Uit het Binnenland. Uit de Pers. Uit de Provincie. Van Heinde en Verre. groepaanvoerders dragen een rooden band zonder streepen, de compagnie-aanvoer ders met twee zwarte streepen en de bataljonaanvoerders met drie zwarte streepen. DE GEWEZEN DUITSCHE KETZERÏN. Woensdagavond laat kwam onver wachts bet bericht, dat de gewezen keizerin van het Duitsche Rijk Donder dagmorgen vroeg te Zevenaar zou aan- aankomen. Reeds heel in de vroegte te Zevenaar aankomende, bleek ons uit niets, dat zoo spoedig inderdaad de keizerin verwacht werd. Informeerende bij de .stationsautoriteiten vernamen wij evenwel, dat ditmaal het bericht juist was. De extra trein was reeds te Eyten aangekomen en kon te 7.08 te Zevenaar verwacht worden. Inmiddels waren op het perron eenige dames en heeren aangekomen, die de keizerin op Hol- lands,ch grendgebied wilden begroeten. Er was overigens op het perron weinig belangstelling, daar het nog zeer vroeg was en de komst der keizerin streng geheim was gehouden. Om 7.10 kwam do extra trein te Zevenaar aan, bestaande uit gewone eerste en tweede klas wagens van de Duitsche spoorwegen, nl. twee bagagewagens, drie personenrijtuigen en een slaapwagen. Toen de trein stil stond, kwamen enkele heeren van het gevolg even aan het geopende portier. Allen waren irj politiek. De keizerin, die zich nog in den slaapwagen'bevond, vertoonde zich niet, evenmin als de dames van haar gevolg. Om 7,22 vertrok de trein via Arnhem naar Maarn. Er werd onderweg nergens meer gestopt. Te 8.22 is de gewezen keizerin aan het kleine station Maarsbergon (gem. Maarn), in gezelschap van mevrouw von Rosen, echtgcnoote van den Duitsclien gezant, en klein gevolg aangekomen. Op het ustation Maarsbergen waren, behalve eenige veldwachters, 6 onder officieren, ter handhaving van de orde aanwezig, maar slechts weinig publiek uit het gehucht zelve was bij de aan komst tegenwoordig. GRONDPARTIJ. In een te Amsterdam onder voorzitter schap van den heer A. Feberwee ge houden vergadering is een nieuwe partij opgericht. Deze partij stelt zich op het standpunt, dat „ieder mensch krachtens het feit zijner geboorte, eeri onvervreemd baar recht hoeft op het leven, op vrijheid en het zelfstandig streven naar geluk" (le Nat. Verg. van Erankrijk 1789). jln overeenstemming met de hier te lande sinds langen tijd door het oud Kamerlid den heer J. Stoffel te Deventer, gepro pageerde ideeën, heeft de nieuwe partij zich als hoofddoel gesteld verbetering van den socialen toestand door opheffing langs ordelijken weg van het grootgrond eigendom (land-uationalisatie). Om deze reden heeft de nieuwe partij als naam gekozen Grondpartij. BROODRANTSOENEERING. Hot Ned. Corr.-bureau meldt, dat aan opheffing van de broodrantsoeneering in afzienbaren tijd nog niet kan worden gedacht. Ook is niet te verwachten, dat het normale economische leven spoe dig hersteld zal zijn. Tal van regelin gen, die niet bestaan, zullen nog langen tijd moeten worden gehandhaafd, zij het ook wellicht in gewijzigden vorm of ten deele min of meer verzacht. PAARDEVLEESCH-DISTRIBUTIE. Er zulllen in ons land 34.000 paarden geslacht worden, waarvan het vleesch zal worden gedistribueerd. Een commis sie is daarvoor reeds aangewezen. OM BOTEROLIE. Van Rotterdam is een stoomschip ver trokken om boterolie uit Noord-Amerika te halen. CHOCOLADE-REEPEN. Tot nu toe werd voor de vervaardi ging van reepen melkchocolade volle melkpoeder verstrekt, dat thans vervan gen is door taptemelkpoeder. Het ont broken van vet in de taptemelkpoeder wordt door toevoeging eeuer evenredige hoeveelheid cacaoboter vergoed. GEEN GEBREK AAN WAGONRUIMTE. Zoo men weet, moeten we de 800 Belgische geleende spoorwagons weer terug geven. Dit zal echter niet die stagnatie in 't vervoer brengen als men wel meent, daar de wagons voor vervoer van mili tairen en voorraden weldra ter beschik