Deo geheèn Landbonwinspao, mm- en m Burgerlijke Stand. Mengelwerk. Kerk, School en Zending. A d v e r t e ii t i n. Gevestigd sedert 1871. Lsv.Waesberghe-Janssens Eenheidsworst. Maxi inumprij zen Aardappelen oogst 1918. Aardappelen. Openbare Verknoping. a. b. Huishoudelijke Goederen Openbare Yerkooping Openbare Arerkooping. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Terstond gevraagd Beestiaal Algemeene Vergadering waar hij 's avonds Aan het hoofd ver gesticht vervoerd, non is overleden, toonden zich verschillende verwondingen dokters hebben nog met vastgesteld slagwonden zijn De of het schot, of slagwonden zijn. Een jachtopziener, die kort te voren daar gezien is, weid aangehouden. Hij be weert van niets te weten. Heden wordt het parket uit Zwolle te Harderwijk verwacht. Nader wordt gemeld De gevonden Nederlandsche militair, die vermoord is geworden blijkt te^zgn milicien K. uit Charlois. Bij waar de misdaad is begaan, knuppel gevonden, welke met vlekt was. Men vermoedt moord te doen te hebben daar op den verslagene, die veel geld bi] zich moest, hebben, niets meer werd .^vonden Een andere militair met wren hn uit was gegaan, is thans m verzekerde bewaring gesteld. Notaris-Raadslid. De heer T. J. M. van Everdingen, raadslid en notaris te Tiel heeft den burgemeester en den raadsleden mede gedeeld, dat hij ontslag neemt als lid van den Raad naar aanleiding van de volgende uitlating van den burgemeester in de laatste Raadszitting Notarissen maken in acten dikwijls maar die komen niet altijd de plek, werd een bloed be niet een roof- klommen tot een beroemd arts. Door zijn groote bekwaamheid in het lichten van de staar had" hij velen geholpen, die anders blind waren geworden. Maar hij was een man zender fortuin en van groete mildheid. Reeds was hij eeuige weken huur schuldig zonder te kunnen betalen. Dagen lang had hij met zijne Christine den Heere om uit komst gebeden, want Die was zijn eeni- ge toevlucht. Juist toen de moed zou de gaan zinken, kwam de postbode bin nen en bracht hein 115 Ihaler, die hem als honorarium voor een geschrift toe kwamen, maar waaraan hij nooit had ge dacht. Welgelukzalig het volk, welks verwach ting van den Heere hunnen God is. De Joodsche priesters bij de inneming van den tempel. Wij vinden bij Jozefus geschreven, dat tijdens de inneming van den tempel eeuige priesters bij het altaar stonden. Zij zwaaiden de heilige wierookvaten heen on weder, en offerden hun gebeden en hun offeranden. De Romeinen stormden binnen, met het zwaard in de hand. zijden hoorde men gegil Belijdenis worden opgevoed. Opdat er voldoende tijd zij tot het instellen van een desbetreffend onderzoek, moet ker kelijke bevestiging van zulk een huwe lijk minstens zes weken van te voren bij den Kerkeraad worden aangevraagd. vergissingen aan Van alle geschreeuw er rondom ters sloegen den zich totdat zij het licht. (Hbl.) Twee militairen verdronken. Het „U. D." verneemt, dat bij een oefening in den Krommen van Rhynauwen daaraan deelnamen, zijn ver Rijn in de twee militai- nabijheid ren, die dronken. Hunne lijken werden naar het Militair Hospitaal vervoerd. Hoe het ongeluk zich precies heeft toegedragen is op het oogenblik nog niet bekend; het verluidt, dat het ongeval plaats had met oefeningen met vlotten. Men herinnert zich, dat destijds met soortgelijke oefeningen in do fórtgracht van het fort Vossegat zes militairen verdronken. Verdronken. Maandagnamiddag is te Almelo korpo raal II., in garnizoen te Vlissingen, die met verlof bij zijn familie vertoefde, bij het zwemmen in het kauaal Almelo Nordhorn verdronken. Kindermoord te Oosterbeek Te Oosterbeek heeft een wreede kindermoord