Adverteert in flit Kerk, School en Zending. Ingezonden Stukken. Burgerlijke Stand. Laatste Berichten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Gemeenteraad van Ter Neuzen. De lijken van de moeder, zuster en broeder ziin alle op de Katholieke begraafplaats opgedraven en in het lijkenhuisje ge. plaatst. Daar zou heden het parket wederom een onderzoek instellen, bij gestaan door de heeren dr. Schoo en dr van Ledden Hulsenbosch. De verdachte Anna Vader is onder geleide van politie dadelijk naar Alke- maar getransporteerd en in het Huis van Bewaring opgesloten. De toestand van de patiente Neeltje \ader is thans zoo, dat er nog groot gewaar voor haar leven bestaat en men haar nog met kan verhooren. Wat er in den schoenhandel omgaat. Een medewerker aan het „Hbl.' legt een boekje open van minder eerlijke practijken in den schoenhandel. lwee vooraanstaande mannen m de schoen- winkeliersbranche had hij hierover ge- °Wil de winkelier van den fabrikant, standaardschoenen betrekken, zoo dee- len ze mede, dan vraagt deze eerst den grossiersprijs, daarna steekt hij 6 pc - voor den reiziger in zijn zak, want rei zen laat de fabrikant met meer, om vervolgens de 3 pet. voor contante be- tal in- niet te geven, terwijl ten slotte f 500° a f 1000 moet vooruitgezonden worden bij wijze van sleutelgeld, zooals bij 't huren van een huis. Dergelijke verkoopsvoorwaarden zijn schering en inslag. Ook komt 't voor, dat, wil de winke lier standaardschoenen betrekken, hij 7 - n. leerloos schoenwerk moet aan vaarden tegen exorbitant hooge prijzen, o a. fluweelen schoentjes van f 8 a 10, welke na drie dagen met meer te repa- reeren zijn, zoo ondeugdelijk en slecht van kwaliteit. Te begrijpen is 't. dat een winkelier die 't niet zoo nauw neemt ook aan knoeien gaat. Daarin helpt hem trou wens de fabrikanten, die slechts de helft der schoenen stempelt, zoodat dan het z.-.n. vrije schoenwerk tegen faucy- priizen gaat, bijv. f50 per paar. Feu llaagsche firma kocht zelfs een partij voor f 157,000 tegen f 50 het paar Er zijn fabrikanten, die f25 winst pei paar 'hadden geboden op door hunzell verkocht schoeisel, 'tls zelfs zoo sterk, dat 's morgens 24 paar schoenen werden aangeboden voor f 14, des middags vooi f17 50 en 's avonds voor f22,50, terwijl den' volgenden morgen 'f27,50 geboden WD?t alles, aldus werd den medewerker van 't „Hbl." gezegd, had voorkomen kunnen worden, door de instelling van een Rijksopslagplaats, waaruit de win keliers hun voorraden hadden kunnen betrekken. En nog steeds arriveeren partijen van f 50 a 60.000, en zelfs van l1/» ton schoenen. Donker ziet de toekomst er uit, daar de productie steeds verminderd en de voorraden in de winkels slechts uit luxe werk bestaat. Ook de lederprijzen vliegen omhoog. Het reparatieleder kost f5 het half pond, zoodat met de winst voor zooien en hak ken wel f8.— gerekend mag worden. De winkelier, aldus 't „Hbl.", die een paar ton voorraad heeft, lacht om het afleveringsverbod. De productie is toch .zóó ingekrompen, dat van aanvulling geen sprake kan zijn. Over het- Rotterdamsche stelsel van wijkindeeling liet men zich ook al scep tisch uit. Hoe zal zoo'n wijkcommissie kunnen constateeren, dat iemand schoe nen noodig heeft? Men vestigde ten laatste ook nog de aandacht op de inbeslagname van den voorraad in Den's schoenenmagazijn in Den Haag. Deze maatregel zal zeker met nalaten effect te sorteeren. En ten laatste werd de vraag voorge legd: Waarom stelt de Regeering geen maximumprijzen voor het fijne schoen werk vast?' Die prijzen behoeven niet laag te zijn, die kunnen om en bij de f 30 worden gezet, z.elfs wat hooger, maar de krankzinnige prijzen van f 70 en