Uit Siet Binnenland. Uit d<> Pers. Uit de Provincie. Van Heinde en Verre. correspondent van het Vaz Diasbureau seint Bij informatie naar aanleiding van het bericht van de „Metropole" betreffende de verklaring van Minister Ilijmans?over de Schelde-kwestie, werd er mij van bevoegde zijde op gewezen, dat het hier slechts een uitlegging betreft jdoor de „Metropole" van de woorden, die de Minister 2 Dec. tot eenige journalisten heeft gesproken, en waarbij hij aangaande de buitenl. kwesties- naar de troonrede verwees. De „Koeln. Volksztg." stelt een handleiding voor sprekers in vergaderin gen op in antwoord op de vraag: wat heeft de revolutie ons geschonken P Dan komen er negen antwoorden I. Een weerloos Duitsclilanduitle vering aan de vijanden op genade en on genade. II. Een op aangematigde en ruwe machL steunende sociaal-democratische regeering zonder wettelijke reden van bestaaneen onwettig op willekeur berus tend bewind. III. Een uitschakeling van alle an- deis denkenden, met name van de chris telijke volkskringen. IV. Het gevaar om de beschavings goederen der vroegere christelijke staats inrichtingen kwijt te raken. Den „Kul- turkampf" om het christelijk geloof in den meest krassen vorm. V. Een uitgeput zijn van alle bedrijfs- standen, handel, nijverheid en landbouw wegens de politieke en economische om- zekerheid op het oogenblik en in de toekomst een op een ramp uitlooponde verscherping van de moeilijkheden met onze voeding. 0 VI. Een verdubbeling van het amb- tenaarsleger en daarmee van de staats uitgaven. Een reusachtige vermorsing van het staatsvermogen. VII. Een het algemeene welzijn be dreigende hebzucht van breede lagen des volks naar anderer bezit en daar mee een verergering van de rechtson zekerheid voor goed eu leven. VIII. Het gevaar voor staatsbankroet. IX. De waarschijnlijkheid van bezet ting door den vijand. Stephan Lausanne, redacteur van de Parrjsche Matin, zeide dat de koningen van Engeland, België en Italië en pre sident Poincare in 1919 een tegenbe zoek aan Amerika zullen brengen. Bij Kon. besluit is aan den eervol ontslagen generaal C. J. Snijders, oud opperbevelhebber van land- en zeemacht en chef van den generalen staf, een pen sioen toegekend van f3150 'sjaars. MINISTER CRISIS AAN BUITEN- LANDSCHE ZAKEN. Wij beschouwen de kans groot, dat jhr. mr. dr. H, A. van Karnebeek, minister van buitenlandsche zaken, zijn portefeuille zal neerleggen. In dat geval zal de heer jhr. mr. de Marees van Swinderen, onze gezant te Londen hem opvolgen. Ofschoon we ter bevoegder plaatse vatr dit bericht geen bevestiging konden krijgen, hebben we toch reden, om het voor juist te houden. (Msb.) TARWE. Het Engelsche stoomschip Apsley Hall is hier aangekomen en heeft in de Maas haven ligplaats genomen. Het stoomschip komt van Portland Main en heeft 5600 ton tarwe in voor de Nederlandsche regeering. NIEUWE VEETELLING. Naar men verneemt zal er in den loop der maand December vanwege het Rijks- kantoor voor Vee en Paarden een nieuwe telling worden gehouden. De telling, welke in den afgeloopen zomer in de weide plaats vond, heeft door degroote moeilijkheden daaraan verbohden', geen betrouwbare resultaten opgeleverd, wel ke men vertrouwt wel te zullen bekomen, nu de telling in de stallen zal geschieden. VET VAN HUT^LACHTINGEN. Het Rijkskantoor voor Vee en Paarden deelt mede, dat in strijd met ver schillende berichten de' inzameling van vet van huisslachtingen op de gewone wijze gehandhaafd blijft. Rotterdam en Antwerpen. In zijn de vorige week Donderdag gehou den programrede heeft de nieuwe Bel gische premier, de heer Delacroix, er op gewezen, dat binnen enkele dagen Ant werpen liet centrale punt van de bevoor rading van België zal zijn en dat alle reliefschepen uit Amerika daar zuilen aankomen, zoodat een aanzienlijke opbloei der groote