Kerk, School en Zending. Telegrammen. Burgerijjke Staml. Handelsberichten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Aan wij zi ng ver k rij gbaar- stelling Levensmiddelen. Maximumprijzen Baardeuvleesch. A d v e r t e 111 i c n. Bakkersolie. Distributie Eieren Boter- en Vetrantsoeneermg. Uitreiking Boter- en Vei kaa rt en Broodkaartenbewijzen. predikbeurten;- De Correspondentie^ cursus in Groenteteelt. Geeft U op voor 10 JUNI a. s. De zaak was in orde, en men krijgt een praatje over de fietsen. M. recomman deert zijn waar aan en een koop van een fiets wordt gesloten. De inspecteur heeft momenteel geen geld bij zich, want hij heeft er niet op gerekend zaken te dóen, maar morgen is er een postwis sel. Goed, 'tis immers een vertrouwd adres, geen kwaad van bij. Mijnheer gaat er op de fiets van door naar den ande ren broeder, doet daar hetzelfde en koopt daar op dezelfde wijze een stel banden. Miinlreer zal den anderen dag postwissel zenden. Den anderen dag kwam geen postwissel en den broeders begon de zaak verdacht voor te komen. Den volgenden morgen gingen ze naar het kantoor van de N. O. T. maar natuurlijk was de naam daar onbekend en kwamen ze tot de ontnuchtering, dat ze erin waren ge vlogen. Een prijzig bokje. Een landbouwer te Haarlemmermeer verkocht een bok voor f100 aan iemand die hem weer verkocht voor f 1-10. Eon nieuwe kooper werd eigenaar voor f 18U en deze deed hem weer van de hand voor f210. Toen eindigde het leren van deze merkwaardige bok, die het even ver bracht als een fatsoenlijke koe, kort geleden. Inbeslagnemingen. Van een ingezetene der gemeente Blokker werden do vorige week door den burgemeester de volgende artikelen in beslag genomen 24 knotten wol, 25 M. kleedingstof, pl.m. 50 pond spek, 100 pond meel en 105000 sigaren, 't Voornemen bestaat volgende week de eerste vier artikelen te distribueeren onder de armste ingezetenen en de si garen ouder de mannelijke inwoners van 18 jaar en ouder. Ieder van deze laatsten zal dan tegen hoogstens 3 cent per stuk over 150 roo- kertjes kunnen beschikken. Een mee vallertje Lijk in een put. Men meldt uit Heeze Gisteren werdt door de buren in een put, behoorende bij het huis van den alleenwonenden H. Sch., diens lijk gevonden. De afge broken steenen rand van put vertoonde sporen, dat Sch. bij ongeluk in den put is gevallen, welke meening wordt ver sterkt door een bloedende hoofdwonde. Op den man, die als zeer oppassend bekend stond werd f 3000.— gevonden. Drift. M. S. uitRijsoord fietste met z'n vrienc over den Ringsdijk te Zwijndrecht. Dooi de schuld van een over den dijk loopend kind viel hij van zijn fiets en viel even eens het kind op de straat, zonder dat een van beiden zich echter bezeerde. De vador van het kind maakte zich echter zoo kwaad, dat hij den jongen M. S. danig mishandelde. Een persoon die hem wilde, ontzetten, liep ook nog een duw op. Tegen v. d. B,dendrifti- gen vader is proces-verbaal opgemaakt. Curiosum. Bij den heer S. O. te Strijen. doet zich een eigenaardig geval voor. In dan schoorsteen, die in verband met de schaarste aan brandstoffen niet wordt gebruikt, heeft een kauw (kleine kraai) zijn nest gebouwd, en een kip is zoo viij geweest daarin haar eieren te leg gen, zoodat op het oogenblik de kauw de eieren uitbroedt. Men heeft reeds drie kuikentjes uit de schoorsteen ge haald. Een steur. Aan de vischmarkt te Hardinxveld werd Woensdag een steur aangevoerd, welke het kolossiale gewicht van pl.m. 200 halve Kilo's had. Hij bracht f 100.