Uit het Binnenland. Uit de Pers. Uit de Provincie. Van Heinde en Verre. MIDDELBURG. Door het hoofdstembureau van den kieskring Middelburg werden alle candi- datenlijsten goedgekeurd. Bij loting is de volgorde bepaald1. Algemeene Staatspartij2. Christelijke Sociale Partij B. Verbond tot democratiseering der weermacht4. Soc. Dem. Arbeiders partij 5. Bond van Christen-Socialisten 6. Sociale Partij7. Vrij-Liberalen tweede lijst8. Plattelanders links 9. Neutrale partij 10. Sociaal Democra tische Partij11. Anti-Revolutionaire Partij 12. Christelijk Ilistorischen, tweede lijst 13. Vrij-Liberalen, algemeene lijst14. Unie-Liberalen 15. Gereformeerde Bond; 16. Vrijzinnig Democraten17. Econo mische Bond 18. Politiepartij 19. Groep Middenstanders20. Christelijk-Histori- schen, eerste lijst; 21. Roomsch-Katho- lieken. DISTRIBUTIE VAN CACAO. De minister van Landbouw heeft in antwoord op een vraag van het Kamerlid den heer Rutgers medegedeeld, dat de voorraden cacao, voor zoover deze aan de Regeering bekend zijn, te gering zijn om over te gaan tot een distributie van cacao. ZACHTE ZEEP. De distributie van zachte zeep zal binnenkort bij gebrek aan grondstoffen gestaakt moeten worden, meldt het „Hbld." EIEREN. Naar aanleiding van hetgeen in de dagbladen is gezegd ten aanzien van het uitvaardigen van een vervoerverbod voor eieren, deelt men ons mede, dat van het uitvaardigen van zoodanig verbod zal worden afgezien en daarentegen eene regeling zal worden getroffen, volgens welke voldoende eieren tegen billijken prijs voor zieken en zwakken zullen worden beschikbaar gesteld. De handel in versche engeconserveerde eieren zou dan waarschijnlijk overigens geheel worden vrijgelaten. (Ned.) ONS LEGER MOET PARAAT BLIJVEN. In de Memorie van Antwoord zegt de Minister o.m. Geen oogenblik wordt uit het oog verloren de wenschelijkheid om de mobi lisatie-uitgaven zooveel mogelijk te be perken. Nochtans acht de Regeering op dit oogenblik het oorlogsgevaar niet zoodanig verminderd, dat thans de sterkte van de weermacht onder de wapenen belangrijk verminderd kan worden. OPSLAAN VAN AARDAPPELEN WINTERVOORRADEN. Inzake het opslaan van wintervoor raden van aardappelen voor particulieren heeft de Minister van Landbouw geen beslissing genomen. DE GRAANOOGST. Naar de „Rsb." verneemt, wordt de heele controle op den graanoogst gereor ganiseerd. Er komt nu in elke gemeente een commissie die de te velde staande gewassen laat schatten en opnemen. Zij zal op geregelde tijden bijeenkomen en controle blijven oefenen op een goede behandeling en aflevering van den oogst. WATERPLANTEN ALS VEEVOEDER. De directeur van het Rijkslandbouw proefstation vestigt met klem de aan dacht op het eendenkroos, de waterpest en het roode kroos of azolla, die zeer geschikt voor veevoeder zijn, daar rund vee en varkens genoemde planten na reiniging en in verschcn toestand gaarne opnemen en goed schijnen te verteren. Kunstmatige droging dier planten is wegens de hooge kosten niet aan te bevelen, doch om ze te conserveeren, zal het inkuilen overweging verdienen. DE VLEESCH-DISTRIBUTIE. De „Tel." deelt mede, dat de distri butie van rundvleesch waarschijnlijk in de tweede helft van Augustus weer een aanvang zal nemen. Verder zal er schapenvleesch gedistri bueerd worden naast de eenheidsworst. Een groot aantal schapen wenscht de Regeering hiervoor beschikbaar testellen. Het rantsoen staat nog niet vast. Hiervoor wordt financieel veel be spaard, daar de distributie van schapen vleesch veel minder kost. Op ieder K.G. eenheidsworst legt toch het Rijk f' 1.10 bij. Of de eenheidsworst dau zal verdwijnen, staat nog geenszins vast. Vermoedelijk zal later het rantsoen schapenvleesch aangevuld worden met versch varkensvleesch. ZILVER-„HAMSTEREN". De „Tel." maakt een cii^ilaire van den Rijksmuntmeester