Uit de Pers. No. 11. Uit de Provincie. Yan Heinde en Verre. Kerk, School en Zending. Leestafel. Burgerlijke Stand. Laatste Berichten. DIT BLAD te plaatsen. verlies van ruim ƒ4000.moest worden geboekt. In het Bestuur werden herkozen Ds. N. M. de Ligt en G. van de Putte en in de vacatures ontstaan door het aftreden van de heeren Jacs. Boone Pzn. en C. P. Vogelaar, die niet herkiesbaar waren, werden gekozen de heeren L. J. van Voorthuysen van Domburgen I. Wiliemse van Ierseke. Ds. J. H. Donner hield een referaat over: De organisatie onzer Vereeniging in verband met de instandhouding van onze Stichting en behandelde achtereen volgens de volgende punten. A. waaraan een goede organisatie in een vereeniging te kennen is B. Hoe deze hoofdtrekken in de Sta tuten en Regelementen onzer vereeniging zijn terug te vinden. C. wat daaruit voor de practjjk voor onze Vereeniging voortvloeit. DE NIEUWE AARDAPPELEN. Vanuit Duitschland worden er 70,000 kisten en kratten naar ons land gezonden, die bestemd zijn voor het vervoeren van de nieuwe aardappelen naar Duitschland. Reeds kwamen een aantal wagons met kisten en kratten aan de Langedijken (N.-H.) aan. Iedere krat kan 1 H L. bevatten, zoodat er van den nieuwen aardappeloogst 70,000 H.L. (volgens een bekend groot handelaar 60 pet. van onze productie) naar Duitschland gaat. „Het Volk" verneemt, dat de minister besloten heeft den verkoop van nieuwe aardappelen niet over te laten aan den vrijen handel, maar te distribueeren en oy bons verkrijgbaar te stellen. Er kan dadelijk een ruime oogst en goede kwaliteit worden verwacht. G1 EN ERWTEN MEER. Naar de „Tel." meldt, zullen de jongste bestellingen der gemeenten op groene erwten, niet meer uitgevoerd kunnen worden, aangezien de voorraad hiervan totaal uitgeput is. Men heeft alleen nog maar de beschikking over een beperkte hoeveelheid bruine boonen, waarmede men, zoo goed en kwaad als het gaat, in de aanvragen der gemeenten zai trachten te voorzien. MR. TROELSTRA NIET NAAR ENGELAND. De Engelsche Regeeriug is niet be reid Mr. P. J. Troelstra vergunning te verleenen naar Engeland te komen. Jonkheer de Muralt en de Schoolstrijd. De heer de Muralt, sprekende te Zierikzee over: „De komende school strijd," verklaarde, dat hij voor zoover de schoolquaestie betreft, zich bij de vrije liberalen volkomen thuis zou gevoelen. Spre ker voorziet van het nieuwe art. 192 veel ellende. Het Vaderland (3 Juni) teekent hierbij aan En toch gaf de heer de Muralt zijne stem aan art. 192, en dorst hij niet naast Lieftinck te blijven staan, die zichzelf tot het laatst toe gelijk bleef. Commentaar overbodig. Het hoofd omhoog. Wij mogen ons in deze dagen van electoralen arbeid en strijd niet laten neerdrukken door de sombere tijdsom standigheden. Al gaat er van de oorlogen en ge^ ruchten van oorlogen een ernstige spra ke uit, wij hebben die richting te ver staan. Niet mogen we ons laten ont moedigen, maar wel moeten we steeds bereid zijn als de wijze maagden voor de ure, dat do Bruidegom komt. Zóó leven, dat ir. elk uur bereid zijn, om voor onzen God te verschijnen, dat is het, wat de tijdsomstandigheden ons te zeggen hebben. Maar niet om te verslappen in den arbeid van Gods Koningkrijk. Ziende in het gebod, blind voor de uitkomst dat was van ouds de opvat ting