Uit de Pers. Uit de Provincie. Van Heinde en Verre. aan machines en gereedschappen voor den landbouw etc.65.264 ton grint en cement40.378 ton hout68.471 ton zout2.705 ton papier5.822 ton glas en glaswaren en 4.925 ton chemische producten. Dat deze invoer in onze volkshuis houding eene zeer gewichtige rol heeft gespeeld, zal wel niemand willen ont kennen. DE LADING VAN HET SS. „N.-AM- STER DAM". De lading van het s.s. „Nieuw-Amster- dam", onderweg van Amerika naar Ne derland, bestaas uit 6,000 ton tarwe en 4,Cj00 ton gerstebloem en roggebloem. Het nieuwe Kabinet. „De Standaard" stelt voorop, dat er geen sprake is, dat dit Kabinet in zijn grondformaties met de Kabinetten Mac- kay, Kuyper en Heemskerk op éen lijn zou staan. Het is niet een Kabinet, uit drie samenwerkende politieke elementen saamgesteld. Immers van een roomschkath. ka- binets-formatie- was tot dusver ten onzent nimmer sprake geweest en men is niet dan uit zeer ernstige ver legenheid ten slotte tot een roomsch- Kath. formatie overgegaan. Nu kwam deze formatie ongetwijfeld in handen van een Staatsman, wiens persoonlijke sympathieën op vrij in het oog loo- pende wijze met Schaepmans illusiën strookten, maar dit kon het feit niet wegnemen, dat het Vaticaan zich in de laatste jaren, en met name gedu rende dezen oorlog, herhaaldelijk van zeer nabij met de politieke geschillen inliet en het spreekt wel vanzelf, dat een van Roomsche zijde in het leven geroepen Kabinet moeilijk anders zou kunnen doen, dan zich bij deze van Rome uitgaande actie aansluiten. Verder vervolgt de „Standaard", dat dit Kabinet optreedt als geheel nieuwe figuur in onze politieke ontwikkeling. Boven den nok van dit Kabinet waait de Roomsch-Katholieke wimpel. Doch al moest dit, ter voorkoming van misverstand, met klem op den voor grond worden gesteld, gelijk het Kabinet zich nu tenslotte aanbiedt, kan en moet het met ingenomenheid door de anti revolutionairen worden begroet. Reeds bezit het in den persoon van Idenburg een ongemeene aantrekkelijk heid, terwijl in Mr, de Vries voor't eerst een kweekeling der Vrije Universiteit zijn hand aan 't roer van Staat slaat Een zelfde sympathie betuigt Dr. Kuyper met 't optreden van Heemskerk, De Vis ser en Aalberse, om te vervolgen En laat ons er dan bij mogen voe gen, dat in het program van dit Roomsch-Katholieke Kabinet zich ka pittel na kapittel aandient, dat steeds op onze hartelijke instemming rekenen kan. Het kan dan ook wel niet anders, of het optreden van dit Kabinet wordt mits onze zelfstandige positie qngedeerd blijve, met geen geringe ingenomen heid begroet. Indië wint, en Financiën komt in kundige handen. Het onder wijs erlangt dan eindelijk toch zijn vrijheid van beweging. En wat niet minder sterk spreekt, de geachte Ka binetsformateur volgde het voorbeeld van 1901 en onderwierp een program van actie op zoo uitgewerkten voet, dat men vooraf weet wat ons te wach ten staat. Metterdaad liet de Kabi netsformateur geen poging onbeproefd, om ook de niet-Katholieken gerust te stellen en hun tegemoet te komen. Dit nu wenschen we ten volle te waardeeren. Liefst zien we zelfs voor hands van nadere critiek af, mits maar duidelijk zij uitgesproken, dat er thans van een Coalitie-Kabinet geen oogen- sprake is. Invloed wordt ons gegund, op breede schaal zelfs, maar de vlag, die van de streng wappert, is niet de oude driekleurhoog in top is en blijft de pauselijke wimpel wapperen, iets wat ons, vooral zoolang de oorlog duurt, in pijnlijk conflict kan brengen. De „Standaard" is voorts van meening, dat het Kabinet het democratisch ka rakter mist en zeei beslist meer in conservatieven trant optreedt, wat men reeds ziet aan de op zich zelf zoo sym pathieke heercn Van Kdrnebeek en Van IJsselsteyn. Iets dergelijks, schrijft Dr. Kuyper, zou bij een Kabinetsformatie, die uit coalitie voortsproot, ten eenenmale ondenkbaar zijn