Mengelwerk. Kerk, School en Zending. Gemeenteraad van Ier Neuzen. Gemeenteraad van Zaamslag. Advertentie n. Burgerlijke Stand. Aardappelen. Vervoer Appelen. Openbare Yerkooping. 70 Kanadaboomen, 50 Kanadaboomen, Geen weelde-artikelen. R"^Merkwaardigst is, dat de koopliet- hebberij bijzonder groot is en prijzen worden besteed, die voor nieuwe para- pluies worden betaald. Dat zal trekken Loop der bevolking van Ter Neuzen. PREDIKBEURTEN. langs denzelfden weg te V\ ychen bij den vorigen eigenaar teruggekeerd, echter met dit verschil, dat het dier nu zwem mende de Maas te Grave is overgestoken. Voorbeeldig kommies. Te Neeritter, bij de Belgische grens, is eer'gisterennacht de kommies 3e kl. p g a aldaar gestationeerd, door de marechaussee op heeterdaad betrapt bij het stelen van een koe uit een weide. Hij zou de koe over de grens smokkelen en daar aan een Duitschen smokkel- „fficier verknopen. In dezelfde weide liepen nog een vijftal koeien, die dien „acht ook zouden worden overgebracht G. is naar de gevangenis te Roermond overgebracht. In de gemeente Spijk, bij Gorichem was geen brandspuit. Bij voorkomenden brand moest steeds door andere gemeen ten geholpen worden. Na gehouden spoedbijeenkomst van den Raad zijn thans twee spuiten aangekocht. Steeds erger! Men meldt uit Haarlem aan de „N Crt Jaarlijks worden in het verkooplokaal aan de' Bilderdijkstraat te Haailem 111 openbare veiling verkocht, de v°°r*er' oen gedurende bet voorafgaande jaar oor reizigers achtergelaten in rijtuigen der II IJ S. M. De reizigers schenen in vergeetachtigheid niet te verbeteren In 1911 lieten ze achter 2400 parapluies en 700 wandelstokken in 1915 was het aantal parapluies gestegen tot 28011en dit jaar zullen worden verkocht 3000 parapluies en 800 wandelstokken, onge acht 260 jassen en mantels, die deze lieden achterlieten, benevens honderden handschoenen, tasschen, boeken, gereed schappen, kleedingstukken en g Rabarbertabak. Naast bet kersenblad zal ook liet rhabarberblad in het tekort aanjagen de rookingrediënten gaan voorzien, li? de Betuwe wordt de rhabarber volop opgekocht om tot tabak te worden ver werkt. Met zijn tijd mee. Als een bijzonderelieid wordt gemeld, dat de bijna 52-jarige schilderpatroon, de lieer II ten H&m, te Barneveld, ge slaagd is voor het examen Teekenen M. O. (akte M. A.) Houten banden. Wij lezen in „Het Dagblad" voor Noord-Brabantr niiiö nn De Rijwielhandelaar G. F. Hille, op den Ginnekenweg 10, beeft den alleen verkoop voor Noord-Brabant van bouten fietsbanden op zich genomen heb ben zoo'n band geprobeerd en 1 et moet gezegd, het berijden er van viel nog al mee. De band is samengesteld uit een aan tal op passende wijze onderling verbon den, volgens cirkelsegmenten en in dwarsdoorsnede gelijke stukken bout, ze hebben de dikte van een gewonen rijwielband en doordat zijgrijs gevi i t 7.nn, kan men geen verschil zien. Die banden kunnen heel gemakkelijk op elke rijwielvelg gelegd worden. Dat geschiedt door houtschroeven, die door de velgen been worden geboord Van spijkers op den %veg heb je last en glas rijdt je heel pac.fiek tot Je kfint je fietspomp verkoopen - Nooit In Pruisisch-Geldersche grensplaatsen zijn eenige fabrikanten begonnen aan hun Nederlandsclie arbeiders, die