hoo ger, dienen toch te worden gecoupeerd. Zitting van 4 October 1918, des avonds 6 uur. Tegenwoordig alle leden, behalve de heeren De Feijter, Visser en De Bruijne; de beide laatste met kennisgeving af- Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te Delft, P. v. Toorn, te Rotterdam; te 's-Grevelduin-Capelle 1. Lekkerkerker, te IJsselmuiden teVicr- polders, C. v. Nieuwenhuizen, te Renesse te Wommels. F. J. Los, teMidsland; te Lellens, W. Stoel, te Bemmelte Oud dorp, J. J. v. Ingen. te Harderwijk. AangenomenNaar Driesum, R. Steen- beek, te Scherpenissenaar Maassluis, C. J. Schweitzer, te Leimuidennaar Nijbroek, H. K. Queré, te Ernst. BedanktVoor IJlst. P. de Bruyn te Westmaasvoor Garderen, A. M. den Oudsten, te Nijkerk voor Schoondijke, H. W. Bosch,' te Geesterenvoor En schede, C. J. Schweitzer, te Leimuiden. Geref. Kerken. Beroepen: te Werkendam, T. Bouma, te Doorn. Benoemd tot ouderwijzer(es) Te Spui, (als volontair), C. Batenburg, Alphen a/d Rijnte Hilversum, mej. P. J. Smit, te Nieuw-Helvoette Gorinchem, W. G. v. d. Heitkamp, te Andelte Bergum, mej. H. v. d. V elde, te De Lier te Hoevelaken, mej. M. Ouwerkerk, te Amersfoort; te Nederliardinxveld, A. Boclhouwer, te Giessen-Nieuwkerkte Dmuiden, mej. D. B. J. M. Maters, te Oene. wezig. TT Voorzitter do heer J. Huizinga. De notulen der vorige vergadering worden aangehouden. De volgende ingekomen stukken wor- den voor kennisgeving aangenomen a. bericht goedkeuring besluit ver betering Volkshuisvesting b. idem, dat de gelden voor de ver betering Volkshuisvestingzijn toegestaan c. betreffende werkloozen-verzekoring wordt bericht dat eene commissie is ingesteld, die later met B. en W. zal vergaderen om te komen tot een voorstel d. kennisgeving goedkeuring kohier schoolgeld e. verzoek van de ambachtsschool te Huist om verhoogde subsidie, zal later op terug gekomen worden kasopname bij den gemeente-ont vanger gaf tot geene op- of aanmerkingen aanleiding; g. van het Dep. van Onderwijs Kunsten en Wetenschappen, dat de ge_ meente gebruik moge maken varteen ol meer lokalen van de R. H. B. S. regen vergoeding van vuur en licht en een geldelijke bijdrage voorhetschoonhouden, een en ander in overleg met den direc teur h. Van den Eekhout verklaart genoe gen te nemen 'met de voorwaarden voor het gebruik der gang aan het z.g.n Kerkeland i. een verzoek van de boerenleenbank om met hun perceel aan te sluiten aan het gemeenteriool, wordt toegestaan j. een verzoek van W. A. de Ridder om de grond van de gemeente in erf pacht te koopen voor 30 X da canon wordt ingewilligd, terwijl wordt opge merkt dat 30 X f018 f5-40 d.e M3- voor grond aan de Nieuwstraat niet te veel is, tevens wordt daarbij uitgesproken dat ieder geval van aanvrage op zichzelf zal beschouwd worden k. een verzoek van de vereeniging Ziekenzorg" te Ter Neuzen om de voor waarden, aan de subsidie verbonden, wat gemakkelijk te maken, wordt aange houden l. een nieuw adres van mej. Veran- neman om dispensatie voor het verlof lokaal, wordt weer aangehouden. m. een adres van E. Bakker e.a. om een duurtetoeslag voor 1918, wordt ge renvoyeerd naar B. en W.; n. alsmede een verzoek van Dixhoorn, om de grond aan de begraafplaats voor langer dan een jaar te pachten o. een verzoek van (3e agenten Sol en Van Doorn om hunne periodieken om de twee jaar te doen ingaan, wordt aan gehouden p. een verzoek van Mevr. de wed. Van de Sande, dat de gemeente een brandput aanlegge in de Brouwerij of Havenstraat, waarvoor zij jaarlijksch f200 wil vergoeden, wordt gesteld in handen van B. en W. om bericht en raad, met advies, het oordeel van den bouwmeester en het bestuur der Brand weer te vragen. Eene wijziging