onzer vaderen, die hen sterk en kloek maakte, ook te midden van moei lijke en benauwde omstandigheden, die zij zoo goed te doorleven hadden als wij. En dat gebod is helder genoeg. Ge tuigen met woord en daad op warme, geestdriftige wijze van den levenseisch dien de Christus bracht óók voor het leven der volkeren en voor het politiek terrein, dat is onze plicht. Of er nog eeuwen zullen volgen of dat het einde nabij is, het is ons niet gegeven dat te weten. De uitkomst is in 's Heeren hand. Voor ons 'is er alleen het gebod om te werkeu zoolang het dag is. Zóó opgevat kunnen we als christen mannen den vollen ernst van deze tij den meevoelen en toch ook met volie kracht den strijd tegemoet gaan. Want dan is er niets onbelangrijks, ook niet het schijnbaar kleine en geringe. Een iegelijk onzer zij dan in alles ge trouw, wat hem te doen door den Hee- re onzen God op de hand wordt gezet. (Rotterd.) Het waar karakter. Meer dan ooit komt in verkiezingsda gen het door en door materialistisch karakter uit der sociaal-democratie. In normale tijden merkt ge dat lang niet zoo. Dan weten haar woordvoerders op allerlei handige wijzen voor het ideaal op te komen. Men poogt lieflijke idyllen op te wekken over den toestand, als er geen ellende meer zal zijn, en geen oor log en geen gebrek, en dat alles zal het socialisme brengen. Maar als de verkiezingsdagen komen, dan is het met alle maskerdragen uit. Want dan gaat het om stemmen werven En de partij weet maar al te goed, dat het er voor haar leelijk zou uitzien, als ze het alleen moest hebben van de heusche partijgenooten, van de leden der S. D. A. P. Haar groote kiezers- rnassa moet ze daar buiten vinden. On der de mannen, die voor geen enkele organisatie en voor geen enkel doel één rooien cent over hebben. Mannen, die feestelijk bedanken voor het lidmaat schap der S. D. A. P. of der vakver- eeniging omdat dat opofferingen kost. Mannen die alleen vragenkan ik er wat uit halen Dat is de aanhang, waarop practise!) de macht der S. D. A. P. steunt. En daarvoor moet ze beloven en nog eens beloven, wat ze niet vervullen kan. Moet ze tot het uiterste de hebzucht prikkelen. Moet ze materieel gewin als liet eenigo doel van haar actie voorstel len en straks ook maken, als ze winnen mocht. En moet ze de kiezers wijs maken, dat alleen door haar alle goeds is verkregen. Op een leugentje komt het daarbij niet aan. Nog pas rafelde De Neder lander zulk een warnet van leugens met eere uit elkaar. En straks als de tijd van het socia lisme komt, zal men staan mot een koud en ledig hart en allicht nog met een ledigen buidel ook. (Rott.) Onthoud dit nummer; het is het nummer dat aan de Antirevolutionaire Partij is toegewezen op het stembiljet voor de a.s. Tweede Kamerverkiezing op Woensdag 3 Juli. Wie zich met 1 Juli a.s. abonneert op ons blad, ont vangt de vóór dien datum nog verschij nende nummers 6RATIS. Abonnementen en advertentiën worden aangenomen door den Uitgever en de Agenten. Men zij in Ter Neuzen op zijn hoede met, artikelen op zicht mede te geven In allerlei vorm wordt thans in onze stad ge poogd goederen op zicht mee te krijgen. Een schoenhandelaar e. a. winkeliers weigerden goederen mee te geven. Eenige weken geleden werden óp deze wijze 4 werkbroeken ontvreemd. De politie wist ze echter