RIJWIEL- BANDEN1 een le kl. Vulcani- seerinrichting. Bnitenlandscb Overzicht. Uit het Binnenland. Uit de Provincie. Van Heinde en Verre. Adverteiitien. Rantsoen Koffie. Eenheidsworst. Maximumprijzen. Antimonium. Vervoerverbod Biggen en Zengen enz. Ondergeteekende maakt bij deze bekend dat bij aan zijn zaak beeft ver bonden De te gebruiken materi alen zijn uitsluitend le Kw. A. N. BUT Az. Rijwielen en Motoren, TER NEUZEN. Ge gaat dus op 3 Juli, 't zij vrijwillig, 't zij gedwongen, naar de stembus. Daar is geeu ontkomen aau „Maar", zegt ge, „de wet kan me dwingen om naar de stembus te gaan ze kan me niet dwingen tot stemmen". Dat is waar. De stemming is geheim. Niemand weet dus of ge al of niet een stipje zwart maakt, alvorens het biljet in de bus te doen. Maar zijt ge er daarmee Zijt ge er af, als ge de bedoeling van de wet hebt ontdoken Neen, daarmee kunt ge er u niet af maken. Ge hebt nog geen rekening gehouden met uw verantwoordelijkheid. „Met mijn verantwoordelijk h e i d", vraagt ge Zeker. Gij kiezer draagt mee de verantwoor delijkheid voor den uitslag der verkie zingen. Als straks, mede door uw niet-stem men, een linksche regeering optreedt, die in haar besturen van ons land, geen rekening houdt met de beginselen, neer gelegd in Gods Woord, kunt gij u dan voor uw God verantwoorden Gij, die ook voor de Overheid bidt? En die toch door uw niet kiezen, mee helpt om een regeering te krijgen, die met God niet rekent. Als straks de revolutie-wind ook door onze lage landen waait, en omverwerpt, wat u heilig was en lief, hebt gij dan geen schuld? Gij die niet hebt gestemd Als straks ons land een proefveld wordt van allerlei socialistische idealen, zijt gij dan verantwoord Immers neen. Niet stemmen? Maar natuurlijk! Ge moet stemmen. Uw verantwoordelijkheid als Neder- landsch staatsburger legt u dien plicht op. Als ge dus 3 Juli naar de stembus gaat, dan stemt ge dus ook. Ge maakt het hokje voor den naani Idenburg zwart. Dat vindt ge nummer èèn opdeel/de van uw stembiljet. Dan hebt ge aan uw plicht voldaan V Een gevaar voor ons land. Zonder twijfel zijn de socialisten er op uit om de regeermacht te veroveren. Niet alleen dat we allerlei socialistische maatregelen en wetten zouden krijgen, als het de soci's gelukt het op 3 Juli met behulp van de liberalen te winnen maar ook ten opzichte van het buiten land zouden we onder Troelstra's mi nisterschap ons bitter onveilig gevoelen Feitelijk heefr Troelstra de S. D. A, P als regeeringspartij onmogelijk gemaakt Hij toch heeft onlangs verkondigd en het later nog eens herhaald, dat hij, zoo een der oorlogvoerende machten ons grondgebied schendt, geen verdedi ging met de wapens zou willen voeren. Hiermee verklaart Mr. Troelstra dus; dat hij afziet van alle verweer, als een buitenlandsche vijand onze grenzen over trekt. Hij zet dus de deur voor de oorlogvoerende wagenwijd open. Laten ze maar komen over en door ons land elkaar hier bevechten desnoods, en alles verwoestenTroelstra zal als minister hen stil hun gang laten gaan. Die man zullen de liberalen straks, als links wint, als eerste minister in het kabinet moeten opnemen. Die man zal straks bij de zegepraal van de linkerzijde, onze koningin als raadsman worden opgedrongen. Die man, die niets voelt voor vorstin en vaderland. Aan u kiezers de taak, dat te voor komen. Ge weet, dat de Antirevolutionaire partij vóór