Uit de Pers. Uit de Provincie. uitgevoerd, waar zij moeten dienen om den landbouw weer op streek te helpen. DE NIEUWE SPOORWEG DIENST REGELING. Naar de „Tel." verneemt is de invoe ring der nieuwe dienstregeling op de spoorwegen, welke aanvankelijk was vast gesteld op 2 December a.s., uitgesteld tot Maandag 16 December aanstaande. FRAUDE De Burgemeester van Wijdens heeft op aanraden van den Commissaris der Koningin in Noord-IIolland, eervol ontslag gevraagd, omdat hij in het belasting kohier eigenmachtig zijn aanslag van f4300 op f3300 had teruggebracht. De zaak werd uitgebracht door een ambte naar ter Secretarie. De komende leening. Niet enkel voor de eere, doch even zeer in het politiek belang van ons land moet er op kunnen gerekend worden, dat de nieuwe Leening die straks staat uitgeschreven te worden, zonder zweem en dwang volteekend worde. Wat men tegen wierp, dat de Obliga tion van al zulke leeningen straks aan teleurstellende koersdaling onderhevig zijn spreekt vanzelf. Dat weet men van alle land. en dat leert ons niet minder de historie. Heel de opvatting alsof t men duurzaam in zulke Obligatiën een hoog opgevijzeld pand zou bezitten, is niet anders dan zelfbedrog. Van oudsher is ons geen andere traditie overgeleverd dan dat, keert de vrede terug, en her neemt dus de beurs en bet land haar normaal verloop, daling van zulke fond sen niet kan uitblijven. Dit. is onder vonden ook toen geheel onze publieke positie schitterend was, en kan ook nu niet uitblijven. Reeds ondervond men het, hoe de Obligatiën die voor korte jaren a pari ter beurze gekocht werden nu nog wel waardevolle papieren zijn, maar zich allerminst op de volle 100 pCt. konden handhaven. Het geding staat dan ook heel anders dan de geldmannen zich 't voorstellen. Als 'tland in hangen nood gaat verkee- ren, mag geen misbruik van den nood gemaakt, om ons geldelijk te verrijken, maar moet de ernstige wil ons bezielen, om 't land te redden en het Gouverne ment het betrachten van zijn harden plicht mogelijk te maken. Ge moogt niet uit den nood van uw land u zelf persoonlijk voordeel toove- reu. Ge voelt 't dan ook van allen kant aan uw belastingen, dat er mee r dan ooit vroeger van u gevorderd wordt Doch hierbij kan 't niet blijven. Een rcuzenschuld is opgeloopen, en die reu- zenschuld mag niet ongedekt blijven. Nu heeft men het plan, om die reu- zenschuld als in een ommezien af te doen, laten varen. De nu aan te gaue schuld zal over jaren loopen. Doch dan is 't ook plicht en roeping van een ieder die over kapitaal beschikt, om in die schuld zijn aandeel te nemen, ook al weet hij vooruit, dat 't niet duurzaam de 100°/0 vertegenwoordigen zal. We moeten ook nu weer bloeden, en alleen hij is vaderlander die dit gewillig doet, Het zou een oneere voor ons land zijn, als straks dwang moest aangewend, om wat ge tekort schoot, in te halen, en zulks wel uzelf tot schade. (Stand.) Opruiïng. De „Tribune", het revolutionair-socia listisch orgaan der S. D. P. maakt na tuurlijk ook melding van de soldaten- onlusten. De redactie van dit blad doet dit op haar manier. Zij wijdt aan de onlus ten een hoofdartikel met het opschrift „Schitterend wapenfeit van Nederland- sche soldaten", Dit schitterend feit wordt dan omschreven en in niet onduidelijke bewoordingen goedgepraat. De Hars kamp staat volgens het blad op één lijn met Siberië en het Duivelseiland