Uit het Binnenland. Uit de Pers. Uit (ie Provincie. Een stalen helm, voldblauw, ligt als klagend in de leegte. Tien schreden verder ligt in zijn matblauw de mantel en op den hoek der straat de koppel van het zwaard. Die het hier achterliet dreef, zooals allen, angst voor de doode stad en den vreemden overwinnaar. Daar nabij de „Place de la République", gaapt zwart de opening eener deur gisteren nog een restaurant, thans liggen de stoelen omvergeworpen op den grond. In de nevenzaal staat de tafel nog gedekt voor Frankrijk's officieren. Door een opening in het vensterluik straalt het daglicht op het kristal, dat blank en helder op het witte tafellaken prijkt het licht weerkaatst in de flesschen. Nog staan de helkleurige pinksterbloe men, die een zorgzame hand ter ver siering in do tafelvazen schikte, onver welkt. Slechts aan het hoofd van de tafel is het witte porcelein van het bord gebroken als ouder toornige slagen. Er klinken voetstappenen de naburige zijstraat. Van verre hoort men den weerklank door de stilte. Een Duitsche patrouille gaat voorbij de weinigen, die om dezen tijd de doode stad doorkruisen, om acht te geven, dat zij niet ontwaakt. De veldflesch rammelt tegen het geweer de aanvoerder grijpt op een roep terstond naar zijn wapenen en verwondering straalt uit zijn blik. Een uur geleden nog verdreef hij met zijn kogels in de straten van Soissons een ruiterpatrouille der Franschen op de vlucht, dat de vonken uit de steenen spatteu. Bij het standbeeld daar ligt nog het doode paard van een huuner. Op ons verzoek dient deze beschermer der doode stad ons tot gids. En wat hij laat zien zijn de oude verschrikkingsbeelden. Onmeedoogend moest des nachts de Aisne-stad door de Franschen worden ontruimd. Geen levend wezen mocht achterblijven. In de woningen staat aan den lessenaar van den koopman de stoel nog half achteruit geschoven, zooals op het oogenblik, dat de man het bevel tot vertrek ontving, en naar den hoed greep. In de kinderkamer ligt het speel goed der kleinen verstrooid en slechts het lievelingsspeelgoed zal de moeder op de armen meegedragen hebben. Wat echter volgde, toen de laatste inwoner de laatste plaats in de spoorweg-coupé van den trein innam, weten slechts zij, die het mede aanzagen en uitvoerden. De vernielingen, de inbraken in winkels en particuliere woningen zijn zóó talrijk, dat vele honderden aan dit werk mee gedaan moeten hebben. Onze leider, wien het toeval ook naar Italië gevoerd had, haalt slechts de schouders op. „Zij zijn juist als de Italianen, zij bestelen hun eigen landslieden," oordeelt hij met de kortaangebondenheid van den ouden krijgsman. In het hart der stad en in afzonderlijke gedeelten der voorsteden toont Soissons nog de sporen der vroegere beschietingen. Eenige huizen zijn ingestort en ontruimd. Maar over het geheel was Soissons ongerept gebleven. Het leefde tot den laatsteu Maandagavond toen begon het te sterven. Verklaring van Clemenceau. Blijkens een Reuter-tolegram uit Parijs heeft Clemenceau gisteren in de Kamer vergadering, die plaats had voor volle tribunes, geweigerd te antwoorden op de aangekondigde socialistische interpel laties over den militairen toestand. Daarna legde hij de volgende verkla ringen afEr is een enquête geopend over de verantwoordelijkheid voor het gebeurde. Zij is aan den gang, maar heeft niets aan het licht gebracht. Ik zal niet de lafheid begaau straffen toe te passen op chefs, die de dankbaarheid van het land verdienen. Doordat Rus land ons in den steek heeft gelaten, heeft Duitschland 200 d ivisiön tegen ons in het vuur kunnen brengen. Wij maken een geducht oogenblik door, maai de moed en de heldhaftigheid van onze soldaten zijn tegen den toestand opge wassen. Onze soldaten treden één tegen vijf. (De Kamerleden staan van hun zetels op en juichen het leger toe.) Clemencaau zwaait dan lof toe aan de militaire chefs en vervolgt zijne ver klaringen aldus Foch on