king van het gewone burgervervoer ko men. DE VEEHANDEL VRIJ? Naar het weekblad „De Veehandel" meldt, heeft de Minister van Landbouw verklaard, dat hij den handel zoo spoe dig als maar eenigszins kan, vrij zal ge ven. VRIJGELATEN VOORRADEN. Er zijn. volgens het „Vad.", nog ruimer voorraden uit de Stelling Amsterdam vrijgelaten dan de „Tel." heeft mede gedeeld. Er is nl. niet 100.000 L. maar een millioen liter petroleum, en niet 360.000 kilo benzine maar 3,600,000 kilo benzine beschikbaar gekomen. DE TREINVERBINDING MET BELGIË. Er loopt dagelijks weer een trein van Roosenda.al 's morgens vertrek 9 15 naar Esschen, 9.35 aankomst en van Esschen 5.25 's middags, aankomst Roosendaal 5.45. KOLEN VOOR DE INDUSTRIE. Naar wij vernemen, zal ten einde de fabrieken in de gelegenheid te stellen zooveel mogelijk gedemobiliseerd perso neel weder aan te nemen, over December hun kolenrantsoen met 5 tot 30 pCt. worden verhoogd. In de eerste plaats zullen fabrieken op voedingsgebied zooals broodfabrieken, suikerraffinaderijen, aard appeldrogerijen, aardappelmeelfabrieken, zuivelfabrieken en dergelijke, van meer en betere brandstoffen worden voorzien. Vervolgens die bedrijven welke over veel personeel en voldoende grondstoffen be schikken en waarin dus een ruimere toevoer van brandstoffen, belangrijke uitbreiding der werkzaamheden tenge volge' zal hebben, zooals ijzergieterijen, steenfabrieken, papierfabrieken, haven werken en dergelijkedoch ook andere bedrijven zullen niet onbelangrijk in hun rantsoen worden verhoogd. Deze ver hooging is voorloopig vastgesteld voor December en zal kunnen worden gehand haafd, waarschijnlijk nog vermeerderd, indien de buitenlandsche regeeriugen zich honden aan de met haar gesloten contracten. (Vad.) REPARAT IELE DER. Reparaties met z.g.n. Rijksleder zijn niet vrij, zooals men hier en daar schijnt te meenen. De gemeenten stellen ook nu nog bons beschikbaar voor hen, die in aanmerking komen voor goedkoope reparaties. Reparaties zonder bon zijn geheel vrij. DE ENGELSCIIEN TE AMERSFOORT. Dinsdag bevonden zich in het kamp Vlasakkers te Amersfoort 2580 Engel- schen en 540 in het kamp van Zeist. Ook de Vlasakkers is ouder de hoofd leiding van den kapitein Van Vloten, commandant te Zeist, met den len luit. Antink als rechterhand. Daar deze 3000 man zonder een enkélen Engolschen officier waren, is ter ass;s- tentie van de Engelsche legatie uit Den Haag gekomen de majoor Davies van de Indian Army met vier kapiteins, een luitenant en tien sergeanten. Dezer dagen arriveeren 60 zusters van 't Eugelsche Roode Kruis. De Young Maiden Christian Sopiety zal zorgen voor versnaperingen ten behoeve der oud- krijgsgevangenen. De hospitaalbarak heeft een twintigtal Engelschen moeten opnemen. De meesten hiervan hebben zwaar voeteuveloude, niet voldoende verzorgde wonden, opgo- loopen in de mijnen of bij ander werk. (Vad.) Valsche redeneering „Het Volk" trachtte de partijleiders, die naar de revolutie dreven, schoon te wasschen, stelt en zich daartoe op het standpunt, dat opstand als zoodanig ook in Nederland niet is uitgesloten. Die kan namelijk aan de orde komen „indien door ontzettende schokken, als wij thans beleven, de Regeering haar meerderheid ziet wegslinken en een minderheid zich poogt staande te hou den door geweld"- In deze onderstelling zou dan ook de heer Troelstra hebben gehandeld, maar zich daarbij op de be kende wijze hebben „vergist". Dit is niet meer dan een praatje. Stel, dat metterdaad de socialisten hebben gemeend, dat door de gebeurte nissen in Duitschland bier in Nederland plotseling een socialistische meerderheid was ontstaan, dan was de eenige juiste weg geweest, in de Kamer met deugde lijke argumenten dit aan té toonen en mitsdien dan aan te sturen op een Ka merontbinding. Voor deze en dergelijke gevallen is de Kamerontbinding het ge schikte