Loopjongen. Van Heinde en Verre. Kerk, School en Zending. Ingezonden Stukken. Advertentie n. A an wij zing verkr ij gbaar- stelling Levensmiddelen. Rantsoen Koffie. Rantsoen Boter, enz. Distributie Kleizeep. CONST. C. NORELS - Ter Neuzen. iip Het Partijbestuur der S. 1). A. P. gewest Zeeland, heeft voor de Prov. Sta len candidaat gesteld de heeren Het Partijbestuur der S. D. A. P., ge west Zeeland heeft de volgende candi- datenlijst voor de Prov. Staten opge maakt G. F. Lindeijer, Vlissingen L. Onderdijk, Middelburg Dien Duiker VlissingenP. A. Perrels. Zierikzee A. M. Overhoff, Goes; W. Cornelisse, Middelburg; J. de Meij, Vlissingen M. Pols, Goes; C. L. Verbeek, Zierikzee. Nieuwdorp. De voerman J. W. had het ongeluk bij het pulp vervoeren dat hij van den wagen, beladen met pulp afgleed. Hij kwam achter de paarden terecht, waardoor deze schrokken en op hol gingen. De man kreeg één der voor wielen over zijn been. Bij geneeskundig onderzoek bleek het been ernstig ge kneusd. C. van den Heuvel, schipper van de reddingsboot te Cadzand, en de overige leden der bemanning van die boot, heb ben medailles en getuigschriften ontvan- gon voor de redding van een Engelschen vlieger, die op 16 Augustus in het mijn- veld van de Wielingen moest dalen. Te Delft is door de oplettendheid van een spoorbeambte een ernstig ongeluk voorkomen. Hij merkte n.l. Maandag avond dat een wissel was omgeworpen van de baan der Westlandsehestoom tram en een telefoonpaal dwars over de rails was geworpen om de tram te doen ontsporen. Naar we vernemen hebben een aantal knapen zich aan de ze laakbare daad schuldig gemaakt. Onder Borger zijn twee meisjes de dochter van J. Kroeze en mej. Middel- mans door de duisternis te water ge raakt en verdronken. Te Tubbergen in de buurtschap Fle ringen kwam de 18-jarige dochter van den landbouwer B. in aanraking met de dorschmachine, waardoor zij eenige ma len werd rondgeslingerd. Zwaar ge kwetst weid zij opgenomen. De onge lukkige overleed kort daarna. Op den trein, die ten 2.44 van het station Delft in de richting 's-Gravenha- ge vertrekt, is Dinsdag even na het vertrek geschoten, met het gevolg, dat van een coupe le klasse een ruit werd verbrijzeld, gelukkig werd niemand ver wond. In de Veenkadelaanlaan te 's Graven- liage is een oude man overleden, die in vroegere jaren met petroleum ventte, maar de laatste jaren van ondersteu ningen leefde. Thans bij zijn dood bleek, dat hij gedurende zijn leven nog een heel kapitaaltje had bijeengegaard, nl. in een paar bossen los stroo waarop hij sliep werd een bedrag van ruim f9000 aan bankbiljetten gevonden. Voor de familie is het echter geen meevallertje, want behalve een paar honderd gulden, voor degenen, die hem de laatste dagen verpleegden, heeft hij alles aan een liefdadige instelling ver maakt. Te Vlijmen sloeg het paard der ge broeders Van Haider op hol. Een der broers werd meegesleept en terwijl het paard kwam te vallen, werd van Van II 't hoofd verpletterd, zoodat hij op -lag dood was. De andere broer, die trachtte te helpen liep verwondingen op Iemand, die van Leerdam naarEtten (N.