XJit de Pers. Uit de Provincie. Van Heinde en Verre. Mengelwerk. strekking van bons voor schoenenrepa raties slechts 'zoodanige personen in aan merking komen, welke reeds eerder door de burgemeesters daartoe werden aan gewezen. EEN WOORD VAN DEN BURGE MEESTER VAN AMSTERDAM OVER MR. TROELSTRA. In het begin dezer week heeft burge meester Zimmerman eenige woorden ge sproken over Mr. Troelstra erf de revo- lutieplannen, waaruit we een en ander aanstippen. De aanstoker van die plannen, aldus de burgemeester, is Mr. P. J. Troelstra. Even is hij Zondag op 't Congres vei- schenen. Hij is als 't ware van zijn bed gelicht. Daar op het Congres heeft liij niets anders weten te zeggen dan dat „hij zich vergist heeft". Een vergissing die in Amsterdam een aantal menschen het leven gekost heeft. Arme misleiden, slachtoffers van zijn misdadigen opzet. Een vergissing die ten gevolge heeft ge had, dat ons land eenige dagen in een beroering heeft verkeerd, zooals sinds meuschenheugenis niet gekend is. Een vergissing waaraan het te danken is, dat nu 5000 man troepen in Rotterdam zijn gelegerd, dat het Stadhuis voorzien is van zoeklicht, draadlooze telegrafie-in- stallaties, mitrailleurs en ander oorlogs tuig, om van de reusachtige kosten waarop het land is gejaagd maar niet te spreken. Wanneer een straatjongen een relletje veroorzaakt, heeft hij kans op een paar weken gevangenisstraf, maar deze man die door zijn misdadig opzet onze geheele natie in het verderf zou storten, gaat wanneer hij dien opzet mislukt ziet, te bed liggen en zegt„Ik heb mij vergist". Wanneer de autoriteiten zich ook ver gist hadden, dan wapperde thans de roode vlag van de tinnen van ons stadhuis. REV. SOC. EN S. D. P. In een te Den Haag gehouden mee ting van het Rev. Soc. Comité zeide L. de Visser, dat door het gedrag der S. D. A. P. de beweging thans als verloren beschouwd moet worden. Op het congres te Leiden van de S. D. P. zeide YVijnkoop wij zien de re volutie liever vandaag dan morgen, maar moeten het proces niet noodeloos ver haasten. Wijnkoop erkent, dat het moment van de Revolutie voorbij is. De S. D. P. zal alleen tot staking besluiten, als de S. D. A. P. daartoG het sein geeft. STEENKOOL UIT DUITSCIILAND. (Officieel). Het ministerie van buitenlandsche zaken deelt het volgende mede Van het Duitsche gezantschap hier ter stede is beiicht ontvangen, dat Duitsch- land de kolenlevering naar Holland we derom in vollen omvang zal opnemen, en dat de nieuwe Duitsche regeeriug het mogelijke zal doen om de getroffen schik kingen geheel na te komen. UITKEERING VOOR KOSTWINNERS. De Armenraad te Amsterdam verzocht den Ministerraad bij niet voldoend be taalden arbeid een voldoende uitkeering voor kostwinners voort te zetten tot 1 Maart, om haar geleidelijk te verminderen en haar met 1 Mei geheel te doen ein digen. Ook zou het billijk zijn, aan ongehuwden, geen kostwinners eenige tegemoetkoming toe te staan. LEVENSMIDDELEN UIT AMERIKA. Het ministerie van buitenlandsche za ken deelt mede, dat van de Nederland- sclie onderhandelaars te Londen bericht is ontvangen, dat de Regeering der Ver- eenigde Staten er in toestemt, dat Ne- derlandsche schepen onverwijld naar Noord-Amerikaansche havens vertrekken teneinde de voor Nederland bestemde levensmiddelen te halen, waarvan de geallieerde blokkadecómmissie de ver zending overeenkomstig de voorloopig getroffen beschikking, heeft goedgekeurd. Als bewijs van baar bereidwilligheid om mede te werken tot leniging van den voedselnood hier te lande, heeft de regeering der Vereenigde Staten tevens in afwachting van het sluiten van een difimtieve algemeene economische schik king, geen bezwaar tegen den aankoop en verscheping naar Nederland van die artikelen, welke men dezerzijds