Uit het Binnenland. Uit de Pers. Uit de Provincie. Van Heinde en Verre. waarbij wij gescheiden zijn. Meer niet. Ik weet niet of ze zich toch nog als mijn vrouw, de moeder van mijn kind gevoelt. Mij schrijven is haar natuurlijk verboden, ook op straffe van verlies van het trak tement. Er komt nog een vluchteling bij. Hjj is niet in den oorlog geweest. Een massieve kerel, de bruine borst bloot. „Hoe ik hier kom Ik was boerenar beider in de Overbroeklanden in Bran denburg (dat is zooiets als de Haarlem mermeer hier) en bij den landstorm op geroepen. Toen de wagens met de eerste gewonden voor de hospitalen kwamen, moest ik op post staan ik zag alle el lende van de wereld me voorbij trekken. Toen dacht ik zoo: ,,'twordt mijn tijd". Deze handen (hij steekt zijn zvvaarbe- haarde armen uit) heb ik van God ge kregen om te werken, niet om andere menschen, die me niets gedaan hebben, naar 't leven te staan". Wie durft zoo iemand te veroordeelen DE ECONOMISCHE ONDERHANDE LINGEN MET HET BUITENLAND. (Officieel.) Met het doel om eenheid te bevorderen in de economische aanra kingen en onderhandelingen met het buitenland wordt aan het Departement van Buitenlandsche Zaken eene Directie ingesteld, welke onder leiding en ver antwoordelijkheid van den Minister de bij die aanrakingen en onderhandelingen betrokken economische aangelegenheden doeltreffend behartigt. Aan het hoofd daarvan wordt gesteld Jhr. mr. A. M. Snoeck Hurgronje, referendaris, chef der 2e afdeeling B. van voornoemd Departe ment. Deze Directie zal in de leiding van zaken worden ter zijde worden gestaan door een Raad van Bijstand. Tot leden van dezen Raad zijn door den Minister benoemd de heeren H Colijn, voorzitter, mr. B. C. J. Loder, C. j. K. van Aalst, E. Heldring, A. G. Kröller en dr. F. G. Waller. Aan de vergaderingen van den Raad van Bijstand zal voor het noodige ver band worden deelgenomen door een door den Minster van Landbouw aan de wijzen vertegenwoordiger van dat Departement. Het is de bedoeling aan stonds van deze Directie gebruik te maken met het oog op de onderhan- dalingen die met de oorlogvoerende mo gendheden staan te worden hervat. De hervorming beoogt tevens eene behoorlijke voorbereiding te bevorderen van de taak, die het Departement op economisch gebied na den oorlog zal hebben te verrichten ELECTRICITEIT VOOR LICHTLOOZE GEZINNEN. Naar de „Tel." van welingelichte zijde verneemt, zal zeer binnenkort worden ingesteld een commissie vau advies voor de electriciteitsvoorziening. De Com missie zal den Minister van Landbouw hebben voor te lichten, weike lichtlooze gezinnen of gemeenten het meest in aanmerking komen voor het ontvangen van vrijgekomen materialen. VETVANGERS. In hotels, coöperatieve en andere keukens gaat door 't afwasschen van vaten en borden met heet water veel vet verloren, dat aan 't eetgerei zich had vaslgestold. In de „N. R. Crt." bepleit een hotel houder het plaatsen van z. g. n. vetvan- gers in gootsteenen om 't vet te behou den. Een maatschappij dient deze werk tuigen te plaatsen en de eerste jaren vergoed te worden met de opbrengst van 't vet. HET ZEEPRANTSOEN. Naar „Het Volk" verneemt, zal van af 8 October a.s. ook voor kinderen beneden het jaar het gewone rantsoen zeep nl. 2 ons per maand worden gedistribueerd. DE VLEESCHVOORZIENING. Bij wijze van proef, om de inlevering van vet te bevorderen, worden aan de te verleentn vergunningen tot huisslach ting geen voorwaarden verbonden ten aanzien van slachtplaats en keuring, zoo dat op eigen erf de slachting mag plaats hebben. Geen behoorlijke aflevering van vet of in 't geheel geen aflevering zal slach ting in centrale slachtplaatsen en in be zit nemen van het vleesch ten gevolge hebben. Ook wordt grootere