1000 gulden prijzen. C0NC0U\S=HIPP1QUE TE AXEL, i J. Aanbesteding. ftÉgboowvrnenipig Zaamslag. J. HAAK-teo Kaate. op Donderdag 15 Augustus 1918. Mengelwerk. Kerk, School en Zending. Iloogwatergetij te Ter Neuzen. Wie, (vooral welke landbouw wer) is genegen gedurende 6 weken een NEDERLANDSCH KIND uit de groote steden door ondervoeding verzwakt, tot zich te nemen om het door lucht en betere voeding te laten opknappen. Voor ZAAMSLAG en Omstreken bij Ds. v. DIS. Voor AXEL en Omstreken bij Ds. HUGENHOLTZ. B E ZOE K T HE T Voor de Belgische liefdewerken, alsmede voor het Ned. Rootle Kruis wordt aan ieder 10 pCt. van de netto-opbrengst toegekend. Advertentie n. Burgerlijke Stand. Verleng Uw Thee-voorraad met □DEIETO- Verleng Uw Koffie-voorraad^met T Aan wij zing verkrij gbaar stelling Levensmiddelen. Inlevering van Bons door winkeliers. Suikerdistributie. Maximumprijzen Lucifers. Verkoop, aflevering en vervoer van papier. Verbod tot liet inkalken van Kipeieren. Maximumprijzen Bessensap. BOLDOOT's Eau de Cologne en Odeurs. a,a,n.loesteed Het bouwen van een Bankgebouw te Ter Neuzen. is Donderdagmiddag in het ziekenhuis aan de gevolgen overleden. Smokkelarij. In de grensplaats Bocholt is in arrest genomen de koetsier der postomnibus tusschén Bocholt en Suderwick Dinx- perlo. Bij onderzoek bleek onder de zit plaatsen' der omnibus 200 K.G. ijzeren spijkers te zijn verborgen, welke de koet sier naar Holland zou smokkelen. De koetsier bekende, dat hij sinds lang deze smokkelarij had bedreven. Drie weken in een hooiberg. In het in de omgeving van Meppel gelegen gehucht Hesselingen heerscht sinds eenigen tijd ouder de boereu be volking een paniek, veroorzaakt door de inbraken die aldaar geschieden. De kelders werden onderzocht en alle eet bare waren werden meegenomen. Niet tegenstaande alle in het werk gestelde pogingen mocht het niet gelukken den dader in handen te krijgen, totdat het de aandacht trok van een landbou wer, dat van een hooimijt een groote top hooi naar beneden viel, waarbij te voorschijn kwam een zwarte broekspijp, die haastig werd ingetrokken. De gausche bevolking kwam in rep en roer naar de mijt, een klein stevig ge bouwd ventje liet. zich naar beneden glijden en zette het zoo hard hij kou op een loopen, doch werd door een liets rijder achterhaald. Het bleek een Kus sische krijgsgevangene te zijn, die voor drie weken over de grens was gekomen en zich overdag in de hooimijt verberg- de. Verschillende voorwerpen, w.o. een tamelijke hoeveelheid levensmiddelen, werden bij hem gevonden, tevens een stuk ijzer,' dat hij, naar hij voorgaf, ge bruikte om naar zijn hotel op te klau teren. De man gaf in gebroken Duitsch te kennen, nog twee kameraden Duit- sche deserteur's te hebben, maar wist niet waar. deze zich ophielden. (Hbl.) Avontuurlijke tocht. Omtrent den leering der textielschool te Enschede, J. S, van Almelo, die eeui- gen tijd geleden door de Duitsche grens wacht gevangen genomen werd, verne men we nog het volgende De 29en Mei ging S. buiten Enschedé wandelen en geraakte, zouder dat hij het wist, (er was geen grenspaal te zien) over de grens. De grenswacht arresteer de hem, en ofschoon S. moeite deed dien wachfer te bewegen hem weer terug te doen keeren, mocht 't niet baten. Den volgenden dag werd hij naar Munster gebracht, waar hij opgesloten werd. Een verzoek om naar huis te mogen schrijven, werd geweigerd. Na 14 da gen werd hij vrijgesproken. Wachtende op zijn pas,' bleef hij vijf dagen in Mun ster werkeloos rondloopeu. Toen hij voor de binnenvaart gevraagd werd, ging hij daarheen. Hier was hij 2 weken op