Uit de Provincie. Van Heinde en Verre. Wie nil echter mocht denken, dat daarover blijdschap heerscht in het so cialistische kamp, rekent buiten den klassenstrijdswaard. Berekend wordt dat wij slechts hebben voor zooveel weken van dit, voor zoo veel weken van dat. Verteld wordt dat elke stoornis van verwachten aanvoer ons plotseling in de ellende kan brengen. Een ramp is daarom, volgens deze heeren Minister van IJsselstein, die de roekelooze politiek volgt van te geven, zonder te denken aan den dag van morgen. Arm Barbertje, dat altijd maaarmoet hangen. (Rotterd.) liet voorstel van de zeven. De a. r. Pr. Groninger Courant merkt op: De zeven leiders van de parlemen taire groepen hebben een voorstel tot wijziging van het reglement der Ka mer ingediend, waarin zij de parle mentaire werkwijze trachten te bekor ten en de voorbereiding van de behan deling van begrooting en wetsontwer pen willen verbeteren. Zeer opmerkelijk is het voorstelom den Kamervoorzitter te machtigen een lid der Kamer, dat zich onbehoorlijk gedraagt, voor een of meer dagen den toegang tot de Kamer te ontzeggen. Men herinnert zich, dat de Bolsjewi- ki in onze Kamer onlangs gedreigd hebben met obstructie. Zij doen dat met verwijzing naar de obstructie der sociaal-democraten, tijdens het minis terie Heemskerk. Gelukkig willen de sociaal-democra ten thans meewerken om een stop zetten van den parlementairen arbeid doorde vierWijnkopianente voorkomen Het is jammer, dat een voorstel als thans gedaan wordt, noodig werd. En wij willen hopen, dat de voor zitter nimmer gebruik zal behoeven te maken van het recht, dat hem zal worden toegekend. Het voorstel dat den steun van alle groepen in de Ka mer heeft, minuseen dan, zal toch wel worden aangenomen. Maar dat het voorstel noodzakelijk werd wie betwijfelt het Werke het mee om de Kamer in staat te stellen hard te werken. Er is zooveel te doen. De groote les. Het R. K. „Centrum" schrijft Homo homini lupus' de mensch is een wolf voor zijn evenmensch, dit woord komt in deze dagen van revo lutie en broederstrijd wel op droevi ge wijze tot zijn recht. Oproer, moord, doodslag, plundering en brandstichting teisteren de landen waar de burgeroorlog zijne gruwzame triomfen viert. Het is een wilde worsteling om macht en dictatuur, waarbij geen mid del wordt ontzien. Om hooge idealen, om de redding on vrijmaking der menschheid heet de strijd te gaan. maar hoe zijn de daden Éen golf van haat zwiept over de landen en de woede stijgt tot razer nij, zich op honderdvoudige wijze ui tend in daden van het bloedigst ge weld. Homo homini lupus, zoo waren de toestanden onder het ouden hei dendom met zijn vernis van bescha ving. En zoo worden de toestanden op nieuw, wanneer het moderne heiden dom ten troon stijgt en de wetten en plichten van het christendom met voeten worden getreden, Nooit wordt meer over het ge luk en de waardigheid van den mensch gesproken en geschreven, maar ook nooit meer in strijd met dat geluk en die waardigheid gehandeld. Verslag van de rede van den lieer J. A. KNETSCH, gehouden te Zaamslag, 20 Jan. 'IS. De voorj. de heer L. Rouw roept alle opgekomei en het welkom toe, inzonder heid de bestuursleden van den Christel. Boeren- en Tuindersbond (afdeel. Zaam slag). Het doel van deze vergadering is om te komen tot oprichting van een afdeel, van den Christel. Landarbeiders- bond. Hij hoopt dat, de'ze vergadering goed moge slagen. Hij gaat voor in ge bed, waarna de heer Knetsch het woord krijgt. Deze herinnert er even aan, dat reeds vroeger pogingen zijn aangewend om te geraken tot het vormen van een afdeeling. Er mag evenwel geconstateerd worden, dat in de laatste tijden de organisatie- idéo al meer beslag is gaan leggen op de geesten. Ook hier hebben we een taak te vervullen, om den landarbeider te overtuigen van het nut en de nood zakelijkheid eener Christelijke organisatie op 