Uit de Provincie. Van Heinde en Verre. Kerk, School en Zending. Ingezonden Stukken. Burgerlijke Stand. A d v e r t e 111 i n. Catharina Meeiitens, betuigen wij onzen hartelijken dank. G. MEERTENS. II. MEERTENS-Verhei jke, L. C. MEERTENS. O.-Souburg, 24 Dec. 1918. Bovendien, hebben we verdiend, dat onze buren ons kwaad willen doen Strikt neutraal zijn we steeds geweest, en toen de stroom van ellende in 1914 uit België over onze grenzen kwam en ook door de straten van Ter Neuzen golfde, toen hebben we gezien, hoe onze vrouwen en moeders hun linnenkasten leeghaalden en de Belgische kindertjes verzorgden. Toen hebbeu we geholpen, waar we konden. En de Belgen hebben - zoolang ze in ons land waren met ons meegedeeldsoms gekregen, wat we de kinderen van ons volk moesten ont houden. Van die tafereeltjes van hulp betoon, ook hier, hadden foto's gemaakt moeten zijn. Dan konden we ze nu bij duizenden in België verspreiden, met de vraag er bijHebben we nu uw dank of uw ondank verdiend (Luide instemming). Wij protesteeren tegen dreigend on recht. Vast en onverbrekelijk is onze trouw aan Nederland. (Daverend ap plaus). Wij protesteeren tegen dreigend on recht. Vast en onverbrekelijk is onze trouw aan Nederland. (Daverend applaus) Het voorloopig comité (de heeren Harte van Houten, de Jonge, Koelmans en van Well) wordt onder applaus gecontinueerd Op voorstel van den voorz. wordt het comité uitgebreid met de heerenG. v Wees, H. W. R. Kramer, R. de Bie, J D. Thielman, E. Hamelink, L. A. de Jong, J. v. d, Peijl, M. Eijke, J. Donze, J. F de Cooker, v. Borsum Waalkes, R. E G, Nolson, G. de Ridder, Ds. Timmer mans, D. J. Döes, .J. P. Vercouteren, B. N. v. Dijke. Ds. Groeneveld, C. Rib- bens, J. Scheele Pzn, G. Dees, J. J. de Jager, W. Bedet, R. J. Scheele, C. v. Wijck, R. Verschelling en F. Dekker. Voor Sluiskil werd een sub comité op gericht, bestaande uit de heeren: pater Gardiaan, C. Nobels Jzn, J. Risseeuw, A. v. Wijck, A. Kooman, J. Kielman, Th. Vermont, P. Goossen, N. Colsen en J. P. Smies. Nadat het Strijk-Essemble het „Wil helmus" had gespeeld, kreeg Ds. Tim mermans het woord. Spreker wees er op, hoe Israël in Babel slechts een lied der smarta zong, maar een lofpsalm aanhief, toen het in 't vaderland terugkeerde. Dat heimwee naar het vaderland kennen ook zij, die langen tijd in 't buitenland woonden. Hoeveel te erger zou 't zijn, als geweld ons afscheidde vau 't ons dierbaar va derland. (Applaus). Nooit kan ons volk Oranje te veel be minnen en God te veel danken voor 't bezit van zoo'n edel vorstenhuis. Ver trouwend op den Heere onzen God moe ten we kalm en waardig protesteeren tegen afscheiding van Nederland en van Oranje De historie (1568, 1672, 1747) spreekt van menigyuldige en soms wonderlijke uitreddingen uit den baugsten nood. Die God leeft nóg 't Wilhelmus, in bange dagen uit Mar nix' pen gevloeid, is voor ons Nederlan ders een lied in vreugde en in droefheid, 't is een treurzang en een lofpsalmeen krijgslied en een zang van trouw. Indien men 't zou wagen, bij ons, over ons, maar zonder ons te beraadslagen, dan zullen we pal staan voor onze rech ten, met het oude Wilhelmus op de lip pen. (Daverend applaus). De motie, op de centrale vergadering te Schoondijke aangenomen, (reeds in ons blad vermeld) wordt onder overwel digend applaus goedgekeurd. Een telegram wordt aan H. M. de Koningin en aan den Minister van Bin- nenlandsche Zaken gezonden. 