in de Vereenigde Staten, West-Indië en Ar gentinië wenscht aan te koopen. LEVENSMIDDELENVOORZIENING. De heer Colijn is uit Londen hier te lande teruggekeerd. De voedselvoorzieuining is, naar hij aan de „Ned." meedeelde, voor de eerst volgende zes maanden op bevredigende financieele voorwaarden verzekerd. De desbetreffende overeenkomst is onder teekend, KOFFIE. Naar wij vernemen zal het thans gel dende rantsoen koffie niet alleen worden verhoogd voor de militaire doch Ook voor de burgerbevolking. - De haat. Wij lezen in de „Limb. Koerier. Hij was als kind in Limburg gekomen zoon van een Duitschen vader. Hij was opgegroeid in Limburg, ge trouwd in Limburg, had zich een Lim- burgsch gezin en een Limburgsche zaak gevestigd. Hij voelde zich hier thuis, dacht niet meer aan het land zijner af stamming. Toen kwam de oorlog. Zijn land dacht aan hem. Hij werd opgeroepen tot den dienst voor het vaderland, dat hij nauwelijks meer kende, moest schei den van al wat hem dierbaar was. Zoo heeft hij aan net front gelegen in de loopgraven, tegenover de Fransehen. Hij heeft tegenover hen gedaan wat hij moest doenhij heeft ze bevochten, als dappere tegenstanders, zonder haat doen de, wat zijn soldatenplicht was. Nadien is hij uit d.en dienst vrijgeko men. Hij keerde terug niet naar Duitsch land maar naar zijn eigen aangenomen vaderland, alwaar alles hem trok gezin verwanten, vrienden. Hij vernam, hoe het leger, waaarin hij had meegestreden, geleidelijk werd achteruit gedrukt en hij volgde do lots wisselingen te velde met angstige be langstelling Daar trokken dezer dagen de eerste stoeten vluchtelingen, terruggeschoven door de achterwaartsche bewegingen van de Duitsche divisies, door de stra ten zijner woonplaats. Arme stumperds Hij had als soldaat meermalen zijn brood met hen gedeeld, gespeeld met hunne kinderen, al denkende aan zijn eigene. Haat kende hij niet. Hij greep 't een en 't anderwat koek, wat cakes weet ik 't en zijne vrouw, deed als hij. Ze trokken de stad in, een arme karavaan langs. En ze verheugden zich te zien, hoe er meerderen waren als zijMaastrichtenaren en Hollanders en Belgen, allen gedrongen door de zucht om wel te doen* En wachtende tot de dame, die voor hen hare gaven aan armoedige Fransche vrouwen stond uit te reiken, zou zijn henengegaan, om de beurt der naasten liefde te laten aan hen, hoorden zij haar zeggen, wijzend op hen „11 ne faut rien accepter de ces gens lace sont des Boches'i.1). De dame waseene Maastrichtsche De tranen sprongen de echtgenoote van den aldus aangewezene in de oogen en zich aan geen afwijzing willende blootstellen, wendden beiden zich lang zaam af J) „Ge moet niets van die lui aanne men 't zijn moffen 1" (Red.) Brutaal Het Kamerlid Wijnkoop onzaliger gebeurtenis heeft Woensdag in de Kamer uitgepakt tegen de Regeering. Gelijk men \^eet vertegenwoordigt dit heer eene partij van1039 leden, dus in vergelijking met de Nederlandsche bevolking van 7 millioen een nog al heel kleine minderheid. Wijnkoop nu verweet de Regeering, dat zij een tegen- revolutie op touw zette, en noemde het schandelijk, dat de Regeering zich tegen den wil van zijn partij durfde verzetten Ja, hij zeide letterlijk: „De Regecring moet ophouden met haar uitdagend ge weld. Het is wel brutaal. Een partij van even duizend leden plus verder Jan Hagel, dat geen lid is, eiselit revolutie en verzet zich tegen de 7 millioen min het troepje gepeupel Dat mag? Dat is niet schandelijk? Dat is geen uitdagend geweld De verbeelding is wel groot De heer D. Sweepe, waarnemend ontvanger alhier, is benoemd tot ont vanger der directe belastingen en accijn zen te Elburg (Gelderland). Woensdagmiddag reed een der buitenleerlingen van de II. B. S. op de fiets in flink tempo de Lange Noordstraat langs. Plotseling brak de voorvork van het rijwiel af. 