bekend, waaruit blijkt, dat wie guldens voor méér dan f 1 verkoopt, zich schuldig maakt aan overschrijding van den maximumprijs van zilver en strafbaar is tot 4 jaren gevangenisstraf of een boete van ten hoogste f 10.000. Voorts verneemt de „Tel." uit de beste bron, dat de meest uitgebreide maat regelen genomen worden om de over treders van de maximum-prijsbepalingen en andere voorschriften te stiaffen, zoodat de mogelijkheid op een eenigszins bloeienden handel in guldeus en rijks daalders, zooals die bestaat in gouden munt, nagenoeg is uitgesloten. Hierdoor zullen degenen, die thans hun zilver bewaren, dit na verloop van eenigen tijd wel weer in circulatie brengen, waardoor de schaarschte vanzelf zal eindigen. En hoe staat het met het goud-„ham steren", vragen we. EEN CHRISTELIJKE ENCYCLOPAEDIE. Naar wij vernemen is de Uitgever J. H. Kok te Kampen voornemens een grootsche uitgave te ondernemen. Dit plan is de bewerking en uitgave van een uitgebreide en rijk geïllustreerde Christelijke Encyclopaedic voor het Ne- derlandsche volk. Een werk geheel be antwoordend aan de eischen van den tegenwoordigen tijd, waaraan een weten schappelijke arbeid ten grondslag ligt, doch populair bewrerkt, zoodat het ge schikt wordt voor het normaal ontwik kelde publiek. De bedoeling is deze Encyclopaedie antwoord te doen geven op alle belangrijke vragen, welke gesteld kunnen worden op het gebied van Bij belkennis, Kerkhistorie, Dogmatiek, Ar- chaeologie, Godsdiensten en Secten, Zen ding, Gemeentelijk leven enz. enz. In één woord alles wat voor den positieven Christen van beteekenis kan zijn. Deze Encyclopaedie wordt bewerkt door de H.IJ.-;- Dr. G. Ch. Aalders, Ds. C. B. Bavinck, Dr. H. Kaajan, Dr. G. Keizer, Ds. J. J. Knap, Ds. F. Kramer, Dr. A. Kuyper Jr., Ds. J. H. Landwehr, Ds. C. Lindeboom, Dr. J. C. de Moor, Dr. B. Wielenga, Dr. W. II. Nieuwhuis en E. D. J. de Jongh. Zij zal verschijnen onder Redactie van Ds. J. H. Landwehr te Rotterdam, die de regeling der werkzaamheden op zich nam. Voorts hebben thans reeds hun mede werking toegezegd de Heeren Profes soren Dr. H. Bavinck, Ds. H. Bouwman, Dr. C. van Gelderen, Dr. F. W. Gros heide, Dr. T. Hoekstra, Ds. A. G. Honig, Dr. H. H. Kuyper, Dr. J. A. C. van Leeuwen, Dr. A. Noordtzij, Ds. J. Rid derbos en Dr. H. Visscher. Uit hoeveel deelen deze Encyclopaedie zal bestaan is thans nog niet met juist heid te zeggen, maar het plan is om het werk ook in afleveringen te doen verschijnen. INBEZITNEMING VAN GERST. Bij de Tweede Kamer is ingekomen het verslag der commissie welke is be noemd tot het uitbrengen van rapport ter zake van de inlichtingen op het adres van A. Jeronimus, koopman in granen te Middelburg, betreffende de inbezit neming op 27 Juli 1916 door den burge meester van Neuzen, ingevolge regec- ringsaauschrijving, van 17,529 K.G. gerst, door adressant den vorigen dag gekoeld van vier landbouwers tegen f20,25 per 100 K.G., later bij overleg teruggebracht tot f 18. De inbezitneming geschiedde tegen taxatie van f 13,68. De commissie is vau oordeel, dat de inbezitneming niet op goede wettelijke gronden steunde. Een der commissieleden is van mee ning dat aan adressant geen schadever goeding moet worden toegekend, doch de meerderheid der commissie stelt voor dan Minister van L., N. en II uit te noodigen aan adressant een schadever goeding toe te kennen van f 1057,25. Heldere klanken. Ds. Renting schrijft, naar aanleiding van den grooten Bondsdag te Leeuwar den, in zijn „van week tot weekin „Gereformeerd Kerkblad voor Varsseveld en Winterswijk" o.a. dit sympathieke woord: „We hebben deze ondervinding opge daan, dat de beste leden van de Jonge- lingsvereenigingeu de beste leden der Gemeente en straks ook de beste ambts dragers worden. Vandaar, dat we dan ook gaarne met onze jongelui medeleven dat we ons er