en de soldaten zijn bannelingen. Met, groote voldoening constateert bet blad dat het soldaten uit Drente en Groningen waren „die hun oude vrijheidslievende traditie hoog hielden." liet blad ontziet zich niet met de hier volgende opruiende taal te eindi gen. „Het is onnoodig te zeggen, dat wij met sympathie de eerste teekenen van ern^ig verzet in hot Ned. leger begroe ten. We hopen, dat het zich zal uit breiden en vooral dat het wordt geor ganiseerd. Daarvoor dienen de Solda- tenraden, die van een dergelijke bewe ging de leiding behooren te hebben. Ook het blad dor revolutionaire soldaten „De Soldaten-Tribune" heeft hier een taak te vervullen. Men zorge overal voor de verspreiding onder de militairen van dit blad." VERGADERING ter vicriny van liet vijf en twintiy- jariy jubileum der Dhr. ssliool te Spui op Vrijdag 1 Nov. 1318. De vergadering werd geopend door den voorzitter van het schoolbestuur, den Edelachtbaren Heer De Feijter, burgemeester van Zaamslag. Hij liet zingen I's. 98 2, ging voor in gemeen schappelijk gebed en las Ps. 98. Daarna sprak de voorzitter aldus Geachte feestgenooten Wanneer we hedeqmiddag Zoute Spui optraden, zou een of andere onbekende niet kunnen denken, dat hier een strijd gestreden is vijf en twintig jaren geieden niet een strijd, waarvan liet kanongebulder werd gehoord, zooals thans gestreden wordt. Maar het was een strijd op geestelijk gebied. Hier werden pogingen aange wend, om te geraken tot stichting van een Openbare School. Toen dat gerucht openbaar werd, zijn pogingen in het werk gesteld om een Clir. School te krijgen. In de maand April 1893 hadden de eerste besprekingen plaats op den dorsclivloer van A. de Ruijter. Een zevental personen kwam bijeen om te overleggen op welke manier het doel was te bereiken. Ds. Wolf was de voor naamste van die zeven. Hij heeft den eersten stoot gegeven. Het spijt ons, dat hij nog niet in ons midden is ver schenen we hadden hem zoo gaarne hier gezien. De eerste vergadering had succes. Pogingen zouden worden gedaail voor een algemeene vergadering tot het stichten eener Chr. School. Zestig a zeventig personen hadden aan de uit- noodiging gehoor gegeven. In deze vergadering werd de licht- en schaduw zijde besproken. Er waren vele kleine krachten, niet in staat om grooten finan- tiëelen steuu te geven. Er werd besloten toch de zaak niet te laten loopen, doch eene vereeniging op te richten en in hetzelfde jaar de school te openen. 1 Nov. 1893 opening der school. De voorzitter heeft van het begin meegewérkt, door Gods genade, om het heil en den zegen van deze school te bevorderpn. Ik ben de eenige van de oprichters, die in het bestuur overge bleven is. We gedenken, die nu rusten bij God. We wenschen, dat deze bet feest hadden kunnen meevieren. Gods wegen zijn echter niet de onze. We kunnen dankbaar zijn, dat enkele oud- bestuursleden deze vergadering kunnen bijwonen. Groot is 's Heeren genade geweest We zijn met 40 leerlingen in een lokaal begonnen en thans hebben we 140 leer lingen en 3 lokalen. We zijn tot twee lieiren geworden. Moeilijk was het een hoofd te krijgen. We vonden in den Heer S. K Laansma de gaven, om deze school te leiden en dit gehucht te reformeeren. Door zijn medewerking kwam 's Zondags het op gaan naar liet huis des gebeds, terwijl men anders dezen dag met spelen door bracht. In den ^ag der eeuwigheid zal het openbaar