't Voorste wiel schoot een eind vooruitde berijder maakte een leelijke buiteling. Gelukkig zonder zich ernstig te bezeeren. De verschillende kerken in 't land van Axel hebben besloten, in verband met den door de regeering uitgeschreven officieelen biddag op Donderdag 28 No vember, de jaarlijksche dankdag voor het gewas óók op 28 Nov. te houden, inplaats van op Woensdag 27 November. Eeii wijze maatregel. Schcondijke. Alhier is op den Dam een oude man, De Pon genaamd, overreden door den train van 8 uur. De machinist waarschuwde door fluiten, doch De Pon hoorde het niet en daar de train reeds groote vaart had, was het onmogelijk bijtijds te stoppen. Het was alsof de wagens over een hoop steenen reden. De man werd in stukken en brokken er onderuit gehaald. Biervliet. Bij den landbouwer W. P. Verplanke in den Beukelspolder komt het mond- en klauwzeer voor. R. H. B. S. in W. Z. - V 1 a a n d e r e n. Door den heer Pattist werd te Oost burg meegedeeld, dat thans tot, stichting van een Rijks Hoogere Burgerschool in in Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen be sloten is. Aan deze mededeeling kan worden toegevoegd, dat bij het gemeente bestuur vau Oostburg een schrijven van den Minister van Onderwijs betreffende dat onderwerp is ingekomen, zoodat het blijkbaar in de bedoeling ligt deze zoo lang gewenschte, zoo vurig verlangde onderwijsinrichting aldaar te stichten. Bij vele boeren te Breskens zitten er nog veel aardappelen in den grond, soms nog 15 gemeten, wegens tekort aan werkvolk. Vanaf heden wordt de post voor België, Frankrijk en Spanje over Vlis- singen, Breskens en Sluis verzonden. Herstel der k u s t v e r 1 i c h t i n g. De kustverlichting van het Oostgat is opnieuw ontstoken: de Westkapelsche vuurtoren brandde Maandagavond weer voor 't eerst. Ook is de Zeeuwsch- Vlaamsche kust tusschen Breskens en de territoriale grens weer verlicht. De geheele betonning op de Schelde wordt thans ook in orde gebracht. De douanebeambten te Hansweert hebben op de sleepboojen „Progrès" en „Multatuli" een groote partij van aller hande artikelen in beslag genomen, electrische kabels, zaklantaarns, cognac, wijn, verbandartikelen enz. Ook de booten zijn geconfiskeerd. De dokken van Atjtwerpen gesloten. Men meldt uit Hansweert: Door den havenmeester te Antwerpen werden te Antwerpen de dokken ge sloten, zoodat de tot vertrek gereed liggende schepen niet meer konden af varen. Deze schepen waren geladen met hout, enz., dat naar Holland of Duitschland moest teruggevoerd worden. Wemeldinge. Er zijn een elftal Duitsche torpedobooten, begeleid door een Neder- landsch Marinevaartuig naar Hellevoet- sluis vertrokken om aldaar geinterneerd te worden. Zondagmorgen vertrokken eveneens een 300 Duitsche militairen op sleepbooten, motorbooten en sleep- schepen, doch deze laatste waren op weg naar hun land. Te Vlissingen zal Zaterdag een groote betooging gehouden worden met het doel te demoustreeren tegen de revolutie en voor steun aan de Koningin en de Regeering. Op verschillende plaatsen zullen sprekers optreden, terwijl een optocht door een deel der stad zal worden gehouden en voor het stadhuis zal worden betoogd. Middelburg. Een inzender vraagt aan de Red. van de Midd. Crt. het volgende Kan Donderdag 28 Nov. niet een dag worden van dankbetoori in de kerk (muziekbegeleiding), schoolvacantie, za- kenvacanties, vlaggen uit, in één woord een dag van kalme vreugde en erkente lijkheid dat het alreeds tot een wapen stilstand en tot een vrij zekeren vrede is gekomen en dat wij werden gespaard voor revolutie Middelburg. Door de Anti-Revolutionaire Kiesvereeniging „Nederland en Oranje" werden als voorloopige candidaten