de Beer, thans tijdelijk te Delfzijl. Wintervermaak Een correspondent schrijft ons 't Was in een plattelandss.tedeke. Het winterde, 't Lag alles dik onder de sneeuw. Burgemeester komt 's avonds thuis, moe van den arbeid. Zet zich bij de warme kachel. Aangenaam uurtje. Rrrrrrrtp.aar gaat de huistelefoon. HallohIemand uit de A.straat. „Burgemeester, hoe hebben we 't nu 't Is hier verschrikkelijk. Sneeuw ballen en nog eens sneeuwballen. „Straks moeten m'n ruiten er aan. „De politie is nergens te zien." Even daarna opnieuw rrrrrrt Halloh! Iemand uit de B.straat. „Burgemeester, 't lijkt wel of de „oorlog nog voortwoedt. Een geweldig „bombardement met sneeuwballen. Ik „vrees voor mijn ramen. Politie zie „ik niet." Ten derde male rrrrrrt. HallohX. uit de C.straat. „Burgemeester, ze gooien zoo met „sneeuwballen, dat m'n ruiten het „zullen moeten ontgelden, 'k Heb „reeds uitgezien naar politie, maar „ontwaar niets." Daar gaat de huisbel. Burgemeester doet open. De gemeenteveldwachter verschijnt. „Burgemeester, komt het gelegen? ,,'k Wou u m'n aanstaande vrouw even „voorstellen." Burgemeester. „Wat doe jij hier? „Maak gauw, dat je wegkomt. De tele foon staat niet stil. Overal vreest men „voor z'n ruiten, vanwege het gooien „met sneeuwballen Gemeenteveldwachter af Philippine. Maandag werden hier twee dronken Belgische militairen in unifo. m aangetroffen die zich erg wanordelijk gedroegen. Een herbergierster werd zelfs met een revolver gedreigd drank te schenken. Kort i daarop werden ze door den mi litairen- en brigadecommandanten, die van de wanordelijkheden op de hoogte gesteld waren, ingerekend, wat niet zonder slag of stoot plaats had. Na een nacht in verzekerde bewaring te hebben doorgebracht, werden (deze soldaten aan den commandant van Bou- chaute overgeleverd met een bewijs van goed gedrag, opgedaan bij de Zeeuwen. In Oostelijk Zeeuw'sch Vlaanderen wordt zeer geklaagd over liet bederf in de gekuilde (aardappelen. Oorzaak het natte wader in den rooitijd. (De landbouwer C. A. de B. te Breskens had het genoegen een door hem zelf gefokten hengst te verkoopen aan de Landbouwvereeniging „Steenbergen" voor de kapitale som van f 110,000 (zegge honderd-en tien duizend 'gulden.) Deze hengst „Laboureur" is 27° jaar oud. Dit zal wel de hoogste som zijn, die ooit voor een paard besteed is. Bij de Doopsgezinde gemeente te Middelburg is tot predikant beroepen Ds. J. Koekebakker te Aardenburg. Na ongevee r twee jaar is eergis teren weder te Vlissingen een mailboot uit Engeland aangekomen. De Zeeland werd half vier verwacht, maar berichte 's middags, eerst te zeven uur te zullen aankomen. Zij meerde echter reeds ruim zes uur met 17 passagiers, onder wie eenige kinderen. Met de scherpe controle van passen en bagage was ruim een uur gemoeid. De passagiers moesten te Vlissingen overnachten. Naar de Midd. Crt. uit goede bron verneemt is het pand van den heer P. J. Wijtenburg te Middelburg waarin ge vestigd is de groote automobiel-garage, voor een kapitale som verkocht aan de firma Gebr. Kaan, Ilijwielfabrikante te Hoek bij Ter Neuzen, die hier haar industrie gaat voortzetten. Benoemd tot waarnemend griffier bij de arrondissements rechtbank alhier dé heer mr. W. Ruitinga, thans adjunct inspecteur bij de directe belastiugen te Oostburg. Statenverkiezing. De Ged. Staten hebben de verkiezing van leden voor de Prov. Staten dezer provincie bepaald op Woensdag 9 April. Het gebeurde in het Bezuidenhout- kwartier te Den Haag 's Morgens in de vroegte belt de groen- tenboer. De meid doet open, overhan digt den groentenman den aardappelem mer en de bonnetjes en gaat naar bin nen om geld te halen, Terwijl de groen- tenboer de aardappelen afweegt; pos teert een als heer gekleed persoon, die ongemerkt naderbij is gekomen, zich voor de geopende straatdeur. Een air aannemend of hij de heer des huizes is, tuurt hij eens naar de lucht en vraagt „Zeg groentenboer, wat denk je van liet weer zou ik kunnen fietsen of moet ik vandaag loopen „Nou, m'n heer u kunt gerust gaan fietsen, 't blijft vandaag wel droog", luidt het bescheid". De „heer" gaat naar binnen, neemt een van de twee fietsen uit