•Uit de Pers. Uit de Provincie. Van Heinde en Verre. HET VETRANTSOEN. Naar aanleiding van 's Minister's me- dedeeling inzake de vetrantsoeneering kan de „Tel." melden, dat van geassoci eerde zijde geen bezwaar zal worden gemaakt tegen den terugkeer van het stoomschip „Noordam" met een lading vet- en oliehoudende stoffen uit Indië naar Nederland, mits niet onder convooi varend en onder voorwaarde, dat wij van allen vet-export naar Duitschland zullen afzien. Daarbij kan nog medegedeeld worden, dat kaas niet onder het verbod van vetexport begrepen zou worden. SUIKER. Uit betrouwbare bron meldt het „Volk" dat zoo spoedig mogelijk zal worden overgegaan tot de rantsoeneering van suiker, welke alleen verkrijgkaar zal zijn op daartoe geldig verklaarde bons uit het levensmiddelenboekje. Het ligt in de bedoeling een half pond fier week per hoofd verkrijgbaar te stel en. In zijn algemeenheid is dit bericht echter onjuist, meent het „Hbld."van een Rijksregeling is vooralsnog géén sprake. Wel heeft een aantal gemeentebestu ren een plaatselijke regeling gemaakt en moeten de gemeenten in de Zaanstreek het voornemen koesteren, binnnenkort op de aangegeven wijze tot suikerrant- soeneering over te gaan. Het landsbe stuur staat daar buiten. EEN NIEUWE LOOIMETHODE. Het „Vakblad voorde Schoenmakerij" deelt mede, dat een bekende firma hier te lande, na jarenlange proefnemingen er in geslaagd is, zooileder te vervaar digen volgens een methode, geheel af wijkende van de tot nu toe gevolgde. Èenige bijzonderheden van deze nieu we alreeds gepatenteerde vinding, zijn, dat het looiproces hoogstens een week duurt en dat het leder steviger wordt dan gewoon leder en nagenoeg onver slijtbaar is. Een eigenaardigheid is ver der, dat het diepzwart van kleur is Wat den prijs betreft, zou deze in ieder geval onder den maximumprijs gesteld kunnen worden. Binnen enkele weken zal dit nieuwe, echt Nederlandsche pro duct, in den handel worden gebracht. Van een liberalen burgemeester. Wij lazen in de „Standaard": In den Raad der gemeente Alblasser- dam van 5 Juli 1918, is door den heer S. Berman, burgemeester dier gemeente, het volgende in het midden gebracht Mijne heerenIn eenige gemeenten van ons land hebben de Gemeenteraden het besluit genomen om aan de onder wijzers en onderwijzeressen van de bij zondere scholen een gratificatie toe te kennen, als blijk van waardeering voor de diensten, die zij de gemeenschap be wezen hebben en bij voortduring bewijzen, met het ouderwijzen eener groote schare kinderen van „ouders-ingezetenen". En deze besluiten vindt ik in zoo in hooge mate billijk en rechtvaardig, dat ik mij genoopt gevoel, u eenzelfde voorstel te doen. De leerkrachten der bijzondefe scholen hebben gelijke bevoegdheden en bewijzen aan de gemeente gelijke diensten als hunne collega's van de openbare scholen. Zij mogen dus aanspraak maken op dezelfde belooning. Daar zijn er die zeggen: „welnu. laten de ouders, die van het bijzonder ouderwijs gediend zijn, de salarissen verhoogen!" Doch is dit een steek houdend argument en getuigt dit niet van gemis van alle billijkheidsgevoel Omdat het geweten verbiedt kinderen neutraal onderwijs te lateu geven, omdat de voorstanders der bijzondere school er in hun diepste wezen van doordrongen zijn dat de vreeze des Heeren het begin is van alle wijsheid, heeft het liberale Nederland de liberale, nimmer goed te praten daad begaan, die menschen jaren achtereen in hun beurs te straffen, door hen tweemaal te laten betalen. Eenmaal voor hun school en eenmaal voor de openbare. Een rechtgeaard gemoed komt hier tegen in opstand. Dit is schreeuwend onrecht. En is door deze straf ooit rekening gehouden met de eerbiediging van het geweten, die eischt, dat waar deze stem spreekt, geen dwang mag worden uitgeoefend en dat de daaruit voortvloeiende kosten gezamenlijk be lmoren te worden gedragen