Biiitenlaiidsch Overzicht. Uit het Buitenland. Uit het Binnenland. Uit de Pers. Uit de Provincie. Van Heinde en Verre. Ik merk nog op, dat de maatregelen, die de gemeenten treffen, niet zijn maat regelen in het onderwijsbelang, maar in het sociaal belang van de onderwijzers, en ingegeven door de overweging dat het zeer onbillijk is, dat de bijzondere onderwijzers, met dezelfde bekwaamhe den en denzelfden werkkring, een salaris genieten, dat zoo ver beneden het salaris van de openbare onderwijzers blijft. Het is dus een sociale en geen onderwijs- maatregel en daarom meen ik te meer, dat die maatregel ontsnapt aan het ver bod van art. 3 der Lageronderwijswet". V Verblindheid. Nog een staaltje van vrijzinnige ver kiezingsmanieren. Ons werd onder het klinkend opschrift „Terwille van den Vrede"'s avonds voor den 3 Juli 1918 een pamflet thuis ge stuurd, waarin n.b. niet meer of minder beweerd wordt, dan dat een overwinning der Rechtsche partijen het gevaar mede brengt, dat ons land in den oorlog zou worden gesleept. Dat is volksbedrog van de platste soort. Het is anders wel teekenend, dat om ons land uit den oorlog te houden, aan bevolen- werd op een der linksche par tijen te stemmen. Een stem op de S. D. A. P. zou voor ons land derhalve een behoud zijn. En dat terwijl Ruslands historie boek- deelen spreekt en in de revolutie nog steeds stroomeu bloeds vergoten zijn. De stilstand op het Westfront duurt nog voort. De Duitschers begonnen 21 Maart hun of fensief, dat hen tot dicht bij Amiens bracht. Daarna volgde de aanval in Vlaanderen, die 16 April eindigde met de verovering van Bailleul (Belle). Op 25 April namen ze den Kemmel. Een krijgsbedrijf op zichzelf. Daarna bleef het stil tot 27 Mei. Dus ruim een maand. Toen volgde de forsche stoot naar de Marne, die bereikt werd. Reims werd in 't nauw gebracht. Het vervolgstuk aan de Aisne duurde tot 11 Juni. Daarop trad de stilstand in, die thans nog voortduurt. Als tamelijk lang dus- Men kan er zich dus van verzekerd hou den, dat binnen niet al te langen tjjd de strijd wel weer ontbranden zal. En, wat langer de voorbereiding duurt, wat krachtiger ook de stoot zal zijn. Zoo'n pauze is een tijd vol onoplosbare raadselen. De vraag wanneer en waar het nieuwe offensief zal loskomen, oefent een haast onweerstaanbare aantrekkingskracht uit. Allerlei veronderstellingen worden dan ook alweer gemaakt. „In Vlaanderen, tegen de Kanaalhavens", zegt de een. „Tegen Amiens" meent een tweede. „Ditmaal gaat het op Parijs los" verzekert een derde. Wij wagen ons liever niet aan een voor spelling. Hindenburg laat niets los, en slaat toe op zijn tijd en op de door hem gekozen plaats. Alleen dit gelooven we .wel te kunnen zeg gen het doel is, het verslaan van de £n- gelsch-Eransche legers. Waar dat gebeurd, is tenslotte bijzaak. Of het gelukken zal De uitkomst moet het leeren. Maar dat het weer ontzaggelijk veel men- schenlevens zal kosten, is zeker. Wat Duitschland uit de Oekraine heeft te wachten. Een Duitscher, die een officieeie po sitie te Kiëff inneemt, heeft aan de Leipziger Neueste Nachrichten een en ander medegedeeld omtrent den toestand in de Oekraine. De voedselmoeilijkheden, die zich in Duitschland en vooral in Oostenrijk voor doen, zijn volgens den zegsman van de Leipziger niet zoozeer aan de Oekraine te wijten, ais wel aan Bessarabië, dat absoluut niet aan de verwachtingen heeft beantwoord. Maar ook wat de Oekraine aan levens middelen kon leveren, is