dage- lijks over de grens trekken, om bij ben té werken, een broodtoeslag van 7o0 gram per week te verstrekken. Maar nu ik meet. Maar nu ik weet, dat Gij den storm [bebeerscht Zelfs in het hevig woeden •Dat Gij, al slaan de golven nog zoo boog, Ook dan mij zult behoeden Dat G'ondanks ruw geweld, uit 'tgru- [welijkst kwaad Het goede doet ontspruiten, Nu kan ik, als de nacht tot rusten noodt, Vertrouwend d'oogcu sluiten. Nu 'k weet, dat diepe wijsheid 't zegel [drukt Op al uw doen en denken Dat Gij, Algoede, wie naar wijsheid zoekt, Uit deze Bron wil drenken Dat Gij den moede sterkte geeft en [kracht Hem, wien de krachten falen, Nu zie ik, bij 't ontwaken steeds met [vreugd Uw eerste morgenstralen. Nu 'k weet, dat, wat mijn deel op aard' [ook zij, Uw Geest mij b 1 ij f t geleiden Dat Oij mij kracht doe putten uit Uw [kracht, Waar 't leven roept tot strijden; Dat al, wat m'overkoom' uitloopen moet Op eeuwig zalig leven, Nu kan ik, Heer, blijmoedig, onverzwakt, Uw liefde m'overgeven. II. J. MONSJOU. De lieer J. R. Goris Tlieol. docto randus, thans beroepen predikant bij de Geref. Kerk te Schoondijke, is Woensdag na afgelegd examen door de classis Axel toegelaten tot de bediening des woords. Zondag 29 September zal D. V. de be vestiging en intrede te Schoondijke plaats hebben. Zitting van Donderdag 5 September des avonds ten 7 ure. Tegenwoordig alle leden behalve de lieer D. Scbeele Az. die met kennisge ving afwezig is. Voorzitter de lieer J- Iluizinga, die de vergadering opent. De notulen der vergadering d.d. 2o Juli worden vastgesteld. Deze vergadering is in hoofdzaak samen gekomen naar aanleiding van verschil lende verzoeken der bewoners van Sluis kil, Driewegen en Baandijk, benevens van eenige ingezetenen uit de kom om te komen tot electrische verlichting. Het plan voor Sluiskil is begroot op f 89000.dat van Driewegen op 35000.— en dat van Biandijk op f 19000.—. De vertegenwoordiger der maatschappij Electra licht deze zaak nader toe, doch daar voor den Raad nog geene voldoende gegevens aanwezig zijn om thans eene beslissing te nemen, wordt de vertegenwoordiger verzocht eene meer gedetailleerde begrooting van installatie op te maken, benevens eene juiste ex ploitatierekening, en deze met eene com missie uit den Raad nader te bespreken. Sluiskil vraagt garantie voor liet te leenen kapitaal en subsidie voor de exploitatie kosten. Driewegen en Baandijk wensehen dat de Raad de geheele installatie en exploitatie voor zijne rekening neme. De commissie die aangewezen wordt om nadere inlichtingen in te winnen bestaat bij benoeming naast de commissie van bijstaud uit de lieeren Nolson, Geelhoedt en de Bruijne. Hierna is de vergadering gesloten. gruis. en je reparatiedoosje weggooien 'n lek, altijd 'n keiharde baud Keihard' ja dat zijn ze, deze houten ''"Ëiw.oobuig ik een band van rubber heb, boud ik dezen. Maar als deze band versleten zal zijn, neem ik toch een houten, want beter is op een houten band flets te rijden dan de fiets te missen. Deze uitvinding van de bouten fietsbanden kan als een red middel in den nood worden beschouwd en zal door velen met graagte als zoo danig worden aangegrepen. Zes millioen Eerbeek, het tussclien de heuvels van de Veluwe liggende dorpje is