terug te vinden. Er is iu verschillende bladen be kend gemaakt dat met Juli de treinenloop en ook de vaart der Prov. booten op de Wester Schelde, wederom zouden inge krompen worden. Naar wij vernemen is dit echter niet het geval. Gedurende de afgeloopen week werd alhier tot 2 maal toe vleesch voor zieken en zwakken gedistribueerd. Naar wij vernomen hebben, was dit vleesch afkomstig uit Vlissingen. De heer W. Wieberdink, hoofd der M. U. L. O. school alhier, is als zoodanig benoemd aan de M. U. L. O. school te Harderwijk. Zaamslag. In de woning van Jol Ro- meinsen, wonende op de hofstede van wijlen E. J. de Klerk, werd terwijl de vrouw aan het aardbeien plukken was, door een 15-jarigen jongen een kast open gebroken en f170.daaruit ontvreemd. Een meisje van dienzelfden leeftijd, be boerende bij dien jongen had de vrouw aan de praat gehouden. Axel. In de laatst gehouden vergade ring van den gemeenteraad werd aan geboden de rekening der gemeentelijke gasfabriek over 1917 in ontvang op f 64.149,11 ^en in uitgaaf op een bedrag van f 71.388,79Vsde rekening van het Alg. Burg. Armbestuur over 1917 in ontvang op f6172,86 en in uitgaaf op f 4749,71. Besloten werd 2 geldleeningen aan te gaan, groot f 30 000 en f 20.000, rentende 43/4 pCt. Als stemlokalen voor de aanstaande verkiezing voor leden van de Tweede Kamer werden aangewezen voor stern- district I: het gemeentehuis en voor stemdistrict IIeen lokaal der bijzonde re school te Spui. Philippine. Gepasseerden Zondag is op twee plaatsen (bij de Isabellasluis en in den Stellepolder) de in aanbouw zijnde dijkwering tengevolge van den storm en het opstuwende water doorgebroken. Ossenisse. Woensdagmiddag gebeurde alhier een ongeluk dat zeer ernstige gevolgen had kunnen hebben. De vlas- handelaar P. Valkx-Picavet had bij den landbouwer P. de Wael de Vulder een partij oud vlas in de schuur geborgen van circa 3000 a 4000 K.G. Het vlas bevond zich op een schelf boven den dorschvloer. De landbouwer waar schuwde hem dat een der zware balken, waarop het vlas ruste, gebroken was. Valkx begaf er zich heen en trok den gebroken balk wég, tengevolge waarvan het vlas zoodanig op de andere balken werkte dat er drie op elkander schoven on drie andere afbraken. Dientenge volge kwam geheel de partij vlas naar beneden. Een daaronder staande kar werd bedolven. Eenige oogonblikken te voren waren op die kar kinderen aan het spelen geweest, die zich nu echter tengevolge van het middaguur hadden verwijderd, anders hadden zij waarschijn lijk het daglicht niet meer levend aan schouwd. De landbouwer zelf stond, toen het vlas naar beneden kwam, er onder, doch had nog gelegenheid onder een er naast staande, met kaf geladen wagen te vluchten. (Zei.) Waarschijnlijk uit een Engelsche vliegmachine zijn Zaterdagmiddag 2 bommen geworpen vlak bij Aardenburg. Een jongen werd licht-, een koe zwaar gekwetst. Een bom kwam neer in een weide, een in een bietenland. De leerlingen van de 3de ep 4de klas der Chr. Kweekschool te Middelburg hebben, onder leiding hunner leeraren, een keurigen tocht gemaakt naar het „Overjordaansclie". Per trein van 6.53 reeds uit Middelburg vertrokken tot Vlake, zijn ze bij Ilansvveert de Schelde overgestoken, om van Walsoorden uit hun tocht te voet en per tram door 't vijfde district voort