den vrede is. We willen neu traal blijven. Maar den vijand zonder tegenweer onze erve in handen spelen, dat nooit! De Antirevolutionaire partij blijft trouw aan vaderland en koningin. Door Idenburg te stemmen, die in Indië als landvoogd een krachtig en door allen rechts en links geprezen be wind voerde, bevordert ge de veiligheid van ons land, van uw zonen en broeders, van uw eigendom. Stemt op 3 Juli allen Idenburg 1 Ge hebt daartoe zwart te maken het eerste hokje van de elfde lijst. Méér niet. Want dan zou uw biljet van onwaarde zijn. Één hokje maar I Om niet in de war te raken, neemt ge 't nummer van „Zeeuwsch-Vlaande- ren" mee naar de bus, waar 't stembil jet in is afgedrukt. Dan vergist ge u niet. V Haal ze niet in uw huis. Vele Christenen meenen nog altijd, dat ze gerust zoogenaamde neutrale bladen kunnen lezen. Voor steun aan onze christelijke pers zijn ze moeilijk te bewegen. Ze lezen immers zoo'n blad voor hun zaken, of om het nieuws dat er in staaf Ze vergeten dan, dat ook hun kinderen zulke bladen in handen krijgen, en de ideeën van zoo'n blad indrinken. Ze vergeten, dat ze daardoor hun steun aan onze christelijke persactie onttrekken en maken, dat onze eigen bladen zich door onvoldoende medewerking niet kun nen ontwikkelen, zooals het geval zou zijn, als allen die met de christelijke beginselen instemmen, zich gingen abon- neeren. Ook in Zeeuwsch-Vlaanderen zijn er nog, die ons blad „Zeeuwsch-Vlaanderen" niet lezen. Laat dat nu eens ganders worden. Neutrale bladen bestaan er niet. In de keuze der stukken, der berichten, in de advertentie's komt steeds een zekere geest tot uiting. Ook worden in zulke „neutrale" bladen soms stukken opgenomen, waarin onze beginselen worden gekrenkt,, waarin ge spot wordt met alles, wat heilig is. Wil men een voorbeeld In het Noord-Friesch Advertentieblad dat zeer neutraal heet te zijn van 8 Juni lezen we een stuk over een burgemeester, die Johannes wordt ge noemd. Letterlijk staat er „Een groot deel van zijn gemeentenaren was dan ook zeer verontwaardigd over de handelingen van Johannes. Dagelijks baden zij Heer leid ons niet in verzoeking en verlos ons van den booze." Even verder laat de schrijver burge meester „Johannes" solliciteeren naar een naburige gemeente. Hier staat: „Den gemeentenaren uit die gemeente, welke met de handelingen van Johannes bekend waren, sloeg de angst om het hart en zij badenO Heer, laat deze drinkbeker aan ons voorbijgaan." Is het niet verschrikkelijk, zulk God- onteerend schrijven Laten onze vrienden in Zeeland ten Zuiden der Schelde er eens over den ken. Ze zullen zich dan spoedig abon- neeren op „Zeeuwsch-Vlaanderen", dat verspreiding der christelijke beginselen beoogt. THEE. Het Bureau voor Mededeelingeu in zake Voedselvoorziening meldt: In sommige winkels blijkt de voor raad thee op een bepaald oogenblik niet altijd voldoende te zijn om aan alle aan vragen te voldoen. Men behoeft zich daarover niet ongerust te maken. Bon 21 der oude theekaart blijft, mits zij vroeger door den winkelier is gewaar merkt, geldig tot 16 Augustus, en de winkeliers zullen, voor zoover zij dien niet reeds hebben, voldoenden voorraad ontvangen om op alle gewaarmerkte bons U/a ons thee af te leveren. WAARSCHUWING TOT VEE HOUDERS. Bij een veehouder in den omtrek van Rotterdam is, tengevolge van frauduleus slachten van een rund, het vee in be slag