plotseling zes' millioen gulden rijker geworden. Zij kwamen uit richting Apeldoorn aan rollen werden door een ^Koffiemolen van de II. IJ- S. Maatschappij getrokken en thans is men druk bezig onder zorg vuldige bewaking de millioencn te ver voeren naar de papierfabriek. Daar zullen de duizenden zilverbons ter waar de van zes millioen gulden kennis ma ken met de snijmachine, waarna er een pap van gemaakt wordt, dat in blank papier verandert. Met een paar vveken baalt men suiker bij den kruidenier in zakjes van op nonactiviteit gestelde zil- verbons. Sic transit Omkooperij Een dametje uit de hoofdstad meldde zich aan bij een commies der rijksbe lastingen te' Edam ze bood liern weke lijks f 100 als hij maar geen toezicht hield op bet smokkelen van vlee«cli. Het onderhoud zou plaats hebben in de woning van den commies. Daar bevon den zich toen, verdekt opgesteld, een collega-commies en de veldwachter, die het gesprek van a tot z hoorden. Gevonden hazen. Te Sommelsdijk zijn van L. T. in be- slag genomen drie hazen, welke hij beweerde gevonden te hebben. Ned. Herv. Kerk. Beroepen Te Krommenie, A. Ie Gras, te Egmond a/d Hoefte Berkhout, W ,1. Roobol, te Abbenbroek te Vollenhove, II. W. te Winkel, te Nijekaskete Ezinge, J. Werkman, te Scbalsum. BedanktVoor Oud-Beijerland, S. Ren ner, te Mastenbroek voor Ouddorp, A. M. den Oudsten, te Nijkerk voor Uitwijk, J. II. Huygens, te Oud- en Nieuw-Gastel voor Babyloniënbroek, W. ten Boom, te Made voor Jaarsveld, J. H. Gunning, te Hoogcveen; voor St. Michielsgestel, E. v. Meer, te 's Gravemoer voor Slecuwijk, J. J. Kloots, te Langerak. Geref. Kerken. Beroepen: Te Raard. K. Minnema, te Garijpte Dronrijp, B. Heeres, te De Lier'; te Zuidbroek, J. J. Bouwman, cand. te Uithuizen te Wilnis, G. F. Kerkhof, te Oost- en West-Souburg. Bedankt: Voor De Krim, N. Y. van Goor, te Groningenvoor Den Ham, G. II. Dijkstra, te Lioesens voor Hoek van Holland, J. H. A, Boscli, te Andel. Christ. Geref. Kerk. BeroepenTe Urk, Pde Smit, te Lisse Aangenomen Naar Vlissingen,L. Kroes, cand. te Den Haag. Bedankt: Voor Harlingen en voor Zeist, H. J. L. de Vries, te Hilversum. Benoemd tot onderwijzer(es) Te Apeldoorn, mej. A. G. v. d. Werf, te IJmuiden te Bodegraven. H. Reeders, te Zegveldte Putten, mej. v. d. Berg, te Arnhem en K. Esmeyer, te Ermelo te Ter Neuzen, mej. N. Koelmans, aldaar te Uithuizermeedeii, I). E. v. d. Zaag, te Middelstum te Bleiswijk, mej. V Ver doold, te Rotterdamte Kollum, H. Meyers, te Zevenhuizente Wirdum, mej. A. Krijger, te Leeuwarden. Centrale Diaconale C onferentie. Woensdag werd te Utrecht de 29e centrale Diaconale conferentie der Geref. Kerken gehouden. De lieer P. J. J. Meij uit Arnhem presideerde. Dr. J. C. de Moor van 's Gravenliage was aan wezig als adviseur en kweet zich uitne mend van zijn taak. Van de 700 diaco nieën waren er 91 vertegenwoordigd. De vergaderzaal was gevuld met onge veer 350 personen. Uit Zeenwscli.Vlaan deren waren afgevaardigden uit Axel, Terneuzen en Zaamslag aanwezig. O. m. werd eene uitvoerige bespreking gevoerd over liet onderwerp „De eiscli der geheimhouding van de namen der ondersteunden mede in ver band met deelneming aan de Armenraad". Voor geheimhouding en liet verschil in aanmerking nemende tussclien