Uit de Pers. Uit de Provincie. Van Iloinde en Verre. gevoerd van 8 uur 's morgens tot 4 uur 's middags van 6 tot 12 uur 's avonds. Van de bijkantoren zijn reeds allen, die telegrafeeren kunnen en die op die kan toren voor den toesteldienst Diet noodig zijn, naar de hoofdkantoren verplaatst; vrijwillige krachten buiten den dienst zijn aangenomen, jongelingen van de Zeevaartschool zijn aanbiedingen a f3 Êer dag gedaan om steun te verleenen. n ondanks dit alles hoopen de telegram men zich op, zoodat verzending per spoor en per post noodig is. VERGELIJKENDE STAAT, OVER EENKOMSTIG DEN VERMOEDELIJ- KEN STEMBUSUITSLAG. De oude Kamer In de nieuwe Kamer bestaat uit: zullen zitting hebben: 11 anti-rev. 13 anti-rev. 9 Christ, hist. 7 christ. hist. 1 onafh. chr. hist. 25 roomsch-kath. 30 roomsch-kath. 1 christ-democraat 1 chr. sociale partij. 1 middenstander 1 plattelander 10 vrije liberalen 4 vrije liberalen 22 uni-liberalen 6 unie-liberalen 7 vrijz. democ. 5 vrijz. democraten 3 econom. bonders 15 soc democraten 22 s.-d.-a.-p.'ers 2 s.-d.-p.-ers 1 soc.-partijer 1 christen socialist 1 dem. der weerm. 1 neutrale (artist) 46 Rechts 50(52) Rechts 54 Links 45 Links 3(5) afzond, groepen Do heeren Mr. Dr. A. R. v. d. Laar en A. P. Staalman, Chr. socialist en Chr. democr., wenschen tot de rechterpartijen in de nieuwe 2e Kamer gerekend te worden. SUZE GROENEWEG, DE EERSTE VROUW IN DE KAMER. De eerste vrouw, die haar intrede in de Tweede Kamer zal doen, is de soci aal-democratische afgevaardigde Suze Groeneweg. NEDERLAND EN DUITSCHLAND. Tusschen de Nederlandsche en Duit- sche onderhandelaars is men tot een overeenstemming gekomen, die de ruil behelst van 2500 tot 3000 wagens nieuwe aardappelen uit ons land tegen 50,000 ton steenkolen uit Duitschland. S.S. NIEUW AMSTERDAM. Het s.s. Nieuw-Amsterdam, den 3deu dezer van New-York vertrokken, heeft geladen 9954 ton diverse soorten meel. Verder zijn aan boord 550 passagiers. GEEN DIKKE WOLLEN STOFFEN VOOR DEN WINTER. Het verbod voor het maken van alle zware wollen stoffen voor den a.s. winter zal wel spoedig in werking treden, zoo dit al niet het geval is. Vandaar dat de meeste fabrikanten al reeds hun ge- heelen wollen stoffen voorraad voor den herfst hebben uitverkocht, zoodat er alle mogelijke kans bestaat, dat het er in de wollen situatie voor den herfst 1918 treurig zal uitzien. Geen enkele fabrikant in Engeland neemt orders voor toekomstige levering aan, beweerde een groot afnemer. Als ze een kleine hoeveelheid wol ontvangen voor doeleinden buiten de militaire be hoeften, verwerken zij dit voor stand kwaliteiten. Uit Engeland is niets meer verkrijgbaar dan wat nu nog in voorraad is en dit is niet veel. (De Manufacturier.) SOC.-DEMOCRATISCHE WOORDEN EN DADEN. Men bericht aan „De Tijd" uit Heerlen Reeds langen tijd werd er over ge klaagd, dat de socialistische coöperatie „Glück Auf" te Heerlen, die eerstdaags een filiaal in Kerkrade denkt te openen, bij den fiscus meer in de gratio stond, dan b.v. de R.-K. coöperatie „Ons Dage- lijksch Brood". Er schijnen lagere ambte naren te zijn, die rood getint zijn, en uit dien hoofde hun coöperatie gaarne een voorsprong gunden, boven de katho lieke verbruiksvereeniging. Herhaaldelijk is in vergaderingen en in de kranten gewezen op deze bevoor rechting, en even energiek werd het door de socialisteu tegengesproken. Al is de lengen nog zoo snel, de waarheid achterhaalt ze wel. Want wat gebeurde dezer dagen? De heer Hof, de propagandist van de S. D. A. P. in Limburg, te Heerlen woonachtig, meldde zich met mevrouw Greis, óók een roode propagandiste, op het Leyensmiddelenbuieau, en vroegen, neen eischten, om distributie van vet. Wegens beider onbehoorlijk