't Lied van K. te S., „Zeeuwsch- Vlaanderen sta palwordt onder on beschrijflijke geestdrift twee maal ge zongen. Pastoor Van Wees sprak thans over de eenheid van heel ons volk. Alle rangen en standen, vertegenwoordigers van alle beginselen, zijn hier één in hun liefde tot vaderland en vorstin bijeen. Wij treden als één man op voor ons onver vreemdbaar recht. Al uiten we ons in den regel niet luidruchtig, op den bodem van ons hart sluimeren krachten, zooals trouw aan 't Vorstenhuis, liefde tot 't vaderland. Wee, wie ons daarin kwetst. In rust en vrede willen we leven met onze buren, maar wie ons zou willen afscheuren van Nederland, graaft een onoverbrugbare klove tusschen ons en hem. (Daverend applaus). Nadat 't Strijk-Eusemble eenige num mers heeft gespeeld, wijst Ds. Groeneveld er op, dat we in 't overig deel van ons land dikwijls als halve Belgen worden beschouwd. Niets is minder waar dan dat. Met heerlijke geestdrift wordt ook thans weer bewezen, dat we Nederlan ders zijn en altijd tyenschen te blijven. (Langdurig daverend applaus). Er is beweerd, dat we door onze regeering zijn veronachtzaamd. Nu willen de Belgen ons in teedere liefde omarmen. Maar we vreezen dat die omarming doodelijk zou zijn. Daarom willen we absoluut geen Belgen zijn. (Daverend applaus). Geen Belgenhaat moet ons kenmerken. Als ze weer in zoo grooten nood kwamen als in 1914 zouden we ze wéér helpen. Maar al zouden we ze als onze gasten weer helpen en bijstaan, baas willen we blijven in eigen huis. (Daverend applaus). Welnu laten we onze mooie geestdrift en onze tintelende vaderlandsliefde om zetten in daden. Allen die meerderjarig zijn moeten teekenen op de lijsten, die zullen worden aangeboden. (Applaus). Onder luide instemming der vergade ring stelt de voorz. voor, het rood, wit en blauw, of 't oranje te dragen, totdat het gevaar voorbij is. De heer Kramer brengt verslag uit van zijn reis naar Sittard. Ook de Lim burgers gloeien van geestdrift voor Ne derland. De ontvangst was dan ook zeer hartelijk. De heer Kruise vindt deze vergadering prachtig geslaagd wil graag méér zulke avonden. De voorz. dankt allen voor hun tegen woordigheid het R. K. Kerkbestuur voor 't welwillend beschikbaar stellen van de zaal, en het Strijk-Ensemble voor zijn zeer gewaardeerde medewerking tot het doen slagen van dezen avond. De heer Huizinga brengt nog dank aan 't voorloopig comité en aan de schitteren de leiding van den voorzitter, waarna de uitmuntend geslaagde vergadering, onder 't zingen van 't Zeeuwsch-Vlaam sche volkslied uiteenging. Met goedkeuring der vergadering werden de volgende telegrammen verzonden Aan H. M. de Koningin Een groote volksvergadering van honder den ingezetenen van Ter Neuzen, uit alle rangen en standen, protesteert ten sterkste tegen het annexionistisch drijven van buiten landsche personen en persorganen en smeekt Uwe Majesteit met vertrouwen al Haren in vloed aan te wenden, om te voorkomen, dat wij zouden worden losgerukt van het dier baar Vaderland en van Uwer Majesteits ze genrijk bestuur. Namens de vergadering, KOELMANS, Voorzitter, Aan Zijne Excellentie den Minister van Binnenlandsche Zaken, De ingezetenen van Ter Neuzen, bijeenge komen in eene door honderden bezochte ver gadering, betuigen hunne onveranderlijke gehechtheid aan de regeering van het dier baar Vaderland en protesteeren zoo krachtig mogelijk tegen het drijven in sommige bui- tenlandschekringen, omZeeuwsch-Vlaanderen van Nederland los te scheuren. Wij zijn en willen blijven