in verblijden, als we van hun grootsche idealen hooren en dat we gaarne in hun vreugde deelen." En verder „Er dreigt niet alleen gevaar van de zijde van het ongeloof, maar de verleiding lokt ook van anderen kant, om toch die „dorre, versteende, uit-den-tijd-geraakte Gereformeerde Belijdenis" 'los te laten en zich op nieuwe banen te bewegen. Beginselvastheid en beginseltrouw zijn in veler oog contrabande 1 Het vast houden aan de Belijdenis staat naar ve ler meening, met karakterloosheid zoo ongeveer op dezelfde lijn Een goed Gereformeerd mensch (ik bedoel niet Kerkelijk Gereformeerd, maar Gerefor meerd van beginsel) wordt niet zelden veel meer geschuwd dan een radicaal ongeloovige, als deze maar niet vloekt of drinkt En ook in den kring van onze jonge mannen lokt het Sirenengezang van het algemeen christendom en van de alge meene christelijke broederschapTegen deze strooming moet en kan, als het goed is, ons Gereformeerd Vereenigingsleven reeds een dam opwerpen- Er mag geen sprake zijn van verflauwing der grenzen wereldgelijkvormigheid, oppervlakkigheid moeten worden bestreden, kennis moeten worden aangekweekt en Gods Woord moet worden onderzocht. Dan kan er onder de zegen des Heeren een geslacht opgroeien, dat pal staat voor de waar heid Gods en voor de verheerlijking van 's Heeren Naam dan zal er in tijden van inzinking een kern worden gevon den, die de banier des Konings blijft op heffen dan zullen Kerk en Staat en Maatschappij wél waren bij den arbeid, in alle zwakheid ook in het Gereformeerd Vereenigingsleven verricht." Zeeuwse h-V Jaanderen. Men gelieve bij adresseering van brie ven en stukken voor ons blad, met het oog op verkeerde bezorging er bij te ver- meidon Het biad Zeeuwsch: Vlaanderen. Op zijn verzoek werd den heer M. Eijke met algemeene stemmen een eervol ontslag verleend als ontvanger-griffier van den Lievenspolder en is als zoodanig benoemd de heer J. Huizinga, die nu de betrekkingen van dijkgraaf 3n ont vanger-griffier gecombineerd bekleedt. Donderdag slaagde te Utrecht voor de na-akte o. a. de heer D. Zevenbergen, onderwijzer aan de Chr. school te Othene (Zaamslag). Tot volontair aan de Chr, school te Zaamslag (Dorp) is benoemd de heer Willemsen van Graauw en tot volontair aan de Chr. school te Rouzenhoek de heer J. Bel te Ter Neuzen. Zaamslag. Ds. De Walle heeft voor het beroep naar de Geref. kerk te Uithuizermeden bedankt. Zaamslag. In het lokaal van de zang- vereen. „Eben-Haëzer", in de Steenovens, trad Zondagavo nd op de heer A. de Kraker Az., lid van het hoofdbestuur van „Vrederust", met eene lezing over de krankzinnigenverpleging in „Vrede rust". Voor een aandachtig gehoor schetste hij de behandeling van krankzinnigen in vroeger eeuwen, toen men de ongeluk kige stumperds beschouwde als halve duivels eu ze op de meest onoordeel kundige manier behandelde, zoodat men zich soms afvraagt, of de verschrikkelijke geweldplegingen ter genezing misschien door een krankzinnige warenuitgevonden. Sinds een eeuw is hierin groote ver andering gekomen en beschouwt men ze thans als ziekendie als zoodanig een liefderijke verpleging behoeven. In verband hiermee geeft hij een beeld van de uitgestrekte, rustige ligging van de Zeeuwsche stichting, waar hij meer malen een bezoek bracht. Hij beschreef den meewarigen, diep ongelukkigen toestand der zielekranken, om ten slotte te wijzen op den grooten Psychiater, onze Heere Jezus Christus, door wiens Evangelie ook de krankzinnige in zijn lijden kan worden getroost eu zieleheil vinden. Gedurende de pauze werden door de zangvereeuiging enkele nummers uitge voerd. De vergadering, die geopend was met gebed door den heer Wissel, werd met dankzegging gesloten door den heer De Kraker, nadat hem hartelijk dank gezegd was voor zijn prachfige lezing. De collecte was ten bate van den