een schip werkzaam. Eindeiijk kreeg hij zijn pas, zoodat hij 25 Juli weder te Almelo arriveerde. Er in geloopen. Een oplichter te Ellecom wist handig zijn slag te slaan door zich voor een kruidenier uit Laag-Soeren uit te geven en bij een familie te vertellen, dat hij nog een flinke hoeveelheid gort, bloem, slaolie, thee enz. te koop had. Er werd voor f35 besteld en direct betaald. Al les zou wel bezorgd worden. Er is niets bezorgd en van den oplichter was natuurlijk niets meer te bekennen. Hoe gesmokkeld wordt! Een zeker niet dagelijks voorkomende smokkel-aanhouding werd eergister- middag te Zevenaar gedaan. Gedurende dezen zomer geniet de plaats met om liggende grensdorpen de eer van een schier dagelijks bezoek van vanille-ijs verkoopers. Énkele der ondergeschikten van de „IJsco"-onclerneming te Arnhem kwamen herhaaldelijk met hunne wagens over en hadden blijkbaar te Zevenaar een flink afzetgebied. Niemand dacht er aan, dat ook dit bedrijf gepaard zou gaan met smokkelen. Totdat de aandacht viel op een der mannen, die zijn be zoeken zelfs uitstrekte tot de oumidde lijke nabijheid der grens. Gisteren werd hij aan een onderzoek onderworpen en toen bleek het, dat zijn mooie wit-ge- schideide ijswagen gevuld was met chocolade, rolletjes tabak e. d. artikelen. De man werd gearresteerd en zijn wagen in beslag genomen. Een nieuwe Spaansche griep. Nadat een der Rijksgraancontroleurs bij een Noord-Brabantschen boer stal en schuren had doorzocht, wenschte hij ook ter controleering het woonhuis na te zien. Men vroeg hem een der vertrekken liever niet te betreden, omdat de oudste zoon te bed lag, lijdende aan Spaansche ziekte. De dokter had rust bevolen. De controleur zond een boodschap naar den dorpsdokter, doch kreeg ten antwoord dat hem geen ziektegeval in dat gezin bekend was. Zonder genade werd toen de „zieke" uit zijn bed gelicht. Het bleek, dat 4 groote balen graan hem tot matrasseu gediend hadden. Het graan werd in beslag genomen, ter wijl de plotseling genezen „zieke" zich genoodzaakt zag in te spannen en het graan ter aangewezen plaatse af te le veren. Valsche chècque. Zaterdag kochten bij een winkelierster te IJmuiden twee „heeren"eenige pakken zeep voor tachtig gulden en betaalden meteen valschen checque. Zoo werd het eene kwaad door het andere gestraft. Gods liefde 'k Was weer van 't kruispunt opgestaan, versterkt, vertrouwend en 'k wist, welk pad ik in moest slaan, op Gode bouwend. Al lag die weg ook donker daar, 'twas binnen in mij vredig-licht daar heeischte blij de Liefde Gods, waarvoor m'n zorg en vreeze zwicht. Nu heeft de Heer' mij doorgeleid naar 't zonlicht weder, nu kniel ik hier uit dankbaarheid vol jubel neder: „Al lag die weg ook donker daar, „al viel de strijd mij soms ook zwaar, „Gij Zelf, Heer,'hebt me kracht geheven, „Gij gaaft weer van Uw Goedheid blijk „Ge maakt me rijk, oneindig rijk, „door zooveel Liefde, mij ten leven BONNA. Bij het afscheid van een predikant op een dorp komt de kerkcraad in de consistorie. Een der leden zegtDomi- né, we zijn aekomen, om u de laatste eer te bewijzen. (Historisch.) De „Meierijsche Ct." bevat de vol gende mededeeli ig „Wij hebben voor onze bureaux eeo groóte serie Engelsche generaals en admiraals opgehangen". Overlijden. 1 Juli. Daniël Tollenaar, oud 21 j., z. van Gerard en van Cornelia Dekker (overl.). 5 Juli. Dingeman Scheele, oud 63 j., echtg. van Neeltje de Putter. Loop der bevolking van Ter Neuzen. Aangekomen: P. M. Stouthamer, werkmam, Dekker- str. 34, uit Veenhuizeh. A. van Eek, kommies b/d Rijks Belastingen, Dijkstr. 