Zaamslag. J. HAAK-teo Kaate. V Aanbesteding. kei Batik-Associatie ORGELLESSEN Mis c J f15-, 12-, 10-, 8-, 6-, 5-1« 1 tl 1. Nieuwstraat 12. Effecten. m m w Incasso's. Van Heinde en Verre. Burgerlijke Stand. Laatste Berichten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Aan wij zing verkrij gbaar- stelling Levensmiddelen. Maximumprijzen Groenten. Kerk, Schooi en Zending. A d v e r t e n t i n. Maximumprijs Distributie-aardappelen. 18f Het Kantoor van Mr. P. DIELEMAN is thans te Ter Neuzen gevestigd ANIJSTABLETTEN. «VANILLESUIKER. HAGELSLAG. - fl, Wertheim êc Gompertz 1834 en Credietvereeniging 1853. Kantoor TER NEUZEN, Nieuwstraat 10 (Telef. 6). Aangeboden Behandelt aïie Bankzaken. Verleent Crediet onder persoonlijken waarborg of zakelijk onderpand. Neemt Helden in Deposito. Koopt Vreemd Held. H. H. Belanghebbenden aan te besteden in massa: O ft D O ft) cfl N.V. Neuzensche Handel in Bouwmaterialen „DE HOOP Axel. Dezer dagen kreeg een land bouwersknecht alhier een slag van een paard, tengevolge waarvan een paar ribben braken en geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Strenge Grensbewaking. Men meldt uit Sas van Gent Naar aanleiding van de berichten, dat op verschillende punten van de Vlaam- sche grens de electrische draadversper ring zou zijn weggenomen, kunnen wij melden, dat daarvan nog geen sprake is. Integendeel, de grens wordt zeer streng door de Duilschers bewaakt. Selzaete b. v. ligt vol Duitsche militairen en in en om Gent zal momenteel een leger van 200.000 man geconcentreerd zijn. F, T., die wegens den roofmoord te Hontenisse door het Gerechtshof te 's Gravenhage tot 20 jaar gevangenisstraf is veroordeeld, heeft in die veroordeeling berust en zal in verband daarmee eei lang naar de strafgevangenis te Leeuwar den worden overgebracht. Cadzand. Alhier is on een paar boer derijen het mond- en klauwzeer uitge broken. Reeds zijn een groot aatal run deren afgemaakt. De electrische draad. Men meldt uit Oostburg aan de „N. v. d. D." Een Duitsch soldaat, die op wacht stond aan den afscheidingsdraad bij Retranschement, zag dat een haas op den draad liep en daar bleef liggen. Hij wilde het dier opnemen, maar daar het nog tegen den draad lag, werd hij zelf door den electrischen stroom gedood. Te Breskens woedt de Spaansche griep wel heviger dan elders- Op de Openbare School I ontbreken 144 leer lingen, alleen in de kom der gemeente zijn meer dan 800 gevallen. Dinsdag kwamen te IJzendijko een negental Hollandsche kinderen dia onder voed zijn en die, omweder op sterkte te komen, daar bij verschillende ingeze tene gehuisvest worden. Vlissingen. Het onderzoek inzake het spionagegeval is afgeloopentwee ma riniers zijn ter beschikking van de mari tieme justitie gesteld en een burger uit Rotterdam, die wegens heling van de kaarten werd aangehouden. Daar gebleken is, dat alle vermiste kaarten terecht zijn, heeft de vice-ad- miraal, commandant der stelling van de monden der Maas en der schelde per soonlijk met eenige woorden van waar dering aan de hoofdagenten-recherchers dede Boo van Uijen en Prins de f 500 belooning, welke 'op het terug vindon der kaarten was