kerkbouw op „Vrederust." Tegen verschillende winkeliers te Axel is proces-verbaal opgemaakt wegens het verkoopen van zeep boven den maximumprijs. De opening van het beursgebouw te Axel zal plaats hebben op a s. Donder dag 6 Juni. Het beursgebouw staat tegenover de Nieuwstraat bij het station. Donderdagnamiddag omstreeks half drie uur zijn te St. Jansteen in den Hei kant drie ontvluchte Fransclie krijgsge vangenen over de grens gekomen in burgerkleeding. Zij waren in de omge ving van Rijssel ontvlucht en hadden na een marsch van tien dagen de Neder- landsch-Belgische grens bereikt. Door middel van een op een stok gebonden kikvorsch bemerkten zij dat geen stroom op de electrische grensversperring stond eu wisten toen onder de draden krui pende behouden den Nederiardschen bodem te bereiden. Zij waren sinds 24 April j.l. krijgsgevangen genomen eu hadden achter de frontlinie voor de Duitschers gewerkt. M. Crt. Koudskerke. Het 11-jarig zoontje van A. B. was in de schuur aan het spelen met zijn broertje van 15 maanden. De 11-jarige nam een buks van den muur richtte djze op zijn broertje en trok deze of. Het wapen bleek geladen te zijn en het kleine ventje stortte dood ter aarde. In den trein Arnheru-Dieren-Apeldoorn neerr.t te Arnhem in den wagon plaats een heer, met zich voerende een pakje, dat hij zorgvuldig naast zich een plaatsje geeft. Zoodra d< trein zich in beweging zet slaakt hij een zucht van verlichting en al spoedig is hij mededeelzaam ge noeg er tegenover zijn medepassagiers zijn voldoening over uit te spreken, dat hij het pakje zoo mooi door de controle heeft weten te krijgen, daar dit 5 pond geurige thee bevatte, die hij voor het civiele prijsje van 5 per pond op den kop heeft weten te tikken. Allen zijn het met hem eens, dat dit werkelijk een koopje is: een heeft zelfal den dubbelen prijs betaald. Onze vriend is echter volstrekt niet zelfzuchtig en wil met alle genoegen zijn medereizigers doen profiteeren van zijn buitenkansje, te meer daar hij nog eenigen voorraad thuis hoeft. Zondet eenige winst gaan vier pondjes in andere handen over, waarmede de gelukkige bezitters bij hun thuiskomst moeder de vrouw verrassen. Hier volgt echter de ontgoocheling, toen bij het openmaken de papieren zak slechts een dun laagje thee bleek te bevatten en voor de rest opgevuld was met zeegras. De prijs der jonge goitjes is sinds den oorlog met negenduizend negen honderd procent gestegen. Betaalde men er voor de oorlog één dubbeltje voor, thans kos ten ze tien gulden. Goed aangelegd 1 Woendagavond ongeveer half elf, toen waker der G. I'. N. V. het gebouw van het Zuiderbad te Amsterdam inspecteer de, bemerkte hij, terwijl hij naging of alle deuren goed gesloten waren, dat een dezer van binnen af werd dicht gedrukt. Hij deed alsof hij niets be merkte en zijn ronde vei volgend, begaf hij zich ongemerkt naar Je Brandweer kazerne en verzocht aldaar onmiddeljk telefonisch de politie te waarschuwen. Daarna vatte hij weder post voor de bewuste deur, totdat de politie ter plaatse arriveerde en de deur met geweld open maakte. Achter de deur stono een ds heer gekleed jongtnensoh met een groo ten beitel in de opgegeven hand. Op het zien van politie en revolver liet hij zich echter omniddelijk arresteeren en naar het politiebureau overbrengen. Te St. Philipsland is gistoren ouder de leden van den Christelijken Arbeiders- boud een werkstaking uitgebroken, waar aan ongeveer 200 arbeiders deelnemen. Het geschil betreft een loonregeling, waarmede de landbouwers geen genoe gen nemen. Uit Leiden schrijft men 't Had al een paar maal gebroeid bij de wekelijksche avondconcerten in l et Van der Werfspark. Hedenavond kwam het tot een wezenlijk uitdagen van de politie door opgeschoten knapeu en mi litairen, die door alllerlei onhebbelijk heden, eerst de rust