54, uit Hontènisse. S.'S. Dees, zonder, Nieuwediep 52, uit Zaamslag. J. Hame link, landbouwersknecht, O 35, uit Axel. J. Kiel, kleermaker, Tholenstr. 15, uit Spijkenisse. A. II. L. Hamerlinck, zon der, Schuttershofweg 11, uit Huijbergen. M. E. de Kraker, dienstbode, Westkolk- str. 8/10, uit Hoek C. P. Leijs, zonder, Vlooswijkstr. 63, uit Hbek. Vertrokken: M. P. Oppenneer, dienstbode, Javastr. 27 naar Middelburg. D. Scheele, land bouwersknecht, O 91, naar Hoek. P. J. Jacobs, varensgezel, O 157, naar Rotter dam. C. J. Kolijn, dienstbode, Donze Visserstr. 88, naar 's^Gravenhage. A. W. Verschoore de la Houssaije, fotograaf Grenulaan 27, naar Middelburg. W. Broekhoven, koopman, Q 78, naar Axel. J. van derPeijl, kleermaker, 2e Kortestr. 11, naar Veenliuizen. F. de Braai, land bouwersknecht, P 66, naar Hoek. _J. Hamelink, werkman, Nieuwediep 79, naar Heerlen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen Te Vollenhove, P. Bootsma, te Balk te Aalburg, A. M. den Oudsten, te Nijkerkte Metslawier, W. A. Noest, te Anloo. Aangenomen: Naar Everdingen, P. F. v. Noort, cand. te Amsterdamnaar 's Heerenberg, W. A. 7. 'dner, cand. te 's Gravenhage. BedanktVoor Elbuig, J. J. v. Ingen, te Harderwijk. Geref. Kerken. Beroepen: Te IJmuiden: J. F. van Hulsteijn, te Middelstum. Aangenomen Naar ZierikzeeC. J Wielenga, te Hazerswoude. BedanktVoor Reitsum. J. Voerman, te Warnsvoor Giessen-Oudkerk en Gies- sen Nieuwkerk, W. L. Korfker,te Goënga; voor Lutten en voor Genemuiden, J. W. Esselink, te Alteveer. Het Moderamen der Part. Zeeuw sche Synode heeft aan de Geref. Kerken in Zeeland verzocht op Zondag 17 No vember een dankstond te houden in ver band met het 300-jarige jubileum der Nationale Synode te Dordrecht in 1918 en '19. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 18 AUGUSTUS 1918. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 10 Aug. Zondag 11 Maandag 12 Dinsdag 13 Woensdag 14 Donderdag 15 Vrijdag 16 4.38 5.9 5.39 6.12 6.50 7.35 8.34 4.53 5.23 5.56 6.31 7.10 8.3 9.11 Beslist kinderen uit nette gezinnen. Zich aan te melden liefst zoo spoedig mogelijk. TH. A. VAN PIENBROEK, Arts AXEL. Huwelijksaangiften. 17 Juli. Edmond Vanhijfte', oud 24 j., jm. en Le- onie Catharina van Waes, oud 20 jjd. Hermanus van den Bos, oud 23 j., jm. en Rosalia Maria van Meelen, oud 20 j., jd. 18 Juli. Pieter Mechiel de Visser, oud 28 j., jm. en Elisabeth Dekker, oud 27 j., jd. 19 Juli. Krijn Hamelink, oud 27 j., jm. en Adriana Goossen, oud 26 j-> jd- Huwelijks-voltrekkingen. 18 Juli. Pie ter Jacobus Scheele, oud 28 j., jm. en Maria Dina de Fouw, oud 23 j., jd. Geboorten. 15 Juli. Suzanna, d. van Pieter Cornelissen en van Anna de Bruijne. 16 Juli. Remi Petrus Baptist, d. van Carolus Ludovicus De Keyzer en van Mathilde de Bakker. 19 Juli. Irma Maria, d. van Alexander Frans Constant van Humbeeck en van Joanna Maria Rits. 21 Juli. Leonie Elodie, d. van Franciscus de Vos en van Louisa Maria van Acker. 28 Juli. Marinus, z. van Gerard Adriaan van Driel en van Pieternella Adriana van Es. Anna, d. van Pieter Adriaan Jens en van Anna Cornelia Staverman. Overlijden. 19 Juli. Jan Hollebek, oud 10 j., z. van Andries en van Wilhelmina de Jonge. 22 Juli. Jacomina de Feijter, oud 56 j., echtg. van Jan van Hoeve. HOEK. Huwelijks-aangiften. 17 Juli. Reinier Marinus de Feijter, oud 25 j., jm. en Magdalena Neeltje Bareman.oud 25 j., jd. 24 Juli. Machiel Vroegop, oud 83 j., jm. en Cornelia Leijs, oud28j.,jd. Geboorten. 20 Juli. Jan, z. van Jacobus den Hamer en van Catharina Klaassen. 21 Juli. Maria, d. van Pieter Dobbelaar en van Jacoba Cornelia Stouthamer. 