— OP- Ned. Herv. Kerk. Beroepente Ylissingen, Dr. Joh. de Groot, te Uithuizermeedente Anna Paulowna, A. Trouw, te Rockanjete Aalsmeer, W. v. Limburgh, te Thamen a/d Amstelte Obergum, J. C. Jörg, te Zandeweer te Wilnis, H. J. v. Schuppen, te Veenendaalte Nijega en Elahuizen, J. Knaap, te üanturnawoude. Aangenomennaar Steenwijk, C. A. Lingbeek, te Spijk. x. Bedanktvoor Giessendam-Nederhar- dinxveld, O. J. v. Rootselaar, te Berg- sclienhoek; voor Hippolytushoef, A. Trouw, te Rockanjevoor Harderwijk, J. Ronge, te Hoog-Blokland. Geref. Kerken. Beroepente Leeuwarden, II. S. Bou- ma, te Hoogeveente Koudekerke (Z), J. R. Goris. cand. te Zevenbergente IJmuiden, A. Doorn, te Apeldoorn te Oude- en Nieuwe Bildzijl, U. Buwalda, te Schouwerzijl; te Ter Aar, J. R. Goris, cand. te Zevenbergen te Ylissingen, H. de Bruijn, te Nieuwendijk. Aangenomen naar Haastrecht, J. L. v._ d. Wolf, te cand. Gouda. Beroepbaar in de Geref. Kerken, de lieeren K. Prins, te Wormer (N. Iloll.), en D. H. Th. Vollenhoven, Ceintuurbaan 173, te Amsterdam. Benoemd tot onderwijzer(os) te Overschie, C. Onderdelinde, te Rot terdam te Mussel, II. Dijkema, te Sloch teren te Leeuwarden, mej. J. v. d. Meer, te Uithuizen te Leiden, mej. C. de Lange, te'Rijnsburg; te Delft, C. v. v. Berg, te Dirkslandte Enkhuizen, mej. C. II. de Schrijver, te Bergambachtte Schiedam, J. G.' F. Polman, te Bleiswijk teKame- rik, mej. E. N. de Jong, aldaar; te Baarn, mej. N. A. Bouman, te Haarlem; te Cu- lemborg, J. Schop, te Rotterdam. Unie en Schoolraad. Het Secretariaat van de Unie en den Schoolraad is thans gevestigd te Voor burg, Prins Albertlaan 20. Alle stukken gelieve men dus voortaan naar Voorburg te zenden. Recht of Roof? De Christelijke Onderwijzer, Orgaan van de Unie van Christelijke Onderwij zers en Onderwijzeressen in Ned., schrijft onder het opschrift Recht of Roof het volgende „Door de wet van 23 Februari kregen we salaris verliooging, onafhankelijk van onzen duurtebijslag. Op beide hebben we recht. Uit een circulaire aan Gede puteerde Staten blijkt, hoe minister Treub onze bijslag van onze verliooging wil af trekken. Dat wordt een korrektief ge noemd, maar naar het wezen van de zaak is het een roof. Ons hoofbestuur is al aan 't werk. Het zal trachten den roof te verhinderen en het recht te helpen handhaven. De verplichting der Diaconie om trent schoolgaande kinderen van on- en minvermogende leden der gemeente. We zullen zeker op niet veel tegen stand stuiten, wanneer we beweren, dat de taak en verplichting der Diaconie zich in hoofdzaak bepaalt tot liet oefenen van barmhartigheid en het lenigen van stoffelijken nood. Al is het, dat de diakenen bij het voorzien in de stoffelijke behoeften van minder bedeelde broeders en zusters dei- gemeente, óók een welkome gelegenheid hebben tot het brengen van geestelijken troosthun taak is het in de éérste en voornaamste plaats te zorgen, dat er in de gezinnen geen gebrek geleden wordt en dat de finantiëele zorgen niet zóó drukken, dat het geestelijk leven in die gezinnen dreigt te verstikken. Die verplichting begint, als alle andere middelen en wegen om in de behoeften te voorzien, ontoereikende zijn. Hulp van meer bedeelde familieleden en de particuliere milddadigheid dienen voorop te gaan en indien