Scheldehaven binnen zeer korten tijd reeds te verwachten is. Ook het voor de Duitschers bestemde voed sel uit Amerika zal te Antwerpen aan komen. Het is vooral op dezen laatsten zin, dat wij de aandacht willen vestigen, waar immers onze grootste doorvoerhaven Rotterdam, het voornamelijk van het transitoverkéer naar Duitschland moet hebben. Uit het door den heer Delacroix meegedeelde valt op te maken, dat er in de Ententekringen een streven bestaat om dat transitoverkeer in de toekomst over Antwerpen te leiden in plaats van over onze Maasstad. Dat Antwerpen wordt aangewezen als ontschepingshaven van het voor Duitschland bestemde voed sel wekt te meer verwondering, xyaar het toch een algemeen bekend feit is, dat de Antwerpsche haven op het oogen blik voor een dergelijk doeleinde absoluut ongeschikt is. De losinriclitingen, de ele vators en verdere technische inrichtingen verkeeren in een onbruikbaren toestand of zijn geheel verdwenen. Daarbij komt, dat België voorloopig al het beschikbare spoorwegmateriaal ongetwijfeld zelf hard noodig zal hebben. Iloe moet dan het t ransport der le vensmiddelen naar Duitsch land zelf geschieden, waarbij toch spoed de voornaamste factor is om een ramp te voorkomen Deze vragen zijn trouwens voor ons voor minder belang. Hoofdzaak is en blijft, dat de Entente een richting schijnt in te slaari, die voor Rotterdam en daar mee voor geheel Nederland hoogst ver derfelijk kan worden. En het lijkt ons zelfs niet uitgesloten, dat het streven om den uitvoer der Entente-landen naar Duitschland voortaan over Antwerpen te leiden, bij de vredesconferentie in vasten vorm zal worden gegoten. Moge Neder land op de bres staan, óm de voor ons zoo gewichtige belangen, die hierdoor bedreigd worden te verdedigen (Zelandia)! De toestand in Duitschland. De machtige hand van den levenden God rust zwaar op ons. Maar konden wij het anders verwachten De oorlog van 1870 begon met een boete- en bede dag, de wereldoorlog van 1914 slechts met een bededag. Hadden wij geen boete noodig God weet het. Maar zelfs de schijnbaar godsdienstige beweging in de Augustusdagen van 1914 had meer angst voor de vijanden dan vreeze Gods tot grondslag. God liet oos vier jaar lang groote dingen beleven. In plaats dat de goedertierenheid Gods ons tot bekeering leidde, antwoordde ons volk met hemel tergende onboetvaardigheid. Nu weder staat God de hoovaardigen. Volk van Duitschland, wilt gij u niet in deze laatste ure verootmoedigen Gij hebt vleesch tot uwen arm gesteld en zijt daarmede te schande geworden. Komt, laat ons wederkeeren tot den Heere God zal ons volk van 70 millioen zielen, waaraan hij zooveel arbeid besteed heeft, aan hetwelk Hij zoo bijzonder rijke gaven des geestes toevertrouwde, en in hetwelk Zijn Wooi'd trots alles nog een rijke plaats heeft, niet laten ondergaan. God zal ons volk de plaats onder de zon ge ven, die goed voor ons is. Hij alleen weet hoeveel verootmoedigingen voor ons noodig zijn, opdat wij tot rechte bezin ning komen. Wellicht moeten vaderland en volk, kerk en gemeente nog door diepten heen, waarbij ons hooren en zien vergaan zal. Maar wanneer wij dan maar loeren hooren naar Zijne stem, leeren zien op Zijn Heilaudsgestalts, dan zal er nog een tijd aanbreken, waarin wij als de gezegenden zullen beschouwd worden en een zegen mogen zijn in de volken- wereld. „Heere Jezus, ontferm u over ons volk". Aldus schrijft de „Ref. Kirchenzcitung". Ons dunkt dat hier de rechte toon wordt aangeslagen? Mocht deze weerklank vin den bij het Duitsche volk. Dan werd uit verlies winst geboren. Jaarvergadering van de Vereeniging in het belang der landbouwers te Zaamslag op Dinsdag 10 December, bij C. P. de Regt. Het jaarverslag van den penningmees ter wees een batig saldo aan van f 466,66°, bij een ontvangst van f40943,47 en een uitgaaf