afslachting dan gewoonlijk het geval is tegen November verwacht, benevens het invriezen vau 50.000 runderen, i Het vervoerverbod van slachtpaarden is thans van kracht geworden. DE PEPERVERKOOP. Met ingang van 15 October wordt bij wijze van proef voor winkelverkoop weer gemalen peper afgeleverd. De winke liers mogen ten hoogste a/s ons per ge zin en per maand verkoopen. De voor raden zijn voor verscheidene jaren vol doende. DE NIEUWE POSTTARIEVEN. Brieven cent. Briefkaar ten 5 cent. Voor brieven van niet meer dan 20 gram is verschuldigd 7x/j cent; van 20 tot 100 gram 10 centvan 100 tot 200 gram 15 centvan 200 tot 1000 gram 20 cent. Het port van een brief van niet meer dan 20 gram te bestellen binnen den kring van het postkantoor, waar de brief ter post is bezorgd, bedraagt 5 cent. Gedrukte stukken tot en met 500 gram U/a cent per 50 gram of gedeelte daarvan. Voor postwissels zal verschuldigd zijn 5 cent voor een bedrag van f 12,50 of gedeelte daarvan. UITNOOD1GING TOT ONDERHAN DELINGEN. Wolff seint uit Berlijn De Weensche correspondent van het Berliner Tageblatt verneemt van authen tieke zijde, dat de Oostenrijksch-Hon- gaarsche monarchie Nederland heeft ver zocht, tot vredesbesprekingen op te wek ken. Het betreft niet slechts het verzoek van Oostenrijk-Hongarije om Den Haag als plaats voor samenkomst van afge vaardigden van de oorlogvoerenden be schikbaar te stellen, doch het is een uitdrukkelijk verzoek van Oostenrijk- Hongarije aan Nederland, de oorlogvoe renden tot onderhandelingen uit te noodigen. Nederland heeft deze uitnoodigingeu reeds verzonden. Het Nederl. Correspondentiebureau in Den Haag meldt Bij informatie aan het departement van buitenlandsche zaken is gebleken, dat niets bekend was van bovenstaand Wol ff-be richt. Uit Frankfort wordt geseind, dat de geheele pers zich bezig houdt met een telegram uit Weenen betreffende een stap tot den vrede door bemiddeling van Nederland. De minister-president Wekerle heeft in een rede voor den Boedapester benrs- raad meegedeeld, wat in bovenstaand Wolff-telegram staat. Minister Wekerle zei ook, dat Nederland de oorlogvoeren den reeds tot onderhandelingen had uit- genoodigd. DE LEDERNOOD. Uit een door den Minister aan de ge meentebesturen toegezonden voorloopige regeling betreflende de rantsoeneering van schoenen en reparatieleer, blijkt, dat het te verstrekken aantal paar schoe nen zoo gering is, dat eerst na D/g jaar ieder ingezetenen ingezetene één paar schoenen heeft- gehad terwijl de hoe veelheid leder zoo gering is, dat ieder hoogstens eenmaal per jaar zijn schoe nen kan laten verzolen. (Volk.) HET GEBREK AAN ZILVERGELD. Het moet in het voornemen van den Minister van Financiën liggen binnenkort een wetssntwerp in te dienen tot ver hooging van het bedrag, waarvoor zilver bons mogen worden aangemaakt, van 60 op 80 millioen gulden. Uit „Studiën en Schetsen" een tweetal nootjes van prof. Fabius RACHEL EN LEA. Jakob had ijverig gewerkt om R a- c h e 1 te verwerven, maar vond zich straks aan Lea vastgekoppeld. Zoo is het der anti-revolutionaire partij ook gegaan. Zij heeft zich bij de verkiezingen veel moeite gegeven voor M r. T h. Heemskerk, maar vond straks den aan dezen toegedachten zetel bezet door zijn broeder, voor wien zij niets had gedaan. 