worden wat de Heer Laansma voor Spui is geweest en heeft gedaan. Een woord van dank aan dezen persoon. Achter hem kwam weer een uitstekend hoofdonderwijzer en thans hebben wij door Gods goedheid weer iemand, die aan de zijde van den Heer Laansma kan staan. Onze school is er een, waar allen zich beijveren, haar bloei te bevorderen. We'hopen, dat de zegen des Heeren in ruime mate deze school zal rusten, opdat nog jaren lang de Chr. beginselen, in Gods Woord neergelegd, worden onderwezen, bovenal onze kinderen tot burgers van het koninkrijk der hemelen opgevoed. Een zegen voor het tijdelijk leven is veel, een zegen voor liet eeuwige leven is alles. Het is een groote genade de liefde te bezitten om kinderen en de prilste jeugd te leiden. Men vond een Openbare School ver schrikkelijk daarom streed men voor een Chr. School. Deze strijd is in het Paradijs begonnen en aanschouwd bij Kaïn en Abel en voorts in d§ lieele geschiedenis. Er is strijd van het begin dezer wereld, tot de laatste uitverkoorne zal ingegaan zijn. Ik roep deze school toe „Niet gerust Ik noodig het Bestuur uit pal te staan. Het is heden de dag, dat ik afscheid neem ik ga het Bestuur verlaten, ik leg mijn functie als Bestuurslid neder. God is niet gebonden aan een mensch. Houd mij in het gebed Houd rekening met het hoofd der School. Soms wordt een hoofd der School gewantrouwd. Gedenkt hem in uwe gebeden. Ik beet den Heer Laansma welkom Het staat mij nog frisch voor den geest, dat we den Heere hebben gebeden om Zijne hulp, die wij noodig hadden. Bij uw optreden waren er zooveel moeilijk heden. Geen titel of jota der wet mocht worden overgeslagen, of de subsidie van f250 zou worden gemist. Gij hebt ons voorlichting gegeven. We moeten U danken voor de leiding. Ik hoop, dat alles in 's Heeren zegen zal gedijen. Dat het voor U zal luiden„Gij goede en getrouwe dienstknecht. Over weinig zijt gij getrouw geweest, over veel zal ik u zetten. Ga in in de vreugde U vvs Heeren. Mijnheer De Koning! We hebben in U een man gevonden, die de school groote diensten heeft bewezen. Gij hebt niet noodig met strengheid op te treden, maar regeert met Uw oog. Gij hebt de leiding op U genomen en doet Uw werk met grooten zegen. l)e schoolmeester is als de zaaier, al zaaiende en al weenen- de. Hij weet, dat de vogels een deel van het, zaad wegnemen, dat het door de doornen wordt verstikt of op de harde rotsen valt. Maar we weten ook, dat een deel van het zaad zal vallen in de goede aarde. Houd aan, houd moed Van onder eeuwige armen der liefde wordt ge gesteund door de leden in het gebed het moeilijkste werk zal gemak kelijk worden. Ik hoop, dat ge nog vele jaren tot heil en zegen van deze school moogt werkzaam zijn. Heeren Bestuursleden I Op de voor laatste vergadering heb ik afscheid ge nomen. Ik heb van U den grootsten steun ontvangen. Ik hoop, dat de Heere U nog vele jaren zal sparen. Waar liefde woont, daar geeft de Heere den zegen. Ik heb de aangenaamste her inneringen van deze vijf en twintig jaren. We hebben met liefde en eensgezindheid samengewerkt. Geen enkel onvertogen woord is er gevallen.