optreden was hun resultaat negatieftoen naar den burgemeester; deze was op leis. De echtgenoote van den burgemeester stond daarom de deputatie te woord, met name mevrouw Greis, en het gevolg was, dat deze dame plus mijnheer Hof ontvangen werden op het Levensmiddelenbedrijf. De vetdistributie kwam weer ter sprake, want er was genoeg vet in de Heerlen- sche winkels. Een inmiddels door het Levensmidde lenbedrijf ingesteld onderzoek had ge gevens verstrekt over de voorraden vet, die bij de voornaamste winkeliers aan wezig waren. De „Glück Auf" had doen weten, dat er nog 18 vaatjes aanwezig waren, terwijl in den winkel van „Ons Dagelijksch Brood" geen half ons te koop was. Toen contröle, want de socialisten eischten ze de katholieke winkeliers en vooral die katholieke coöperatie kan je immers niet vertrouwen. Wie weet, hoeveel vet ze wel hadden, en dat kwam immers toe aan de arbeidende klasse. In „Ons Dagelijksch Brood" hielpen de socialisten ongevraagd mee naar vet zoeken. De opgave, dat er geen korrel in huis was, klopte als een bus. Daarna ging de controleur van het Levensmid delenbedrijf een onderzoek in loco in stellen in den winkel van „Glück Auf". De opgegeven 18 tonnetjes kwamen spoedig voor den dag, doch de con troleur, een pracht van 'n rechercheur strekte zijn onderzoek verder uit. Hij klom op zolder en vond daar nog eenige vaatjes vet. De gezichten van de socia listen betrokken. Nog even den kelder bezoeken, meende de controleur. Niet doen s.v.p.er staat water in den kelder en ge zult natte voeten halen. „Ben daar niet bang voor", antwoordde de controleur, die dadelijk begreep, wat er te doen was. Ook daar stonden nog tonnetjes veten de socialisten, die de distributie van vet verlangden, bleken ten slotte 750 K.G. vet in voorraad te hebben, is 750 K.G. meer dan „Ons Dagelijksch Brood" en 300 K.G. meer dan door hen was opgegeven. Over dit bedrog door de socialisten zullen wij geen nadere aanduiding geven. Dit is bedrog op groote schaal. Zelf vet in voorraad hebben, onjuiste opgaven verstrekken, anderer opgaven wantrou wen en op distributie aandringen. Dat is roode taktiek MET BOMMEN GEGOOID. Het te Hoek van Holland binnenge komen motorvischvaartuig Rotterdam 38 is ten N.W. van Monster door 4 Duitsche vliegtuigen aangevallen en met bommen bestookt. De bemanning verliet het schip. Nadat de vliegtuigen ver dwenen waren, is de bemanning weer aan boord gegaan en is het schip den Waterweg binnengeloopen. Het heeft geen schade geleden. DE MINISTERIEELE CRISIS. H. M. de Koningin heeft heden in audiëntie ontvangen de heeren C. Van der Voort van Zijp, Mgr. dr. W. H. Nolens en ZExc. den minister van Slaat jhr. mr. A. F. De Savornin Lobman, alle leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. Gekozen zijn de volgende Candidaten Antirevolutionairen. Idenburg, Van der Voort van Zijp, Van der Molen, De Monté verLoren, Beunier, Rutgers, Scheurer, Duymaer van Twist, A. Colijn (N.-Amstel) Zijlstra, Heemskerk, Smeenk, Do Wilde. Christel ij k-Historisc hen. De Savornin Lohman, De Visser, Snoeck Henkemans, Schokking, Van Veen, De Geer, J. Weitkauip. Roomse h- Katholieken. Loeff, Fleskens, Wintermans, Deckers, Swane, Bogaardt, Van Rijckevorsel, A. H. A. Arts, Juten, v. Wijnbergen, Van Schaik, De Wyckerslooth, Haazevoet, Bulten, Kolkman, Stulemeyer, Koolren, Kuiper, Van Dijk, Bomanis, Van der Bilt, Reymer, Fruytier, Engels, Van Vuuren, Nolens, Bongaerts, Van Groenendaal, Hermans en Pools. Christen-Demoeratcn. A. P. Staalman. C h r i s t e 1 ij k Sociale P a r t ij. Van de Laar. Bond van Vrije Liberalen. Dresselhuys, Visser van JJzendoorn, Van Rappard en waarschijnlijk Niemeyer of Nierstrasz. Unie Liberalen. De Muralt, C. Lely, Fock, Heeres, Otto en Rink. Vrijzinnig-Democraten. Ketelaar, Van Beresteyn, Marchant, Teenstra en Oud. S o c.