-B.) moest, vertelt: Woensdag ging ik per laatste gele genheid op reis, maar we stonden door ,-en onverklaarde oorzaak een half uur stil te Beesd, zoodat, de aansluiting te Geldennalsen werd gemist en ik even later naar Leerdam terug kon gaan. Daar ik bij vroeger vertrek uit Leer dam toch niet voor 's avonds 11 uur in Etten kon zijn, ging ik den volgenden avond weer per laatste gelegenheid, maar nu met een voortrein. Ik was op tijd in Geldermalsen, maar de trein naar Den Bosch kwam een uur te laat zoodat ik hier weer de aansluiting mis te. Gelukkig was er om 12 uur nog een trein voor Breda, waar ik om half twee met enkele anderen een rijtuig verhuurder in zijn nachtrust stoorde tevergeefs; de man wou blijven sla pen. Een tweede wou helpen. Half- drie vertrokken we in eeii gezellig „bak kie" naar Etten en even half vier stap- ten we uit. De reis had acht uur ge duurd en is per fiets met gemak in vier uur te doen. De „zielskreet" van een ambtenaar. Wij troffen in een dagblad de volgende advertentie, onder no. zooveel aan 'k Ben veertig jaar, doch Frisch, jeugdig nog: Ik ben, 't is waar, Slechts ambtenaar, Doch vraagt men wat Mijn beurs bevat? Ze is lang niet plat 'k Wenscli nobler schat En breng hier luid Den zielskreet uit O, dat ik liadd' Een lieve bruid 11 Ned. HerV. Kerk. Beroepen Te Vries, F. Coolsma, te Coevorden. Aangenomen: Naar Aalsum, J. Visser, .te St. Anna-Parochie. Bedankt: Voor Zwolle, J. v. Dorp, te Hoorn voor Middelharnis, B. v. d. Wal, te Delftvoor Blauwkapel, D. Boonstra, te Weesp voor Elburg, H. A. Leeumans, te Oudemirdum. Geref. Kerken. Beroepen Te Reitsum, N. Buffinga, te Oosthemte Westbroek, .1. H. A. Bosch, te Andelte Bierum, M. Elzinga, te Grootegastte Zweelo, S. v Dijken, te Amsterdam te Veere, P. de Jong, te Zwolle te Ter Aar, A. M. v. d. Berg, te Opperdoes; te Kruiningen, W. Beek. te Den Haag. Christ. Geref. Kerk. Beroepente Zeist, J. Jongeleen, te Noordeloos. Geref. Gemeenten. Beroepen: te Middelburg, G. H. Kers ten, te Ierseke. Benoemd tot onderwijzer(es) Te Wageningen, F. Landmeter, te Schoonhoven; te Kootwijk (hoofd), J. Godschalk, te Kootwijkerbroek to Moor drecht, mej. E. Verkade, te Papendrecht te St. Maarten, I. G. J. Pronk, te Watergraafsmeer. Gemeente-vergaderingen. Wij lezen in de „Geref. Kerkb. voor Zutphen-Dieren e. o. onder de mede- deelingen van de Geref. Kerk van Zut phen „Vermoedelijk zal er in de maand Januari op een avond weer een Ge meente-vergadering, d.w.z. een vergade ring van de stemhebbende manslidma ten, worden gehouden. De Kerkeraad stelt zich op het standpunt„zooveel mogelijk de gemeente laten meeleven". En daarop volgt de aansporing „Laten de Gemeente-leden nu in hun vriendenkringen reeds afsprekenwe gaan naar die vergadering toe I" Zoo hier en daar gaan de Kerkeraden de gemeenten opwekken meer bewust het Kerkelijk leven mee te maken, er belangstelling in te toonen en er aan deel te nemen. De gemeenten moeten haar roeping en belang verstaan. Het standpunt van bovengemelden Kerkeraad „zooveel mogelijk de gemeente laten meeleven", moge in nog vele andere plaatsen als liet juiste erkend en inge nomen worden, der Kerken tot heil. (Rotterd.) Wat ook dn der menscheu gebeurt. Uit de ervaringen van de Heiligen Antonius, die voor de visschen preekte De preek was gedaan en de preeker zei [Amen 1 Maar net als voorheen ging de snoek [weer op buit. Kroop de aal weer in 't slijk en de [kreeft achteruit: Ze vonden 't. verrukkelijk en