* Dat de Heere U sterke tot zegen dezer school. Oud-Bestuursleden! Grijs zijnde, zijt gij nog steeds werkzaam in den dienst des Heeren Afgevaardigden Gij zult van de vijf en twintig jaren dezer school kunndn getuigen. Ik hoop, dat ge nog lange jaren gespaard moogt blijven. De feestcommissie Een moeilijk werk hebt gij bereidwillig op U genomen. Een dag van blijde feestvreugde hebt gij ons bereid. Gij waart behulpzaam tot de glorie van onzen God. Het woord wordt gegeven aan den heer S. K. Laansma, oud-hoofd dezer Chr school, thans hoofd der Chr. schooi te Oostkapelle, die o.a. zeide Ik kreeg ceue benoeming naar Spui 28 October 1893. De voorzitterlieeft mij gedankt. Ik sta beschaamd, doch het maakt mij niet hoogmoedig. Ik had hart voor de kinderen. Gij doet nooit te veel voor de kinderen. Verloochent U. Hebt het belang van hen in 't oog. Regeert met wijsheid, bovenal met liefde. Ook de ouders hebben soms hun eigen belang te lief. Dat zal later altijd berouwen. Spreek ook met de kinderen. Geef ze niet een klap, maar onderwijs de kinde ren met liefde. Werk met do onderwij zers mede.' Met zulken arbeid zal God zegen geven. Ik dank het bestuur voor liet kunnen bijwonen van deze plechtig heid. Dat de kinderen tot ledeji van de kerk van Christus moge opgroeien, als ze eenmaal moeten strijden voor hunne overtuiging en voor den Naam en zaak des Heeren. Ik hoop, dat de voorzitter de vruchten moge zien. Moge God de school zegenen. Gezongen wordt Ps. 116 11. Het hoofd der school, mijnheer De Koning sprak als volgt Geachte Vergadering! Waar mij is opgedragen, het woord te doen, zal het kort zijn. Als ik nu het woord heb gekregen, omdat ik namens de feestcommissie tot deze vergadering te spreken heb en namens de oud-leer lingen, heb ik liet bestuur te compli menteeren. Het is hun behoefte, in het bestuur ook de hoofden der scholen, die vroeger geweest zijn, te danken voor het onderwijs genoten. Hoe verder men er af staat, hoe meer men gevoelt, wat men van de school heeft genoten-; als men de school bezoekt, gaan de werk zaamheden in gewone volgorde haren gang. Later gaat het bezinken. Het wordt helder, het goede, dat de school hun heeft gedaan. Ze hebben (de handen ineengeslagen, om wat te geven, om het bestuur een en ander te kunnen aan bieden. Het eerste wat in de gedachte kwam een voorzittershamer. Hoe ver heugd zou ik zijn, als ik dieu hamer kon opheffen niet een zilveren plaatje, waarop staat gegraveerd Chr. School te Spui 18931918. Maar helaas: de goud- of zilversmid heeft ons teleurgesteld. Ik moet vol staan dit geschenk aan te kondigen. De twee jaartallenze spreken van een begin, maar nog niet van een einde. Ze spreken van den hondstrouwhet af sluiten van een tijdvak den overgang van het zilveren feest tot het gouden, tot geen hamerslag meer gehoord zal worden totdat er geen tijd meer wezen zal, omdat er volkomen harmonie lieer- sclien {zal in de eeuwigheid, waartde volkomen wet der liefde is, in Zijne ontastbare eeuwigheid van de teerste liefde, die allen tijd te boven gaat. Voorts wordt aamgeboden eene ver zameling van leermiddelen. Het doel houden we altijd in het oog. Wij zijn Calvinisten. Wij houden het met de middelen. Wars van lijdelijkheid. Wc zijn de voorstanders van de ontwikkeling in de richting van ons doelde eero van God. We gebruiken de middelen Kunst en Phantazie. Gods Wijsheid in de schoonheid van de schepping. Er blijkt nu de offervaardigheid der oud- leerlingen de moeder gevoed door de kinderen. We hopen, van de oud-leerlingen nog veel pleizier te hebben. Na de pauze brachten de afgevaardig den hunne wenschen over. Daarna spreekt de vice-voorzitter, de