ltej. I. BOÜTEESE, Kerk, School en Zending. Burgerlijke Stand. Hoogwatergety te Ter Neuzen. A d v e r t e 111 i n. Rantsoen Koftie. Gevestigd te Ter Neuzen tusschen bet plafond en de bagage-netten geklemd zat, gaf den geest toen men haar bevrijdde; een andere dame, die met een familielid reisde, bleef ongedeerd, terwijl baar reisgenoote door den vol genden wagen werd médegesleurd en niet meer teruggevonden is. Om drie uur kwamen de gewonden per vaartuig aan 't Binnengasthuis te Amsterdam aan. De schuiten met bun droeven last, door sleepbooten getrokken, meerden aan de Oude Turfmarkt en den Kloveniersburgwal. Voorzichtig werden de gewonden uitgedragen. Vele hadden hoofd- en beenfracturen. Van andere was 't gelaat onherkenbaar door striemen en wonden. 'n Jongmensch kwam zipi vader zoeken Overal had hij geïnformeerd in de stad of iemand ook iets van zijn vader wist. Ilier moest hij eindelijk vernemen uw vader leeft niet meer Een jong gehuwd man kwam vragen naar zijne echtgenoote. De ring van z n vrquwhij had niet den moed zelf de barak waarin de lijken lagen, binnen te gaan- de ring van zijn vrouw bracht hem de overtuiging, dat hij haar had verloren. Naar het Wilhelminagasthuis was ook vervoerd een zak met lichaamsdeelen. Nog meer familieleden herkenden hier hunne bloedverwanten. Velen lieten hun tranen den vrjjen loop. Merkwaardig hoe bijgeloovige men- sohen ook dadelijk hun materiaal bp de hand hebben „Ziet u", hoorden we n heer op de tram zeggen, ,,'t ongeluk is gebeurd op Vrijdag den dertienden. 't Verhaal van ooggetuigen. Een ooggetuige verhaalt het volgende Ik zat in den trein van Enschedé, die te 10.40 in het Centraal-Station te Am sterdam moet arriveereu in een van de achterste wagens. De trein was' stampvol, zoodat er in Hilversum nog een, wagen moest worden bijgehaakt. Vlak voor de brug kregen wij in eens een hevigen schok, die ons allen ondersteboven deed vallen. 1 oen we bijkwamen snelden we de coupe uit naar buiten. Een ontzettend tooneel lag voor ons. De locomotief stond half op de brug en half bijzijden de rails. De daaropvolgende bagagewagen was geheel van den dijk af naar beneden gezakt, een tweede wa nen lag daar boven op. De drie daar opvolgende le en '2e klasse-wagens waren geheel in elkaar gereden. Zij lagen be neden aan den dijk. of liever, er was geen dijk meer. Slechts een hoop aarde, waartusschen de rails hingen. Onbeschrijfelijk waren de jammerkre ten en het' gesteun der gewonden. Ik zag een vrouw wier arm slap langs haar neerhing. Er lagen menschen, wier boe nen waren afgekneld. Er liepen er rond, bloedend uit ernstige hoofdwonden. Tusschen de verschillende wagens la gen zwaar gekwetsten naast doodon en stervenden. Betrekkelijk spoedig waren militairen aanwezig om de eerste hulp te verleenen. Naar alle kanten werd voorts om hulp geseind. Spoedig waren dan ook geneeskundigen ter plaatse, die begonnen den eersten nood te lenigen. Het was een schouwspel om nooit te vergeten. Ook vele reizigers deden wat ze konden om hulp te bieden. Anderen togen te voet naar Amsterdam of namen de Gooische tram van Muiden, om aldus de hoofdstad te bereiken. Wat de seinhuiswachter vertelde. De correspondent te Muiden van het „Hld." schrijft De seinhuiswachter aan hetMerwede- kanaal deelde ons mede, dat het on heil zoo snel plaats greep, dat hij eerst niet begreep wat er was voorgevallen. Hij bevond zich in zijn blokhuis, toen plotseling een vreeselijke slag dreunde en alles van den wand viel. Hij snelde naar buiten en daar lag een chaos voor hem, waaruit een hartverscheurend ge jammer op steeg. In zijn huis waren de ruiten ingedrukt. Wat moest hij al leen beginnen. Hij telefoneerde naar Weesp, doch de verbinding was verbro ken. Het signaal voor den van Amster dam komenden trein stond op veilig en kon niet meer op onveilig gezet worden, terwijl dan toch de trein nog over de brug zou gereden worden. De machi nist kon niets van het onheil zien, daar hem door de brugbogen alle uitzicht be nomen werd. Inderhaast stuurde de seinwachter een man met een roode vlag den Amsterdam.