-D em. Arbeiderspart ij. Oudegeest, Kleerekoper, Hermans, J. ter Laan, De Zeeuw, Suze Groeneweg, Heykoop, Van Zadelhoff, K. ter Laan, Ossendorp, Troelstra, Van den Tempel, Duys, Van der Waerden, Hugenholtz, Helsdingen, Troelstra, Alberda Schaper Sannes, Rugge, De Jonge, (Troelstra tweemaal gekozen te Amsterdam en Leeuwarden). S o c.-D emocratische Part ij. Wijnkoop, Van Ravesteyn. Socialisten P a r t ij. Kolthek. Bond van Christen-Socialisten. J. W. Kruyt. Economische Bond. Treub, driemaal gekozen. Middenstand spart ij. A. Staalman. Neutrale Part ij. Ter Hall. P 1 a 11 e 1 a n d e r s p a r t ij (Links) Bos. Verbond tot Democratiseering van de weermacht. Wijk. (Stand.) Aftredende en niet herkozen Kamerleden. 18 Unie Liberalen. Dr. H. T. Hubrecht, Mr. J. van Gilse, Mr. J. A. van Hamel, Generaal K. Eland, A. Roodhuyzen, P. J. de Kanter, J. Sibin- ga Mulder, Jhr. Mr. W. Th. C. van Doorn, J. W. IJzerman, J. C. Jansen, W. de Jong, Mr. G. Jannink, Mr. H. Smeenge, Mr. E. E. van Raalte, Prof. Dr. B. D. Eerdmans, Mr. J. A. N. Patijn. 6 of 7 Vrije Liberalen. Jhr. Mr. P. van Foreest, B. Nierstrasz, Walrave Boissevan, F. J. W. Drion, J. van Vollenhoven, Mr. J. W. H. Q. ter Spill, F. M. Knobel. 3 V r ij zinnig Democraten. W. O. A. Koster, Mr. J. Limburg, Mr. L. N. Roodenburg. 3 Soc. Democraten. A. H. Gerhard, Mr. M. Mendels en Dr. J. van Leeuwen. Chr. Historische Part ij. Mr. J. Ankerman, B. J. Gerretson, Mr. van Idsinga, Jhr. G. J. A. Schimmel- penninck, en Mr. C. J. A. Bichon van iJsehnonde. Roomsch-Katholieken. Mr. Th. J. A. Duynsteer, Mr. Dr. J. van Best, Jean Beckers, B. R. F. van Vlijmen. Aftreden door bedanken. Dr A. Brummelkamp, Mr. H. A. van de Velde en P. van Vliet (drie Anti revolutionaire leden). In 't geheel keeren dus 40 aftredende leden niet in de nieuwe Kamer terug. (Stand.) Een les voor den Middenstand Als zoodanig geeft de Standaard het volgende ten beste Uit Rusland komt 't bericht, dat men hier niet alleen met den Middenstand breken wil, maar het kras en klaar op de algeheele vernietiging van den Middenstand toelegt. Ouder hoeveel druk ook, er komen in Petersburg toch noch altoos enkele dagbladen uit, en in deze dagbladen van 21 Mei af vindt men demededeeling van een klinkende redevoering door Lenin over dit vraagstuk gehouden. Geheel het onderwerp van de sociale positie, die komen moest, kwam in die rede te berde. Het overige nu laten we rusten, maar we vestigen er met nadruk de aandacht op, dat Lenin, vóór alle dingen, den stelligen eisch op den voorgrond droeg, dat de Mid- stand eens en voor goed, en zulks niet slechts tijdelijk of ten deele, maar in den meest volstrekten zin, moest wor- deu te niet gedaan en afgeschaft. Er mocht en zou in Rusland geen Midden stand meer opduiken. Coöperatief zou geheel het magazijnwezen worden ingericht, en de winkelier en de maga zijnhouder, niet wat men voorts onder den Middenstand rekende, moest worden te niet gedaan. Dit is opnieuw hetzelfde geioep, dat ook hier opging, loen de eersto actie werd ingezet om het puur en onver antwoordelijk egoïsme van den Midden stand te breken. Sinds zijn we hier te lande op gansch andere banen ge komen, en mag nu dankbaar erkend, dat de Middenstand zelf zijn radicale grondfout inzag, en nog steeds poogt er zich aan te ontworstelen. Toch is het goed, dat dit felle be richt uit Rusland onze Middenstanders opnieuw aan hun vroeger niets sparend egoïsme komt herinneren. Immers ook in 'treëele maatschappelijk leven merkt men telkens, dat 't er nog niet radicaal uit is. Dat ieder voor zich zelf te ijveren had, om in niets ontziende