aanvankelijk vér overschat. Wel zijn er nog groote voorraden voorhanden, maar de boeren maken geen haast om hun producten te verkoopen. Zij hebben geld genoeg en kunnen er toch niets voor koopen. Men verwacht echter, dat dit tegeu den herfst wel veranderen zal. De oogstvooruitzichten zijn over het algemeen gunstig. Het land is goed be bouwd en het weer is groeizaam. De groo te moeilijkheid schuilt in het transport der landbouwproducten naar Duitschlaud, maar ook hierin hoopt men verbetering te kunnen brengen. Zoo snel als men oorspronkelijk dacht, zal de aanvoer echter niet kunnen plaats hebbeu. Toch wordt reeds thans een groot gedeelte van het Duitsche hoofdkwartier voort durend vauuit de Oekraine verzorgd, wat een aanmerkelijke ontlasting van Duitschland beteekent. Bovendien zijn er reeds belangrijke zendingen spek, rund- vleesch, olie, lijnkoeken en dergelijke aangekomen, en op den duur zal de Oekraine dan ook een rijke bron van voedsel voor Duitschland worden. Vrij Liberalen: 51.440 st.4 zetels. V r ij z. Democraten: 70.667 st.5 zetels. Chr. Historisch en: 88 345 st.7 zetels. Anti-revolutionairen: 179.311 st.13 zetels. Katholieken: 402.416 st.30 zetels. S. D. A. P.292.986 st.22 zetels. S. D. P.: 31.023 st.2 zetels. S. P.8.826 st.1 zetel. Economische Bond: 41.627 st.3 zetels. Middenstand: 12.675 st.1 zetel. Neutrale Part ij: 7.375 st.1 zetel. Chr. S o c. P a r t ij 10.009 st.1 zetel. Bond v. Chr. Socialisten: 7.856 st.1 zetel. Chr. Democraten: 10.702 st.1 zetel. Verbond Dein Weermacht: 6.831 st.1 zetel. Platteland (links verb, met r.) 5.338 st.1 zetel. Platteland (rechts) 3.612 st.geen zetel. Van der Zwaag: 2.640 st.geen zetel. Politie-partij: 6.153 st.; geen zetel. Gereformeerden: 5.186 st.geen zetel. Bond v. Prot. Kiezers: 378 st.geen zetel. Koloniale Partij: 227 st.; geen zetel. Partij-Besemer: 234 st.geen zetel. Unionisten: 301 st.geen zetel. Partij-Alberda: 725 st.geen zetel. P a r t ij v. d. M e u 1 e n 420 st.geen zetel. Alg. Staatspartij: 6.718 st.geen zetel. Part ij- Stoffel: 235 st.geen zetel. Part ij- Kuiper: 567 st.geen zetel. Part h'- Braam: 186 st.geen zetel. Part ij- De Klerk: 2.688 st.geen zetel. We brengen in herinnering dat deze opgave niet officieel is. (Midd. Ct.) SIGAREN. Naar aan het Hdbl. wordt gemeld, heeft de regeering de bepaling ingetrok ken, dat de helft der productie 1913/14 in het binnenland moet blijven. Er blijft dus nu alleen de bepaiing over, dat tegenover iedere hoeveelheid uit te voe ren sigaren, 50 pet. voor de eenheids- sigaren tot f38 per dnizend stuks moet geleverd worden (détailprijs f50 per mille). HET CONVOOI. Uitgevaren en teruggeroepen. Het eonvooi heeft Woensdagmiddag om 3 uur de haven van Nieuwediep verlaten. Men meldt uit IJmuiden Het s.s. Bengkalis, behoorende tot het eonvooi, vertrok Woensdagavond om 9,40 van IJmuiden, doch kreeg, nauwelijks in zee gekomen, order van de regeering naar IJmuiden terug te keeren. Ver moedelijk zal dus liet eonvooi niet ver trekken. Bericht is ontvangen dat de Hertog Hendrik teruggeroepen is. Alle 4 de schepen hebben bevel ge kregen terug te keeren. RUIM ANDERHALF M1LLIOEN KIEZERS. De kiezers in Nederland zijn als volgt over de 18 kieskringen verdeeld I. 's Hertogenbosch 82,642 II. Tilburg77,778 III. Arnhem81,846 IV. Nijmegen83,075 V. Rotterdam108,230 VI. 