U koopt Van Heinde en V erre. Burgerlijke Stand. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Kerk, School en Zending. A d v e r t e ii t i ïi. Rantsoen Boter enz. De ambtenaren in zijne inspectie boden hem j. 1. Zaterdag uit waardeering een album aan, Waarin photo's van personeel en gebouwen opgenomen waren. Moge het den Heer Muider op zijne nieuwe standplaats steeds wel gaan. Naar wij vernemen heeft zich in de Chr. Jongelingsverecniging „Bidt en Werkt" alhier een commissie gevormd met het doel gedurende de a. s. „feest dagen" in hun lokaal „Bethel" openbare vergaderingen te organiseeren toegang- kelijk voor een ieder, togen een geringeu toegangsprijs. Bij het te Breda gehouden examen voor hoofdakte is o.m. geslaagd de heer C. Weeda, onderwijzer aan de Chr. school, Jozinastraat, alhier. Vrijdag is naar het huis van be waring te Middelburg overgebracht S. W. V., handelsreiziger alhier, die onlangs uit voorarrest ontslagen, zich thans we der aan verschillende oplichterijen schijnt te hebben schuldig gemaakt ten nadeele van ingezetenen uit Zeeuwsch-Vlaanderen. Spui. Zaterdagavond trad alhier in eene zeer druk bezochte vergadering op, daartoè uitgenoodigd door de bewoners, de heer J. C. Jansen van Driewegen om te spreken over eventueelen aanleg van electrische verlichting. De vergadering werd geleid door den heer K. Hamelink bijgewoond door den Edelachtb. lieer Burgemeester van Zaamslag en een lid van den gemeenteraad te Axel. De spreker wees allereerst op de levendige actie, alom gevoerd, voor elec trisch licht. Hoeveel ellende de oorlog ook brengen mag, hierover kunnen we ons verblijden, dat alom veel sluimerende volkskracht tot openbaring komt. Als straks de provincie de electrilicatie ter hand neemt zal alle vooroordeel reeds overwonnen zijn. Niet alleen om de ellende van dén a.s. winter te vermin deren, maar meer nog om vooruitgang te brengen onder ons volk, heeft spreker zich gegeven tot dit werk. In zijne woonplaats hebben allen zonder uitzon dering zich voor electrisch licht ver klaard. Zooals de kaars is verdrongen door de tuitlamp en deze het heeft afgelegd voor de petroleumlamp, zoo zullen straks gas- en electrisch licht de overwinning behalen. Het kost echter heel wat moeite in dezen tijd een net voor electrische ver lichting aan te leggen door gebrek aan de noodige grondstoffen. Op populaire wijze trachtte de inleider duidelijk te maken hoe de electrische stroom wordt opgewekt en voortgeleid en welke be zwaren met een net van ijzerdraad te overwinnen zijn. Toch was hij van mea ning, dat wij ons daardoor niet mogen laten afschrikken. De aanleg is mogelijk en de hooge kosten worden bij voldoende deelname ruimschoots gedekt. Tweeërlei weg kan worden ingeslagenio. het stichten van eene coöperatie of 2o. de aanleg van gemeentewege. Spreker zelf. is voorstander van het laatste. Vooral in dezen tijd nu de belangen van de verschillende categorieën der bevolking zoo telkens in botsing komen is er niets, dat de saamhoorigheid zoo bevordert, als het samen dragen der lasten. Na het geven van eene algemeene kostenberekening besloot de spreker met den wensch uit te spreken, dat ook Spui zich weldra in electrische verlichting zou mogen verheugen. De heer Burgemeester van Zaamslag deelde daarna mede hoever de onder handelingen te Zaamslag waren gevor derd en betuigde het geheel met den inleider eens te zijn. ZEA. gaf den raad zich te wenden tot de gemeenteraden van Axel en Zaamslag met verzoek tot den aanleg over te gaan en ieder voor gelijk aandeel de kosten te dragen. Beide sprekers ontvingen den dank der vergadering, waarna de presentielijst geteekend werd en een voorloopig be stuur werd gekozen, bestaaude uit de heeren J. Weijns, voorz., J. C. de Koning, secr., L. de