genomen, hetwelk voor den persoon in quaestie een enorme schade beteekent. De veehouders mogen zich dan ook wel terdege in acht nemen geen gelegen heid te geven voor het frauduleus slach ten of wel vee aan personen te ver- koopen met de bedoeling om dit frau duleus te slachten, wij zij stellen zich dan aan die gevaren bloot. EEN KRUIWAGEN MET RIJKS DAALDERS. Tusschen Ter Apel en Muntersche- veld hebben de kommiezen Donderdag een kruiwagen met rijksdaalders en gul dens beladen, bestemd om over de grens te worden gebracht, in beslaggenomen. VERBETERING IN DE UITBETALING VOOR VEE. Naar aanleiding van een verzoek van veehouders in Friesland, die nog wacli- op uitbetaling van het door het Rijk gevorderde vee, heeft de minister bepaald dat voortaan binnen 10 dagen na de levering het Rijk de geleverde koeien zal betalen. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 30 JUNI 1918. De Burgemeester vau TER NEUZEN maakt bekend, dat gedurende het tijdvak van I tot en met 15 Juli 1918 door detail listen aan verbruikers mag worden af geleverd op Bon No. 32 eener koffie- en theekaart ons Koffie. Ter Neuzen, 28 Juni 1918. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZING A Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN maken bekend, dat in de week van 24—30 Juni mag worden af gegeven Ter Neuzen, 2*7 Juni 1918. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. I1UIZINGA, Burgemeester. L. WABEKE, Secretaris. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZÈN maken bekend, ter voldoening aan circ. No. 36187 dato 15 Juni 1918, de navolgende maximum-kleinhandel- prijzen "Va KG. 2. Gort: 13 cent per l/a K.G.2x/3 cent per 100 gram. Havermout: 16 cent per x/3 K.G. 3X/S cent per 100 gram. Aardappelmeel13 cent per pakje van Vi K.G.12 cent per 1/4 K.G. onverpakt 5 cent per 100 gram. Sago30 ct. per pakje vari x/o K.G. 27x/3 cent per x/3 K.G. onverpakt 5Vs cent per 100 gram. 6. Eenheidsworst: II cent per 100 gram. 7. Zachte zeep 14 cent per x/3 K.G. 2x/3 ct. per 100 gram. Indien van bovenstaande goederen kleinere hoeveelheden dan 100 gram worden verkocht, mag bij breuken van halve centen naar boven worden afgerond. Ter Neuzen, 26 Juni 1918. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. L. WABEKE, Secretaris. Regeerings-Java- en Siamrijst28 ct. per x/3 K.G.6 ct. per 100 gram. De Burgemeester van TER NEUZEN maakt bekond, ter voldoening aan circ. No. 23556 dato 17 Juni j:l. 1. De verkoop en de aflevering vau an- timonimum eu van alliages, waarin uitslui tend twee of meer der volgende meta len zink, lood, tin en antimonium voor komen, is verboden. 2. Het vervoer van antimonium en van alliages, waarin uitsluitend twee of meer der volgende metalen zink, lood, tin en antimonium voorkomen is ver boden. 3. De verbodsbepaling sub. 1 en 2 gesteld zijn niet van toepassing op hoe veelheden van niet meer dan 5 Iv.G. 4. Van de verbodsbepalingen sub. 1 en 2 gesteld kan ontheffing worden ver leend, onder daarbij zoo uoodig te stel len voorwaarden door het Rijkskantoor voor Zink, Lood en Tin (R. IÏ. Z. L. T.) Ter Neuzen, 26 Juni 1918. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. De Burgemeester van TER NEUZEN maakt bekend ter voldoening aan circ. No. 36221 dato 17 Juni 1918: 1. Het vervoerverbod van levende varkens is niet van toepassing op het vervoer en de aflevering van biggen van ten hoogste 25 K.G. levend gewicht of een leeftijd van hoogstens 10 weken, 2. ten aanzien van dekbeeren en fok- zeugen kan ontheffing van het vervoer verbod worden verleend door den Se cretaris van de plaatselijke Commissies, ingesteld door het Rijkskantoor voor Vee en paarden. 