Va» Heinde en Verre. Mengelwerk. Kerk, School en Zending. Burgerlijke Stand. Handelsberichten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Gemeenteraad van Ter Neuzen. den Hamer, Abr. Dieleman, Aclr. Diele- man, J. Scheele, J. de liegt en C. Begijn. Axel. Het moge bekend zijn, Hat bij een huidiger kolenood do gasfabrieken in ons land „ijn aangewezen op het ge bruik vau bruinkolen, wat bet personeel keel wat lasc bezorgt en waardoor een zeer magere gasvoruiing plaats heeft iets wat te begrijpen is, als men weet, cat de bruinKoien GO pCt water bevat ten. De gemiddelde opbrengst is dan cok 16 pCt. minder dan bij 't gebruik van steenkolen of gaskolen. Deze treuiige toestand leidde tot de ontdekking, dat op andere manier veei vlugger eu veel meer gas waste maken De directeur van de gemeentelijke ^-s fabriek alhi< r, de heer K. Wichman, beeft een nieuwe manier van gasberei- ding ui;gevonden, welke verdient onder de algemeene aandacht te worden ge bracht. In korte trekken komt de uitvinding h.erop neer Op alle gasfabrieken wordt de niets waardige stof, welke van de bruinkool overschiet na do installatie eenvoudig weggeworpen De heer -Wichman heeft echter bemerkt dat deze stof zeer goed is om te zetten in lichtgas, cokesstof wordt dus niet weggeworpen, doch blijft gewoon in de retorten liggen en wordt van daar uit, door een bijzondere inrich ting der ovens in gas omgezet, zoodat van de bruinkolen niets overblijft dan asch. Bovendien gaat de gasvorining door deze methode vijfmaal zoo ving als met steenkolen, met andere woorden, dat als men vroeger vijf retorten vulde met gaskolen, men in denzelfden tijd slechts evenveel gas produceerde, als wanneer men nu één retort vult. Bovtndien heeft deze methode nog het groote voordeel, dat men voor gas- bereiding niet meer uitsluitend steenko len behoeft te nemen, doch allerlei min derwaardige producten kan aanwenden, zooals turfstroóisel, turfmolm, zaagsel, houtafval enz. Zelandia. Zaterdag werd door de politie te Axel een partij eieren, circa 700 stuks, aangehouden. Deze zullen door de win keliers aan de burgers worden verkocht. Sas van Gent. Vrijdag is brand uitge broken in een partij vlas groot naar schatting 40,000 K.G., liggende op open terrein nabij de vlasfabriek der heeren Hamerlinck en Dekker te Passluis, Westdorpe. Slechts een kleine partij vlas ver- brandde niet, doch door de groote wa terschade is dit geheel waardeloos ge worden. Vrijdagnacht zijn twee onder West dorpe bij de grens wonende oude lieden een man en een vrouw, wier bij den draad gelegen woning veel door smok- keiaars bezocht werd, door vier perso nen, die vermoeden dat er veel geld te vinden was, afgevallen met de bedoe ling hen te vermoorden. Een vreeselijke worsteling vond plaats. Een prop was de vrouw in den mond gestopt. Op hot gillen van den man, schoten Duitsche schildwachten hunne geweren af, waarop de onverlaten de vlucht namen. De aangevallenen hadden hun aanval lers herkend én zijn die bij de politie gaan aangeven. Drie zijn er reeds ge arresteerd. Bij Kon. besluit is benoemd tot l:d van den Voogdijraad te Middelburg rnr. B J. H. van Blaricum, kantonrechter te Ter Neuzen en Hulst. Zitting Hoofdstembureau. Door den commissaris der Koningin s op verzoek van den voorzitter van bet hoofdstembureau. kieskring Middel burg, voor