SPAANSCHE GfilEP IET HUWELIJK Gevatte Koude «IN DEN TREIN, I yERWISSEIilKG HEGEPISSEfi 4 V 2 "io Nederland 1917. BANK=ASSOCIATIE Van Heinde en Verre. Kerk, School en Zending. Laatste Berichten. Advertentie 11. Aan wij zing verkrij gbaar- stelling Levensmiddelen. Rantsoen Boter, enz. Rantsoen Koffie. SCHOENDISTRIBIJTIE. Maximumprij zen Bloem en Brood. Recepissen 4% Nederland 1917. H. J. VAN DEN DEDEN, 0 WERTHEIM 6 GOMPERTZ 1834 EN CREDIETVEREENÏGING 1853 Nieuwstraa» 10 Ter Neuzen. om een kijkje te nemen en natuurlijk de noodige bommen te werpen. Bovendien is ook de artilleriestrijd op het oogenblik zeer lievig. Van beide partijen wordt hard geschoten, doch ik krijg wel den indruk dat het geschut der Belgen of Engelschen het hevigst is. Zeer waarschijnlijk zijn ook aan die zijde thans meer kanonnen in stelling gebracht. Volgens mcdedeeling van een Belgisch soldaat, die van morgen deserteerde, zou de Duitsche artillerie reeds den geheelen morgen en ook den afgeloopen nacht Maldeghem hevig onder vuur hebben genomen. De straatweg tlisschen onze grens en Stroobrugge is door de Duitschers op geblazen. Dat er thans weer stroom staat op den draad bij Eede, bleek vanmiddag, toen een 'luitenant uit St. Kruis de on voorzichtigheid had te dicht bij den draad te komen. Aan den arm kreeg hij lievige brandwonden. Ilij is ter ver pleging in het Binnengasthuis aldaar overgebracht. Een granaat, waarschijnlijk afkomstig van afweergeschut, is gevallen bij den zgn. Doopersdijk tussc.lien Eede en Aar denburg, ruim 2 K.M. van de grens af. Van» wege de Genie zal men het pro jectiel, een zgn. blindganger, laten sprin gen. Nader verneem ik nog dat de Duit schers 7 kanonnen hebben geplaatst in den zgn. Oosthoek, aan deze zijde van den draad, doch op Belgisch gebied. Bij den aanval op Middelburg zijn ge dood een Belgisch officifer, en 3 burgers waaronder 2 vrouwen. 31 Oct. „Om zes uur vanochtend is een hevig artilleriegevecht ontbrand, dat nog steeds voortwoedt. Het zware Engelsche ge schut bebeukt zonder ophouden de Duit sche stellingen." Vlissingen. De politie heeft gearresteerd de bemanning van een sleepboot en dit vaartuig in beslag genomen, omdat de steenkolen welke daarin geladen waren, van de marine gestolen waren. Vlissingen. Een marineboot kwam in de haven in aanvaring met een schip uit Walsoorden geladen met 1000 zakken peulvruchten. Het schip zonk. De opva renden zijn gered. De politie te Vlissingen heeft zil verbons van f 2.50 in beslag genomen, die duidelijk kenteekenen van valschheid vertoonden. Vlissingen. Deze week liebb n alhier relletjes plaats gehad met militairen. On geveer 400 militairen hebben in het so ciëteitsgebouw Unitas, in enkele parti culiere woningen en in de woning van den commandant van Walcheren de rui ten ingegooid. De politie heeft herhaal delijk met de blanke sabel gechargeerd, terwijl artillerie te paard de manifes tanten uiteen dreef. Ontevredenheid tengevolge der intrekking van de ver loven wordt als aanleiding tot deze sol daten-revolutie gegeven. Goes. Plotseling is hier op 19 jarigen leeftijd overleden de heer A. S. J. Dek ker, bekend orgelfabrikant, lid van den gemeenteraad en lid der Prov. Staten. Sedert