riepen het [zamen Hoe mooi was de preek en hoe keurig [van pas Maar—lieten de zaak net precies als [ze was Gemeenteraad te Hoek. Vergadering van 30 Dec. 1918. Aanwezig de heeren Kaan, Jurrij, J. de Feijter, G. Dieleman en D. Koster. Afwezig de heeren W. C. de Feijter en Joh. Dekker. Nadat de Voorzitter de vergadering geopend had, werden de notulen gelezen, welke met algemecne stemmen werden goedgekeurd. Volgens de agenda werd overgegaan tot het benoemen van een vuilnisman in plaats van dhr. M. Meertens, die benoemd is tot hulpmachinist. Ingeko men waren 7 sollicitatie's namelijk van de heeren J. C. van Hoorn, I. C. Keu- keiaar, Abr. Meertens, J. van Tatenhove, Th. Meertens Mz., Th. Meertens Jz. en H. v. d. Wal. De heer A. Meertens werd met 4 stemmen benoemd. Een stem was uit gebracht op den heer v. Hoorn. De heer Jurrij zou-gaarne een com missie willen zien aangesteld die ten doel had om de gemeente werklieden te controleeren in hun werkzaamheden De heer Koster acht dit niet noodig, daar zulks het werk is van het Dagelijkscl Bestuur. De heer Koster vraagt eenige inlich tingen omtrent de vleesclnlistributie. De Voorzitter zegt, dat de maximum prijzen zijn ingetrokken. Hij heeft do beide slagers toestemming gegeven,|elke week een hoeveelheid vleesch te koopen Wanneer dit niet kan gekocht worden wegens |te hooge prijzen, dan zal hij al het noodige doen om aan vleesch te geraken, zooals b. v. paarden vleesch of schapenvleesch, daar hiervoor nog maxi mumprijzen bestaan. De heer Dieleman klaagt over de straatverlichting op Mauritsfort. De Voorzitter heeft hier reeds met den machinist over gesproken en zegt dat dit spoedig zal verholpen worden Niets meer aan de orde zijnde, wenscht de Voorzitter allen een gelukkig Nieuw jaar cn sluit daarna de vergadering. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie). Snoode ondankbaarheid. Mijnheer de Redacteur, voor onder staande vraag ik beleefd plaatsing in uw blad. Uw ironisch geschreven artikeltje „snoode ondankbaarheid" geeft mij aan leiding eenige letteren te schrijven en eene nadere verklaring te geven omtrent het aan B. en W. van Ter Neuzen inge zonden verzoek tot het geven van straat namen van de straten op do geslechte Ryfcsdomeingronden te Ter Neuzen. Uit uw stukje blijkt dat uw ironie U zoover drijft, dat een zeker voor U onbekend, doch niettemin uiterst dienst vaardig en zeer minzaam Hoofdambte naar (die echter wit niet zwart zal noemen) op eenige hatelijkheden wordt onthaald, welke op zich zelf beschouwd reeds niet te prijzen zijn en die slechts haat en nijd en daardoor geen toenade ring, doch verwijdering kunnen veroor zaken. Gelet nu dat de Gemeente Ter Neuzen rondom door Rijksgrondcn is ingesloten en aangewezen is- om bij uitvoering van werken enz. mede te werken tot een goede verhouding wederzijdsch, waar door alleen alles kan medewerken tot bloei en verfraaiing van onze stad, vind ik Uwe houding in deze zeer te laken. Ik hoop dat na lezing van het onder staande dit zelf erkennen zult. Het is mij gebleken, dat U het verzoek aan B. en W. alleen van de zwartste zijde hebt bekeken. Dat volgens uw schrijven de beschaving te Neuzen reeds zoover is gevorderd, dat de straten hier reeds namen hebben, ls ons bekend. Immers de stad door wandeleifde, kan