't gebied van het land- en tuinbouw bedrijf. Die landarbeidersbond ligt voorname lijk, zooals te begrijpen is, op het terrein van de vakorganisatie en het is ons doel het nut daarvan aan te toonen. Zulk een organisatie wil oeconomische verbetering in 't bijzonder voor de stof felijke belangen barer leden. Nu is de hoofdbron van inkomsten voor den arbeider de arbeid dus liggen de werkzaamheden van den bond op het terrein van den arbeid en de arbeids overeenkomsten. Om nu de waarborg te hebben van een goed loon, is het niet genoeg, wanneer uitsluitend persoonlijke overeenkomsten worden gesloten, maar is het noodig, dat er kome een machtsformatie om op der gelijke zaken in te werken. Nu schijnt het wel, dat bij persoonlijke overeenkomsten patroon en arbeider te genover elkaar vrij staan. De arbeider kan vrij een loon vragen, dat hem goed dunkt, maar is dit te boog naar het oor deel van den werkgever, dan dwingt de ijzeren noodzakelijkheid hem een lager loon te accepteeren, wijl hij als de finan cieel zwakkere de strijd niet lang kan volhouden. De arbeid is voor hem nood zakelijk tot levensonderhoud. Wij keeren ons tegen deze oud-liberale theorie van de vrijheid, waarin het stelsel van vraag en aanbod hoogtij viert en drukkend werkt op de loonregeling. De Christen-arbeider heeft er recht op, om in ruil voor zijn arbeid datgene te bedingen, waardoor hij in staat is, om zijn taak tegenover zijn gezin, kerk, staat en maatschappij -te vervullen. Het loon moet dus geregeld worden naar d^ be hoeften van den arbeider. Hiermee is de vrije concurrentie veroordeeld en de kwestie van vraag en aanbod, waarbij de arbeidskracht als een koopwaar wordt behandeld, voor onrechtvaardig verklaard. De vrije concurrentie voert tot anarchie, waar liet eigenbelang het hoogste recht is. Er is alles voor te zeggen, om zich hiertegen met kracht te verzetten. Niet zelden toch blijkt, dat van de oecono- misch sterkere positie gebruik wordt ge maakt, om lage loonen te bedingen en al meent men nu rechtvaardig te zijn in het huren voor een bepaald bedrag in den grond der zaak is het dat niet. We hebben tegenover elkander men- schelijke verplichtingen. Wanneer dit nu niet gevoeld wordt, dan beboeren we te werken, om zoover te komen. Ook de arbeider is verantwoordelijk bij het sluiten van een arbeidsovereen komst. Met het recht van hem moet even goed gerekend worden als met het recht van den patroon. In zulk een overeenkomst dient be sloten te liggen 1. Loonregeling. 2. Ar beidsduur. 3. Sociale verzekering, hetzij tegen ziekte, ongeval of invaliditeit, Nu is het de vraaghoe ver zijt ge nu zonder organisatie We zijn er allen van overtuigd, dat er vele toestanden zijn, die noodzakelijk verbetering behoeven. Zonder organisatie komt ge niet verder. Er behoort ook medezeggenschap Ho zijn in de arbeids voorwaarden. Dat kan door een vakor ganisatie tegenover de patroonsorgani satie. Zulk een organisatie moet er niet zijn om .liet den patroon moeilijk te maken, want we zien hierin geen belang en tusschen patroon en arbeider geen tegen stelling. Het doel is om gezamenlijk het bedrijf te dienen en zootehandelen.dat het loon niet afhankelijk wordt van vraag en aanbod. De gronden, waarop onze organisatie rust, zijn niet die van het eigenbelang, maar van gerechtigheid en naastenliefde. Deze dienen èn door. patroon èn door arbeider in toepassing te worden ge bracht. Door handhaving van het recht hebben we door de organisatie voor bei der belang te arbeiden. Toer. Troelstra aan het eind van het vorige jaar zijn revolutionair plan wilde doorzetten met de bewering, dat hij de arbeiders achter zich had, kon de heer Smeenk in de Tweede Kamer hem toe roepen, dat llij 150.000 goed georgani seerde Christelijke arbeiders tegenover zich had. Voor een niet gering deel is de revolutie door de kracht der Chris telijke organisatie's afgewend. Waar