te zetten. Een groote attractie voor de kweekelingen vormde het grensgedeelte bij Overslag. Langs Sas van Gent, IJzendijke en Schoondijke, strekte de reis zich uit tot Breskens, vanwaar de Prov. boot hen weer naar Walcheren terugvoerde. Begunstigd door heerlijk weer was het voor allen een gezellig et) leerzaam uitstapje. Ongeoorloofde teelt. Zaterdag werden bij eenige boeren te Bruinisse van regeeringswege eenige per- ceelen vlas en ajuinzaad uitgetrokken, omdat meer verbouwd werd dan was toegestaan. Abonnementen en Adverten tiën voor dit blad worden ook aangenomen door de agenten van ons blad te ZaamslagJ. HAAK—ten Kaate; Zaamslag-Veer ,T. ROOSE—CovÉ Axel P. J. VAN DR1EL; Schoondijke: Boek handel IZ. TAK Oostburg J. LE GRAND en P. A. BOIDIN. Onlangs stond voor het gerechtshof te Arnhem terecht een vrouw, die eenige meters cheviot had trachten uit te voe ren. Daartoe had zij een lap van 5 M. lengte eenige malen om haar lijf geslagen en getracht het te doen doorgaan voor een rok. Zij beriep er zich op dat de kommiezen zich niet hadden ontzien haar eenigen rok in beslag te nemen. Haar verdediger voerde voor haar aan, dat volgens de voorschriften der wet gedragen kleedingstukken vrij mochten worden uitgevoerd en dat het hier toch zeker een gedragen kleedingstuk betrof. De als getuigen gehoorde kommiezen verklaarden, dat de lap, die vierdubbel om het lichaam zat met een rijgdraad in plooien was gelegd en voorzien van één haak en één oog. Beklaagde werd door het Hof tot 1 maand gevangenis straf veroordeeld. kend is, in het afkookwater over en dit bevat juist de stoffen, waarop het eigen lijk aankomt. Die arbeiders hadden on bewust het juiste getroffen en met dat schijnbaar geheel onvoldoende voedsel hun leven en krachten weten te bewaren. Geweten sgeld. Een onbekende jongen heeft te Vrie- scheloo (Gron.) den Ned. Herv. predikant ds. Stoel, aldaar een brief overhandigd, waarin een bedrag van f37.50 en een schrijven waren geborgen. In dat schrij ven werd dominé verzocht het geld ter hand te stellen aan zekeren A. H. te Bourtange, die zeven jaren geleden f25 had verloren. De steller van het schrijven had het geld gevonden, doch wenschto het nu weer terug te geven. Aan 't ver zoek is voldaan. Ook een reden van echt-' scheiding. De „Chicago Tribune" vernoemt uit San Francisco, dat de heer Robert Hil- scher te Bakersfield echtscheiding heeft aangevraagd, omdat zijn vrouw den Duitschen keizer „den grootsten man ter wereld" genoemd had 30.000 K.G. thee in beslag genomen. De Utrechtscho politie heeft 30.000 K.G. thee in beslag genomen, bij de firma P. E. Tueré te Utrecht. Het ge bouw wordt door de politie bewaakt. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te Dongjum, A. Veldkamp, te Obdam te Ouddorp, P. Kuylman, te Luriterente Aalsmeer, K. Olivier, te Weespte St. Michiels-Gestel, B. J. Logtenberg, te Lutten a/d Dedemsvaart te Garmerwolde, VV.R. Diephuis, te Juk- werd te Zegveld, S. C. v. Wijngaarden, te Wijngaarden. Bedankt: Voor Heenvliet, A. Trouw, te Rockanje voor Vroomshoop, J. v. d. Vlugt, te Stadskanaalvoor Norg, A. Trouw, te Rockanje. Geref. Kerken. Beroepen: Te Utrecht (als miss. pred. voor Poerworedjo), L. Netelenbos, miss. pred. van Delft, voor Wonosobo te Mon nikendam, D. H. Th. Vollenhoveu, caud. te