men bordjes lezen waarop staat: Donze-Visserstraat, Grenu- laan, Tholensstraat en zelfs le en 2e De Feijterstraat. Alle dus namen van personen nauw in verband met de uit voering en aanleg dezer straten. Waarom mogen nu niet bij het groot aantal straten op de Rijks Domeingronden eenige per sonen vernoemd worden, welke bij de uitvoering dezer plannen en werken een zeer werkzaam aandeel hebben gehad en meegewerkt hebben tot verkrijging van een sociaal opgezet plan van uitleg En waarom moet een zeer geacht hoofd ambtenaar daarvoor beleedigd worden Waarom dit vroeger ook bij anderen niet gedaan Wat de opgave van de namen betreft, kan ik U mededeélen, dat bij de bespre king door ZWEG. is gezegd, dat hij het zeer prettig zou vinden, zoo door B. en W. een voorstel werd gedaan ook eenige Domeinambtenaren, welke zich voor deze plannen bijzonder hebben geïnte resseerd, te vernoemen. ZWEG. noemde daartoe de namen van den Heer Lager- weg, den Heer P. v. d. Erve, in Ter Neuzen wél bekend en mijn persoont^-, welk laatste ik alleen in opdracht wilde doen. De Heer Directeur Van Steen bergen heeft persoonlijk aan mij geen enkele aanleiding gegeven zich zelf te vernoemen. Bij het uitvoeren der opdracht voor het verzoek tot het geven van straat namen kon ik, gelet op de groote wel willendheid van genoemden Heer bij de uitvoering der werken, niet nalaten ook diens naam in het door mij bijgevoegde straatje op te geven, zoomede die van den Heer Terpstra. De opgave der namen heb ik alleen verstrekt omdat deze personen grooten- deels niet persoonlijk bij heeren B. en W. in den Raad bekend zijn, zoodat thans geschrijf en besprekingen daarover achterwege konden blijven. Ik had ook kunnen volstaan met, te noemen Domein ambtenaren. Dit een en ander, let wel, werd alleen in overweging gegeven (gelet op de hierboven genoemde straat namen. Wat nu Uwe aaumerking op de aan vrage betreft doe ik U weten dat onge veer 4 jaar geleden het uitbreidingsplan voorde te slechten Domeingronden aan de Gemeenteraad ter goedkeuring werd ver zonden en de goedkeuring ook werd ver kregen. Zeker door allerlei drukte wegens de distributie en andere Gemeente zaken was er tot heden geen gelegenheid zich onledig te houden met het geven van straatnamen, iets wat ik mij best kan voorstellen. Gelet nu dat bij verkoop van grond enz. het zeer gewenscht is dat de straten namen hebben en dit gemis zich her haaldelijk doet gevoelen ook bij het om schrijven van de perceelen, heb ik aan B. en W. beleefd gevraagd hieraan gevolg te geven. Daar nu ieder particulier zijn belangen bij B. en W. en aan den Raad mag vragen te behartigen, zoo vraag ik U waarom mag het Domeinbestuur (den Staat) in dit geval van U dit niet doen en terwijl dit volgens U kon achterwege blijven Ik zou bijna zeggen dit zijn zaken waarmede U zich niet hebt te bemoeien. Wat nu elk kind (volgens U) en daar bij in 't bijzonder U ook niet weet is dat ik hier openhartig kan verklaren dat wat de uitvoering der werken en het opmaken der plannen betreft van het Domeinbe stuur steeds de meeste medewerking is verleend, zoodat door aanleg van flinke breede straten, aanleg van pleintjes enz zooveel mogelijk zal medegewerkt wor den tot het verkrijgen van een ruim aangelegd stadgedeelte en dit zeker ook in 't belang