voor lid der Provinciale Staten genoemd de aftredende leden, de heeren Mr. A. A. de Veer, J. H. Blum, H. R. Struve, J. H. Geschiere en de heeren A. D. Littooij, W. A. de Rijcke, W. A. den Hollander, L. J. van Voorthuijsen, C. Houdius en R. v. d. Welle. Daar de heer Heemskerk zich genood zaakt zag door zijn Kamerlidmaatschap het ambt van Voorzitter neer te leggen, doch niettemin bestuurslid bleef en de heer Littooij als bestuurslid bedankte, ontstond de vacature van Bestuurslid- Voorzitter. Met groote meerderheid van stemmen werd daartoe gekozen Mr. P. Dieleman. Een Jaarboekje voor Zeeland. Naar aanleiding van een desbetreffend verzoek van den heer J. F. Magendans, commies ter Provinciale griffie van Zee land, stellen Gedep. Staten vóór aan dezen ambtenaar als subsidie voorde uit gifte van een Zeeuwsch Jaarboekje voor de jaren 1920, 1921 en 1922 een derde der werkelijk gedane uitgaven tot een maximum van f 500 toe te kennen. Gadep." Staten zijn met adressant over tuigd van de wenschelijkheid van uitgifte en het nut van zulk een boekje en zeggen, dat de naam van den adressant een degelijke samenstelling waarborgt. Dat in dezen tijd van distributie-misère en andere narigheden alle humor de wereld nog niet uit. is, kan blijken uit het volgende „gedicht", geschreven aan de achterzijde van een aanvraagformu lier tot het verkrijgen van een aardappel- kaart. De gelukkige inzender van het for mulier had blijkbaar geen „piepers" van de distributie noodig. In de volgende dichterlijke bewoordingen geeft hij daar van kennis aan dé heeren van het aar- dappel-distributiebureau van Haarlem mermeer „Mijnheer Directeur van het Levens- middelenbedrijf, Het is de waarheid wat ik U schrijf. Ik ben verbaasd, dat U naar mijn naam vraagt. Terwijl bat zeer duidelijk op het cou vert staat. En de namen van de leden van mijn gezin Sla 't bevolkingsregister open en ge vindt ze er in En U vraagt ook naar m'n beroep of bedrijf Dat is „armblijver" als ik het goed schrijf. Ook heb ik zelf aardappelen geteeld. Voor mezelf genoeg als een dief ze niet steelt. En ik zou er van vertellen, Als ik ze één voor één moest tellen. Hiermee heb ik het naar waarheid Zoo dat ik de pen er bij neer heb Er zit ook geen inkt meer aan mijn pen, Zoodat ik vlug schrijf met een groet van N.N.". Bij een veehouder te Ruwiel versche nen een tweetal kaasboeren uit Huizen, ze wilden boter koopen; voor f5. werden ze 'teens. Eenmaal de boter in hun bezit, betaalden ze f 1,60, den Regeeringsinkoopprijs. Hierover was de veehouder zeer ontstemd en gaf dit bij de politie aan, wat aanleiding gaf tot een huiszoeking bij den veehouder, met 't gevolg, dat aldaar in beslag werd ge nomen, zooveel, dat een gewone sleepers wagen de lading niet kon bergen. De in beslag genomen goederen waren van allerlei aard, bestaande uit de meest uiteenloopende soorteu. Men schrijft, aan de N. Ct. In 'begin Augustus 1909 bracht de afgetreden Duitsche keizer een bezoek aan het kasteel Middachten. Tegen den avond van den dag zijner komst ontlast zich boven dit kasteel een hevige on weersbui waarover o.a. in uw blad van 10 Augustus 1908 het volgende voor kwam „Op het stationsdak had de bliksem gisteren de Duitsche vlag langs den stok weggebrand en ons rood-wit-blauw on gerept gelaten. Doch verwonderlijker nog ditzelfde igeval heeft zich voorge daan op het dak van Rheden's gemeente huis hier aan De Steeg. Daar is even eens het zwart-wit-rood door het hemel vuur verschroeid." Geven hierop de jongste gebeurtenissen in Duitschland niet het antwoord Uit Ierseke meldt men aan de „Tel" Men weet, dat sinds eenigen tijd, vol gens een Ministerieele beschikking, alle kinderen van 12 tot 18 jaar voor een aanvullingsbroodkaart in aanmerking komen. Nu meldde zich