Uit het Buitenland. Uit het Binnenland. Uit de Pers. Uit de Provincie. V an Heinde en Verre. En ook Rusland viel als factor, van beteokenis in dezen oorlog weg. Maar Amerika gaat de gedunde rijen der entente-legers aanvullen. En thans, na vier jaren van bloedigen, gruwelijken krijg, schijnen we verder van den vrede dan ooit te voren. De volken staan thans tegen over el kander. Wat jong is en sterk op 't van kruitdamp rookende slagveld vrouwen, kinderen en ouden van dagen strijden achter 't front den wereldkrijg mee op veld en in fabriek. Heel het genie van menschelijk kennen en kunnen staat in dienst van den oorlog. En deze woedt met steeds verschrik kelijker wapens op, boven en onder de aardeop en onder het water. Overal loert de Dood en telt zijn offers bij millioenen. Arme, dwaze menschheid, die door den Rechter van hemel en aarde, aan zelf verblinding en zelfvernietiging schijnt overgegeven, als straf voor haar zonden. Voor haar zonden óók op 't gebied dei politiek, waar de grooten de kleinen sinds jareu verdrukten, en 't recht alom met voeten werd getreden. Zal nu eindelijk 't vijfde oorlogsjaar ons den vrede brengen Wij weten het niet. Geen mensch, die 't weet. Alleen God, die de historie der volken schrijft, weet het. Zij er dan veel verootmoediging voor Zijn troonveel gebed tot Hem en veel geloof in Hem. Dan zal Hij het maken is nog vrijwel gelijk. De terugtocht der Duitschers blijft nog aanhouden. De naam Marne moet voor de Duit schers wel een zéér onaangenamen klank hebben. Bij deze rivier werden von Kluchs legerscharen in 't najaar van 1914 ge stuit, toen ze Parijs reeds van nabij bedreigden. Bij de Marne eindigde thans weer de reeks van successen der Duitschers sinds 21 Maart gehaald. Ze staan er thans reeds weer eenige uren vandaan. De terugtocht gaat vrij geregeld. De Duitschers bieden verwoeden tegenstand en laten hun vijanden slechts weinig buit in handen. Toch is dezen tegenslag voor de Duit schers zeer onaangenaam. Ze verliezen er in ieder geval tijd mee, als ze al ooit weer tot een grooten aanval kunnen overgaan. En in dien voor de Duitschers verloren tijd stroomen de Amerikaansche troepen blanke en zwarte Frankrijk binnen. Dat de Duitschers het nog tot een beslissende overwinning zullen brengen, lijkt ons al zeer onwaarschijnlijk. En een vernietigende nederlaag zal veel tijd moeten kosten, Hopen we, dat vóór dien tijd de vrede komt Bij het einde van het vierde oorlogs jaar is thans vastgesteld, hoe groot het aantal graven van vijandelijke militairen is, welke door het Duitsche legerbestuur verzorgd worden. Het zijn, zoowel aan het front als in Duitscfiland zelf, de volgende 90.611 graven van Franschen, daaronder 1.654 van officieren. 13.812 Engnlschen, daaronder 704 van officieren. 292.533 Russen, daaronder 1.638 van officieren. 4.190 Belgen, daaronder 44 van officieren. 1.172 Serven, daaronder 1 van officieren. 27.691 Roemenen, daaronder 187 van officieren. 3.024 Italianen, daaronder 29 van officieren. Samen 433.033 graven van vijanden, daaronder 4257 van officieren. In Duitschland, waar men 'tgeheele jaar moet rondkomen van wat de eigen eigen oogst aan levensmiddelen en vee voer oplevert, is er begrijpelijkerwijze zeer veel aan gelegen de landbouwpro ducten zoo goed mogelijk voor bederf te vrijwarene. zeer veel baat heeft men in dit opzicht gevonden bij het drogen, waarvoor natuurlijk in de eerste plaats groente en hakvruchten, die spoe dig aan bederf onderhevig zijn, in aan merking komen. Eerst de laatste jaren heeft men het belang hiervan ingezien en zijn allerwegen drogerijen verrezen. In 1913 waren er in heel Duitschland slechts 3; in 1915 was dit aantal ge stegen tot 721, die te zamen ruim 3 millioen ton konden verwerken. Thans zijn er nog aanmerkelijk meer. Niet