Pétain hebben het volle vertrouwen der Geallieerden. De oorlogsraad van Versailles heeft het besluit genomen hun openbaar hulde te brengen. (Applaus.) De Duitschers hebben een avontuurlijken zet gedaan. Wij wijken, dat is waar. Maar wij sullen nooit capituleeren. Indien gij besloten zijt tot het einde vol te houden is de overwinning aan ons. De Duitsche taktiek, die er toe strekt ons te terro- riseeren. zal niet gelukken. De Amerikanen komen aan. Het Fransche en Engel.sche troepenmateri aal slinkt weg, gelijk dat der Duitschers. Zoo wordt de partij gespeeld op de Ame- rikaansche hulp. (Les effectifs francais et anglais s'épuisent, comme ceux des allemands. La partie se joue sur le concours américain.) Onze bondgenooten zijn vast besloten den oorlog tot het einde door te zetten. Wij zullen de overwinning behalen, indien de openba re machten op de hoogte van hun taak zijn. Clemenceau besluit aldusIndien ik niet mijn plicht gedaan heb, jaagt mij dan weg. Indien ik uw vertrouwen heb, laat mij dan het werk der dooden tot een einde brengen. (De Kamer juicht den minister-president luide toe.) Na een debat, waarvan Reuter niets meldt, verklaarde Clemenceau zich tegen het socialistisch voorstel om op een zeer nabijen dag de interpellatie te houden. Hij verzocht uitstel der interpellatie zon der dagbepaling en stelde de kwestie van vertrouwen. Met 377 tegen 110 stemmen besloot de Kamer tot uitstel zonder dagbepaling. DE UITVOERING VAN ART. 192. De Minister van Financiën heeft mede gedeeld, dat van de uitvoering der rechtsgelijkheid op onderwijsgebied in de toekomst alleen sprake zal kunnen zijn, als de kosten daarvan kunnen worden bestreden uit het overschot van de gewone inkomsten boven de raming liet accres dus. Bedoelde uitvoering zal ongeveer 20 millioen gulden per jaar kosten, zoodat het acres al heel aanzien lijk moet zijn om die uitgaven te dekken. De opvatting van den Minister kan vol gens de „Tel." slechts voor één jaar gelden, want de volgende jaren zal de post onder de gewone uitgaven voor komen en in ieder geval gedekt moeten worden. HOP IN DE SIGAREN. In het „Hbl." wordt medegedeeld, dat. enkele fabrikanten reeds hop in de siga ren verwerken. Hop komt vooral uit Beieren, wordt ontloogd, om de bittere smaak weg te nemen en gekleurd in amarillo, Colorado claro en maduro. Een gunstige regeling moet op komst zijn, om „volkssigaren" in den handel te brengen. EEN VEEG TEEKEN. Naar aan de „Tijd" wordt medegedeeld, moet het aantal militairen, die uit klein verlof vrijwillig naar de troep zijn terug gekeerd bij de verschillende corpsen reeds ongeveer 16.000 man bedragen. De groote werkloosheid en bij velen zelf de groote moeilijkheid, om behoorlijk aan woning, voeding en kleeding te komen, zijn zoovele oorzaken, dat men de kazerne of het kantonnement prefereert boven het eigen thuis. KOOLZAAD OP GESCHEURD GRASLAND. Om den verbouw van koolzaad op gescheurd grasland aan te moedigen, is te Rotterdam, Reederijstraat 5, een koolzaadkantoor opgericht, dat met de landbouwers contracten afsluit voor den verbouw van koolzaad, op land gescheurd na 15 Juni 1918. De scheurpremie is f450 per II.A. zaaiensveld, waarvan vóór 1 October 1918 een voorschot van f300 per II.A. wordt verleend, het overige na aflevering van 't zaad binnen een maand. De minimum- scheurpremie is in elk geval f300. Bij aflevering van den oogst ontvangt de verbouwer f50 per 100 kg. goed droog zaad, terwijl bij omploeging als gevolg van vorst enz. voor een ander voedings gewas de minimum-scheurpremie van f300 toch wordt uitgekeerd. Van een gewas koolzaad kan per H.A. 600 tot 800 kg. olie worden verkregen, waarbij nog is toe te voegen 1000 tot 1200 kg. voedzame veekoek, terwijl 1 H.A. grasland in den vorm van boter en vet van slachtvee per jaar slechts 120 kg. vetToplevert. HET GEBRUIKSVEE EN DE AFSLACHTING. In het „Geïll. Slagersvakblad" woidt het blijven loopcn van 't vee, ook van