trouwe Neder landers. Namens de vergadering, KOELMANS, Voorzitter. Door den voorzitter van het Comité is Zaterdag het volgend telegram ontvangen KOELMANS, Voorzitter groote Volksvergadering Neuzen. De Koningin, hoogelijk waardeerende de fevoelens van gehechtheid en trouw aan aderland en Vorstin in deze dagen geuit door Uwe vergadering, draagt mij op U te verzoeken aan hen, namens wie U telegra feerde, Hoogstderzelver oprechten dank over te brengen. Adjudant, DE JOSSELIN DE JONG. Met het oog op technische moei lijkheden, en in verband met het Nieuwjaarsnummer, zal a.g. Vrijdagavond geen nummer van Zeenwsch-Vlaanderen verschijnen. Van nu af hopen we echter 2 X Per wéék een nummer te geven. Hoewel bijkans alle bladan onlangs hun abonnementsprijs verhoogd hebben, lieten we dat tot dusverre na. Geheel op den ouden voet doorgaan kunnen en mogen we echter niet. Voortaan zullen we een gedeelte van de kosten van bezorging en inning, ten be drage van 15 cent op de abonnementsprijs leggen. Per 3 maanden is dus vanaf 1 Ja nuari 1919 voor allen de abonnementsprijs f 1.15. Op de advertentie's zal een toeslag worden geheven van 15 Hopen we, dat we in de toekomst deze toeslag weer kunnen doen vervallen, doordat meer normale toe standen intreden. Het post- en telegraafkantoor alhier is op Nieuwjaarsdag a. s. geopend Voor den postdienst 810, 1—2VsU. Voor den telegraafdienst 810, l—2l/2, 68 ti. De postdienst wordt geheel als op Zondagen uitgevoerd. Op de gisteravond alhier gehouden vergadering van het Protest-Comité is 0. m. besloten op 30 December een tweetal openbare vergaderingen te be leggen. Als sprekers zullen worden ver zocht de heeren Nolens, De Muralt en Mr. P. Dieleman. De stad werd in wijken verdeeld voor 't verzamelen van handteekeningen en 'tophalen van gelden. Spoedig zullen de commissieleden hun taak beginnen. Laat ieder man en vrouw boven de 21 jaar nu teekenen. En bedenk ook dat er geld noodig is, veel geld zelfs. Volksliederen moeien worden verspreid op ruime schaalde buitenlandsche pers moet bewerkt en beter ingelicht en (dit vooral kost veel geld)vergaderingen, advertentiekosten, drukwerken enz. vragen een deel der bijdragen. Waar 'tgaat om hooge en dierbare belangen, blijve niemand achter. Door den heer D. Macs, uit Loke ren die tijdens den oorlog alhier woon de, is, bij zijn terugkeer naar zijn woon plaats in België, aan den heer dr. Van Nes een bedrag van 1000 francs ter hand gesteld, om dit te bestemmen voor een of ander plaatselijk liefdadig doel. De heer A. A. Nederhand, hoofd der Chr. schoool te Nieuwland, vroeger onderwijzer aan de Chr. school alhier, is benoemd tot hoofd der Chr. school te s' Gravendeel. Bij Kon. besluit is benoeujd tot lid van het bestuur der waterkeering van den ealamiteuzen Nieuw-Neuzenpolder, L. Moes Pz. te Ter Neuzen. Sluiskil. Gisteravond werd onder lei ding van den heer Nobels alhier een protestvergaderiug gehouden tegen de annexatieplannen. De vergadering is schitterend geslaagd. Er heerschte een geestdriftige stemming. Pater Gardian, Ds. Groeneveld en de heer Dek voerden het woord. Er werden velschillende volksliederen gezongen onder begeleiding der sympho nic van Ter Neuzen. Hoek. Maandagavond werd alhier bij den Heer A. de Keuniiig een vergade ring gehouden, ten doel hebbende de bespreking over de annexatie van Z. Vlaanderen. Den WelEd. Heer A. Wol- fert burgemeester der gemeente opende de vergadering en heette allen hartelijk welkom. Het doel