heer Weijns, den Voorzitter als volgt aan Het is me een behoefte des harten, om in de allereerste plaats U mijn dank te betuigen, voor hetgeen in deze vijf- en-twintig jaren door U voor de school is verricht. Dat de Heere U moge zegenen in Uw verderen weg. Gij zult onze school niet vergeten. Onze bede is, dat de Heere U wil ge bruiken, tot, uitbreiding van Zijn konink rijk. We danken den heer Burggraaf. We hopen, dat de Heere hem wil gebruiken als middel iu Zijne hand. Alle aanwezi gen dank ik voor de aanwezigheid. Dat ieder dankbaar moge zijn, gelijk wij zijn. Het slotwoord werd gesproken door den heer De Koning. Geachte Vergadering Aan mij is opgedragen een slotwoord te spreken. Welk woord sluit er nu! Een woord van dank, hoop en ver trouwen. Als we tot zegen werkzaam zijn prijs ons niet, maar bid vooi ons. Ik dank den voorzitter, voor het woord, waarmee hij mij heeft toegesproken. Als hoofd dezer school kan ik zeggen de voorzit ter was de voorstrijder: hij heeft alles gedaan, wat hij kon, om deze school tot bloei to brengen. Wij hopen, dat wij in ons goed Zeeuwsch Vlaanderen nooit onder de Brabantsche vlag zullen zijnZwart, geel, rood dat wij onder de scepter der Ko ningin zullen leven en zullen onderhou den de nationale eenheid waarvan het oranje het symbool is. En dat door de gelijkstelling uiteindelijk zal recht worden gedaan. Vertrouwen! Maar dwingt hetUgeen glimlach af, te spreken van vertrouwen Toch wil ik eindigen met een woord van vertrouwen, niet op eenig schepsel, maar op God; Zijne onveranderlijke gunst' Zijn beloften, Zijn verbond. Wat ook wankele, God niet. De fondamenten wor den beroerd. God regeert. Hij is eeuwig dezelfde. Daarom eindigen we deze sa menkomst. Onze hulp is in voor- en tegenspoed in den naam des Heeren, die den hemel en de aarde gemaakt heelt. Gezongen worden de 3 laatste verzen van 't feestlied en Ps. 134 3. Broeder .1. C. de Koning gaat in dank gebed voor. In de op Donderdag a.s., des voor middags 10 uur, te houden openbare vergadering van den gemeenteraad alhier, komen de volgende punten in beharde- ling I. Notulen. 2 Ingekomen stukken. 3. Voorstel tot verleenen vergunning v/h leggen van buizen in gem. grond. 4. Adres v/d Ned. Bond van vakschool- leeraren en leeraressen. 5. Adres v/d afd. Zeeland v/d Ned. Bond van Gom. Arnb. om de bijdragen voor pensioen der Gem. Amb. geheel voor rekening der gemeente te nemen. 6. Aanvraag om crediet v/d Commissie belast met het uitreiken schoenenbons. 7. Voorstel inzake verpachting grond bestemd voor Alg. begraafplaats. 8. Behandeling salarisregeling Burge meester en Secretaris. 9. Jdem betreffende den Gem.-Ont vanger. 10. Voorstel inzake adres mevr. de Wed. P. J. v/d Satide. II. Benoeming leden Stembureau v/'d verkiezing leden Kamer v. Koophandel en Fabrieken, t 12. Voorstel inzake adres gem. werk lieden om duurte-toeslag. 13. Mededeeling omtrent adres van Mej. Veranneman (verloflokaal). 