van Ter Neuzen zijn zal. Ik vraag U past hier „snoode ondank baarheid" Met dank voor de plaatsing. Hoogachtend U d., JOH. A. FEIJ, Architect en Opziener b/d Domeinen te Ter Neuzen. Ter Neuzen, December 1918. Naschrift: We blijven van gevoelen, dat het Wenschelijk is, bij het geven van straatnamen de historie te doen spreken. En dat het bespottelijk is, wanneer ie mand zelf vraagt, of doet, vragen om wegens eigen verdiensten waarop hij notabeno zelf de aandacht laat vestigen vernoemd te worden. Ons is niet bekend of vroeger personen aldus hebben gehan deld. Over hun handelwijze zou ons oor deel niet anders luiden. REDACTIE). PREDIKBEURTEN. ZONDAG 5 JANUARI 1919. Gereformeerde Kerk. Onder wederkeerige geluk- wenschen aan allen zegt de Heer en Mevrouw EIJKEVan dek Swan hartelijk dank voor de ontvangen bewijzen van belangstelling op 1 Januari ontvangen. Loop der bevolking van Ter Neuzen. A a n g e k o m en: Vertrokken: Mr. en Mevrouw DIELE MAN— MAOENDANsbetuigen met wederkeerigen gelukwenseli hartelijk dank voor de met Nieuwjaar ontvangen wenschen. V De Heer en Mevrouw SWEEPE—Mackok geven hier mede kennis, dat tot hunne droef heid 'te Alkmaar onverwachts in den Ileere is ontslapen hun geliefde Broeder en Zwager, de Heer in den ouderdom van 33 jaren. Ter Neuzen, 1 Januari 1918. Burgemeester en Wethouders van IER NEUZEIN maken bekend, dat in de week van 6—12 Januari 1919 mag worden afgegeven op b on No. 137b 70 gram Kaas 20 plus 138b 70 Volvette Kaas „13 9b 150 Jam 140b 150 Rijst „141b l reep Chocolade 142b 250 gram Suiker (Melis of bijsoorten 3 (2e serie der kinder-suiker- kaarten) 250 gram Suiker Melis of bijsoorten bon No. 7 en 8 (11e serie der aardappel- kaarten) ieder 2 K.G. Aardappelen bon No. 10 (le serie der peulvruchten- kaarten) 250 gram Groene Erwten. Ter Neuzen, 3 Jan. 1919. Burgemeester en Wethouders voornoemd, .1. IIUIZINGA, Burgemeester. L. WABEKE, Secretaris. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN maken bekend, dat ge durende het tijdvak 1—15 Jan. door detail listen aan verbruikers mag worden af geleverd op bon No. 44 eener koffie- en thee- kaart Vs ons Koffie. Ter Neuzen, .3 Januari 1919. Burgemeester eu Wethouders voornoemd, J. IIUIZINGA, Burgemeester. L. WABEKE, Secretaris. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN maken bekend, dat gedu rende het tijdvak 5 t/m 13 Januari geldig is bon 12e week der kaarten tweede tijdvak voor Boter, Melange A en B en Margarine. Ter Neuzen, 3 Jan. 1919. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. IIUIZINGA, Burgemeester. L. WABEKE, Secretaris. I)e Burgemeester van TER NEUZEN maakt bekend, dat vanaf 4—12 Januari mag worden afgegeven op bon No. 136 b I stukje kleizeep kleinhandelprijs 10 cents per stukje. Hiervoor is evens geldig bon No. 6 der kinderzeepkaarten. Ter Neuzen 8 Jan. 1919. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. Ten Kantore der Bank-Asso- ciatie, kantoor Ter N e u z e|n, Nieuwstraat 10, wordt gevraagd een Speciaal adres - voor alle soorten Vloeibaar Metaal-Politoer poetsen bet vuilste metaal spiegelblauk. Overal verkrijgbaar. Kaol Maatschappij Laan weg 4, Amsterdam. Men wachte zich voor namaak. Beloonde redders. Ongeluk voorkomen. Verdronken. Ongeluk met een dorschmachine. Op een trein geschoten. Een nalatenschap. Doodelijk ongeluk. Voorspoedige reis. Tel Neuzen 9'/j en 2 uur, Ds. S. Groeneveld. voorin. Bev. Ambtsdragers. Axel 9 eu 2 uur, Ds. A. Thielen. vm. Bevest. Ambtsdragers Zaamslag 9 en 2 uur, Ds. H. P. M, de Walle. Hoek 9 en 2 uur, Ds. H. v. d. Wal. Sohoondijke 9'/i en 2 nur, Ds. J. R. Goris. Oostbnrg 9'/j en 2 uur, Leeskerk. Aardenburg. 