alleen landbouwproducten echter kan men drogen ook- volle melk, eieren en dergelijke leenen er zich uitstekend toe. Gedroogde volle melk blijft ruim 2 maanden goed, en daar ze uiterst ge makkelijk vervoerd kan worden, opent zij den melkproducten, die ver van de verbruikscentra verwijderd zijn, goede vooruitzichten. In het Berlijnsche proef station der „Reichstrokungsgesellschaft" kan men ongeveer 5000 eieren per uur drogen. Gedroogde eieren blijven 1 a 2 jaar goed. Te Boekarest is een drogerij waar men reeds 15.000 eieren per uur droogt. STEENKOLEN UIT DUITSCHLAND. Een voorloopige schikking. (Officieel). Aangezien het in afwachting van het optreden eener nieuwe regeering niet mogelijk bleek te zijn, de onderhan delingen, welke met Duitschland gaande waren over het afsluiten van een alge- meene economische regeling tot een einde te brengen, zijn besprekingen gehouden om tot een voorloopige schikking te ko men, welke den toevoer van Duitsche steenkool verzekert.'Een zoodanige schik king is op 31 Juli j.l. door de weder zijdsche gevolmachtigden geteekend. De schikking houdt in, dat Duitschland van 1 Augustus af voor een periode van vijf maanden 120.000 ton steenkool per maand zal leveren. De prijs der kolen is bepaald op f 90 per ton, terwijl nog f30 per ton crediet. wordt gegeven. De schikking is van 15 October af met een termijn van 14 dagen opzegbaar. Van Duitsche zijde is bij de ondertee- kening van de schikking medegedeeld, dat werd aangenomen, dat de onderhan delingen over een algemeene economische schikking zoo spoedig mogelijk na het optreden der nieuwe regeering zouden worden hervat en voor 15 October tot een bevredigend einde zouden worden gebracht. Verder houdt de schikking nog enkele bepalingen van technischen aard in no pens het transport, de qualiteit der steen kool enz. (Vaderl.). WATER IN EENHEIDSWORST. Volgens het oordeel van deskundigen wordt de eenheidsworst door worst fabrikanten sterk verwaterd, 't Kan waar zijn. Vet zit er heelemaal niet in DE VLASBOUW. De „Tel." deelt mede,, dat de land bouwers, die vroeger geregeld hun vlas repelden, dit ook in den aanstaanden winter zullen kunnen doen. DE AARDAPPELEN UITVOER. Naar men verneemt, is sedert ongeveer 1000 wagons vroege aardappelen naar Duitschland verzonden waren, de verdere uitvoer daarvan stopgezet; daar de aard appelen hier te lande voor de consumptie benoodigd waren. In verband daarmede zullen wij niet volle 50.000 ton steenkolen, die Duitsch land ons in ruil had toegezegd, ontvangen. De onderhandelingen over de steen kolen worden voortgezet. LEDERBONS. De Minister van Landbouw heeft tot de Burgemeesters een circulaire gericht. Hij deelt mede, dat de omstandigheden het noodzakelijk maken de uitgifte van bons, recht gevende tegen gereduceerden prijs, hetzij reparatieleder te betrekken, hetzij schoenreparaties te doen uitvoeren, te staken bevoegdheid van Gemeente besturen wordt opgeheven zoodanige bons uit te reiken. Door de intrekking van het le lid van art. 20 der distributieregeling zal de lederhandel tot verdere aflevering van distributieleder niet meer kunnen over gaan de nog bij schoenmakers voorradige hoeveelheden reparatieleder zullen aldus geleidelijk worden opgebruikt, zonder dat, voorloopig althans, die voorraden weder zullen worden aangevuld. HANDBAGAGE IN DE TREINEN. De. directie der Maatschappij tol Ex ploitatie van Staatsspoorwegen heeli het volgende onder de aandacht van het personeel gebracht. Vele reizigers nemen handbagage mede, die door hare groote afmetingen voor medereizigers zeer hin derlijk is. Hiertegen moet met kracht en zonder aanzien des persoons worden opgetreden. Voorwerpen, die niet vol doen aan 't bepaalde van te zijn kleine gemakkelijk draagbare voorwerpen, die in de netten of onder de banken in de rijtuigen kunnen geplaatst worden, zonder andere reizigers hinderlijk te zijn, ze mogen niet in de rijtuigafdeelinge'n wor den geplaatstzoo zij daarin reeds aan wezig zijp. moeten ze worden verwijderd, overgebracht laar den bagagewagen en bij aankomst op bestemmingsstation de bagagevracht worden geheven. Het per soneel moet daarop streng toezien. Het R.