zouden we geweest zijn, als we op zwakken grondslag hadden gestaan en wanueer we niet zoo positief waren opgetreden En het gevaar is nog niet weg Ook onze organisatie zal zijn niet een belangenorganisatie tegen de patroons maar een organisatie voor hun belangen tegen de desorganisatie van de revolutie. Met wederzijdsch vertrouwen kunnen rechtvaardige overeenkomsten gestolen worden om misstanden op te ruimen. Daar is b.v. de 8-urige werkdag. We hebben te zorgen, dat door de agitatie deze zaak niet eenzijdig wordt uitge voerd. Bij sociale hervormingen moet het niet alleen bij woorden blijven er moeten daden gezien worden. Noodig is liet verbod van arbeid voor kinderen beneden 14 jaar, bescherming en beper king van vrouwenarbeid. Eigenaardigis, dat de loonen 't laagst zijn, waar vele vrouwen werken. Langs het pad van het recht hebben patroon en arbeider saam te werken om uit het bedrijf te leven. De voordeelen aan organisatie verbon den zijn van dien aard, dat geen enkele arbeider daar buiten kan blijven dan ten koste van zichzelf. De heer L. de Blaeij vraagt nog naai de loonregeling in verband met groote en kleine gezinnen. De groote toch heb ben meerdere behoeften dan de kleine. De edelachtb. heer J. de Feijter had liet genoegen te mogen constateeren, dat door den spreker de patroons niet ach teruit gezet waren geworden. De tijd is gekomen dat patroons en arbeiders zich moeten organiseeren. De macht van het socialisme zou ook het Nederlandsche volk ten verderve voeren. Hij is het eens met den spreker, dat dit is afgewend door de Christelijke werklieden en hij wil er aan toevoe gen de Christelijke school. Van den gepredikten heilstaat zien we thans de leugen en de armoedeniet alleen in Rusland, maar ook reeds in Duitschland. Gelukkig is het daarom, dat we bezitten een organisatie van Christelijke arbei ders, ilie strijden tegen het socialisme. Nu de vraag hoe zal de regeling zijn, wanneer er te veel arbeidskrachten zijn. Hij weet bij ondervinding, dat er onder de arbeiders nog betreurenswaardige toestanden zijn voornamelijk in verband ook met de gesteldheid der woningen. Hij juicht het toe, dat door middel van de organisatie samensprekingen kun nen worden gehouden. Hjj erkent, dat de patroons schuld hebben, maar die is er ook aan de zijde der arbeiders, zooals we dat b.v. vinden in het verlaten van den patroon in druk ken tijd enz. De 8 urige werkdag kan vermoedelijk voor den landbouw niet worden inge voerd. Wel zou hij toejuichen de beper king van vrouwenarbeid. Zij de vrouw behoort in 't gezin. De heer Knetsch antwoordt, dat alleen een minimumloon kan worden vastge steld. De ongelijkheid blijft. De grond slag voor de loonsbepaling moet zijn die van den gemiddelden vvarkman met geen groot gezin. Het gaat niet aan eenzelfde loon toe te kenneu aan een eerste klas kracht, een oude, een invalide of een luie werkman. Wanneer er te veel aan arbeidskracht is, kan reeds verandering komen door afschaffing van vrouwen- en kinderarbeid, door uitbreiding van cultuur, door het intensiever bewerken van den bodem enz., waardoor tevens meer opbrengst wordt verkregen. Door verkleining van grondbezit zouden meerdere gezinnen zijn gebaat. Voorts kan daar zijn de werke loosheid verzekering. In verband mee den 8-iyigen werkdag kan voorts gezegd dat het onverantwoor delijk zou zijn van den arbeider om de oogst in den zomer te laten verrotten. Na een beschouwing over het socialis me zei de voorz. den spreker hartelijk dank voor het geleverde. Een afdeeling werd gevormd met aanvankelijk 48 leden. De voorz. sloot de vwgadering met dankzegging. Woensdagmiddag ging het taschje van een Belgische dame die van jde tram Iloek—Neu en kwam, op het perron te Neuzen open. Een kwajongen wist be hendig het beursje met 40 francs inhoud uit het taschje, dat de juffrouw over de arm droeg, te kapen en rende er