plaats gehad. Twee arbeiders, die bezig waren gras te snijden in het weiland langs do spoorbaan bij Oosterbeek-Laag vonden in een papier gewikkeld een bloederige massa. Bij nadere beschouwing bleek het een reeds in staat van ontbinding verkeerend kinderlijkje te zijn van het vrouwelijk geslacht. De hersentjes inge drukt en blijkbaar heeft men het kind of het lijkje willen verbranden, daar zich over 'het geheele lichaampje brand wonden bevonden. Politie onderzoek heeft nog geen resul taat gehad. Paardenverduistering. De landbouwersknecht zekere B., die elders aan het z.g. looumaaien was, heeft de paarden van zijn patroon verkocht voor f500— en is er met het geld van door gegaan; De paarden zijn inmiddels door de po litie opgespoord. Zij bevonden zich reeds in de derde hand. Ook den dader schijn t men op het spoor te zijn. Rijwielongeluk. Een dame gedood. Gisterenvoormiddag ongeveer te ll3/* uur, is in het Haagsche Bosch op den hoek van de Laan van Nieuw Oost-Indië en het. zoogenaamde hooge pad te 's- Gravenliage een dame. die op een rijwiel zat, aangereden door een andere dame eveneens gezeten op een rijwiel. De eerste dame viel van haar rij wiel, kwam met haar hoofd terecht op de straatsteenen en is ter plaatse dade lijk overleden. De tweede dame, die eveneens gevallen is, is dadelijk op haar rijwiel gestapt, weegereden en bleef onbekend. Om de juiste toedracht van dit on geluk te leeren kennen, verzoekt de commissaris van politie der 2de afdee- ling te 's-Gravenhage kantoor Nieuwe Ilaven No. 6 deze onbekende dame beleefd zich aan hem bekend te maken. (Vad.) Men zij gewaarschuwd Te Apeldoorn bezoeken eeuige Amste- damsche „heeren" huizen, die te koop staan. Wanneer zij binnen gelaten zijn verspreiden zij zich, zoodat de bewoners op hen niet kunnen letten. Zijn de „kijkers" vertrokkon,dan wor den er allerlei voorwerpen van waarde vermist. De politie tracht de „heeren" te pak ken te krijgen. Geheime slachterij. Te Zaandam is een geheime slachte rij ontdekt, waarin een slager uit Am sterdam zijn hedrijf uitoefende. De politie deed een inval in de slacht plaats. De eigenaar zich ontdekt zien de, kwam met een hooivork op een der agenten af, zoodat deze van zijn revol ver gebruik moest maken, waardoor de slager gewond werd. Deze werd later in arrest gesteld. en en moord en doodslag had hen plaats maar de pries daar geen acht op, en keer- van hunne offerande niet af, ten laatste zelve aangevallen en geslacht werden. O, mochten wij iets van hunne toegewijdheid aan God hebben, zoo dat zelfs de dood onze lof zangen niet stoorde, maar wanneer Hij komt, Hij ons in heilige overdenking vinde of' in lofverheerlijking van onzen grooten Schepper, uitziende naar Zijne heerlijkheid en wachtende op Zijne ver schijning Een bloohartig soldaat. Alexander de Groote zeide tot een soldaat, die juist zoo heette als hij, en hem als een lafaard was aangemeld Verander uw naam, of verander uw gedrag Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Obergum, A. J. Svanback, God hoort het gebed. Heinrich Jung, bekene als „Jung Stil ling," was van kleermakersleerliug opge- te Settelbertte Ellewoutsdijk, W. A..