-K. Centrum schrijft over de Kabinetscrisis Het spreekt wel vanzelf, dat voor de vorming van een Kabinet tijd noodig is en geduld te oefenen. Ook wanneer de stembus duidelijker sprak, dan zi] ditmaal deed, en. aan Links of Rechts een volstrekte meerder heid had toegewezen, was zulks het geval. De oplossing der crissis deed meerma len zelfs vele weken op zich wachten. Men herinnere zich slechts den duur der crisis in 1913, toen de Linkerzijde een overwicht van niet minder dan 10 stemmen had verkregen. Reeds op 17 Juni was de stemming en op 25 Juni de herstemming geweest, maar desniettemin werd het eind Augus tus alvorens in het nieuwe Kabinet kou optreden. Ook in 1905 hadden de Linkergroepen lang werk een ministerie samen te stel len. Eerst een anderhalve maand na de verkiezingen trad het door Borgesius gevormde liberale kabinet in functie. En de omstandigheden waren destijds vrij wat gunstiger voor ons land en de verhoudingen en toestandenN vrij wat minder gecompliceerd dan thans Nimmer werden in ons politiek verleden aan een Kabinetsformateur zulke zware eischen van beleid en onvoorzichtigheid gesteld, als waarvoor die formateur zich ditmaal geplaatst ziet. Er is een Gordiaansche knoop te ont warren, of door te hakken. Geen samenwerking. De S. D. A. P., de mensclien van Troelstra, hebben reeds nu pogingen in 't werk gesteld, om de zweep van Wijn koop op te bergen. De „vleiende lip" werd in werking gesteld en op samen werking geduid. Er komt echter niets van. „De vogelaar fluit," schrijft de Tribune het orgaan van Wijnkoop. Dit opschrift zegt reeds voldoende, dat de toegestoken hand niet bepaald vriendelijk wordt gedrukt. Zij wordt zelfs in 't, geheel niet aangenomen. „Denk maar niet," voegt de schrijver van het ÏViówwe-artikel Troelstra toe, „dat je die vier revolutionairen voor je wagentje kan spannen." Op eenige toenadering der S. D. P.- mannen behoeft Troelstra niet te reke nen. 't Ts wel vernederd voor de S. D. A. P. die zich zóó had ingespannen. Tot voor kort werden de Wijnkoopers voor alles wat leehjk was uitgemaakt. Nu werden ze beflikfooid en nu laten ze de Troelstrajanen met hun blommetjes al leen. (Res.) Een paar rake zetten, noemt Dr. S. in de „Stichtsche Crt. wat Minister Posthuma in de Eerste Kamer den heer Vliegen ten antwoord gaf. Minister Posthuma kan, zoo schrijft hij, de S. D. A. P. magnifiek baas. Spre kende over het S. D. A. P.-beleid inza ke de crisis maatregelen zeide de Minis ter volkomen terecht: „Ik kan hier tegenover elkander stel len twee groote steden, Amsterdam en Den Haag. In Amsterdam is de distri butie in handen van een volbloed socia list van de S. D. A. P. Hij kon dus wat de distributie in zijn Gemeente betreft alle mogelijke maatregelen nemen, en geen halve maatregelen'. Hier in Den Haag ik weet niet of ik den betrok ken mijnheer er mede beleedig, maar dan vraag ik bij voorbaat excuus is de distributie in handen van een halve, precies als ik ben. En nu is het resul taat in Amsterdam, waar men zich al tijd op het standpunt steltgeef maar zooveel mogelijk, dat bij de verkiezingen van de soort socialisten van de S. D. A. P. de helft verdwenen is en een andere partij is opgekomen. Ik ben daarom overtuigd, dat als een socialist van de S. D. A. P. in mijn plaats Mi nister was geweest wij van de soort socia listen van de S. D. A. P. niet vee! meer overgehouden zouden hebben." Naar we vernemen, kan