mee weg. Andere reizigers hadden evenwel de diefstal geziep en den dader herkend. De politie wist de belhamel op te sporen en de Belgische juffer kreeg haar beurs met inhoud terug. De Nationale Bankvereenigingjheeft het pand van de dames Heijens, op de hoek van Nieuwstraat en Korte Kerk straat gekocht voor f20.000. Het plan is, dit huis wegens uitbreiding der zaak, bij het bestaande gebouw te trekken. Bij de politie alhier was aangifte gedaan van suikerdiefstallen ten nadeele van de suikerfabrieken te Sas van Gent. Woensdagmorgen werden de werklieden bij den trein aangehouden en een onder zoek ingesteld, waarbij aan de politie bleek, dat een zestal werklieden der fabriek zich inderdaad suiker hadden toegeëigend. Van een en ander is pro ces-verbaal opgemaakt. Hdek. Dinsdagavond is alhier een druk bezochte protestvergadering gehouden tegen de regeling van de kolendistributie in onze gemeente. Wij zijn steeds bij anderen achter. En dat, terwijl de brand stof al zoo schaarsch is. Zoo zijn nu pas op bon 6B kolen gegeven. De heeren A. Meertens, J. Dieleman en A. Guuran zijn gekozen als comité, om bij den burgemeester van Axel de belangen van Hoek te bepleiten. Even eens zal een rekest aan den Raad van Hoek worden aangeboden. ZaamslöQ. Dinsdagvoormiddag schrok een paard van den landbouwer W. Dees, dat voor een kar gespannen was, van den aankomenden tram. 't Gevolg was, dat het op hol sloeg, maar spoedig met een paal van de electrische verlichting en den muur van de woning van het hoofd der openbare school in aanraking kwam, waardoor het tot stilstand werd gebracht, Ongelukkeu hadden niet plaats. Op 1 Jan. 1918 (woonden alhier 3559 zielen (1722 m. en 1837 vr.) Er werden 90 kinderen geboren er vestigen zich 158 personen. Gestorven 54 en vertrokken 159. Zoodat op 1 Jan. 1919 de bevolking 360U zielen telde. (1740 m. en 1854 vr. Axel. Maandagnacht is inbraak ge pleegd in het achterpand van het perceel, bewoond door den slager R. Blankert alhier. Voor zoover bekend heeft men zich meester gemaakt van eenige lin nengoederen. De slager was voor zaken naar Rotterdam. De politie heeft de zaak tot onderzoek in handen. Hulst. De bevolking klorri in het af- geloopen jaar van 3741 op 3810. Kloosterzande. Terwijl de tram Hulst- Walsoorden aan Kruisweg stopte, tot uitlating van reizigers, reed de tram WalsoordenDrie Schouwen op den stilstaanden tram, met gevolg, dat de ruiten van (een personenwagen werden versplinterd. Een juist voorbijrijdenden voerman kreeg eenige scherven in den hals, zijn paard dat ook door de glasscherven getroffen werd, sloeg op hol, doch werd spoedig tot staan gebracht. De afschuwelijke moord te Retranchement. Een medewerker van de „Midd. Crt." schrijft Woensdagmiddag hebben wij een be zoek gebracht aan de woning van het door misdadigershanden gevallen echt paar Perrels in den Olieslagerspoldei onder Retranchement. Van af Zuidzande wandelden wij langs den stillen, door den vorst harden grind weg naar Sluis om na ruim een half uur loopens de plaats van de misdaad te bereiken. Hier troffen wij een zoon, die in Zuid-Beveland woont, een schoonzoon en verdere familieleden \;an de oudjes aan, die ons verschillende bijzonderheden konden mededcelcn. Een der kleinzoons, die bij het echtpaar is opgevoed, had de woning Zondagavond te kwart over negen verlaten om naar den landbouwer te gaan, waar hij in dienst is. Toen was alles in orde, alleen waren in den nacht van Zaterdag op Zondag reeds 13 post duiven ontvreemd. Toen Maandag niets van de oudjes be merkt was, ging men Dinsdagmorgen een kijkje nemen. In de woon- tevens slaapkamer van Borrels en vrouw was alles onderste boven gehaald. Kasten geopend, laden op-den grond gezet, met zand gevulde vazen leeggeschut enz. In een der ruiten was een gat, blijkbaar door een revolverschot veroorzaakt. Voor de ledige bedstede vond men het lijk van de 