Putter, penningmeester, A. Somlneijer en K. Hamelink, op wiens initiatief de bijeenkomst had plaatsgehad. Door de „Vereenigde Vlashandela ren" te Axel is besloten, twee afgevaar digden te zenden naar het Rijkskantoor voor vlas, ten einde de zwingelaars, die met handkracht werken, meer vlas ter bewerking te doen krijgen. Gevraagd zal worden de verhouding van 7 tot 10 voor de machinale bewerking. Axel. Zondagavond om half zeven brak brand uit in de schuur van den land bouwer D. F. van Cadsand in de Wal straat. De groote schuur, die geheel gevuld was met graan en vlas waaronder een partij gezwingeld vlas, brandde totaal af. De landbouwwerktuigen, een automo biel en al het vee, konden nog tijdig uit de schuur worden gehaald. Een paar woningen, welke dicht bij het brandende perceel lagen, vatten ook reeds vlammen, doch deze konden nog tijdig gebluscht worden. De schuur was tegen brand schade verzekerd. De boeren in Zeeuwsch- Vlaanderen. De heer F. Ilornbach, voorzitter van de afdeeling Hulst der Zeeuwsche Land bouw-Maatschappij, hoeft een oproep ge richt tot de boeren in Zeeuwsch-Vlaan- deren, om „een bond in ZeenVvsch-Vlaan- deren" op te richten en dat gedurende dezen crisistijd, met het doel een bewijs te leveren, dat de boeren in Zeeuwsch- Vlaanderen wel degelijk zeer achtens waardige menschen zijn, die gaarne me dewerken voor het nut van allen, ruaar die niet uitgescholden of gekneveld willen worden. Dit laatste slaat o.a. op de woorden van den heer Fokker in de Eer ste Kamer, over de boeren in Zeeuwsch- Vlaanderen. De heer Hombach wil, dat de breren zich bereid verklaren 20 pCt. van hun bouwland met rogge of tarwe, te bezaaien, doch onder de uitdrukkelijke voorwaarde, dat aan de boeren het noo dige broodkoren wordt gelaten, voor hun gezin en voor die arbeiders, die bij hen werken. Als voor 15 September niet bekend gemaakt wordt, dat aan dit rechtmatig verlangen wordt voldaan, zal de bond een verzetbond moeten worden en zullen de boeren dan alleen zooveel graan moe ten verbouwen, als zij noodig hebben voor den zaai van het volgend jaar, ter wijl zij alleen datgeen zullen moeten doen wat noodig is om straffen te ontlóopen. Ammon, die te Sas van Gent door een revolverschot werd verwond, is over leden. De van den moord verdachte is nog niet gevonden. Hontenisse. Zaterdag 31 Augustus was het 25 jaar geleden dat de heer K. J. A. G. baron Collot d'Escury benoemd werd tot Rentmeester van het Kroon-Domein in het Rentambt Hulst, als opvolger van zijn vader die dit ambt ruim 25 jaar bekleed heeft. Dit zilveren ambtsjubileum heeft den pachters van het Kroon-domein aanleiding gegeven om aan hun Rentmeester hulde en dank te brengen voor de hartelijke wijze waarop zij steeds door hem worden bejegend. Alsstoffelijk blijk van die waaideering bood de heer J. van Dix- hoorn een prachtige oud-IIollandsche klok aan, vergezeld van een fraai album dat de namen bevat van de 450 pachters die allen aan dit geschenk hebben bij gedragen. De heer Collot d'Escury vierde tegelijk zijn zilveren feest als secretaris-ontvanger vim het waterschap Walsoorden en de voorzitter van dit waterschap bood hem namens den dijkraail na eene hartcdijke toespraak een fraai geschenk aan. De ingezetenen gaven uiting aan hunne belangstelling door het uitsteken der vlag, en de muziekvereeniging bracht des avonds eene serenade. Het meerendeel der polderwerkers, die te Philippine aan 't werk waren, zijn verleden week afgedankt, omdat ze niet in uurloon (30 c.) wilden werken. Het dagloon was alsdan te gering, om de uitgaven van twee huishoudens te be kostigen. De meesten dezer werkloozen zijn nu besloten zich naar de bruinkool- mijnen in Limburg te begeven, waar nog verscheidene arbeiders van hier en uit de omgeving een