van f 40476,805. Als bestuursleden weiden herkozen de hoeren J. Verpoorte en D. Dekker. Voor het nazien der boeken werden aangewezen de heeren Jac. Dieleman en W. Scheeie, als plaatsvervangers de hoeren K. de Koeijer en K. de Kraker Kzn. Na afloop dezer huishoudelijke bezig heden hield de heer Jan de Kraker over „Organisatie" het volgende referaat Wat organisatie is, weet ieder. Wat voor 10 of 20 jaar overbodig was, is nu broodnoodig. Onze tijd is een geheel andere dan toen. De laatste weken hebben het nut der organisatie doen zien. Denk slechts aan de revolutie, die geest uit den afgrond, die thans driester dan ooit het hoofd op stak. Gelukkig stonden daar tegenover de organisatie's der christelijke werklieden. Menschel ijker wijs hebben deze ons gered van de ellende, die anders ons deel zou geworden zijn. Is nu het be staan dezer organisatie's geen reden jot beschaamdheid voor ons? Want wat doen wij als werkgevers Zijn onze arbeiders ons niet verre vooruit? Is 't daarom niet onze roeping, als werkgevers met de werknemers ons in één vereeni ging te organiseer en, om mét elkander te behandelen de vraagstukken, die heider belangen raken Laat 't mij openlijk zeggen^ zien wij ons niet soms bedrogen rhidaen in de drukte van het werk; is 'tin de drukke perioden niet, een loven en bieden. En dat is in 't nadeel van boer èn arbeider. Want is de drukte voorbij, dan trekt de werkman weer aan 't kortste eind. In de slappe tijden wordt hem dan soms een deel van zijn loon afgetrokken. Deze toestanden zijn niet zooals het behoort. Dit kon beter geregeld zijn, als in één vereeniging werkgever en werknemer samenwerkten. Een commis sie kon dan de geschillen beslechten en een loonstandaaid vaststellen. Nu bestaat in onze gemeente Patri monium. Als nu de boeren zich daarbij aansloten, dan zou er vanzelf een betere verhouding ontstaan. Men zou dan ook sterk staan tegenovor het socialisme. Wij moeten onze arbeiders behandelen als broeders, hun een loon geven over eenkomend met de behoeften van den dag, en hun leven niet verbitteren. Omgekeerd moeten de arbeiders naarstig arbeiden, onze belangen en goederen beschermen. Als we nu één vereeniging hadden, zou dat een schrede vooruit zijn. Is niet onze onbekendheid met het sociaal program van de ehrist. werk- liedenvereenigingen de oorzaak, dat wij van verre staan Er is toch een groot verschil tusschen de christ. en de socialistische vakvereeni- gingen. Do laatste willen de macht, en staan naar de goederen dezer wereld. Zij willen het vrije bedrijf vernietigen en ons tot. staatsambtenaren maken. Onze geliefde Vorstin willen ze van den troon stooten Do eerste erkennen de waarheid der SchriftRijken en armen ontmoeten elkaarde Heere heeft ze beide gemaakt. Zij verfoeien den klassen strijd, en eeren onze koningin. Laten wij daarom met onze arbeiders don strijd aangorden tegen ongeloof en revolutie. Laten wij elkanders lasten dragen, elkanders nooden zien. Wie waren het die trouw bleven aan de regeering bij de groote spoorweg staking van 1903 Het was Patrimonium, met de christ. vakbonden. Eu in Novem ber bij Troelstra's misdadige poging was het niet anders. Daarom is meer waar deering van en bekendheid met de christ. werkliedenorganisatie's noodig. En óók onze steun en aansluiting. Als allen aan de hand van onzen God hun plicht vervullen, zullen wij sterk staan, als straks de revolutionaire opzet herhaald wordt. Want wij moeten op onze hoede zijn. Wat heden niet is, kan morgen zijn. Heeft Schaper niet in de Tweede Kamer gezegd: „Wij hebben de boeren niet noodig, als wij hun land maar hebben?" Naar dergelijke uit spraken hoe onzinnig ze ook zijn hebben we te luisteren, 't Moet ons nopen tot waakzaam zijn. Wij boeren staan niet sympathiek tegenover de sociaal-democratie. De boer wil zelf zijn bedrijf