concurrentie elkander de vliegen af te vangen, zat er zoo worteldiep ook ten onzent in, dat het egoïsme zich in niets ontzag. Thans zijn we principieel hieraan ontkomen, doch ook de Stembusactie gaf weer te duchten, zoodat de Chris telijke Middenstand zich steeds meer van de anderen isoleeren moest. Laat men toch op zijn hoede zijn. Wat nu in Rusland woelt en werkt, kruipt langzaam, maar toch vastelijk, ook naar het Westen toe. Laat de Middenstand deze les ter larte nemen TER NEUZEN, 9 Juli 1918. Aan het Marnfx-gymnasium te Rotter dam, is van de 2e naar de 3e klasse bevorderd onze stadgenoot P. van Striëu. Hedenmiddag om 3 uur kwam al hier met den trein uit Sas van Gent de Bisschop aan. De klok der R.K. kerk werd geluid. Van kerk en verscheidene particuliere woningen wapperde de vlag. Hedenavond zal ZijnEerwaarde een maaltijd aangeboden worden. In de te Axel gehouden vergadering van de leden van de Vlasbeurs werd de volgende motie aangenomen De vergadering van de vereenigde vlas sers te Axel in ledenvergadering bijeen Overwegende, dat zij bekend is met de bepaling omtrent de distributie van vlas, besluit ten volle af te keuren het ver- koopen van vlas te velde, en geen mede werking te verleenen aan de eventueele koopers. Vrijdag werd te Axel door notaris J. A. Drogmans ten verzoeke van den heer Jacs. F. Volckaert geveild een huis met schuur en erf te Axel-Sassing, groot 3 aren 27 centiaren. Het hoogste bod was f 2200 door den heer I). C. Schieman te Axel. De lierveiling zal plaats hebben Donderdag 11 Juli. Voor een vrij talrijk publiek trad Zaterdagavond te Axel in het beursge bouw als spreker op de heer J. Huizinga van Ter Neuzen, lid van het Verbonds- bestuur, met het onderwerp: De land- arbeiderswet. De heer A. de Visser, voorzitter van de afdeeling „Patrimonium" te Axel, die den spreker inleidde, deelde mede, dat do afdeeling op haar schrijven bericht had ontvangen van den Minister van Landbouw, dat het in de bedoeling ligt het vlas zooveel mogelijk te laten be werken in de streek waar het geteeld wordt. Hierna gaf de heer Huizinga een dui delijke uiteenzetting van de landarbei- derswetverschillende artikelen uit deze wet werden door spreker nader toege licht. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd door een drietal per sonen gebruik gemaakt, die door den spreker op afdoende wijze werden beant woord. Axel. Dinsdagnacht is in een hokje bij de woning van de weduwe D. aan den Nieuwendijk alhier, een begin van brand ontstaan. Gelukkig werd dit spoedig bemerkt door een tweetal daar in de nabijheid patrouillerende soldaat-kommiezen, die iiet vuur met emmers water bluschten. De oorzaak moet weder geweten wor den aan onvoorzichtigheid met een leem kachel, welks smeulende inhoud 'savonds bij het hokje was uitgestort. Wanneer zal men met deze gevaarlijke dingen toch eens wat meer voorzichtig heid betrachten In de heden gehouden vergadering van het hoofdbestuur van het Zeeuwsch Vlaamsch Zendingfeest werd rekening en verantwoording gedaan. Ontvangen werd f900.167. Uitgegeven 481.717, Besloten werd hiervan toe te wijzen aan de organisatie der Gereformeerden f 175 die der Hervormden f175, die der Chr. Geref f60, terwijl f7.53 gereserveerd blijft voor loopende onkosten. In de gisteren te Axel gehouden algem. vergadering der Coöp. Suikerfa- brieek te Sas van Gent, werd in plaats van wijlen den heer E. J. de Klerk, als lid van het bestuur benoemd do heer S. van Hoeve Jz. te Zaamslag, en tot lid van de finaucieele commissie do heer Joh. Schcele te Boschkapelle. Te Axel werd den winkelier B. te vergeefs f 150 voor een goede melkgeit geboden. Wel een sprekend bewijs, dat deze beest jes liooge waarde hebben tegenwoordig. In