'sGravenhage74.583 VII. Leiden69,912 VIII. Dordrecht103,493 IX. Amsterdam150,526 X. Helder79,165 XI. Haarlem70,590 XII. Middelburg55,729 XIII. Utrecht 74,977 XIV. Friesland 93,179 XV. Overijsel100,980 XVI. Groningen82.352 XVII. Assen43,802 XVIII. Limburg83,861 De Kamerverkiezingen. De vermoedelijke uitslag was voor zoo ver gisteren de stand kon worden be paald als volgt Uitgebracht 1.340.122 stemmenkies- deeler 13.401. Verkregen werden door Liberale Unie: 82.425 st.6 zetels. Totaal 1,516,720 HET ONTSLAG VAN HET KABINET. Het ministerie heeft zijn eervol ont slag aan de Koningin verzocht op grond dat door de gehouden verkiezingen het tijdperk waarvoor het extra parlementair kabinet het bewind had aanvaard, is af gesloten. De Koningin heeft in overweging ge nomen de op 4 Juli 1918 ingediende aan vrage om eervol ontslag van de Ministers en hun verzocht zich inmiddels te wil len blijven belasten met de behandeling en de afdoening zoo mogelijk van de loopende zaken. TII EE-EXTRACT. Een lezer zendt ons het volgende recept Men zet 25 gram thee met ongeveer één liter kokend water op in een trekpot of keteltje en laat dit ongeveer 1 uur trekken, zoodat de thee goed afgetrokken is. Daarna brandt men een half pond witte suiker lichtbruin (droog opzetten in een pan). Zoodra de suiker bij het branden opkomt en weer neervalt giet men er een scheut water bij om 'het sissen te doen ophouden. Bij de aldus verkregen stroopachtige massa giet men dan het aftreksel van de thee (zonder do theebladen dus) en roert dit mengsel dooreen, desnoods even laten koken om de klonten in de suiker te doei? smelten. Tenslotte giet men het extract door een zeefje of linnen lapje in flesschen. Bij het gebruik doet men een hoeveelheid van dit extract in de trekpot en giet er kokend water bij. De thee-extract is dan voor onmiddellijk gebruik gereed. Vau de afgetrokken theebladen kan men nog één of twee maal zeer goede thee zetten. MEN ZIJ GEWAARSCHUWD! Een boete van f50 werd door den officier, Mr. Lassonder, in de 5e Kamer der Amsterdamsche Rechtbank geëischt tegen een kantoorbediende die uit wel willendheid een pondje thee had over gedaan voor 6 gulden aan een ander jongmensch in zijn pension. Hij ver klaarde er hoegenaamd geen zaakje van te hebben willen maken. BELOVEN EN DOEN. Een telegram uit Berlijn aan deKöln. Ztg. haalt een zin aan uit de verklaring van den Nederlandschen minister van buitenlandscho zaken, dat Duitschland sedert Mei 1918 meel voor de krijgs gevangenen zendt, terwijl de Engelsche regeering verklaard heuft, dat zij er zorg voor zou dragen het allernoodigste te zenden. „Terwijl Duitschland dus zendt, belooft Engeland. Dat is altijd zoo geweest, Engeland heeft Nederland steeds beloofd. Het zal ook ditmaal wel bij de belofte blijven. In plaats van zijn landgenoot te verzorgen, zooals Duitschland doet, trekt de Engelschman alles wat hij kan uit Nederland, deels door koop, deels door dwang, om voor de gevangenen te zorgen. Bovendien bemoeilijken de En- gelschen de levensmiddelenvoorziening van Nederland nog door hun bekende maatregelen ter zee." ZUINIGHEID MET LEDER. Het Bureau voor Mededeelingen inzake de voedselvoorziening, meldt, dat in verband met de schaarschte aan looi stoffen, het geraden is zoo zuinig mogelijk te werk te gaan bij het verrichten van reparatie, door wanneer?dit niet strikt noodig is, niet geheel nieuwe zolen of achterlappen, maar slechts stukjes op te zetten. In het gelijk gesteld. De kreten van Verontwaardiging uit den rooden hoek over vergaderingne zonder debat of zonder voldoende debat suizen ons nog in de ooren. Domperpolitiek