Er zijn in ons land, naar ik meen, ruim duizend bijzondere scholen voor christelijk onderwijs. Wat hebben die inrichtingen aan de gemeenten niet dui zenden guldens bespaard aan scholen en onderwijzerswoningen, grondaankoop, tractementen en schoolbehoeften En dit geldt ook voor de gemeente Aiblasser- dam, waar 484 leerlingen van het bij zonder onderwijs gebruik maken Is het dus geen daad van eerlijkheid en van erkenning van begaan onrecht, de jaarwedden van het onderwijzend personeel der bijzondere scholen in over eenstemming te brengen met die van de onderwijskrachten der openbare scholen, al zullen deze uitgaven het budget der gemeente met een bedrag van ruim f 1800 noodwendig moeten verhcogen Wat mij aangaat, zou ik mijn verhoogd belastingbedrag er gaarne voor betalen. Dit mag, naar mijn innigste overtui ging, niet langer alleen gevergd worden van hen, die voor hun scholen, om des gewetenswille, reeds zoo heel veel gel delijke offers hebben gebracht, en die. ook al door de moeilijke tijden, waarin wij leven, geen kans zien de bestaande salarissen uit eigen beurs noghoogerop te voeren, zoodat de titularissen en hunne gezinnen daar dus de dupe van worden. Een lastig punt mag ik u hierbij echter niet verhelen. Artikel 3, al. 3 der wet tot regeling van het lager onderwijs luidt„Aan bijzondere scholen, noch aan bijzondere inrichtingen tot opleiding van onderwijzers mogen vanwege de gemeen te geldelijke bijdragen of eenige andere ondersteuning middellijk of onmiddellijk worden toegekend, dan in de gevallen en onder de voorwaarden in deze wet genoemd." Deze gevallen bepalen zich vrijwel tot het geven van belooningen en eerebhjken, om het getrouw school bezoek aan te moedigen. Of dus de door mij beoogde belooning de hoogere goedkeuring zal verwerven In deze verkeeren wij in onzekerheid. Doch dit behoeft ons niet te weerhouden een poging aan te wenden. Hoe meer gemeenteraden er toe besluiten, hoe sterker de begeerte om recht te doen zal gaan doorklinken, en hoe meer er kans bestaat voor een milde interpre tatie van de wet. Bovendien mogen wij verwachten, dat dit in den geest is van onzen tegen- woordigeu Minister van Binnenlandsche Zaken, die tot een financieele gelijkstel ling van openbaar en bijzonder onderwijs zoo krachtig mogelijk heeft medegewerkt, wat deze beminnelijke Excellentie tot groote eer strekt. In de hoop, dat ook u, mijne heeren, deze gezindheid zijt toegedaan, kom ik derhalve tot u met een voorstel, dat ik vooraf niet in de vergadering van het Dagelijksch Bestuur heb gebracht, omdat ik er zelf de volle verantwoordelijkheid van wenschte te dragen, én dat strekt om, gerekend vanaf 1 Januari van dit jaar aan alle onderwijzers en onderwij zeressen der bijzondere scholen alhier een gratificatie te verleenen tot zoodanig bedrag als het verschil is van hun salaris met dat van hunne collega's der open bare lagere scholen, en dit wel, tot tijd en wijle een volledige gelijkstelling van jaarwedden bij de wet zal zijn verkregen. Dit voorstel werd, onder luid applaus der vergadering aangenomen, terwijl de heer W. 't Hoen, namens de rechtsche leden den Burgemeester hartelijk dank zeide, voor het door hem genomen initia tief en voor de flinke wijze waarop hij deze zaak in den Raad voorgediagen en verdedigd heeft. Ten gerieve van onze lezers geven wij in dit nummer van ons blad de gewijzigde dienstregelingen van den trein Ter Neuzen—Hulst, de tram Hulst—Wal soorden en de Zeeuwsch-Vlaamsclie tram. Beide laatstgenoemden verandereu ech ter Zaterdag a.s. De trein Ter NeuzenSas van Gent is gisteren van 3 op 2 treinen per dag gebracht, doch lieden weder op 3 treinen gebleven, met dezelfde uren als voorheen. Naar we vernamen zal de treinenloop van Ter NeuzenHulst nog verminderd moeten worden, wegens kolengebrek. Ook zullen de reizen van der Prov. Stoom- bootdienst nog meer beperkt moeten