verkiezing van leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal be paald, daar niet alle processen-verbaal op Donderdag 4 Juli 1918, voor 's mid dags twee uur het hoofdstembureau zi 1- len hebben bereikt en de onvoldoende verbinding in deze provincie aanleiding kan, geven, dat -,deze processen-verbaal niet tijdig op den bepaalden tijd aan wezig kunnen zijn dat de zitting van vorenbedoeld hoofdstembureau naar ge lang van omstandigheden zal worden verdaagd ot Vrijdag 5 of Zaterdag 6 Juli d. a. v. fes namiddags te 2 uur. Treindieven Ter waarschuwing deölt men aan de „Avonc post" het volgende mede: De i.akkerollers oefenen hun bedrijf weder in de treinen uit. Een Utrech tenaar, die daar in een doorgans rij tuig wilde plaans netten, miste zijn porte feuille. Vermoed wordt, dat zij hij het gedrang in de zijgang gerold werd. Men zij dus op zijn hoede. De wijze waarop portefeuilles e.d. ge rold worden, is duidelijk genoeg tijdens het dringen in de zijgang om een plaats te vereveren, slaan de dieven, die even eens den wagen binnengaan* hun slag aan den anderen ingang verlaten zij den wagen weder en maken zich dan uit de voeten door m eet; anderen trein plaats te nemen, want de heeren hebben ju den regel een abonnement! Late hulp. Een der politiekamerarrestanten te Legerplaats Oldebroek trapte met den voet in een spijker. Niettegenstaande het I hulpgeroep is de jongen, die zeer bloed- i de, pas ruim een uur na het ongeval naar de ambulance gevoerd. Hij was reeds bewusteloos, toen hij weggebracht werd. Is hulp niet- een beetje vroeger je verstrekken Extra rantsoen. Door een ingezetene te Koekange (Dr.) werd een schrijven aan II. M. de Koningin gericht voor eene arbeidsvrouw, ter ver krijging van een extra rantsoen koffie, om haar tweelingen beter te kunnen voeden. De vrouw krijgt per week een ons koffie extra. Kokende melk Het ruim 1 -jarig kindje van de fami lie B. op het Pathmos te Enschedé, trok in een onbewaakt oogenblik een pan met kokende melk om, waardoor het zulke ernstige brandwonden bekwam, dat het aan de gevolgen daarvan is overleden. Inbrekersbenda uitgebroken. Gisterennacht is een beruchte inbre kersbende bestaande uit 5 personen, en welke reeds eenige dagen te Maastricht in voorarrest zat in de nieuwe mare- ehausseëskazerne, uitgebroken. Het arrestantenhok hebben ze nage noeg geheel vernield. De marechaussée die de wacht moest waarnemeiij was naar de kermis Uit eon schommel gevallen. Een jongmenseh uit Heerlen zekere Jos. E., die zich op de kermis te Iloens- broek op een luchtschdrumel vermaakte, is uit het schuitje geslagen. Zonder tot bewustzijn te komen, overleed de onge lukkige na korten tijd. Een Javaansche prins gehuwd, Te Eindhoven is een niet alle dagen voorkomend huwelijk voltrokken, n.l.,dat tussehen mej. Joh. A. Meijer en Raden Mas Ncto Soeroto, zoon van den Jay,aan- scheri Prins vau Djokjakarta. Radeu Mas Soerjo Soebran'io, broe der van den regeerenden vorst van Soerakarta behoorde tot de getuigen. De bruidegom studeert te Leiden in de rechten. Taal en duur. Tengevolge van den vleeschnood wor den in de Hoeksche Waard oude kippen tegep hooge prijzen van de hand gedaan. Men bied zelfs f8 Geheimzinnige aanranding. In de nabjjheid van de plaats, waar twee jaren geleden de afschuwelijke moord op mej. M. J. te Paterswolde plaats