groote en kleine steden, was liet resultaat van deze bespreking. D vergadering was opgewekt en leer rijk. Week van ernst. In verband met den nood der tijden wordt in het laatst van September te Harlingen een „week van ernst voor bereid. In de Ned. Herv. Kerk zullen een vijf tal samenkomsten gehouden worden, waarin door predikanten van onderschei den kerken liet woord zal worden ge voerd. Op het tweetal bij de Geref. Kerk te Vlissingen, alwaar voor de twee va catures slechts één predikant zal worden beroepen, zijn geplaatst A. B. M. Kok te Velzen en M. Hummelen te Heeren veen. Zitting van 3 September '18. Tegen Dinsdag waien de heeren raadsleden bij vernieuwing opgeroepen om, met het oog op de lichtvoorziening niet alleen van Zaam slag, maar c: van de gehuchten Veer en Reuzenhoek, met den heer Kruijf, vertegen woordiger van de N. V- „Electra" te Vlis singen, te nfereeren en te hooren de nadere begrooHrg voor eene electrische installatie. Alle leden waren aanwezig. Na opening door den voorzitter en lezing der notulen werd een schrijven voorgelezen van den heer J. P. Geelhoedt, waarin hij dank zegt voor zijne benoeming tot admini strateur van het levensmiddelenbedrijf en die benoeming aanvaardt. Een schrijven van dhr. C. J. de Vries houdt eene dankbetuiging in voor de verbetering van zijn salaris. Hsewel de heer Kruijf nog niet aanwezig is, opent de Voorzitter de bespreking over de lichtvoorziening. Hij begint met uit te spreken, dat de lieeren in de laatste dagen nog eens hebben kunnen nadenken over de plannen, die aanhangig zijn. Uit de besprekingen, die volgen, blijkt, dat er nog andere gedachten worden geopperd dan op de vorige raadsvergadering zijn uit gesproken. Men bespreekt de mogelijkheid om op Zaamslag, Veer en Reuzenhoek ieder een kleinere motor te plaatsen en zoodoende het bedrijf in drieën te splitsen. Dan zouden minder palen en geleidingdraden noodig zijn. Maar omreden dan op elk der drie plaatsen drie gebouwtjes noodig zouden zijn en drie machinisten zouden moeten bezoldigd worden, gelooft men, dat het wel het meest wenschelijk is, om de motor op Zaamslag te plaatsen en van uit dit centrum den omtrek van electrische stroom voor verlichting te voor zien. Dit moet voordeeliger uitkomen. De heer Kruijf komt ter vergadering. Uit zijn mededeelingen blijkt, wanneer op Reuzenhoek en Veer op 100 aansluitingen ken gerekend worden, dit den prijs der uit voering voor deze gehuchten zou verhoogen met f30.000 (Zaamislag alleen f45,000, ge rekend op 225 aanslutingen.) Wat de materialen betreft, deze kunnen voor de kom der gemeente spoedig geleverd worden, wijl die op 't oogenblik voorradig zijn. De transformatoren voor de verlichting op Reuzenhoek en Veer echter kunnen nog wel eens eeü poosje op zich laten wachten. Nederland kan ze niet meer fabriceereu door gebrek aan koper; Duitschland levert ze niet meer. Ze zijn nu in Zwitserland besteld en kunnen via Frankrjjk Holland bereiken. Wanneer? Dat is niet bekend. Wat de prijs van de materialen betreft die wil de firma leveren tegen inkoopsprijs met 10°/o verhooging. Men merkt nog op, dat sommigen beweren, dat het gegalvaniseerd ijzerdraad reeds binnen 3 jaar verstreken is. Wanneer echter de laschpunten, waaraan de meeste