in de begrooting voor 1918 wordt goedgekeurd. Het verzoek van de Industrieele Maat schappij om den termijn, gedurende welke verhooging van stroomprijs is toegestaan, te verleugen, wordt toegestaan tot 1 O-ctober 1919. Goedgevonden wordt dispensatie te verleenen aan den heer Eggink voor den bouw van een houten noodwoning aan de Axelschestraat. Atwijzend wordt beschikt op een ver zoek van den heer J. A. van Rompu, om grond te koopen, daar de toestand aldaar zoo wordt, dat niet meer met kar en paard gedraaid kan worden. Afwijzend wordt beschikt op het ver zoek van de wed. I. S. Standaard, om mildere voorwaarden bij den koop te mogen bedingen. Aan L. Dieleman wordt vergunning toegestaan voor een perceel grond aan de affuitloods voor het plaatsen van karren, tegen vergoeding van f7.50 per jaar. Een zeer breede discussie wordt ge houden over het voorstel inzake uit breiding van den omvang van het onder wijs aan school B. 'De Gemeenteraad van Ter Neuzen overwegende, de a.s. overname van het Rijk van de gemeente hoogere burger school en de stichting van eene Rijks Hoogere burgerschool met vijfjarigen cursus in deze gemeente; overwegende, dat door opheffing van de bestaande m. u. 1. o. school het nood zakelijk is de vakken van onderwijs aan een der lagere scholen uit de kom der gemeente uit te breiden, met de begin selen der Fransche taal, die der Eugelsche taal, die der Algemeene geschiedenis en die der wiskunde overwegende, dat voor deze uitbreiding alleen school B in aanmerking kan komen, en zulks met het oog op de daaraan verbonden onderwijskrachten, besluit: lo. met intrekking van zijn besluiten var 16 Mei en 25 Juni 1918, artikel 2 van de verordening voor het openbaar lager onderwijs in de gemeente '1 er Neuzen, vastgesteld den 4en Augustus 1904, laatstelijk gewijzigd den lOen April 1913, in dier voege te wijzigen dat het luidt als volgt: Artikel 22. Het onderwijs op de scholen A en C omvat de vakken, vermeld onder a tot en met fc, op school B de vakken a tot en met l, n, o en p. en op school D de vakken a tot en met l van artikel 22 der wet tot regeling van het lager onder wijs. '2o. Artikel 20 alinea der onder sub 1 aangehaalde verordening in dier voege te wijzigen, dat het luidt als volgt De' aanneming van leerlingen geschiedt door Burgemeester en Wethouders in overleg met de hoofden der scholen, eens per jaar en wel met 1 Mei voor zooveel de scholen A, C en D en met 1 Juli voor zooveel school B betreft. De heer Nolson e.a. kunnen zich met het voorstel niet vereenigen, als zijnde in hunne oogen maar half werk, terwijl B. en W. en anderen de meening zijn toegedaan, dat het in de gegeven om standigheden de voorzichtigste en voor- deeligste weg is. Het voorstel wordt aangenomen met 6 tegen 4 stemmen. Verder wordt B. en W. gemachtigd een voorstel in te dienen met plan en be grooting van kosten voor een in te richten handelscursus. Suppletoir kohier schoolgeld, benevens hondenbelasting en H.O. wordt vastge steld. Een verzoek van Jan Tollenaar om met zijn perceel te mogen aansluiten aan het gemeente-riool, wordt ingewilligd. De heer De Jager dringt nogmaals aan op spoedige verschijning der notulen van twee-vergaderingen, terwijl liijnoginfor- nieert of bij gelegenheid van de festivi teiten recht betaald is voor de tenten die op gemeentegrond stonden, waarop de Voorzitter antwoord van niet, wat de heer D. Scheele doet opmerken, dat dit toch niet is zooals het wezen moet; iedereen kan dan naar goedvinden iets op gemeentegrond opslaan, waar niet over gesproken zal worden. Hierna sluiting der vergadering. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie). Ter Neuzen, 7 October 1918. Mijnheer de Redacteur De wijze, waarop het verzoek der bui tenbewoners om electrische verlichting te ontvangen, door den Gemeenteraad is behandeld, heeft in breeden kring ont stemming gewekt en het is te verwach ten, dat het misnoegen nog grooter zal worden, naarmate de avonden lengen en de misère toeneemt. Het kan daarom nuttig zijn deze materie nogmaals publiek te bespreken en het is zeker niet over bodig, wat olie op de golven te brengen. Wat te 's Gravendeel is voorgevallen, stemme tot voorzichtigheid. Tusschen stads- en plattelandsbewo ners laat de verhouding tegenwoordig overal te wenschen over. Toen ik laatst met een landbouwer de wenschelijkheid besprak om ondervoede stadskinderen eenigen tijd op het platteland te huis vesten, kreeg ik te hooren, dat de boeren nu wel goed genoeg zijn om hongerlijders van pennelikkers te onderhouden, maar dat diezelfde stadslui vroeger niet naar een boer omzagen. En toen de boeren niet wilden bewilligen in het verlagen van den prijs der melk, riep een stads- man uit, „dat voor zijn part de boeren konden stin den donker". Ziedaar de beide uiterste meeningen, waartusschen men de opinie van velen in het wederzijdsche kamp eene plaats geven kan Het moet, dunkt me, ons aller streven zijn de onderlinge waardeering te bevorderen en de bevolking te over tuigen, -dat stad en platteland ook nog in dezen tijd ja, nu vooral elkaar noodig hebben. Heeft nu de Gemeenteraad in zake het verzoek om electrische verlichting de noodige voorzichtigheid betracht? Ik meen deze vraag ontkennend te moeten beantwoorden. De fout ligt niet in het afwijzen van het verzoek. Menig buitenman, die nu reden tot klagen meent te hebben, zou als lid van den Raad eveneens daarop afwijzend hebben beschikt. Eene met redenen omkleede afwijzing zou dan ook geen kwaad bloed hebben gezet. Maar de fout zit daarin, dat de Raad te duidelijk liet uitkomen met de buiten- bewoners niet mede te leven. De be langen dier menschen worden te vaak uit het oog verloren. Wil om één voorbeeld te noemen een buitenman gebruik maken van de reuklooze beerruiming, dan heeft hij daar voor niet alleen het gewone tarief te betalen, maar hij kan ook opdokken voor het vervoer der machine van en naar de stad. Daarvoor bedankt hij natuurlijk. Brak er te Driewegen brand uit, dan was er niet alleen geen spuit, maar er was zelfs geen water om te blusschen. Met den afvoer van straat- en spoel water is het op vele plaatsen treurig gesteld. Eene plaats om geslachte var kens te branden ontbreekt. (Momenteel niet erg natuurlijk). Er is een welput, die nooit openkomt en zonder pomp. De straatverlichting is ook in normale tijden onvoldoende. Een verzoek om een politie agent is steeds afgewezen. Er wonen lieden met een belastbaar inkomen van meer den f 3000, die niet aangeslagen zijn in den H. O., terwijl bij anderen de belastingschroef zoover mogelijk is aan gedraaid. Aan het opmaken van een verlang- of klachtenlijstje voor Sluiskil waag ik mij niet. Misschien is daarvoor wel een der andere lezers van uw blad te vinden. Punt no. 1 zal daar wel zijn een betere toegangsweg tot het kerkhof. Met de zaak van het electrisch licht nu was de Raad in de gelegenheid om te toonen, dat ondanks dit alles toch wel aan de belangen der buitenbewoners wordt gedacht. De Raad had dit kunnen doen door het vroegtijdig instellen van een breedvoerig onderzoek of aanleg mo gelijk was en, bleek de onmogelijkheid, door het ontwerpen van een plan om op andere wijze te helpen. Nu bestond de behandeling enkel in het wegrede- neeren van een bepaald ontwerp en had het den schijn, alsof men zich van de zaak zoo spoedig mogelijk wilde afmaken door het doen