23 Juli. Jacobus, z, van Cornelis de Smidt en van Johanna Neeltje van Drongelen. 31 Juli. Jacobus, z. van Jacobus de Rid der en van Elisabeth Buijze. HELENA J. N. JURRIJ die mede namens wederzijdsche familie hartelijk dank brengen voor de belang stelling bij hun huwelijk ondervonden. Ter Neuzen, 6 Aug. 1918. Burgemeester en Wethouders van IER NEUZEN maken bekend, dat in de week van 1218 Augustus mag wor den afgegeven op bon No. 67 70 gram Kaas 20 plus 68 50 Volvette Kaas l 69 125 Bruine Boonen 70 3 K.G. Aardappelen 11 2 72 100 gram Havergort n 73 1 Reep Chocolade. 74 250 gram Suiker (Melis of hijsoorten) 2 der le serie der kinder-sui kerkaarten 250 gram Suiker Melis of bijsoorten). Ter Neuzen, 9 Aug. 1918. Burgemeestor en Wethouders voornoemd, J. HU1ZINGA, Burgemeester. L. WABEKE, Secretaris. De Burgemeester van TER NEUZËN maakt bekend, dat iederen Maandag de inlevering moet plaats hebben der in de afgeloopen week ontvangen bons. Deze bons moeten behoorlijk gesorteerd en gebonden op pakjes van 100 bons op het Levensmiddelenbureau worden in geleverd onder bijvoeging van eene door den winkelier onderteekende lijst, ver meldende het aantal bons en de ver kochte hoeveelheden. Met, het oog op een vlugge contröle is het gewenscht de suikerbons afzonder lijk iti te leveren, eveneens onder bij voeging van een staatje, vermeldende de hoeveelheid ingeleverde bons. Ter Neuzen, 9 Augustus 1918. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. De Burgemeester van TER NEUZEN maakt bekend, dat ten behoeve van kinderen beneden den leeftijd van 1 jaar op vertoon van trouwboekje en rantsoe- neeringskaart met ingang van heden iederen werkdag van 9—12 uur voor middag op bet Levensmiddelenbureau kinder-suikerkaarten verkrijgbaar zijn. Voor de week van 5II Aug. is geldig bon No. 1 der le Serie, waarop mag worden afgegeven 1/.i K.G. Suiker (Melis of bijsoorten). Ter Neuzen, 5 Aug. 1918. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. De Burgemeester van TER NEUZEN maakt bekend, ter voldoening aan circ. No. 43367 dato 31 Juli 1918, de navol gende maximumprijzen voor lucifers: A. Zrveedsche lucifers 1. maximumgroothandelprijsƒ219.50 per kist, inhoudende minstens 1C.000 doosjes 2. maximumtusschenhandelprijs 235,50 per kist, inhoudende minstens 10.000 doosjes 3. maximumkleinhandelprijs 26 cent per pak, inhoudende minstens 10 doos jes; 3 cent per doosje, inhoudende min stens 55 stuks B. Hollandsche lucifers 1. maximumgroothandelprijs 202. per kist, inhoudende minstens 10.000 doosjes 2. maximumtusschenhandelprijs 215.— per kist, inhoudende minstens 10.000 doosjes 3. maximumkleinhandelprijs 24 cent per pak, inhoudende minstens 10 doos jes; 3 cent per doosje, inhoudende min stens 55 stuks. C. Onder bovenvermelde maximum- groot handel prijzen zullen zijn te verstaan de prijzen door importeurs te berekenen, voor zoover het Zweedsche lucifers be treft, en door fabrikanten te berekenen, voor zoover het Hollandsche lucifers betreft. D. Vorenbedoelde maximumgroothan- delprijzen zijn te verstaan loco Amster dam of Rotterdam of af fabriek en de maximumtusschenhandelprijzcn af pak huis grossier. E De maximumprijzen, vastgesteld bij beschikking No. 39500 dato 10 Juli 1918. welke eensluidend zijn aan die van 29 Sept. 1917, La. A, zullen ook na 1 Aug. 1918 van kracht zijn voor lucifers, op welker doosjes niet bij origineel, door den importeur of fabrikant aangebracht etiquet, vermeld staan de hierboven vast gestelde maximumkleinhandelprijzen. Ter Neuzen, 8 Aug. 1918. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. De Burgemeester van TER NEUZEN maakt bekend, ter voldoening aan circ. No. 26781 dato 29 Juli 1918: lo. De verkoop en de aflevering van oud papier en afval van nieuw papier aan bedrijven, die deze artikelen als grondstof verwerken, is verboden 2o. het vervoer van oud papier en afval van nieuw papier naar bedrijven, die deze artikelen ais grondstof verwer ken, is verboden; 3o. onder papier worden in deze be schikking verstaan alle soorten papier en carton 4o. ontheffing van de verbodsbepalin gen sub 1 en 2 wordt zoo noodig onder daarbij te stellen voorwaarden, verleend door of namens den Minister van Land bouw, Nijverheid en Handel 5o. aanvragen om ontheffing zijn in te dienen bij de Afdeeling Crisiszaken, Bureau Nijverheid, Kneuterdijk 8,'sGra venhage 6o. De verbodsbepalingen sub 1 en 2 treden in werking op 5 Augustus 1918. Ter Neuzen, 8 Aug. 1918. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. De Burgemeester van TER NEUZEN maakt bekend, t.er voldoening aan circ. No. 43222 dato 31 Juli 1918: Het is verboden versclie kipeieren door opslag daarvan in kalkinrichtingen of daarmede gelijkstaande inrichtingen te verwerken tot kalkeieren. Dit verbod is niet van toepassing voor het Bestuur van den Bond van Eier- kalkers in Nederland, voor zoover betreft die eieren, tot bet inkalken waarvan dat bestuur zich tegenover den Staat der Nederlanden heeft verbonden. De Rijkscommissie van Toezicht op de Eier- en Pluimveevereeniging kan in bijzondere gevallen naar het oordeel dier Commissie van dit verbod ontheffing verleenen. Ter Neuzen, 8 Aug. 1918. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. De Burgemeester van TER NEUZEN maakt bekend, ingevolge Circ. No. 17038 dato 31 Juli 1918, de navolgende maxi mumprijzen voor bessensap 1. in den groothandel a. per heele flesch 48 centb. per halve flesch 26 cent 2. in den kleinhandel a. per heele flesch 55 centb. per halve flesch 30 cent 3. de sub 1 bedoelde maximumgroot handelprijs zal zijn te verstaan franco station van bestemming, spoor, boot of laatste veer 4. als staangeld voor de flesschen mag door den verkooper ten hoogste 18 cent in rekening worden gebracht, welk be drag bij de teruggave moet worden ge restitueerd. Ter Neuzen, 8 Aug. 1918. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. Door het Bestuur der Coöp. Boeren leenbank voor Ter Neuzen, Axel, Hoek en Zaamslag, zal op Maandag 12 Aug. 1918, 'snam. 7 uur, in het „Hotel Cen traal" te Ter Neuzen, in één perceel wurden Bestek en teekening is a ƒ2.ver krijgbaar bij den Architect L. DE BRUIJNE te Ter Neuzen. Plaatselijke aanwijzing op Zaterdag 10 Aug., 's nam. 1 uur. te TER NEUZEN. Zij die lid (of d o n a t e u r) wen- schén te worden (contributie 5 cent per week of f 2,50 per jaar) kunnen zich daartoe aanmelden bij den bode, den heer J. VAN RIET, of bij N. J. HARTE, Secr.-Penningm. Gereformeerde Kerk. Ter Neuzen 9'/i en 2'/i uur Ds. N. G. Kerssies van Smilde. Axel 9l/t uur, en 2 uur, Ds. R. v,d. Kamp van Breukelen. Zaamslag 9'/i en 2'/i uur, Ds. G. P. M. de Walle. Hoek 10 en 3 uur Ds. G. de Jager van Grijpskerke. Schoondijke 10 en 3 uur Ds. J. Bolman van Oostwolde. Hervormde Kerk. Ter Neuzen 9'/i en 2 uur Ds. A. Timmerman. Doopsbediening. Sluiskil 9'/i en 2 uur, Dhr. L. Dek. Axel 9'/i en 2 uur, Ds. Hugenholtz. Zaamslag 9'/i en 2'/i uur, Ds. G. van Dis. Hoek 10 en 3 uur, Ds. E. Raams. Chr. Geref. Kerk. Zaamslag 9'/ï en 2'/i uur, Ds. L. de Bruijne. Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstr.) Ter Neuzen 10, 3 en 6'/ï uur Leeskerk. Lokaal Eben-Haëzer", (Kerkhoflaan). Ter Neuzen 5'/i uur, Evangelisatie. Getrouwd en

Luctor et Emergo | 1918 | | pagina 3