slijtage voorkomt, van tijd tot tijd worden nagezien, kunnen ze zeker 10 jaar meegaan. Dat het ijzerdraad geen ongeschikte geleider is, blijkt wel daaruit, dat in de toekomst, speciaal voor hoogspanning, voornamelijk van ijzerdraad zal worden gebruik gemaakt. Men doet dit reeds allerwege- Wanneet zal Zaamslag nu licht hebben? De maatschappij zal er voor zorgen, dat reeds 16 Nov. licht zal geleverd worden. Ze kan er echter onmogelijk voor instaan, dat allen dan reeds zullen zijn aangesloten maar die dan aangesloten zijn, krijgen licht. Een natuurljjk gevolg van de omstandigheden, waaronder we leven, is, dat Zaamslag eerst, en daarna Veer en Reuzenhoek zoo spoedig mogelijk geholpen worden. Wat den bouw betreft, waarin de installatie zal worden ondergebrachtdeze. zal worden uitgevoerd door ambachtslui van Zaamslag. Wenschelijk is, met het oog op den spoed, dat er eendrachtige samenwerking zij tus- schen leverancier, gemeentearchitekt en bouw lieden. Het water dat noodig zal zijn voor ver koeling van den motor en het wasschen van het gas zal men verkrijgen door het graven van een paar wellef of men zal het aan voeren uit de gemeenteputten bij de muziek tent. In verband met den prijs van 75 cent per week, kan nog gezegd worden, dat men gedurende de zomermaanden den stroom kan doen afsluiten en men dan niet behoeft te betalen. De ondervinding heeft echter ge leerd, dat men daarvan spoedig terug komt en voor dien prijs men zijn lamp beter kan laten branden, wanneer men dit wenscht. Ook kan elke gemeente een andere regeling treffen, door b.v. in de wintermaanden meer te laten dan in den zomer. Met het oog op de verdiensten evenwel zullen hiertegen bezwaren zijn. De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat ook op den dag stroom zal worden geleverd tot voortbrenging van kracht, b.v. voor 't drijven van dorschmachines. In verband daarmee en de mogelijke aanslnitingen nog buiten de drie genoemde plaatsen, zal bij den motor (van 40—45 P.K.) niet een electrische machine van 25 K.W. maar een van 40 K.W. geplaatst worden. Dat zal de som van f45.000 -f- f30 000 nog met f3000 verhoogen. Hiervoor heeft de installatie dan ook meerdere capaciteit. Het zal bekend zijn, dat door gebrek aan, en de hooge kosten van sommige instrumenten alleen stroom kan geleverd worden, wanneer de motor draait. Wanneer er dns geen defect is aan de machines, hebben we licht. Aan brandstof ontbreekt het niet, want Limburg levert de zuiggaskolen. We zijn dus in dezen niet afhankelijk van het buitenland. Mot algemeene stemmen besluit de Raad het besproken plan te laten uitvoeren door de maatschappij „Electra." De Voorzitter feliciteert den Raad met dit besluit en hoopt dat de zaak spoedigen voortgang hebbe. De heer Kruijf wenscht insgelijks den Raad geluk, alsmede de burgerij met dit besluit. Hij spreekt verder nit, dat het aan hem niet zal mankeeren, om met den noodigen spoed voort te gaan. De Raad machtigt verder B. en W. om een perceel aan te koopen in de Stcofstraat. Rondvraag. De heer Faas vraagt, hoe ver 't nu staat met het oog op 't adverteeren in „Zeeuwsch- Vlaanderen.". Voorzitter. De volgende maal hopen B. en W. een voorstel te hebben. De heer De Klerk wil even wijzen op den toestand van een boom vlak voor de Herv. Kerk. Met wind is 't mogelijk, dat hij in Aangekomen: G. J. Fiege, rijwielhersteller, Viscli- steeg 2, uit Tiol.' M. A. Stufkens, ad vocaat, Nieuwstr. 