rechtsmiddel, om de zaak op or de te brengen. Bleek dan het standpunt der socialisten juist, dan zou inmiddels de Regeering aftreden en voor een wet tige socialistische regeering plaats ma ken. Maar dien' weg wilde men natuurlijk niet bewandelen, evenmin als de onaf- hankelijken thans in Duilschland de con stituante willen, omdat men zeer goed wist, dat men de meerderheid niet had Dit zijn alles praatjes achteraf. Het welbewuste doel was, om door overrom peling het publiek gezag aan zich te trekken en dan aan de meerderheid zijn eigen wil voor te schrijven. En dit komt in een democratisch re- geerstelsel als het onze nooit te pas. Dat is het, wat men ruiterlijk heeft te erkennen. Maar juist dat weigert men en tracht met allerlei uitvluchten en drogredenen een slag om den arm te houden voor een volgenden keer. (Rotterd.) Toen de gemeente in de Gerefor meerde kerk alhier Donderdagmorgen opgekomen was om den bede- en dank dag te houden, werd zij medegedeeld dat haar predikant 's morgens nog opge staan zijnde, plotseling onwel 'geworden was. Een der ouderlingen ging voor in het lezen van een treffende predicatie en herdacht in het gebed de verscheidene ernstige zieken en familiën die in rouw gedompeld werden. De gemeente was zeer onder den indruk. Do dankdagcollecte bracht op f 1819.16. Gisteravond had in lokaal „Een dracht" alhier de aangekondigde verga dering plaats, uitgeschreven door de besturen der Chr. Werkliedenvereeni- gingen. De opkomst was niet groot. De voorzitter dei Chr. Wcrkl.ver. Rom. 13 1, de heer J: A. Meert.ens, opende de vergadering met gebed en wees in zijn openingswoord op de ernst der tijden. Als eerste spreker trad op de heer Van Houten, redacteur van „Zeeuwsch- Vlaanderen". Spr. begint met te zeggen, dat de Chr. Werklieden vereenigen vaak miskend zijn. Onbekendheid met hun werk was hiervan veelal oorzaak. Daarom kan er niet genoeg propaganda gemaakt worden. Vooral in den jongsten tijd is 't nut van de vakbeweging naar voren getreden, die mede een kracht is, waar door de revolutie van thans bezworen is. Sinds de revolutie van uit Rusland ook het machtige Duitschland aange grepen heeft en zefls ons land bedreigde, vragen we ons af: wat is revolutie? Het is omverwerping van alle gezag. Nu het in Duitschland zoo gemak kelijk was gegatut de revolutiebraud te ontsteken, dacht Troelstra dat het ook voor ons land de tijd was om de macht der regeeriug over te nemen en deze te stellen in de handen van hem en de zijnen, 't Scheen eerst dat het gelukken zou, doch 't gevaar is afgewend door de krachtige houding der regeering eenerzijds en de zielkundige gesteldheid der Nederlandsche arbeiders anderzijds. Troelstra meende dat de S. D. A. P. de arbeiderspartij was. Zij komen immers voor hen op, zij zijn het volk. De Moderne Bond (neutraal) met hare 200000 aangeslotenen kozen partij voor Troelstra, doch men vergat dat men tegenover zich had de bonden der R. Katholieken (100000 leden en der Prat. Christelijken. Thans gaat spr. na het verschil tus- schen social, en christel. beschouwing. Het soc. standpunt predikt de klassen strijd. Het tweede staat op Gods Woord en erkent dat alle gezag van God af daalt. De eersten willen een verscherpten strijd, de anderen een verminderden strijd. De zwakke houding van Troelstra wordt door spr. in 't licht gesteld. Hij is de man van „vergissingen". Getuigen do jaren 1903, 1913 en nu 1918. Waar is echter dat het een vergissing is dat hij leider is. Evenwel mogen we niet vergeten dat zijn partij rusteloos voort gaat om te pro- pageeren hare beginselen en te trachten alles daarvoor op te eischen. Ziende op hun actie, moet dit voor ons een spoor slag zijn om ook te doen wat onze hand vindt om te doen. Er wacht ons nog een grootsche taak. Laten we beginnen in eigen kring. Overal het chr. beginsel in dragen op werkplaats, in particulier