worden. Op vertoon van Littooij's Reiswijzer is een gratis supplement, bovenstaande wijzigingen bevattende, verkrijgbaar. Het is misschien niet ondienstig er aan te herinneren, dat de eerste helft der Grond- en der Personeele Belasting moet zijn betaald vóór 1 Augs. a.s In de vergadering van de Boeren leenbank alhier, werd met algemeene stemmen besloten tot het verleenen van een crediet van f 160.000 aan de coöpe ratieve Groentendrogerij en Zouterij alhier. Vanwege het Gemeentebestuur alhier worden in verband met den zeep- nood proeven genomen voor het ver vaardigen van huishoudzeep. Bij het plaatselijk steuncomité alhier was onlangs bericht ingekomen van het Koniukl. Nat. Steunc., dat tegen verminderden prijs katoen voor hemden en lakens en schortebont voor boezelaars was te verkrijgen. Van dit aanbod is dankbaar gebruik gemaakt. De aange sloten werklieden-organisaties hebben hunne leden voorzien, en de overigen werden voorzien van het dames-comité, welke Vrijdag de goederen hebben uit verkocht. Ook is er een aanbieding gekomen van dekens, waarvoor bestellingen zijn gedaan. Bij het toelatingsexamen voor de R. H. B. S. alhier zijn geslaagd voor de le klasseW. Scheele te Schoondijke, A. Veenstra te Ter Neuzen, A. Vervaet te Westdorpe, D. A. van HouteteAxel, 0. M. Neeteson te Sas van Gent, J. le Feber te Axel en B. J. van Blaricum te Hulst. Bij Kon. besluit is benoemd tot dijkgraaf van deu Nieuw Othenepolder de heer J. J. Huijssen te Ter Neuzen on tot dijkgraaf van den Willem III polder de heer Fr. de Jonge te Zaamslag. Rede -van Mr. P. Oieleman te Zaamslag. Zaterdagavond trad op voor den ring van Patrimonium in 't land van Axel den Weledel Gestrengen Heer Mr. P. Dieleman van Middelburg met een rede over „De Positie van den Landarbeider". Na gewezen te hebben op de zeer merkwaardige tijden, die we beleven, begon spreker met op te merken, dat we na de revolutie een meer geordende maatschappij hebben gekregen. In 't bijzonder in de tweede helft der laatste eeuw hebben we geheel andere toestan den gekregen. Het sociale, het maatschappelijke leven in zijn veelvormigheid is zeer ingewik keld en steeds duidelijker blijkt, dat dit georganiseerd dient te zijn. Die organisatie in het maatschappelijk leven is niet maar in de laatste jaren begonnen. Reeds in de zeventiende eeuw had men de gilden in de verschillende bedrijven. Met de komst der Frausche revolutie echter is dat alles verdwenen. Het beginsel van saamhoorigheid moest plaats maken voor de theorie van den individu, van den enkelen mensch, los van alles. Dit beginsel is in strijd met de natuur. Reeds door geboorte komt elk in een kring, den famdiekriug. En zoo zijn er allerlei kringen. Ook de eigen kring van den arbeid. In den strijd met de onbeperkte con currentie heerschte het recht van den sterkste. Die tijd is thans voorbij. Dr. Kuyper komt de eere toe, voor zijn ar beid in die richting te hebben gewerkt, dat we kregen een wetboek van arbeid, 't welk zich keert tegen het. onbeperkte materialisme. Op 't gebied van de organisatie komen de landarbeiders nog achteraan. Zijn positie was in de tweede helft der vorige eeuw nog zeer slecht en dat wel in gansch Europa. In Nederland was zijn toestand het allerslechtst in Zeeland, speciaal in Zeeuwsch-Vlaanderen. Na 1890 was vooruitgang te bespeuren. Wanneer echter zijn arbeid blijft aan gewezen op loondienst, zullen aan den landbouw steeds meer krachten wbrden onttrokken en zal men trachten ia de fabriek en in de stad meer geld te ver dienen. Aan te bevelen is dit niet. Het stads leven toch schaadt de gezondheid en niet het minst de moraliteit. Wil men dus ten plattelande een krachtige bevolking, dan dienen de toe standen verbeterd, het leven aangenamer te worden, zooals dat kan geschieden door betere woningen, goede verkeers wegen, electrische verlichting, water leiding enz. Men