daarna blijkt, dat niet voldoende hulp is geboden, heeft de diaconie bij te springen. Zij strekt hare hulp uit tot al diegenen onder de leden der gemeente, die naar haar oordeel en na grondig onderzoek hare hulp blijken noodig te hebben. of kleiner getal leerlingen, dat hiervoor in aanmerking komt. Zij zelve dient dan aan te geven de kinderen van welke leden der gemeente zij geheel of gedeel telijk voor hare rekening neemt. Doch indien eenmaal de verplichting der Diaconie in dit opzicht vaststaat, zal men het over de wijze, waarop aan- deze verplichting zal worden voldaan, wel eens worden. De Commissie, H. KOELMANS. W. BEDET. A. P. DE RUIJTER. (Zie het verslag der vergadering van den Scholenbond „Land van Axel"). laatst van Juni verschijnende nummers, die als verkiezingsnummer zullen worden ingericht, exemplaren te bestellen bij den Secretaris der persvereeniging D. SWEEPE, Vlooïwijkstraat 20, Ter Neu zen, die tot nadere informatiën bereid is. ZONDAG 2 JUNI 1918. Gereformeerde Kerk. Behoort nu ook het betalen van school geld tot het gebied barer verplichtingen is er in onzen kring gevraagd. Allereerst dient hier een mogelijk misverstand uit den weg geruimd te worden. Met deze vraag wordt niet bedoeld het instandhouden en steunen van scho len. Wordt bovenstaande vraag bevesti gend beantwoord, dan is daarbij nietde bedoeling, dat de Diaconie zulks zou moeten doen ter wille van de school. Zij heeft alleen verplichtingen tegenover de arme leden der gemeente. De school is een zelfstandig instituut, dat bedoelt, de ouders in staat te stellen, hunne verplichting ten opzichte van de opvoeding hunner kinderen, in verband met de afgelegde belofte bij den doop, te vervullen. Die school is geen instelling van barm hartigheid, zij kan dus van elk ouder, die voor zijne kinderen van hare diensten gebruik maakt, eischen, dat hij den kostenden prijs betaalt. Er zijn echter tal van gezinnen, waai de verdiensten te gering zijn, om in alle stoffelijke behoeften, ook ten opzichte van de betaling van het schoolgeld, te kunnen voorzien. Bij een deel dier gezinnen kan de school zich voorloopig tevreden stellen met een verminderd schoolgeld, terwijl de ouders later, als de kinderen grooter worden, in den vorm van contributie of giften geheel of gedeoltelijk aan hunne uitgestelde verplichtingen voldoen. Dan blijven er echter nog over zij, die ook hiertoe niet of althans slechts in geringe mate in staat zijn gezinnen, voor welke de school alle of bijna alle gemaakte kosten zou moeten bijpassen. Voorzoover particuliere liefdadigheid, hulp van familieleden, steun v^n een suppletiefonds of andere middelen hierin niet voorzien, is het naar het oordeel der Commissie ongetwijfeld de taak der Diaconie te hulp te komen. Niet het zij herhaald om de school in stand té houden, doch alléén om hare verarmde broeders en zusters in staat te stellen, aan hunne verplichting ten opzichte van de opvoeding hunner kinderen te voldoen. Ook op dit terrein springt dus de Diaconie eerst in laatster instantie bij. Ten slotte nog een enkel woord omtrent de wijze, waarop de Diaconie aan deze verplichting kan voldoen. Verschillende wegen staan hiervoor openzij kan een contract sluiten tot het betalen van een vaste jaarlijksche bijdrage, waarvoor de school de ver plichting op zich neemt, alle onvermogen de kinderen der gemeente gratis te onderwijzen zij kan