3. Het vervoer en de aflevering van levende schapen en lammeren is ver boden. Dit verbod is tot 15 Aug. 1918 niet van toepassing op magere weidelamme- ren, welke in liet voorjaar van dit jaar geboren zijn doch geldt deze uitzonde ringsbepaling niet voor zuiglammeren en lammeren, welke zich bevinden in ge meenten, die in staat van beleg verkeeren. Ontheffing van dit verbod kan worden verleend door den President-Directeur van het Rijkskantoor voor Vee en Paar den. Ter Neuzen, 28 Juni 1918. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. BELEEFD AANBEVELEND, Een groote mislukking is het offensief in Italië geweest. De Oostenrijkers hebben hun positie's niet kunnen houden, laat staan van uitbreiden. Haastig moesten ze over de Piave terug, wat haar zonder al te veel verliezen gelukt is. De Italianen namen slechts 4500 man, die den terugtocht moesten dekken, gevangen. Maar toch is het voor de Oostenrijkers een leelijke tegenvaller geweest. Om de binnen- landsche moeilijkheden wat af te leiden, was een overwinning op den alouden vijand hen zoo goed van pas gekomen. En in plaats daarvan nu een smadelijke terugtocht. Men had kunnen verwachten dat de Oosten rijkers nu op het gebergte met nieuwe kracht waren aangevallen, om daardoor den toestand aan de Piave te verbeteren. Dat hebben ze niet gedaan. En dat bewijst, dat de aanvalskracht van Oostenrijk voor langen tijd, wellicht voor goed, uitgeput is. Welken indruk deze mislukte slag op de toch al verhitte gemoederen in Oostenrijk- Hongarije zal hebben, is nog niet uit te maken. De Italianen juichen en jubelen, als hadden ze den grootsten slag gewonnen, die nog ooit geleverd is. Het aantal gevangenen aan weerskanten is ongeveer gelijk. De Oostenrijkers spreken van 50,000, de Italianen van ruim 40,000. Indien de Italianen nu vasten voet kunnen krijgen aan den overkant der Piave, is er kans dat de Oostenrijksche terugtocht een wezenlijke nederlaag wordt. We gelooven echter, dat het met dezen slag wel net zal gaan als met alle andere slagen (behalve die bij Caporetto in 1917, toen de Duitschers de leiding hadden) tus- schen Oostenrijkers en Italianen. De tegen standers nemen elkaar gevangen, lijden beide groote verliezen, en na eenig heen en weer schommelen blijft de toestand gelijk hij was Waar op 't Westfront nog een zekere rust heerscht, willen we ons nog even bezig houden met een overzicht van den stand der partijen. En dan valt ons op, dat 't kraakt aan alle zijden. Zie, aan den kant der Centralen, maar naar Oostenrijk. Hijgend van uitputting en vree- selijk gekweld door de kramp in eigen inge wanden, staat de Donan-monarchie te wan kelen op haar beenen. Nooit stonden de vele volken in Oostenrijk-Hongarije zóó fel tegen over elkaar. Het ministerie is gevallen, ter wijl het leger aan de grenzen een mislukten aanval deed Bulgarije rijdt een rare schaats. De Duitsch- gezinde minister-president moest aftreden. Het is ons niet gegund, de jongste staat kundige veranderingen in Bulgarije te be grijpen", klaagt de Duitsclie pers. Dat halve woord, in een tijd van oorlog en censuur, spreekt boekdeelen. i