de Ver- eeniging „Woningbouw" alhier, eerst daags tot het aanbesteden van den bouw van 42 woningen overgaan. Voor heri die lid of donateur willen worden is de contributie zoo laag en zoo gemakkelijk mogelijk gesteld. Omtrent hat zeer droevig ongeluk, het elfjarig zoontje van den lieer G. F. P. v. d Peijl overkomen, nog het volgende. Het knaapje wilde de tramrails oversteken om een bosje erwten te grijpt n en werd door de tram meegesleurd. Zijn rechterbeen was op twee plaatsen gebroken, van zijn linker been was de voet afgereden en aan het hoofd had hij een bloedende wond. Van de Kraag werd hij pe" tram, in het postrijtuig. meegenomen naar Zaamslag, daar verbonden en per eerst volgende tram naar Ter Neuzen. Intus- schea was ziin vader le Zaamslag aan gekomen. Woensdag is zijn linkerbeen in het ziekenhuis afgezet. Het. knaapje heeft weinig pijn, en bleef bij kennis, zoodat hij te Zaamslag kon vertellen, wie Jiij was. Ook Ter Neuzen heeft een paar melklooze dagen gehad. Thans komen de melkverkoopers weder bij hunne klanten. De melk kost 17 cent per liter, afgehaald bij den melkslijter lö1/* cent. Hiermede nemen echter de verkoopers nog geen genoegen. Hedenmorgen om 11 uur had alhier in het „Hotel des Pays-Bas" de aanbe steding plaats van het slechten van domeingronden. Hiervoor werd als volgt ingeschreven door de heeren Gebr. Molhoek, Utrecht, voor f 46800 P. J Rijnberg Zoon, Ter Neuzen, voor f45450; J. Wolfert, Hoek, voor f43990; 11. J ten Siepe, Winterswijk, voor f41950; II. Verschelling,Ter Neuzen, voor f 41670 F. Duinhouwer, Goes, voor f 40370 A. de Keuning, Hoek, voor f40.000; A. Kaan, Terneuzen, voor f39.745; A. A. van der Strate,Terneuzen, f38.600 Gebr. van 't Hof, Hoek, voor f38400; J. de Bree, Terneuzen, voor f38335; Gebr. v. d. Velde, Terneuzen, voor f 37.900J. A. Meertens, Terneuzen, voor f37.750; J. Geluk, Tholen, voor f37.473; J. P. de Vos, Terneuzen, voor f36.670 J. Tholens te Hoek voor f34.500. Tot landweerplichtig kapitein is benoemd de l.w.pl. le luit. der inf. P. A. Galle van het 39 bataljon. Genoemde heer is afkomstig van Zaamslag. Zaamslag. Als een zeldzaamheid mag het genoemd worden, dat een wielewaal die als een zeer schuwe vogel bekend staat, zijn nest maakt in de onmiddelij- ke nabijheid van een bewoond huis. Dit is geschied bij A. de Kraker in den Andijkepolder' In een gewone noteboom, die lang niet hoog is, is het nest op kunstige wij ze aan drie takjes als het ware opge hangen. Er zijn vier eieren in gelegd, die uit gebroed zijn en verleden week hebben de jonge wielewalen het nest verlaten. Hooger beroep is aangeteekend, zoowel door den beklaagde als den officier van justitie, tegen het vonnis van 19 Juli 1918 door de rechtbank te Mid delburg gewezen, waarbij F. Th. te Hulst wegens doodslag is veroordeeld tot 20 jaar gevangenisstraf. Reeds sedert eenigen tijd had het de aandacht getrokken van de rijks ambtenaren te Oostburg, dat een eerzame weduwe telkens wandelingen maakte in de richting van St. Kruis, totdat ze eindelijk in de Bakkerstraat werd aan gehouden en uitgenoodigd een bezoek te brengen bij de visiteuse te Oostburg. Zeer gaarne was ze nog even naar huis gegaan om daar een potje vet op te bergen, dat ze bij zich droeg en waarvan ze het tegenover de visiteuse zoo naar vond om deze te iaten zien, dat ze daar mede over den wegwandelde. Maar de ambtenaren vonden het toch beter, dat eerst een onderzoek werd ingesteld door genoemde ambtenares. Immers, werd er dan niets gevonden, dan was het nog niet erg, maar bij het onderzoek bleek, dat de weduwe een tiental pakken tabak onder de kleeren had verborgen en dit kwam den ambtenaar zoo verdacht voor, dat proces-verbaal werd opgemaakt wegens poging tot verboden uitvoer. Hoewel de ambtenaren haar meenden te moeten