aan de hulpbehoe vende ouders wekelijks of maandelijks het gevraagde schoolgeld uitbetalenzij kan één of meer malen per jaar eene collecte houden en de opbrengst storten in een suppletiefonds, dat de zorg voor hare kinderen op zich neemtzij kan ook één of meer malen per jaar met het schoolbestuur afrekenen voor een grooter Hedennacht schijnt er bij de grens een groote ontploffing plaats gehad te hebben. Een hevige knal is in onze ge meente gehoord en een vreeselijk licht is in de lucht gezien. Den ganschen nacht was het een groote bedrijvigheid in de lucht. PARIJS, 30 Mei. (II. N. draadloos). Fransch avond-stafberiebt De slag is in den loop van den dag voortgezet met dezelfde hevigheid over de geheele uitgestrektheid van het front De Fran schen, die vastberaden standhouden op de buitenwegen ten W. van Soissions, hebben van dezen kant alle vorderingen der Duitschers verhinderd. In het midden is de strijd niet in lievig heid afgenomen. De Duitschers hebben zich meester gemaakt van Fère-en-Tar- denois en van Vézély en hebben hun inspanning verdubbeld in de richting van Ville-en-Tardenois. Op den rechtervleugel handhaven de Franschen hun stellingen, evenals ten N.W. van Reims. DAGEN. Voorm. Nam. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN maken bekend, dat in de week van 39 Juni 1918 geldig zullen zijn voor Aardappelen bon No. 9 en, 10 8e Serie Bak en braadvet 2, 4e Rijst 4, 2e Bruine Boonen n v 4, -e Ter Neuzen, 31 Mei 1918. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. L. WABEKE, Secretaris. N.B. Op bon no. 2 voor Bak- en Braad vet mag 0.100 K G. worden afgegeven. Op bon no. 7 voor Kaas mag 70 gram worden afgegeven. Op bon no. 4 voor Rijst mag 0.200 K.G. worden afgegeven. Op bon no. 4 voor Bruine Boonen mag 0.250 K.G. worden afgegeven. De Burgemeester van TER NEL ZEN maakt bekend, ter voldoening aan circ. No. 30650 dato 18 Mei 1918, de navol gende maximumkleinhandelprijzen voor paardenvleesch Biefstukf 160 per K.G. Roastbeaf 1.20 Lappen, gehakt en bouillonvleesch 0.70 Afval0.15 Beenderen 0.06 Deze prijzen gelden voor vleesch zon der been. Verkoop en aflevering van paarden vleesch onder andere benamingen dan bovengenoemd is verboden. De maximumprijs per K.G. slac.ht.ge- wicht voor slachtpaarden bedrragt 0.60 per K.G. Ter Neuzen, 30 Mei 1918. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. Zaterdag 1 Juni Zondag 2 Maandag 3 Dinsdag 4 "7oensdag 5 Donderdag 6 Vrijdag 7 655 7.53 9.2 10.14 11.21 12.23 7.23 8.27 9.38 10.48 11.54 12:52 1.18 Loep der bevolking van Ter Neuzen. Aangekomen: F. de Bruijn, zonder, Langekerkstr. 29, uit Venlo. C. van de Velde, werk man, P 88, uit Hoek. A. E. de Moor, landbouwer, F 102, uit Zaamslag. L. B. Etesonn, landbouwersknecht, P 102, uit Zaamslag. F. M. J. Millenaar, zon der, Kerkhoflaau 11, uit Hulst. M. Slot, Tholenstr. 35, timmerman, uit Aarle- Rixtel. P. A. Reigel, schipper, Kerk hoflaan 3, uit Schoten. L. D. Taekema, schipper, Grenulaan 30, uit Amsterdam. P. van Graefschepe, schipper, Lange kerkstr. 29, uit Maastricht B. M. Men- lemau, landbouwersknecht, P 102, uit Sas van Gent. M. C R Schelfaut, dienstbode, P 102, uit Sas van Gent. A. F. de Decker, zonder, P 102, uit Sas vau Gent. J. D. Bareman, werkman, Nieuwediep 10, uit Axel. Vertrokken: E. M. van Overloop, arbeidster, Elle boog 12, naar Ermelo. C. F. Mes, zonder, Noordstr. 