Mengelwerk. Kerk, School en Zending. Laatste Berichten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Burgerlijke Stand. Advertentie». Maximumprijzen Naaigaren. Verpleger en Verpleegster. Kalkblusscherij - Slooperij. P. PLATTEEUW, Coöp. Groentendrogerij en Zouterij. 2 Machinisten-Bankwerkers Voorhanden uit het bagagenet meegenomen. Hij, de landbouwer kan nu met stalen gaan reizen en zijn reisgenoot, de manufactu- rier, is nu tegen wil en dank vl-eesch- smokkelaar geworden. Wisten ze nu eikaars adres maar, dan kwam alles weer in het reine. x De smokkelarij. Aan bet „Hdbl." wordt geschreven Ze kwamen in Breda en hadden eenige pakken op hun fiets gebonden. Die leken nogal zwaar. Een rond pak, pl.m. 4o a 50 c.M. in doorsnee, en een lang pak van pl.m. 70 c.M. lang, 15 c.M. breed en 7 a 8 c.M. dik. In Breda zelf is er aan den trein geen controle, evenmin als in Tilburg. Je komt en gaat, en geen sterveling slaat acht op je De beide lieden, die ik hier dus introduceer, hadden dan ook geen last van eenige controle. De heeren zetten zich even voor liet station neer, en onder het. genot van een kop koflie had het volgende gesprek plaats A. Hoe wil je het zaakje nu de grens overbrengen B Wel kerel, heel eenvoudig. We hebben de rubberplaten met een dun waterverfsausje overtrokken en er een reclame op geschilderd. liet heet nu eenvoudig, dat ik twee reclameborden rnoet brengen te X. hier noemde hij een grensplaatsje en dan laten ze mij gerust door. Als eenmaal de reclame borden daar zijn, worden ze ter gelegener tijd afgehaald. Naar schatting hadden de heeren 2o a 30 K.G. rubber op die manier vooi; den sluikhandel overgebracht. Vindingrijk zijn de smokkelaars zeker. Men behoeft maar hun „stamcafé te bezoeken, om ze te hooren gewagen van hun welgelukte, listige expedities. In Tilburg en Breda vindt men dan ook groote stapelplaatsen van allerhande waren, waarvan de iuheemsche bevolking geen genot heeft. In vaatjes en kisten, en allerhande materiaal verpakt, gaat vet, olie, zeep, rubber, goud, peper, enz. de grens over. En van controle geen spoor. In de wei geslacht. In het weiland van den veehouder F. v. S. te 's Gravenzande, werd een beste melkkoe geslacht gevonden. Het vet, de tong en andere onderdeden werden meegenomen. Het beest zeil had men laten liggen. Bij de plaats waar dit was geschied, vond men een sigarenzakje, bedrukt met het adres van een caféhouder te Hoek van Holland, wat aanleiding gaf daar een onderzoek in te stellen, waar dan ook gevonden werd wat van de koe afkomstig was. De man en zijn vrouw werden aan een scherp verhoor onderworpen. Op een accoordje. Men schrijft aan de Pr. Gr. Crt.Een gepensionneerde uit Westerwolde (G.J, 'n vrijgezel van ruim 50 jaar, schrapte -ocrié mnr inren z'n eigen Dotje. Maar reeds 'n paar jaren z'n eigen potje. Maar 't begon hem nu dan toch te verdrieten hij wilde 'n levensgezellin. En dus toog hij erop uitDie zoekt zal vinden en hij vond er eenTc Stadskanaal. Daar wonen twee zusters te zamen, die ook al niet ouder worden dan 29 jaren. En moedig trad hij de woning binnen, maakte 'n militair saluut en deelde met weinig omhaal van woorden het doel van z'n komst mee. Grietje, de oudste van het tweetal, was de uitverkorene en ze sloeg toe. Ze kende hem reeds. En ze was bereid hem te volgen naar z'n huisje op Westerwolde. Men zou de boel van weerszijden maar in orde maken en dan „om de papieren vragen. Woensdag j.l. zouden ze samen daarom naar 't. Gemeentehuis vertrekken. En moedig als een aanstaande