13, uit, Winschoten. E. Dieleman, dienstb., 8 N., uit Zaamslag. M. van Goethem, dienstb., Nieuwstr. 58. uit Zuiddorpe. L. M. Nuijts, dienstb., Nieuwstr. 58, uit Zuiddorpe. A. M. Nieuwjaers, koopvrouw, O 154, uit Hoek. K. Buijze, landbouwerskn. Dekkerstr. 1, uit Zaamslag. W. Scbeele, zonder, Lan- gekerkstr. 45, uit Schoondijke. J. G. t'reij, zonder, Heerengracht 8, uit Oost burg. J. J. de Zeeuw, schilderskn. Tholenstr. 5, uit Ellemeet. H. Ruijze- naars, scheepsbouwer, Tliolensstr. 86, uit Haarlemmerliede en Spaarnwoude. C. M. Neeteson, zonder, Verbindingstr. 14, uil Sas van Gent. N. D. Martin, schipperskn., de Feijterstr. 19, uit Axel. Vertrokken: S. J. Delaigle, werkman, O 42, naar Nijmegen. M. II. de it, huishoudster, Noordstr. 72, naar Dordrecht. A. de Vriendt, zonder, Scheldekade, naar Vlis singen. F. F. Vermeire, sloeproeier, Tliolensstr. 37a, naar Londen. D.Machiel- sen, landbouwerskn.. Kerkhof!. 23, naar Zaamslag. L. Savooij, dienstbode, Grenu- laan 49, naar Vlissingen. F. P. ten Hoeve, zonder, aan boord, naar Middelburg. C L. van den Boscli, dienstbode, 4 loos- wijkstr. 20, naar Philippine. E. S. de Witte, zonder, Pijkstr. 72, naar Groede. E. Koning, zonder, Grenulaan 27, naar Groningen. A. F. de Jonge, bakkerskn., Noordstr. 79, naar Fijnaart. A. H. L. Hamerlinck, zonder, Scliuttershofweg 11, naar Bergen op Zoom G. J. Kamerik, kantoorbediende, van Bovenstr. 17, naar Hontenisse. tweeën splijt en ongelukken te weeg brengt. Men zal een deskundige hierover raadplegen. De heer Van Hoeve wijst op de onvol doende bekendmaking van distribntierege- lingen. Hij acht het wenschelijk op alle kleinere gehuchten, zooals op 't Poontje en verder ook op Spui, in de Val enz alles geregeld aan te plakken. Het is noodzakelijk dat zulks overal, in alle wijken der gemeente worde bekend gemaakt, zoolang er geen betere regeling is. Voorzitter. De gemeentebode zal hierop worden attent gemaakt. De Voorzitter sluit de vergadering. ZAAMSLAG. Huwelijksaangiften. 1 Aug. Pieter Cornelis van Maelsaeke, oud 27 j., jtö. en Cornelia Jacoba Klaassen, oud 26 j., jd. Leendert Willem de Regt, oud 22 j., jm. en Jacomina Cornelia Dekker, oud 19 j., jd. 8 Aug. Jocobus Hamelink (van Ter Neuzen), oud 20 j., jm. en Pieternella Wagenaar, oud 24 j.. jd. 29 Aug. Jan Roose, oud 26 j., jm. 'en Catharina de Putter, oud 26 j., jd. Huwelijks voltrekkingen. 1 Aug. Jacob van den Berge, oud 28 j., jm. en Neellje Hamelink, oud 29 j., jd. Arie Verlinde (van Ter Neuzen), oud 21 j., jm. en Suzanna Sara Dees, oud 27 j., jd. 15 Aug. Pieter Cornelis van Maelsaeke, oud 27 j., jm. en Cornelia Jacoba Klaassen, oud 26 j., jd. Leendert Willem de Regt, oud 23 j., jm. en Jacomina Cornelia Dekker, oud 19 j., jd. Geboorten. 7 Aug. Suzanna, d. van Jacob van de Wege en van Pleuntje de Bruijne. 8 Aug. Sara, d. van Jan de Putter en van Leviua Scbeele. 21 Aug. Octavia Catharina Francisca, d. van Pieter Frauciscus Johannes de Vos en van Maria Theodora Acke. 22 Aug. Jacoba Adriana Magdalena, d. van Adri aan Hamelink en van Geertruida Goosen. Overlijden. 