gesteld, uitgekeerd. In de buitenhaven te Vlissingen zal een steiger van gewapend beton worden gemaakt. Dit werk is door het depar tement van waterstaat opgedragen aan de „Internationale betonbouw" te Breda voor 1100.000. In Nieuw- en St. Joosland bij Mid delburg heerscht de Spaansche Griep in hevige'mate. Het aantal afwezige school kinderen is gestegen tot 62. Een der onderwijzers is ook door die ziekte aan getast en het hoofd der school was mede ongesteld. De school is voorloopig ge sloten. De geneesheer is zelf ook ziek. Wij maakten kennis met een nog niet gehoorde truceen halve zilverbon, op een stuk papier geplakt, dat wordt toe gevouwen, werd als een heele uitgegeven. Men zal dus goed doen, den zilverbon, dien men in betaling krijgt, geheel uit te vouwen. (O. H. C.) Te Beek en Donk zitten de bakkers al vijf dagen zonder tarwe, zonder bloem, zonder rogge. De geheele Gemeente is nu zonder brood. Bij den tuinder II., te Ter Aar heeft men 's nachts aardappelen gerooid, doch men vond het geld s' morgens op den akker. Men meldt uit Nijverdal De schilder H. de V. en de onder wijzer B. alhier hebben zich, doordat de carbidlampen ontploften, zoodanig aan het gelaat en het hoofd verwond, dat geneeskundige hulp moest ingeroepen worden. B. moest direct naar het ziekenhuis te Zwolle overgebracht worden. Zaterdagmiddag botsten te Gouda bij het korfbalspel twee militairen met de hoofden tegen elkander tengevolge waar van een hunner een hersenschudding kreeg, met het treurig gevolg dat hij oenige uren later overleed. Dienstboden wraak, Mevrouw II. te Meerssen kreeg kwes tie met de dienstbode. Het geschil liep zoo hoog, dat de meid vertrok. Ze nam echter wraakMevrouw had ruim 100 K.G. tarwe en 75 K.G. tarwemeel in huis.... De meid ging naar het distributie-bureau, vertelde dit, duidde de plek aan, waar het zich bevond, de veldwachter en plaatselijke controleur togen er op afen jawel, de zakken stonden er, werdon in beslag genomen en proces-verbaal opgemaakt. Op het fort Ippelschen dijk"bij Werken dam is uit de militaire kas f850 gesto len. Na een hond lucht te hebben ge geven aan een portefeuille van een ver dachte is het gestolene opgespoord, ver borgen in den grond onder wat hooi. Het onder de gemeente Zoelen gestolen telefoondraad is terecht. Een locomotief van de tram TielBuren Kuilenburg was de dievegge. Een draad ter lengte van 200 M. had zich om de pijp geslin gerd, waar hij later gevonden werd Te Naarden bood 's avonds in de villa wijk een militair een in een reiskoffertje geborgen ham te koop aan. Onwetend bel de hij bij den burgemeester aan, die het lekkere beetje in bewaring nam met de boodschap, dat de man den volgende morgen het koffertje op het politiebureau in ontvangst kon nemen. De ham werd in de vleeschdistributie opgenomen. Een jongen uit de Oostenburgerachter straat te Amsterdam kwam bij de politie vertellen, dat in zijn ouderlijk huis een andere jongen zich in een turfkist had verborgen en dat hij niet meer kon loopen. Daarop heeft een politie-agent den 14-jarigen knaap op 't bureau gebracht. Uit vrees voor straf durfde hij niet thuis komen en had zich daarom