schapen, in de wei tot 1 Sept. bepleit, daar dan nog een overproductie van vet vleesch is te verkrijgen. Evenwel wordt nu uit het z.g.n. ge- bruiksvee, dit zijn de melk- en fokdieren. het te weiden vee gerecruteerd, nl. de ongeschikte voor de verdere melkingen voortfokking. Doch het eebruiksvee brengt den veehouder zulke enorme winsten aan, dat hij er noode toe over gaat daarvan vee aan de weide af te staan en de ongeschikte toch nog zooveel mogelijk als melkvee zal houden om dagelijksche opbrengst, wat voor hem een groot financieel voordeel is. Wel zijn de magere beesten geschikt, voor de wei, enorm duur (f500 a f600 is het direct), maar toch de dagelijksche op brengst van het gebruiksvee lacht den veehouder nog meer toe. Ook de risico van het weiden speelt op heden een groote rolwat zullen de Regeerings- prijzen zijn wanneer onze beesten vet zijn zoo vragen de veehouders zich af. Dat de te weiden beesten in enkele provinciën krap zijn, bewijst wel het feit, dat niettegenstaande Friesland reeds meer dan 100 jaren zijn overtollig weide- vee naar andere provinciën verkocht, thans Friesche veehandelaren in de af- geloopen weken weidebeesten kochten, iedere week op de markten te Rotterdam en te Purmerenddat is toch voor de veerijkste provincie van ons land wel teekenend; nl. dat men het gebruiksvee aldaar intact, wil houden. Ideaal van een rechtsche regeering. „Het Huisgezin (r.-k.) schrijft over het „ideaal van een rechtsche, een chris telijke regeering" Tot het verkrijgen van een rechtsche meerderheid aan de stembus spannen wij onze uiterste krachten in, enal kun nen wij door het gewijzigde kiesstelsel niet meer tot verkiezing van antirevolu tionaire en christelijk-historische candi- dateu meewerken, door het aantal ka tholieke afgevaardigden zoo hoog moge lijk op te voeren, vergrooten wij uiter aard de kans op een rechtsche meer derheid. Wel waarborgt een dergelijke meer derheid niet per se het optreden van een christelijk kabinet, maar er kan rede lijkerwijs niet aan getwijfeld worden, dat, voor het geval een rechtsche meerder heid in de Tweede Kamer wordt be reikt, de andere christelijke partijen be ried zijn, met ons tot de vorming van een reehtsch bewind mee te werken. De grondslag voor samenwerking ligt gereed. Uit de programs van actie de rechtsche partijen is gemakkelijk een regecrings- program samen te lezen dat een vrucht baar beleid belooft. Het Ilsgz. veronderstelt dan echter de mogelijkheid, dat noch de rechter-, noch de linkerzijde de meerderheid be haalt en tot regeeren. in staat is. In dat geval moet worden overlegd. Hetgeen de vrijzinnig-democraten niet als een laatste redmiddel maar als een wensch, schier als een ideaal naar voren schuiven, valt dan binnen het kader der mogelijkheden. Maar er kan van geneigdheid om ons met de vrijzinnig-democraten en an deren te verstaan geen sprake wezen, indien er ten aanzien van de kardinale vraagstukken, waarvoor wij vechten, geen zekerheid is, dat met onze wen- schen ten volle rekening wordt gehouden. En nu bevreemdt het, dat in het vrij- zinnig-democratischen manifest gespro ken wordt van onmiddellijk te bevredi gen eischen voor den bloei van de open bare school. Die bloei kan en mag dooi wettelijke eischen niet worden verkregen. Wij wenschen wettelijke gelijkstelling voor de beide takken van het volkson derwijs en dan zal san de vrije concur rentie moeten worden overgelaten wel ke tak het tot bloei zal brengen. Indien de vrijzinnig-deipocraten den bloei der openbare school blijven voor- opschuiven als iets, dat in ieder geval door de wet gewaarborgd moet worden kan zelfs iu liet gunstigste wij zou den, willen zeggen ongunstigste ge val van een samengaan met de vrijzin nig-democraten geen sprake zijn. Op dit punt is geen schipperen, geen geven en nemen denkbaar". De Staatssubsidie aan de Ned. Herv. Kerk. Van den heer Berghout ontvingen wij een schrijven, dat wij om de belangrijk