dezer vergadering werd door hem uit een gezet. Uit de aanwezigen werden 25 personen benoemd waar onder de heer J. L. Scheele als voorzitter die zullen rondgaan in alle wijken der gemeente met een manifest waarop alle meerderjarigen verzocht worden te teekenen. Besloten werd Donderdag a s. een bij eenkomst te houden in de Ned. Herv. Kerk, de beide predikanten woonachtig in deze gemeente zullen alsdan optre den. Nadat door alle aanwezigen was ge zongen het Wiens Neerlandsch bloed, het Wilhel mus en het ZeeuWsch-Vlaamsche volks lied ging de goed geslaagde vergadering uiteen. Door den Rijkswaterstaat is tot den Raad der gemeente Axel het ver zoek gericht 0111 vergunning tot het af graven, aanvullen en verbeteren van den weg van Axel naar de Axelsche Sassing van het gedeelte, hetwelk in eigendom aan de gemeente behoort. Door de burgemeester dezer gemeente worden naar aanleiding hiervan bij de autoriteiten pogingen aangewend, om dit werk bij wijzj) van werkverschaffing te doen uitvoeren door ingezetenen der gemeente Axel. Koewacht. Bij den landbouwer S. van Regenmortel, aan wien onlangs een schoone koe ontstolen is, werd deze week op een naclft een stier uit den stal gehaald, die waarschijnlijk naar België gevoerd is. Door deze herhaalde dief stallen van koeien worden onze land bouwers bevreesd. De smeden hebben het deze week zeer druk gehad om alle stallen en schuren van stevige sloten en grendels te voorzien. Te Oostburg is van de Amerikaan- sche regeering bij de ouders van Iz. van de Gezelle bericht ontvangen, dat deze op 15 October jl. bij het offensief in Frankrijk op ruim 25-jarigen leeftijd is gesneuveld. Bij zijn komst naar Europa hadden zijn ouders een bewijs van in schrijving ontvangen van zijn verzekering tot 10.000 dollars, uit te keeren bij zijn overlijden of invaliditeit. Door de rijks-ambtenaren 1 te Hoe- dekenskerke zijn in beslag genomen 68 kistjes bokking circa 5 vaat jes gezouten garnalen, aangevoerd per Provincialen Stoombootdienst op de Wester Schelde en overgeladen in een alhier gereedlig gend visschersvaartuig, met bestemming volgens bewering van den schipper voor Ossendrecht. Statenverkiezing in Zeeland. Door de Centrale Antir. Kissvereeni- ging Kieskring Middelburg werden candi- daai gesteld voor lid der Provinciale Staten de aftredende leden de heeren J. H. Blum, Mr. A. A. de Veer, H. R. Struve, J. H. Geschiere en de hoeren L. J. van Voorthuijsen, R. v/d Welle en W. A. de Rijcke. De politie te Middelburg heeft aan gehouden een dievenbende, bestaande uit vijf jongens vau 914 jaar, die zich aan verschillende diefstallen hebben schuldig gemaakt o.a. van 10 flesschen cognac aan boord van een schip en van 5 flesschen portden inhoud van de flesschen lieten zjj in het kanaal leeg- loopep, terwijl zij de flesschen bij een opkooper verkochten. Ook namen zij vijf bussen benzine weg, ieder inhoudende 10 liter. Toen de politie een onderzoek in de woning van een der jongens instelde, was reeds een lamp en een machine met het gevaarlijke goedje gevuld, daar men het voor petroleum had gehouden. Wemeldinge. Bij het afladen van een klomp stroo had de werkman F. het ongeluk onder een afschuivend gedeelte daarvan te geraken. Met veel moeite kon de ruim 70-jarige man daar van onder worden gehaald. De man klaagde over pijn in een zijner ledematen en was niet in staat zijn verdere werkzaamheden te verrichten. Een ooggetAige volkomen betrouwbaar persoon en pas Zon dagmorgen uit