deze week op het distributiebureau alhier een jon ge getrouwde vrouw voor zulk een kaart aan. Haar werd gevraagd of zij voor zichzelf of voor een ander kwam. Neen, zij kwam voor zichzelf, zij was nog geen 18 jaar. Gelukkig, dat de bedoelde beschikking zoo duidelijk de leeftijdsgrenzen aangeeft anders had de directeur voor de vraag gestaan, of een getrouwde vrouw bene den de 18 jaar tot de kinderen of tot de groote meuschen behoort. Men schrijft In de „YVieringor Courant" was j.l. Zaterdag het volgende Kerknieuws te lezen Ned. Herv. Kerk geen dienst wegens ziekte. Ned. Herv. Evangelisatie: geen dienst wegens ziekte. Geref. Gemeente geen dienst wijgens ziekte. Doopsgezinde Gemeente geen dienst wegens ziekte. Alzooop Zondag 17 Nov. werd op Wielingen in geen der protestantsehe kerkgebouwen gepredikt.Iets wat nog nooit is gebeurd. Een humoristisch lid van ons Ka binet, veroorloofde zich een rustig en eerwaardig lid der Tweede Kamer aan te klampen met de ernstige beschuldi ging dat hij nog gevaarlijker was dan Wijnkoop. Ja, u. Maar hoe dan Wel dat is maar Wijnkoop, doch u is Wijnkooper. Dat is natuurlijk een gesprek tusschen Heemskerk en Snocek Henkemans. In zijn artikelenreeks „Weggovlotene Jaren" in de „St. v. Waarh. en Vr." deed nu wijlen Ds. Schuilei' tot Pcursum nog iets opteekenen over zijn verblijf in Amsterdam en leert daarin hoe groot, of liever hoe klein een predikant daar is, door het volgend leerzaam verhaal „Toen ik al eenige maanden in Am sterdam was, is het mij meer dan eens gebeurd, dat op het Leesmuseum, of langs den weg een goede kennis op mij toeliep. „Wel man, eens een dagje in Amster dam". „Maar mijn lieve vriend, ik woon hier al eenigen tijd en ben hier predikant". „Och, dat was mij heelemaal ontgaan. In welke kerk preek je gewoonlijk, dan moet ik toch eens naar je komen luisteren. „In welke? We preeken er hier in elf naar het rijtje af, maar Zondag ben ik in de Koepelkerk". „Die ronde, op het Singel bij de Brouwersgracht „Neen, die is Luthersch. Die nieuwe ronde bij het Leidsche plein." „Och ik had altijd gemeend, dat die Roomsch was". Hoe hebben wij daarom geglimlacht over den naiven nieuwen collega, die zijn intredo begon: „Hier staat dan voor u de man wiens naam dezer dagen op aller lippen is". Men schrijft uit Roermond De ons land doortrekkende Duitsche officieren doen hier de onderscheidings teekenen van hun rang afanders ge beurt dit dadelijk in Duitschland op last van de soldaten raden. In Duitschland aangekomen, krijgt elke troep een rood vlaggetje. Ik zag gisteren een jong meisje een ijzeren kruis tegen een kus ruilen. Uit Amsterdam wordt aan de „Maasb." gemeld De in 'onze stad bekende en geachte familie de Vries, welke aan de N. Z. Voorburgwal sedert tal van jaren haar werkplaatsen en magazijnen voor Kerk- ornamenten bezit is Woensdagnacht op zeer zware wijze getroffen geworden. De ontstelde kinderen toch vonden hun ouders beiden dood in bed. Naar wij vernemen kan de dood der beide echtelieden niet aan gasverstikking worden geweten. Daar échter verschil leude leden van 't gezin zich onwel voelden, vermoedt men dat vergiftiging -tengevolge van het gebruiken van ge vaarlijke spijs of drank de oorzaak moet zijn van den tragischen dood. Er werd reeds een onderzoek ingesteld doch men slaagde er nog niet in de doodsoorzaak vast te stellen. Uit Eindhoven meldt men nogDe „Meyerijsche Courant" verneemt omtrent de ramji te Hamont nog het volgende uit Budel Maandagavond omstreeks 10 uur is op het station te Hamont een Duitsche munitietreiu ontploft. Vele ontploffin gen volgden slag op slag, tot eindelijk met een zeer zware ontploffing een wa gon met granaten in de lucht vloog. De granaatscherven kwamen neer op het gehucht Schoot nabij Budel, waar