Oostelijk Zeeuwscb-Vlaanderen belooft de tarweoogst een zeer ruim be schot vele perceelen zullen wel 3000 Kg. per II.A. opbrengen. Oostburg. Donderdag werd alhier het 20e Zomerfeest gehouden van den Ring W. Z. Vlaandoren afdeeling van het Ned. Jong. Verbond in samenwerking van de Gereformeerde Jongelingsvereenigingen Oostburg en Schoondijke. Deze dag mag in alle opzichten uitstekend geslaagd heeten. Was de lucht des morgens een weinig betrokken, reeds voor 12 uur was het prachtig zomerweder, en lokte' de weide van den Heer de Smit, tot ver gaderen. Uit alle streken van Zeeland waren de feestgangers opgekomen, wij zagen de Cadzandsche, Axelsche, Wal- chersche en Zuid-Bevelandsche kleeder drachten alle vertegenwoordigd. Om half elf v.m. opende de Voorzitter der Regelingscommissie dhr. D. J. van Wijk van Groede dezen feestdag met ge bed en sprak alle aanwezigen een har telijk welkom toe en wekte allen op tot ernst eu gebed tot God die alleen feest vreugde kan schenken. Daarna beklom Ds. E. Raams, het spreekgestoelte om ons te wijzen op liet wandelen met God. Een wandelen niet in de duisternis maar in het licht des Wereld, Jezus Christus. In een gloedvolle en bezielende rede wekte spr. ons op tot gebed, tot bijbel lezing en tot opgaan naar het huis des Heeren, om te wandelen met God als arme zondaren. Daarna kregen wij te hooren, het lui den der mobilisatieldokken, toen Ds. G. de Jager de bazuin aan den mond plaat ste en het geestelijk mobilisatie bevel deed klinken. Spr. riep ons op tot den goeden strijd, den rechtvaardigen strijd, den strijd tegen Satan en al zijne mach ten, den strijd tegen wereld en booze lusten van eigen vleesch, ons opwekkende aan te doen de geheele wapen rusting Gods, beschreven in Efeze 6. Om ten slotte te wijzen op de heerlijke kroon welke zal gegeven worden aan ieder die wettig heeft gestreden. Na de pauze sprak Ds. C. Wi Lint- houd tot de steeds grooter wordende menigte over„Waar deze oorlog op uit loopen zal". Spr. herinnerde ons aan de dagen van Aug '14 en geleide ons thans langs de loopgraven, door de hospitalen, lazaretten en in de woonkamers van we duwen en weezen, om daarna ons te wijzen op den grooten, den allergrootsten strijd die nog te komen staat, den strijd tus schen de bruid en het beest. Met bezie ling wekte spreker ons op om nu, nu reeds de keuze te doen aan wiens zijde wij zullen strijden. Wie God verlaat heeft smart op smart te vreezen, maar Zalig het volk dat naar Gods klanken hoort. Thans was de beurt aan den Veldpredi ker Ds. H. Jansen, die ons uit zijn schat van ervaringen onder de militairen een en ander deed zien. Op een wijze zooals alleen Ds. Jansen dat kan schetste spr. ons de gevaren voor den Jongeling in militairen dienst en wekte allen op om onze militairen toch steeds te gedenken in het gebed. Dat wordt veel, veel, veel te weinig gedaan. O, doe het nog heden en vergeet het nimmer weer. Ouders geef uw jongens Gods woord en uw ge bed mede als zij in dienst gaan, zoo riep spr. ons toe waarna Ds. S. Groeneveld ons met luide stem toeriep„Gij zult mijne getuigen zijn". Het groote bevel van onzen Heiland aan zijne dicipelen en aan alle zijn kinderen. Getuigen van Jezus Christus moet ieder doen, op elke plaats en ten allen tijde. Dit geld voor jongelingen en jongedocliters, ja voor ieder aanwezige, en dan zal Christus ons straks toeroepen, gij getrouwe getuige, gaat in, in de vreugde uws Heeren. Ds. J- H. Beunink wees ons verderop: „het kruis". Dat is het Evangelie. Daarin zien wij de liefde Gods op zijn rijkst betoond. Bij dat kruis is rust te vinden voor de moede ziel. Daar bij het kruis alleen. O wat rijke liefde Gods zien wij daarin tentoongespreid. Beklaag