flink stuk brood ver dienen. Aardenburg. De opbrengst der Unie collecte Aardenburg—St. Kruis overtreft dit jaar weer vorige jaren. Ze bedraagt 42,20 gulden. Een grootse h plan. De Kerkeraad der Ned, Herv. Gemeente te Oostburg, heeft een grootsch plan gevormd. Hij wenscht de oprichting van een groot Protestantsch gesticht aldaar tot de betere huisvesting der diaconie- armen. Bovendien wil hij hen, die op leeftijd gekomen zijn, hetzij gehuwd of alleenwonende, in de gelegenheid stellen een rustigen ouden dagt onder goede verzorging en verpleging' te genieten. Hij beoogt tevens met de stichting van dit modern ingerichte gebouw de ver zorging van zieken op Protestantsch gebied in die streek uit te breiden, en wil een ziekenzaal inrichten (met operatie kamer) voor hen, die onder deskundige leiding willen verpleegd worden. Een gesticht aldus voor diaconiearmon, maar vooral ook een soort „pension" voor meergegoeden en daaraan verbonden een ziekenzaal voor verpleging van hen, die in eigen omgeving niet voldoende kunnen worden geholpen. Voorts stelt de Kerkeraad zich voor aan de stichting een boerderij te ver binden, waardoor de exploitatie zeer kan worden gebaat. Bezit de Diaconie al een fondsje, voor het stichtingskapitaal doet de Kerkeraad een oproep tot be langstellenden in deze zaak. Zaterdag 31 Augustus en Zondag 1 September werd ten bate van bedoeld bouwfonds een liefdadigheidsbazar en een zomerfeest gehouden, (restaurant, concerten, enz.), Eén ding is jammer, dat de Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente daarvoor ook den Zondag uitkoos en daarmee voorging in de ontheiliging van den dag des Heeren, hetgeen voor hen, die den Zondag heiligen willen, een oorzaak zijn moet om niet van harte te kunnen medewerken aan dit sympathieke plan. Te Vlissingen werd Zondagmiddag door de sleepboot „Venus" aangebracht een in verregaanden staat van ontbinding verkeerend lijk, dat gekleed alleen in blauwe broek op de reede dreef. Het werd naar het lijkenhuis op de alge meene begraafplaats overgebracht. Gistermiddag is op het strand te Biggekerke aangespoeld een lijk van een vrouwspersoon, vermoedelijk van Engel sehe nationaliteit, lang 1,80 M. en van middelbaren leeftijd. De kleeding be stond uit een kort wit flanellen onder- hemd, een bovenrok van zwaar grijze stof en een blauw geruite katoenen schort. Aan de linkerhand bevond zich een dameshorloge met leeren bandjeaan de rechterhand aan een overgebleven stuk handschoen een ring met sleutels en een potlood in étuiaan den hals een lijn koordkettinkje en een lint van blauwe stof, dicht gemaakt met, een veiligheidsspeld op de borst een gebreid beursje, waarin een banknoot van 5 p. st. Het lijk is, hoewel zeer gehavend, na schouwing overgebracht naar het lijken huis om op de begraafplaats te worden begraven. M. Ct. Sedert eenigen tijd worden op het platteland van Walcheren, o.a. onder de gemeenten Meliskerke en Biggekerke her haaldelijk inbraken, gevolgd door dief stal, gepleegd, waarbij op klaarlichten dag op de meest brutale wijze werd te werk gegaan en o.a eens een bedrag van f.500 werd ontvreemd. De politie stelde een uitgebreid onderzoek in en Vrijdag gelukte het den rijksveldwachter H.' Schipper uit Grijpskerke den ver- moedelijken dader, den 21-jarigen J. JI. H., afkomstig uit Leiden en thans deser teur uit de klasse van discipline te Hoorn, aan te houden, die zich in gezelschap bevond van de 21-jarige J. K., een vrouw van verdachte zeden uit Amsterdam. De man heeft bekend zich aan verschillende inbraken te hebben schuldig gemaakt, terwijl zijn metgezellin op den uitkjjk stond ook deze is door de mand ge vallen. Men schrijft uit het eiland Tholen Naar wordt medegedeeld worden thans reeds in voorkoop aangekocht de bieten