geweest. En hoe hoog we ook de capaciteiten en sym pathieën van deze beide heeren schat ten, zoo blijft op den voorgrond treden, dat twee Staatslieden, wier beginselen niet met de Rechtsche beginselen overeenstemmen, twee zeer invloedrij ke Departementen onder hun beheer kregen. De heer Van Karnebeek zelfs heeft het Departement, waaraan in de gegeven omstandigheden de toekomst van ons Vaderland kan hangen. Wij Antirevolutionairen, zijn nu een maal democraten. Bij ons is er geen sprake van, dat wij liet element dei- arbeiders naar achteren zouden schun ven, en het zijn politieke beteekenis zouden ontrooven. Hier echter kan door niemand beweerd worden, dat dit element van onze werklieden tot zijn recht komt. Eer het tegendeel. Wat hier voor ons treedt, draagt een we zeggen niet aristocratisch, maar toch beslist conservatief karakter. Al weten we toch dat de hoogleeraar Aalberse steeds vooraan stond onder de strijders voor de'sociale democratie, niet hij is 't die op het Kabinet zijn stempel drukteer is hij zelf van lieverlede min of meer aan zijn vroe gere democratische sympathieën ont groeid. Nobelen steun wil de Standaard aan het Kabinet geven, maar zonder «en oogenblik eigen roeping uit het oog te verliezen. Bovendien moet men het cijfer niet vergeten. De Roomschen tellen 30 pCt. der kiezers, de anti-revo lutionairen weinig meer dan de helft. De Calvinisten waren reeds in de 16e eeuw niet meer dan één tiende en zoo staat het nog. Als de politieke onder neming van den heer Ruys mislukt, dan houden de Roomschen de 30 pCt. tot hun beschikking, „maar wij zouden het kind van de rekening worden, daar we ons beginsel zouden verzaakt hebben, en onze eenheid als invloedrijke Staats partij hadden verspeeld." Dr. Kuyper besluit zijn belangrijke be schouwing aldus Met waardeering en belangstelliug begroeten we daarom het nieuwe Ad miraalsschip met den gelen wimpel, dat thans uit de haven stoomt; maar al zijn we van harte bereid, het waar noodig en waar doenlijk te steunen, we blijven op ons eigen scheepke onder eigen vaandel. Aan boord van het Admiraalsschip en onder het commando van den Admiraal, die er het bevel op voert, vindt men ons niet. De „T ij d" noemt het nieuwe kabinet een sterk kabinet en geeft de rechterzijde de volgende raad De Rechterzijde in de Kamer, en in bijzonder de katholieke fractie, zal intusschen zich gereed hebben |te hou den, om dit Kabinet te steunen. Niet alleen door aanwezig te zijn het euvel van absenteïsme moet van nu af aan tot het verleden behooren maar vooral door zoo noodig krachtig het rechtsche bewind te verdedigen tegen partijdige critiek, welke van ver schillende zijden te verwachten is. 1 Ook het „II u i s g e z i n" heeft dezelfde meening. Is er goede samenwerkingen steun, dan zal het Kabinet oppositie van links minder te duchten hebben. Zoo optimistisch is het „Dagbl. v. N. Br." niet. Dit blad zegt nl. Vijftig is een meerderheid van nul stemmen. En de verdeeldheid van de linkerzijde zegt daartegenover niets, omdat deze verdeeldheid ophoudt, zoo dra er front moet gemaakt tegen den gemeunschappelijken vijand, de Rech terzijde. De R e s. b o d e is van gevoelen, dat een rechtsch Kabinet te verkiezen is boven een gemengd Ministerie. Het eerstgenoemde moge in de hui dige omstandigheden moeilijk door forsche daden propageerend naarjbuiten kunnen werken, naar binnen blijft het te verkiezen boven een gemengd Minis terie, dat niet anders dan verwarring kan brengen in de partijverhoudingen. De anthithese, die ondanks alle tijds omstandigheden nog steeds overal doorbreekt, zou geweld aangedaan worden. En al zal zij, bij een parle ment op hot doode punt, niet al te florissant naar buiten kunnen treden, opgesloten blijft zij nu toch niet. Vooral niet, omdat de linkerzijde de onmacht zelf is. In tallooze partijtjes verdeeld, kan zij geen sterke oppositie voeren. Haar