kort was hij plaatsvervangend wethouder. Goes. Bij de. familie Liplijn op den Molendijk alhier heerscht ongerustheid omtrent het lot van hun zoon, die als soldaat de vorige week bij de grens op wacht stond en sinds spoorloos is ver dwenen. De militaire autoriteiten hebben reeds een onderzoek ingesteld. („Zeeuw"). Goes. Alhier zijn 800 griep-patien- ten. Alle scholen zjjngesloten. Wemeldinge. Blijkens de M. C. zijn op het distributiekantoor alhier ongeveer 6000 broodkaarten gestolen. Zondagmorgen gingen twee 13-jarige jongens te Stavenisse naar hun voorgeven, een eindje wandelen. Echter waren zij 's avonds nog niet teruggekeerd, waar door de ouders zeer. ongerust werden en de jongens gingen zoeken, echter zon der resultaat. Eindelijk waren zij Maan-, dagmorgen weer terecht. Zij waren in Bergen op Zoom geweest en teruggekeerd over Nieuw Vosmeer. Zij hadden den geheelen dag en nacht doorgeloopen, waarbij de een nog in een sloot was geraakt. Krabbendijke. Hier heerscht de Sp. griep ontzettend en kwaadaardig. In één nacht overleden vijf personen tusschen de 20 en 30 jaar. De draad. Te Weert had Zondag een incident plaats dat gelukkig goed atliep. Vele wandelaars hadden zich naar de grens begeven teneinde de vluchtelingen te zien aankomen. Door het gedrang was de beschermingsdraad voor de electri- sche draden bezweken, met gevolg, dat eenige jongens en een jonge dame be wusteloos ervan werden. Gelukkig was slechts een zwakke stroom op den draad. Te Veenendaal zijn een 7tai beambten en 2 assistenten gearresteerd en naar Amsterdam overgebracht, ze hadden goederen uit de aan de spoorwegmaat schappij afgegeven zendingen ontvreemd. Men verwacht nog meer aanhoudingen, wijl er in 't geheel een 20tal ambtenaren en beambten bij betrokken zijn. Criminaliteit van minderjarigen. Als een bijzonderheid kan worden vermeld, dat de zitting van het kanton gerecht te Enschedé op Donderdag jl. alleen bestemd was voor de behandeling van overtredingen door minderjarigen. Niet minder dan 35 personen beneden 18 jaar wej'den veroordeeld tot tucht- schoolstraf. Een hamsterend gemeente ambtenaar. De politie te Meppol heeft proces verbaal opgemaakt tegen een molenaar, die ongeveer 50 K.G. rogge bad vermalen, hem verstrekt door den directeur der gemeentewerken, te wiens huize het meel in beslag genomen. Oplichting. In het laatst van de vorige week ver voegde zich bij mevrouw ,N op den Rotterdamschen weg te Delft een per soon die voorgaf in opdracht van den heer des huizes op een publieke ver- koopiug sigaren te hebben gekocht, doch dat hij geen gold genoeg had om te betalen. In goed vertrouwen werd hem een be drag ter hand gesteld, doch later vernam mevrouw N. dat haar echtgenoot van niets wist en zij dus was opgelicht. Als verdacht van deze oplichting heeft de recherche zekeren P. P. gearresteerd De straf voor schandelijke vrouwen. Het „Limb. Dagblad" deelt het vol gende mede Zij waren gedurende den tijd der be zetting al te vriendelijk voor de Duit sellers geweest, en toen de Belgen bin nentrokken, hadden zij haar de haren afgesneden. Dat schijnt zoo de straf te zijn voor Belgische vrouwen en meisjes die er een Duitschen „Scliatz" opna ge houden hebben. We