Turkije in Palestina en Mesopotamië ge slagen, heeft ruzie (vriendschappelijk verschil van meening, heet het in de officiëele termen) met den bondgenoot Bulgarije over grens regelingen. Alleen Duitschland staat nog. onverzwakt. En in dat staan is het bewonderenswaard. Maar ook den allersterkste kan de overmacht te groot zijn Géén haar beter staat de entente er voor. Italië wankelt van krachteloosheid. Al houdt het met dapperheid zijn front, al heeft de overwinningsroes een poosje den honger eu het gebrek doen vergeten, de uitputting is groot. Oorlogsmoeheid en stakingen zijn de veege teekenen er van. En voor Frankrijk en Engeland laten we den Franschen minister Clemenceau maar spreken „Gedurende 4 jaren is onze troepenmacht verzwaktons front werd bezet door een lijn soldaten, die steeds dunner werd, te zamen met bondgenooten, die zelf ontzag lijke verliezen geleden hadden. En op dat oogenblik ziet gij een nieuwe massa Duit- sche divisies aankomen op volledige sterkte En een oogenblik later „De terugwijking is gekomen, ontzaglijk voor het Engelsche leger, dat ongelooflijke verliezen geleden heeftzeer dreigend en gevaarlijk voor het Fransche leger .Ronduit erkennen het de leiders der en tente onze eenige hoop is op Amerika. En, zeggen we, hun laatste hoop. Want Wilson mag zoo dwaas zijn, hier in Europa de krachten van zijn jonge natie te verspelen, Japan zal wijzer zijn 't Wreede spel raakt dus dichter bij zijn natuurlijk eind. De spelers hebben hun laatste steenen in handen straks gaat het met echten spe lers-hartstocht aan op den laatsten zet. 't Lijkt haast niet mogelijk, dat de oorlog nog langen tijd zal duren. Schier onhoud baar wordt de toestand in menig land. Plotseling kwam heden de telegraaf ons vertellen, dat de Spaansche regeering op verzoek van Oostenrijk een belangrijken stap op den weg naar den vrede zal doen. Of het waar is Hoe het zij, laten we enkel en alleen ver trouwen op Hem, die de historie maakt, die in Zijn hoogen hemel lacht met 't woelen der ijdele volken en Die de harten der vor sten en grooten neigt als waterbeken. Hij bestuurt het al. En zal ter zijner tijd het: „Tot hiertoe, en niet verder I" den strij denden volken toeroepen. Zij het spoedig TER NEUZEN, 28 Juni 1918. Wij vestigen de aandacht op de advertentie in dit nummer van de propaganda-oommissie uit de Anti revolutionaire Kiesverceniging te Ter Neuzen. In IJzendijke is een herbergier door een persoon afkomstig van Sluiskil, opee licht voor f 500. Zaamslag Dinsdag werd alhier door no taris Van der Moer, ten verzoeke van de wed. en en erven van den heer Jac. Ver poorte, in het openbaar verkocht een ge deeltelijke zeedijk van den Margaretliapolder en het overig deel van dien dijk, aan den heer J. Verpoorte voor f 6800. Gedeelte zeedijk van den Kleine Eendragt- polder, slikken en schor, liggende aan voor noemden dijk, en een deel gelijke gronden. Hiervan werd kooper de heer Ph. J. van Dixhoorn te Axel voor f 8825. Bouwland en waterleiding in do Van Lijndenpolder kooper voor f 13.589,43 werd de heer Joz. J. Dees Az. Een Openbaren weg in den Kleinen Huis senspolder, kooper voor f 55 werd de heer Jac. Scheele Jz. Eenige in erfpacht uitgegeven grond in de buurtschap Margaretha, een perceel grond aldaar, benevens een perceeltje weiland kooper voor f 1510 werd de heer M. Dees. Van een perceeltje grond in erfpacht, een perceeltje