77 jarige vrouw wie eerst het kussen, waaraan bloedsporen zijn, op het hoofd was gelegd, daarop het bed en daarboven op nog een hangklok. Een met. bloed doortrokken tot prop gevormde zakdoek wees op een poging om de oude vrouw te doen stikken terwijl deze te vens een wond boven het linker oog had bekomen. Men miste toen echter nog den 76- jarigen man. Bloedsporen wezen den weg aan, waar langs deze gevlucht is, hij liep dé deur uit langs het schuurtje dat naast de woning staat, en een land met kool zaad op. Hier is hij blijkbaar door zijn belager(s) ingehaald en vermoord, want een groote plas bloed werd daar gevon den. De bloedsporen werden vermoede lijk veroorzaakt doordat de man, die waarschijnlijk toen hij buiten leven hoor de, een blind opende in den rechterarm is getroffen door den kogel, die ook de ruit verbrijzelde. Het lijk van Perrels werd eindelijk gevonden in de sloot langs den weg, be dolven onder mest en slijk, hetgeen ver klaart, waarom het niet reeds Maandag door voorbijgangers werd opgemerkt. De beide lijken zijn naar het gemeente huis te Zuidzande vervoerd, waar zij Woensdagmorgen gerechtelijk geschouwd werden om daarna te worden gekist. Op het terrein van de misdaad wer den vijf ledige hulzen van revolverpatro nen gevonden van verschillende afmeting, wat wijst op het gebruik van twee ver schillende revolvers. Het is dus mogelijk dat er twee personen bij deze afschuwe lijke misdaad zijn betrokken. Hoeveel ontvreemd is, kon ons niet worden opgegeven. Een geslacht varken was onaangeroerd gelaten. De oudjes, die ook staatspensioen ge noten, hadden wat geld overgespaard en al hun spaarduitjes zijn verdwenen even als de kostbaarheden, o.a. de oorbellen van de verslagen vrouw. Het echtpaar leefde gelukkig en onbe zorgd. en had in November j.l. zijn 50 jarig huwelijksfeest herdacht. De man werkte nog bijna iederen dag en hielp o.a. nog bij delfwerk, terwijl de vrouw ook nog op het land ging werken. Het waren dus eenvoudige, doch krasse oud jes. Allen, die wij in de omgeving spra ken gaven hun afschuw te kennen over de lage misdaad. Het huisje van Perrels stond in de buurt van enkele andere gebouwen, waarvan de bewoners wel schoten hebben gehoord, doch zonder vermoeden welk verschrikkelijk drama zich in hunnen nabijheid afspeelde. Woensdagmorgen werd zekere D. Ph., Belg van geboorte, die reeds jaren in de buuit van Perrels woont, aangehouden, maar later weer op vrije voeten gesteld. Retranchement. Betreffende den dub belen moord in den Olieslagerspolder, vernemen wij nog, dat de vrouw met afgesneden hals en de man doodgeschoten ■fverd gevonden. Het gerucht loopt, dat een Belg, die in de buurt heeft rondge zworven thans verdwenen is. Zoowel te Breskens als te Oostburg is na eene lezing van mej. C. Staas uit Den Haag eene afdeeling van den Ned. Bond van Vrouwenkiesrecht opgericht. Hoofdplaat. Dezer dagen is het paard van den koopman J. M. alhier des nachts uit den stal ontvreemd. Van de daders echter geen spoor. De politie stelt een onderzoek in. Schoondijke. Op de lijsten tegen de Belgische inlijvingsplannën is door de goheele meerderjarige bevolking, 1020 personen, geteekend. Aan giften werd ontvangen f281,20. Sluis. Cli. II. uit Brugge keerde Za terdag met paard en rijtuig naar België terug. Van deze gelegenheid wilde hij gebruik maken om enkele flesschen jenever mee te nemen. Nabij de grens ontmoette hij twee kommiezen. Hij stoorde zich echter niet aan hun halt. geroep en reed in vliegende vaart verder. Ook de Nederlandsche grenswacht meen de hij met behulp van de zweep te kunnen voorbijrijden. De schildwacht echter vuurde en trof het paard in de borst. Het dier liep nog enkele meters verder en stortte toen juist op Belgisch grondgebied dood neer. Dure „Schie dammer 1" Bij de politie is aangifte gedaan, dat Zaterdagnacht (uit de stal van den „vlasser" P. een veulen