zwakheid is de groote kracht van het krachtige Ministerie. De G e I d e r 1 a n d e r vindt het slechts jammer, dat de naam van den crisis minister te weinig zegt, om het volk oogenblikkelijk het vertrouwen in te boezemen, dat onder Posthuma zoo droe vig verloren ging. Hier had een man moeten staan, wiens naam in heel den lande wilskracht, werklust, doortastend heid, eerlijkheid, breedheid van blik beteekcut. Over de benoeming van een Staats secretaris, dien den Minister-President zal bijstaan, zegt de Limb. K o e r i er: Met het het oog op de uiterst ge wichtige dagen, die Nederland èn in binnen- èn in buitenlandsch opzicht in de allernaaste toekomst tegemoet kan gaan, dunkt ons de greep niet ongelukkig. Maar een greep blijft het. Het blad voegt daaraan de volgende aardige woordspeling toe Moge het de greep van een Staats man en niet de Staatsgreep van één man blijken. „De Ned." (chr.) zegt van het nieuwe Kabinet Wie optreedt om orde te scheppen in de verwarring door den oorlogstoe stand ontstaan, om ons financieel bo ven water te houden, en om tegen over vriend en vijand onze onafhanke lijkheid en volksbestaan te handhaven verdient, al slaagt hij maar half, den dank der naïie. Eere hun die het aandurven Moei te en strijd gaan ze tegemoet. Maar plicht van geheel de volks vertegenwoordiging is het, met ver eende krachten hen te steunen. Al lereerst rust de plicht op rechts, dat nimmer andere dan opbouwende cri tiek behoort te geven. Het afbreken late het over aan anderen. Voortvarendheid, vastberadenheiden voorzichtigheid zij de leuze van het nieuwe Kabinetflinke steun en loyale oppositie de leuze der volksvertegen woordiging. Zaterdagnacht is van eendorschmachine staande in den N. Neuzenpolder, en toebehoorende aan den heer D. E. Wol- fert alhier eeu lederen drijfriem gestolen. Bij A. den Exter aan den Pro*. Weg alhier zijn een viertal konijnenontvreemd. Op verzoek vestigen wij de aan dacht op de advertentie voor Electrisch licht voorziening te Sluiskil. Bij Koninklijk besluit van 13 dezer zijn o.a. benoemd bij het wapen der Infanterie tot 2e Luit. onze vroegere stadgenooten de vaandrigs J. Kroon en J. H. W. Koevoets. Driewegen. Vrijdagavond waren de bewoners van Driewegen en Baandijk weder in grooten getale te zamen ver gaderd bjj de wed. Goethals om te over leggen of de f2000 subsidie voor den aanleg van electrische verlichting, onge vraagd door den Raad aangeboden, zou worden aanvaard. Bij die gelegenheid zou de Edelachtb. heer Burgemeester optreden, teueinde uiteen te zetten, dat er voor Driewegen een weg geopend is om dezen winter tot het licht te komen. De Voorzitter der vergadering zette nogmaals uiteen, dat Driewegen reéds jaren lang tevergeefs heeft gevraagd om aansluiting aan het net der kom. Vroeg in het jaar is dat oude verlangen weer opnieuw aan den Raad medegedeeld. De bewoners kregen den indruk, dat de belangen der buitenbewoners niet vol doende door den Raad worden behartigd en hebben zich daarom vereenigd om zelf de handen aan het werk te slaan. Zij hebben door het indienen van een plan met berekening getracht den Raad van den ernst van hun willen te over tuigen. De toegezegde subsidio alleen is voor de buitenbewoners een teleur stelling. De heer Burgemeester, daarop het woord verkrijgende, begon met aan te toonen, dat de Raad wel degelijk een ernstig onderzoek had ingesteld en in de laatste dagen de zaak met kracht had aangevat. Het onderzoek had echter aan het licht gebracht, dat gemeente exploitatie te duur is, vooral omdat het aantal gezinuen, dat geholpen kan worden, te klein is. W7anneer echter de bewoners zich coöperatief vereenigen, kan, met den steun der gemeente, het doel bereikt worden. Breedvoerig werd door den geachten spreker op heldere en bevattelijke wijze uiteengezet, dat men niet bij de pakken behoeft neer te zitten. Deze rede werd met