grond en een aandeel, liggende in voormelden polder, kooper voor f 10 werd de heer II. Verpoorte. Een woonhuis met schuur en erf, staande in de kom van het dorp, bewoond door den dokterkoopster voor f 4725 werd mej. de wed. J. Verpoorte. Axel. In den nacht van Woensdag op Donderdag is aan den Vaartdijk een vlassloof afgebrand van de heeren F. Dekker Pz. en J. de Feijter. Donderdagmiddag ontstond brand in de vlasschuur van Scheele in de Oude Stad. Zij brandde bijna geheel uit. - Donderdag vond alhier, begunstigd dóór prachtig weder, het Zeeuwsck-Vlaamsch Zendingsfeest plaats. Men schatte het aantal bezoekers op 3000. De verschillende spre kers hadden een aandachtig gehoor. Om ll'/j uur hield Ds. H. 1'. Steginga van Wolphaartsdijk de openingsrede, en om ruim ■i'li uur Ds. H, A, Munnik van Barendrecht de slotrede. Daar tusschen hadden gesproken Ds. v. Nes van 's Gravenhage, Ds. Jansen, veldprediker, Ds. R. Zijlstra van Delfshaven en Ds. M. Lindenborn van Rotterdam, Tc Axel zijn aangehouden twee Belgen, verdacht van spionnage ten gunste van En geland over verrichtingen in België Eenige stukken zijn in beslag genomen. Later zijn beide mannen weder op vrije voeten gesteld. Axel. Donderdagavond trad in het gebouw der Geref. Kerk alhier op Ds. R. v. d. Kamp van Breukelen met een politieke rede. Het ruime keikgebouw was zeer goed bezet. In krachtige oratie besprak hij de roeping van den eed, daarna het huwelijk volgens het ouderschap, daarna het kind en het onderwijs- De socialisten meenden dat ze de groote uitvinding dezer eeuw hebben ontdekt, doch het is een oud stelsel. Wie de oude geschie denis kent ontwaart dat in het oude Babel, Griekenland, Rome reeds alles bestaan heeft, zooals het thans bestaat ook met de Distri butie. Waarop is het uitgeloopen Op groot fiasco, voornamelijk door het schenden van den huwelijken staat. Vervolgens ging spreker de beginselen der partijen naUnie-liberalen. Vrij-liberalen, Vrijzinnig-Democraten, Oud-Liberalen, echt aardsch conservatief, ze komen 60 jaar ten achter, deze partij heeft geen reden van be staan, de andere volgen en worden opgelost van lieverlede in de sociaal-democratie. Zij hebben geeu innerlijke kracht en leven voor het stof. Spreker wekte dan ook op na het einde van zijn bezielende rede te stemmen op No. 1, Idenburg, welke bij alle partijen geëerd is, iemand die in politiek en geestelijk leven hoog staat. Op een partij land, gelegen te IJzen dijke, staat knolraapzaad te groeien, waar voor geen vergunning gegeven was bij de teeltregeling. De Burgemeester heeft op last van den Minister van Landbouw dat zaad laten afsnijden of uittrekken. De waar de zou als het rijp was, ongeveer f 5000 zijn. Thans is het geheel waardeloos. Waarom de melk niet in orde was. Wij lezen in de N. R. Ct. Een vaste stoombootdienst van Rozenburg VlaardingenRotterdam vervoerde dage lijks eenige duizenden liters melk. Reeds eenige malen hadden de fabrieken, waarvoor de melk bestemd was, gemerkt dat de melk niet in orde was. Een onbezoldigd rijksveldwachter, die ook te Rozenburg aan boord gekomen was, be merkte gedurende de vaart naar Vlaardingen dat het personeel met leege melkflessen kwam aandragen en dat er zelfs water werd klaar gezet, om de melk in de kannen te vervan gen. Weldra begon men de kannen te ope nen en één voor één de flesschen met melk te vullen. Een en ander geschiedde