14. Vaststelling der gemeente-begroo- tins voor 1919 en in verband daarmede Behandeling voorstel om Ged. Staten in overwoging te geven om de jaarwedden der Wethouders te brengen van f600 op f800. Wijziging v/d jaarweddonregeling agenten van politie. c. Goedkeuring begrooting der Brand weer voor 1919. d. Idem v/d Commission tot wering van Schoolverzuim. e. Wijziging huishoudelijk reglement dier Commission. f. Verhooging subsidie a/d Ambachts school te Hulst. g. Toekenning subsidie a/d Chr. Be waarschool. h. toekenning van eene toelage van f 200 aan het muziekgezelschap „De Vereenigde Werklieden." i. Behandeling verzoek vroedvrouw te Sluiskil om verhoogiug salaris. j. Verhooging subsidie a/d Vereen, tot Ziekenverzorging tot f1000 en toe kenning. k. Goedkeuring begrooting Burg. Arm bestuur 1919 en toekenning subsidie. I. Idem goedkeuring begrooting Kamer v. Koophandel en Fabrieken 1919. m. Behandeling verzoek verhooging salaris telefoon kantoorhouder. Daar we de gewijzigde dienstrege ling der Z. V. T. M. laat ontvingen konden we deze niet meer in haar geheel opnemen. Slechts de vertrekuren van ieder hoofd station vermelden we. Lijn Schoondijke—IJzendijke. Vertrek van Schoondijke 9.10, 1.02 en 4.40. Vertrek van IJzendijke 8.35, 12.30 en 1.50 LijnIJzendijke—Sas van Gent- Drie Schouwen. Vertrek van IJzendijke 5 35, 2.en 6.45. Vertrek van Drie Schouwen 5,en 9,30. Lijn: Drie SchouwenTer Neuzen. Vertrek van Drie Schouwen 8.30 en 3. Vertrek van Ter Neuzen station Z. V. T. M. 6.35, 12,55 en 5.35. Lijn Drie Schouwen—Kloosterzande. Vertrek van Drie Schouwen 2.45. Vertrek van Kloosterzande aansluiting H. W. 8.20 en 4.28. Lijn Ter NeuzenPhilippine. Vertrek Ter Neuzen 11.35 en 4.10. Vertrek Philippine 6.07, 12.12 en 5. LijnIJzendijke—PyramideHoofdplaat. Vertrek IJzendijke 5.10. Vertrek Hoofdplaat 7.25 en 6.25 Met November is aan de Christe lijke school Jozinastraat alhier begonnen les te geven in bet Boekhouden en Handelsrekenen. Door een milden gever is aan genoemde onderwijs-inrichting een schrijfmachine cadeau gedaan. Een mooie aanwinst voor de school en prac- tisch voör de leerlingen. Zondagavond ongoveer 7 uur is door de duisternis misleid [aan de West- sluis alhier een man te water geloopen. Hij werd door voorbijgangers spoedig op het droge gebracht en kon toen zijn weg vervolgen. De beer J. A. Solleveld alhier heeft bij bet. vergelijkend onderzoek voldaan om aangesteld te worden als surnume rair bij de posterijen en telegrafie. Bij Kon. besluit van 30 October i§ J. A. Petter, adjunct-inspecteur der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen, met den persoonlijken titel van inspecteur dier .middelen, ter inspec- tie|der jdirecte belastingen te Amsterdam, 3de afd., benoemd tot inspecteur dei- directe belastingen, invoerrechten en accijnzen alhier. Gisteravond arriveerden alhier met een extr^trein 305 vluchtelingen, welke ondergebracht zijn in den hangar. Met ingang van heden, 5 November, is de Zeeuwsch-Vlaamsche Tramweg- Maatschappij genoodzaakt tijdelijk een zeer beperkte dienstregeling in te voeren wegens de vele ziektegevallen onder het personeel. Vorige week werd onder leiding van den voorzitter der Connn. voor de Rijks schoenenbons alhier een vergade ring gehouden met de schoenmakers. Er zijn nl. eenige vragen gerezen ten opzichte van het inleveren der oude schoenen en betreffende het spoedig aankoopen der nieuwe schoenen. Het zou nl. niet in het belang van de inge zetenen zijn, dat deze de bons lang in hun bezit houden. Omtrent een en ander werd besloten, dat overleg zal gepleegd worden met de schoenwinkeliers en be proefd zal worden het hier genoemde kwaad te ondervangen. Zaterdag 11. is een aanvang gemaakt met bet uitreiken van de bons voor nieuwe schoenen. Driewegen. Tot onderwijzer aan de Chr. School alhier is benoemd de heer