bruigom past, stapte hij Woensdagmorgen richting Stadskanaal, opgewekt de kampong-lied jes zingende. De vijftigjarigen hadden de koffie klaar, in den hoek stond de stoel voor Geert, op de tafel een vaasje met bloemen, m'n liefje wat wil je nog meer En na 'n korte wijle begon 't gesprek. „Maok die maor klaor, mien wicht, den gaon we om die papieren hèn." Maar Griet blikte van haar zuster naar Geert en van Geert naar haar zuster en zweeg. „Wat rio, wicht Toch gain liefzeerte? „Nee jong, maor ja -'k zal die 't maor zegg'n. Kiek is, wie hebb'n zoo dochtik heb ook pensioun en ken mie dus redd'n. Maor mien zuster, daor stait 't aanders mit. Waist, wel, wat wie no docht hebb'n Ja Doe traust Jantje en ik trek bie joe in. Waist was? Accoord, Van Putten. Dat ken evengoud." En afschoon men Woensdag nog niet om de papieren ging, was 't toch feest dien dag in de zusterlijke woning en zal eerstdaags „Jantje Geert krieg'n en Geert Jantje"; want 'n andere zuster is dr niet meer 1 Laaghartige aanranding. Nabij den straatweg Ede—Arnhem, op een terrein gelegen tusschen de uitspan ning „De Ginkel" en „Het Planken Wam buis" heeft Dinsdagochtend, zoo wordt uit Ede aan de „Tel." gemeld, een zeer brutale en laaghartige aanranding plaats gehad. Een vijftienjarig meisje, tliuisbe- hoorende in hét Deensche vluchtoord der Belgen, bracht, evenals zij dat gewend was, tegen halftwaalf eten naar haar 16- jarigen broer, die in een nabijzijnd bosch stompen rooide. Al voortgaande vond ze aan den rand van den weg een stukje Kwatta-chocolade, hetgeen door haar werd opgeraapt. Een eindje verder be merkte ze een tweeden reep. Geen kwaad vermoedende en denkende, dat deze vei- snapering door toeristen was veiloren, bukte en zich ten einde ook dezen reep op te rapen toen ze plotseling van ach teren door twee personen werd aange grepen, geblinddoekt en in een greppel langs den weg werd gesleurd. Ze trachtte nog om hulp te roepen eu verweerde zich zoo goed ze kon, doch werd van uitputting bewusteloos. Wat er verder met haar is gebeurd weet het arme kind niet te vertellen, alleen nog, dat de aanranders, om haar het schreeu wen te beletten, de hand op haar mond klemden en hare armen vasthielden. Een boeren vrouwtje vond haar aan den rand van den weg liggen en is bij haar ge bleven totdat ze het bewustzijn terug kreeg. Het arme meisje dorst van angst niet verder te gaan en bleef in het bosch zitten, totdat hare moeder welke met een kruiwagen passeerde om het gerooide bout te halen haar in den rand van het bosch bemerkte. Ze heeft haar toen onmiddellijk naar het vluchtoord mede teruggenomen en den aldaar gestationnoerden rijksveld wachter en de directie met het voorge vallene in kennis gesteld. Bij ondervraging kon ze niets anders mededeelen, dan dat ze door twee mili tairen met groene jas eti roode kraag werd aangegrepen, waardoor liet ver moeden wordt gesterkt, dat de aam an ders twee geïnterneerde Duitsche mili tairen waren uit het op een half uur afstand gelegen Duitsche interneerings- kamp te Wolfheze. Rijks- en gemeente politie zijn met deze aanranding op de hoogte gesteld en trachten eenige ophel dering in deze duisterë zaak te brengen. Ook "de commandant van het internee- ringskamp leidt een gestreng onderzoek. Een eigenaardig sujet. Men schrijft uit Eindhoven d.d. 13 Augustus aan de „Msb." Door een bezoeker van café van Dies- sen op de markt alhier werden eenige verteringen gemaakt en spiegeleieren naar binnen geslagen, waarna hij vroeg of er gelegenheid was te