Amsterdamte Werkendam A 2e maal, A. Andrec, te Schoonhoven te Sleen, B. W. ter Meiden^ te Blija. Benoemd tot onderwjjzer(os) Te Mussel, P. Klimstra, te Wierum te Aarlandt-rveen, mej. E. M. Schenk, te Amsterdam te Scheveningen, mej. J. QIIPPPQ *e 'iekben me^ Uw Advertentiën DAAROM uUjulu is het begonnen, Gij verkrijgt het door ze in Bij het garnizoen te Assen zijn een tweetal dienstweigeraars, die reeds eeni ge dagen ook alle voedsel hebben ge weigerd. Een dertien-jarige jongen, die nabij Gouda de spoorlijn overstak, zag dat een stuk rails van ongeveer een meter lengte geheel los zat. Daar hij vermoedde, dat hieruit een groot ongeluk zou kunnen voortspruiten, plaatste hij zich, toen de sneltrein uit Utrecht naderde, midden op de rails en verwijderde zich niet, hoewel de machinist onophoudelijk liet fluiten. Hij had dan ook de voldoening, te zien, dat de trein juist vóór de ge vaarlijke plaats stopte. Een onmiddellijk ingesteld onderzoek bewees, dat inder daad. een gedeelte der rails losgeraakt was en dat dooi het koene optreden vau dezen jongen een ernstig ongeluk voor komen was. Een woord van hulde aan deze Hinken jongen is hier zeker wel op zijne plaats. Toen de heer H. zijn zaak aan de Ged. Oude Gracht te Haarlem, een groothan del in gedistilleerd, wilde binnengaan, zag hij, dat de deur niet gesloten was en een man op een steenen trap blijk baar lag te slapen. Hij sloot gauw de deur en waarschuwde de politie. Deze vond de 20-jarige H., een bekende der politie, in zwaar be schonken toestand. In zijn zak werd een bediag aan geld gevonden, dat overeen kwam met het uit de opengebroken bu reautafel gestolene. Na ziju „werk" had de inbreker zich blijkbaar „te goed" gedaan aan de ver schillende geestrijke vochten en was er op die wijze ingevlogen. Aardappelwater. In de „Medische Kroniek" van het „Hbl." wijst' Dr Pijnappel op de aloude voedingswijze der Friesche arbeiders, die feitelijk alleen leeften van aardappelen en brood en daarbij in volle gezondheid het zwaarste werk verrichten, maar één ding anders doen dan meestal geschiedt het water waarin de aardappelen gekookt zijn, niet weggooien, maar ook gebruiken. Zij doen daar dan wat vet en mosterd in en betitelen de aldus bereide vloei stof met den naam van inosterdstip. Deze saus, naar gewone begrippen een toon beeld van onsmakelijke erkentelijkheid, is echter op het punt van vitaminen rijkdom een waar ideaal, want deze stof fen gaan, zooals nu ook uit proeven be- F. C. Goes, te Neder-Hardinxveldte Diemen, D. H. Harryvan, te Weesp te Hilversum, J. S. Offringa (hoofd), te Volden te Stadskanaal, B, Th. Mulder, te Delfzijlte Apeldoorn, W. K. Rijs- dorp, te Beemte. Tli e o 1 o g i s c li e Schooldag K a m p e n. J. 1. Woensdag leidde Ds. Ploos van Amstel eerst een bidstond. Den volgen den dag werd de eigenlijke Schooldag gehouden. Prof. Bouwman wees er in zijn openingswoord op, dat voor 'teerst sinds 1902 het aantal van 48 studenten weer is bereikt. Prof. Hoekstra sprak daarna over „De tegenwoordige critiek op onze preeken". Hier en daar schijnt er aan het con tact van prediker en hoorders iets te haperen. De critiek beweert vooral, dat de preek is te ouderwelsch, te arm, te algemeen en te voorwerpeiijk. Hoewel de critiek dikwijls onbillijk is, heeft ze toch ook wel eens gelijk. Prof. Noordzij wijst er op, dat de schuld van het niet-begrijpeu der preeken, vaak ligt aan een verkeerd sijsteem van ca techisatie. Ook de vraagstukken van onze wereld- en levensbeschouwing mo gen niet worden verwaarloosd. 