llit het Buitenland. Uit liet Binnenland. Uit de Pers. Uit de Provincie. Uit wraak hebben de Bolsjewiki het Engelsche gezantschap overvallen en het personeel in den kerker gesloten. Een kolonel is zelfs gedood. In antwoord daarop hebben de Engel- schen den Russischen afgevaardigde en diens secretaris geherkerd. De vroegere vrienden hebben dus erge ruzie. Volgens absoluut betrouwbare inlich tingen hebben de Geallieerden gedurende hun offensief vanaf den loden Juli tot den 21st,en Augustus 138.302 gevangenen, o. w. 2674 officieren gemaakt 2069 kanonnen, 1734 mijuenwerpers, 13.783 machinegeweren en aanzienlijke hoeveelheid munitie, levensmiddelen enz. vielen in hun handen. „Nooit heeft het huwelijksleven, aldus „La Croix" in Frankrijk, en mis schien wel in de geheele wereld zulk een crisis doorstaan. De lange duur van den oorlog, de ver spreiding der huisgezinnen, het ongebon den leven in de kampen, de ontmoetin gen in de ambulances, de gewoonte van echtscheiding gaan de meest heilige ban den verbreken en harten verwijderen, die elkaar steeds zouden hebben blijven beminnen, als zij zulke verzoekingen niet hadden moeten doorstaan. Men moet priester, dokter, advocaat zijn om die verschrikkelijke drama's te zien, die zich thans in talrijke families afspelen. De tragische werkelijkheid gaat alles te boven. Met ontzetting ziet men de toe komst tegemoet". Reuter meldt, dat Edwin Chamberlain, vlieger in het vliegcorps der Amerikaan sche marine, voorgedragen is voor het Victoriakruis en de medaille van het congres der Vereenigde Staten. Hij is de eerste Amerikaan en de eerste soldaat, die voor deze beide hooge eerbewijzen wordt voorgedragen. Chamberlain werd bij een vliegtocht boven de Duitsche liniën door twaalf Duitsche vliegtuigen omsingeld. Hij schoot vijf tegenstanders neer, maar moest dalen en kwam terecht tusschen een afdeeling Duitsche infante rie, die hij uiteenjoeg, waarop hij zijn toestel in brand stak en in een bosch vluchtte. Hij ontmoette echter drie Duitschers, die hij met zijn compas, dat hij als handgranaat deed voorkomen, deed afdeinzen. Twee Duitschers namen de vlucht, den derden Duitscher ont wrong Chamberlain het geweer, waarop hij den man als gevangene meenam. Onderweg vond hij nog een Fransch gewonde, dien hij op den rug nam en met wien hij zelfs een rivier overzwom onder lievig vuur, terwijl hij zijn gevan gene voor zich uitstiet. Hij werd behalve voor de twee hooge onderscheidingen ook voor promotie voorgedragen. HET NIEUWE MINISTERIE. Het nieuwe Ministerie is samengesteld als volgt Binnenlandsche Zaken: Jhr. Mr. Ch. J. M. Ruys de Beerenbrouck, Minister- President. Buitenlandsche Zaken Mr. Dr. H. A. van Karnebeek, Burgemeester van 'sGra- venhage. Financiën: Mr. S. de Vries Czn., Wet houder van Financiën van Amsterdam. Landbouw, Handel en Nijverheid, CrisiszakenH. A. van IJsselsteyn, Directeur van den Arbeid. Arbeid Prof. Mr. P. J. M. Aalberse. Onderwijs: Dr. J. Th. de Visser. Lid Tweede Kamer. Oorlog en Marine: Jhr. G. A. A. Alting von Geqsau. WaterstaatA. A. H. W. König, Hoofdingenieur Rijkswaterstaat. Justitie: Mr. Th. Heemskerk. KoloniënA. W. F. Idenburg. DE NIEUWE MINISTERS. Jhr. mr. Ruijs de Beerenbrouck (R. K.) is 45 jaar oud. Mr. de Vries (Antirev.) is 49 jaar. Jhr. Alting von Gensau (Kath.) is 54 jaar. Jhr. van Karnebeek is 44 jaar. Mr. Tn. Heemskerk (Antirev.) is jaar. Mr. Aalberse (R. K.) is 47 jaar oud. Dr. de Visser (chr. H.) is 61 jaar. Dhr. König (R. K.) is 51 jaar. Dhr. Vati IJselsteijn (Chr. H.) is 58 jaar en te Zierikzee geboren. Dhr. Idenburg (Antirev.) is 57 jaar en treedt thans voor de 3e maal als Minis ter van Koloniën op. KAMERCLUB VAN NEUTRALEN. Op aanstichting van den heer H. J. ter Hall, van de Neutrale Partij, zijn