groote aandacht aangehoord en de bewoners waren dankbaar voor het gehoorde. Toch besloot de vergadering met algemeene stemmen na breedvoerige bespreking de subsidie niet te aanvaar den. Driewegen blijft wachten tot het van de gemeente electrisch licht ont vangt, omdat het verlichting, evenals bestrating, rioleering, watervoorziening enz. beschouwt als een der vele zaken, waarvoor de gemeenschap heeft te zorgen. Wel hopen de bewoners, als electrische verlichting verloopig niet te krijgen is, dat de f 2000 zal worden besteed voor den aankoop van carbid lampen of andere verlichtingsmiddelen. Op eene nieuwe vergadering zal waar- scnijnlijk de vraag worden behandeld in hoever het wenschelijk is, zich blijvend te vereenigen om de belangen der buiten bewoners te behartigen. Hoek. Bij een bewoner van de Knol werden niet minder dan 7 konijnen ge stolen. Axel. Bij de door notaris Dregmans gehouden verknoping te Koewacht op 12 September 1.1. ten verzoeke van zijn principalen, werden de goederen als volgt ingesteld Koop 1, een perceel Bouwland, groot 94 roeden, voor f 60 door A. Hamerlinck, onderwijzer te Koewacht. Koop 2, een perceel bouwland te St. Jansteen, groot 4 gom. 168 roeden, voor f 5000 door Jac. Spieskens, landbouwer te Stekene. De toewijzing zal plaats hebben op 15 October a.s. De goederen, geveild op 12 Sept. 1.1. ten verzoeke van de familie Bauwens te Koewacht zijn toegewezen als volgt: Koop 1 en 2, perceelen bouwland, resp. groot 2 gemet en 1 gem 112 roeden, gecombineerd voor f2425 aan ;Eug. van de Vijver, landbouwer te Stekene. Koop 3, perceel bouwland, groot 2 gem. 40 r.. voor f 1000 aan A. van Re- moortere, landbouwer te Koewacht. Koop 4, perceel bouw- en weiland, groot 3 gem. 156 r., voor f3000 aan C. J. en P. Buijsse, landbouwers en schaap houders, beiden fe Koewacht. Koop 5, perceel bouwland, groot 1 gem. 117 r., voor f800 aan P. Ketelaers, land bouwer te Koewacht. Koop 6, perceel bouwland, groot 2 gom. 39 r., voor f1125 aan H. van Re- moortere, landbouwer te Koewacht, A. Hamerlinck, onderwijzer aldaar en Th. Raes, landbouwer aldaar. Zaterdag zijn te Axel tijdens de marktdrukte een paar fietsen gestolen één van den heer J. C. Bom, arts aldaar en één van den heer Van Wijck, koop man te Sluiskil. -Ter Hole. Het driejarig zoontje van den landbouwer V. kreeg zoo'n geduchten slag van een paard, dat geneeskundige hulp uiet meer mocht baten en het knaapje spoedig daarna stierf; Oostburg. Zekere milicien L. alhier viel in de kantonnementswacht in den kelder. De ongelukkige werd bewuste loos te voorschijn gehaald en in zorg- wekkenden toestand naar het gasthuis alhier vervoerd. Aardenburg. Onder Eede is een onge veer lSjarig jongmensch uit Tourcoing door den electrischen draad gedood. Schoondijke. Toen zekere G. A. uit Aardenburg bfi 't verlaten eener herberg zijne fiets, di^hij buiten had laten staan, weer wilde nemen, kwam hij tot de onaangename ontdekking dat de boven- en binnenbanden zijner fiets verdwenen waren. Van de daders tot, nu toe geen spoor. Het onderzoek in deze zaak wordt voortgezet. Schoondijke. Daar door de vermeerderde aansluiting aan de gemeentelijke centrale geen meters genoeg voorradig zijn, werd in den gemeenteraad besloten om hen, die geen meter hebben, te doen betalen voor één lamp 50 cent, voor twee lampen 65 cent, voor drie lampen 75 ct. per week. Evenals het vorige jaar heeft men bij den landbouwer Backe te Biervliet weder Vrijdagnacht al het leer van het paarden tuig in zijn stalling losgesneden en mee genomen. Vlissingen. Zondagmiddag zijn vier En- gelsche vliegtuigen hier neergekomen. Een Canadeesch luitenant was in den schouder gewond. Er waren bommen op Brugge geworpen. Een der vlieg tuigen kwam in de Deurloo terecht, de inzittenden werden door een Nederl. marinevaartuig gered. Ook te Cadzand moest een vliegtuig dalen dat door het Duitsche afweergeschut