niet uw Jezus daar aan het kruis, maar weent over uzelven en vlucht dan met al uwe noo- den en zorgen tot dat kruis. Na deze gloedvolle rede sprak Dhr. W. de Smidt een woord van vrede voor het moede hart, een woord van liefde voor den ar men zondaar, en woord van troost voor de bekommerde ziel, waarna Ds. H. Jan sen nogmaals den kadether beklom om met een passend slotwoord dezen heer lijken feestdag te eindigen. Dit feest waarop ruim 2000 menschen vertegen woordigd waren werd opgeluisterd door de Chr. muziekkorpsen van Groede en Cadzand benevens liet muziekkorps van het 23 R. Inf. Een gezellige, een geze gende en heerlijke dag. Solie Deo Gloria. Zaterdag is nabij Breskens een groote Engelsche mijn aangespoeld. Deze is Zondagmiddag door de marine wegge haald. L)e voordracht voor ondervvijzer(es) aan de O. L. School te Hengstdijk bestaat uit L Aarts te IJzendijke, M. Borm te Axel en A. v. Hyfte te Hengstdijk. Heinkenszand. Donderdagmiddag had hier een ernstig ongeval plaats. De werkman VV. v. d. G. die met een voer hooi do dorsclivloer zou oprijden, terwijl de ope ning hiervoor wel wat klein was,'geraakte zoodanig tusschen het hooi en den boven dorpel der deur bekneld, dat hij inwendig ernstig gekneusd werd en geneeskundige hulp direct moest worden ingeroepen. St Maartensdijk. Naar aanleiding eener mededeeling van het hoofd der openbare school, dat de nieuwbenoemde burge meester een schoolfeest wenscht te or- gauiseeren, heeft het onderwijzend per soneel van bijstand eenparig verklaard, daaraan geen medewerking te willen ver leenen. Zij wenschen in geenerlei opzicht bij deze gelegenheid den nieuwen titu laris eenige hulde te brengen. (Z. N.) Woensdag, den dag van reclame borden met aanbevelingen om dezen of genen te stemmen, kon men te Zierikzee een werkman van de gasfabriek langs de straten zien loopen met een bord, waarop „Het gasverbruik is nog veel te groot. Weest uiterst zuinig. Anders stemt ge voor GASLOOZE DAGEN". Een romantisch avontuur. Op aanwijzing van een winkelier te IJmuiden arresteerde de politie aldaar iemand, die broodkaarten ten verkoop aanbood. Bij het verhoor bleek, volgons het Ilbl., dat de gearresteerde in Am sterdam vvoonde en gehuwd was, doch met een jonge dame snoepreisjes door Nederland maakte. In verschillende plaatsen was het hem gelukt op valsch ingevulde briefjes met nagemaakte hand- teekening bons voor levensmiddelen te verkijgen, welke hij dan weer in con tanten omzette, ten einde de kosten zijner reisjes te kunnen voldoen. De jonge dame kreeg bij haar ver hoor een flauwte, welke eenige uren aanhield. Aangezien zij nog minderjarig is werd zij door de 'politie naar bare ouders teruggebracht. De gearresteerde werd gevankelijk naar Amsterdam over gebracht, omdat zijn aanhouding door den hoofdcommissaris in het politieblad was verzocht. Gevaarlijk heer. De marechaussee legde te Almelo de hand op een gevaarlijke oplichter. Een landbouwerszoon uit Terneuzen, welke de laatste weken te Apeldoorn in een hotel onder den naam Baron Tuil van Ser'ooskerken enorme verteringen maakte, wist doordat hij geregeld be taalde, het vertrouwen van den hotel houder te winnen. Dinsdag ging hij er echter met het van dezen gehuurde paard en dogcart van door en bood het beneden de waarde aan den stalhou derij K te Almelo te koop aan. Dit wekte echter de achterdocht der poli tie, die hem na verhoor tot bekentenis bracht, en ter beschikking der Justitie stelde. Een soldaat vermoord. Vrijdagavond ongeveer 8 uur is te Har derwijk, op korten afstand van de zee, bij de Koesteeg, een soldaat uit het garnizoen aldaar gevonden, badende in zijn bloed. Per brancard werd hjj naar liet Pius-

Luctor et Emergo | 1918 | | pagina 2