verstoorden en daarna in verzet kwamen. Binnen wei nige minuten groeide de menigte aan. Sarrend en uittarten, werd reeds hier en daar gebruik gemaakt van de straat keien. Voor de politie was 't geraden handelend op te tredenmet blanke sabel werd menige klap uitgedeeld zelfs werden nu en dan schoten gelost, die de menigte uiteendreven waarbij er nog een te water geraakte. Ten slotte moest de hulp worden ingeroepen van militaire patrouilles. Een heerlijke zo meravond, veredelende muziek en de rest! Inderdaad zulke volksconcerten werken verheffendvvaardeering uit zich in daden, iu gejoel en gefluit Hoe menigmaal en op hoe velerlei manier men het slachtverbod tracht te ontduiken, kau ook uit het volgende blijken. Een boertje onder de Gemeente IJs- selstein had een prachtig varken in het hok, wat hü liever zelf bij zich in de kuip verhuisd zag dan mogelijk straks in een of anderen slagerswinkel. Maar hoe nu het beestje te slachfen, dat was de vraag. Doch hij wist raaiEen goede kennis, die vroeger veel voer particulie ren slachtte, nam hij onder den arm; d<?ze verklaarde zich onmidc ellijk bereid om dat zaakje voor hem op te knappen. Op den afgesproken avond geschiedde in alle stilte do plechtigheid en weldra hing het beestje aan de ladder. Hoe ont stelde echter het boertje, toen „die goede kennis" hem zijn ambtspenning toonde, daar hij voor kort als onbezoldigd rijks veldwachter was aangesteld. De vrien delijke vriend had hem dien dienst niet willen weigeren, maar meende ook zijn plicht in dezen te moeten vervuden. Den volgenden dag werd het beestje uitge- pond in een ders lagerijen waar het pu bliek ten goede kwam, dat bijna de smaak van het varkensvleesch vergeten was. Naar we vernemen, zal door den of ficier van Justitie te Haarlem een ver volging- worden ingesteld tegen het Heemsteedsche raadslid C. Trcmp, con ducteur der E. S. M., die aai een da me, die met de tram gereisd had, >n- geveer 9 pond kalfsvleesch 1 eeft ver kocht voor den prijs van f2o.Dit vleesch was, blijkens de stempels, af komstig uit Haarlem en bestemd vcor de ziekenhuizen aldaar. Op de Pinksterkermis te Heerenvt en beurde de stoomcaroussel in 4 dagen bijna f30.000. Men meldt uit Maastricht: Te Heerlen werden den laatsten tijd diefstallen gepleegd, zonder dat de da ders konden worden opgespoord. Zoo b.v. in de Geref. Kerk, de Ambachtschool enz. Thans is gebleken dat deze wandac'en werden bedreven door een jeugdige roo- verbende, genaamd „Tot nut van 't Vaderland", waarvan de aanvoerder nauwlijks 15 jaar oud is. De bende was in het bezit van 3 re volvers, een dolkmes, breekijzers, loopers en voor hun bedrijf benoodigd materiaal 's Nachts verlieten zij de ouderlijke wo ning, door zich langs touwen naar be neden te laten zakken, hadden een roo- vershol in het bosch, enz. De jeugdige booswichten, meest van nette ouders, waren trouwe bioscoopbe zoekers. Uit Maastricht meldt men Maandag avond even voor half zes is hier gedu rende eenige seconden een hevige trilling, waargenomen. In sommige huizen vie len de schilderijen van den muur. Merk waardig is dat in sommige gebouwen aaii den voorkant alles rinkelde terwijl aan den achterkant niets gevoeld werd. In het laatst van de vorige week zou een jong paar te Haarlemmermeer in het huwelijk treden. Te 2 uur in den middag verschenen zij op het Raadhuis doch aan hun verlangeu ken de ambte naar van de Burgerlijken Stand geen gevolg geven omdat nog werd gewacht op een der beuoodigde documenten. Dat was 'n tegenvaller. Men was er over onthutst en ontstemd. Er werd* getelegrafeerd eu nog eens getelegra feerd; doch wat er van kwam: niet de de verlangde akte. Ten einde raad en wachtensmoedc trokken het paar en de respectievelijke familileden naar huis af, en man zocht afleiding iu het vieren van de bruiloft zonder huwelijk. Maar