na eenige schriftelijke en mondelinge- gedacht en wisseling 'de nieuwe Kamer, leden F.' Bos, van den Plattelandersbond, W. H. de Buison jé, van den Economischen Bond, Ij. de Groot, van den Economi schen Bond, H. J. ter Hall, van de Neutrale Partij, Abr. Staalman, van de Middenstandspartij, mr. M. W. F. Treub, van den Economischen Bond, en W. Wijk, van het Verbond tot demomcra- tiseering van de weermacht, tot de slot som gekomen, dat er tusschen hen ge noegzame punten van overeenstemming bestaan om samenwerking gewenscht te doen zijn. Zij hebben daarop besloten zich te vereenigen in een Kamerclub van neu tralen, met behond van volledige vrijheid voor elk der partijen om bij verschil van oordeel over speciale punten van staatsbeleid een eigen standpunt in te nemen en om bij het zich openbaren van diepgaan verschil van inzicht om trent onderwerping van algemeen poli tiek beleid, zich van de club af te schei den. Tot voorzitter van deze club vau 7 leden is mr. Treub gekozen. MELKRANTSOENEERING. Er bestaan bij de Regeering plannen om, evenals het vorig jaar, gedurende de wintermaanden wederom een melk- rantsoeneering in te voeren. Het rantsoen zou dit jaar kleiner zijn dan het vorig jaar. Waarschijnlijk zal in de maand October met de rantsoeneering een aan vang worden gemaakt. DISTRIBUTIE VAN VLEESCH. Naar het „Vad." verneemt is de dis tributie van rund- en paardenvleesch vrijwel voor elkaar en wacht nu op bonboekjes. Zoodra een gemeente met haar bonboekjes gereed is (als prikkel voor de gemeentebesturen om met deze zaak voortgang te maken is deze regeling getroffen) zal haar het te distribueeren vleesch worden toegezonden. Zoo zal Amsterdam reeds op 18 September a.s. distributievleesch hebben. PETROLEUM-AANVOER. De N. R. Crt. verneemt, dat de onder handelingen met Oostenrijk over den invoer van een groot kwantum petroleum wellicht 5000 ton, goede kans van slagen hebben. De totstandkoming van eene overeenkomst wordt slechts vertraagd doördat, in verband met de ministerie wisseling, niet besloten kan worden tot de verleening van credieten. Verdere vertraging zou te betreuren zijn, omdat de petroleum dan niet voor den winter hier kan zijn, de winter weder trans portmoeilijkheden zal meebrengen en juist b.v. de landbouwers ten zeerste gebaat zouden zijn bij de aankomst van zulk een kwantum petroleum voor den winter. De doorvoor door Duitschland is ver zekerd. VEE. De Min. v. Landbouw heeft aan de burgemeesters een circulaire gericht, waarin hij mededeelt dat hem van het Rijkskantoor voor Vee en Paarden voort durend berichten bereiken, dat telken male vee vervoerd wordt zonder dat daarvoor de benoodigde vervoervergun- ningen zijn verstrekt. De zoo noodige controle op den veestapel kan derhalve niet of slechts op gebrekkige wijze plaats vinden. Tevens zou door onvoldoende politietoezicht tegen overtreders van het vervoerverbod geen proces-verbaal wor den opgemaakt. De Minister verzoekt den burgemeester met nadruk de politie streng te doen toezien op strikte handhaving van het vervoerverbod van alle soorten van vee, waaronder ook te verstaan zijn varkens en biggen boven 25 K.G. gewicht, tegen overtreders proces-verbaal op te maken en de desbetreffende dieren in beslag te nemen en van ieder geval hem onmid- delijk in te lichten met opgave van de namen der overtreders. DE GOEDKOOPE TIJD BREEKT AAN. We gaan er op vooruit. Ze zeggen dat de tijden duurder worden, en bij het inkoopen van huiselijke zaken het geld weg smelt als ijs in' de zon, doch dit zijn hoogstens menschen, die het leven van slechts één kant bekijken. Neen, we gaan er op vooruit. Het leven wordt goedkoop, bar goedkoop. We gaan een tijd tegemoet, waarop we alles voor niets krijgen, inderdaad voor