telefoneeren. Hij telefoneerde daarna met den in specteur van politie wien hij vroeg om 1 een agent naar café van D. te sturen om iemand te arresteeren. Daarop belde hij af. - "De inspecteur, die op zulke vage aan vrage niet kon ingaan, belde den café houder op, en vroeg bedoelde persoon aan de telefoon terug te roepen. Sinjeur kwam en lichtte nader toe, dat men hem zelf moest komen inrekenen aangezien hij verteringen had gemaakt, maar ze niet betalen kon. Sinjeur werd daarop gearresteerd. Aanvankelijk gaf bij op te heeten Smits, doch later 'bleek, dat hij zekere Sommers was uit Haarlem, die er met f60 van door was gegaan, waarvoor hij zijn pa troon had opgelicht. Reeds eerder werd hij voor verduiste ring veroordeeld. Ilij is op transport gesleld naar Haarlem. „Pak maar vast aan Men schrijft uit Woensël dd. 13 Aug. aan de „Msb." In den naqlit van Zaterdag op Zondag zagen een tweetal agenten alhier een drietal beruchte inbrekers blijkbaar sur veilleeren voor de fabriek van den heer Bak. De agenten joegen hen weg, namen huil plaatsen in, én wachtten op de din gen, die komen zouden. Even daarna hoorden zij gekraak in de fabriek een persoon kwam in het duis ter te voorschijn, en fluisterde hun tegen „Hier hedde al een pak. Pak maar vast Toen het drietal J. H. passeerde rukte een der soldaten zich van zijn makkers los en gaf den korporaal een stomp te gen de schouders, waarna de drie sol daten hun weg vervolgden. Hij gevoelde al spoedig een brandende pijn aan hel schouderblad en de wacht aangekomen, viel hij neer. Dr. Louwerse, die hem behandelde, constateerde een diepe mes steek aan den schouder. De van de daad verdachte 19-jarige huzaar P. M. M. zal ter beschikking van den com mandant van het garnizoen alhier wor den gesteld. De toestand van den ge wei Ie is bevredigend. Correspondentie met Indië in oorlogstijd. Een familie, die den eersten verjaar dag van een dochtertje vierde, ontving denzelfden dag een brief, afgezonden uit de binnenlanden van Sumatra, door den oom van de jarige, met een felicitatie naar aanleiding van hetgeboortebe- richt. Wat ligt Indië vér tegenwoordig. Nog een truc. 't Is te Breda gebeurd. Bij een be kend „verzamelaar" van gouden munt stukken vervoegen zich twee heeren. Op hunne vraag of er ook gouden tien tjes te koop zijn, wordt bevestigd ge antwoord. Vierhonderd konden de heeren krijgen eu wel voor f 18 het stuk. Als de' koop gesloten is en de vierhonderd geeltjes in aardige rijtjes op tafel liggen, maken de heeren zich bekend als Am- sterdamsche rechercheurs, leggen beslag op de tientjes en keeren den eigenaar er voor uit vierhonderd briefjes van f 10, wat voor hem een schadepost beteekent van ongeveer f3000. Bij nader onderzoek bleek bovendien, dat de Amsterdamsche „heeren" lieele- maal geen rechercheurs waren. (Msb.) aan De agenten pakten aan, en het bleek een gestolen pak sigaren te zijn. Intus- schen had de dief lont geroken aan wie hij de sigaren had overgereikt, en trachtte hij te ontsnappen. Een tweetal schoten werden hem nagezonden, doch zonder resultaat. Men had bij 't schijnsel van een electrisch lantaarntje den dader ech ter herkend, zoodat hij nog denzelfden nacht van zijn bed kon gelicht worden. Kolossale zonnebloem. Bij de wed. K. v. H. te Bleskensgraaf prijkt een zonnebloem van bijna 4 M lengte. Geringe sterfte. Als 'n bijzonderheid verdient vermelding dat te Woudrichem met een bevolking van ruim 2200 zielen, van 27 April tot 8 Augustus slechts een sterfgeval, en dit nog door zelfmoord, heeft