door mannen van de nachtschuit was 't niets anders en niets meer. „De vergadering is souverein" dat waren de hartstochtelijke klanken waar mee getracht werd te verstoren de saamkomst van hen, die in de politie ke hanengevechten geen heil zagen. Steeds weer luidde daartegenover ons betoog: als wij antirevolutionairen een vergadering beleggen, dan hebben wij de regeling in handen. Wij zullen zeg gen of er debat is, hoeveel tijd daar voor disponibel is bevalt u dat niet, dan blijft ge weg en ge debatteert niet. In ons vrije Nederland heeft elke partij het volste recht om haar vergaderingen alzoo te organiseeren, als haar dit het meest nuttig voorkomt. Over dit bekrompen reactionaire stand punt schudden dan de zelfbewusten be denkelijk het proletarische hoofd. Maar ziet wat geschiedt, nu Wijnkoo- pianen en revolutionairen voor zich het vrije debat in de sociaal-democratische vergaderingen npeischen. Naar aanleiding van de herrie-samen- komst, waarop Mr. Troelstra oreerde, waarschuwt het sochtlistissh Eerste-Ka- merlid Henri Polak in „Het Volk" aldus tegen het „recht" op debat: In zekere mate hebben wij zelf mede schuld aan dergelijke spektakels, omdat ook van ouzen kant steeds ge handeld werd, alsof er een recht op het debat bestaat, Zulk een recht bestaat echter volstrekt niet. „Ik heb iets te zeggen tot het pu bliek. Ik huur een zaal, noodig het publiek uit daar te verschijnen en als liet er is, zeg ik wat ik te zeggen heb. Ontstaat daaruit nu voor een ander een recht om in de door mij ge huurde zaal en voor het door mij uit genoodigde publiek te spreken Goeus- zius. Indien ik anderen toesta dat te doen, dan is dat een hoffelijkheid, een welwillendheid van mjjen die an deren hebben zich dan te onderwerpen aan de regelen die ik stel. Indien die anderen daarmede geen vrede kunnen hebben, dan moeten zij maar zelf een zaal huren, zelf publiek uitnoodigen en voor dat publiek spreken. Dat is h u n recht. Doch in rn ij n zaal, in m ij n vergadering heeft niemand eenig recht behalve ik zelf. Eu verder „Er is ook geen enkele reden, waar om men de S. D. P. en concorten zou laten parasiteeren op onze vergaderin- op onze inspanning, op ons geld. Laat dit heereu maar zelf over de brug komen, zelf zaien huren, zefs reclame maken, zelf publiek bij elkander trom melen enz. Wij behoeven ons waarlijk geen moeite te geven voor hen." Worden wij niet schitterend in het ge lijk gesteld Zeiden we niet térecht, dat het so cialisme zicli langzamerhand opwerkt tot het standpunt door ons reeds van jaren her ingenomen (Rott.) TER NEUZEN, 5 Juli 1918. Naar men ons mededeelt, wordt onder staande kennisgeving binnenkort te Ter Neuzen, Sluiskil, Hoek en Zaamslag aan geplakt „De geleibiljetten voor paarden en andere trekdieren kunnen weer worden verlengd onder voorwaarde, dat vooraf de dieren aan ambtenaren worden ver toond. Tot deze vertooningen verlenging voor alle paarden wordt gelegenheid gegeven als volgt Te Ter Neuzen op 10 en 11 Juli a.s. Te Sluiskil op 12 en 13 Juli a.s. Te-Hoek op 15 en 16 Juli a.s. Te Zaamslag op 17, 18 en 19 Juli a.s. De niet verlengde biljetten worden ongeldig." Onze stadgenoot A. Tazelaar Johz. slaagde heden voor het examen (2e klas se) van het Geref. gymnasium te Am sterdam. Ter Neuzen. Alhier zijn op 3 Juli j.l. uitgebracht 1859 stemmen, als volgt ver deeld A.-R. 284 (Idonburg 277, v. d. Voort van Zijp 1, v. d. Molen 3, Duymaervan Twist 1 en Schouten 2). Chr.