heid van het onderwerp, gaarne op de ze plaats vermelden De Staatssubsidie aan de Ned. Herv. Kerk. Zoo luidde de aanhef van een adver tentie in de „Rott. Kerkb." van Zater dag j.l. Verder stond er „Wie zal zes ton per jaar verschaffen, als de Staatssubsidie aan de Ned. Herv. Kerk, die 1 millioen twee ton jaarlijks is, wordt geschrapt? „Steunt dus de Vrije Liberalen die in tegenstelling met Dr. A. Kuyper, de Vrijz. Democraten en de S. D. A. P., deze Staatssubsidie niet zullen aan tasten. (Was onderteekend) Middelstrum. Ds. K. VOS. Wie zal zes ton per jaar verschaffen, als de Staatssubsidie aan de Ned. Herv. Kerk wordt geschrapt Zullen dit de Vrije Liberalen doen? Je zou het haast zeggen want op de vraag volgt: Steunt dus de Vrije Libe ralen. Zou nu werkelijk Ds. Vos Doopsgezind predikant, denken, dat de Ilott. Ncd. Hervormden er iu zullen vliegen Dan willen wij, Ned. Ilerv., Ds. V. verklaren, dat er in onze stad, sinds hij als proponent hier rondliep en be stuurslid was van een liberale kiosver- eer.igmg, veel ten goede is veranderd. Toen zou zulk een annonce werkelijk succes gehad hebben. Thans is het twaalf gulden weggesme ten 1 De rechtzinnig-Hervormden in onze Maasstad wetendat er geen partij is, zoo heftig „anti-clericaal" als juist de Vrije Liberalen. Wie hebben mee afgestemd het ont- werp-Lohmari De Vrije Liberalen. De Christelijke onderwijzers, ook die aan onze Hervormde Scholen, zijn er de dupe van. Wie zijn onophoudelijk bezig om te trachten de Waarheid ten onder te bren gen in onze Ilerv. Kerk De liberalen of vrijzinnigen of modernen. Wie weigeren om de sociale wetten tot uitvoering te brengen van onzéu he laas overleden Minister Ds. Talma Mee de Vrije Liberalen. De Vrije Liberalen moeten gesteund worden, „die in tegenstelling met Dr. A. Kuyper, de Vrijz.-Democraten en de S. D. A.Ê., deze Staatssubsidie niet zul len aantasten". Dat ,de Vrijz.-Democraten en de S. D. A. P. er geen bezwaar in zouden zien deze subsidie aan te tasten, hebben wij allang hegtepen. Terwijl missen we de zekerheid, dat de Vrije Liberalen, die al zoo dikwijls op sleeptouw genomen zijn door hunne roode broedèrs, zich hiertegen zullen verzetten. Wat we wel weten is, dat de anti revolutionaire partij tegen schrapping is zonder meer van de verplichting, voortvloeiend uit art. 168 der Grondwet. (Zie art. 20 Program van beginselen). In de toelichting op dit art. 20 schrijft Dr. K. „Wijl nu tot onzent art. 168 der Grond wet zijn oorsprong heeft in vroegere grondwettelijke bepalingen, die op haar beurt op eigening van goed, onder aan vaarding van den rentelast, rustten, be hoeft er voorshands geen geschil over te bestaan, of de bedoelde uitbetaling is nog in hoofdzaak de kwijting van een historische verplichting, die aan het denkbeeld van Staatskerk geheel vreemd is'» De Vrije Liberalen willen ons Her vormden „dank-je" laten zeggen voor de rente van kerkgoederen voor meer dan een eeuw door den Staat genaast. De anti-revolutiouare pari ij heeft zich duidelijk uitgesproken, dat, zij is voor teruggave van de kapitalen. Wij, rechtzinnig-Hervormden- weten dus zeer wel, waar onze finxncieële be langen veilig zijn. De geestelijke belangen van ons volk vertrouwen wij allerminst gaarne toe aan de vrijzinnige heeien. We danken Ds. K. Vos hartelijk voor de gelegenheid, welke hij ons biedt om een en ander nog eens uiteen te zetten. Hij kan er zich van verzekerd houden iedere keer, dat er gespeculeerd wordt op Hervormde stemmen, tegenover zich te vinden Hervormden, die, omdat zij do Hervormde Kerk liefhebben, met weerzin vervuld zijn tegen de stembus liefde voor de Hervormde Kerk van vrijzinnige verkiezings-agenten. (Rott.) Middenstands-candidaten. Het Bestuur van den neutralen Mid denstandsbond schijnt althans eenigszins teruggeschrikt te zijn van haar politieke actie bij de komende Kamerverkiezingen door de afwijzende antwoorden, van de politieke partijen