't Zij zoo 't zijJacob was met Lea wettig getrouwd en daar moeten w ij ons nu ook maar bi] neerleggen 't Tweede stuksken heet MINISTER HEEMSKERK. Men heeft zich verdiept in gissingen naar het motief, waarom Mr. Heems kerk bedankt heeft voor den Kamer zetel. Toch was daarvoor te geven alleszins, aannemelijke grond. M r. Heemskerk kon als voor malig Kabinetsformeerder moeilijk in de Kamer komen, tenzij als voorzitter van de anti-revolutionaire club. Echter is hij thans vanwege de rech terzijde openlijk als Kabinetsformeerder ter zijde gesteld. Maar dan was ook zijn positie als voorzitter eener Kamerclub onhoudbaar geweest, daar van te voren alle scherpe punt zijner oppositie was afgebroken. Dit kon de zaak wel eens van den juistbn kant bekeken zijn. Dingen van den Dag. Wie nu geen schoenen heeft Die kan thuis blijven, al heeft hij ook 'tgeld liggen, om tien paar tegelijk te koopen. Het is een vvondere wereld, 'n Kraamvrouw had één paar schoenen 'n gróót gezin en middelmaatsinkomen maar 't was stuk en opals ze weer op de been was en er uit mocht, zou ze allereerst 'n paar nieuwe koopen, was 't voornemen. Maar 't kón even wachten En er was zoovéél noodig; en pas kraamsch komt 'n vrouw toch niet direct buiten-deur Nu kan ze straks buiten komen. Maarheeft geen schoenen 1 't Wachten is nu op de „bonnetjes", en dan zal 't nóg de vraag zijn, of ze geholpen worden kan. Want er zullen denkelijk straks wel meer bonnetjes zijn dan schoenen Of liever er zijn wel schoenen Ik weet van particulieren, die vijf paar, tien paar ik heb hoorer. vertellen van schoenen-hamsteraars. die 'n kast vól bij elkaar gekocht hebben, zoodat ze hun gansche leven lang gedekt zijn en er nog 'n paar kunnen meekrijgen in de kist ook. 'n Amsterdamsche commissie sprak van „onteigening" Zou 't waarlijk zoo gek zijn In Zaandam it 't een idylle. „Als broeders samen wonen...." TER LAAN en DUYS weten niet, wat ze elkaar doen zullen, om te too- nen hoe hécht de proletarische broeder band is, die hen tweeën verbindt. Pas ging 't weer over 'n brief. Neen, alles behalve een „minnebrief" 't was zooveel als een „geheim stuk", waarin de doopceel gelicht werd over zekeren heer Boumhn, die daar in dat lieve land directeur is van een Middel bare inrichting. De brief mocht niet publiek. Zóó was afgesproken. Maar de „Comm. v. Toezicht" op 't Midd. Onderw., om dien heer B. „mors dood te maken", zei TER LAAN, gaf tóch den brief in 't licht. En DUYS vond dat perfect. „Ik niet," zei TER LAAN. „Een woord, een woord: afgesproken was, dat de zaak geheim blijven zouik vind het gemeen". „De Commissie had vrijheid gekregen om den brief openbaar te maken", bitste DUYS. „Daar kan ik een eed op doen." „En ik kan er een eed op doen van niet", repliceerde giftig TER LAAN. Daar staan dus de twee roode wapen broeders, die in de Kamer nooit van 'n eed willen weten en dapper meehel pen, om in 's Lands wetgeving den eed af te brekenen gebruiken nu dienzelfden eed om er elkaar inee om de ooren te slaan. 'n Stichtelijk schouwspel, voorwaar (Frieseh Dagblad.) „Het keerpunt van den oorlog" is het opschrift van een groot hoofdar tikel in „Het Volk", waarin Troelstra de huidige positie van het Duitsche Rijk en van de soc.-democraten in het Rijk schetst. Wij nemen er dit fragment uit „Er is thans periculum in mora. Niet bij maanden, niet bij weken, maar bij dagen gaat thans het tempo der geschie denis. Wat de Duitsche partij heeft voor gesteld, men beseffe het wel, is in wezen een revolutie, al moge de vorm nog par lementair zijn. Het keizerschap wordt in deze voorstellen nog slechts in zijn bevoegdheden, niet in zijn bestaan aan getast. Maar men bedenke geen soc.