getroffen ',was. Te Zierikzee landde een tweedekker. Een der jonge Engelsche officieren was aan den voet gewond. Bij Brugge waren ze in gevecht geweest met 7 Duitsche vliegers. Het maken van terreinen voor landvliegtuigen te Vlissingen is opgedra gen aan J. Lindenbergh Cz. te Wemel- dinge voor f357,900. Koudekerke. Bij den landbouwer J. R. aan den Molenweg een fiets gestolen. De dief had daartoe een ruit van de schuur ingedrukt. Middelburg. Dr. Bolle heeft een onder zoek ingesteld naar het al of niet voor komen van ondervoeding bij de school kinderen alhier. Onder de kinderen van een school, waarvan de leerlingen niet naar Kindervoeding gaan, waren van 117 jongens 6 slecht gevoed, en van een school waarvan de kinderen wel bij Kin dervoeding eten, van 99 jongens siechts één. De Middelburgsche cijfers zijn slechter dan de Amsterdamsche van 1916, en dit geeft dr. Bolle aanleiding te adviseeren liet onderzoek in Januari nog eens te herhalen. Thans meent hij echter nog niet van ondervoeding te kunnen spreken. De dure kleeren. De politie te Middelburg heeft een 16- jarigen loopjongen van een confectie magazijn aangehouden, die 7 heerencus- tuums, een pantalon en twee coupons stof had gestolen. Een kellner en een muzikant werden wegens heling aange houden. Te Waterlandkerkje werd voor den tijd van 7 jaren in perceelen publiek verpacht, ruim 7 H.A. bouwland voor de enorme som van 2097 gulden. Voor hetzelfde land werd acht jaren geleden 719 gulden geboden en nu moeten de verschillende pachters nog wel vooruit betalen 125 gulden per gemet (Brugsche maat). Bij den molenaar N. F. v. D. (te vens gemeente ontvanger) te Kruinincjen is eene partij meel en larwe in beslag genomen. G. Ct. Eind Augustus verscheen voor den kantonrechter te Amersfoort een bakker van Baaru, die beschuldigd was brooden te hebben afgeleverd, die zich in ondeug delijken toestand bevonden. Onder de getuigen bevonden zich o.a. ook vakmenschen, om te bewijzen, dat het een onmogelijkheid is goed bruin- brood te bakken. Het meelmengsel voor bruinbrood uit een Amsterdamsche fa briek bestond uit vergane en verrotte bruine boonen, groene en grauwe erwten en capucijners met heel veel vuil, In- landsche tarwe, waar de witte poes (schimmel) dik opstond, duffe rogge en een weinig beste Amerikaansche tarwe. In Amsterdam zijn duizenden brooden op de stadsvuilnisbeld verbrand, omdat het zóó slecht was en zoo stonk, dat het zelf nog te slecht was voor beesten- vser. Aan den voorzitter van de Levens middelencommissie in Amsterdam is in een schrijven de voorspelling gedaan, dat zoo de granen in Amsterdam in voorraad zijnde, niet beter en oordeel kundiger behandeld en bewaard werden er een epidemische ziekte onder de be volking moet uitbreken, terwijl dit niet zal te wijten aan den bakker, maar uit sluitend zijn oorzaak zal vinden in de roekelooze behandeling van de granen. Het grootste spoorwegongeluk dat in ons land gebeurde. 't Was een lange trein, die Vrijdag morgen 10 uur 10 't station Hilversum uitstoomde aldus de Standaard. Er zaten reizigers in uit Groningen en Twente. Want te Amersfoort worden de treinen uit t noorden en 't oosten gecombineerd en via Baarn gaat 't dan op Amsterdam aan. Na Hilversum alwaar nog 'n wa gon werd aangehaakt zóó vol zaten de coupé's na Hilversum stopt deze trein (No. 101) nergens meer. Snelt hij ineen trek naar de hoofdstad door. Even voorbij Weesp gaat 'teen hoogen spoordijk op. De locomotief trekt op dit punt meestal langzaam en zwaar. Tot eindelijk op de brug over 't Merwede- kanaal 't hoogste punt is bereikt. Juist reed de locomotief de brug op toen met de volgwagens 't ongeluk ge schiedde. De spoordijk rechts, in de rich ting naar Amsterdam, schoof met kruin en al weg zeker wel 'n twintig a dertig meter landwaarts in. Hoe dat is geko men Of de geweldige regenval van de laatste dagen de dijk heeft losgewoeld of door welke oorzaak dan ook, deskun digen zullen dit hebben uit te maken. Natuurlijk zal straks een ernstig onder zoek naar de oorzaken volgen. 