-rchen trein tege moet, want beide spoorbanen waren ver nield. De dijk, rustende op een drassigen laag- veenbodem, was den laatsten tijd zeker verzwakt door de aanhoudende stort regens. Doch er was een uur van te voren niets aan den weg te bespeuren, daar hij toen nog geïnspecteerd was. Over een lengte van 100 M. is hij, tot vlak aan de wachterswoning over de sloot in het land weggeslagen 42 d o o d e n. Het aantal slachtoffers bedroeg Maan dagmiddag 42. Maandagmorgen heeft II.M. de Konin gin en Z.K.H. de Prins de gewonden in de ziekenhuizen te Amsterdam bezocht en elk toegesproken. Het vermoeden bestaat dat nog een geheele wagen onder den grond is ge schoven een vrouw met 2 kleine kinde ren wordt nog vermist. Omtrent de materieéle schade zijn nog geen cijfers te geven. Natuurlijk zal die enorm zijn. Onder meer zijn vier wagens totaal vernield, en een spoorrijtuig kost op het oogenblik f 80.000 a 1 40.000, waarbij dan nog komt, behalve de repa ratie van de andere rijtuigen, het herstel van spoortrein, spoorbaan en spoorbrug. Te Winschoten is Zateidag'n dikke meneer aangehouden die rondom zijn lichaam chocolade geborgen had om te smokkelen toen de chocolade hem af genomen was, was hij een magere Hein gelijk Wel gegadigden. De boerderijen in Friesland worden tegenwoordig verhuurd tegen zeer lioo- ge prijzen. Eu nog altijd is het aantal gegadigden zeer groot. In de Gemeente Schotterland werden nu twee boerderijen te hnur aangeboden. Verleden week kwamen reeds bij de 300 gegadigden de plaatsen bezien. Aan de Groninger grens zijn een paar mannen aangehouden, die tezamen vol ledige costumes, onder- en bovengoed voor negen menschen hadden aangetrok ken. Ze kwamen van Holland. „O N" Te Enschedé bestaan plannen voor oprichting van een kunstwolfabriek. Naar verluidt, zal wol gefabriceerd worden uit brandnetels en boomschors. Duitschland ten voorbeeld. In München zijn alle leegloopers op gepakt en, voor zoover zij er lichamelijk geschikt voor zijn, naar buiten vervoerd om in den landbouw te werken. Gok werkeloos rondzwervende vrouwen wor den aan het werk gezet. Een maatregel, die in vrede levende landen liet oorlog voerende Duitschland moge benijden. In ons land bijv. gaan de jonge land arbeiders naar de kazerne terug, omdat ze anders broodeloos zijn, of trekken naar Duitschland om werk te vinden In Dongjum (bij Franeker) was clan destien oen koe geslacht. In 't geheim zou 't vleesch hezorgd worden aan ver schillende adressen in den omtrek. 198 pond vleesch en 80 pond vet was be stemd voor Franeker. Dit was verborgen onder gras op een kar. De kommiezen hadden er lucht van en namen alles, in beslag. Het vleesch met vet (waarde pl.m. f 1000) is verbeurd verklaard en gedistribueerd in de gmeente Franekera- deel. In het stadje Franeker zelf werd op denzelfden |dag een geslacht kalf in beslag genomen. Het vleesch is gedis tribueerd aan de verschillende gestichten. 