- democraat en die zijn er bij millioenen en zullen er bij meerdere millioenen in< Duitschland zijn zal zijn huid wagen voor de monarchie, al weet hij ook, dat niet de republiek op zich zelve vrijheid, welvaart en socialisme brengt. Dat de monarchie als ornament of symbool een in wezen republikeinsche en democrati sche regeering niet in den weg behoeft te staan, erkennen ook wij, die desniet temin, in de toelichting tot het neutrale manifest van Stockholm, hebben geschre ven „De sociale republiek is en blijft het politieke doel der sociaal-democratie'; deze oorlog kan Europa op den weg daar heen een reuzenschrede vooruitbrengen". Maar zoodra ergens de monarchie óf de levenseischen der politieke ontwikkeling van een volk ontkent, óf er een diplo matisch spel mede speelt, is slechts één enkele stoot fan historisch gebeuren noo dig, om haar onmogelijk te ma'ken". Waarlijk, van uur tot uur vraagt de wereld zich thans af, wat het volgende uur brengen zal. Gisteren had op plechtige wijze de begrafenis plaats van den ZEerw! Heer G. G. M. Bogers, in leven pastoor al hier. Hij bereikte slechts den leeftijd van 45 jaar en was 4 jaar hier werk zaam. Hij was een zeer humaan man. Aangetast door Spaansche ziekte, ge volgd door longontsteking was zijn le ven binnen enkele weken gesloopt. Op de begraafplaats werd een lied gezongen door het zangkoor en de school kinderen voerden een krans mede. De heer F. de Meijer sprak waardeerende woorden namens de parochianen. Door Ds. M. Hofman te Rijssen, is voor het beroep naar de Geref. ge meente Vlooswijkstraat alhier bedankt. De kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens het meer ge wassen verbouwen dan waarvoor vergun ning is verleend (teeltregeling) S. I. de B., uit Ter Neuzen, tot f500 boete, subsidi- dair 100 dagen hechtenis. Wij vernemen dat de Firma Ls. van Waesberghe—Janssens, Bankieren Com missionair in effecten, sedert 1871 ge vestigd te Hulst, met bijkantoren te Ter Neuzen, Axel en Sas van Gent, binnen kort een bijkantoor zal openen te IJzendijke. Zaamslag. Bij den landbouwer F. Mi- chielsen is op het land een brief ge vonden van een Duitsch krijgsgevangene, die vertaald als volgt luidt 4 Augustus 1918. Lieve Moeder, Ik ben nog steeds in het Lazaret, maar zal eerstdaags ontslagen worden. Of ik naar de Compagnie of naar het Depót of naar Engeland zal gaan, weet ik nog niet. Wacht dus nog roet schrijven. Een heerlijke tijd heb ik hier gehad en heb nog respect voor de Engelsche zusters en alle anderen. Zoo goed heb ik het in 1915 in het Duitsche Lazaret niet gehad en gelijk het nu is vertellen alle dagen onze gewonde kameraden. Wees zonder zorg: het gaat mij inder daad zoo goed, dat ik het niet beter wenschen kan. Mijn hals zal wel, maar niet geheel en al weder beter worden. Gedurig heb ik nog pijn en ontsteking. In de hoop, dat het u goed gaat en gij gezond zijt, groet Uw Walter. Blijkbaar was de brief afkomstig uit een Engelsche vliegmachine. Axel. Een 20 leden van de vereeniging van Nederlandsche Akkerbouwers waren Zaterdag ter vergadering alhier bijeen. De heer Th. J. van Dixhoorn leidde de besprekingen. Eene afdeeling werd ge sticht en bij acclamatie werden tot voorzitter en secretaris benoemd de heeren Ph. J. van Dixhoorn en F. Dek ker Fz. te Ter Neuzen en tot leden van het Bestuur de heeren B. C. Puij- laert te Zuiddorpe, A. Haak Gz. te Zaam slag en Herm. de Regt té Ter Neuzen. Zondagmiddag 5 uur koerste boven Sluis een vlieger, die zeer laag vloog. De twee dekken waren duidelijk te zien. De machine, die België in vloog, was waarschijnlijk een geallieerde, althans eenige minuten later hoorde men een hevige beschieting uit de richting Brugge. Het afweervuur tfan de grens en van de kust, dat te Sluis reeds zoo vele malen alies heeft doen dreunen gedurende de laatste jaren, bleef ditmaal achterwege, wat het vermoeden doet zijn, dat de talrijke stukken geschut, die daar waren opgesteld, weggevoerd of althans tot enkele verminderd zijn. (Midd. C.) Breskens. Alhier wordt een jong meisje vermist. Daar het dien morgen zeerstorin- achtig was, vermoed men dat haar een ongeluk is overkomen, te meer daar door sommigen wordt beweerd, dat men iets in de Wester-Schelde had zien drijven dat op een