-Hist. 199 (Lohman 187, de Visser 2, Snoeck Ilenkemans 2, Schokking 1, Knoppers 5 en Bakker 2.) R. Kath. 228 (Fruytier 221, Waes- berghe 4, Vienings 2, Stieger 1.) Geref. Staatsp. 119 (Leemans 118, Gijze 1.) Unie-Lib. 552 (de Muralt 537, v. Raalte 1, van Dixhooru 12, Movr. v. Balen 2.) Oud-Lib. 8 (Viruly 3. Dresselhuys 2, Prof, Visser van IJzendoorn 1, Niemeyer 1, Knobel 1.) Vrijz.-Dem. 32 (Ketelaar 13, Limburg 1, Jacobs 2, Rodenburg 1, van Beren- steyn 3, Snijders 10, Nolting 1 enK.de Vries 1.) Ec. Bond 11 (Treub.) S. D. A. P. 356 (Oudegcest 350, Lin- deijer 5, Jansen 1.) S. P. 1 (Croiset.) S. D. P. 5 (Wijnkoop 3, Sterringa 2.) Algem. Staatsp. 11 (Kamerling 7, van Eeden 3, van Ginkel 1.) Chr. Soc. partij 3 (van Laar 2, Cramer 1) Bd'nd van Chr. Soc. 14 (Kruyt 13, mevr. Tjaden 1.) Verbond tot democratiseering van de weermacht 6 (Wijk 5, Burgel 1.) Piattelandersbond 2 (Bos.) Politiepartij 19 (van Beusekom 9, Thomson 9, Mulder 1.) Middenstanders 9 (Staalman 1, Bok horst 8.) Sluiskil. Alhier is een ziekte onder de konijnen, die voor den houder dezer dieren een groote schadepost is. De beesten krijgen een dikken kop, kunnen niet meer eten, worden stijf in de poo- ten en zijn spoedig dood. Zoo verloor een konijnenliefhebber hier be vorige week een tiental groote konijnen. En dat in dezen tijd, nu de beesten betaald worden met f 10.en nog meer per stuk. Hoek. Alhier zijn op 3 Juli j.l. uitge bracht 618 stemmen, als volgt verdeeld A. R. 100. (Idenburg 96, Monté Ver loren 1, de Veer 2 en Duymaor van Twist 1). Chr.-Hist. 71. (Lohman 59 en Knop pers 12). R.-Kath. 17. (Fruijtier 16 en Waes- berghe 1.) Geref. Staatsp. 57. (Leemans 56 en Gijze 1). Unie-lib. 311. (de Muralt 288, Breed- veld 2 en v. Dixhoorn 21). Oud-lib. 3. (de Viruly). Vrij/.. Dem. 12. (Ketelaar 7, Limburg 1 en Snijders 4). Ec. Bond 3. (Treub 2 en Kruseman 1). S. D. A. P. 30. (Oudegeest 29 en Jan sen 1). Algem. Staatsp. 3. (Kamerling). Bond van Chr. Soc. 3. (Kruijt). Verbond tot democratiseering van de weermacht 2. (Mevr. Langelaarvan Eijk 1 en Klooster 1). Piattelandersbond 2. (Bos 1 en Wol- merstett 1). Politiepartij 3. (Beusekom 2 en Dam mers 1). Middenstanders 1. (Staalman.) Zaamslag. Alhier zijn op 3 Juli j.l. uitgebracht 779 stemmen, als volgt ver deeld A.-R. 284. (Idenburg 264, Mor.té Ver loren J, Rutgers 3, de Wilde 4, Duymaer van Twist 1 en Schouten 11. Chr.-Hist. 134. (Lohman 129, Knoppers 2, Bakker 3). R.-Kath. 19. (Fruijtier 15, Waesberghe 2, Vienings 1 en Stieger 1). Geref. Staatsp. 33. (Leemans). Unie-lib. 229. (de Muralt 216, v. Dix hoorn 11, Bijleveld 1, Mevr. v. Balen 1). Oud-lib. 2. (de Viruly). Vrijz. Dem. 5. (Ketelaar 2, Snijders 2, de Vries 1). Ec.' Bond 4. (Treub). S. D. A. P. 47. (Oudegcest 45, Lin- deijer 1, Jansen 1). S. P. 2. (Lansink 1. Kelder 1). A!g. Staatsp. 4. (Kamerling 3, Sturms 1). Chr. Soc. partij 5. (v. Laar). Bond van Chr. Soc. 2 'Kruijt 1. Perfois 1). Politiepartij 6. (v. Beusekom 1, Thom son 3, v. d. Weijdeu 2). Middenstanders 3. (Staalman 2, Dieck- meier 1). Axel. Alhier zijn op 3 Juli j.l. uitge bracht 1019 stemmen, als volgt verdeeld. A.-R. 371. (Idenburg 368, v. d. Voort v. Zijp 1 v. d. Molen 1 en Beumer 1). Chr.-Hist. 118. (Lohman 117 en Knop pers 1). R.-Kath. 182. (Fruijtier 181 en van Waesberghe 1). Geref. Staatsp. 57. ^(Leemans 53 en Gijze 4. Unie-lib. 301. (Do Muralt 231, Sieme- link 2, v. Dixhoorn 65, v. Lijnden 1 en Mevr. v. Balen Klaar 2). Oud lib. 4. (Viruly 3 en Foreest 1). Vrijz. Dem. 17. (Ketelaar 6 en Snij ders 11). Ec. Bond 16. (Treub 14, Kruseman 1 en Mesritz 1). S. D. A. P. 25. (Oudegeest 19, Lin- deijer 2, Stenhuis 1, Jansen 2, Lange laar 1. S. P. 1. (Kolthek). Alg. Staatsp. 