niemendal. En nu kunnen we er ook gaan gelooven, dat de tijd niet ver meer af is, waarop we bij onze inkoopen nog geld toe zullen ontvangen. In verschillende Nederland- sche bladen toch hebben we de laatste dagen een advertentie kunnen lezen van de Berlitz-school, dat er „kosteloos En gelsche les" zal worden gegeven. Stel je voor, Engelsche les voor niemendal 1 Waar vindt je dat goedkooper? En de Berlitz-school legt er geld op toe, de advertentiekosten behoef je niet eens te betalenMet aandrang raden wij nu iedereen aan de advertenties in de dag bladen nauwkeurig te volgen, want zonder twijfel zullen wij' nu eerstdaags te lezen krijgen, waar Èngelsche sprot, Engelsche bokking, Engelsche whisky, Engelsche pepermunt en misschien ook Engelsche cakes en plumpudding, „koste loos" zijn te verkrijgen. Ze zeggen, dat de Engelschen onze schepen hebben afgenomen, dat de Engelschen ons geen graan willen toesturen en de Engelschen bommen kosteloos hebben neergegooid op Zierikzee, Goes en Sluis en mijnen langs onze kust en op papier onze koloniën reeds hebben gegeven aan Japan... hin'dert niet, nu dat er wordt begonnen met „kosteloos Engelsche les" heeft Engeland ieders liefde. (Zelandia). Dr. A. KUYPER. In den nacht van Donderdag op Vrijdag heeft dr. A. Kuyper, die van zijn vacantie- reis uit Duitschland terugkeerde, te Oldenzaal vertoefd. Vrijdag is hij naar Den Haag ver trokken. DE EENHEIDSSIGAREN. De „Telegr." spreekt het bericht tegen, dat de verkoopprijs der eenheidssigaren niet vijf, doch zes cents zou bedragen. Aanleiding tot deze onjuiste mede- deeling is wellicht geweest, dat de wachtgeld-commissie uit de sigaren- industrie aan de Regeering had voorge steld de eenheidssigaren aan de winke liers te leveren tegen f 45 in plaats van, f40 per mille, in welk geval de verkoop prijs 6 cent zou worden. De Regeering heeft dit voorstel ge weigerd. Wij vernemen nog, dat de Regeering aanvankelijk voornemens was de een heidssigaar tegen 4 cent per stuk voor het publiek beschikbaar te stellen. De fabrikanten hebben tegen dit plan zulk een scherpe oppositie gevoerd, dat het werd opgegeven. VOOR ONS OF VOOR DE BUREN? De firma Lion to Boxmeer is begonnen met het invriezen van rundvleesch, dat met wagonladingen vol aankomt. Boven dien worden soms 1000 schapen per dag geslacht. DE JAARBEURS. Naar het „Utr. Dagblad" verneemt, zal de deelneming aan de derde Jaar beurs nóg grooter worden dan die aan de beide vorige Jaarbeurzen. Het aan tal opgegeven monsterkamers voor de derde Jaarbeurs bedraagt thans reeds tusschen de 850 en 900, terwijl deze geheele maand nog gelegenheid bestaat zich te laten inschrijven. Het laat zich dan ook aanzien, dat het totale aantal de 1000 verre zal overschrijden. De tweede Jaarbeurs had ruim 900 monster kamers, toen de gelegenheid voor in schrijving gesloten werd. EEN NIEUWE BADPLAATS. In „Eigen Haard" geeft de heer D. J. van der Ven eene beschrijving met platen van de nieuwe badplaats-in-wor- ding „De ijzeren Man". Het is een uit gestrekt meer, ontstaan door het vol- loopen van een door gestadig werken van een reusachtige baggermachine ge vormde uitholling op de voor militaire oefeningen bestemde Vughtsche heide. Volgens de beschrijving is het een buiten gewoon mooi, geheel door bossehen omringd meer van 54 hectaren opper vlakte. Er is reeds een paviljoen, dat door velen uit Den Bosch en Tilburg bezocht wordt en een volgend jaarjdoor een hotel-restaurant met terrassen en bordessen vervangen zal worden. Reeds nu is er gelegenheid tot baden. Een scherp vonnis. In de „Residentiebode" lezen we het volgende De directeur-generaal van den Land bouw, Dh. Vau Hoek, heeft ter jaar vergadering van de Zeeuwsche Maat- sche Maatschappij van Landbouw mi nister