regelen. Het boerenbedrijf e.ischt een vrijen mensch het duldt geen ambtenarijhet kan niet onder algemeene regels worden gesteld. De boer is afhankelijk van de natuur, hagelslag, overvloedige regen, verzengen de droogte, ziekte onder zijn vee kunnen zijn schoonste vei wachtingen den bodem inslaan. Al deze dingen herinneren den boer aan zijn diepe afhankelijkheid van God, die alles bestuurt. Maar van overheersching door den Staat of door anderen \Vil de boer niet weten. Onder God souverein op eigen boerderij. „Een sterke eigenzinnige trek tvpeert het karakter van den boer; 'tis zijn sterkte, maar ook zijn zwak de lichtzij, maar niet minder de schaduwzijde," zegt Mr, Goedbloed. „Hij gevoelt nog niet gelijk de massa gedisciplineerde industrie arbeiders de kracht, die er schuilt in orgahisatie. Hij heeft geworsteld als ikeling tegen de natuur; in die worste ling zijn schoone triomfen behaald. Doch de kracht, de massale kracht, die er schuilt in het vereenigd zijn van eenlingen in één vast geheel, in hechte organisatie spreekt nog niet tot hem als een wer kelijkheid." Zeker, wij hebben ook onze organisatie, maar de christ. arbeiders zijn ons ver vooruit. Zij hebben gevoeld, dat ze in neutrale organisatie's niet thuis hooren. De sociaal-democratie is ons niet sym pathiek. Maar, bedenken wc 't wel, in bestrijding van het socialisme alleen zit geen krach Wij moeten er iets positiefs tegenover stellen. Een hechte organisatie op christelijken grondslag moeten we hebben. Dat zal ons sterk doen staan. Dat zal zijn tot heil van land en volk. De voorzitter, de heer Dekker, sloot de vergadering. Dat het publiek tegenwoordig lang wachten moet, voor en aleer het de goederen ontvangt, bleek gisteren nog met oen postpakket, dat den vorigen avond om 8 uur alhier was aangekomen en den volgenden middag om half 12 eerst besteld werd. De bezorgdheid voor huis en have hunner ingezetenon, hoeft, 'n 4-tal burge meesters aanleiding gegeven tot het bijeenroepen eener vergadering van de burgemeesters van Zeeuwsch-Vlaanderen (Oostelijk deel). Dinsdag j.l. werd deze vergadering gehouden te Ter Neuzen onder leiding van den Heer Hoefnagels, burgemeester van Sas van Gent. Na opening der vergadering en een woord van welkom en dank voor de opkomst, vooral ook aan do vertegen woordigers van Zijne Excellentie den Commandant van Zeeland, werd het onderwerp ingeleid door den burgemnes- ter van Ter Neuzen. Inleider wees op 'n drietal gevaren, waarvan het grensgevaar op dit oogen blik onzer aller aandacht vroeg, terwijl tegen inwendige beroering beveiliging moet worden gezocht in de samenstelling van een burgerwacht. Bij de bespreking hierover wees de burgemeester van Axel op verschijnselen, die voor ons aanleiding moeten zijn om wakende te blijven. De toezegging ge daan van het Militair Bestuur was van groot belang en gaf blijk hoe van die zijde alles wordt gedaan om het Burgerlijk Bestuur bij te staan in de bescherming van de grensbewoners. De vergadering oordeelde dat daarnaast moet worden aangedrongen op uitbreiding van het Rijkspolitietoezicht, zoowel met mare- chaussée als met rijksveldwachters. Besloten werd zich tot de respectieve commandanten te wenden met het ver zoek, de bestaande korpsen uit te breiden. Betreffende het instellen van een „burgerwacht" zullen gegevens worden verzameld, ten einde in eene volgende vergadering hierover nader te handelen. De voorloopige Commissie werd daarop geconstitueerd en nog met 1 lid uitge breid, zoodat thans zitting hebben, de burgemeesters van Sas van Gent, Axel, Hulst, Zaamslag en Ter Neuzen. Als voorzitter is aangewezen de Burgemeester van Sas van Gent, als secretaris die van Ter Neuzen. Gisteren vergaderde alhier de Sta- tencentrale Hulst van de A. R. partij, onder leiding van den voorzitter, de heer Koolmans. De voorbereidende