moet de menschen uit de steden naar het platteland zien te lokken. Be hoorlijk loon is dan eerste vereischte. Ieder toch heeft recht op een goed be staan. Zoodoende is langzamerhand gekomen het wetsontwerp op den landarbeid. Men wil hierdoor den arbeider zelfstandiger positie geven door bezit of pacht van grond. Men heeft allerwege vakscholen voor den landarbeider niet. Kon nu niet door cursussen meerdere kennis van den bodem worden aangebracht Een soort vakopleiding Hoewel nu zijn positie zelfstandiger behoort te zijn de leiding in het be drijf berust bij den boer. Dat mag niet veranderd. Wel dient men saam te overleggen over gemeenschappelijke belangen, maar de patroon is en blijft bedrijfsleider. In de laudarbèiderswet nu zijn ver schillende rueuvve dingen. Het doel is zelfstandige landarbeiders te krijgen. Geen kleine boeren. Ze krij gen een klein stukje land om dat zelf te bewerken, maar ze blijven vóór alles landarbeider. Door jaarlijks iets over te leggen be staat dan alzoo de mogelijkheid iets ver der te komen in de wereld en voor zijn ouden dag te zorgen. De wen stelt, voor het koopen van een huis met een stukje land, dat samen niet meer dan f4000.mag kosten, aan den landarbeider een leeftijd van tusschen 25 tot 50 jaar. Zelf moet hij bijdragen Vio deel, terwijl het rijk 9/io voorschiet. Het losse land, dat hij verder nog kan pachten, mag -niet hooger in pacht zijn dan f50.— per H.A. In bijzondere ge vallen kunnen beide bedragen hooger gesteld worden. Dit doel nu kan bereikt worden door het optreden van eene vereeniging, die de gelden verstrekt, welke door het rijk daarvoor worden bestemd. Ook kan het gemeentebestuur dit doen. Zoo is met vereende krachten iets goeds tot stand te brengen. En waar de Zeeuwche landbouw reeds bloeit, hebben we saam te werken, om den bodem nog meer productief te maken, opdat err kome meerder weivaart en hooger peil van geestelijk leven. Gods Woord, dat ons aanspoort om maat schappelijke toestanden te verbeteren, wil ook, dat de maatschappelijk zwakke ondersteund worde. Do heeren Andr. Dieleman, Burge meester De Fejjter, en Jac. Jansen stel den nog enkele vragen, die breedvoerig werden beantwoord. De vergadering, die met gebed geopend was door den heer L. Rouw, werd met dankzegging gesloten door Mr. Dieleman. Te Axel circuleert een adres aan den gemeenteraad met verzoek, den gas- prijs, welke f0.26 per M3 bedraagt, te verminderen, aangezien het geproduceer de gas tegenwoordig van dien aard is, dat bijna dubbel zooveel gebruikt moet worden als vroeger. Sas van Gent. Wegens gebrek aan grondstoffen staat de meelfabriek alhier zeer ten ongunste van de gemeenten in Zeeuwsch-Vlaanderen stop. Cadzand. Bij Kon. besluit is benoemd tot burgemeester dezer gemeente dhr. I. Erasmus. Sluis. Alhier zijn een aantal militairen plotseling ziek geworden. Men vreest, dat het de zoogenaamde Spaansche ziekte is. De verloven zijn geschorst. De ziekte te Sluis, die men voor de Spaansche griep houdt, is nog steeds tot het Fransche pensionaat beperkt, waar de patiënten verblijven. Dit ge bouw staat een heel eind buiten de kom der gemeente. Dinsdagavond waren er negen slachtoffers. Woensdagavond reeds vijf en veertig. Sommige lijders zakten eensklaps half bewusteloos neer dadelijk openbaarde zich koorts. Men heeft onmiddellijk maatregelen genomen om 't verkeer tusschen mili tairen en burgers te verhinderen. Vlasoogst. Voor ZeeuwsclrVlaanderen zijn be noemd tot taxateurs voor de inbezit neming van het vlas van den oogst 1917/18 uit de landbouwers de heeren C. Plasschaert te St. Jansteen, C. Stey- aert te Graauw, J. de Feijter Lz. te Axel, E. II. de Milliano te Öostburg en I. Becw te Breskens. Uit de vlassers zijn benoemd de heeren Jos. Asselman te Kloosterzande, A. A. van Campen te Graauw, A. P. de Ruijter te Axel, C. J. Schippers te Breskens en H. Zegers te