drenkeling geleek. Vlissingen. De N.V. Hotel Zeeland alhier is failliet, verklaard. De hevige knal die Zondagmiddag omstreeks 4 uur over bijna geheel Wal cheren en Zeeuwsch-Vlaanderen werd gehoord, is veroorzaakt door het ont ploffen van een mijn, die bij Fort de Nolle te Vlissingen aandreef; eenige ruiten, tot zeer ver van de plaats der ontploffing toe, sprongen, maar verder werd geen schade aangericht. Ook was meri Zondagmiddag bezig een gedemon teerde mijn bij den spuiboezem weg te halen. De Fabriek De Schelde. In een mededeeling aan de werklieden der Kon. Maatschappij De Schelde te Vlissingen heeft de directie bericht dat dat de aanvoer van materialen reeds sedert eenige maanden geheel stop staat. Het werk op de fabriek gaat daardoor hoe langer hoe bezwaarlijker en dreigt eerlang geheel onmogelijk te zullen wor den. De directie geeft nu kennis dat zij er in geslaagd is voor een deel van het personeel werk te kunnen vinden aan grondwerk van het fort Middenreduit, waarde werklieden aanvankelijk hetzelfde uurloon zullen genieten, dat zij gewoon Waren bij de Schelde te ontvangen. Toenemende criminaliteit. De Rechtbank te Middelburg hield voor den oorlog slechts een strafzitting per week, namelijk Vrijdags, gedurende den vvereldkrijg moest meermalen een tweede zitting gejiouden worden, namelijk Dins dags, voornamelijk voor smokkelzaken, en thans heeft dit bijna geregeld plaats. Wel is het aantal smokkelzaken afge nomen, maar de distributieovertreding en ook het groot aantal diefstallen enz. is oorzaak van gioote zittingen. Het is nu zoover gekomen, dat ook tegen Zater- das 19 October beklaagden en getuigen zijn gedagvaard. Er zullen dan dus weken van drie zittingsdagen zijn. Te Rilland-Bath werd door de kom miezen weder een bende smokkelaars ontdekt. Acht hunner, waaronder 7 militairen en 1 burger, werden aange houden. Ook de karwei, welke ze be kenden te hebben gekocht van den land bouwer B. aldaar, werd in beslag ge nomen. Militaire bureaucratie. Men vertelt aan het „U. D." het volgende als een typisch staaltje van bureaucratie Een militair is in het genot van klein verlof en vertoeft te Kamerik bij Woer den. De man heeft tijdens zijn militairen dienst zich schuldig gemaakt aan een klein delict en moet zich daarvoor nu verantwoorden voor den krijgsraad in Arnhem. Nu zou men zeggen, dat deze jonge man van Kamerik via van Woer den en Utrecht naar Arnhem zou gaan. Dat althans voor deze reis nog de kort ste route. Neen ->? redeneert de bureaucratie deze militair moet zich eerst melden bij z'n depot, dat te Leeuwarden gevestigd is, en moet daarna naar Arnhem reizen. Alzoo stapt onze jongeling uit Kamerik te Woerden op den trein, spoort dan via Utrecht, Zwolle, Meppel, Heeren veen naar Leeuwarden en gaat van Leeuwar den weer terug via Heerenveen, Meppel, naar Zwolle en vandaar via Deventer, Zutfcn naar Arnhem Kost den Staat aan reisgeld minstens vijf en twintig maal zooveel als het baf gatel, waarvoor hij zich te Arnhem moet gaan verantwoorden. Er zal orde en regelmaat zijn En daarvoor reis je dan van af Woer den via Leeuwarden om in Arnhem te kumen. Toiletzeep geen kwestie van 1 Het „Hbl." geeft staaltjes van ontzet tende woekerprijzen welke gevraagd wor den voor toiletprijzen. In Amsterdam werd voor een stukje Eau de Cologne, dat vroeger een kwartje kostte, f 2.50 neergelegd, voor een blok rozen- of heliotliroop f4 en meer, voor een brokje van een stuiver vraagt men ijskoud f 0.95, met de sarcastische op merking „En dan doe ik u er nog een plezier mee". Achter den verkooper staan volgetaste stopflesschen met zeep, alsof er nooit een verkoopverbod was uitge vaardigd. Déze distributie is te Amsterdam in handen van een combinatie van grossiers