België gekomen verhaalde ons li et volgende: In 1914 snelde fk als in België geboren, hoewel van afkomst Hollander, te wapen om den indringer te keeren. Na zware gevechten werden wo na deri val van Antwerpen over de grenzen gejaagd en in veilig Nederland geïnterneerd. Negfin maanden was ik in 't kamp, toen werd ik vrijgelaten en mocht bij vrouw en kindei en samenwonen. Toen onlangs de'wapenstilstand werd ge sloten keerden de geïnterneerden naar België terug Ook ik ging mee. Wij allen verwach ten, dat wij, die 't ieven hadden gewaagd voor 't vaderland, er met open armen zouden worden ontvangen. Dat viel echter geducht tegen. Na enkele dagen omzwerven werden we naar den Yser getransporteerd. Een trooste- Jooze wildernis, waar geen huis meer staat. In hokken én tenten op stroo moesten we liggen, 't Brood dat we kregen was oud, van de lange reis, die 't moest maken om ons te bereiken. Soldij kregen we niet. Ik was in burger naar België gegaan militaire kleeding zagen we er niet. In ieder opzicht was 't er een wanordelijke en gedemoraliseerde troep. Ook de officieren gingen gebukt onder 't be sef, dat België geheel en al onder de macht der entente staat, 't Volk was over 't alge meen moedeloos. Zoo erg werd het aan den Yser met de verwaarloozing van den troep, dat er velen aan den haal gingen. Ook ik. Eerst trok ik naar Gent. Stil en eenzaam is het er. Van bedrijvigheid geen spoor. Gewerkt wordt er weinig. Keukenwagens helpen 't publiek aan hun maal. Van Gent ging ik naar Selzaete, waar een goede vriend mij over de grens bracht Totaal uitgeput kwam ik Zondagmorgen bij m'n familie in Ter Neuzen aan. Morgen reis ik door naar mijn vrouw en kind te M. Hoe 't mogelijk is, dat de Belgen verstoord zijn op de Nederlandsche regeering, omdat die de geïnterneerden niet eeder losliet, is mij on verklaarbaar, gelet op de ontvangst en de behandeling van die geïnterneerden in België. Van eenige vijandschap tegen de Neder landers heb ik niets vernomen maar 'k heb meest door weinig bevolkte streken gereisd. Ln couranten kregen we aan den Yser niet. Gelukkig is thans het lijden voorbij. Leve Nederland, hoor I Te Haarlem werd in de laatste dagen handel gedreven in broodkaarten. Bij onderzoek bleken de kaarten afkomstig te zijn uit een kist door iemand op 16 December aan het N. B.-Spaarne gevon den en opengebroken. De kist was ge adresseerd aan het Gemeentebestuur te Z -venhoven. De zaak wordt nader on derzocht. Tent omgewaaid. Te Hengelo is de groote tent omge waaid, waarin zich een paar honderd krijgsgevangenen bevonden. Enkele wer den gewond. Men meldt uit Assen aan de „Msb.": Een viertal dienstweigeraars trachtten oensdagavond uit de Hendrik-kazerne te ontvluchten. Door het verbreken van een ruit kwamen ze in de wacht en na men eenige geweren weg. Een officier en vaandrig werden ontwapend, waarop de wacht begon te schieten. Ook de dienstweigeraars losten schoten. Met veel moeite werden ze eindelijk weer opgesloten. De firma Benno Michels aan den Schie damschen Singel te Rotterdam, werd opgebeld namens een familie aan den Westersingel om te haren huize een vijf tal bontstellen te laten bezorgen. De firma was zoo wijs, navraag bij die familie te doen, die van een bestelling niet af wist. De politie werd toen in den arm genomen, die een loopjongen met een doos opgevuld met papier naar het op gegeven adres afzond. Op den Wester singel gekomen werd de jongen aange sproken door een paar mannen, die de gewone