Axel. (M. Ct.) Tot leden van de Brandstoffen- commissie voor Zeeuwsch-Vlaanderen zijn uog benoemd de heeren H. S. Gra- tenia, P. M. Maarleveld en F. J. L. M. van Waesberghe, respectievelijk burge meesters der gemeenten Oostburg, Bier vliet en Hulst. Met het voorzitterschap der commissie blijft belast de heer L. J. den Hollander, burgemeester van Axel. Aan booFd van Hr. Ms. Noord- Brabant te Vlissingen zijn de commandaut en een groot aantal schepelingen door de Spaansche griep aangetast. Zondag was het aantal patiënten reeds 35. Vlissingen. Hier is een man achter over op straat gevallen eu aan de ge volgen overleden. Te Arnemuiden is een zevenjarig knaapje door een rijtuig overreden en kort daarop overleden. Druk vervoer. Op één der toegangswegen naar Goes hadden zich met den marktdag een paar politieagenten en twee controleurs van de Eierenvereeniging te Den Haag op gesteld, om eens na te gaan of men nu toch werkelijk geen eieren vervoerde. Verscheidene personen werden aange houden, en 1158 eieren in beslag geno men, benevens een drietal konijnen, alles bestemd voor Goes. Tegen de overtre ders werd natuurlijk proces verbaal op gemaakt. Schore. Gisterennacht is in een weide een half uur buiten het dorp een schaap, toebehoorende aan den heer v. Iwaarden te Kloetinge, geslacht. Het vleesch was medegenomen, terwijl men de wol had laten liggen. Tot heden is do dader onbekend. De politie doet ijverig onder zoek. (De Zeeuw.) Bij den heer G. L. werd uit zijn schuur een nieuwe fiets vau f200 ge stolen door een deserteur, die door den rijksveldwachter van Biezelinge werd aangehouden. Van de fiets was niets meer te bespeuren Bruini8se. Woensdagavond j.l. gingen een 4-tal jongens met twee roeibooten uit om te peuren ze roeiden daartoe een heel eind uit den wal maar onder het visschen stak de wind al rneer en meer op en werd zoo hevig dat ze niet meer tegen don stroom op konden roeien, maar begonnen af te drijven. Donderdag morgen waren zij nog niet terug. Een tweetal hoogaartsen met eenige schippers aan boord gingen toen op zoek en vonden hen op de slikken onder den Flakkee- schen wal waar zij een langen kouden nacht hadden doorgemaakt. Ongeveer elf uur waren zij Donderdagmorgen terug. (Z. N.) Wemeldinge. Vrijdagmiddag is tijdens een hevig onweder, dat zich boven deze gemeente ontlastte, een koe van den landbouwer Jac. Wabeke in de weide door den bliksem gedood. (De Zeeuw.) Pas op de kleintjes! Zierikzee. Bij de Vrijdag gehouden her- stemming tusschen de heeren L. Quant (a. r.) en L. D. C. Lomaro (u.-l.) werd laatstgenoemde met een meerderheid van 11 stemmen tot lid van den ge meenteraad gekozen. De burgemeester der gemeente Schaes- berg heeft in de raadsvergadering mee gedeeld, dat het Rijksdistributiebureau te 's-Gravenhage voor genoemde gemeen te 17 K.G. nuchter kalfsvleesch ter beschikking had gesteld. Zeventien kilogram vleesch voor een bevolking van pl.m. 8000 zielen De Limb. Koerier meldt tevens, dat dit vleesch, al eenige dagen geleden be loofd, nog steeds op zich laat wachten. Vrijdagmiddag half twee kwam een paard, gespannen voor een wagen met schoolkinderen, hollend van Overmeer- te Nederhorst den Berg binnen. Eenige kinderen wisten er af te springen, waar bij een tienjarig meisje met een sche delbreuk en hersenschudding werd op genomen. Ze stierf bijna oogenblikkelijk Een ander had een gat in 't hoofd en verkeert in bedenkelijken toestand. De overigen kwamen er vrij wel met den schrik af. Een krasse oude. In goede gezondheid en vol levenslust heeft de heer Joh. van den Boom, te Voorthuizen, Maandag zijn lülsten ver jaardag gevierd. Ouder degenen, die hem kwamen gelukwenschen. behoorde o. m. zijn ruim 91-jarige schoonzuster, dié expresselijk voor dit doel. een reisje uit Apeldoorn had gemaakt. In het dorp Gottsbüren bij Cassel is de gemeentebode, die sedert tal van ja ren die functie