't Was een beste dag voor de kom miezen Men meldt uit Nijmegen Op den Stekkenberg onder Groesbeek heeft een zekere K. drie schoten uit een militair geweer op zijn meisje gelost, dat niet ernstig aan een der handen werd getroffen. Daarentegen werd haar zuster, die zich in de nabijheid bevond vrij ern stig boven de heup geraakt. De dader is gevlucht. Maandagmiddag geraakte het 9-jarig zoontje van den heer A., te Amstelveen te water. De vader, die in den trein zat, welke nabij de plaats des onheils ran geerde, zag het ongeluk gebeuren. Toen hij toesnelde hadden eenige voor bijgangers het arme ventje uit het water gehaald en poogden de levensgeesten op te wekken. Te laat echter, het knaapje was reeds bezweken. Carboleum in de oogen. De 18-jarige Ch. K. S. te Rotterdam, dragende een bus carboleum, kwam te vallen, met het gevolg, dat hij de car boleum in het aangezicht en ook in de oogen kreeg. Omstanders zorgden er voor, dat de jonge man thuis kwam en onder geneeskundige behandeling werd gesteld. Toen de heer Van dei S., hotelier te Alkmaar, zich te bed wou begeven,ont dekte hij een ongewone dikte achter het gordijn van de kleerenkast. Hij sloeg er tegen en stiet daarbij op iets hards. Onmiddellijk daarop sprong een man te voorschijn, die, terwijl de heer v. d. S. hem aanpakte en zoodoende een worste ling ontstond, vier revolverschoten loste. Eén dezer trof den heer v. d. S. niet ernstig vlak bij het oog in den slaap, een ander verwondde hem licht aan de kin. De indringer wist zich los te ruk ken en rende de trap af, waar een der inmiddels op de drukte verschenen keil- ners hem een tafeltje nawierp. Achter volgd door den kellner, vluchtte de man naar de keuken, waar hij door een raam sprong [en verdween. Er werd geen bloedspoor gevonden aan de glasscherven. De inmiddels ontboden politie zocht het heele erf en het huis nauwkeurig af, maar vond niets wat eenige aanwijzing kan geven. De koopman S. J. H. is op den Spaarn wouderweg te Haarlemmermeer door twee personen aangerand. Ze brachten hem een bloedende hoofdwonde toe en beroofden hem vau f 2800 aan bankpapier. De vermoedelijke dader is te Haarlem na een hevige vechtpartij met de politie gearresteerd. trekt voor goed naar Ruurlo toe. Speen hof! laat hem zingen Dag barre, booze burgemeesters, Dag Tellegen en Zimmerman, Ik trek me nu van uw brieven En uw gemopper niets meer an. Ge kunt nu niet meer zitten vitten Op dien verwenschten Posthuma, Terwijl ge met elkander haspelt, Zing ik bij mijn pianola Adieu we moeten elkander groeten Ik heb de eer. Men ziet mij hier niet weer. Te Lochem zijn verschillende zaken- menschen de dupe geworden van een brutalen oplichter. Hij noemde zich ds. Kluizen uit Bern, en had eenigen tijd geleden met zijn vrouw zijn intrek ge nomen in het hotel Schoonoord. Het echtpaar deed zich in alle obzichten als zeer welgesteld voor. Zoo bereed meneer een paard, dat hij bij een stalhouder gehuurd had en kocht hij een groote leegstaande villa, aan den Barchemschen weg. Ofschoon volgens het koopcontract pas met 1 October eigenaar van de villa, toonde S. zich reeds dadelijk heer en meester in het huis. Hij verkocht alles wat Jos en vast was, linoleum, motor, dakgoten, pomp etc. aan verschillende plaatsgenooten tegen contante betaling. Eindelijk bogon zijn doen en laten ach terdocht te wekken, maar voor dien tijd had het heerschap de plaat gepoetst. De politie heeft nog geen spoor van hem ontdekt. Ouden van dagen zullen zich nog her inneren, hoe vóór 1855 (het jaar waarin de belasting op het gemaal werd afge schaft) uitsluitend in Rijksmolens mocht worden gemalen en ?ware straffen wer den bedreigd tegen de