bladeren, welke bij het rooien der sui kerbieten vrij komen en wordt daarvoor geboden tot' f 12 per 1Ü00 K.G. groen loof. Of er reeds zaken gedaan zijn in deze bladeren, werd ons niet gemeld. Schadevergoeding. Door den Zeeuwschen Bond van Vee handelaren is in Maart j.l. een request verzonden aan het Ministerie van Oorlog, waarin werd gevraagd hen, die bij de onverwachte inbeslagname van vee te Rotterdam schade hadden geleden, die te vergoeden. Dit, request werd door den Nederlandschen Bond bekrachtigd, en thans kunnen wij met genoegen consta- teeren, dat dit organisatorisch optreden succes heeft gehad. Een 12-tal gedupeerde handelaren ont vangen een toeslag op den destijds out. vangen prijs van f40 tot f80 per rund Te Den Haag is dezer dagen de Ser vische worstelaar Antonitsch overleden Ilaganus schrijft over hem in de „Rsb." Geruimen tijd heeft deze man van reusachtige gestalte hij mat niet minder dan 2 M. 37- de aandacht getrokken wanneer hij zich in de Haag- scire straten bewoog. Hij was in zijn goeden tijd een geduchte kampioen, mot ijzeren spieren onoverwinnelijk voor zijn kameraden. Om het enorme lichaam iii stand te houden, moest hij ongelooflijke porties voedsel verzwelgen, en had dan nog altijd honger. Toen brak de oorlog uit. Hij was gelijk met zoovele „reuzen" 't geval is reeds lijdend, door tuberculose aangetast. Het monster der ondervoeding waar van nu zóóvelen slachtoffer worden begon hem te bedreigen. De arme reus vermagerde, zag er schrikwekkend lijdend uit. Hij leed honger schrikkelijke!- dan wij, niet-reuzen kunnen begrijpen. Zijn wórstelaarskracht ontzonk hem Hij en zijn trouwe gade vochten samen tegen de ellende. Ver van hun vaderland poogden zij het hoofd boven water te houden, 't Moet erkend, dat vrienden en kameraden den armen, hongerenden verkwijnenden reus Antonitsch tot het laatste toe hebben bijgestaan op een wijze, die warme hulde verdient. In de buurtschap Hassel werd een vrouw door een bij in het hoofd gesto ken. Ze werd Zaterdag met opgezwollen hoofd ongesteld en is reeds overleden Laffe daad. In de weide, van den B. te Zwijn- drecht werd een kalf gevonden, dat men den buik had opengesneden. De gemeentepolitie looft een belooning uit aan hem die eenig spoor omtrent de(n dader(s) kan geven. De bond tegen het schenden door het vloekeu van Gods Heiligen Naam geeft een wandkaart uit om in lokalen enz. op te hangen: „Vriendelijk en ern stig verzoek het vloeken en ijdel gebruik van Gods naam na te laten"; hierna is het derde gebod afgedrukt. De kaarten die gratis beschikbaar worden gesteld, kan men bekomen bij den heer Baas te Den Helder en den heer J' F. Bolleurs, Amsterdam. Een koppig herder. Van een herder te Poortvliet zijn cir ca 40 schapen in beslag genomen, wel ke hij vervoerde zonder vervoerbewijs; naar wordt verzekerd, had hij geen lust gehad voor elk vervoerbiljet een kwartje te betalen en meende dat dit wel zonder kon. Dnur fruit. Te Emnes loopen kooplui de deuren plat voor het inkoopen van boomvruch ten. Ze bieden tegen elkaar op. Voor goudreinetten en bellefleuren wordt reeds tot f 20 voor een ILL. geboden. Een venter in.... bonboekjes In bewaring is gesteld een straat ven ter, die op den Schiedamschen weg te te Rotterdam met broodkaarten en bon boekjes liep te venten. Een Zaansch'e bruiloft. Door de Binnerizaan te Zaandam trok gisteren een vloot van Zaansche jach ten. Voorop voer een jacht, dat keurig versierd was, waarachter een vijf an dere ranke bootjes volgden. Het was een trouwpartij. Het bruidspaar voer in het versierde jacht, terwijl de fami lieleden volgden in andere vaartuigen, die vrienden en kennissen ter beschik king hadden gesteld. Het. was een aardig gezicht, en een echt Zaanscli idee. Te Broek op Langendijk ontstak een