| Zeydner, te 's Gravenliagete Delft, T. Lekkerkerker, te IJselmuiden. Aangenomennaar Rottevalle, J. G. Stap, te Brusselnaar Franeker, J. Ritter, te Wommels; naar Giessen- Oudkerk, E. Jongens, cand. te's Graven liage. Bedankt: voor St. Maartensdijk, B. G. C. Steenbeek, te Diutelooid. Geref. Kerken. Reroepente Veencndaal, K. .1. Kap- teyn, te Giesendam te Anna-Jacoba- polder, D. H. Th. Vollenhoven, cand. te Amsterdam. Bedankt: voor Oudega en voor Onst- wedde, J. W. Esselink, te Alteveer voor Willemstad, J. A. Verhoog, te Reeuwijk. Christ. Geref. Kerk. Bedankt: voor Zwolle en Werkendam, J. Jongeleen, te Noordeloos. Benoemd tot ouderwijzer(os) Te Leerbroek, mej. C. J. A. Gelderman, te Sliedrecbtte Dordrecht, G. Kuiper, te Gorinchetn te Gerkesklooster, W. A. Witterholt, te Kommerzijlte Poerwo- redjo (Java), H. Heckman, te Leiden; te Vlaardingen, mej. A. Buitelaar, aldaar en W. Bloin, te Brandwijk te Stads kanaal, B. Th. Mulder, te Delfzijl, P. Hanen burg, te Menaldum en mej. J. A. van Wijk, te Groningen. Gemengde huweljjken. Met het oog op het welwezen van het huwelijk, den welstand der Kerk en de opvoeding van het zaad der geloovigen, stelde de Raad der Geref. Kerk van Haarlem in zijn op 10 Juni j.l. gehouden vergadering, naar de „Stand." meldt, de navolgende bepalingen inzake Kerkelijke bevestiging van dusgenaamde „gemengde" huwelijken vast: 1. De Kerkeraad zal huwelijken van leden der Gemeente met personen, die zich in eenig opzicht (ongedoopteu staat woord, wandel,) als ongeloovigen open baren, wijl naar Gods Woord verboden, met alle hem ten dienste staande mid delen trachten te voorkomen, kerkelij ke bevestiging van deze huwelijken nim tner toestaan en leden der Gerefor meerde Kerk, die voornemens zijn zulk een huwelijk aan te gaan, deswege ern stig vermanen. 2. Do Kerkeraad zal huwelijken van leden der Gemeente met personen van afwijkende belijdenis ook op het stuk van de Kerk. niet het minst om de prac- tische gevolgen, door prediking, huisbe zoek en onderwijs ten sterkste ontraden. Bij eventueele aanvrage tot kerkelijke bevestiging van voornoemde huwelijken zal de Kerkeraad elk geval op zich zelf beoordeelen. Indien daartegen overigens geen over wegende bezwaren blijken te bestaan, zal kerkelijke bevestiging dezer huwe lijken slechts worden toegestaan, indien de betrokken persoon, die geen lid van de Gereformeerde Kerk is, schriftelijk belooft a. het opzicht van den Kerkeraad over de leden van het gezin, die dat erkennen, in geen enkel opzicht te zul len bemoeilijken b. te zullen toestaan, dat de kinderen die uit het huwelijk mochten geboren worden, door het sacrement des Doops in de Geref. Kerk worden opgenomen en overeenkomstig de Gereformeerde TER NEUZEN. Huwelijks-voltrekkin gen. 3 Juli. Izaak Pieter Dierx. oud 29 j., jm. en Paulina Adriana Cense, oud 25 j., jd. Geboorten. 1 Juli. Jacob, z. van Mar ten van der Laan eri van Adriana Ha- mclink. 5 Juli. Janna Maria, enFredrika Susanna, dochters van Pieter Marinus de Ruijter en van Dina Stoffels. 6 Juli. Willij Seraphinus, z. v. Johannes Ever- ardus Wever en van Clara Maria van Hijfte. Overlijden. 5 Juli. Adriana de Klerk oud 78 j., wed. van Abraham Dees. Ad- riaan Wolfert oud 46 j., echtg. van Cat- harina van Dixhoorn. HOEK. Huwelijksvoltrekkingen. 20 Juni. Klaas Knol, oud 22 j., jm. en Wil- helmina Pieternella Meeuwsen, oud 21 j-> j(l- Geboorten. 2 Juni. Jacobus en Fran- goise z. en d. van Jan Jansen en van Neeltje Michielsen. 3 Juni. Maria Janna, d. van Cornelis de Ruijter en van Anna van Cadsand. 9 Juni. Johannes Jacobus, z. van Cornelis den Exster en van Su- zanna Remijnsen. 21 Juni. Marcus, z. van Willem de Bokx en van Dina Mi chielsen. 24 Juni. Marinus, z. van Elisa beth Hamelink. 25 Juni. Elisabeth, d. van Pieter de Meester en van Maria de Buurgraaf. Jan, z. van Cornelis Rink- houd en van Maria Pieternella Roose. 26 Juni. Alida Amelia, d. van Joannis Baptista Smet en van Angelina Francisca Dhollander. Overlijden. 4 Juni. Meerten de Soomer' oud 82 j., echtg. van Levina Pladdet. 17 Juni. Levina Donze, oud 78 j., wed. van Cornelis de Koeijer. 