had, is dezer dagen een geheim zinnige aanranding geschied. Zaterdagavond te 8 uur gingen twee jongens uit Groningen door het bosclije tegenover het Dennenboschje, waar het lijk van mej. J., twee jaaf geieden werd gevondfen, om vandaar naar het meer te gaan. Aan het eind van een laant je zagen zij een persoon, die met den rug naar hen toe was gekeerd, bezig met het knoopen of ontknoopen van een bruin touw. Toen zij een uurtje later terugkeerden, reed de een per fiets voor den ander uit. De eerste bevond zich reeds weer op den straatweg toen de tweede in het bosclije van zijn rijwiel afstapte, omdat hij een takje uit een der wieien wilde verwijderen. Toen hij zich bukte werd bij onverhoeds door een persoon aangevallen en op den grond worpen, waarna hij op zijn gezicht werd geslagen. De aangevallene riep zijn makker even bij hem te komen. Deze ging kalm terug en zag in liet. bosch zijn vriend met ee.i vreemden man op den grond ligger^. Hij maakte een hep- gelstok los van zijn fiets. Toen de aan valler, die een zwarte lap met gaten voor zijn gezicht droeg, ook hém te lijf wilde, gaf hij den man een klap in het gezicht. Deze tiachte daarop de bruine touw als lasso te gebruiken, om den jongen te vangen, hetgeen mislukte. De aangevallene vluchtte vervolgens weg, zijn kameraad en zijn fiets ach terlatende. Eenigon tijd later out- ipoette hij zijn vriendje weer, die hem mededeelde, dat de man met de fiets er vandoor was gegaan. De fiets vonden zij terug in de laan bij een boerderij naast het bosch. De man zagen zij in de verte loopen. Helaas hebben zij van verdere vervolging afgezien. Te Gro ningen deden zij aangifte bij de po litie die mededeelde, dat *de zaak bij de politie van Eelde thuishoorde. Ook vanuit Groningen is in overlt0 met de justitie een onderzoek begonnen. Men meent een spoor van den aanvaller te hebben gevonden. Het is de vraag, of men hier inderdaad te doen heeft met den moordenaar van mej. J. De moge lijkheid is met buiten gesloten. Een oorlogssage. De bijgeloovige bevolking van Oost- Pruisen heeft zich een oorlogssage uit gedacht, lezen we in het tijdschrift van de „Verein für Volkskunde". Eens op een nacht, in het jaar 1913, blies do nachtwaker als gewoonlijk het middernachtelijk uur, toen plotseling uit de schaduw een klein mannetje te voor schijn kwam, dat smeekte: „Blaas toch dertien". Do nachtwacht lachte en het mannetje verdween. Den volgenden nacht kwam het echter terug en smeekte dringender nog dan de vorige maal„Toe blaas dertien". De nachtwacht weigerde weer, maar nu begon hij de zaak toch vreemd te vinden. Den volgenden dag ging hij naar den burgemeester en deelde hem alles mee. Deze raadde hem: „Als het mannetje nu weer komt, blaas dan, dertien". Dat deed de nachtwacht dan ook wer kelijk den volgenden nacht. Toen zag hij drie doodkisten voor zich, een was gevuld met bloed, de tweede rhet water en de derde was leeg. In Oost-Pruisen hield men dit voor een oorlogsvoorspelling. Het bloed in de eerste kist doelde op het vele bloed, dat vloeien zou, het water in de tweede kist doelde pp de tranen en de ledige derde k;st stelde het arme, leeggeplunderde Oost-Pruisen voor. Uit de Duitsche Balkan-Zeitung Ik heb uooit kunnen werken zonder er bij te rooken. Maar tegenwoordig, nu de sigaren zoo duur geworden zijn Hebt u het zeker