klant, wien groene zeep geweigerd werd, omdat hij nog bij den winkelier in 't krijt stond zoo, in woede, dat hij den winkelier de zeepschaal op 't hoofd stuksloeg. Er ontstond een hevig bloe dende wond, zoodat heelkundige hulp moest worden ingeroepen. Kostbaar hondenmaal. Bij H. L. te Zwijndrecht heeft een hond een konijn met acht jongen zoo goed als opgegeten. De eigenaar van den hond betaalde de schade, die f 20 bedroeg, direct. De hond scheen honger gehad te hebben. Historisch Een groenteverkooper in een dorp van Groningen prijst met een stroom van woorden zijn andijvie aan, doch aange zien deze groente op het platteland van Groningen weinig bekend en misschien mede tengevolge daarvan evenmin ge liefd is, laten zizh weinig koopers zien. Echter, onze groenteventer weet raad en even later klinkt het langs de huizen „Fiene neierwetse spinaozie („Fijne nieuwerwetsche spinazie".) In een oogenblik is zijn kar met an dijvie bijna leeg gekocht door de Gron inger huisvrouwen, die gewoonlijk meer houden van boerenkool (mous) met gort. Zijn er die aarzelen te koopen, dan voegt onzen koopman er nog aan toe: „koopt maor gerust luu, lekkere neier wetse spinaozie, maor goud afkooken, beurt!" („Koopt maar gerust lui, lekkere nieuwerwetsche spinazie, maar goed af kooken, hoor Vroolijke smokkelpartij. Een bewoner van Haarlem noodigde de buurt uit tot een speelritje naar het Zandvoortsche strand. Dat vriendelijke idee van buurman had succes; de groo te brik met de vlugge bruin ervoor ging volgeladen met zingende jongens en meisjes do Noordzee tegemoet en had overal langs den weg bekijks een toejuiching. Zelfs de stramme politie knikte de uitbundige jeugd toe. Had ze maar kunnen vermoeden dat in den dubbelen bodem een versch geslachte koe lag, die op deze feestelijke wijze haar bestemming veilig bereikte. (N. v. I).). Van den brievenbesteller Stolkenborg te Winterswijk werd zes jaar geleden een rijwiel gestolen, dat hij achter zijn huis had gezet. Deze week kreeg hij zijn eigendom terug, toen iemand welke in- tusschen dit rijwiel had gekocht, het bij den rijwielhandelaar Kappers liet her stellen en deze bemerkte, dat dit rijwiel hetzelfde was, dat de brievenbesteller bij hem had gekocht. De N. R. Ct. maakt melding van den .nhoud van een briefkaart, welke een dame die jarenlang in Batavia gewoond heeft deze week van een Indische vrien din ontving. „Beste W." Mijnheer Babie is vandaag hier aangekomen, hij ziet er uitstekend uit en is heel dik. Ik heb alles voor je in orde gemaakt, dat je den linker vleugel van zijn huis kunt koopen en zou hem zelf wel naar je toegestuurd hebben, maar hij is erg zwaar op de hand en menschenschuw en vertoont zich liefst zoo weinig mogelijk in het publiek. Kom dus morgen even hier heen (ik zou een rijtuig nemen), dan maken wij de zaak in orde. Tot zoolang" enz. Men zal zeggen, dat er niets bijzonders in dit schrijven op te merken valt. Maar de „N. R. Ct." geeft een aanteeke- ning, waaruit wel anders blijkt. Babie is nl. het Maleische woord voor varken en toen de dame terugkeerde, had zij „den linkervleugel van zijn huis," een ferme zij spek bij zich in het rijtuig Het kermis schandaal. Uit Zaandam wordt gemeld Het kermis-schandaal is weer in vol len gang. In deze enkele dagen zijn reeds een tiental diefstallen gepleegd, waaronder twee inbraken van beteekems. Ook is een hevige vechtpartij ontstaan in een café aan den Zuiddijk, waarbij iemand ernstig werd verwond. Even eens is een man, die in beschonken toestand verkeerde, ernstig verwond door een val uit den zweefmolen op „De Burcht". Zou ons vooruitstrevend Gemeentebestuur dan nooit wijzer wor den Zuidzande, H. Stegenga, te Cothen te Batenburg, R. Meeuwenberg, te Rotter dam. Aangenomen: Naar Simonshaven, J. D. de