de gang, springt er op en peddelt dood-kalm weg. Intusschen komt het dienstmeisje terug „M'nhcer is vandaag al vroeg uitge gaan" merkt de groentenboer op". „Mijn m'n heer Welnee die zit boven". „En daar gaat ie net op de fiets". „Dan hebben ze een fiets gestolen" flitst het door het brein van de dienst bode, die meteen schreeuwend onder agn de trap haar heer boven van de diefstal in kennis stelt. Meneer komt zonder jas of hoed naar beneden gestormd, neemt de overgeble ven fiets uit de gang en wil den dief achterna rennen. Op het rumoer zijn een straatveger, een paar voorbijgangers en een soldaat naderbij gekomen. Zoodra de soldaat verneemt, wat er gebeurd is, en men deu rijwieldicf nawijst, zegt hij„O nie vent ken ik wel, geef die fiets maar hier, mijnheer, dan zal ik dien kerel wel eens hier brengen". Vol vertrouwen in den landverdedi- ger en blij, dat hij nu niet zonder jas of hoed de straat op hoeft geeft meneer de fiets af. De soldaat springt er op en rijdt num mer 1 achterna. Mijnheer, de dienstbo de, de groenteboer, de vuilnisman, enfin het heele groepje staart in spanning naar dezen wedren. Beiden verdwijnen om den hoek Dan dringt langzaam tot hen door, de vrees, als nu de soldaat maar terug komt. Die vrees wordt uitgesproken en beaamd. Men wacht en wacht, maar wat er komt, geen soldaat met twee fietseu, ook niet met een. En mijnheer begrijpt, dat hij dien morgsn een sclia- deposje heeft van twee gestolen fietsen. Een paar jongelui, die van een fuifje kwameu en vau Winterswijk naar Arn hem wilden jreizen, hadden de aardigheid in den tot vertrek gereed staanden trein de laatste in de richting Zutphen Duitsch te gaan praten. De militairen wacht aan het station hoorde dit en dacht Duitschers voor 'zich te hebben. Daar zij een waakzaam oogje fmoet hou den op alle vreemdelingen, noodzaakte zij de beide heeren om uit te stappen. Of - ze (al beweerden Nederlanders te zijn, het hielp niets. Zij moesten naai de wacht, waar zo hun indentiteit konden bewijzen. Zij hadden inmiddels de trein gemist en waren verplicht in Winterswijk te overnachten. Te Blokzijl is in haar woning, op den vloeruilgestrekt, het geheel verkoolde lijk van een ongehuwde oude vrouw. Vermoedelijk is zij daar bij haar vuurpot bedwelmd of in slaap gevallen en heeft zoo den dood gevonden. De heer A. Hoogewocrd te Leiden zou een familielid aan den Flaagweg aldaar bezoeken. Dicht bij de woning gekomen reed een auto in volle vaart voorbij en vermorzelde als het ware don ouden heer, zoodat bijna onmiddellijk de dood intrad. Gevaarlijk beroep. Bij de steenkolenmijnen te Limburg zijn gedurende het vorige jaar 33 mijn werkers tengevolge van bedrijfsonge vallen om het leven gekomen. Al ongeveer zes weken bevindt zich op Schiermonnikoog een ooievaar, Nu het winter is geworden is de langpoot niet zoo vlug meer en vliegt zelfs zeer weinig uit. De vogel voert een strijd om aan voedsel te komen en daarom wordt hij door een paar inwoners ge voed met afval van visch en vleesch. Zij hebben het dier daardoor zoo tam gemaakt, dat 't het neergeworpen voed sel steeds vlak voor hun voeten veror bert. 't Is te hopen, dat men dezen overwinterden ooievaar in het leven houdt! (N. v. d. D.) Te Twello is een brutale inbraak ge pleegd. De daders hebben zich met een iooper toegang verschaft tot de goed ge sloten loods van het levensmiddelenbu reau. De dieven vatten hun werk groot scheeps opmet paard en wagen heb ben zij een groote hoeveelheid distribu tiegoederen, boter en chocoladerecpen, ter waarde van f 800 medegenomen. De post te Amersfoort kreeg een de zer dagen een briefkaart te bezorgen aan het volgend adres: „Aan den Heer?? Joodsch Handelsreiziger, die altijd blootshoofds is, te Amersfoort." En ze kwam terecht! (Volk.) Toen de gepensioneerde kolonel v. H., wonende Iloflaau te Arnhem, van zijn zuster, die aan den Velperweg wonen, naar huis terugkeerde, is hij op een TER NEUZEN, 4 Februari 1919. Wat rijwieldieven verzinnen. Gestrafte dwaasheid Verbrand. Droef ongeluk. Een ooievaar, die overwintert. Inbraak in een ievensmiddelenbureau. Een niet alledaagsch adres. Moord.

Luctor et Emergo | 1919 | | pagina 2