's Middags sprak Dr. Scheurer van Ermelo overOnze predikanten en de zending" c-n Ds. J. Waterink van Zutfen over: „De studie van de volksziel noodig voor den ambtelijken arbeid". Daarna sprak Ds. D. v. Dijk van Uithuizen over „De beteekenis van het persoonlijk ge loof des predikers voor de bediening" Het was een goed geslaagde Schooldag. Vereen. H. O. op Geref. grondslag. De Jaarvergadering van de de Vereen, voor H. O. op Geref. grondslag wordt dit jaar te Utrecht gehouden. Op Woensdag 10 Juli gaat een Weten schappelijke Samenkomst vooraf, waarop als referenten optreden prof. dr. L. Bou- man, van Amsterdam, en prof. dr.'A. G. Honig, van Kampen. Op Woensdagavond 10 Juli wordt in de Bagijnekerk een bidstond gehouden, waarin ds. J. C. Rullmann te Utrecht de leiding zal hebben. Donderdagmorgen wordt de Algemeene Vergadering gehouden, onder leiding van prof. dr. H. Bavinck. De verkiezing zal plaats hebben van een bestuurslid in de vac.-Joh. Krap (niet herkiesbaar) en van een lid der Commissie van Toezicht op het geldelijk beheer in de vac.-W. II. van Schaick (niet herkiesbaar). Ds. R. van Reenen, van Wons, zal een inleiding houden over „Propaganda". Donderdagmiddag wordt een Openbare Vergadering gehouden, waarop prof. dr. R. II. Woltjejj een referaat zal houden. Een blihde onderwijzer. Gisteren is te Rotterdam een blinde geslaagd voor liet examen L. O., n.l. de heer W. A. Robart, aldaar. Bij Minis- terieele vergunning #Jhad de candidaat vrijstelling gekregen van teekenen en schrijven. Hij behaalde voor de overige vakken 5 zevens, 3 achten en 1 tien. Dit is de tweede maal, dat in ons land een blinde de bevoegdheid als on derwijzer behaaldein 1911 deed dit feit zich voor in Amsterdam eu was het de lieer Jonker. 1. Bij J. H. KOK te Kampen verscheen „Waarom ik geloof", door N. Baas. In dit boekje wordt een poging ge daan om het geloof te rechtvaardigen voor een wereld, wien het een dwaasheid en een ergernis is. Er wordt gewezen op het onbevredi gende van het ongeloof voor den onge- loovige, op de onbetrouwbaarheid der z. g. wetenschap. Het werkje, dat voor 15 cent ver krijgbaar is, (25 ex. 12V2 cent, 50 ex. 10 cent) lijkt ons uitnemend geschikt voor hen, die op kantoor of fabriek, in de werkplaats of op den akker in aan raking komen met ongeloovigen, dio propaganda voeren voor hun richting. Ook voor onze jongelingen is het een mooi boekje. 2. „Wien kiest gij?" Dit werkje van 19 bladzijden is uitgegeven bij F. WENT- ZEL' Co. te Utrecht, eu wil den kie zers een toelichting geven bij het Pro gram van Actio der Antirevolutionaire partij, zooals wij ook in de nummers 19, 21 en 23 van ons blad hebben gedaan. Het is vlot geschreven. Als de kas van onze kiesvereenigingen nog niet leeg is, kunnen we het wel aanbevelen. Jammer dat op het boekje niets van den prijs is te vinden. Men zal dien dus, alvorens te bestellen, moeten vragen. TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 20 Juni, Izaak Pieter Dierx, oud 29 j., jtn. en Paulina Adriana Cense, oud 25 j-, jd- Huwelijks-voltrekkingen. 