Posthuma's beleid scherp ge- critiseerd. Het „Huisgezin" vestigt daar als volgt de aandacht op Het was, zei de heer Van Hoek, vpor de vervulling van zijn ambt zeer wenschelijk, met de 'landbou wers in aanraking te komen en de stroomingen onder hen te kennen. Te meer noodig was dit, daar de directie van den Landbouw betrek kelijk weinig met de crisis te doen heeft en door de oprichting van het Bureau voor Crisiszaken zich aan de werken des vredeskan blijven wijden. Dit laatste is noodig, doch gevaar bestaat, dat het contract met de landbouwers verloren gaat. Kan, zonder den minister te noe men of diens daden te bespreken, scherper critiek op diens beleid worden uitgeoefend Er is een directie van den Land bouw, er is een directeur-generaal, die de landbouwers hun toestaan en behoeften kent en die als het ware is aangewezen met hen voe ling te houden, hen te raden en met hen overleg te plegen, Welnu deze man, deze deskundige bij uitnemendheid, wordt in de be langrijke zaken, die het wel en wee van den landbouw en daardoor van het land raken, voorbijgegaan. Men laat hem de werken des vre- des, de paardenfokkerij, de ontwa tering enz., en stelt een Schim van der Loeff en anderen, die van land bouw en landbouwers niets weten als opperste scheidsrechters, als de beslissers in hoogste intantie aan. In welke wereld leven wij toch, dat de minister zijn aangewezen ad viseurs links laat liggen en aan ter zake wildvreemden zijn volle en zoo slechts geplaatst vertrouwen schenkt Wij raken het contact met deland- bouwers kwijt, klaagt Dh. Van Hoek. Geen wonder dat de zaken slecht marcheeren en dat de ontevredenheid onder de landbouwers groot én alge meen is, ja de ontevredenheid overal in stad en land voortdurend stijgt. Want, is eenmaal de gang van zaken bij de productie bedorven, dan helpt géén distributie, maar de consumptie komt zonder pardon in 't gedrang. Is uitvoer noodzakelijk Dikwijls genoeg krijgt men, wanneer men betoogt, dat wij moeten uitvoeren, ten einde de noodige steenkolen uit Duitschland te ontvangen, ten antwoord de productie van onze mijnen is vol doende voor den huisbrand, voor de verlichting en voor het in standhouden van het allernoodzakelijkst spoorweg verkeer en het is dan maar beter, dat de fabrieken stilstaan dan dat wij van de levensmiddelen, die wij zoo bitter noodig hebben, aan het buitenland moe ten afstaan. Wat het voor ons land beduiden zou, moeten stilstaan schijnt door zeer velen niet te worden beseft. In de eerste plaats zou het directe gevolg zijn, dat duizenden en duizenden, die in de stop gezette industrieën hun bestaan vinden, geen cent meer zouden verdienen en in absolute onmogelijkheid zouden komen, om de goede dingen, die wij dan in het land zouden behouden te koopen, Maar in de tweede plaats vergeet men, dat een groot aantal zaken, die wij even noodig hebben als brood, aardappelen; kaas, eieren, enz. door de fabrieken worden vervaardigd of voor het gebruik worden geschikt gemaakt, en dat wij, daar de invoer vanuit het buitenland voor ean groot gedeelte heeft opgehou den, bijna uitsluitand op de productie onzer Nederlandsche fabrieken zijn aan gewezen. Om slechts enkele voorbeel den te noemenwat zouden diegenen, die thans zoo sputteren tegen onzen uitvoer, er van zeggen, wanneer op een gegeven oogenblik eens een aanzienlijk gedeelte van de fabrieken, die rijwielen schoenen, lucifers, kaarsen, zeep, en glas vervaardigen, moesten worden stopgezet met het resultaat, dat de prijzen van al deze artikelen, voor zoover zij nog te krijpen zouden zijn, pijlsnel in de hoog te zouden den gaan? Wat zou men er van zeggen, wanneer onze toch reeds zoo zwaar beproefde textielindustrie liet werk geheel zou moeten staken en on ze