sedert den vorigen Zondag in de bedoelde kist verstopt. De jongen was zoo verzwakt, dat hij in een rijtuig van den Genees kundigen Dienst naar huis moest wor den gebracht. De Friesche dorpen Hantum, Holwerd en Ternaard zullen in den komenden winter zonder gas zijn, daar de aandeel houders der fabriek besloten hebben het buizennet voor afbraak te verkoopen. Door de zeevisschers ait Goedereede en Ouddorp werden de laatste dagen verbazend veel vaten wijn aangebracht, welke uit zee worden opgevischt. Hun gezamelijk aantal loopt reeds tegen de 200 stuks. Treurig. Een arbeidersgezin, uit Duitschland op reis naar zijn vroegere woonplaats in Friesland, geraakte bij Ypelsga (Fr.) met het rijtuig te water. Een 9-jarig jongetje verdronk. Te Ridderkerk zijn, volgens do „N Crt.", grove onregelmatigheden in het beheer van het gemeentelijk electrici- teritsbedrijf, die lang moeten hebben geduurd, aan het licht gekomen. Het gaat over een bedrag van bijna f30.000. De administrateur bevind zich sinds enkele weken in hechtenis, als verdacht van verduistering en valschheid in ge schrifte. Te Maastricht heeft een vrouw, ver moedelijk uit Kerkrade haar twee kin deren, van 7 en 3 jaar in een winkel achtergelaten, voorgevende, dat zij nog even een boodschap moest doen en ze dadelijk zou komen halen. Tot nu toe is ze echter niet teruggekeerd. Bij een der kinderen vond men een briefje, waarin stond; dat de'politie maar moest zorgen, dat de kinderen in een klooster kwamen. De moeder is nog niet opge spoord. Een briefkaart op 30 December 1911 te Amsterdam gepost en bestemd voor een ingezetene van Dordrecht, bereikte eerst op 1 October 1918 haar plaats van bestemming. Een landbouwer te Noordeloos heeft dit jaar voor de tweede maal met goed gevolg op hetzelfde land aardappelen geteeld. P RED^BEURTËN. ZONDAG 20 OCTOBER 1918. Loop der bevolking van Ter fleuzen. Vertrokken: W.Dieleman, zonder, P 38a, naar Hoek. K. L. Geers, schippersknecht. Steen- kamplaan 10, naar Goes. J. P. Colpaart, dienstbode. Grenulaan 33, naar Hontenisse. J. F. ten Hoeve, dienstbode, aan boord, naar Hoek. H. Kaijser, veldarbeider, O 98, naar naar Zaamslag. A. Dees, onderwijzer, Baandijk 2, naar Amsterdam. J. J. H. Heudrickx, meubelmaker, 2e Kortestr. 11, naar Rotterdam. Hedenmiddag om vier uur vloog een vliegmachine boven onze stad.^ Het ge ronk was zeer hoorbaar. Wegeus de hoogte was het vliegtuig niet waarneem baar. De Duitschers hebben België langs de kust tot aan Maldeghem ontruimd. LONDEN (Reuter). Van het Engelsche front wordt gemeld, dat de Engelschen Rijssel hebben genomen. LONDEN (Reuter). De Fransche ruiterij' bereikte Ostende, waar geen Duitschers meer waren. De Belgische troepen zijn de Yser overgetrokken en rukken op in de rich ting Ostende en ThielL Burgemeester en Wethouders van IER NEUZEN maken bekend, dat in de week van 21—27 October mag worden afgegeven op: bon No. 54b 70 gram Kaas 20 plus 55b 70 Volvette Kaas 56b 200 zachte Zeep 57b 1 reep Chocolade 58b 250 gram Suiker Melis of bijsoorten) 12 (le serie der kinder-suiker- kaarten) 250 gram Suiker Melis of hijsoorten) bon No. 5 en 6 (9e serie der aardappel- kaarten) ieder 2 K.G. Aardappelen bon No. 3 (10 serie der aardappelkaar- ten) 1 K.G. Aardappelen. Ter Neuzen, 18 October 1918. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. L. WABEKE, Secretaris. De Burgemeester van TER NEUZEN maakt bekeud, ingevolge circ. No. 20344 dato 12 Oct. 1918 de navolgende klein- handelprijzen voor groenten Roode Kool f 0.07 per K.G. Gele Kool 0.07 Uien0.10 Peen0.07 Knolrapen 0.045 Pronksnijboonen 0.22 enkele Spercieboonen onafgehaald 0.25 dubbele Spercieboonen onafgehaald 0.20 Zuurkool 0.12 enkele Spercieboonen afgehaald 0.27 dubbele Spercieboonen afgehaald 0.22 Deze prijzen treden in werking met ingang van 21 October 1918. Ter Neuzen, 15 Oct. 1918. Dc Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. Ned. Herv. Kerk. Beroepen Te Barneveld, P. Kruyt, te Nieuwe Tonge te Goënga, C. J. Oskam, te Aalsumte Bennekom, K. J. v. d. Berg, te Ermelote Harderwijk, P. Kruyt, te Nieuwe Tongete Scharwoude, N. de Jager Meerenbroek, te Wijdeneste St. Maartensdijk, Y. Doornveld, te Oene. BedanktVoor Hagestein, J. Kat, te Heukelumvoor Aalsmeer, L. D. Poot, te Noordwijkerhoutvoor Aalburg en Heesbeen, D. Box, te Asperenvoor Nijega, C. J. Meyer, te Sloten. Geref. Kerken. Beroepen Te Lutten a/d Dedemsvaart, A. F. Schaafsma, te Grijpskerk te 01- dehove, H. R. Nieborg, te Geldermalsen. Aangenomen Naar Gerkerklooster, A. Dekkers, te Zevenbergen. BedanktVoor Steenwijk, L. J. C. Kreyt, te Huizum. Benoemd tot ouderwijzer(es) Te Treebeek, R. v. Druten, te Neer bosch en mej. J. H. Sitton, te Overschie te Raamsdonksveer, mej. H. J. A. Mul der, te Raamsdonk te Ouderkerk a/d IJsel, J. Potter, te Goeste Bilthoven, K. v. Gorkum, te Zeistte Lemmer, mej. W. de Vries, aldaar te Bodegraven, mej, R. v. Muiswinkel, te Zwammerdam. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 19 Oct. 0.37 12.58 Zondag 20 1.10 1.40 Maandag 21 2.1 2.22 Dinsdag 22 2.43 3.6 Woensdag 23 3.28 3.50 Donderdag 24 4.13 4.37 Vrijdag 25 5.3 5.29 Zoo de Heere wil én zij leven hopen Zondag 20 Oct. e.k. onze geliefde Ouders JAN VAN LANGEVELDE JANNEKE DE BLAAIJ, herdenken. Hunne dankbare Kinderen. Ter Neuzen De Burgemeester van TER NEUZEN maakt bekeud, ter voldoening aan circ. No. A 7550II Afd. Crisiszaken, bureau Landbouw dato 12 Oct. 1918, den na volgenden kleinhandolprijs voor con sumptieaardappelen van kleigrond f 0.08 per K.G. Ter Neuzen, 15 Oct. 1918. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. Almelo 19 Oct. '18. acuo. Sanguinose. Sanguinose is een zuiver plant aardig tonicumen een degelijk versterkingsmiddel voor zwakken en herstellenden. Het wordt met vrucht toegepast ,bij bloedarmen, bij zenuwhoofdpijn en zenuwzwak te, bij jonge moeders, bij klierach tige kinderen, bij herstellenden van typheuse koortsen en in alle die gevallen, waar de normale bloed- vorming geleden heeft. Zij werkt degelijk en geleidelijk, en zonder schadelijke bijwerking. De San guinose'is „bet" middel voor alle gevallen van uitputting eu alge- meene verslappingstoestanden. Prijs per flesch met gebruiks aanwijzing f2.25, 6 fl. f 12.50, 12 fl. f24.