Hoog, te Harlingen naar Neder- hemert, H. Kluin, te Stitswerd. Bedankt: Voor Garderen, N. Warmolts, te Neerlangbroek voor Aalsmeer, G. de Vries, te Stedum voor Nes (Ameland), F. W. Boers, te Heenvliet. Geref. Kerken. BeroepenTe Berlikum, J. Voerman, te Warns; te Nieuw-Loosdrecht, W. Weener, te Vianen. AangenomenNaar Uithuizermeeden, J. Lugtigheid, te Nijverdal. Christ. Géref. Kerk. Bedankt: Voor IJmuiden, J. P. Vrcug- deuhil, te 's Gravenliage. Benoemd tot onderwijzer(es) Te Notter, J. Bouma, te Twijzelerheide te Hasselt, mej. G. J. L. Kraal, te Kam pente Zwolle, F. Roosjen, teMarruni; te Lopik-Jaarsveld, mej. J. v. d. Velden, te Schoonhovente Amsterdam, Z. v. Dijk, aldaar. Zendingsver. Z. - Vlaanderen (W. D.) Donderdag 5 September 1918 te 12.30 u. zal te Cadzand D.V. gehouden worden de derde Zendingsdag der zendingsver. Z.-Vlaanderen (W.D.) Als sprekers zullen optreden Ds. M. J. Beukenhorst, de heer Van der Roest, Prof. Pont (Evang. Alliantie), Ds. Meeuwenberg, Veldpredi ker Jansen, Ds. J. J. Homburg, (Evang. Alliantie), Ds. Raams, van Breskens. TER NEUZEN. Huwelijksaangiften. 29 Aug. Bastiaau Hoogwerf, oud 23 j., jm. en Dina Pieternella de Regt, oud 20 j., jd. 30 Aug. Jan Franciscus Schieman, oud 29 j., jiu. en Pietje Johanna van der Peijl, oud 28 j„ jd. Christiaan Donze, oud 22 j., jm. en Janneke Schec- le, oud 19 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 29 Aug. Gerard Larooij, oud 30 jjm. en Adria- na Laurina Meeusen, oud 27 j., jd Adriaan Wissel, oud 25 j.,jm. en Trijntje Pieternella Wilhelmina Koelmans, oud 25 j., jd. Geboorten. 26 Aug. Petrus, z. van Martinus Dieleman en van Elisabeth Kaan. Jannetje Klazina, d. van Leen- dert MarinUS Steketee en van Sara Susanna Eekman. 27 Aug. Jacobus Francois, z. van Coruelis Sehoonakker en van Cornelia Jacoba Pieternella Faas. 28 Aug. Krijn Johannes, z. van Gerard van de Vrede'en van Neeltje de Krijger. 29 Aug. Anna Maria Johanna Sibina, d. van Thomas Johannes Standaert en van Catharina Witlox. Abraham, z. van Joos Adriaan Servaas en van Wil helmina 't Gilde. Cornelia, d. van Jan Loof en van Maria Rinders. 30 Aug. Jacoba Elisabeth, d. van Jan Pieter Fokke de Goede en van Wilhelmina deSmidt. Adriana Johanna Elisabeth, d. van Leen- dert Bakker en van Johanna Maria de Rijke. Overlijden. 25 Aug. Florent José van Hove, oud 2 w., z. van Josephus en van Maria Magdelena De Pauw. 27 Aug. Anthonie Johannes Aarnoudse, oud 39 j., echtg. van Anna Maria Koo- man. Francina Adriana van Tatenhove, oud 18 j., d, van Willem en van Maria Maas. Desire Albert de Block, oud 12 d., z. van Magdalena Augusta de Block 29 Aug. Willem Petrus Gerardus Ammon oud 23 j., z. van Christiaan Frederik Willem (overl.) en van Florentina Fran- cisca de Betue. (Zonnet ij d). DAGEN. Voorm. Nam. Woensdag 4 Sept. 1.2 Donderdag 5 1.38 Vrijdag 6 2.9 Zaterdag 7 2.39 Zondag 8 3.9 Maandag 9 3.36 Dinsdag 1Ü 4.5 1.20 1.54 2.24 2.54 3.23 3.50 4.20 Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te St. Maartensdijk, J. H. Gunning, te Hoogeveen te Moercapelle, J. Ronge, te Nieuwpoortte Surhuister- veen, W. S. Winsemius, te Zweeloo; te Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN maken bekend, dat ge durende het tijdvak 312 September geldig zal zijn bon 12e week voor Boter, Normaal margarine, Melange A en Melange B, Ter Neuzen, 2 September 1918. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. L. WABEKE, Secretaris. het goedkoopst uwe Zilverwerken bij IS. ADRIAANSENS, Horlogemaker, Korte Kerkstraat- 8. INRUILEN van oud Goud, Zilver en Bloedkoralen tegen hoogste waarde. Een gestorven reus. Door een bij doodgestoken. Tegen het vloeken. Om zeep. Na zes jaren terug. „Mijnheer Babie". n n n 11 n Horloges, Goud en

Luctor et Emergo | 1918 | | pagina 3