gesprek enz. Een machtig wapen staat ook ons ten dienste nl. „de pers". Deze is gelijk aan den gestadigen waterdrup die den steen uitholt. Al is de toekomst soms donker, de groep van getrouwen klein laat ons niet vreezen, wanneer 't geloof onze grondslag is zal de zege ook ons zijn. Thans verkrijgt dhr. J. Iluizinga, bur gemeester, het woord. Spr. herinnert aan de dingen der laatste 30 dagen en hoe Troelstra met de zijnen sinds eenigen tijd voorbereidingen gemaakt hebben om een ommekeer in 's lands zaken aan te brengen. Hij stelt Troelstra voor niet alleen als leider doch veel moer als avonturier. Wij kunnen ons zeiven gelukwenschen dat deze man zich vergist heeft. Toch heeft de laatste geschiedenis iets tot ons te zeggen. Zijn wij als christenen altijd getrouw gebleven aan ons beginsel Immers neen Hoe komt het dat nog zoovelen uit onze gelederen dien man gevolgd hebben Dit is toe te schrijven aan ons eigen verdorven hart, dat niet naar God vraagt, doch zoo vaak in ongehoorzaamheid daarhenen leeft. Spr. laat de geschiedenis spreken van af de zondeval en herinnert aan de eerste broedermoord de torenbouw van Babel en de opstand in de woestijn van Korach, Dathan en Abiram. Waren dat niet de sociaal-democraten van hun tijd Thans wacht ons een taak. Laat ons toch, nu de revoluie voor 't oogenblik onderdrukt is, niet rusten maar veelmeer de handen ineen slaan. Er ligt nog zooveel terrein braak, vooral op maat schappelijk gebied. Ook in onze eigen plaats en daarbuiten met name op het platteland is er nog zooveel te verrichten. Laten we toch niet als lauwen daarhenen leven, maar steeds voor oogen houden dat we vooral met het oog op onze kinderen te zorgen hebben dat de maat schappelijke verhoudingen zoo goed mo gelijk zijn. Dit alles kunnen we ver krijgen door onze organisaties innerlijk sterk te maken en in de tweede plaats door woord en geschrift nl. dc pers. Onze strijd moet in de eerste plaats niet zijn anti socialistisch, maar wij moe ten zijn belijders;Gods. Wanneer wij zoo strijden dan eerst kan er zegen verwacht worden, en den geest uit den afgrond wederstaan worden. Met zeer veel aandacht werden beide sprekers aan gehoord. De voorzitter dankt hen namens de vergadering en hoopt dat deze vergadering vruchten moge afwerpen voor ons allen in de toe komt. Hij deelt nog mede dat de bestu ren besloten hebben om dezen winter nog meerdere vergaderingen uit te schrijven teneinde voorlichting te verschaffen bij de vraagstukken die ons in de toekomst wachten. Hij hoopt op groote belang stelling niet alleen van de arbeiders zei- ven doch ook van diegenen die wat hooger in de maatschappij staan opdat er een goede samenwerking moge zijn. Hij herinnert er aan, dat in verband hiermee de eerste vergadering zal ge houden worden op 6 Dec. a.s., waarin als spreker" zal optreden Ds. v. d. Berg van Rotterdam. De hoop uitsprekende dat de sprekers van hedenavond zich nog wel eens weer zullen geven en met dank aan de aan wezigen voor hunne opkomst sluit de Voorz. de vergadering en gaat de heer Vercouteren, Voorz. van de afd. Nat. Werkmansbond, voor in dankgebed. In verband met het steeds meer toenemen der Spaansche griep in onze gemeente zijn de openbare scholen al hier voorloopig tot en met 5 December gesloten, Voorts worden voorloopig geen ver gunning voor concerten, en danspartijen verleend. Zaamslag. Tegen 1 Jan. 1919 heeft de heer C. A. van Vessem ontslag ge vraagd als Brievengaarder. Het is zeer zeker tot, spijt van allen in onze ge meente. dat hij heeft gemeend dit besluit te moeten nemen. 