bevredigend uitoefende, tot burgemeester benoemd. In de laatste dagen van Juni werd het gezin van een machinist der Ilolland- sche IJz Spoorwegniij. op het Zuidvliet te Leeuwarden verblijd met de geboorte van een drieling. Den 28en, den 29en en den 30en Juni werd er een kind ge boren, twee meisjes en een jóngen. De kleinen, die zeer welvarend zijn, ontvin gen de namen van de leden van het Koninklijk gezin Wilhelmina, Helena, Paulina, MariaJuliana, Louise, Emma, Maria, Wilhelmina en Hendrik, Wladimir Albrecht, Ernst. (Leeuw. Nbld.) Naar de burgemeester van Maas tricht op een vergadering mededeelde, heeft men in Den Haag het plan de 18 Limburgsche burgemeesters, die o.a. bij gelegenheid der kermissen vee lieten slachten, te ontslaan. „Centr." Twee militairen, de gebroeders Mul der kwamen Dinsdagavond van Hoen- derloo naar Apeldoorn gefietst. Onderweg zagen zij een man op verdachte wijze rondom het huis van de weduwe Harms sluipen zij stapten af en stelden zich verdekt op. Zij zagen den man een vensterluik openen en door het raam klimmen eu grepen den misdadiger vast. Plotseling trok deze een revolver en los te eenige schoten op de beide militairen zonder hen te raken. Daarop bonden zij de handen van den inbreker met riemen, om hem te Apel doorn aan het politiebureau af te leveren. Om half vijf in de morgen kwamen ze daar met hun arrestant aan, waar zij voor hun moedig optreden eene gelde lijke belooning ontvingen. De politie te Barneveld beeft op de grens dier gemeente een groote koffer in beslag geuomen, inhoudende 1100 eieren een hoeveelheid boonen en een partij vleesch. Uit een hierbij behoorend schrijven bleek, dat een en ander af komstig ,was van een drietal gehuwde rijke dames aldaar, die sedert lang al haar tijd aan den smokkelhandel be steedden. Bij een rijtuigverhuurder te Tilburg kwam tegen deu avond een man een rijtuig bestellen om zijn zieke vrouw nog denzelfden avond van Moergestel naar Tilburg te vervoeren. De niets-kwaads vermoedende rijtuig verhuurder maakte een rijtuig gereed en de knecht reed naar Moergestel. Daar aangekomen moest de koetsier wachten, daar de vrouw nog niet gereed was om te vertrekken. De koetsier spande het paard uit en liet het wat grazen op een in de nabijheid liggende weide. Toeu hij geroepen werd, om weg te rijden, was inmiddels de zieke vrouw" in een deken gewikkeld reeds in het rijtuig. Nu ging het naar Tilburg. De commiezen waren echter op hun post en hielden onderweg het rijtuig aan, opende het portier en onderzochten belangstellend de „zieke vrouw". Het bleek echter, dat de in het deken ge wikkelde een halve geslachte koe was. Een arrestante van niet hedendaagsche allures werd gisteren aan het hoofd bureau van politie aan de Ganzenmarkt te Utrecht binnengebracht. Een jonge dame nl. gekleed in volledig amazone- costuum, mantel, rijbroek, karwats en wat er al zoo meer bij behoort. Deze dame had den laatsten tijd in en om Utrecht nogal de aandacht getrokken, meestal schrijlings, te paard (gehuurd in de manége) of in een rijtuig en gaf voor te heeten freule v. d. B. Ér rezen ech ter allengs vermoedens, dat deze opzien- wekkende freule geen freule was. De po litie te Utrecht ontving uit Den Haag bericht, dat daar een leverancier aan een jonge dame een mantel en rijbroek had verkocht doch nimmer geld er voor gezien had, en toen nu ook onlangs een Utrecht- sche kleermaker hetzelfde lot wedervaren was, werd het vermoeden al sterker, dat hier een oplichtster aan het werk was geweest. Te 's-Gravenhage waarheen de freule inmiddels vertrokken was, slaagde de Utrechtsche kleermaker er in van de f85, TER NEUZEN, 16 Juli 1918. Door een hollend paard. Van gemeentebode tot burgemeester. Een drieling. 18 Burgemeesters ontslagen. Een kloeke daad. Misplaatste koopmansgeest. Toch er in geloopen. Een valsche freule.

Luctor et Emergo | 1918 | | pagina 2