13. (Kamerling 11, Van Eden 2). Chr. Soc. partij 4. (v. d. Laar 3, Keu- chenius 1). Bond van Chr. Soc. 1, (Franze). Politiepartij 7. (Thomson). Piattelandersbond 1. (Bos). IJzendijke. Op de paardenkeuring, Don derdag alhier gehouden, waren weer veel en prachtige paarden aangevoerd. Als stamboekpaarden werd als No. 1 geplaatst een exemplaar van den heer P. Quaack te Groede-Kruisdiik. Al da delijk werd er hem f 10000 voor gebo den. Een bom b ij Sluis. Men zal zich herinneren, dat in den nacht van 11 op 12 Juni in de nabijheid van Sluis een bom is geworpen, die gelukkig geen schade van beteekenis heeft aangericht. Thans is uitgemaakt, dat de bomscherven van Engelsch maak sel zijn. lerseke Als een bijzonderheid wordt gemeld dat in de raderkast van de stoomboot van den heer Kakebeeke Ier- sekendam, een zeehond zijn nest heeft gemaakt. In den kieskring Middelburg, die de geheele provincie Zeeland omvat, zijn in totaal 50,735 stemmen uitgebracht, waarvan 27,346 Rechts en 23,389 Links. De stemmen Rechts ziju aldus verdeeld Anti-Rev. 10,435, Chr.' Hist. 4680, Geref. Staatsp. 2270, Roomsch Kath. 9961. Zeeland stemt dus Rechts 1 Moord in het Crailosche bosch. In het stille Crailosche bosch, nabij bussum, is gistermiddag een moord ge pleegd. De heer A. W.' Boon, hoofdcom mies der posterijen te Amsterdam, was dien dag met zijn hospita, mej. Steen huis, evenals hij tamelijk bejaard, naar Bussum getogen en op hun wandeling door Crailoo gaan rusten aan een kron kellaantje achter de woning van wijlen den heer Langerhuizen. Ze zijn daar aangevallen. De heer Boon werd met een scherp voorwerp de hals openge reten, de dame met een stuk hout neer geslagen. Zij strompelden een honderd meter voort, naar een hoofdweg, waar de heer Boon dood neerviel. Van Bus sum, de Kamp te Laren en Huizen kwamen politie en medische hulp op dagen. De dame werd in zorgwekken- den toestand per brancard naar de Ma- jellastichting te Bussum vervoerd. Het parket te Ameterdam werd gewaar schuwd. Diefstal schijnt de beweegreden te zijn geweest. Het horloge van den heer Boon wordt vermist. Men spreekt van vier personen, die men heeft zien wegloopen. De heer Boon was een der oudste ambtenaren van hot dienstvak der pos terijen en laatstelijk chef van de afdee- ling Rijkspostspaarbank aan het hoofd- postkantooor te Amsterdam. Een ongewoon hotel. Deze week zijn de eindexamens der II. B. S. met 5-jarigen cursus begonnen' voor zooverre dit het schriftelijk deel betreft. Een der te Winterswijk wonen de examinandi had dezer dagen zijn been gebroken. Daar hij echter toch aan de examens wilde deelnemen en het schriftelijk werk in het gebouw eener H. B. S. moet gemaakt worden, stond er geen andere uitweg open, dan dezen leerling naar do H. B. S. te vervoeren, hetgeen per brancard geschiedde. En nu heeft de jonge man gedurende den tijd, dien het schriftelijk examen duurt, zijne tenten in hel gymnastieklokaal der H. B. S. opgeslagen, waar hij als in een hotel verzorgd wordt en 's nachts den concierge tot gezelschap heeft. De maximum-prijs. Bij de dezer dagen te Echteld, bij Tiel gehouden verpachtingen van hooigras werden alle perceelen ingezet op den maximum-prijs. Daar eventueele koo- pers door het stellen van „hoogen"

Luctor et Emergo | 1918 | | pagina 2