24 (jaren heeft hij deze betrekking vervuld. En hij heeft dat gedaan met trouw en met de meeste tegemoetkoming voor allen, die zijn hulp inriepen. Wie iets weet van de drukte op het postkantoor, van de steeds meerdere drukte in de laatste jaren met telegraaf en telefoon-gesprokken, kan ook weten niet alleen van zijn groote bereidwillig heid, maar ook hoe zelfs zijn huis allerlei gastvrijheid verleende. Moge de heer van Vessem den dank ontvangen van allen, die zijn hulp hebben ondervonden .en moge hij nog vele jaren eene welverdiende rust genieten. Axel. Zaterdag had een jonge Belg alhier de brutaliteit om een flets welke voor de woning van den heer v. d. B. aan de Zeestraat stond, weg te nemen en hiermee te verdwijnen. De heer v. d. B. dit ziende, zette de dader achterna en mocht het genoegen smaken hem te grijpen en aan de politie over te leveren. P r e m i n veemarkt te Axel. Bij de gehouden veemarkt zijn de vol gende premiën toegekend Voor het schoonste paard van 3 tot 7 jaren oud le prijs, een medaille 1). F. van Cadzand, 2e prijs, f 3: dezelfde. Voor het schoonste hengst- of merrie veulen, beneden het jaar oud, prijs f2: Lev. Faas. Voor het schoonste veulen van 23 jaren oud, prijs f 2.50niet voorgebracht. Voor het schoonste veulen van 12 jaren oud, prijs f 2.50: Adr. Wieunes. Voor den schoonsten 2-jarigen hengst, prijs f 2.50, niet voorgebracht \oor den schoonsten dekhengst van 3 tot 7 jaren oud, prijs f 5niet voorge bracht. Voor de schoonste baatgevende of kalfdragende koe, le prijs, een me daille Adr. van Hoeve; 2e prijs, f 3: dezelfde. Voor de schoonste kalfdragende vaars, Ie prijs, f4: 1'. Dekker Pz.2e prijs, f 2,50Sal. de Feijter. Voor het schoonste 2-jarig rund, prijs f 3P. F. Audenaerd. Voor den schoonsten hokke- ling, prijs f 2P. C. Mattelé. Voor den schoonsten springstier, prijs f5: J. Ver- straten. Voor het vetste stuks hoornvee, prijs f5: F. Dekker. Voor de schoonste melkgevende geit, le prijs, f 2,50: Jac. Cové 2e prijs f 1 Wed. C. W. Ilottinga. Alle genoemde personen wonen te Axel. Te Biervliet vertoont zich het mond en klauwzeer bij de landbouwers P. Mul- laert en W. Naeye Sr. Het aantal be smette stallen is nu 6. Middelburg. De gemeenteraad.had liet percentage van den hoofdelijken omslag voor 1918-1919 vastgesteld op 7.1/». Thans is van Gcd. Staten het kohier terugont vangen met de opmerking, dat zij 6 percent voldoende achten en dat zij be reid zijn te bevorderen, dat aan de ge meente f35,000 wordt, uitgekeert van de opbrengst van do oorlogswinstbolas- ting. Tn verband hiermede bracht de raad het percentage terug op 6. Te Middelburg wordt de Koningin verwacht voor een kort bezoek in den morgen van 13 December. Men meldt uit Goes: Met goedvinden van alle rechtsche partijen is door de anti-revolutionairen candidaat gekozen voor de Prov. Stateu in de vacature wijlen A. S. ,T. Dekker, dé heer J. M. de Jonge Mzn. 's Gravenpolder. Bij P. V. een kwartier buiten het dorp, werd in den nacht van Zaterdag op Zondag ingebroken. De brutale dader maakte-in een stookhok vuur en kookte aardappelen. De keet- deur was open gebroken en in de schuur lagen tal van lucifers. Vermist wordt een jachtgeweer. Men vermoedt dat een Duitsche deserteur de dader is, Deze werd vroeger door V. liefderijk opgenomen, en verdween later. Toen werd ook bij dien zelfden boer inge broken en bleek dezer dagen voor den rechter, dat de dankbare Duitscher de dader was. Nu vond men opeen kruik een Duitsclien brief als prop. (Z. N.) lerseke. Heden werd. de heer Sipsma, opziener dor visscherijen, door zekeren V. S, een oud bekende dor justitie, op straat aangevallen, geschopt en een sne de in hot gelaat toegebracht, waarvoor dokters hulp moest worden ingeroepen Wraakneming naar aanleiding van een vroeger proces schijnt de drijfveer te zijn geweest tot dezen aanval. De minister van Landbouw zal aan het einde dezer week, vergezeld van den regeeringsadviseur Spanjaard, naar Zee land gaan om zich op de hoogte te stel len van de oogstresultaten' meer inliet, bijzonder van die van aardappelen. Te Nieuwkoop had de vissclior M.. met den zegen in een trek tegelijk 3 snoeken, wegende 