afgewend Niet afgewend, maar men bekrimpt zich Ik werk minder. De Waarheid. De waarheid is de dochter van den vreedzamen heme!zij vlucht, zoodva zij het rumoer der hartstochten en van twist verneemt Wie ze echter van ganscher harte bemint en zichzelf ver loochenen kan, hem verrast zij des nachts gedurende den slaap, en maakt zijn hart en aangezicht vroolijk. Laat ons dan den ouden twistzieken Adam uittrekken en beproeven of wij haar-vinden kunnen! Ned. Herv. Kerk. BeroepenTe Apeldoorn (4e predi- kantspl.), Dr. Th. J. Haitjema, te Hoog- madete Driesum (toez.), P. Zandt, te Edete Roltevalle, J. G. Stap, bred, in de Belg. Zendingskerk, te Brusselte Franeker (vac.-Briedé), J. Ritter, te Wommels (vrjjz.); te Giessen-Oudekerk E. Jongens, cand. te 's Gravenhagete St. Maartensdijk, B. G. C. Steenbeek, te Dinteloordte Blauwkapel, J. Bus, te Enterte Stavoren, A. C. H. Vollen- weider, cand. te Oud-Beijerlandte Berkhout, J. J. T. Spaargaren, te Oterleek. Aangenomen Naar Nijkerkervecn, B. C. Koolhaas te Zuidlandnaar Groot- Ammers, H. J. van Schuppeu, cand. te Veenendaalnaar Vlissingen, J. de Groot, te Uithuizermeden. Bedankt: Voor Waddinxveen, Leer broek, Waarder, Moerkapelle, Wilnis, Hagestein en Jaarsveld, H. J. van Scbup- pen, cand. te Veenendaalvoor Nijega en Elahuizen, J. W. Knaap, te Dantuma- woude voor Ameide en Tienhoven (toez.) A. F. P. Pop, te Middelharnisvoor Otterloo, H. J. v. Schuppen, cand. té Veenendaalvoor A ina-Paulownapolder, Donkerbroek en Haule (toez.), A. Trouw, cand. te Iiockanje (Z -H.)voor Garderen, Zegveld en Schoonhoven, H. J. van Schuppen, cand. te Veenendaalvoor Aalsmeer, W. van Limburgh, te Thamen a/d Amstelvoor Schoondijke, C. v. d. Nieuwenhuize, te Renesse en Noordwelle. Geref. Kerken. BeroepenTe Pijnacker, D. H. Th. Vollenhoven, cand. te Amsterdamte Ten Post, J. Hoekstra, te Vries; te Willem stad, J. A. Verhoog, te Reeuwjjk-Sluip- wjjk; te Nieuwendam-Zunderdorp, D. H. Th. Vollenhoven. cand. te Amsterdam te Heinkenszand, D. H. Th. Vollenhoven, cand. te Amsterdam. Bedanktvoor Baarland, U. Buwalda, te Schouwerzijlvoor Vlissingen, II. de Bruijn, te Nieuwendijk. Christ. Geref. Kerk. BeroepenTe Zwolle, J. Jongeleen, tc Noordeloos. Benoemd tot onderwijzer(es) Te Noord, J. Renema, te Zelhemte Moerkapelle, mej. J. C. Zuurman te Nijkerkte Achterveld, J. Berger, te Kampente Heeg, mej. A. E. v. Dijk, te Meppelte Tinte, M. de Kruis, te Brielle. TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 14 Juni. Jan Cornelis Bal, oud 30 j., jm. en Jacoba Wilhclmina Bedet, oud 25 j., jd. Daniel Egbert de Kraker, oud 25 j., jm. en Neeltje van Hoeve, oud 24 j., jd. Antlionie Hamelink, oud 28 j., jm. en Janna Pieternella Cornelia Ma- chielsen, oud 21 j., jd. Geerard Zoute- vvelle, oud 29 j., weduwn. en Martina Maria Vermoet, oud 40 j., gesch. van echt. Geboorten. 9 Juni, Pieternella Anna d van Jacobus Cornelis Helmendach en van Anna Meeusen. 11 Juni. Klaas, z. van Klaas de Quelerij en van Teuntje Pieternella Bruggeman. 13 Juni. Janna, d. van Adriaau van Alten en van Wil- helmina Pieternella Wisse. Jan Pieter, z. van Daniel van Wijck en van Catha- riua Cornelia Geelhoedt. 14 Juni. Cat- nariiia Martha, d. van Constantinus Matthijs Louis Broekkamp en van Louisa Melis. 