't W as alsof de dijk onder de machine wegzakte, vertelde de machinist. Dadelijk werd krachtig geremd. En 'n geluk nog, dat de locomotief de brug nog heeft be reikt, anders ware de geheele trein zóó in 't kanaal geschoven. De locomotief kantelde en beschadigde zóódanig de brug, dat men voor instor ting vreesde. De stoker wist de vuren nog te dooven, zoodat geen brand is ontstaan. Maar nu de volgwagens: de postwagen, vlak achter de locomotief gleed van den ingezakten dijk. Het achterste gedeelte drong in een derde klasse compartement. De volgende eerste en tweede klasse wagons stortten naar omlaag. Nog 'n wagon werd half van den dijk getrokken. Anderen ontspoorden. Slechts de achter ste wagons bleven staan. Boven den ingestorten dijk hingen de spoorrails. De dooden en gewonden. De aanblik, die dit tooneel opleverde, was ontzettend. Er heerschte eene niet te beschrijven verwarring. De reizigers, die geen ietsel hadden bekomen, snelden ot wrongen zich de coupé's uit, sommigen licht gewond door glasscherven of door den schok. Men liep angstig dooreen. Vragend, schreeuwend, wat er dan toch gebeurd was. Maar dit geroep werd overstemd door 't angstgeschrei dat op klonk uit de, gelijk wij zagen, geheel vernielde voorste wagens. „Nooit zal ik dat ontzettend tooneel vergeten", zeide een der passagiers. Slechts even na 't ongeluk waren er reeds soldaten ter plaatse. Juist hielden ze in de buurt oefeningen. Toen de kapitein de ramp zag, commandeerde hij zijn troep er heen te snellen in den loop pas. En de mannen hebben gedaan wat zij konden om allen, die zulks behoefden hulp te bieden. De Burgemeester van Diemen, Jhr. Bicker, had nauwelijks 't bericht van t ongeval vernomen, of hij waarschuwde den Geneeskundigen dienst te Amster dam, die terstond alles gereed maakte om te redden wat nog te redden viel. En al was juist langs den spoordijk heel wat telegraafdraad geroofd, zoodat tele- grapheeren moeilijk bleek, naar alle kanten werd toch hulp ingeroepen. Schepen, die in 't kanaal lagen of voorbij voeren, werden gerequireerd om de dooden en zwaar gewonden op te nemen. Sommige gekwetsten werden op brancards weggevoerd. 'n Heele rij dooden lag in 't gras langs den dijk', afschuwelijk verminkt, 'n Ontzettend gezicht I Soldaten zetten 't terrein af. u Ambulancetrein uit Amsterdam nam vele gewonden mede. Natuurlijk werd van verschillende tragische gevallen melding gemaakt Zoo werd 't lijk van een dame gevonden, wier hoofd geheel was afgeslagen. Een dame van middelbaren leeftijd was met groote moeite losgewerkt, waarna bleek dat direct het rechterbeen moest worden geamputeerd. De operatie geschiedde bij haar volkomen bewustzijn en de patiënte hield zich buitengewoon dapper, zóó zelfs dat de helpende doktoren zich verbaasden. De operatie verliep goed en was gelukkig beëindigd, toen de arme vrouw plotseling den geest gaf. Een andere reizigster werd na ongeveer een uur werken uit een eveneens zeef be narde positie bevrijd haar beide beenen waren zeer ernstig beklemd. Nog geen minuut van haar vrijmaking was ver streken, toen zij eveneens overleed. Tijdens haar redding had zij in volkomen bewustzijn met haar helpers gesproken. Een zwaargewonde, wien een been was afgereden, lag eenigen tijd in den stroo menden regen op een brancard en ver zocht voortdurend om een parapluie, omdat hij doornat regende. Enkele gewonden leden, door de ont zettende pijnen, aan vlagen van zins verbijstering. Een man, wiens beide beenen afgeknepen waren, vroeg aan aan zijn helpers, of er iets aan zijn voeten was, omdat hij daar zulk een vreemd gevoel in had. Een dame, die TER NEUZEN, 13 September 1918. - Bruinbrood en zijn bestanddeelen.

Luctor et Emergo | 1918 | | pagina 2