12, 15 en 18 pond,2 edelkarpers, wegende 10 en 13 pond en 7 snoekbaarzen, samen wegende 19 pond. J)e vorige week zijn geslachte schapen van elders op Texel aangevoerd, waar schapenfokkerij de hoofdbron van be staan is. Bij de gemeentepolitie te Öudewater is door iemand uit die gemeente aangifte gedaan, dat door hem van een dienstbode een briefje was ontvangen, om 's nachts bij den landbouwer, waar zij dient, met een tweetal andere personen te komen, ten einde van den boer een bedrag aan geld te stelen. Toeti de bedoelde persoon hieraan geen gevolg gaf, vervoegde de dienstbode zich Maandagmiddag weer bij hem ten einde hem nogmaals aan te zetten tot het misdadig plan. Gelukkig is door hem de politie met een en ander in kennis gesteld. Bij onderzoek bekende het meisje alles, ook het teit dat zij den vorigen nacht met opzet de buitendeur niet heeft gesloten. Door haar werd veel schuld gemaakt en neiging tot opschik schijnt do beweegreden te zijn. Een elfjarige jongen vond Zondagoch tend op 't strand onder Egmond aan Zee een voorwerp in den vorm van een groote eierkool. Thuis gekomen, wilde hij het nader onderzoeken hij bewerkte het met een hamer en een spijker. Een zware ontploffing volgde en van den onvoorzichtigen knaap werden van één hand alle vingers weggeslagen, dejandere arm en het aangezicht werden zwaar verminkt. De jongen is naar het Sint-Elisabeth- gesticht te Alkmaar overgebracht. Terwijl de militair II. W. met zijn dulcinea voor den Burgerlijken Stand te Bussum het beslissende ja uitsprak kwam de politie de trouwzaal binnen en ar resteerde genoemden H. W. Deze moet zich te Waalwijk in vereeniging met nog 2 militairen hebben schuldig gemaakt aan inbraak met diefstal in een winkel alwaar zij zich o. a. sigaren, portemou- naies en andere voorwerpen hebben toe geëigend. Hij zal ter beschikking van den commandant der marechaussee te Besoyen worden gesteld. Uit Futten (N.-B.) meldt men Het station te Fleuris is dooreen ontploffing vernield, Er zijn 30 personen gedood. Ontzaggelijke schade is aangericht Vrijdagavond is de vrouw van A. W. te Emmercompascum, op vermoeden van smokkelen doodgeschoten. Van de telefoongeleiding langs het ka naal onder Purmerend zijn inden nacht van Vrijdag op Zaterdag, nabij de spoor brug, 6ÓÜ Meter draad gestolen. Te Sappemeer is een valsch bankbil jet van f 1000 in beslag genomen. Men meldt uit België aan de„Msb.": De Belgische gemeente VVcsterloo was verleden week in rep en roer naar aap- leiding van het volgende feit Een vrouw, die in 1914 van het Roode Kruis te Genève bericht had ontvangen, dat haar man gesneuveld was, her trouwde in 1917. Het gebeurde nu, dat de vorige week haar eerste, dood gewaande man plotseling van het Yser- front in huis stapte. Men kan zich voor stellen welk een pijnlijke scène zich daar afspeelde. Het geval van Westerloo schijnt niet. alleen te staan en, naar gemeld wordt, zou de Belgische regeering van plan zijn het tweede huwelijk ongeldig te ver klaren. A. Berkners is Maandagavond in zijn woniug bij Tongelre onder een hoop wrakstukken van fietsen badende in zijn bloed gevonden met een gapende wonde aan het hoofd. Naast hom lag een ledige portefeuille. De man, die een zonderling was, droeg steeds zijn vermogen in een portefeuille bij zich De wonde moet met een bijl of hamei- zijn toegebracht. De man is in hot. Gasthuis te Eindhoven overleden. Te Dirksland heeft zich een verliefd paartje door ophanging van het leven beroofd, omdat de ouders tegen zoo'n vroeg engagement beztvaar hadden do jongen was 20 en het meisje 16 jaar oud. TER NEUZEN, 29 November 1918. Een beste dag. Water naar de zee Door opschik tot misdaad. Gevaarlijke vondst. Een bruidegom geknipt. Ontploffiing. Doodgeschoten. Draaddiefstal. Valsch bankbiljet van f1000. Tweemaal getrouwd. Treurig.

Luctor et Emergo | 1918 | | pagina 2