22 Juni. Dieleman, oud 25 j.. d. van van Janneke Zegers. Loop der bevolking van Ter Neuzen. Aangekomen: C. J. M. van Rompu, zonder, Heeren- I gracht 10, uit Rotterdam. A. Hamelink, werkman, Kerkhoflaan 23 uit Hoek. I. van Vark, machinist, Langekerkstr. 15 uit Puttershoek. W. IJsebaert, zonder, O. 98, uitZaam- slag. K. J. de Koeijer, landhouwersknecht, Kerkhoflaan 34, uit Zaamslag. C. van Hoeve, zonder, P. 25, uit Axel, Ph. J. Callenfels, Notaris, Nieuwstr. 13, uit Middelburg. D. Bareman, lannbouwersknecht, P. 66, uit Hoek. Vertrokken: J. Koole, werkman, Javastr. 26, naar H oogkarspel. C. P. Koliju, kantoorbediende, Donze- Visserstr. 88, naar 's Gravenliage. P. de Wespelaire, werkmam, O 221, naar IJzendijke. Ph. A. Martens, dienstbode, Noordstr. 70, naar Stoppeldijk. O. V. C. Goebeert, letterzetter, Donze- Visserstr. 106, naar Hoorn. M. C. van Damtne, dienstbode, West- 8/10, naar Hontenisse. Kieboom, zonder, Vlooswijkstr. Dordrecht. Smidt, huishoudster, Vloowijk- naar Hoek. Deij, veldarbeider, P. 31, naar Hoek. A. Cense, zonder, 2e Kortestr. 9, Elisabeth Pieter en 12 Juli, Een not. Korte weg. Heden behaagde het den Heere van leven en dood van onze zijde weg te nemen onzen geliefden Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader DINGEMAN SCHEELE Pz., in den ouderdom van 63 jaar, 9 maanden en 4 dagen. Hoewel niet treurende als dege nen, die geen hope hebbei valt ons dit verlies toch zeer smartelijk. Uit aller naam, Wed. D. SCHEELE, Kinderen, Behuwd en Kleinkinderen. Hoek, 5 Juli 1918. Rijwielhandel en Vulcaniseerinrichting, KERKSTRAAT 12. WISSEL- en EFFECTENKANTOOR, HULST, TER NEUZEN, AXEL en SAS VAN GENT. Geeft courant. en neemt gelden in rekening- Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN maken bekend, dat in de week van 814 Juli mag worden afgegeven op bon No. 19 1 ons Eenheidsworst. Ter Neuzen, 8 Juli 1918. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. L. WABEKE, Secretaris. De Burgemeester van TER NEUZEN maakt bekend, ter voldoening aan circu laire d.d. 3 Juli, de navolgende maximum- kleinhandelprijzen voor nieuwe Aard appelen met ingang van 4 Juli 1918 van 11 cent per Kilogram met ingang van 9 Juli 1918 van lOcent per Kilogram met ingang van 11 Juli 1918 van 9 cent per Kilogram. Ter Neuzen, 8 Juli 1918. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. Burgemeester en Wethouders van. TER NEUZEN maken bekend, dat in de week van 814 Juli mag worden afgegeven, op bon No. 25 en 26 ieder 2 K.G. Aardappelen. Ter Neuzen, 8 Juli 1918. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. L. WABEKE, Secretaris. kolkstr. C. E. 58 naar S. de str. 58, P. P. naar Naaldwijk. J. A, Janisse, zonder Korte Kerkstr. 15, naar Bergen op Zoom. Verkoopingen. 12 Juli, Een landbouwinspan te Bosch kapelle, not. Dregmans en v. d. Moer. Zij, die op eenigerlei wijze meenen recht te hebben, of nog niet hebben ontvangen de toeslag, op de kolen voor huisbrand, welke gedurende de maanden Januari, Februari, Maart en April 1918 zijn betrokken en kolen voor klein- indnstrie in Mei, moeten zich voor deze bedragen vervoegen aan het Bureau dier Commissie (Gemeentehuis) vóór of op 20 Juli a.s. DE BRANDSTOFFEN-COMMISSIE. voor De Notarissen J. A. DREGMANS te Axel en TiLV DER MOER te Ter Neuzen, zullen ten verzoeke van CHR. RIEMENS te Boschkapelle en de Erven zijner over leden Echtgenoote, op VRIJDAG 12 JULI 1918, namiddags half 1 (zomertijd), op de hof stede door genoemden Riemens bewoond, verkoopen bestaande uit 1 paard met veulen 10 stuks hoorn vee, te weten 3 baatgevende koeien, 1 koe bekalfd of met kalf3 kal veren 3 varkens, waaronder 1 dik van biggen 1 vet varken 1 loop varken 70 kippen en 1 haan. LANDBOUWHALM1 menwageu, 1 kar met kussen, 1 