9'/i en 2 uur, Leeskerk Hervormde Kerk. Ter Neuzen 9'/i en 2 uur Ds. A-Timmerman. voorm. Bevest. van Kerkeraads- leden nam. Bed. H. Doop en voorb. II. Avondmaal. Sluiskil 9'/jen2 uur, Dhr. L. Dek, Axel 9 en 2 uur, Ds. Hugenbolt.z Zaamslag 9 en 2 uur, Ds. G. van Dis. Hoek 9 en 2 uur, Ds. E. Raams. Chr. (leref. Kerk. Zaamslag 9 en 2 uur, Ds. L. dc Bruijne. Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstr.) Ter Neuzen 9, 2 en ö'/j uur, Leeskerk Lokaal Eben-Haëzer", tKerkliofiaan.) Ter Neuzen 5'/i uur, Evangelisatie. F. J. van Cleemputte, grondwerker, Baan- dijk 10, van Schoten. O. A. de Groot, zon der, Schoollaan 2, van Meppol. J- A. van Dalen, officier leger des heils. Donze Vis- serstr. 61, van Rotterdam. W II. Dieleman, verpleegster, O 31, van Apeldoorn. A. Me- chielle, arbeider, D.-Visserstr. 103, van BrUns- sem. H. Meinema, zonder, Markt 11, van Medemblik. S. O. Lauret, zonder, Nieuwsti. 5, van Dordrecht. P. Zenderink. betonarbei- der, L. Kerkstr. 80, van Enschede. A. Dob belaar, zonder, O 137, van Axel. D Scheele zonder, Kersstr 15, van Kampen. E. Tol lenaar, dienstbode, P 78, van Hoek. M. J. van Erp, electricien, Q 188, van Oss. Ch. van Kolk, werkman, van Veenhuizen. C. van Oteghem, landbouwersknecht, P 102, van Sas van Gent. A. Verstraeten, koopman, N. Stationsweg 3, uit Rotterdam, J. J. Mi- chielsen, handelsreiziger, Tuinpad 4, van Rot terdam. J. de Bakker, werkman, Schuttershof weg 5, naar Hontenisse. J. Mieras, dienstbode, de Jongestr. 7, naar Axel. E. P. van de Wae- ter, timmermansknecht, Donze Visserstr. 24, naar Biervliet. D. K v. d. Bovenkamp, zon der, Schoollaan 1, naar Ede (G) A. van Fraa, adj. inspecteur b/d R. D. B., Westkolkstr. 8/10, naar Ginneken. G. Bos, officier L. D. H., Donze Visserstr. 61, naar Emmen. K. Holm, zonder, Kersstr. 7, naar Oapelle a/d IJsel. A. D. 't Gilde, werkman, Baandijk 2, naar Schoten. M. van Doeselaar, zonder, Deklcerstr. 60, naar Rotterdam. H. Ruijze- naais, scheepsbouwer, Tholenstr. 86, naar Haarlemmerliede en Spaarwoude. F. van Doeselaar, grondwerker, 125, naar Ermclo. L. Tollenaar, zonder, P 78, naar Hoek. E. Heijens, dienstbode, Kerkhofl. 29, naar Haar lemmermeer. M. Th. v. d. Velde, zonder, Heerengr. 3, naar Prinsenhage. ,1. Tollenaar, teekenaar, Zandstr. 14, naar Middelburg. J. J. Huijssen, gem.-secretaris, Grennlaan 43, naar Arnemuiden E. M. van Goethem, dienstbode, Dijkstraat 52, naar St Jansteen A. ten Hoeven, fabrieksarbeider a/b, naar Breda Th. Goossens, metselaar, O 196b. naar Thielrode (België) L. B. Etesonne, landbouwersknecht P 102, naar Oostorhout J. Wilhelmus, landbouwersknecht, P 72, naar Zaamslag K. A. Hamelink, b. g. opzichter R. waterstaat Noordstr. 81, naar Leeuwarden A. Dees, schrijver Dep. van Justitie, Dijkstr. 31, naar 's Gravenhage. JAN SWEEPE, «tik*!'* 3j»ji 73 .li m-m— ZXïNBBELS. 7EHNEUZEN rp r i Huis135 ielefoon Werkplaats 136 A-A- Kao

Luctor et Emergo | 1919 | | pagina 2