11 Aug. Jacobus Cornelis Wilhelm, oud 69 j., echtg van Janneke van de Voorde. 22 Aug Een als leven loos aangegeven kind van het inann. gesl. van Adriaan Pieter van Sweeden en van Janna van Cadsand. 29 Aug. Reinier de Jonge, oud 3 in.. z. van Jan Frederik en van Jacomina Jacoba Diele man. ZONDAG 8 SEPTEMBER 1918. Gereformeerde Kerk. Tei Neuzen 9'/j en 21/, uur Ds. S. Groene- veld Axel 9'/i en 2 uur, Ds. A. Thielen. Voorber. H. Avondmaal. Zaamslag 9'/j en 2'/j uur, Ds. H. J. Kou- wenhoven van Leiden. Hoek 10 en 3 unr, Ds. H. v. d. Wal. Schoondijke 10 en 3 unr, Leeskerk. Oostburg 10 en 2'/i uur. Ds. H. P M de Walle van Zaamslag Aardenburg. 9'/i uur, Leeskerk en 6'/i uur. Ds. De Walle van Zaamslag. Hervormde Kerk. Ter Neuzen 9'/i en 2 uur Ds. A- Timmerman. Sluiskil 9'/i en 2 uur, Dhr. L. Dek. Axel 9'/i eu 2 uur, Ds. Hugenholtz. Zaamslag 9'/ï en 2'/i uur, Ds. G. van Dis. Hoek 10 en 3 uur, Ds. E. Raams. Chr. Geref. Kerk. Zaamslag 9'/j en 2'/i uur, Leeskerk. Gereformeerde Gemeente (Vlooswijksti Ter Neuzen 10, 3 en 6'/i uur Leeskerk. Lokaal Eben-Haëzer", (Kerkhoflaan.) Ter Neuzen 5'/t uur, Evangelisatie. De Burgemeester van TER NEUZEN maakt bekend, ter voldoening aan Circ. No. 2248 dato 3 Sept jl. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, heeft goedgevonden te bepalen aan de lijst van goederen, aangewezen ingevolge art. 1 der Distributiewet 1916, wordt met ingang van 2 Sept. 1918 toe gevoegd Alle aardappelen, met uilzondering van eventueel nader aan te wijzen soorten. Met ingang van 2 Sept. zijn vastgesteld de navolgende maximumprijzen Zand- en Veenaardappelen groothandelprijs f3.55 per 100 K.G. tusschcnhandelprijs 4. kleinhandelprijs 5^2 cent per K.G. Klei-aardappelen groothandelprijs f7.60 per 100 K.G. tnsschenhandelprijs 8.10 kleinhandelprijs 91/s cent per K.G. I Ter Neuzen, 6 Sept. 1918. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN maken bekend, ter vol doening aan circ. No. 17883 dato 28 Aug. 1918: I. Het vervoer van appelen is ver boden. II. Dit verbod is niet van toepassing op a. het vervoer van appelen van den boomgaard naar de in dezelfde of in de aangrenzende gemeente gelegen woning of opslagplaats van den verbouwer, pach ter of voorkooper en van diens woning of opslagplaats naar de bij het Rijks kantoor voor groenten en fruit ingeschre ven veilingen b. liet vervoer van appelen, gedekt door een veilingsverklaring, afgegeven door den veilingmeester der betrokken veiling c. bet vervoer van partijen, gedekt door een vervoerbewijs, afgegeven, door het Rijkskantoor voor groenten en fruit d. het vervoei van appelen, in hoe veelheden van minder dan 10 K.G. Ter Neuzen, 6 Sept. 1918. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. L. WABEKE, Secretaris. De Notaris E B. DUMOLEYN te Hontenisse, zal ten verzoeke van liet Bestuur van den Groot- en Nieuvv-Kiel- drechtpolder, op VRIJDAG 4 OCTOBER 1918, des middags 12s/4 uur in liet openbaar verkoopen wassende op den dijk van den Groot Kieldreclitpolder. Te vergaderen bij den heer Jules Buijsrogge, aan do Molenstraat nabij Nieu w-Namen. en onmiddellijk daarna wassende op den dijk van den Niouw- Kieldrechtpolder. Te vergaderen aan de hofstede van Tlieopliiel Bruggeman te Nieuw-Namen.

Luctor et Emergo | 1918 | | pagina 3