die de „bonzeep" afgeeft aan winkeliers, wier hoeveelheden afhangen van liet aantal klanten, dat in aanmerking komt voor toiletzeep. Op hetjoogenbhk schijnt die combinatie te vinden, dat niemand nog in Am sterdam er voor in aanmerking komt. Ten bewijze hiervan kan dienen, dat er eenigen op uitgingen met een bon, waarop toiletzeep is te verkrijgen a 40 cent per stuk. Zonder resultaat, en mèt bons, aldus het „Hbld.", zijn we na een paar uur teruggekomen Het was een wonderlijke ontvangst welke ons ten deel viel in de winkels voor toilet- en parfumerie-artikelen, bij drogisten, in eenvoudige scheerwinkels en in de groote, gerenommeerde zaken. Wat is er toch te doen, dat de klank van het woord zelfs blijkbaar zoo'n de- primeerenden invloed schijnt te hebben op het humeur Jvan winkeljuffrouw en eigenaar. Hun gewone beleefdheid is totaal ingeboet. „Hebt u zeep?" „Krijgt u ze?" „Neen 1" „Dank u „Hebt u zeep?" „Hebt u bons?" „Ja 1" (met een verheugd gezicht). Wij hebben alleen vrije zeep." „Wat kost ze?" 't Gelaat van de juffrouw klaarde op. Ze schoof een paar volgepakte laden open en wij snoven op al die lekkere geurtjes van reseda, en violet- de Parme, van lelietjes der dalen, seringen en he liotroop. Haar vingertjes peuterden uit elke la een paar soorten, die ze voor ons uitstalde. 1,60 -- f2 f2,50 f3." „Per doos?" vroegen wij onschuldig... De juffrouw schrikte. „Per stuk natüürlijk, 'tis spotgoed koop." Wij dankten de verkoopster voor de moeite, maar maakten van het „spot- goedkoope" aanbod geen gebruik. „Hebt u zeep „Weineen" (op een toon als gold het de repliek op een alleraardigste mop). „Weet u waar ze te krijgen is?" „Weet u het? Dan kan ik er ook met mijn bonnetje heengaan". „Hebt u dan niets van het distributie- bureau daaromtrent gehoord Geen sylabe". Ernstige vergiftigingszaak. Te Ilet Zand (N.-H.) heeft zich een ernstige vergiftigingszaak voorgedaan. Een viertal jaren wonen aldaar een tweetal zusters, Neeltje en Anna Vader, een paar eenvoudige menschjes, van ongé- veer 40 jaar. Eenige dagen geleden werd Neeltje ziek en de dokter consta teerde roodvonk. De ziekte had een zoodanig verloop, £dat er verschijnselen van vergiftiging geconstateerd werden. In melk en braaksel werd arsenicum gevonden. De burgemeester, de heer De Moor, en de chef rijksveldwachter, de heer Bult, stelde hierop ten huize van de zusters een onderzoek in. De verplegende zuster werd aan een streng verhoor onderworpen en bekende, dat zij haar zuster heeft willen vergiftigen. Vijf maan den geleden stierf de broer van de zus ters, die ook bij haar inwoonde, onder verdachte omstandigheden, waaraan geen aandacht was geschonken. De politie onderwierp de {misdadigster nu in ver band met dit. sterfgeval ook aan een scherp verhoor en de ontstellende be kentenis kwam, dat ook deze door haar was vergiftigd. Voor acht jaar terug woonde de fa milie aan de Groote Keeten. Destijds stierf een zuster en de misdadigster bekende ook deze te hebben vergiftigd. De moeder, die in den loop der jaren gestorven was, had het onmensch, naar ze beweerde, niet vergiftigd. Als drijfveer voor haar handelwijze wordt opgegeven, dat een testament bestond, dat bepaalde, dat de langst levende bezitter werd van het gansche kapitaal. Anna had het vergif van .'een elders wonenden broer, die de arsenicum voor het wasschen van zijn schapen gebruikte. Zij had het gevraagd, om er, naar zij beweerde, ongedierte op haar hoofd mede te dooden. Op aanwijzing der verdachte vond de politie een hoe veelheid arsenicum in het kippenhok. Het parket uit Alkmaar, onder lei ding van officier van justitie, mr Hei mans, begaf zich dadelijk naar Het Zand TER NEUZEN, 8 October 1918. „Neen

Luctor et Emergo | 1918 | | pagina 2