van een oogensclnjnlijk roijaal aanbod, maar onder eene voor waarde, waarvan a priori vaststond, dat er niet aan te voldoen was. Het was, alsof men de buitenmenschen wilde aan moedigen zich in een slop te begeven, waarin men zich zelf niet waagde. En dit bedierf de goede stemming. De buitenbewoners mogen nu echter bedenken, dat de Raad met dit voorstel geene kwade bedoeling had. De schijn mag hier niet bedriegen. Had Driewegen zelf den aanleg kunnen bekostigen, dan was eene jaarlijkscho subsidie van ƒ2000, overeenkomende met de rente van het benoodigde kapitaal, geen gering bedrag. Overigens kunnen supplianten met vol doening op de gevoerde actie terugzien. De aandacht van den Raad is immers weer eens op het platteland gevestigd Men mag vertrouwen, dat nu alles zal worden gedaan om ons van licht te voor zien. Reeds de vorige week mochten we daarvan het eerste bewijs ontvangen. Het gevormde plan om ook te Driewegen, evenals te Sluiskil eene buurtvereeniging op te richten, kan goede resultaten heK ben, mits het niet als oppositie bedoe.d zij. Laten wij de droevige tijden, die wij beleven, niet' nog ellendiger maken door- onderlinge verdeeldheid. En al gaan wij dan ook een somberen winter tegemoet, ook in letterlijken zin is het waar: „Na de donkerheid komt het licht! Dankend, mijnheer de Redacteur. Uw dienstw. dienaar, J. C. JANSEN. - TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 8 Oct. Antonie Schoo, oud 25 j.. jm. en Johanna Hendrina Hamelink, oud 23 j., jd. Laurens Johannes Vogelesang, oud 33 i. im. en Jolianna Hendrina Hamelink, oud 24 j., jd. 4 Oct. Jules Achiel Wit- touck, oud 27 j., jm. en Johanna W ïlhel- mina van der Hooft, oud 30 j., jd. Huwelijks voltrekkingen. 2 Oct. Leo- poldus Ferdinandus Franciscus Aarens, oud 24 j., jm. en Catharina Johanna Elvira de Vos, oud 23 j., jd. 3 Oct. Mau rice Jules Leon Haubourdin, oud 26 j., jm. en Cornelia Johanna Bierlé, oud 28 i jd. Kornelis Jacobus Burger, oud 24y, jm. en Ebrina Anna de Putter, oud 22 Geboorten. 30 Sept. Johan Pieter, z. van Adriaan Kaan en van Mathilda Ver- straeten. Clement Christiaan Jacobus, z. van Johannes Izaak Oswald de Pree en van Margaretha de Putter. 2 Oct. Char les Jacobus,^z. van Willem Jacobus de Regt en van Cornelia de. Rijke. 5 Oct. Ebrina Maria, d. van Geleijn de Bokx en van Cornelia Buijze. Overlijden. 4 Oct. Gustaaf Guillauroe Marie Bogers, oud 45 j.,z. van Arnoldus Henricus en van Constance Josephine Peeters. Wilhelmina Maria van Maelsaeke, oud 67 j., echtg. van Minikus Wisse. HOEK. Huwelijks aangiften. 19 Sept. Jan de Visser, oud 38 j., jm. en Catha rina Janna Dieleman, oud 33 j., jd. Geboorten. 4 Sept. Heintje, d. van Steven Kraai en van Wilhelmina Cornelia Nijssen. 10 Sept. Janna d. van Jacobus den Hooglander en van Jacoba Faas. Petrus Eduardus, z. van Bernardus Jo hannes Kindt en van Irma Augusta Ver mast. 11 Sept. Aarnoul, z. van Marinus de Bruijne en van Cornelia Dieleman. 13 Sept. Janna, d. van Levinus Scheele en van Catharina Deij. 15 Sept. Chris tiaan, z. van Anthonie Adriaan van de Velde en van Catharina Pieternella Bak ker. 18 Sept. Abraham, z. van Jan Ver- helst en van Tanneke de Bree. Overlijden. 