-. Verkrijgbaar bij Apothekers en Drogisten. VAN DAM Co., de Riemerstraat 2c,/4. Den Haag. Te Ter Neuzen bij Firma ft. van över- beske-Leuiiis, Westkolkstraat en ftxelsche- straattE ftxel bij Joz. FBijtfir Pz. Het ALGEMEEN BURGERLIJK ARM BESTUUR van ZAAMSLAG maakt aan de ingezetenen bekend, dat het op Don derdag 24 October a.s. des namiddags half twee uur bij inschrijving zal trachten benoodigd voor uitdeeling op 5 Dec. e.k. Stalen zijn vanaf Maandag 14 October tot en met 17 October a s. 1 uur tot half twee te bezichtigen op bet Gemeentehuis. Nadere inlichtingen zijn t.e bekomen bij den Secretaris-Ontvanger. Zaamslag, 10 Oct. 1918. Het Armbestuur voornoemd, C. A. WISSE, Voorzitter. C. J. DE VRIES. Secretaris-Ontv. k 50 cent. C. BATENBURG, L. Kerkstr. 45. Groote voorraad van Beleefd Aanbevelend, TER NEUZEN. Een truc met een zilverbon. Een dorp zonder brood. Een „eerlijke" dief. Verwonding door carbid-ontploffing. Met dé hoofden tegen elkaar. Het nut van den politiehond. Een locomo dief. Aan 't verkeerde adres. Een jongen in een turfkist. Zonder gas. Vaten wijn. Grove onregelmatigheden. Een ontaarde moeder. Een langzaam reizende. Twee oogsten. Gereformeerde Kerk. Tei Neuzen 9'/a en 2 uur Ds. 8. Groene- veld. Bed. H. Avondin Axel 9 en 2 uur, Ds. A. Thielen. Zaamslag 9 en 2 u.ur, Ds II. P. M de Walle. Hoek 9 en 2 uur, Ds. H. v. d. Wal. Schoondijke 9'/i en 2 uur, Ds.J.R. Goris. Oostbnrg 9'/i en 2 uur, Leeskerk. Aardenburg. 9'/j en 2 uur, Leeskerk. Hervormde Kerk. Ter Neuzen 9'/j uur Ds. A- Timmerman, en2 uur Ds. G. A. van der Hooft. Sluiskil 9'/i eu 2 uur, Dhr. L. Dek. Axel 9 eu 2 uur, Ds. Hugenboltz Zaamslag 9 en 2 uur, Ds. G. van Dis. Hoek 9 en 2 uur, Ds. E. Raams. Chr. Geref. Kerk. Zaamslag 9 en 2 uur, Ds. L. de Bruijne. Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstr.) Ter Neuzen 9, 2 en 51/» uur Ds. Kok. Lokaal Eben-Haëzer", (Kerkhoflaan.) Ter Neuzen 5'/i uur, Evangelisatie. AXEL. Huwelijks-aangiften. 26 Sept. Cor nells Leunis van de Velde (van Ter Neuzen), oud 22 jm. en Maria Magdalena Faas, oud 21 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 26 Sept. Willem Verhelst, oud 21 j., jm. en Tanneke Dieleman, oud 20 j., jd. Geboorten. 19 Sept. Paula Hendrika, d. van Berend Hendrik Wegman en van Irma Maria Berghgracht. 21 Sept. Suzanna, d. Hendrik van Taienhove en van Jacomina Jacoba-Hof man. 24 Sept. Jaspert, z. van Jacobus den Hamer en van Antje Heijnsdijk. Helena, Ma ria, d. van Petrus Cornelis Tielcman. 27 Sept. Arsène Marie, z. van Joseph Francies Marie Dieleman en van Florida Maria de Winne. 29 Sept. Adriana Maria, d. van Adriaan Oppeneer en van Catharina Adriaan Faas. 28 Sept. Hendrika Christina, d. van Pieter Abraham Loof en van Catharina Johanna van den Ouden. Overlijden. 16 Sept. Jan Dieleman, oud 13 m., z. van Francois en van Neeltje van de Velde. 18 Sept. Catharina Eekman, oud 62 j., echtg. van Petrus Bakker. 23 Sept. Daniël de Visser, oud 60 j., weduwn. van Suzanna Cornelia van Ooit. A. Stapelgroenten B. Vatgroenten -sS3 EN hunne 50-jarige Echtvereenlging te w Vlnu Vlnum Sanguinosumin vacuo. Beslist beste middel tegen Bloed armoede en Zenuwzwakte. Direct.G. F. P. v. d. PEIJL,

Luctor et Emergo | 1918 | | pagina 3