plaats ge had Treurig ongeval. De familie K. te Dordrecht werd zeer smartelijk getroffen. Een der kinderen die voor pleizier op reis was en wiens vader in Spanje vertoeft, viel bij Wil lemsdorp door leunen tegen de coupédeur, welke blijkbaar niet goed gesloten was, uit den vaart zijnden trein. De knaap werd bewusteloos opgenomen zijn toe stand is zorgwekkend. Ter bevordering van eerlijkheid. Men meldt uit ZwijudrechtZon dagavond verloor een reiziger aan het kaartjesbureau van de veerpont alhier een bankbiljet van f 1000. Een tuinman, G. de B., vond lmt en heeft het aan den eigenaar teruggegeven, die hem daarvoor.-:., ft tot belooning gaf. Laaghartig. Zaterdagavond jl. ging te Dordrecht de korporaal kok van de marine, J. II., naar huis d. w. z. naar de Bonaire. In de nabijheid der Oranjelaan bemerkte hij een drietal herriemakende militairen. Bij een mijlpaal. Nu sta ik bij een mijlpaal stil, ontroerd bewogen, en aan uw voeten kniel ik neer een traan in d' oogen. Ik dwaalde verre van U heen op slingerwegen. Maar in Uw liefde kwaamt Gij mij ontfermend tegen. En schuldverslagen knielde ik neer en vroeg zoo stille „Wat wilt Gij dat ik doe, o Heer, wat is uw wille Gij hebt toen al m'n angst gestild met teer erbarmen. Gij hebt getroost en naamt mij zacht in Uwe armen. Door liefdekoorden bracht Gij mij U altijd nader. Gij wilt mijn God zijn en ik ben Uw kind, o Vader! Hier bij den mijlpaal, mocht ik U, mijn God, ontmoeten. Hier zal ik U, mijn Vader, dan mijn dank begroeten. LYDIA. Woorden van Nicolaas Beets. Vroolijkheid is de glans der dankbare vreugde'; van het dankbaar genot is zij het zout. Vroolijke dankbaarheid maakt een mensch beminlijk, maakt hem aan trekkelijk voor anderen zij is een aan beveling voor godsvrucht, een geloofs brief voor hare waarheid en oprechtheid. Vroolijke kinderen hebben veel voor. Dat altijd opnieuw, onder lief en leed, ons helder voorhoofd, ons tintelend oog, onze kalme glimlach, het ook zonder woorden der wereld toeroepen, dat het licht voor den rechtvaardigde gezaaid is en vroolijkheid voor de oprechten van hartDat wij ons deze blijmoedige stem ming door menschen noch duivel laten verstoren en betwisten. Er is echter eene vroolijkheid zonder dankbaarheid. Een lichtzinnig zich te goed doen op de gaven Gods, waarbij de Gever vergeten of slechts voor de leus herdacht wordt, waarbij men de eerstelingen van den oogst voor zich- zeiven houdt en den ledigen korf bij het altaar zet. Bismarck's ervaring. Op een avond stond Bismarck met een vriend op de veranda. Beiden staarden in stille bewondering naar den lichtenden sterrenhemel. „Als men die duizenden werelden aan schouwt," zeide Bismarck: „dan schijnt het wel onmogelijk, dat God voor ieder mensch kan zorgen." Hij zweeg en verviel in gepeins. Daarop ging hij voort„En toch denkt God om den enkelen mensch ik, ik heb het ervaren 1" Hij mist beter. Niet lekker mijnheer? vroeg de apot heker. Heelemaal in de put Een op knappertje noodig, hé De mau met het bleeke gezicht knikte. Wel, dan heb ik juist iets voor u Backer's „Goed-voor-alles". Drie pillen per dag, en meer indien noodig. Eén gulden de doos. Neen, dank u, zei de patiënt met de vale gelaatskleur. Maar, waarde heer, men loopt er de deur om plat. Iedereen is aanhet„Bac- ker'enkan men wel zeggen. Backer's „Goed-voor-alles" is het succes van den dag. Jawel, maar ik geloof, dat ik liever wat anders zal probeeren, als ge er niets tegen hebt, zei de klant. Onzin, sprak de apotheker met aan drang, ik zeg