Kaasvormen. ■V U koopt 16 ZAAIGRANEN. 31 Oil 119 Zware Olmenboomen 135 EsscMooien, eene Hofstede, Prima kamertarbidlampen Firma j.LJurrij-Hoebé ZWARTE GEBLOEMDE STOF. ZAKLAMPEN met prima Batterij en. A. F. MANNAERT-GEERS, Ontvangen: W etenswaardigheden. Kerk, School en Zending. Burgerlijke Stand. Rantsoen Boter en/. Ontvangen verschillende soorten D. E. W0LFERT Hz. Laatste Berichten. iloogwatrrgetij te Ter Neuzen. Openbare Verkooping. Een partij Bouw-,Weiland en Rietveld Een partij Bouwland Openbare Verkooping. A d y e r t e n t i h. Rantsoen Yleescli. Dir. E. A. HANSEN. Openbare Verkooping. Rantsoen Koffie. Per Duizend E.G. f 42,00 af fabriek. f45,00 te huis bezorgd. Per Honderd f 5,00 te lniis bezorgd. Gemeenteraad van Zaamslag. Gevestigd sedert 1871. I/v.Waesberghe-Janssens N. V. Boomkweekerij en Zaadhandel „WALCHEREN Te pachten hij inschrijving: met Carbid, aan distributieprijs. Pas ontvangen zending Rijwielhandel, Ter Neuzen. Noordstraat. Ter Neuzen. moet hernam de werkman en hij ver brak de flesch op den steenhoop. Veertien dagen later, op een avond, bezocht de werkman den predikant en zei: „Red mij, lieve vader, red mij, lieve vader, red mij, ja gij hadt gelijk, ik moet drinken, ook wanneer ik niet wil, ik heb ondervonden dat het zoo is, en op zulk een wijze, ga ik verloren". Ze knielden saam voor den machtigen hemelschen Vader en de predikant droeg onzen vriend dringend op aan het warme Vaderhart van zijn hem liefhebbenden Schepper.(Bedumer). Het eeuwfeest van de stoomboot. Het volgend jaar is het honderd jaar geleden, dat de eerste stoomboot den Oceaan overstak. De „Savannah", het stoomschip in kwestie, was eigenlijk een zeilschip, dat de stoom slechts als hulp middel dacht te gebruiken. Maar men had niettemin zoo weinig vertrouwen in de zaak, dat niemand een der 32 hutten wilde huren. Drie weken had het schip noodig om de reis te volbrengen. De bemanning van een Amerikaanscheschoe- ner, die het van verre zag, vertelde, dat zij een brandend schip had gezien. De kotter „Kite" voer er heen om hulp te brengen eri de commandant was zeer verbaasd dat rookende schip zonder zei len niet te kunnen inhalen. „De „Kite" loste kanonschoten, de „Savannah" stopte en de officier begreep eindelijk, dat hij een stoomboot vervolgde. Tijdens de geheele reis bediende de „Savannah" zich slechts gedurende 80 uren van haar zeilen. Maar toen ze in Amerika terugkeerde, vertrouwde men dit nieuwe vervoermiddel zoo weinig, dat men de machines sloopteze ein digde haar dagen vredig als een simpel zeilschip. (Tel.) Voor onze Kinderen. Wij kunnen omtrent de prijzen, die wij voor aangebrachte nieuwe abonnés beschikbaar stellen, thans een nadere mededeeliug doen. Voor één abonné een klein boek. Voor twee abonné's twee kleine boekjes. Voor vjjf abonné's een flink boek. DE ADMINISTRATIE. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te Eent, G. IT. J. Bonke, te Niezijlte Sleeuwijk, B. J. v. Garde ren, te Lienden te Aalsmeer, L. D. Poot, te Noordwijkerhout. Bedankt Voor Ellewoutsdijk, A. H. de Wit, te Nieuwerkerk a/d IJssel. voor Miliskerke P. J. Wauters, Hoofdplaat. Geref. Kerken. Tweetal te Veere, Z. Hoek te Zonne maire en K. Veen te Meliskerkerke. Beroepen Te Schettens, K. Minnema, te Garijp. Aangenomen: Naar Wassenaar, F. A. v. d. Heyden, te Oudshoorn. Bedankt voor Wilnis G. F. Kerkhof O. en W. Souburg; voor Vlissingen II. R. M. van Hummelen te Heerenveen. Christ. Geref. Kerk. Aangenomen: Naar Oud-Beyerland, P de Smit, te Lisse. Benoemd tot onderwijzer(es) Te Borssele, P. J. Lamore (hoofd), te Opheusden te Ilardenberg, mej. J. Mei link, te Bergentheim te Den Ham, mej. J. de Groot, te Hoornte Utrecht, L. Hogeweg, te Zegwaartte Bodegraven, mej. J. Goldschmidt, te Moerkapelle en H. Maashant, te Hazerswoudete Fij naart, mej. A. P. v. Bezonyen, te Wil lomstadte Voorburg, T. ,1. Stigter, te Rotterdamte Weesp, M. Kors, te Uil- legersberg te Leeuwen, mej. J. J. Both, te Tiel. Schoondijke. Na des morgens door zijn vader, de WelEerw. Heer Ds. Goris van Zevenbergen, in zijn dienstwerk te zijn in geleid met een leerrede uit Rom. 10 vs. 14 en 15, deed Zondagnamiddag I)s. J. R. Goris intrede in de Geref. kerk te Schoondijke. Zijn Eerw. had tot tekst Ps. 27 vs. 8 en 9. De gemeente zong haar nieuwen Leeraar Psalm 20 vers -2 toe. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN maken bekend, dat ge durende het tijdvak 3 tot en met 12 October 1918 geldig is: bon 2e week der kaarten van het tweede tijdvak voor Boter, Melange A, Melange B en Normaalmargarine. Bij deze bon moet tevens worden af gegeven bon No. 40b. Houders van Schippersboekjes dienen hun Schippersboekje aan de winkeliers ter inzage te geven. Ter Neuzen, 30 September 1918. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. L. WABEKE, Secretaris. Verkoopingen. 8 Oct. 7 huizen te Goes not. Pilaar. 9 Oct. Een vruchtbare hofdstede te Nieuwleuzen 25 II.A. de inzet was op f 24000.not. Visscher. 9 Oct. Een Boerenerve groot 8 II.A. te Buitenveer not. Visscher Nieuw Leuzen. 15 Oct. 22 huizen te Goes not. Neer voort en Hioolen. 15 Oct. Smederij te Vlissingen not. Paap. 16 Oct. Een hofstede met eenig land te Koudekerke not. Loeff. 30 Oct. Een inspan te Biggekerke not. Loeff. WISSEL- en EFFECTENKANTOOR, HULST, TER NEUZEN, AXEL en SAS VAN GENT. Ter Neuzen. Reuter verneemt, dat Bulgarije zich onvoorwaardelijk heeft overgegeven. Bulgarije heeft, den wapenstilstand onderteekend en de voorwaarden van de Geallieerden aanvaard. De vijandelijkheden gestaakt. PARIJS, 30 Sept. (Reuter). Officieel. Daar Bulgarije alle voorwaarden heeft aangenomen, zijn de vijandelijkheden in Macedonië gestaakt. IS. ADRIAANSENS, Horlogemaker, Korte Kerkstraat 8. INRUILEN van oud Goud, Zilver en Bloedkoralen tegen hoogste waarde. De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van zijn principaal, ter herberge van Mej. Wed. Eug. IJsebaert- Schout te Koewacht verkoopen Koop I. te Koewacht, sectie E nos. 50, SObis, 51, 52 en 272, samen groot 1 H.A. 92 A. 24 c.A. (4 gem. 94 roeden.) Boom prijs f). 70. In mondelinge pacht bij W ed. Desiré David voor frs. 210 per jaar. Koop II. sectie F no. 489, groot 93 A. 50 c.A. (2 gem. 30 roeden). Boomprijs fl. 80. In mondelinge pacht bij Kinderen Hermon voor frs. 90.per jaar. Betaling 21 December 1918. Aanvaarding in genot der huur penningen 1 October 1918de koopers moeten echter 3 maanden pacht opleggen. Instel 15 October 1918, voormiddags 11 uur. Verblijf 21 November 1918, namiddags 2 uur. De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van Mevrouw Wede. van den Heer I. VAN DE VELDE te Papen- dtecht, op Vrijdag den 18 October 1918, des voormiddags 10 uur precies ver koopen waaronder 6 metende van 1 M. tot 1 50 M. en 40 metende van 1.50 M. tot 2.20 M. DAGEN. Voorm. Nam. Woeusdag 2 Oct. Donderdag 3 0.38 Vrijdag 4 1.12 Zaterdag 5 1.42 Zondag 6 2.11 Maandag 7 2.40 Dinsdag 8 3.8 12.19 12.55 1.28 1.56 2.25 2.53 3.21 Voor de vele blijken van vriendschap en belangstelling, 24 en ook 26 Sept. ontvangen, betuigen wij onzen hartelijken dank. J. J. M. DE SMIDT. T. DE SMIDT. Ter Neuzen, 30 Sept. 1918. De Burgemeester van TER NEUZEN maakt bekend, dat vanaf Dinsdag I Oct. 8 uur v.m. tot Woensdag 2 Oct. 12 uur 's middags mag worden afgegeven op bon No. der le serie rundvleeschkaarten U/3 ons rundvleesch zonder been. Ter Neuzen, 30 Sept. 1918. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. gevestigd te Middelburg, Tel. Interc. 86. Postcheque en giro no. 10983. Teiegr.-Adres HANSEN, Middelburg. Wij leveren ZAAITARWE, ROGGE en GERST, zoowel goedgekeurd te velde en op monster, door de Zeeuwsche Maatschappij van Landbouw. Vraagt prijscourant aan waar U prijzen en voorwaarden van levering in vindt. Soliede Agenten gevraagd. Des Maandags te spreken in HULST des Woensdags te OOSTBURG en des Zaterdags te IJZENDIJKE. metende van 1.30 M. tot 1.90 M. en metente 1.50 M., alles staande op de hofstede bewoond door den Heer Jacs. Balkenende te Zaamslag Andijkepolder, alwaar te vergaderen. De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van bet DOORLUCHTIG HUIS VAN ARENBERG, op Woensdag 30 October 1918, des voormiddags 11 uur verkoopen en staande op den dijk tusschen den van Alsteinpolder en den Louisa- polder, alwaar te vergaderen. Betaling 1 maand na toewijsing. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN maken bekend, dat ge durende bet tijdvak van I tot en met 15 October 1918, door detaillisten aan ver bruikers mag worden afgeleverd op bon No. 38 eener koffie- en thee- kaart .Va ons Koffie. Ter Neuzen, 30 Sept. 1918. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. L. WABEKE, Secretaris. staande te Axel - Kijkuit. Inschrijvingen voor perceelen of voor 't geheel tot 15 Oct. 1918, bij onderge- teekende. Aldaar 's Zaterdags mondelinge inlich tingen. J. J. DE FEIJTER Kz., Axel. Aanbevelend, Geachte publiek van Ter Neuzen. Verkrijgbaar bij den Agent F. H. V. d. PEIJL, Verbindingsstraat. Aanbevelend, Directeur: G. F. P. v. d. PEIJL. Zitting van 27 Sept. '18. Aanwezig alle leden. De Voorzitter opent do vergadering. Door drukte zijn de notulen der vorige vergadering niet aanwezig. Ingekomen stukken. 1. Goedkeuring van Gedep. Staten voor den aankoop van een pand tot het bonwen van een electrische centrale. 2. Schrijven van de afdeeling „Ter Neuzen" van den Bond van onderwijzers, waarin wordt medegedeeld, dat de salarissen te Zaamslag onvoldoende zijn en daarom ver zoeken om herziening in dezen zin, dat, met een aanvangsalaris van f800,na 12-jarigen dienst een salaris van f 1700,— kan verkregen worden Omreden op een vorig raadsbesluit hierom trent nog geen goedkeuring is verkregen en vóór Januari 1919 toch tot een herziening moet worden overgegaan, wordt dit schrijven voor kennisgeving aangenomen. 3. Een schrijven met 51 handteekeningen van het gehucht Othene houdt in, dat onder- geteekenden bereid zijn denzelfden prijs te betalen als te Zaamslag, indien Othene van electrisch licht wordt voorzien. De Voorzitter heeft met den heer de Kruijf over deze zaak gesproken. Deze verklaarde echter, dat er ongeveer 70 aansluitingen zouden moeten zijn om gunstig resultaat te hebben. Wanneer er een apart bedrijf van gemaakt moet worden is wel te begrijpen, dat de kosten zeer hoog zullen loopen. Alle inwoners hebben echter gelijke rechten en daarom zullen we al het mogelijke