truc uilhaalden. De jongen gaf de doos af en tegelijk pikte de politie de mannen in. („Hld."). Te Zwijndrecht sloeg het paard van A. de K., doordat het schrikte, met den wagen achter zich op hol en vloog met geweldige vaart den Laugeweg af. De 17-jarige T. ran L. sprong bij de Geref. Kerk naar ?ijn kop en wist het tot staan te brengen, zoodat erger werd voorko men. Ned. Herv, Kerk. Beroepen Te 't Woud, P. Hofstede, te Den Haagte Hagestein, J. F. H. Rappard, te Lage Vuursche; te Amers foort, B. Butelaan, te De Biltte Ernst, D. Bax, te Asperente Deurne, J. R. B. Feykes, te Genderen te Nieuwvliet, W. A. Dekker, te Melissantte Harder wijk, J. Kraay, te Gorinchem. AangenomenNaar Giessendam, A. Prins, te Kamperveen. Geref. Kerken. Beroepen Te Vreeswijk, M. Graven- dijk, te Brielle. Bedankt: Voor Berlikum en voor Ha- zerswoude, P. Ch. v. Vliet, te Oosterend voor Oudewater, W. van 't Sant, te Voorthuizen. Christ. Geref. Kerk. BeroepenTe Werkendam, II. J. L. de Vries, te Hilversum. Benoemd tot oudervvijzer(es) Te Sliedrecht, L. Boogaard, te Oud- Beijerland te Polsbroekerdam, mej. H. Schouten, te Polsbroek te Joure, H. J. Langman, te Steenwijkte Putten, H. v. d. Berg, te Uchelen. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie). Mijnheer de Redacteur Mag ik een plaatsje voor het volgende Het was een goede gedachte van Ds. Pattist om afgevaardigden uit alle ge meenten in Zeeuwsch Vlaanderen bijeen te roepen om te protesteeren tegen het annexionistisch gedrijf in buitenlandsche kringen en een gedeelte der buitenland sche pers, om een deel van Nederland af te' scheuren en het te voegen bij Belgie. De geestdrift op die vergadering open baar geworden om Nederlander te blijven, deed het hart weldadig aan. Algemeen is dan ook het enthousiasme in elke gemeente van Z.-Vl. met deze beweging. Wanneer men de verslagen leest uit de verschillende gemeenten, dan komt men tot de overtuiging: Een volk dat zoo aaneen gesloten is voor eene heilige zaak kan niet verloren gaan. Dat zal zijn rechten blijven behouden en z'n stem moet weerklank vinden in de kringen die voor rechtvaardigheid gevoelen. Ook de vergadering te Ter Neuzen muntte uit door geestdrift. Nooit heeft onderge- teekende zoo'n eenparige uiting van ge hechtheid en trouw aan het vaderland en de vorstin bijgewoond. Onwillekeurig kwam nu de gedachte in mij op: Wat een voorrecht zou het zijn wanneer de geheeie Nederlandsche bevolking spon taan partij ging kiezen voor het hemel- sche vaderland en den Koning der konin gen. Vaderlandsche liederen te zingen, ter eere van Vorstin en Vaderland, is een uitnemend ding, doch hoe heerlijk zou het zijn, wanneer we uit volle borst, uit één mond konden aanheffen het lied ter eere van den Koning der koningen. Vooral nu we weer aan den vooravond staan van de herdenking van het Kerst feest, dat Christus in de wereld is ge komen tot redding van zondaren. Het zingen van dit lied wekt nog meer heilig enthousiasme. Wat een kracht gaat daar van uit, wanneer we aanheffen Gezegend zij de groote Koning Die tot ons komt in 's Heeren naam. fj zegenen u uit 's Heeren woning, Wij zegenen u al te zaam. De Heer is God, door wien w' aan- [schouwen Het vroolijk licht na bang gevaar, Bindt d'offerdieren dan met touvyeu Tot aan de hoornen van 't altaar. Moge het allen gegeven worden, deze schoone overwinningsjubel op het as. Kerstfeest uit volle borst te zingen. God bestuurt alle dingen, ook°het lot van een klein volk. Laat ons in Zijne kracht het hoofd blijmoedig opheffen, en in donkere dagen hem de eere geven. W aarlijk, in deze houding zullen we groot zjjn. Met dank voor de plaatsing, J. J. DE JAGER. Ter Neuzen, 23 Dec. 1918. TER NEUZEN. Huwelijks-voltrekkingen 13 Dec. Pieter Hamelink, ond 23 j., jm en Jacomijntje Dijkman, oud 20 j., jd. Geboorten. 