u, Backer's „Goed-voor- alles" zal u in een enkelen dag meer goed doen dan ieder ander middel in een maand. Het geneest redicaal van kinkhoest tot eksteroogen. Wat hebt gij er toch op tegen Wel, dit, antwoordde de man met eenige aarzeling,ik ben Backer zelf. (Maandbl. tegen de Kwakzalverij.) Ned. Herv. Kerk. BeroepenTe Limonshaven, J D. de Hoog, te Harlingen te Blauwkapel, D. J. v. d. Graaf, te NieuwpoortBaby- loniënbroek, W. te Boom, te Madete Jaarsveld, J. H. Gunning, te Hoogeveen te Arnemuiden, D. J. v. d. Graaf, te Nieuwpoort; te Roodeschool, Dr. J. Th. Ubbink, te Gaast. Aangenomen: Naar Boksum, M. J. F. Schönveld, te Warga. BedanktVoor Nijega, W. G. G. Beere- kamp, te Poezensvoor Schoonhoven, J. Kraay, te Gorinchem. Geref. Kerken. BeroepenTe Hoek v. Holland, J. H. A. Bosch, te Andelte Hollum, H. N. Boukema, te Weedete De Krim, W. Y. v. Goor, te Groningen. AangenomenNaar Westerlee, H. Brinkman, te Glanerbrugnaar Meppel, J. Thijs, te Rijswijk. BedanktVoor Onstwedde, D. Drenth, te Leimuidenvoor Oosterend, Dr. J. Douma, te Ambt-Vollenhove voor Waar der, B. Meijer, te Ierseke. Christ. Geref. Kerk. BeroepenTe Werkendam, J. B. G. Croes, te Den Haagte Harlingen, H. J. L. de Vries, te Hilversum te Zwolle, J. B. G. Crpes, te Den Haag. Benoemd tot onderwijzer(es) Te Westerschelling (hoofd), T. Kals- beek, te Voorburgte Maassluis, A. Wisse, te Schoondijkete Dordrecht, J. de Winter, aldaar; te Ede, mej. A. Scholtens, te Rotterdam. Ds. A. A. van Schelven, predikant, bij de Geref. Kerk te Vlissiiigen en be noemd tot professor te Amsterdam, heeft Zondag van zijne gemeente afscheid ge nomen. De predikant had tot tekst ge kozen „Uw Koninkrijk kome." Belijdenis-vragen. Naar de „Rott." verneemt, heeft de classis Appingedam der Geref. Kerken vastgesteld de volgende door haar aan bevolen vragen te doen bij de Openbare Belijdenis 1. Of gij verklaart van harte te ge- looven, dat de leer, die in het Oude en Nieuwe Testament vervat is, en in de Artikelen des Christelijken Geloofs be grepen is, en in de Christelijke Kerk alhier geleerd wordt, de waarachtige en volkomene leer der zaligheid is? 2. Of gij een ernstig voornemen hebt om, door Gods genade, in de belijdenis dezer leer tot den einde toe te volharden 3. Of gij van harte begeert en belooft, om, naar eisch dezer belijdenis en naar de verplichting door Uwen Doop U op gelegd, den eenigen waarachtigen God, Vader, Zoon en Heilige Geest, van gan- scher harte lief te hebben en te dienen, de wereld te verzaken, Uwe oude natuur te dooden, en in een Godzalig leven te wandelen 4. Of gij belooft in de gemeenschap der Christelijke Kerk te zullen volharden, inzonderheid door een getrouw gebruik der genademiddelende Bediening des Woords en der Sacramenten, en zoo gij wat God genadiglijk verhoede U ooit in leer of leven kwaamt te misgaan U te zullen onderwerpen aan de Kerke l lijke tucht? De Commissie, die deze vragen ont wierp, zal, zoo mogelijk, op de volgende classis-vergadering komen met een ont werp-formulier bij deze vragen. d. van Cornelis en van Aaltje Jansen. Deonisius Alphonsius van Kouteren, oud 9 j., z. van Theodorus (óverl.) en van Maria Dobbelaar. DE KABINETSCRISIS. Mgr. Nolens vroeg ontheffing van zijn opdracht. De Koningin ontving Jhr. de Savornin Lohman. Naar wij vernemen, heeft Mgr. Dr. Nolens aan H. M. de Koningin verzocht, ontheven te worden van de vorming van een Ministerie. H. M. heeft gisteren op het paleis Het Loo ontvangen den Minister van Staat Jhr. Mr. de Savornin Lohman, die op het oogenblik in Gelderland vertoeft. Nieuwe Fransche aanvallen. Het Fransche 10e leger is tusschen Oise en Aisne over een front van 16 K.M. 3 K.M. vooruitgerukt De Duitsche Aisne-linie loopt gevaar boven Soissons overvleugeld te worden. DAGEN. Voorin. Nam Woensdag 21 Aug. Donderdag 22 Vrijdag 23 Zaterdag 24 Zondag 25 Maandag 26 Dinsdag 27 1.45 2.29 3.8 3.48 4.28 5.10 5.51 2.7 2.48 3.28 4.9 4.49 5.30 6.16 Huwelijks-aangiften. 