20 Juni, Mi- dadus Schelfaut, oud 22 j., jm. en Elisa Smet, oud 21 j., jd. Lodewijk Frans Kaijser, oud 50 j., wedn. en Woudina Pieternella IJsebaart, oud 25 j.jd. An- thonis Wisse, oud 29j.,jm. en Cathorina Franciua Bedet, oud 27 jjd. Geboorten. 20 Juni. Anthonie, z. van Jan Anthonie Riemens en van Elisabeth Krina van der Hooft. Jan Baptist Mari nes, z. van Franciskus Coruelis Meijer en van Johanna Dooms. Mathilda Ver- genie, d. van Honoré Cornelis Amandus Fermont en van Maria Theresia Dhaeze. 21 Juni. Sara, d. van Jan Jacobus Rie mens en van Christina de Groote. Overlijden. 17 Juni. Alber Franciscus Arbroscheer, oud 26 j., z. van Augustinus Franciscus en van Maria Rammeloo (overl.) 19 Juni. Johan Christoffel Schaap, oud 4 w., z. van Egbert en van Lidia Goedhart. AXEL. Huwelijks-aangiften. 6 Juni. Johannes Daniël Jansen (van Hoek), oud 20 j., jm. en Johanna Cornelia Simons, oud 23 j., jd. 7 Juni. Karei van der Hooft, oud '27 j., jm. en Catharina Adri ana Dieleman, oud 24 j., jd. 12 Juni. Franciscus Sjjs, oud 34 j., jm. en Maria Carolina van Waes, oud 24 j., jd. 13 Juni. Cornelis van Sluys (van Breda), oud 26 j., jm. en Pieternella Louïsa van den Broeke, oud 21 j., jd. 14 Juni. Ma rines Herrebout, oud 25 jjm. en Cat harina van Docselaar oud 25 jjd. Huwelijks-vol trek kingen. 6 Juni. Pieter Jacobus de Pooter, oud 40 j., weduwn. en Wilhelmina de Krijger, oud 39 j.,jd. 13 Juni. Pieter Abraham Loof, oud 22 j., jm. en Catharina Johanna van den Ouden, oud 23 j., jd. Martinus Cornelis Lansen, oud 26 j., jm. en Jacomijntje van Bdlle (Van Gent, België), oud 22 j., jd. Marinus Pieter de Feijter (van St. Jar.steen), oud 22 j., jm. en Pieternella Dieleman, oud 23 j., jd. Jan Ramondt (van Ter Neuzen), oud 23 j., jm. en Ja- couiina Wejjns, oud 24 j., jd. Geboorten. 1 Juni. Lauwrens Marti nus, z. van Dingenis van Soelen en van Francina Anna Jansen. 5 Juni. Willem, z. van Pieter Hamelink en van Maria Jansen. 6 Juni. Jozias, z. van Arie de Pooter en van Krina den Beer. 9 Juni. Tanneke, d. van Frangois Wolfert en van Maria Verpoorte. 11 Juni. "Neeltje, d. van Andries Cornelis Verschellingen van Dina Adriana de Feijter- 12 Juni. Geertruida, d. van Anlhonie de Putter en van Catharina Christina van Hermon. 13 Juni. Cornelia Martha Alida, d. van Adriaau Dobbelaar en van Alida Tan neke Ortelee. 15 Juni. Adriana Bonna, d. van Hermanus Smies en van Adriana Meulbroek. Theophile Johanna, d. van Camillus Lippens en van Maria Coleta Sophia van Haver. Overlijden. 6 Juni. Leonie van Daele, oud 2 in., d. van Florentinus Levinus en van Catharina Stephania Robiju. 7 Juni. Willem Mechiel Visscher, oud 69 j., echtgenoot van Adriana Keukelaar. 's-GRAVENHAGE. I)e Minister van Marine, heeft aan H. M. de Koningin, zijn ontsl.'ig aangevraagd, zulks in ver band met het uitstellen van het convooi. TER NEUZEN, 25 Juni 1918. Weer een smokkeltruc. Friesche baai. Door tabaksfabrikanten in Friesland is de prijs van de Friesche baai weer met 1 gulden per kilo verhoogd. Nu ze zoo. djiur wordt neemt menigeen afscheid van zijn pijpje. Een pond tabak voor 4 gulden het is niet meer te betalen. Het is wel* een hard gelag, het pijpje vaarwel te zeggen, dat zooveel genot gaf. Hongerende dienstweigeraars. Flinke jongen. Hoe langer hoe gekker.

Luctor et Emergo | 1918 | | pagina 2