betitelen als rentenierster, gaf ze zelf op van beroep „smokkelaar" te zijn een soort galgenhumor. Ook anderen zijn naar aanleiding dezer aan houding verdacht. (Midd. Crt.) Te Vlissingen wordt een der laatste overblijfselen van de oude Marinewerf, het z.g. Admiraalschip gesloopt, hetgeen nu op het terrein van het etablissement „De Schelde" staat. Woensdagmiddag is op het strand bij Valkenisse met defecte machine ge land een Fraiische tweedekker, bemand met twee Engelsche officieren, beiden ongeveer 20 jaar. De vliegers waren ter verkenning op gestegen uit Frankrijk gisterenmiddag U/a uur. De machine wordt bewaakt de vliegers zijn door de kustwacht ge ïnterneerd. Middelburg. Woensdag ei gisteren is hier het concoursbippiquo gehouden. Het terrein op het Molenwatc r was prach tig. Huizende toeschouwers waren tegen woordig. Verscheidene malen traden als jury op de heeren Ph. J. van Dixhoorn, Axel, F. C. O. M. Hombach, Hulst, G. Luijk, Hansweert. De uitgedeelde prijzen bestonden uit geld en medailles. Middelburg. Woensdagavond werd de 12-jarige L. uit Vlissingen, die op een treeplank van de tram was gaan zitten en toen hem dit door den conducteur verboden werd, er afviel, door de tram overreden. Den jongen werd een pols afgereden en hevig bloedend w.rd de ongelukkige in het verpleeghuis binnen gedragen. Zijn toestand is ernstig. De arm is afgezet. Den conducteur treft geen schuld. Do politie ti Middelburg heeft kort geleden aangehouden den koopman J. B., uit St. Laurens, die bleek onder laatst genoemde gemeente een vaars te hebben ontvreemd, die hij bij zich thuis geslacht had. Thans is gebleken, dat de man ook niet vreemd is aan andere veediefstallen, waarvan aangifte is gedaan. B. bevindt zich thans in het huis van bewaring. -Het Rijkskantoor voor Groenten en Fruit heeft tot inspecteur, belast met het toezicht op de richtige naleving der voorschriften door de veiliugen benoemd, dhr. J. Kulb en tot hoofd-controleur voor Zeeland, S. AI de Visser te Kruiningen. Door de surveilleerende soldaat commiezen te Kruiningen is Dinsdagmid dag aan den Wester Scheldedijk aange houden een Duitsch deserteur, die onder militair toezicht naar Bergen op Zoom is doorgezonden. Op last van den Minister werd 31 Juli te Kloet Inge een begin gemaakt met het uitrijden of afmaaien van 5 H A. gewassen, die gezaaid waren zonder ver gunning. In de raadsvergadering isaanmej. K. van Boven, onderwijzeres aan de openbare lagere school te Kattendijke (dorp), wegens het niet vervullen van hare plichten, als zoodanig ontslag ver leend met ingang van heden. De dochter van Van H. te Doetinchem was Donderdag aan 't spelen met een geweer. Spelenderwijs laadde zij het wapen, toen een soldaat kwam en haar het geweer wilde ontnemen. Plotseling ging het schot af en trof het meisje in den buik. De kogel ging dwars door het lichaam. De getroffene is ernstig gewond naar Arnhem over gebracht. De paardenhandelaren Timmermans Van Rappard, te Eist (Bet.), hebben op de keuring te Maastricht voor f50.000 aangekocht den beroemden Belgischen voshengst „Zodiaque du Fosteau". De ze hengst zal te Eist worden gestatio neerd. Een tweetal Russen vervoegden zich bij den heer H. v. Waasbergen aan den Zinkweg te Oud-Beierland en vroegen om werk. Hij iiad het niet voor hen. Hij zond zijn dertienjarig zoontje hen met de fiets achterop om hen een adres te geven van iemand te Klaaswaal die waarschijnlijk wel werk voor hen had. Zij vraagden den kleinen jongen of hij een eindje mee wilde gaan om den weg te wijzen, waaraan hij voldeed. Dicht bij Stougjerdijk gekomen gingen zij even aan den dijk zitten, zij waren moe. De jonge Van Waasbergen bleef daar even bij staan, zette zijn fiets neer en wachtte. Een der Russen sprong op greep de fiets waarop een cape was