overtreders. Thans zijn we weer tot dien ouden tijd teruggekeert. Zoo is te Wageningen proces-verbaal opgemaakt tegen den fa brikant R. R. van kunstmolensteenen, die dagelijks een groote hoeveelheid maalsteeritjes aan particulieren leverde. Een groote partij van die maalsteentjes is door de politie in beslag genomen. Toen de kassierlooper G. B. te Char- lois Vrijdagavond tegen elf uur zich huis waarts begaf, werd hij op de Rietdijk door twee personen aangevallen. Terwijl een hem het schreeuwen belette, beroofde de andere hem van de portefeuille, in houdende een bedrag van f 2000. Een ingesteld onderzoek bracht tot nog toe geen opheldering. Uit Leiden meldt men Als veelzeggend in verband met den ernst der tijden deelen we mede, dat in Leiden Zondag alle drie de bioscopen waren uitverkocht. Zoo ook de schouw burg. Bovendien was de groote Stads gehoorzaal, zoowel boven als beneden, dicht bezethier gaf het Ned. Tooneel- gezelschap een uitvoering. En eindelijk - naar „Zomerzorg" stroomde het van allen kant belangstellenden, belust op muziek en dans. De ontzettende tijdsom standigheden schijnen op de groote me nigte nog weinig indruk te maken. Eenige kerken daartegenover moesten reeds den avonddienst met een uur vervroegen om.... liehtbesparing. Zou, vragen we, het een niet 'het andere in de hand werken Men meldt uit Nieuwe-Wetering, dat de veehouder L. aldaar, een best il/2- jarig wegpaard voor f 2000.verkocht. Twee jaren geleden kocht hij het voor f800.—. De gebroeders A., wonende te Baarle Nassau, waren aldaar ter hoogte van het eikelenbosch aan 't jagen, toen ze door twee soldaat-commiezen werden aangetroffen, die hen tot stilstaan maan den. Wijl zij hieraan geen gevolg gaven loste een der ambtenaren een schot, hetwelk een der jagers doodelijk trof. Naar Tilburg vervoerd, gaf hij reeds onderweg den geest. Te Reuver zijn twee smokkelaars door soldaat-commiezen doodgeschoten. Men meldt uit Bleiswijk De bewoners van den Kruisweg zullen trachten, hun woningen te verlichten met electriciteit die opgewekt wordt in een dynamo, gedreven door een wind molen. Een Haarlemsche jongen, genaamd L. A., werkzaam aan de groenteninmaak fabriek te Hoofddorp, heeft bij een woor dentwist de 28-jarige vrouw P., even eens werkzaam aan genoemde fabriek, ernstig mishandeld. Hij sneed haar met een mes-over de hand en raakte daarbij een slagader. Aan de fabriek werd een noodverband gelegd, terwijl later Dr. van Mansum assistentie verleende. Door een lievig onweder sloeg de blik - in een telefoonpaal aan het Voornsche Kanaal te Nieuwesluis- De paal werd tegen den grond geslingerd, 's Morgens bleek alras, dat de dieven nun slag had den geslagen, de telefoondraden waren los gemaakt en medegenomenNiet minder dan pl.m. 4000 Meter koperdraad werd op deze wijze gestolen. Dader(s) onbekend. Te Leidorp is de arbeider C. R. door den bliksem getroffen en gedood. Van den landbouwer Middelbeek te Katwoude, werden twee zoontjes door den bliksem getroffen. De een was onmiddelijk dood en de ander was be wusteloos, doch kwam weder bij. Het viel een sergeant der infanterie te IJmuiden dezer dagen op, dat een tweetal soldaten in weerwil van de levensmiddelenschaarschte er zoo wel gedaan uitzagen. Al spoedig bleek hem, dat beiden een deken om het lichaam gewikkeld hadden onder de overjas, doch zoo, dat een punt daarvan onder de jas uitstak. Hij liet de landsver dedigers volgen door een milicien, die waarschuwde, dat ze in een niet zoo gunstig bekend staand cafe waren binnen gegaan. De sergeant riep de hulp der