maatre gelen voor do komende Statenverkie zingen werden getroffen. De vergadering was goed bezocht Hoek. In de vergadering van de land- bouwvereeniging „Doelmatige Samen werking" alhier, bleek uit de rekening dat er was een goed slot van f340,91 Tot bestuursleden werden herbenoemd de heeren F. W. Dekker en C. de Putter, terwijl in plaats van wijlen den lieer P. Riemens werd benoemd de lieer P. Schieman. Hot gerechtshof te 'sGravenhage sprak vrij C. D., caféhouder en land bouwer fe Hoek, die wegens overtreding der Rijksinkomstenbelasting door de Middelburgsche rechtbank was veroor deeld. tot 2 maanden gevangenisstraf. Axel. Een paar dagen geleden werd uit, de schuur van den landbouwer Y. alhier een partijtje haver ontvreemd. Ongelukkigerwijze was in den zak, waar mede de dief het graan vervoerde, een klein gaatje, waardoor de haver er regel matig uitliep, zoodat hij, zonder het zelf te weten, den weg aanwees, naar de woning, waarheen het graan vervoerd was. De politie heelt de zaak in handen, en is met het onderzoek begonnen. Sas van Gent. De herstellingswerken aan de spoorlijn Gent Ter Neuzeh maken goede vorderingen. De Belgische genie levert de noodige materialen. De treinen loop over het gansche baanvak Ter Neuzen-Wondelgem zal waarschijnlijk midden Januari worden hervat. Goes, Maandagmiddag ongeveer 2 uur kwam het paard van ,1. Oele te Kloe- tinge, vooi een wagen gespannen, den Oostsingel afgehold en liep in volle vaart den winkel van den slager Harthoorn in de Voorstad binnen, zoodat de ruiten in scherven vlogen. Terwijl de wagen tegen den muur opvloog, drong het paard, bloe dend aan kop en borst, den winkel bin nen en richtte er veel onheil aan. Be halve dat groote beschadiging werd toe gebracht aan houtwerk enz., werd een fiets geheel vernield en lag het vleesch tusschen de scherven verspreid. Gelukkig liep het ongeval zonder per soonlijke ongelukken af. De bestuurder was reeds te voren van den wagen ge sprongen - Door Ged. Staten van Zeeland is bepaald, dat de sluiting der jacht op hazen, patrijzen, fazanten, korhoenders en kwartels in de provincie is bepaald op Dinsdag 31 December a.s. met zons ondergang en dat de sluiting der jacht op houtsnippen en waterwild nader zal worden vastgesteld. Te. Visé Hollander tot Duitscher „Hebt u niet een klein aandenken voor me Duitscher„Was Andenken? Das haben sie doch." Hollander: „Ik niet, ik heb absoluut niets." Duitscher „Und der Wilhelm denn?" Geen analphabeet, maar Bij de Gemeente-gasfabriek f wam een briefkaart binnen, met het adres! „de gemeente Gips vaabriek oozee Deik" en van den volgenden inhoud (naam en adres van den afzender.) „daar ik heef geleze heef iu het Niewsblat als dat ik nog van mijn rant zoen Nog heef te goed daar om sou ik die gaarne aan ge vult heben met Co kes ik heef een koole een sloffe zez antrecie acht mut bij elkarr". Te Stratum (bij Eindhoven) heeft men in November j.l. vergeten de verkiezin gen voor do Kamer van Koophandel te doen plaats hebben. Aftredend waren de heerenCaron, Van Dijk en Schro der. Ei wordt onderzocht waar de schuld zit. Eenigen meenen, dat de Gemeente- Secretaris, weer anderen, dat de Secre taris van de K. v. I{. in dezen verant woordelijk is. Zaterdag begaven zich een tweetal politiemannen naar den tuinder te Loos- duinen om een overtreding van het slachtverbod te constateeren. Ze wer dén echter met revolverschoten begroet ook toen zij zich als Rijkspolitie bekend maakten. De agenten verwijderden zich om later terug te komen, twee koeien in beslag te nemen en proces verbaal op te maken wegens bedreiging. Terwijl de winkelier P. G. V. te Leer dam Zondagavond ter kerk was, heeft iemand zich door het indrukken van een ruit toegang tot diens woning ver schaft en een bedrag aan geld van f 1200.