suikerraffinaderijen werden stopgezet Het komt er op neer, de quaestie zui ver te stellen en de feiten nuchter on der de oogen te zien. Wanueer wij niet bereid zijn, ons in het gebruik van eenige levensmiddelen beperkingen op te leg gen, die zeer zeker hoogst onaangenaam zij en waaronder velen zullen lijden, maar dio toch in ieder geval dragelijk zijn, dan zullen wij geene steenkolen uit het buitenland ontvangen. Wanneer Engeland niet, gelijk het geval is, zelf eene kolencrisis doormaakte, en het dus in staat was ons kolen te leveren, zou het dat evenmin voor niets doen als Duitschland. Het gevolg van dat alles zou wezen, dat niet alleen een ontzet tende werkeloosheid zou intreden, maar dat wij ons bovendien wat andere be hoeften betreft, veel ernstiger beperkin gen zouden moeten opleggen, dan thans het geval zal zijn met die levensmiddelen. En nu hebben wij alleen nog maar van steenkolen gesproken. Behalve steen kolen krijgen wij echter ook ons zout (men denke hierbij ook aan het inzouten van visch en groenten), hout, ijzer en landbouwmachines uit of door Duitsch land eu bovendien moet een groot ge deelte van onze meststoffen en moeten vele van onze onontbeerlijkste medicijnen uit dat land komen. Wij meenen hiermede te hebben aan getoond, dat uitvoer voor ons land nood zakelijk is, tenzij iemand een middel weet, om ons datgene wat wij van Duitschland of van Amerika of Engeland noodig hebben, te verschaffen, zonder dat wij er iets voor behoeven op te of feren, Voor de velen, die steeds tegen onzen uitvoer sputteren, biedt zich hier een kansje. Wie in die richting een middel weet, behoeft, om zoo te zeggen, zijne voorwaarden maar testellen. Het Nederlandsche volk zal hem met pleizier een paar millioen in het hanje geven. (Nederl.) Kan het cynischer Berucht is de vrijzinnige schaar waar mee onder de oude kiesbedeeling de stemdistricten zoo werden geknipt als dit voor de liberalen het meest profijte lijk was. Vooral heeft treurige vermaardheid het debat overal de herziening van de Kiestabel in 1885, toen de gansche lin kerzijde except Mr. Van Weideren Rengers zich verzette tegen het denk- bééld om Schiedam met omliggende ge meenten los te maken van liberale Rot terdam en tot een zelfstandig district te proclameeren. Toen verklaarde een der sprekers met cynische openhartigheid als er ge grabbeld wordt, grabbel ik mee. Diezelfde geest van slechte partijpoli tiek leeft nu nog. De vraag is aan de orde of niet con sequent in ons kiesstelsel de Eerste Kamer volgens de evenredige vertegen woordiging dient te worden saamgesteld. Welnu, het vrijzinnig-democratisch weekblad „Thorbecke" geeft daarop dit verbluffend bescheid „Men ziet, dat de Staten van Zuid- Holland waarschijnlijk in meerderheid Links zullen worden. We zullen dan, over eenigen tijd, een Linksche meer derheid in de Eerste Kamer krijgen, terwijl in de Tweede Kamer Rechts wel geen meerderheid heeft, maar toch de krachtigste partij-combinatie vormt. Natuurlijk is het op den duur onge- wenclit, dat de meerderheid in Tweede en Eerste Kamer verschillen ook de krachtigste Regeering wordt daardoor bemoeilijkt. Zoolang men de scheidingslijn Links- Rechts blijft trekken zal de linker zijde natuurlijk niet te vinden zijn voor eene zoodanige wijziging van Grondwet of Kieswet, dat de Eerste Kamer stellig Rechts wordt in meer derheid." „Recht of onrecht, billijk of onbillijk, logisch of onlogisch, ik ben voor dat stelsel, dat mijn partij de beste kansen" daarop komt de Thorbeckiaansche wijsheid neer. Kan het cynischer In de op a s. Donderdag, des voormiddags ten 10 uré te houden openbare vergadering van den gemeenteraad alhier komen de vol gende punten in behandeling 1. Notulen. 2. Aanbieding der gemeente-begrooting voor 1919. 