12 Aug. Gerard Larooij, oud 30 jjm. en Adriana^Anna Laurina Meeusen, oud 27 jjd. 15 Aug. Adriaan Wissel, oud 25 j., jm. en Trijntje Pieternella Wilhelmina Koelmans, oud 25 j., jd. 16 Aug. Johannes de Haas, oud 27 j., jm. en Neeltje Helena van Dijke, oud 27 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 14 Aug Flo- rimondus van Haver, oud 26 j., jm. en Anna Hendrika van der Velden, oud 28 j., jd- Hendrik Lourens Cornelis Kok, oud 28 j., jm. en Johanna Margaretha van der Bent, oud 26 j., jd. 15 Aug. Johannes Buteijn, oud 28 j., jm. en Lu- cresia van Driel, oud 20 j., jd. Jacobus Kouwijzer, oud 25 j., jm. en Cathalina Nagteeaal, oud 21 jjd. Jan Jacobus j Machieisen, oud 22 j., jm. en Jacoba Michielsen, oud 22 j., jd. Geboorten. 11 Aug. Cornelia Helena, d. van Adriaan Drabbe en van Adriana van Doeselaar. Evert Ja,n Marijnus, z. van Willem Jacobus Ilendrikus Harmsen en van Maria Anna Antoinette van Riek 12 Aug. Jacoba, d. van Adriaan Siereveld en van Grietje de Quelerij. Jacobus, z. van Louis de Bruijne en van Maria de Bruijne. 15 Aug. Desire Albert, z. van Magdalena Augusta de Block. Cijta, d. van Jan Pieter Jonkman en van Anna Cornelia Harms. Overlijden. 11 Aug. Adriana Maatje Schoonakker, oud 4 tn., d. van Marinus en van Maria de Koeijer. 15 Aug. Jo hanna Dellaert, oud 57 j., eclitg. van Gustavus Irenius Kamoen. 17 Aug. Pieternella Helena Drabbe, oud 5 m., De Burgemeester van TER NEL ZEN maakt, ter voldoening aan circ. No. 25618 en 27292, de volgende maximum-klein- handelprijzen voor Naaigaren bekend Naaigaren dikte 24/28, 3 draads, 80 cent 36, 3 70 40, 3 67 28, 2 47 per klos of spoel van 500 yards. Nadere inlichtingen omtrent groot- handel- en tusschenhandel prijzen zijn voor belanghebbenden te bekomen op het Levensmiddelenbureau alle werk dagen van 9—12 uur v.m. Ter Neuzen, 19 Augustus 1918. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. In het Christelijk Gesticht voor Krankzinnigen „VREDE RUST" te Bergen op Zoom, bestaat gelegenheid om opgeleid te worden tot Leeftijd 18 tot 30 jaar. Salaris Ver pleger f 175,tot ƒ350,Verpleegster f 155,— tot f 350,— benevens vrije bo- venkleeding. Sollicitaties aan den Ge neesheer-Directeur. Het Bestuur van de Coöp. Groenten- drogerij en Zouterij te Ter Neuzen maakt, bekend, dat eene ALGEMEENE VER GADERING van aandeelhouders zal gehouden worden op Dinsdag 27 Augustus 1918, des namiddags te 2 urenin het lokaal van den heer Pieters, Markt, alhier. Ter Neuzen, 15 Augustus 1918. Het Bestuur, L. DE FEIJTER-Huijssen, Voorzitter. L. WABEKE, Secretaris. Aan de Coöp. Groentendrogerij en Zouterij te TER NEUZEN worden gevraagd op nader overeen te komen loon. Schriftelijke aanmelding bij den Voor zitter vóór 3 September 1918. Het Bestuur, L. DE FEIJTER-Huijssen, Voorzitter. L. WABEKE, Secretaris. Houtbewerking-Machines, Stoommachi ne en Ketels, Gas en Benzine-motoren, nieuwe Plavuizen, Dakpannen en Beton- buizen, Gereedschappen, Hout- en Ijzer waren, Vaten enz. enz. Specialiteit in het maken van Keeten. Aanbevelend, TER NEUZEN. 16 t f

Luctor et Emergo | 1918 | | pagina 3