hadden het gerucht al gehoord, maar nu zagen wij het met eigen oogen. Met groote omslagdoeken om het hoofd om hare schande te be dekken kwamen zij aan. En ze waren nog blij, er zoo afgekomen te zijn. Door de Spaansche ziekte aangetast overleed te ^Nieuwendijk (N. Br.) in een huisgezin eerst de vrouw oud 26 jaajj, en zes dagen later haar man oud 25 jaar nalatende twee jonge kindertjes. Jeugdige zwervers. Men schrijft uit Haarlemmermeer Door de Gemeente-politie te Hoofddorp werden aldaar jongstleden Donderdag avond laangetroffen een viertal jeugdige knapen, oud 11 en 13 jaren, die de ouderlijke woning te Amsterdam waren ontloopen, en nu een voetreisje onder namen naar Den Haag. De politie heeft de knapen opgeborgen in het arrestantenlokaal en hen van voedsel voorzien. Daarna zijn zij Vrij dagmorgen onder politiegeleide overge bracht naar Amsterdam, teneinde aan de ouders te worden teruggegeven Biggenprijzen. Op de biggen markt te Oss waren deze week de prijzen wegens den overvloe- digen aanvoer de helft lager ze waren van f40 op minder dan f20 gedaald. Gefokt wordt er dus nog wel. Als er nu maar varkensvoer komt, dan zien we nog wel eens varkensvleesch en spek op tafel. Meldden we laatst, dat te Vaals dooi de ambtenaren een paar smokkelaars werden aangehouden 'wegens frauduleus vervoer van platina ter waarde van f 14,000, Jthans blijkt dat èn kommiezen én smokkelaars de dupe zijn geworden van zwendelaars. Het, vervoerde, gekocht door de smokkelaars H. en S. te Boeholtz voor de som van f 14,300, bleek bij onderzoek niet dan geplet lood te zijm Beide aangehoudenen zijn weder op vrije voeten gesteld. Het dominéés-rijtuig. In Huizen (N.-H.), een gemeente van ruim 6000 inwoners, is geen enkel rijt uig. Thans heeft de Kerkvoogdij der Ned. Herv. Gemeente, naar men aan de „Ned." meedeelt, beslaten ten behoeve van.den predikant er een aan te schaffen De proeven met moddergas voldoen in het Westland niet. Het gas zelf brandt uitstekend, maar het is een groote toer om het geregeld te krijgen. Bovendien loopen de tonnen groot gevaar te kan telen en dan is de vergaarde hoeveelheid gas in een minimum van tijd verdwenen. Sommige lui laten de leiding dan ook al weer wegnemen. Oude boom Te Meerkerk is een ruim 80-jarige noteboom geveld met een omvang van nagenoeg 3 meter. Ver in den omtrek was hij bekend door zijn praclitigen bouw, Nog wonderlijk bewaard. Men schrijft uit Ilellendoorn In_.Jiet. spoorwegravijn nabij Nijverdal waar men bezig was zand te laden, werden Zaterdagvoormiddag zes man nen onder 't neerstortend zand bedolven. Gelukkig konden spoedig alle zes weer te voorschijn worden gebracht. Een hunner had slechts een beenwond. Dr. Moquette en een verpleegster van Nijverdal waren spoedig ter plaatse. Ned. Herv. Kerk. BeroepenTe Haarlem, Dr. H. T. Oberman, te Heemstede te Harlingen, P. de Bruyu, te Westmaas. Aangenomen Naar Garderen, W. L. Mulder, te Gouderak; naarVroomshoop, P. v. d. Koog, te Reeuwijk. BedanktVoor Heveskes, G. B. Krui- zinga, te Akersloot; voor 's Grevelduin- Capelle, T. Lekkerkerker, te IJselniuiden. Gcref. Kerken. Beroepen Te Zevenhuizen, C. W. de Vries, te Kielwindeweer. BedanktVoor Deventer A, H. Ilunnie- len, te