onder de oogen van den kapitein. Tegen de eerste die zich met een volle flesch verwijderde, werd proces verbaal opgemaakt, eveneens tegen den kapitein, die dergelijke diefstallen, van aan zijn toezicht toevertrouwde levens middelen, toeliet. Relletjes.' De politie te Brielle heeft handelend op moeten treden tegenover een gezelschap van het zwakke" geslacht, dat er zijn werk van maakte, winkels te bestormen, waar men maar eenigszius vermoedde, dat zeep aanwe zig was. Een goede vangst. Gistermorgen werd door de politie en com miezen te Dieren de hand gelegd op een wagen, beladen met vier groote boomen, gekomen uit de richting Apeldoorn. De boomen bleken kunstig te zijn uitgehold en ever de geheele lengte gevuld met pakken chocolade en zeep. Onder groote belangstel ling van het publiek, werd de inhoud voor den dag gehaald en opgeslagen in de Ge meentelijke Opslagplaats te Dieren. Raadslid en gemeentearbeider. De burgemeester van Diepenheim heeft een lid van den Raad eu een gemeentearbei der voor het geheele seizoen uitgesloten van de brandstoffendistributie, daar ze te zamen, gedistribueerde kolen naar Goor hebben ver voerd. Schelmen-truc. Men meldt uit Stiphout aau de „Msb". Dezer dagen vervoegde zich een zekere van M. bij de wed. L., alhier, en, vroeg haar naar vaten boekweit en rogge, welke hij voor haar zou laten malen, ondanks het maalverbod. Vrouw L. stemde met het plan in, en be schermd door de duisternis, trok Van M. op weg, begeleid door do' dochter van L., die spieden zou naar onraad. Na een K. M. van de woning van L. ver wijderd te zijn, sprongen plots 3 mannen te voorschijn. „Politie", schreeuwde Van M., en rende er van door, rogge en boekweit in den steek latende. De dochter van L., holde oveneens van schrik en angst weer naar huis toe, zich om de rogge en boekweit evenmin be kommerend, met het oog op de „politie". Achteraf is echter gebleken dat men hier met een schelmen-truc te maken heeft, Van politie was geen spraak. Tot op heden van de medeplichtigen van Van M. geen spoor. Aardappelen op een kerkhof verborgen. In een plaatsje aan den Rijn had de dood graver een paar honderd kilo .aardappelen op het kerkhof begraven om ze aan inbe slagneming te onttrekken. Op het graf plaatste hij een kruis met „Hij ruste in vrede" Eenigen tijd later be merkte hij, dat op het kruis stond„Hij is opgestaan". De aardappelen waren opgegraven én ver dwenen. „U.ü" Gereformeerde Kerk. Ter Neuzen 9'h en 2'/j uur Ds. S. Groene- veld. Axel 9'/t uur, Leeskerk, 2 uur, Ds. H. P. M. G. de Walle, vau Zaamslag. 9'/j nur, Ds. H. P. M. G. de Walle, 2J/i uur, Leeskerk. 10 en 3 uur Ds. H. v. d. Wal. Hervormde Kerk. 9'/j en 2 uur Ds. A. Timmerman. 9'/j en 2 uur, Dhr. L. Dek. 91/» en 2 uur, Ds. Hugenholtz. 9'/j en 2'/j uur, Ds. G. van Dis. 10 en 3 uur, Ds. E. Raarns. Chr. Geref. Kerk. Zaamslag 9*/ï en 2'/i uur, Ds. L. de Bruijne. Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstr.) Ter Neuzen 10, 3 en 6V2 nur, Ds. D. C. Overduin. Lokaal Eben-Haëzer", (Kerkhoflaan). Ter Neuzen 5'/t uur, Evangelisatie. Zaamslag Hoek Ter Neuzèn Sluiskil Axel Zaamslag Hoek Aan de kiezers zijn nu de oproepings- kaarten verzonden voor de stemming op 3 Juli a.s. Wie er een moet hebben en er geen ontvangen heeft, vervoege zich bij den Secre taris zijner gemeente. Op bon No. 8, 0,100 K.G. eenheidsworst. 4.

Luctor et Emergo | 1918 | | pagina 2