15 Dec. Cornelis, z. van Guil- jaam Klaassen en van Cornelia Anna Maria van der Gouwe. 18 Dec. Rene Henri, z. van Augusta Albertha Sophia De Vilder. Overlijden. 18 Dec. Pieternella Goossen, oud 44 j., echtg. van Jacob van Tatenhove. Catharina Neeltje Dekker, oud 4 d., d, van Antheunis en van Cornelia Maria Dieleman. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 29 DECEMBER 1918. OUDEJAAR en NIEUWEJAAR. Gereformeerde Kerk. Lei Neuzen 9'/i en 2 uur, Ds 8. GruorieveliJ. O. 5'/a uur N. 9'/i uur -Ds- S. Groeneveld. Axel 9 en 2 uur, Ds. A. Thielen. O. 2 uur N. 9 uur Ds. A. Thielen. Zaamslag 9 en 2 uur, Ds. H. P. M. de Walle. O. 2 uur N. 9 uurDs. H. P. M.de Walle Hoek 9 en 2 uur, Ds. H. v. d. Wal. O. 6</i uur N. 9 uur Ds. H, v. d. Wal. Schoondijke 9'/i en 2 uur, Ds. J. R. Goris. Oostburg 9'/ï en 2 uur, Leeskerk. Aardenburg. 91/, en 2 uur, Leeskerk Hervormde Kerk. Ier Neuzen 9*/a en 2 uur Ds. A- Timmerman. O. 5'/i uur N. 9'/j uur Ds. A. Timmorman. Sluiskil 9en 2 uur, Dhr. L. Dek, Axel 9 en 2 uur, Ds. Hugenholtz N. 9 uur Ds. Hugenholtz. Zaamslag 9 en 2 uur, Ds. G. van Dis. N. 9 uur Ds. G. van Dis. Hoek 9 en 2 uur, Ds. E. Raams. O. 5Vj uur N. 9 uur Ds- E. Raams. Chr. Geref. Kerk. Zaamslag 9 en 2 uur, Ds. L. de Bruijne. Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstr.) Ter Neuzen 9, 2 en 5'/i uur, Leeskerk. O. 5'/j uur N. 9 uur Leeskerk. Lokaal Eben-Haëzer", (Kerkhoflaan.) Ter Neuzen 5'/t uur, Evangelisatie. Loop der bevolking van Ter Neuzen. Aangekomen: A. Rijsdijk, slager, Van Bovenstraat 2, uït Roosendaal en Nispen. D. L. T. Bruggeman, arbeider, Q 181, uit Koewacht. C. J. Leunis, matroos, Donze-Visserstraat 103, uit Rotterdam. A. Dees, onderwijzer, Baandijk 2, uit Am sterdam. I. W. van der Vliet schipper, Smidswal 25, uit Oude-Tonge. A. D. 't Gilde, grondwerker, Baandijk 28, uit Schoten. D. Olie, technisch ambtenaar Rijks Water staat, Zandstraat 1, uit Andel. Ch. Gentse, kantoorbediende, Lange Kerk straat 47, uit Hulst. C. van IJk, grondwerker, Baandijk 28, uit Schoten. R. Huisman, schipper, Kazernestiaat 15, Uit Vlissingen. J. de Wit, werkman, Dekkerstraat 42, uit Utrecht. V ertrokken: J. I. R. Verhage, zonder, Grennlaan 27, naar Amsterdam. Jac. Huijssen, zonder, O 2, naar Axel. Corn. Kotvis zonder, Steenkamplaan ong., naar Axel. C. J. Eiege, rijwielhersteller, Kerksteeg 2, naar Kerkerade. C. Batenburg, onderwijzer, Lange Kerk straat 45, naar Alphen a/d Rijn. H. Scheele, kleermaker (o), Q 91, naar Vlis singen. JH. Hamelink, zonder, Donze-Visserstraat 22, naar Rotterdam. V Heden behaagde het de Heere van onze zijde weg te ne men ons innig geliefd dochtertje en zusje CORNELIA JOHANNA, in den nog zeer jeugdigen leeftijd van bijna 7 jaar. De Heere doe ons berusten in Zijn wil. F. VERSTRATEN. D. J. VERSTRATENvan Driei,. JOH. COR. VERSTRATEN. Zaamslag, 23 Dec. '18. Voor de vele bewijzen van deelneming, ontvangen bij het overlijden van onze geliefde Dochter en Zuster, TER NEUZEN, 24 December 1918. De toestand in België. Een broodkaartengeschiedenis. Schietende dienstweigeraars. Mislukte oplichting. Moedige jongen.

Luctor et Emergo | 1918 | | pagina 2