Breda; voor Veere, K. Veen, te Meliskerke voor Gameren, J. Kwak, te Culemborg. Benoemd tot onderwijzer(es) Te Groningen, G. Appelhof, te De Wilpte Wageningen, W. v. Hassel, te Zeist en D. Verel, te Haarlem te Moer- cnpelle, J. L. Oranje, te Almelo te Hui- neu, T. v. Maurik, te Driebergen te De Lier, mej. J. L. Meinema, te Mijdrecht; te Wolfheze, mej. T. Groeneveld, te Arn hem. Overvloed van of tekort aan Onderwijzers? Het „Clir. Schoolbl." van 11 October j.l. bevat onderstaande zinnen 1. „Is het niet bij d e n li eersche n- den onderwijzersnood van liet allergrootste belang, dat de Regeering maatregelen neemt, om een zoo groot mogelijk aantal jongelui klaar te krijgen 2. „Nog dezer dagen werd ons mede gedeeld. dat van de twintig leerlingen eener opleidingsinrichting, die dit voor jaar de acte verkregen hadden, er v ij f als leerkrachten in Scholen werkzaam zijn, terwijl de overige vijftien nage noeg allen op bureaux, kantoren en der gelijke plaatsing gevonden hebben". Die zinnen kloppen niet op elkaar, merkt de Rott. op, docli men kan de zaak ook zóó verstaan, dat de meeste jonge lui, die de acte haalden, de toekomst, bij het Christelijk onderwijs zóó weinig schitterend achten, dat zij bij den handel een onderdak zoeken. Reisgeld voor den Hoofdakte cursus. Voor het bezoeken van een door het Rijk gesubsidieerden cursus voor de Hoofdakte worden de reiskosten vergoed voor hen, die per spoor, tram of boot komen voetgangers ontvangen 30 cent per uurwielrijders en motorwielrijders resp. 5 en 8 cent per K.M. ZONDAG 3 NOVEMBER 1918. Lcnp der bevolking van Ter Neuzen. Aangekomen: Wilson eischt matiging. In Parijsche parlementaire kringen verluidt, dat de besprekingen over de malerieele voorwaarden voor den wapen stilstand geëindigd zijn. Italië gaf als laatste Ententestaat zijn toestemming. Generaal Pershing moet nadrukkelijk op matiging hebben aangedrongen om po litieke redenen, op verlangen van W ilson. Burgemeester en Wethouders van IER NEUZEN maken bekend, dat in de week van 4—10 Nov. mag worden afgegeven op bon No. 68b 70 gramx/Kaas 20 plus 69b 70 Volvette Kaas 70b 100 Havermout 71b 1 reep Chocolade 72b 250 gram Suiker (Melis of bijsoorten 14 (le ^erie der kinder-suiker- kaarten) 250 gram Suiker Melis of bij soorten] bon No. 9 en 10 (9e serie der aardappel- kaarten) ieder 2 K.G. Aardappelen bon No. 5 (10e serie der aardappelkaar- ten) 1 K.G. Aardappelen. Ter Neuzen, 1 Nov. 1918. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. L. WABEKE, Secretaris. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN maken bekend, dat ge durende het tijdvak 2-12 November geldig is bon 5e week der kaarten voor Boter, Melange A, Melange B en Normaal margarine. B ij deze bon moet tevens worden afgegeven bon No. 67b. Ter Neuzen, 31 Oct. 1918 Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. L. WABEKE, Secretaris. Burgemeester en. Wethouders van TER NEUZEN maken bekend, dat ge durende het tijdvak van 1 tot en met 14 November a.s., door detaillisten aan ver bruikers mag worden afgeleverd op bon No. 40 eener koffie- en thoe- kaart,7s ons KofT'c- Ter Neuzen, 31 October 1918. N Burgemeester en Wethouders voornoemd, L. WABEKE, Secretaris. .1. HUIZINGA, Burgemeester. Het uitreiken van bons geschiedt in bet gebouw EENDRACHT, Kandeel straat voor reparatieleder iederen Dinsdag en Vrijdag, voorm. van 9—12 uur DE COMMISSIE. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN maken bekend, ingevolge circ. No. 10537/6 dato 25 Oct. jl., dat met ingang van 4 Nov. 1918 zullen gelden de navolgende maximum kleinhandel- prijzen Regeeringsbloem f 0.38 per K.G. Tarrvervaterbrood (ge bakken van Regeerings bloem) 0.36 per K.G. f 0.145 per 400 G. O.07' 200 Ter Neuzen, 1 Nov. 1918. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. L. WABEKE, Secretaris. Recepissen voor schuldbekente nissen 47, Staatsleening 1917 worden binnenkort verwisselbaar tegen definitieve stukken. Inlevering van bedoelde rece pissen kan nu reeds geschieden ten kantore van Kersstraat. Ter Keuzen. Hebt gij kennis gemaakt met de 30 Dat is U niet meegevallen Maar maakt dan nu ook kennis met Dat zal U wel meevallen De krachten die door de Spaansche Griep zijn ondermijnd, worden snel en volkomen hersteld door de Sanguinose. Sanguinose kost per flesch f 2.25, 6 Fl. ƒ12.50, 12 Fl, ƒ24.00. VAN DAM Co., de Riemerstraat 2c-4. Den Haag. Te verkrijgen bij alle Apothekers en Drogisten. Te Ter Keuze» Ilij Firma A. va» üverlieeke- Leunis, Westkolkstraat en Axelsciiestraatte Axel bij Joz. de Feijter Pz. IBij J. II. KOK te Kampen verscheen del 4^ geheel herziene druk van Geneesheer-Directeur te Ermelo Een uitnemend boek voor Gehuwden en Verloofden, met geneeskundige wenken, nuttige raadgeviegen en ern stige waarschuwingen, waarvan in kortèn tijd reeds de VIERDE. DRUK ■is verschenen. Door de gansche Chr. Pers dringend aanbevolen. Prijs f2.40, in stempelband f3.—. Vraag uitvoerig prospectus. I SgaOBraBSKBEBBHiaBI Te rekenen van 4 November e.k. zullen, telkens des DONDERDAGS en VRIJDAGS d. a. v., bovengenoemde Recepissen tegen definitieve Schuldbekentenissen kunnen worden ingewisseld te Amsterdam. Inlevering dier Recepissen kan bereids geschieden ten kantore der Spoorwegdiefstallen. Aangrijpend. Zwendel. Moddergas. Gereformeerde Kerk. Tei Neuzen 9'/2 en 2 uur Ds. S. Groene veld. Axel 9 en 2 uur, Ds. A. Thielen. Zaamslag 9 en 2 uur, Ds. II. P. M de Walle. Hoek 9 en 2 uur, Ds. H. v. d. Wal. Schoondijke 9'/i en 2 uur, Ds. J. R. Goris. Oostburg 9en 2 uur, cand. J. F. Fern- hout. Aardeuburg. 9'/2 uur, Leeskerk en 6 uur, cand. J. F. Fernhout. Hervormde Kerk. Ter Neuzen 9'/2 en 2 uur Ds. A. Timmerman. Voorin. Herv. predicatie, nam. Oogstpreek en Doopsbediening. Sluiskil 91/2 en 2 uur, Dhr. L, Dek. Axel 9 en 2 uur, Ds. Hugenholtz Zaamslag 9 en 2 uur, Ds. G. van Dis. Hoek 9 en 2 uur, Ds. E. Raams. Chr. Geref. Kerk. Zaamslag 9 en 2 uur, Ds. L. de Bruijne. Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstr.) Ter Neuzen 9, 2 en 5'/2 uur Leeskerk Lokaal Eben-Haëzer", (.Kerkhoflaan.) Ter Neuzen 5uur, Evangelisatie. G. L. de Zeeuw, werkman, Tninpad 4, uit Middelburg. L. J- J. van den Hemel, dienst bode, Scheldekade, nit Renesse. R.A. Schel- straete, zonder, Q 152, nit Nijmegen. Vertrokken: A. Verstraeten, koopman, N. Stationsweg 3, naar Rotterdam. AOpennecr, dienstbode, aan boord, naar Botterdam. A.'van Oosten, dienstbode, D. Visserstr. 