15 Juni. Petrus Jacobus, z. van Martinus Baert en van Mathilda Maria van den Bulck. Janneke Esther, d. van Francois Johannes Stoffijn en van Fran- cina Johanna Kolijn. Suzanna Johanna d. van Cornelis Vermeulen en van Cat- harina Jozina Dierings. Overlijden. 9 Juni. Cornelis Scheele, oud 81 j., echtg. van Janneke Stoffels. 10 Juni. Leendert van Eek, oud 63 j., cchtg. van Leuntje Elisabeth van Gelder. 14 Juni. Abraham Deij, oud 19 j., z. van Adriaau (overlj en van Catharina Ver- berkmoes. Bericht. Aan de besturen van kiesvereenigingen wordt medegedeeld, dat er gelegenheid "bestaat om van een of meer der in het laatst van Juni verschijnende nummers, die als verkiezingsnummer zullen worden ingericht, exemplaren te bestellen bij den Secretaris der persvereeniging D. S-WEEPE, Vloo wijkstraat 20, Ter Neu zen, die tot nadere informatiën bereid is. Verkoopingen. 19 Juni, Een Hofstede te Kamperland, not. Marküsse. 21 Juni, Bouwland te Kamperland, not. Pilaar. 21 Juni, Een Hofstede te Groede, not. Beuningh. 25 Juni, Een Hofstede te Oost- en West- Souburg, not. Loeff. 26 Juni, Een Inspan te Kamperland not. Hioolen. DAGEN. Voorin. Nam. Woensdag 19 Juni 10.43 11.14 Donderdag 20 11.44 12.11 Vrijdag 21 12.36 Zaterdag 2*2 1 1.22 Zondag 23 1.44 2.4 Maandag 24 2.24 2.44 Dinsdag 25 3.3 3.23 Zitting van Vrijdag 14 Juni des n.m. ten 2 ure. Tegenwoordig de heereu Visser, de Jager, Waalkes, R. Scheele, Eijke, Geelhoedt, de Ridder, de Feijter, v. d. Ouden en Nolson. Afwezig de heeren de Bruijne, D. Scheele en va". Hasselt die evenwel later ter vergadering komen. Voorzitter de lieer J. Huizinga die de ver gadering opent. De notulen der vergadering d.d. 16 Mei worden goedgekeurd. De heer do Feijter heeft de eerste stem. Voor kennisgeving worden aangenomen: a. Bericht van Ged. Staten dat de melk- verordening is ontvangen. b. Idem ontvangst der bouwverordening. c. Rapport bouwmeester betreffende toe stand politiebureau. d. Aangaande het adres van de bewoners der Kerkhoflaaa enz. wordt besloten hun te berichten dat zij in verbiuding komen met den eigenaar der sloot, waaraan toegevoegd dat ook de raad verbinding zoeke met ge noemden eigenaar. e. Goedkeuring van Ged. Staten van een tweetal schoolgeldkohieren. f. Verzoek van de Raad van Bestuur van den Z VI. Tr. dat voldaan is aan de voor waarden van het gemeentebestuur, en ver zoeken mitsdien uitbetaling der subsidie vau f 1200 per jaar. Gesteld in handen van B. en W. om bericht en raad. g. Goedgekeurd besluit door Ged. Staten van de uitgifte van gronden in erfpacht. h. Goedgekeurd is het besluit betreffende opname kasgeld tot f 50.000. i Idem besluit levering geneesmiddelen. j. Een verzoek van P, J. Klaaijscn keur meester van vleescli om eene tegemoetkoming in zijn salaris als keurmeester waar tenge volge der crisis geen keuringen plaats vinden en hij daardoor een groot gedeelte van zijn inkomen moet missen, verzoekt hij dat de raad het daarheen leidde dat bij een vast bedrag moge ontvangen. Na ampele bespreking besluit men dat aan hem zal vergoed worden 500,— per jaar miu het bedrag dat nog door hem ontvangen zal worden of ontvangen is voor gedane keuringen. k Een adres van de kerkeraden der Ger. Kerk, Geref. gemeente en Oud geref. gemeen te, benevens adhaesie betuiging van de ker- keraad der Herv. Kerk te Ter Neuzen om te komen tot afschaffing dor kermis en publieke vermakelijkheden wordt gesteld ia handen van B. en W. om bericht en raad. Thans wordt overgegaan tengevolge het beslnit van den Raad dat de gemeente hoogere burgerschool aan het Rijk overgaat tot het nemen van de navolgende besluiten welke alle met algemeene stemmen worden aange nomen. 