deen om ook Othene te helpen, als het eenigszins kan. De heer Scheele kan in principe hiermee meegaan, maar hoe 70 aansluitingen te krijgen Dat zai een bezwaar zijn. De heer Van Hoeve merkt dat er veel liefhebberij is te Othene en waar de prijs geen bezwaar is, zou hij graag zien, dat zoo spoedig mogelijk een begrooting werd aan gevraagd bij „Electra". De heer Faas De bedoeling zou dan toch zijn alles onder één beheer te stellen. De Voorzitter: Zeker! We zullen dan een begrooting laten opmaken door den heer de Kruijf voor het gehucht Othene. Bouw electrische centra le. Uit de ingekomen inschrijvingen blijkt, dat het laagst is ingeschreven door W. Galle, metselwerk f 4880K. Dieleman, timmerwerk f 1559 J. Knijff, zinkwerk, f 555 .T. Steutel, ijzerwerk f272.62; H. Wisse, schilderwerk 'f220, samen f7486,62. De begrooting bedroeg f 8878,46. De heer Faas: Was er ook concurrentie bij de aanbesteding De Voorzitter: Er waren verschillende inschrijvingen. Verlangt iemand, dat ze voor gelezen worden De heer de Klerk: Zal dat gebouw nu voldoende zijn De Voorzitter: Bestek en teekening zijn gemaakt in overleg met den heer de Kruijf. De heer Van Hoeve: Is er nu een voorstel van het dagelijksch bestuur met het oog op het gunnen van het werk Voorzitter: 't Is wel boven ons gedacht, maar we gelooven, dat het 't beste is, de zaak maar aan te pakken. De heer Koopman Zal er nu een deskun dige benoemd worden Voorzitter: B.' en W. zullen dat doen, wanneer 't werk uitgevoerd wordt. De heer Van Hoeve veronderstelt, dat de som van f 7486 de Raad tegenvalt. De heer de Kruijf sprak van f 4000 en wij hebben ge zegd laat het f 5000 zijn. Maar nu is het nog meer dan f2000 meer. De heer Scheele: Zulke werken vallen meestal tegen. Daar hebben we op gerekend. Als de bouw nu maar solied is. De heer Van HoeveDit is dan de tweede en derde tegenvaller. Er is toch eerst ge sproken van f 4000. Toen werd het f 5000.en nu wordt het f 7500.Ligt die betonvloer door 't geheele gebouw Voorzitter: Jawel, Onder de machines is hij natuurlijk veel zwaarder. Alleen in het kantoor komt een houten vloer. De heer Van Hoeve gelooft, dat het onder de machipes niet stevig genoeg kan zijn. Overigens hoopt hij, dat er geen luxe aan wordt besteed. De heer Koopman wil er even op wijzen, dat Electra, zoodra alles klaar is, zal willen draaien de aannemer daarentegen zaleischen, dat alles eerst in orde en gezeten moet zijn. Daarom is een deskundige noodzakelijk, ook voor het beoordeelen der machines. De heer ScheeleAls het werk klaar is, zal de aannemer toch nog wel een paar maanden uoor eventueele risico in aanmerking moeten komen De Voorzitter Het werk moet in 25 werk dagen afgemaakt worden en zal de aannemer nog 2 maanden voor zijn tekening hebben Is er niemand tegen om het werk aen de laagste inschrijvers te gunnen Aldue wordt besloten. In de commissie voor het behandelen der reclames hoofdei, omslag worden, behalve de Voorzitter, nog gekozen W. Scheele en S. van Hoeve. De Voorzitter Tot hiertoe moesten werken boven f 25,worden aanbesteed. Met het oog op de stijging der prijzen is het misschien wel wenschelijk deze som te brengen op f50. Aldus wordt besloten. Rondvraag. De heer ScheeleIs er nu al overleg gepleegd over de wegverbetering met tram en polderbestuur De Voorzitter Er is nog geen nieuw plan. De heer ScheeleAls die architekt nog een jaar wacht om een plan te maken, moeten wij dan ook wachten De Voorzitter vermoedt, dat