21 Sept. Jacobus de Brugne, oud 30 j., echtg. van Adriana Maria van Dixhoorn. A. F. Ie Mat, niet verkocht, hoogste bod f3.100 A. Moggre. Perceel 5, Schuur, Klaassenstraat, on- verhuurd. Perceel 6, Huis met Erf, Klaassenstr., verhuurd aan wed. Rötli. Perceel 7, Huis met Erf, Klaassenstr., verhuurd aan J. v. d. Wege. Perceel 5, 6 en 7 niet verkocht, hoogste bod f 1.750 H. Wolfert Perceel 8, Huis met Erf, Klaassenstr., verhuurd aan C. Koomans. Perceel 9, Huis met Erf, Klaassenstr., verhuurd aan J. Bogaert. Perceel 8 en 9 niet verkocht, hoogste bod f1000 P. C. Crinse. Perceel 10, Huis met Erf, Klaassenstr., verhuurd aan C. v. d. Hugt. Perceel 11, Huis met Erf, Klaassenstr., verhuurd aan J. P. Jonkman. Perceel 10 en 11 niet verkocht, hoogste bod f 1000 P. C. Crinse. Perceel 12, Huis met Erf, Tholensstr., onverhuurd, toegewezen voor f1350 aan n ^phpplp A 7 Perceel 13, Huis en Erf met zijgang, Tholensstr., verhuurd aan W. A. Rje- mens, niet verkocht, hoogste bod f 500 P O Crinse Perceel 14, Huis en Erf, Tholensstr. verhuurd aan J. v. d. Hooft. Perceel 15, Huis en Erf, Tholensstr., verhuurd aan A. v. d. Hooft. Peiceel 16, Huis met Erf, Tholensstr. verhuurd aan J. Kimp. Perceel 17, Huis en Erf met zijgang, Tholensstr., verhuurd aan M. Baart. Perceel 18, Huis en Erf, Tholensstr., verhuurd aan G. Kroon. Perceel 19, Huis en Erf, rholcnsstr., verhuurd aan Wed. A. de Jonge. Perceel 14, 15, 16, 17, 18 en 19 met verkocht, hoogste bod, f3100 D. G. Hol te Hoek. Perceel 20, Huis, Lange Kerkstraat, verhuurd aan D. van ijck, niet ver kocht, hoogste bod f2600 A. Moggre. Perceel 21, Huis, L. Kerkstraat, ver huurd aan O. Verbiest, niet verkocht, hoogste bod f825 D. C. Hol te Hoek. Perceel 22, Huis, L. Kerkstraat, ver huurd aan S. Bonaerins, niet verkocht, hoogste bod f200 Jac. Meertens. Perceel 23, Huis, L. Kerkstraat, ver huurd aan I. Clarisse, toegewezen voor f775 aan I. Clarisse, Perceel 24, Huis, Nieuwediepweg, ver huurd aan Wed. J. Meertens. Perceel 25, Huis, Nieuwediepweg,(ver huurd aan P. Griep. Perceel 26, Huis, Nieuwediepweg,(ver huurd aan G. P. Veerman. Perceel 27, Huis, Nieuwediepweg, ver huurd aan J. C. Geensen. Perceel 24, 25, 26 en 27 niet verkocht, hoogste bod f2500 G. F. P. v. d. Peijl. Perceel 28, Huis, Nieuwediepstraat, verhuurd aan A. van Wijck. Perceel 29, Huis en Erf, VanBovenstr., verhuurd aan J. D. Jansen. Perceel 30, Huis en Erf, Grenulaan, verhuurd aan C. B. Klop. Perceel 28, 29 en 30 niet verkocht hoogste bod respectievelijk f 1050, f 1100 en f3700, G. F. P. v. d. Peijl. Het totaal bedrag, waarvoor geboden is, bedraagt f34.550. Hedenmiddag werden, ten overstaan van notaris Callenfels, in hotel Centraal alhier ten verzoeke van Mejuffrouw de wed. G. van der Peijl—Schutz en den heer G. F. P. van 'der Peijl, in het openbaar verkocht de volgende onroe rende goederen Perceel 1, Heerenhuis en Erf,* Vloos- wijkstraat, verhuurd aan W. Estor. 'Perceel 2, Heerenhuis en Erf, Vloos- wijkstraat, verhuurd aan Dr. W. Mid- delberg. Perceel 3, Heerenhuis en Erf, V loos wijkstraat, verhuurd aan A. G. Meulen- berg. Perceel 1, 2 en 3 niet verkocht, hoogste bod P. J. Scheele voor f 10.100 Perceel 4, Winkelhuis met bovenwo ning en Erf, Grenulaan, verhuurd be neden aan J. de Ruijter, boven aan L. Vredesplannen. In Engeland is de stemming verdeeld- Over het algemeen worden meer waar. borgen gewenscht. In Frankrijk is de pers volstrekt on verzoenlijk. In Amerika verlangt men eerst ont ruiming van België en Frankrijk. Douai in brand. LONDEN, 5 Oct. (Reuter.) Officieel. De vijand verbrandt Douai. Verkoopingen. 9 Oct. Een vruchtbare hofstede te Nieuwleuzen 25 II.A. de inzet was op f 24000.not. Visscher. 9 Oct. Een Boerenerve groot 8 H.A. te Buitenveer not. Visscher Nieuw Leuzen. 15 Oct. 22 huizen te Goes not.Neer voort en Ilioolen. 15 Oct. Smederij te Vlissingen not. Paap. 16 Oct. Een hofstede met eenigland te Koudekerke not. Loeff. 30 Oct. Een inspan te Biggekerke not. Loeff. DAGEN. Voorm. Nam. Woensdag 9 Oct. 3.37 3.51 Donderdag 10 4.7 4.24 Vrijdag 11 4.43 5.3 Zaterdag 12 5.24 5.52 Zondag 13 6.21 6.57 Maandag 14 7.40 8.25 Dinsdag 15 9.11 9.54 n n n n n n

Luctor et Emergo | 1918 | | pagina 3