1. Voorstel tot opheffing van de m u. 1. o. school en de gemeente hoogere burgerschool met 1 September 1918. 2. Voorstel tot onttrekking aan. -n open baren dienst van het gebouw der a. 1. o. school en der hoogere burgerschool n t bij- behoorende terreinen. 3. Voorstel tot schenking aan het rijk vau het gebouw, waarin thans de m. u. 1. o. school en de gemeente hoogere burgerschool zijn gevestigd, met bjjbehoorende terreinen en met al dan vasten inventaris en de in die gebouwen aanwezige schoolmeubelen, instru menten, en verdere leermiddelen, voor zoover die schoolmenbelen, instrumenten en leer middelen bjj de H. B„ S. in gebruik zijn. 4- Voorstel tot het verleenen van eervol ontslag aan mej. J. Jansen, als onderwijzeres in de nuttige handwerken aan de mulo- school. 5. Voorstel tot het verleenen van eervol ontslag aan A. J. B. Schirris als amanuencus- concierge. 6. Voorstel tot het stellen op wachtgeld van het hoofd der mulo-school. 7- Voorstel tot intrekking van de verorde ning op de heffing en invordering van school gelden voer het m. o. 8. Idem voor het mulo. 9. Voorstel tot intrekking van het alge meen reglement voor de mulo-scliool en de gem. hoogere burgerschool van 21 Augustus, gew. 13 October 1913. 10. Voorstel tot intrekking van het huis houdelijk reglement voor de gem. hoogere burgerschool van 21 Augustus l9l3"f^ 11. Voorstel tot intrekking van de veror dening regelende de jaarwedde van den Di recteur der hoogere burgerschool. 12r Idem van de verordening, houdende regeling van het getal en het bedrag van de jaarwedden der leeraren aan de gem. hoogere burgerschool. 13. Idem van de verordening tot regeling van de jaarwedde van het hoofd der mulo- school. 14. Idem van de jaarwedde van de onder wijzers van bijstand aan de mulo-school. 15. Idem vAn de jaarwedde van de onder wijzeres in de nattige handwerken aan de mulo-school. Overgegaan wordt dat in het belang dei- volkshuisvesting worde aangekocht een per ceel domeingrond, waaraan tevens wordt vastgekoppeld eene aanvrage om een voorschot uit 's rijks kas tot een bedrag van f19532. Afwijzend wordt beschikt op een tweetal verzoeken om verlenging van den termijn van ontruiming van de perceelen Javastraat 19 en 24. Reclame van P. dó Feijter Jz. tegen den aanslag in het vergunningrecht voor 1918/19, wordt afgewezen en den aanslag gehand haafd. Verschillende ontheffingen op de belasting op de honden eu H. O. worden goedgekeurd. Een wijziging dér begrooting 1917 wordt vastgesteld. Het verzoek van de vereeniging „Werk- mausbelang" om een voorschot -uit do ge meentekas ten behoeve van den bonw van 42 arbeiderswoningen, wordt na eenige dis cussie aangenomen. Na breede bespreking wordt aangenomen, dat aan school B uitbreiding zal gegeven worden tot het aanbrengen van een zevende klasse. Voorstel tot verkoop van grond aan de Zeeuwsch-Vlaamsche Tram wegmaatschappij in verband met het leggen van een zijspoor naar de aanlegplaats der Provinciale stóom- bootdienst. Hierover was een rapport inge komen van de heeren de Jager", Geelhoedt en van Hasselt naar aanleiding van