4. Vcorloopige vaststelling der gemeente- begrooting over 1917. 5. Verzoek van I. de Groot tot aansluiting van zijn ambtswoning aan het Rijkstelefoon net. 6. Voorstel tot verkoop van teekenbe hoeften. iVoorstel inzake verhooging van de wedde van de vroedvrouw voor de kom der gemeente. 8. Voorstel inzake de uitkeering van de Zeeuwscb Vlaamsche TramwegMaatschappij. 9. Verzoek van eenige ingezetenen tot het aanleggen van oen welput aan de Baan- dijk. 10. Verzoek van de firma Van de Sande tot het leggen van een riool in gemeente grond. 11. Verzoek van de wed. I. S. Standaert tot aankoop van in erfpacht uitgegeven grond. 12. Verzoek van de bewaarschool-vereeni- ging om een subsidie nit de gemeentekas. 13. Verzoek van J. A. van Rompu tot aankoop van gemeentegrond. 14. Verzoek van de vereeniging van han delsonderwijs om een subsidie uit de ge meentekas. 15. Verzoek van J. van Luik en M. de Jonge om het terrein langs de Scheldekade onderhands te verpachten. 16. Verzoek van Van den Eeckhout om uitweg langs het z.g. kerkeland. 17. Voorstel inzake het verleenen van steun voor de lichtvoorziening te Driewegen, Baandijk en Sluiskil. 18. Vaststelling kohier schoolgeld L. O. III tijdvak. b 19. Ontheffingen belastingen. 20. Reclames belastingen. De uitslag der aanbesteding van 42 woningen op Zaterdag 7 September 1918, des voorm. ten 11 ure, ten stadhuize alhier, was als volgt Perceel 1. Metselwerk: Blok 1, 3. 1, 1, 1, 1, 1, f38450, W. P. Nieuwelink. 12283, Gebr. Kolijn. 1, 12485; 2, f 11460; 3, f11963, Gebr. v. «I. Velden. 12510; 2, f10842; 3, f11676, P. M. Oostdijk. 1, 2 en 3, f47500, P. J. en J. H. Rijnberg. Metsel- en timmerwerk. Blok 1, f49500; 2, f44100; 3, f46200, II. C. Wisse en P. F. Voet, Kloosterzande en Zaamslag. f51500, II. Kaijser. 48769, F. Rotneijnsen. 479902, f 42163 3, f 44758, Gebr. v d. Velden. „50148; 2, f43429; 3, f46316, P. M. Oostdijk. „45540; 2, f40408; 3, f42320, J. A. Elfrink. f46844; 2, f40923; 3, f43476, I. P. Castelijn en J. K. Kaijser. f49900; 2, f44600; 3, f46600, A. v. d. Walle, Hulst. f50465; 2, f43702; 3, f46610, C. C. Nobels. 1, f45446; 2, f40405; 3, f42280, J. A. Meertens. Generale massaf 148,765, Gebr. Nieuwelink, Hoek f140,773, C. C. Nobels; f 139,300, A. v. d. Walle, Hulstf 138,800, P. F. Voet en H. C. Wisse, Zaamslag en Kloosterzande f 135,400, Gebr. v. d. Veldenf 134,774, P. M. Oostdijk f 134,764, P. Korsten, Rotterdam f 134,328, F. Romeijnsen f 131,013, J. W isse, Zaamslag f 131,000, zonder verf- werk, J. Willemsen, Vlissingen f 130,646, J. P. Castelijn e. a.f129,700, zonder verfwerk, J. Looij's, Vlissingen f 129,000, zonder verfwerk, J. N. B. Bijl, Vlissingen f 128,240, J. A. Flfrinkf128,131, J. A. Meertens. Blok 2, f 20650, Gebr. van 't Hof, Hoek. 21387, H. van Luik, Axel. 23350, A. van 't Hof, Axel. 26600, H. Kaijser. 24353, F. Romeijnsen. „27265; 2, f23415; 3, f25140, C. C. Nobels. „24500; 2, f21252; 3, f22617, P. C. Wiemeersch, Axel. „22530; 2, f19950 3, f20610, J. A. Meertens. 26000 2, f 23000 3, f 24500, K. Dieleman, Zaamslag. Perceel 3. IJ z e r w e r k. Blok 1, f1388 2. f1180; 3, f1273, Dhaezc 1, f 1370,63 2, f 1164,893, f 1255,74^ I. Butler. 1, f1370; 2, f1174; 3, f 1267, J. Harte. 1, f1390; 2, f1180; 3, f1275, J. J. Verlinde. Perceel 4. Zink- en Loodgie- terswerk. Blok 1, 2 en 3, f520^ I. Guequierre Kuijk. 1, f2075 2, f 1935 3, f1798, J. Knijf, Zaamslag. 1, f1818; 2, f1578; 3, f1698, A. Dhaeze. 1, f2555, wed. Guequierre. Perceel 5. Schilderwerk. Blok 1, f 7100, J. J. Verjaal. 1, 2 en 3. f18740, J. J. Verjaal. 1, f4550, C. Dees, Zaamslag. B, 1, 3, 1, 1, 1, 1, 1, De buit der Geallieerden. Amerikaansche bluf. TER NEUZEN, 10 September 1918. 3, 1, 1, 1, Perceel 2. Timmerwerk.

Luctor et Emergo | 1918 | | pagina 2