i - lijden kwam verblijden. On der de viering van de huwelijkslooze bruiloft, kwam een ijlbode van het stad huis de blijde bodschap verkondigen, dat het verlangde document nu was aangekomen, en dat, wanneer men nu dadelijk weer wilde terug komen, het huwelijk nog kon doorgaan. Al was het Raadhuis op een afstand van twee uur gelegen, men zag er niet tegen op, den tocht te aanvaaiden. Da delijk werd ingespannen en te achtuur had op het Raadhuis te Hoofddorp de huwelijksplechtigheid plaats, waarna te 9 uur het kerkelijk huwelijk nog werd voltrokken. „Tel.". De alleenwonende Adriaan Pashouwers aan de Oude Kerk te Uden (N.B.) in de kom van 't dorp, is hedenmorgen 10 vermoord op bed gevonden, waarschijn lijk geworgd. De dieven hadden zich toegang ver schaft door een raam, de kasten en kis ten opengebroken en al wat van waar- do was, meegenomen. Daders onbekend. Uit Zwolle wordt gemeld Onder Bat li men is de vrouw van den timmerman H. W. in de weide door een koe aangevallen eu zoo deerlijk toegetakeld, dat zij in bedenkelijken toestand naar het ziekenhuis te Deven ter is vervoerd. Het schreeuwen van een haan, die ze had opgevangen, was vermoedelijk oorzaak, dat de koe woe dend op de vrouw kwam aanloopen. Dinsdagmorgen geraakte te Alkmaar een honderdtal jonge paarden, die bij de veeladingen der IJ. IJ. S. M. waren aangekomen 0111 naar de weide gebracht te worden op hol. Aan groepen renden ze de stad in, hetgeen een ongewoon schouwspel bood een frappant gezicht was het ze langs de Handelskade te zien rennen, gehuld in een wolk van stof. Nadat de dieren ongeveer 2 uur hadden gehold en gedraafd gelukte het ze allen weer te vangen. Het mag een wonder genoemd worden dal alles zon der persoonlijke ongelukken isafgeloopen. Bij A. v. d. Berg te Overschie hebben dieven voor de vierden maal ingebroken in ziju schuur. Ditmaal hebben zij ge reedschappen en koperen gewichten ont vreemd. Zaterdag zond, naar het „Vad." meldt, een firma een jongetje naar het politie bureau aan de Riviervischmarkt te Den Haag, om 13 Crisiscouranten te halen. Het jongetje kreeg 26 centen (een kwar tje en een cent) mee. Hij kwam echteronverrichtzake terug. Hij moest gepast geld meebrengen, twee dubbel, jes en zes centMet dat gepaste geld ging hij weer naar de Riviervisch markt en keerde met 13 couranten weer. Vraag: sinds wanneer is voor de po litie 25 -f" 1 n'Qt gelijk aan 20 6'? Sraokkel-historie. Het gebeurde te Hoerisbroek in den nacht. Hel verlicht is een slagerswin kel. Rijksveldwachters leggen zich in hinderlaag. Deur gaat open, enkele pot ten met vet komen uit de slagerij en worden onder een heg geplaatst. Politie houdt de vacht, doch niemand neemt het vet meede Rijksveldwachters ne men het vet in beslag. Tegen het grau wen van den dag naderen smokkelaars, om het vet in ontvangst te nemen. Niets te zien. Slager moet circa 200 gulden terugbetalen, en doet bij de politie aangifte vandiefstal. Politie, van alles op de hoogte, arresteert den sla ger-smokkelaar cn brengt hem gevan kelijk naar Maastricht. Het bleek dezer dagen aan de Gro ninger grens dat eenige jonge vrouwen, die geregeld met hun passen de grens konden overgaau, niet vreemd aan het smokkelbedrijf waren. Te lang reeds was het goed gegaan, doch met de vele verwisseling der militaire grenswachten, was t niet. zoo veilig meer. Vandaag werd deze, morgen gene eens door de visiteuse onderzocht. Meermalen werd TER NEUZEN, 4 Juni 1913. Jacht op thee. Een recort van prijsstijging. Staking van landbouw-arbeiders. Relletjes. Er in gevlogen. Een Raadslid bekeurd. Schandelijke verspilling. Bioscoopkianten 1 Een aardschok. Na lijden komt verblijden. Moord te Uden. Door een koe aangevallen. Honderd paarden op hol. Inbraken te Overschie. Gepast geld. Smokkelwaarin de schoenen.

Luctor et Emergo | 1918 | | pagina 2