gestolen is. Dankbare Belgen. Het Belgisch komiteit te Oostburg, Zondag bijeengekomen in zijn laatste vergadering, heeft aan de Koningin een telegram gezonden, waarin het te kennen geeft., er prijs op te stellen, alvorens tot sluiting van zijn werkzaamheden over te gaan, zijn dankbare erkentelijk heid uit te drukken aan het Nederland sche \olk, verpersoonlijkt in de Koningin, voor de hulpvaardige liefdadigheid en hartelijke gastvrijheid aan het Belgische broedervolk bewezen tijdens zijn ge dwongen ballingschapeen liefdadigheid, zoo wordt in het telegram gezegd, die in de wereldgeschiedenis geen weerga vindt. Het comité spreekt verder den vurigsten wensch uit, dat Nederland ongeschonden een tijdperk van bloei en welvaart moge tegemoet gaan onder dn goede regeering van de Koningin en het Oranjehuis. Met ingang van 20 dezer zijn alle Belgische spoorwegen door den staat geëxploiteerd (niet genaast), zooals ge meld was. Alleen de particuliere spoor wegen GentTerneuzen en Mechelen Terneuzen zijn daaronder niet begrepen, doch zullen weldra volgen. De maat regel heeft ten doel orde te scheppen in don ontredderden toestand, waarin de spoorwegen verkeeren. Te Vlissingen zijn 700 Serviërs aange komen, die met de „Batavier" naar Duinkerken vertrekken waarmede dan het vervoer van krijgsgevangenen over Vlissingen teneinde is. Kruiningen. Dinsdagmorgen ontsnapte alhier een dol geworden stier aan zijn geleiders. Na heel 'wat opschudding aan het begin van de Nieuwstraat te hebben teweeg gebracht en eenige schade te hebben veroorzaakt door het vernielen van jonge vruchtboompjes werd het dier in den tuin van notaris Schram door sergeant Puijl doodgeschoten. Leening Zeeland. Ged. Staten var. Zeeland maken be kend het besluit van Jde Prov. Staten tot het aangaan eener geldleening van ten hoogste f 1.250.000, tegen een rente van ten hoogste 5Vj pCt., welk besluit door de Kroon is goedgekeurd. In de vergadering der Tweede Kamer werd Dinsdagavond gesproken over het aanleggen van den verbindings weg tusschen de beide deelen van Zeeuvvsch-Vlaanderen, waarbij ook het amendement De Muralt aan de orde kwam om door het Rijk te doen dragen de anders voor dergelijke werkenjsteeds gevorderde bijdrage van belanghebben den zoodat het Rijk drie kwart of f225.000 zal betalen, en de provincie één kwart. Oorspronkelijk zou het rijk de helft dragen, en de belanghebbenden ook een kwart. In zijn mondelinge toelichting wees de heer De Muralt op het bijzondere van dit geval, waardoor gerechtvaardigd wordt dat men hier het principe van medebetaling door belanghebbenden los laat. De toestand bij de wegen in Zeeuwsch-Vlaanderen is zeer gebrekkig en uit een militair oogpunt is het be lachelijk, dat er geen behoorlijke ver bindingswegen zijn tusschen het Oosten en het Westen. Spreker hoopte dat de minister dit amendement niet onaannemelijk zal ver klaren. doch veeleer het zal overnemen De geheele Kamer zal dit toejuigen. De heer Fruytier steunde liet amen dement van den heer De Muralt. De minister zei geen bezwaar te heb ben tegen 't amendement en nam het over. Hij hoopte, dat dezen zomer de weg zal worden aangelegd. Onveiligheid te plattelande. De territoriale bevelhebber van Ove- rijsel heeft de burgemeesters der ge meenten, waar wapenen moesten wor den ingeleverd, gemachtigd wapenen en munitie af te geven aan inwoners, die volgens hun meening hiervoor in aanmerkingkomen met het oog op de toenemende onveilighoid op het platte land. Te 's Gravenhage vonden familie leden van een 60-jarige bewoner van een perceel aan de Korte Molensraat hem hedenmorgen dood in het bed lig gen, tengevolge van gasverstikking. De ongelukkige is het slachtoffer geworden van 'n zoogenaamden dag- en nachtbran der, die op de gaskroon was aangebracht Nadat het vlammetje i>jj den verlaag- TER NEUZEN, 24 Januari 1919.

Luctor et Emergo | 1919 | | pagina 2