en reed zoo hard hij kon weg. De flinke jongen haaste zich naar den veldwachter te Klaaswaal om van het geval kennis te geven. Deze begaf zich naar de militaire macht, welke den anderen Rus, die zich onschuldig wist en niet wegge gaan was, in verhoor nam. Daarop werd een drijfjacht gehouden door den veldwachter, den militair en den besto lene, die een fiiets te huur gekregen had. Jammer dat hun moeite niet be loond werd. De vingervlugge was de Barendrechtschebrug al over. Laat in den avond kwam de jongen doodmoe thuis. Of het karretje nog terecht zal komen Het zoontje van den Gemeentewerk man W. te Hengelo, klom in een paal voor electrische geleidingen. Bovenin raakte hij aan een der draden, tengevolge waarvan hij naar beneden stortte^ In bewusteloozen toestand werd hij opge nomen. Na korten tijd kreeg hij echter zijn bewustzijn terug. Behalve eenige kleine kwetsuren kwam de kleine ove rigens met den schrik vrij. In het grensplaatsje Bourtange (Gron.) bezit de Ned. Herv. Gem. een avond maalbeker waarvoor thans tevergeefs f3000 is geboden. Bij een landbouwer in de Haarlem mermeer heeft een kip zich aangewend dagelijks een ei te leggen op het bed van een dier knechts in de schuur. Hoe men de kip ook verjaagt, zoo meldt de „Ned.", het Ded blijft haar geliefkoosd piekje. Van de week legde ze zelfs een ei op het hoofdkussen terwijl de man lag te slapen! De eieren worden dezen man dus zóó maar als 't ware in den mond ge legd. En dat in dezen duren eierentijd Bij het Belgische dorp Molenhuis heeft, een smokkelaar een pak over den electrischen draad geworpen, waaraan het echter is blijven hangen en in brand geraakte. Een Duitsch soldaat, die hot er af wilde trekken, is door den stroom op slag gedood. Te Bergen (N.-H) arriveerde een partij eenheidsworst, groot 460 kilo. 't Was de derde keer, dat hier van dit artikel aankwam: men had er reeds reikhalzend naar uitgezien. Welk een teleurstelling echter, toen de distributie de heele zending voor de consumptie afkeurde, als zijnde bedorvenToen ook de ontboden keurmeester de worst oneetbaar voor mensclien verklaarden, werd de heele partij in den grond gestopt. Het bleek, dat de zending drie dagen onderweg was geweest van Utrecht naar Bergen, als ijlgoed nog wel. (N. v. d. D.) Dezer dagen werd bij verschilletide ingezetenen der Gemeente Hoorn eeu lijst aangeboden, waarop giften werden ingezameld voor 't Militairen tehuis en de vereen. „Ontwikkeling en Ontspan ning voor Militairen". Onder de lijst prijkten de nauien van drie bekende en geachte ingezetenen. Ongeveer honderd gulden wist de collectant op deze wijze bijeen te bren gen. Zijn brutaliteit strekte zelfs zoo ver, dat hij ook om een gave aanklopte bü een der Bestuursleden vau ons Chr. Mil.-Tehuis, die na ingesteld onderzoek bij de onderteekenaars de politie met de zaak in kennis stelde. Zoowel de namen der onderteekenaars, als die dei- eerste gevers waren door den collectant zelf op de lijst geplaatst. Aan de politie is het gelukt den be drieger te vatten, waarna tegen hem pro- ces-verbaal is opgemaakt. Zijn verdien de straf zal hij zeker niet ontgaan. Een der jagers in de Gemeente Vorden schoot in de „Wierse" een zeldzame prachtige reebok. Het dier woog 60 pond, en bracht eeu kapitale som op. Te Lonneker is gisteren de 63 jarige vrouw J. B. van een wagen gevallen. Zij brak de ruggegraat en en was on- middelijk dood. De toestand op het Westfront Zorg voor de graven der gevallen vijanden. De beteekenis der Duitsche drogerijen. TER NEUZEN, 2 Augustus 19 8. Onvoorzichtig. Een duur diertje. Ondank is 's werelds loon Onvoorzichtigheid. Een kostbare Avondmaalbeker. Een zonderlinge kip. De draad des doods. Bedorven eenheidsworst. Een oplichter. Een reebok. Arme vrouw.

Luctor et Emergo | 1918 | | pagina 2