ontvangen. Gemeld werd, dat de Bond „vooralsnog" zich van leiding wenschte te onthouden, 't Is te hopen, dat dit „vooralsnog" spoe dig zal worden omgezet iu een „voor goed". Voorts wordt gesproken in hetzelfde bericht van een te voeren actie bij Ie verkiezingen voor Provinciale Staten ;n Gemeenteraad. Principieel is zulk een actie minder verwerpelijk dan die voor de Staten- Geueraal, waar ze absoluut uit den bcoze is. Staten en Raad zijn in beginsel geen zuiver politieke college's. Toch zal ook hier de practijk groote moeilijkheden opleveren. Voor de Staten wordt degeheele zaak nu eenmaal bedorven, omdat zijde kies- college's zijn voor de Eerste Kamer. Daardoor verkrijgen de verkiezingen voor de Staten noodwendig een politiek karakter, en zal de middenstandsactie ook hier zich hebben te beperken tot een oefenen van invloed binnen de po litieke partijen zelf. En al is de Gemeenteraad naar haren aard eigenlijk geen politiek college, men weet, hoe ook in den Raad al meer de splitsing naar politieke partijen op den voorgrond is gekomen. Hier zal dus zijn te oordeelen naar plaatselijke om standigheden. Staat eenmaal door li beralistisch oxclusivisme in een gemeen te ook bij den Raad de politiek op den voorgrond, dan zullen de middenstands- vereenigingen zich daarnaar moeten schikken, Is zulks niet het geval, dan heeft men do handen vrij. De conclusie is alzoobij Kamer en Staten alleen werken in deu boezem dor eigen partij, voor den Raad naar plaatselijke omstandigheden. (Rotterd.) TER NEUZEN, II Juni 1918. In de op Vrijdag 14 Juni 1918, des namiddags 2 uur, in het Gemeente huis te houden openbare vergadering van den gemeenteraad alhier, komen de vol gende punten in behandeling 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel tot opheffing van de m. u. 1. o. school en de gemeente hoogere burgerschool met 1 September 1918. 4. Voorste] tot onttrekking aan den openbaren dienst van het gebouw der m. u. 1 o. school en der hoogere burger school met bijbehoorende terreinen. 5. Voorstel tot schenking aan het rijk van liet gebouw, waarin thans de in. u. I. o. school en de gemeente hoogere bur gerschool zijn gevestigd, met bijbehoo rende terreinen en met al den vasten inventaris en de in die gebouwen aan wezige schoolmeubclon, instrumenten, en verdere leermiddelen, voor zoover die schoolmeubelen, instrumenten en leer middelen bij de II. B. S. in gebruik zijn. 6. Voorstel tot het verleenen van eer vol ontslag aan mej. J. Jansen, als onder wijzeres in de nuttige handwerken aan de m. u. 1. o. school. 7. Voorstel tot het verleenen van eervol ontslag aan A. I. B. Schirris als anmanuencis-concierge. 8. Voorstel tot het stellen op wacht geld van het hoofd der m. u. 1. o. school. 9. Voorstel tot intrekking van de ver ordening op de heffing en invordering van schoolgelden voor liet ui. o. 10. Idem voor het m. u. 1. o. 11. Voorstel tot intrekking van het algemeen reglement voor de m. u. 1. o. school en de Gem. Hoogere burgerschool van 21 Augustus, gew. 13 October 1913. 12. Voorstel tot intrekking van 1 et huishoudelijk reglement voor de gem. hoogere burgerschool van 21 Augustus 1913. 13. Voorstel tot intrekking van de verordening regelende de jaarwedde van den directeur der hoogere burgerschool. 14. Idem van de verordening, hou dende regeling van het getal en het be drag van de jaarwedden der leeraren aan de gem. hoogere burgerschool. 15. Idem van de verordening tot re geling van de jaarwedde van het hoofd der m. u. 1. o. school. 16. Idem van de jaarwedde van de onderwijzers van bijstand aan de m. u. 1. o. school. 17. Idem van de jaarwedde van de onderwijzeres in de nuttige handwerken aan de m. u. 1. o. school. 18. Voorstel tot liet koopen van grond in het belang der volkshuisvesting. 19. Voorstel tot aanvraag van een voorschot uit 's rijks kas van f 19.532.— ten behoeve vin den aankoop van grond in het belang der volkshuisvesting. 