J. Bol te Ter Neuzen. Zaamslag. Langen tijd werd door den leverancier volgehouden, dat we 15 No vember electrisch licht zouden hebben. Thans vernemen ave, dat het 1 Dec. toch wel zal verlicht zijn. Of bestaat de mogelijkheid, dat nog latere datums zullen genoemd worden? Zaamslag. De gemeenteraad heeft be sloten een leening van f60.000 aan te gaan, rentende ten hoogste 5 pCt. Axel. Zondagmiddag 12 uur werd onze plaats bezocht door een groot Duitsch tweedeks vliegtuig. De inzittenden sche nen zich erg te vermaken boven ons want tot viermaal toe vloog het zeer laag heen en weer van Oost naar West. Door de alhier vertoevende militairen werd er zeer druk op geschoten/ Vrijdag werd alhier door notaris Drogmans geveild een woonhuis, schuur, verdere aanhoorigheden en erf (zooge naamde Plankenkeet) te Axel-Margrette, groot 2 aren 97 centiaren. Het hoogste bod was f 1810, door P. Riemens Dz., koopman te Axel. De herveiling zal plaats hebben Vrij- dag 8 Nov. a. s. Men meldt van de Zeeuwsch-Vlaam sche grens Woensdagmiddag om 5 uur werd een Nederlandsch officier Ten Bosch bij St. Laurens, doordat hij in aanraking met den electrischen draad kwam, {ernstig gewond. Een vinger brandde bijna ge heel af en de arm werd eveneens ernstig gekwetst. De officier is naar het Zie kenhuis te Aardenburg vervoerd. Fran sche krijgsgevangenen. Zaterdag kwamen te Vlissingen 140 Fransche krijgsgevangenen aan, die uit Duitschland naar ons land gevlucht zijn, en die Zondagmorgen met de boot naar Breskens overstaken om over België hun vaderland weer te bereiken. Tengevolge van het heerschen van Spaansche griep is de Rijks lloogere Burgerschool te Vlissingen voorloopig gesloten. Vlissingen. Naar wij vernemen is een werkstaking uitgebroken op het militaire werk aan het Midden-reduit. Een werk willige, die huiswaarts keerde, werd door een der stakers lastig gevallen. Geld j h i j de v i s c h Dr. II. Stutterheim, in Den Haag, benoemd tot rector van het Gymnasium te Middelburg, heeft bericht, dat bij zijn salaris (f3540), gezien het feit, dat te Middelburg geen geschikte woning te krijgen is en hij in een hotel zijn intrek zou j-moeten nemen, te gering acht, waarom hij niet in functie zal treden,- alvorens de Baad zijn jaarwedde in overeenstemming heeft 'gebracht met de regeling in het Rapport der Com- missie-Stork neergelegd voor de leeraren bij liet Middelbaar Onderwijs. Benoemd tot leeraar aan de R.II. B. S. te Goes Dr. S. Unger, leeraar aan de R. II. B. S. te Ter Neuzen en Vlis singen. Vrijdagmiddag werd te Goes het stof felijk overschot van den heer A. S. J. Dekker onder zeer groote belangstelling ter aarde besteld. Familieleden, vrienden en vertegen woordigers van corporaties waren aan wezig. Hot woord w< rd gevoerd door Ds. R. v. d. Veen, Geref. pred. te Goes; den heer (Franssen v. d. Putte namens het gemeentebestuur; den heer Mr. P. Die- leman als voorzilter der A.-R. club van Statenleden<h n heer Koelmaus na mens 't Prov. Comité van A.-R. kiesver- eenigingen den heer Buijsse als vriend en namens Palrimonium en de Chr. Patroonsver. „Boas"den heer Brand namens 't personeel en door den heer Kfigeler namens den Ned. Bond van Jongelingsver. op G. G. De oudste zoon van den overledene dankte voor de laatste eer zijnen vader bewezen. Goes. Dinsdagnamiddag zijn door den TER NEUZEN, 5 November 1918.

Luctor et Emergo | 1918 | | pagina 2