108, naar Hook. S. M. Leuren, dienstbode, Dijkstr. naar Leeuwar den. A. de Vos, telegrafist, Steenkamplaan 4, naar Rotterdam. E J. Lippens, landbou wersknecht, Dijkstr. 60. naar Hoek. Dr. W. Middelberg, leeraar R.H.B.S., Vlooswijkstr. 62, naar Hengelo. Hedenavond 5 uur waren een 7 tal vlieg tuigen waarneembaar, hoog in de lncbt. Heden was bet feest te Spui. Kwam men bij de Chr. School, dan werd men het ge waar. In de school waren de lokalen keu rig versierd. Een groote menigte was saam- gekomen. Hedenmorgen was het kinderfeest geweest- De voorzitter, burgemeoster de Feijter van Zaamslag, presideerde deze fees telijke samenkomst op uitnemende wijze, sprak een inleidend woord en begon met te zeggen dat er veel strijd gestreden was in het begin, nu 25 jaar geleden. Bij den beer A. de Ruijter werd in 1893 de eerste vergadering gehouden met 7 per sonen. Ds. Wolff, destijds te Axel, gaf de eerste stoot tot oprichting. De school werd geopend met 1 lokaal en 40 leerlingen en thans is ze rijk 3 lokalen met 140 leerlingen. Aan het slot van zijn rede deelt de voorz. mee zijn functie als voorz.-bestuurslid van deze school neer te leggen. Daarna sprak de beer S. K. Laausma, vroe ger hoofd der school, en bracht in herinnering hoe hij 13 jaar aan deze school werkzaam was geweest, in 't begin alleen voor 6 klassen. Aan het slot van zijn betoog verzocht hij te zingen wat hij Vrijdagsmiddags altijd op school liet zihgen „Ik zal verheugd in 't huis des Heeren gaan". De heer J. C. de Koning, thans hoofd der school, sprak namens oud-leerlingen. Uit zijn mond kwam men de cadeaux te varnemen. Een voorzittershamer met zilve ren inscriptie en prachtige platen voor het aanschouwelijk onderwijs. Voorts spraken nog als afgevaardigden de heeren D. H. Littooij Az. voor de Chr. School te Ter Neuzen, Hertn. de Regt voor die te Driewegen en L. P. Bakker voor die van Axel. De vice-voorzitter, Jac. Weijns, sprak den vertrokkendeu voorzitter toe en ook meester Burggraaf, die de, school gaat verlaten. Ecu pakkend slotwoord was van den heer De Koning, die sprak over een woord van dank, hoop en vertrouwen. De voorzitter brengt ten slotte dank aan allen, en het hoofd der school eindigt met dankgebed. DOOR Dr. A. DUPONT hoost, benauwdheid op de horst, veroorzaakt door vastzittend slijm, bronchitis, lachtpijpkatarrhen, asth ma, slaapstorende hoestprikkel, hoest bij ouden van dagen, kink en slijmhoest. Gobi nik hiertegen ANG A-SIROOP. Deze siroop werkt genezend, slijm- oplossend, verzachtend, zuiverend, hoeststillend. Maakt de ademhaling ruimer. Prijs per flacon f 1.50 3 flacons f 4.25. op reis, bij samenkomsten en verga deringen is het goed een hoeststillend middel bij de hand te hebben. Voor dit doel fabriceeren wij Anga- bonbons, verpakt in gemakkelijk in Uw zak mede te nemen doozen van 50 en 90 ct. Fabrikant A. MIJNHARDT, Pkarin. Fabriek Zeist. Verkrijgb. bij'Apoth.en Drogisten- Te Ter Neuzen J. Kense, Markt 9 Wed. A. van Overbeeke-Leunis Joh. van Eijsden Hulst U. P. Borgh stijn J. 0. M. Uertogh-Verwilghen Axel B. Antheunis: Koewacht J. van Mossevelde van BouchauteSas van Gent Ad. van Loij, Polderstr

Luctor et Emergo | 1918 | | pagina 3