politie in met het gunstig gevolg, dat beiden op heeterdaad konden worden betrapt bij het verhandelen van gestolen militaire deaens. Bij een nader onderzoek in het kampe ment deed men nog een eigenaardige ontdekking in de provoostcel. Het bleek dat onder de brits een luik in de vloer was gemaakt, waaronder eenige dekens verstopt lagen. Door de houten buiten wand te ondergraven, kon men ze door medewerkenden heel gemakkelijk laten weghalen. Misschien is hierdoor het raadsel op gelost, hoe in den laatsten tijd bij de bewuste compagnie zooveel dekens kon den zoek raken, zonder dat men de daders der diefstallen te pakken kon I krijgen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te Garderen, A. M. den Oudsten, te Nijkerk; te Obdam, T. Leen- dertz, te Beetste Driesum, R. Steenbeek, te Scherpenissete Melis en Manën- kerke, P. J. Wauters, te Hoofdplaat. AangenomenNaar Batenburg, R. Meeuwenberg, te Rotterdam naar Sur- huisterveen, W. S. Winsenicus, te Zweelo. Bedankt: Voor Maassluis, K. Olivier, te Weesp; voor Schoonhoven, D. J. v. d. Graaf, te Nieuwpoortvoor Zegveld, J. Bus, te Enter. Geref. Kerken. Beroepen: Te Westergeest, W. L. Korfker, te Goëngate Lutten a/d De- dcmsvaai't, II. II. Sclioemaker, te Zwart sluis; te Enschede, J. Voerman, te Warns; te Wassenaar, F. A. v. d. fieyden, te Oudshoorn. Christ. Geref. Kerk. Beroepen: Te Arnhem en Assen, P. de Smit, te Lissete Oud-Beijerland, P. do Smit, te Lisse. Benoemd tot ouderwijzer(es) Te Kootwijkerbroek, W. J. G. Lettink, te Ilardinxveld; te Harderwijk, A. Veef- hind, te Oude-Weteringte Dordrecht, A. Kranenburg, te Middelburgte Kat wijk aan Zee, mej. J. Diamant, te Bode graven te Bolnes, mej. dC. Roest, te Tjsselmondete Zwijndrecht, A. Adon, te Vlaardingen te Boskoop, mej. II. J. Kromriek, te Brandwijkte Bleiswgk, ,T. de Winter, te Dordrechtte Hedel, J. Stelwagen, te Wissekerkete IJssel- monde, mej. N. Bloos, te Rotterdam, te Uithuizermeeden, J. Autsma, te Roode- school. Onderwijzersexamens 1918. Uit het „Bijvoegsel tot de Ned. Staats- crt." van 9 Sept. blijkt, dat in 191b het examen voor onderwijzer werd afgelegd door 1271 candidaten, waarvan er 907 slaagden, dat is ruim 71 pCt., en voor onderwijzeres door 1830 candidaten, waar van 1310 de akte verwierven, d. i. ruim 66 pCt. Het totaal aantal nieuwe onderwijs krachten was in 1918 2217. Er blijkt bij voorafgaande jaren achteruitgang in aantal. In 1917 slaagden er 2516, in 1916: 2627 in 1915 2567 in 1914 2453. TER NEUZEN. Huwelijks-voltrekkingen. 12 Sept. Bastiaan Hoogwerf, oud 23 j., jm. en Dina Pieternella de Regt, oud 20 j jd. Jan Eranciscus Schieman, oud 29}., jm. en Pietje Johanna van der Peijl oud 28 j jd. Geboorten. 8 Sept. Janna, d. van Cor- nelis Kaijser en van Helena van Doezelaar. 10 Sept, Cornelia Johanna, d. van Adriaan Koster en van Anna Maria de Putter. Jan» z. van Renier Adr/aan Bootsgezel en van Sophia Antonia Francina van Aalst. 11 Sept. Jan, z. v. Jan Pijpelink en van Francoise Riemens. 12 Sept. Joris, z. van Fredêrik Kolijn en van Janneke Klaassen. Andries Jan, z. vau Jacobus Arie Uamelink en van Pieternella Jacoba Hamelink. 13 Sept. Elisabeth, d. van Levinus Jacobus van Waes en van Sara Cornelia Magdalena Ilarte. Elizabeth Catharina, d. van Abraham Kolijn en van Levina Wiebregt Witte. 14 Sept. Krijn, z- van Andries de Blaeij en van Eli sabeth Donze. Woudiua, d. van Cornelis Dieleman en van Martina Wagenaar. Overlijden- 8 Sept. Rachel Pieternella Riemens, oud 7 j d. van Willem Antonie en van Pieternella Maatje van Dixhoorn 12 Sept. Pieter Bakker, oud 70 j., echtg. van Johauna Flora Hiebels. AXEL. Huwelijks-aangiften. 