- meegenomen. Een gouden horloge en en Zondagsschoolbus vlak naast het geld werden onaangeroerd gelaten. Men ver moedt daarom, dat de dief in Leerdam woont. In Friesland worden tegenwoordig veel katten gemept. De velletjes wor den duur betaald en het vleesch wordt gegeten. Men heeft dat van de Belgi sche vluchtelingen geleerd. Een bezoeker van de badplaats Zand- voort, in dezen zomer bogend op den titel „De O. W.-er van Den Helder", kwam Vrijdagavond in Zandvoort.cn sprong daar buitengewoon grillig met zijn geld om. Met volle handen werd liet over de straat geworpen. De grabbelaars, die aanvankelijk elkaar vinnig hadden be streden, pasten later eendrachtig en zorg vuldig de bemachtigde stukken van zil verbons aan elkaar, fn den banketwinkcl van K. kocht hij voor een honderd gulden versnaperingen, welker distributie heel wat gedrang veroorzaakte, zoodat de politie er aan te pas moest komen. Een behoeftige moeder ontving f 50 en haar kindje eenzelfde som. Al smij tende met geld bereikte hij het station, waar iemand, die aan het loket een kaartje voor hem nam, verblijd werd met, een fooi van f 30. Tot in den nacht wa ren sommigen met een lantaarn de straat aan het afzoeken. Joseph Rafaël De la Mar, een der voornaamste Amerikaansche kapitalisten van Ilollandschen oorsprong is gestorven op den leeftijd van 70 jaar. lïij was te Amsterdam geboren en voer als kajuits jongen op een Hollandsch schip. Hij laat verscheidene millioenen na, belegd in scheeps- en mijnbouw, voornamelijk in groote koper- en zilveraandeelen in Co lorado en Nevada. Hij was lid van den Senaat, van Idaho en ontdekte latei- kostbare minerale lagen in Canada, welke hij aan een Britsch syndicaat verkocht voor twee millioen dollar. Men schrijft uit Heerenvecn In de vriescellen van de coöperatieve exportslagerij te Akkrum zijn 210 run- doren voor de regecring ingevroren. Bij onderzoek in de vriescellen werd ge constateerd, dat het vleesch niet meer geschikt was voor de consumptie. Een gebrek aan de machines, die de cellen op vriespunt moeten houden, en daarvoor niet voldoende capaciteit ontwikkelen konden, is oorzaak dat het kostelijke voedsel is bedorven. Te Roermond zijn twintig Belgische soldaten over de grens gekomen ze wa ren afkomstig van de Belgische bezetting uit, Duitschland. Als reden van hunne ontvluchting deelden ze mede, dat de honger hen genoodzaakt had de wijk naar Nederland te nemen. Toen zij over de grens kwamen, hadden ze liu'n wapens weggeworpen. Ze droegen dezelfde klee ding als de Engelschen. („N. v. d. IV') Doodgeschoten. Zaterdagavond werd een 17-jarige jon gen, afkomstig uit, Amsterdam, slagers knecht bij van R. te Vught, terwijl hij op de fiets, gezeten, vermoedelijk frau duleus vleesoh vervoerde, door een sol daat-commies aangehouden. Hij wei gerde gehoor te geven en haaste zich langs den Ilelvoirtschen weg verder. De soldaat-commies zond hem een schot na, dat geheel het lichaam doorboorde, tengevolge waarvan de jongen spoedig overleed. Door een zekeren S. te Nieuwer Am- stel is een poging tot moord gepleegd op een tweetal agenten van politie al daar. De agenten hadden hem uit een café gezet, waar hij den boel opstelten zette. Na eerst naar zijn woning te zÜn gL'gaai1 kwam hij terug met een dubbelloopsjachtgeweer, onder het uiten van bedreigingen. Hij werd door vijf agenten overweldigd en iu arrest ge steld, bij welke arrestatie danig van den gummistok werd gebruik gemaakt. S. is eetf zeer berucht individu en heeft al eens verdacht van moord iu voorar rest gezeten. Europeesche vorsten naar Amerika TER NEUZEN', 13 December 1918. Sluitsteentje. Een vergeten verkiezing. Vriendelijke ontvangst. öngewenscht bezoek Dakhazen. Een rijke dwaas. Van kajuitsjongen tot millionair. Bedorven vleesch. Belgische soldaten uit Aken te Roermond. Een gevaarlijk heer.

Luctor et Emergo | 1918 | | pagina 2