een be spreking gehouden met de directie om deze strook ongeveer 600 M2. te verkoopen a 5 de M2. of f 3000,en 20 jaren lang 1^0 subsidie te betalen. Na breeder bespreking werd besloten do grond aan hun te verkoopen voor f 3000, doch af te zien van do subsidie. De heer Nolson deelt mede dat de firma Meijer genegen is tegen eene geringe vergoe ding te zorgen dat er water aangevo> a wordt van do Znid-BevelandSl'he waterle ,ng. De voorzitter dankt voor de toezeggi- en zal er werk van maken. De heeren D. Scheele, Nolson en van Has selt spreken hun leedwezen er over nit dat de heer Wabeke zonder toestemming te vra gen verschillende bij betrekkingen aanvaard. Waartegen de heer Wabeke aanvoert, dat het iu zijn voornemen legt de gemeente-ad- nfinistratie te verlaten en zich te begeven in het vrije bedrijf waar hij bij de aanvaarding van de betrekking als kassier van de Boeren leenbank reeds te kennen gaf, ingeval dit schade zou berokkenen aan de gemeente-ad ministratie hij dit zou te kennen geven. Hjj acht het oogenblik thans daarvoor aangebro ken. De heer Waalkes deelt mede, dat nn do overname van de H. B. S. een feit ge worden is, openlijk uit te spreken dat het van geen algemeene bekendheid is, dat de heer De Muralt daarvoor steeds onvermoeid is bezig geweest en meent hij van deze plaats hem daarvoor een woord van dank te moeten toespreken. De heer D- Scheele meent uit de gesproken woorden op te moeten maken, dat in die verklaring wel eenige muziek is, terwijl de heer De Jager opmerkt, dat de omstandig heden zeer veel kannen veranderen en men in het leven wel eens meermalen dankbaar kan zijn. Een zestal jaren geleden was de Raad zeer dankbaar en verblijd, dat kon worden overgegaan tot stichting van een gemeente Hoogere Burgerschool, doch de ervaring leerde dat men ook zoo gaarne er af wilde, en thans de dankbaarheid wordt uitgesproken, dat men Het voorrecht krijgt er af te zijn. De heer Visser merkt op steeds en er nog voor te zijn, dat het een gemeente H. B. S. was en bleef. Hierna is de vergadering gesloten. Zitting van Maandag 17 Jnni. Voorzitter de heer J. Huizinga. Tegenwoordig alle leden behalve de heer Geelhoedt die met kennisgeving afwezig is. De voorzitter opent de vergadering. De vaststelling der notulen wordt aange houden tot een volgende vergadering. Een mondeling verzoek van den inspecteur van politie om indien mogelijk zijne jaarwedde eenigzins te verhoogen. Besloten wordt te adviseeren dat een verzoek moet gedaan worden. Hierna wordt overgegaan in comité-gene raal ter behandeling van het kohier van den H. O. De vergadering weder openbaar wordt medegedeeld dat het kohier wordt vastgesteld op f62000.—, waarbij gerekend wordt 20% opcenten tof een totaal bedrag van f75000. Aangenomen wordt over te gaan tot een geldleening van f 10.000.voor distributie- kosten tégen een rente van ten hoogste 5 af te lossen f2000.— per jaar, te beginnen 1919. Hierna- is de vergadering gesloten. Rotterdam, 17 Juni. Ter veemarkt van heden waren aangevoerd 38 vette runderen63 vette kalveren, 32 schapen 14 varkens. Alles werd tegen taxatieprijzen in beslag genomen. V 1 a s. 2340 steen blauw f 6 50 a f 8. 600 Gron. schoon f 8—9 700 Gron. half ge zwingeld bleef onverkocht, "2090 st. geel f 6,60 - 7,60 620 st. 300 wit f7,—f7,50.

Luctor et Emergo | 1918 | | pagina 3