er van de zaak weinig komt. De begrooting is zoo hoog. We zullen het nog eens bespreken en een begrooting laten opmaken, wat het zou kosten met steenslag en grint. De heer Faas vraagt nog naar het aantal aansluitingen op Reuzenhuek [38] en Veer [68] Wisse heeft gehoord, dat de zaak op 't Veer en Reuzenhoek verkeerd is voorgesteld. Uit de besprekingen die volgen, kan het volgende worden medegedeeld Velen hebben geteekend in de veronder stelling, dat ze in den zomer enkele maanden hun licht konden doen afsluiten en derhalve niet genoodzaakt zouden zijn gedurende dien tijd 75 cent per week te betalen. De berekening is echter zoo gemaakt, dat een prijs van 75 ets per week kon bepaald worden, wanneer gedurende een vol jaar, dus 52 X 75 ct. werd betaald. Nu blijkt, dat velen op hun besluit willen terugkomen en hun handteekening ongedaan maken, wijl ze, naar gezegd werd, misleid zijn. De handteekening is echter geplaatst op gezegeld papier en is het nu wenschelijk om aan dergelijke veranderingen toe te geven'r Men vreest, dat de buurtschappen vóór Februari 1919 geen licht zullen hebben. Nu staat het natuurlijk vast, dat men niet voor licht betaalt, zoolang men het niet in huis heeft. Zeer zeker kan men niet bepalen, wanneer Veer en Reuzenhoek licht zullen hebben. Eerst zal het dorp bediend wordendaarna volgen de Buitenwijken. Er zal met spoed gewerkt worden, om over de zoo spoedig als maar eenigszins kan, klaar te zijn. Men kan geen ijzer met handen breken. Wil de gemeenteraad later nog tegemoet komen aan de bezwaren, die worden geopperd, dan kan dit later nog geschieden, maar dit staat vastde berekening voor electrische lichtvoorziening is gebasseerd op den prijs van 75 cent per week, gedurende tien jaar. In verband met een vraag van Van Hoeve zal eene regeling getroffen worden voor lokaliteiten als consistoriekamers enz. naar het gebruik. De heer De Klerk vraagt of er nog aan den boom voor de kerk is gedacht. Men zal hem beter verzekeren of desnoods Uitdoen. De heer Van Hoeve vraagt of de tram- maatschsppij recht heeft, om bij herstelling aan de trambaan de straten te overdekken met massa's grond en ze zoo te herscheppen tot modderpoelen. Gewoonlijk wordt de grond maar half weggedaan. De gemeente-architekt zal hierop, bij voor komende gevallen, attent worden gemaakt. TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 27 Sept. Johannes de Feijtcr, oud 21 j., jm. en Johanna van Hoeve, oud 21 j:, jd. Huwelijks-voltrekkingen. 26 Sept. Leopold Lodewijk Barbara van den Broeck, oud 31 j., jm. en Francisca Albertina Foqué, oud 30 j., jd. Geboorten. 22 Sept. Johannes, z. van Aloij sius de Block en van Frederica van Hecke. 26 Sept. Willem Jan, z. van Willem van Doorn en van Johanna Jacoba Corpelia Reinhoud. 27 Sept. Edmond Joseph, z. van Arie Hen- ricus van Maele en van Maria van Damme. Overlijden. 24 Sept. Jacobus Leunis Michiel- sen, oud 3 m., 2. van Levinus Cornelis en van Cornelia Suzanna Vercouteren. Helena Catharina Broeckhoven, oud 9 m., d. van Guillaam Johannes en van Cornelia Elisabeth de Ruijter: 26 Sept. Jan Corpelis Meijer, oud 12 m., e. van Willem en van Aaltje de Visser. 28 Sept. Maria de Mul, oud 51 j., echtg. van Jacobus de Bruijne. Bezorgt hypotheken op landerijen, huizen en schepen. en liet goedkoopst uwe Horloges, Goud- Zilverwerken bij 30 n n 71 17 Van af heden worden de „JOHANNA BRIKETTEN" verkocht NV. „DE H 0 0 P"

Luctor et Emergo | 1918 | | pagina 3