20. Voorste! in zake verzoeken om verlenging van den termijn van ontrui ming van de perceelen Javastraat 19 en 24. 21. Reclame van P. de Feijter Jz. tegen den aanslag in het vergunnings recht voor 1918/19. 22. Ontheffingen belastingen. 23. Wijziging der begrooting voor 1917. 24. Voorstel in zake het verzoek van de vereeniging werkmansbelang om een voorschot uit de gemeentekas ten be hoeve van den bouw van 42 arbeiders woningen. 25. Voorstel in zake de uitbreiding van een der lagere scholen met eeno zevende klasse. Hedenmorgen werd aan de inge zetenen één -stukje zeep verstrekt. Bij de winkels was het een ontzettend ge drang. Een der ruiten van de deur eener kruidenierswinkel moest het ge drang met breken bekoopen. Dat had de winkelier dus nog op den koop toe. Heden werd door het Bestuur der Vereen, voor Chr. onderwijs, Jozinastr. alhier de ouders der schoolkinderen en de leden dier Vereeniging in de gelegen heid gesteld van den openbaren lesdag gebruik te maken. Door verscheidene personen werd hiervan een dankbaar gebruik g makt en zagen zij welk een goed onderwijs gegeven werd. Benoemd tot ontvanger-griffier van den Ouden Zevenaarpolder en van den Kleinen Zevenaarpolder de lieer L. Cli. Wabeke, secretaris alhier. DeZeeuwsch - Vlaamse li e v 1 a s i n d u s t r i e. De Zecuwsche Koerier maakt melding van een streven om de vlasindustrie, die hier te lande in hoofdzaak na 1914 tot is gekomen en daardoor als een oorlogs bedrijf wordt beschouwd, te centrali- seeren en wel in dezen vorm, dat de bewerking van vlas zou geschieden in bepaalde streken boven de Schelde. Daar een verwezenlijking van dit streven gelijk zou staan met de vernietiging der Zeeuwsch-Vlaamsche vlasindustrie, is ten stadhuize van Ter Neuzen een bijeen komst van plaatselijke autoriteiten ge houden. Deze bijeenkomst stond onder leiding van den burgemeester van Ter Neuzen, terwijl o.m. aanwezig warende burgemeesters van Sas van Gent, West- dorpe, Hulst, Zaainslag, verder de voor zitters der Kamers van Koophandel en Fabrieken te Sas van Gent en Ter Neuzen. De vergadering was eenparig van ge voelen, dat alles behoorde te worden in het werk gesteld om te voorkomen, dat aan de bestaande voornemens wordt gevolg gegeven. Aan de heeren P. F. Fruijtier en jhr. de Muralt, die iu Den Haag vertoefden, werd telegrafisch ver zocht stappen in die richting bij de be voegde autoriteiten te doen. Verder is het plan aan de betrokken gemeente besturen de zaak voor te leggen en deze besturen uit te noodigen hun adhaesie te betuigen met de pogingen om de^ Zeeuwsch-Vlaamsche vlas-industrie te behouden. Axel. Het nieuwe beursgebouw is op plechtige wijze geopend. Aanwezig waren de burgemeesters van Ilulst en van Zaainslag. Die van Axel en van andere gemeenten hadden bericht van verhindering gezonden. Een korte toespraak van don heer F. Dekker werd beantwoord door den heer F. van Waesberghe, burgemeester van Hulst, die wees op de maatregelen van den Minister, welke als het zwaard van Damocles boven den vlashandel hingen. In vereeniging met meerdere collega's uit de omgeving had spreker zich met den Kamervertegenwoordiger uit deze streek in verbinding gesteld en den toestand weergegeven, met het resultaat, dat van den Minister toezegging is ver kregen, dat ten opzichte van Zeeuwsch- Vlaanderen die maatregelen niet zullen worden genomen en men dus hier gerust de vlas industrie kan voortzetten. Met een gelukwensch aan het bestuur voor het genomen initiatief eindigde spreker. De burgemeester van Zaainslag sloot zich bi] die woorden aan. Het gebouw is zeer ruim, goed ver licht en bevat vier cellen met een be stuurskamer.- Het voldoet dus aan ver schillende eischen. Te Axel circuleert een adres aan den Burgemeester met verzoek om,[indien mogelijk de opdrijving van den prijs der eieren krachtig tegen te gaan en maat regelen te nemen om in de behoefte aan zeep te voorzien. In dat adres wordt

Luctor et Emergo | 1918 | | pagina 2