bijna alle ruiten werden veibrijzeld en van sommige huizen de daken uistortent. Uit Humout vluchtten zeer vele man nen, vrouwen en kinderen, die hun bij de ramp gewonde huisgenooten onder steunden, naar Budel. De omgeving van het station te Hamont was één vuurzee. Het gekerm en geschreeuw, dat hier werd gehoord, was ontzettend. Er stonden op liet station ook drie la- zarettreinen met Duitsche gewonden, die wachtten op transport naar Nederland. Deze treinen geraakten in brand. De gewonden ontvluchtten voor zoover zij daartoe in staat waren, doch 18 zwaar gewonden, die zichzelf niet konden hel pen, kwamen in de vlammen om. Een der lazarettreineu kon nog juist bijtijds in veiligheid worden gebracht en staat nu op het station te Budel. Op heldhaftige wijze werden de brandende wagens afgekoppeld en de rest van den trein opgetrokken in do richting van Neerpelt. Op het oogenblik is men het vuur meester. De aanblik der gewonden, die over de grens kwamen, is onbeschrijflijk. Op brancards werden ze naar Schoot-Budel gebracht en bij particulieren verbonden Woensdagmorgen 9 uur waren 150 ge wonden in verschillende localiteiten te Budel overgebracht. Niemand durfde zich in de nabijheid van het station te Hamont wagen. Alles is er vernield. Het aantal dooden moet zeer hoog zijn, doch kan nog niet wor den vastgesteld. In Hamont zijn vele huizen ingestort, waarbij de bewonors onder het puin werden begraven. De oorzaak van de ramp is nog niet met zekerheid bekend. Uit Roermond seint men nog, dat dn oorzaak van de ontploffing aan kwaad willigheid zou zijn te wijten. Er worden nog meer ontploffingen verwacht, (laai de munitietreiu' in brand moet staan, liet ziekenhuis te Weert komt vol ge wonden. Den geheelen nacht is uit, Weert alle hulp toegezonden. Een correspondent te Weert meldt nader Een ooggetuige, die op pl.m. 50 meter van de eerste ontploffing stond, verhaalt lk werd met een enorme kracht omver en weggeslingerd. Toen ik mij hersteld had, sucldc ik voort naar do grens. Ik was omstreeks te Budel toen de tweede zware ontploffing plaats had. Duitsche militairen, burgers, Hollanders en Belgen, alles was op de vlucht gegaan. Het station te Hamont heeft veel ge leden. Plafonds zijn ingedrukt de kap beschadigd geen ruit heel. Do gebou wen bij het station dragen allen de spo ren der verwoesting. Er zijn zeker tusschen de 600 en de 1000 dooden en gewonden. Antwoord. Gij vraagt waarom de ziele zoo moet [lijden, liet harte krimpt ineen van pijn, het leven moeilijk wordt door 't vele [strijden, uw blik ontwaart zoo weinig zonneschijn Bij Mij, de Bron, den Gever van al 't [goede, slechts aan Mijn Hart vindt gij de troost, (den moed, die U, bij alle smart van 't leven, U nooit daaraan bezwijken doet. Slechts lout'ring maakt Uw ziele rijp [voor d'eeuwen. De persing van de druif gist rijke lafenis. De roos veredelt dan haar geuren als zij 'lijk gij „met smart" geboren is. 't Waarom, dat moet gij nïi begrijpen. Uw ziele moet verfijnd en los zijn van [de stof. Zoo kan alleen de eêlste vrucht slechts [rijpen, die wies in Edens weeldehof. Geloof in Mij, die 't al eens heeft ge- [schapen, niet zonder doel, maar tot de eer Mijns [Naams, die U naast smart ook vreugd doet rapen, U dag aan dag heeft welgedaan. Neen, 't zware kruis,'t moge U drukken, 't doet niet bezwijken kracht en moed. Eens zal 't Uw ziel den strijd ontrukken, als paarlen aan den donk'ren vloed. „Komt tot Mij", spreekt Uw Heer, (Zei.) TER NEUZEN, 22 November 1918. Een grappenmaker. gezegd, gelegd. Er in geloopen Een herinnering. Getrouwd en toch nog kind. Een Merkwaardigheid. Wie? Ik Remedie tegen zelfverheffing. Het ijzeren kruis voor #en kus. Tragische dood. Ernstige ontploffing.

Luctor et Emergo | 1918 | | pagina 2