chaise, 1 ploeg, 2 eggen, 1 lamoen, 1 snijmolen, rol- blok, 1 kruiwagen, 1 wagenlichter, handwiedmachine, ladders, bieten- rieken, vorken, houweelen, schoppen, planken, spaden, banden, balen, touwwerk, tonnen, kisten, graan- ziften, graanmaat, graanzakken, roede, bascule met gewichten, geeselsteen met paard, slijpsteen, vleeschblok, spekladder, karngerief, balken, kod den, brandhout, mutsaard, oud ijzer; timmergereedschap, teeltuin en tei len keulsche en aardepotten. Naaimachine, kabinet, kastjes, kachel, tafels, bedden met toebehooren, kast- klok, vloerzeil, matten,stoelen, vouw stoel, spiegels, lampen, ledikant, kommen, slatenbijbels, boeken, man den, porselein, glas- geleierd en aardewerk, schuur- en waschgerief, stoven, koperen ketels, koffiekan, potten, pannen, flesscheu, baktrog, wafelijzer, emmers, waterfornuis en hetgeen verder ten verkoop zal wor den aangeboden. Betaling onmiddellijk na de toewijzing. De Notaris E. B. DUMOLEYN te Hontenisse zal, ten verzoeke van den Heer J. F. ROTTIER, Gemeente-Secre taris te Hulst, in het openbaar te koop aanbieden Het solied Zaamslag. inspan te Ouwerkerk, 15 Juli, Hioolen. 17 Juli, ooien. 18 Juli, Struve. Veldvruchten te Kats, not. Een Inspan te Kats, not. Hi- Iluizen te Middelburg, not. des namiddags te I ure, het café Centraal 19 Juli, Een inspan not. Blaupot ten Cate. te Middelburg, 19 Juli, Huis en inboedel te Oudelande, not. Neervoort. v. 20 d. Juli, Huizen Moer. te Ter Neuzen, not. op 10 JULI 1918, (officiëele tijd) alhier. Voor verhindering om de vergadering bij te wonen, behoort vooraf te worden kennis gegeven. De Directeur, D. J. DEES. De Notaris J. A. Dregmans te Axel zal, ten verzoeke van den Heer JACs. DIE LEMAN Jz., landbouwer, vroeger te Hoek, thans te Groede, op Dinsdag den 16 Juli 1918, des namiddags 1 uur (Zomertijd), ver koopen gebouwd n t 31 Juli, Een uoL v. Dissel. Augustus, Een groote Inspan te Wisse- kerke, not. Pilaar. DAGEN. Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Inspan te Kamperland, 8 Hectaren TARWE, d; 5 Hectaren HAVER, 37j H.A. BRUINE BOON EN, 4 H.A. AARDAPPELEN {deWets en Eigenheimers), i/s H.A. VLAS Vs H.A. ERWTEN, alles wassende op landen in den Lovenpolder, gemeente Hoek. Te vergaderen op de hofstede, thans bewoond door C. Bruggeman, Loven- polder, Doek. Betaling contant. De vereischte vergunning is door den Heer Regeeringscommissaris voor de Rijksgraanvcrzameling in Zeeland, ver leend. Voorm. Nam. Juli 3.49 4.28 5.4 5.40 6.17 6.57 7.40 4.9 4.45 5.22 5.58 6.36 7.17 8.4 staande nabij de Kerk, op een uit stekenden stand in do Lange Nieuw- straat C 199 te HULST, kadastraal bekend in Sectie A no. 1241, groot 275 vierk. Meters. Het huis bevat op den beganen grond: Winkellokaal (kan met weinig kosten veranderd worden iu vestibule met vrije kamer), een groote middenkamer, zijgang en keuken, (bin nen en buitenprivaat); op de eerste verdiepingtwee voor kamers en twee achterkamers, zijgang en overloop met vaste kasten op de tweede verdiepingtwee voor kamers en twee achterkamers, flinke vrije ruimte waarlangs groote vaste kasten. Overal gasleiding. Op het erfeen bijkeuken, 3 door- loopende magazijnen, een groot waschhuis met houtzolder, 2 pompen en een regen bak. Door de poort is een uitgang naar de Houtmarkt. Grondbelasting ƒ16,85. Aanvaarding in gebruik op 1 Septem ber 1918. Betaling koopsom uiterlijk 1 September 1918. Instel op Maandag 29 Juli 1918, Toewijzing op Maandag 5 Augustus 1918, telkens des namiddags om 2 uur; in het café Tivoli, bij den heer J. E. Fricot, nabij het station te Hulst. Bezichtigingalle werkdagen van 2 tot 4 uur 's namiddags. s VAN EEN in

Luctor et Emergo | 1918 | | pagina 3