16 Aug. Johan Gerrit Landman, oud 27 j. jm. en Annigje Geectruida Esselbrugge. oud 20 j., jd. 22 Aug. Adriaan Scheele, oud 23 j., jm. en Catrina Dieleman, oud 18 j., jd. 23 Aug. Augustus Joseph Dop- pegieter, oud 30 j., jm. en Caroline Ma ria Verbeke, oud 24 j., jd. Huwelijks-voltrekken. 30 Aug. Murk van Strailen, oud 23 j., jm. en Magjeua Dieleman, oud 20 j., jd. Geboorten. 16 Aug. Wiliielmina, d. van Willem Geerardt van Fraaijenhove en van Elisabeth Ebrina Dieleman. 22 Aug. Pieter z. van Cornèlis de Putter en van Janna de Feijter. 23 Aug. An dries Florus, z. van Abraham van de Velde en van Christina Maatje Hame link. 26 Aug. Janneke, d. van Jacob Willem Bakker en van Maria Maatje van Langevelde. Daniël, z. van Krijn Hamelink en van Elisabeth Jozina Ha melink. Gustaaf Bernardus, z. var. Nor- bertus Leonardus van Hove en van Cle mentina Maria Sogers. 28 Aug. Tan- neka Maria, d. van Levinus Dieleman en van Alida Penue- Overlijden. 30 Aug. Remi Petrus Baptist de Keijser, oud 6 w., z. van Mathilda de Bakker. 31 Aug. Hendrik Hamelink, oud 36 j., echtg. van Levina Wilhelmina Witte. HOEK. Huwelijks-aangiften. 22 Aug. Jan Morren oud 22 jjm. en Janna de Bruijne, oud 19 j., jd. Huwelijks voltrekkingen. 8 Aug. Rei- nie Marinus do Feijter, oud 25 j., jm. en Magdalena Neeltje Bareman, oud 2o j., jd. Machiel Vroegop oud 33 j.. jm. en Cortielia Helena Leijs, oud 28 j., jd. Geboorten. 7 Aug. Stoffelina Johanna, de van Izaak Jacobus Leijuse en van Stoffelina Johanna de Klerk. 10 Aug. Jo hannes Jan, z. van Jan Rinkhoud en van Maria Jansen. 13 Aug. Jakobus Adriaan, z. van Daniel Dees en van Ad- riana Verpoorte. 25 Aug. Maria, d. van Pieter de Kraker en van Krina de Bruijne. 31 Aug. Jozias, z. van Gelein Adriaan van Hoeve en van Johanna de Jonge. Overlijden. 4 Aug. Marinus Hame link, oud 5 w„ z. van Elisabeth Hame link. Verkoopingen. 18 Sept. Inspan te Veere, not. Blau- pot ten Cate. 20 Sept. Beestiaal te Middelburg, not. Blaupot ten Cate. 24 Sept. 13 H.A. Weiland nabij Dalssen. Het staat op f 31.600.—, nqt. Visscher. 25 Sept. Huis met bouwland te Se- rooskerke, not. Blaupot ten Cate. 25 Sept. Eene vruchtbare hofstede te Nieuwleuzen, groot 19 H.A., not. isscher aldaar. 26 Sept. Nagenoeg een geheele hof stede te Kloetinge, not. v. Dissel. 28 Sept. 20 woonhuizen te Goes, not. Hioolen. (Zonnet ij d). DAGEN. Yoorm. Nam. Woensdag 18 Sept. Donderdag 19 Vrijdag 20 Zaterdag 21 Zondag 22 Maandag 23 Dinsdag 24 11.58 0.22 1.4 1.44 2.24 3.6 3.46 12.44 1.25 2.04 2.44 3.26 4.8 Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN maken bekend, dat ge durende het tijdvak van 16 tot en met 30 September door detaillisten aan ver bruikers mag worden afgeleverd op bon No. 37 eener koffie- en thee- kaart Vs ons Koffie. Ter Neuzen, 14 Sept. 1918. Burgemeester en Wethouders voornoeirid, J. HUIZINGA, Burgemeester. L. WABEKE, Secretaris. Verloskundige. ondergeteekende verzoekt van alle laster praatjes verschoond te blijven. A. DE RIDDER, Vlooswijkpolder P 3D, Ter Neuzen. Een dikkerd. Dikke menschen. Een kunstwolfabriek. Jn beslag genomen. Moordaanslag. Droevig. Inbraak en poging tot doodslag. Berooving. Posthuma's afschejd. Posthuma gaat hengelen en fietsen en Een oplichter. Het maalverbod. Beroofd. Zondagavondvermakelijkheden. Zoet winstje. Doodgeschoten. Geen wind, geen licht. Een driftig heerschap, Van de gelegenheid gebruik gemaakt. Onweder. Hoe de dekens verdwijnen. n n n Y) n Noordstraat 20.

Luctor et Emergo | 1918 | | pagina 3