28, naar Heemstede. R. Mar tens, zonder, Noordstr. 28, naar Stoppel dijk. M. van Grol, werkster, Baandijk 22, naar Vlissingen. P. N. Lauret, rij wielhersteller, Nieuwstr. 5, naar Sas van Gent. J. Kaijser, zonder, O 98, naar Niunegen. M. P. de Zeeuw, dienstbode Baandijk 33, naar Biervliet. A. L. J. van der Hooft, zonder, de Feijterstr. 48, naar Ransdorp. J. J. G. Clarijs, boek houder, Langekerkstr. 31, naar Hulst. E. Boone, verpleegster, 8 N, -naar St. Phiiipsland. D. Wattel, verpleegster, 8 N, naar Vlissingen. J. T. llooger- werf, dienstbode, Noordstr 69, naar Philippine. M. E. J. de Rijke, dienst bode, Javastr. 44, naar Middelburg, A. Ch. D'hert, machinist, Vlooswijkstr. 4, naar Brunsum. D. Bruggeman, timmer man, Baandijk 1, naar Schiedam. W. C. Kiel, dienstbode, Westkolkstr. 2. naar Nisse. C. A. de Groot, bouwkundig op- zichter-teekenaar, Schoollaan 2, naar Meppel. J. B. Dekker, opzichter, Noord str. 22, naar Breskens. CORRESPONDENTIE. De Redactie deelt den lezers van dit blad mede, dat in overleg met het bestuur van de Persvereeniging besloten is, dat geene ingezonden stukken zullen worden opgenomen, die niet met des inzenders naam zijn onderteekend, en ook dat. ongeteekende verkiezings-advertenties, voor zoover zij eventueel niet van eene organisatie uitgaan, niet zullen geplaatst worden. Bericht. Aan de besturen van kies-vereenigingen wordt medegedeeld, dat er gelegenheid bestaat oin van een of meer der in het De Burgemeester van TER NEL ZEN maakt bekend, ter voldoening aan circ. No. 31349 dato 18 Mei 1918: Het is met ingang van 4 Juni a. s. verboden, alle, zoowel plantaardige als dierlijke vetten en oliën alsmede samen stellingen daarvan, met inbegrip van natuurboter, te gebruiken in brood- en beschuitbakkerijen. Ontheffing van dit verbod ten aanzien van beschuitbakkerijen zal kunnen wor den verleend door de Directie van het Rijkskantoor voor Vleesch en Vetten, 's-Gravenhage. Het bakken van brooden in vormen is daardoor practisch niet meer mogelijk en zal dus moeten worden overgegaan tot het bakken op platen of van z. g. „vloerbrooden". In verband hiermede wordt er nadruk kelijk de aandacht op gevestigd, dat na 4 juni e. k. het bakken var. brood in vormen verboden is en stelt men bij overtreding hiervan zich bloot om tijde lijk of voor goed te worden uitgesloten van de distributie van meel en bloem en kolen. Ter Neuzen, 28 Mei 1918. De Burgemeester voornoemd, J. huizing; Burgemeester en Wethouders van lElu NEUZEN maken bekend, dat op vertoon der rantsoeneeriogskaart morgen Zater dag I Juni tusscheu 3 en 5 uur des na middags aan het pakhuis van den heer A. VERDICKT, Langekerkstraat 68, eieren te bekomen zijn tegen den prijs van 14 cent per stuk. Per gezin kunnen ten hoogste 10 eieren worden gegeven. Ter Neuzen, 31 Mei 1918. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. L. WABEKE, Secretaris. De Burgemeester van TER NEUZEN noodigt alle handelaren (winkeliers) in boter en margarine uit, hun normalen omzet per 4 weken voor boter en mar garine (ieder afzonderlijk) schriftelijk op te geven vóór of op 1 en 3 Juni a.s. Opgaven in te leveren op het Levens middelenbureau van 9—12 uur v.m. Ter Neuzen, 30 Mei 1918. I)o Burgemeester voornoemd, .1. HUIZINGA. Op vertoon der rantsoeneeringskaart zal op Maandag 3 Juni a.s. de uitreiking plaats hebben der Boter-en Vetkaarten, en wel voor de houders van Rantsoeneerings- kaarten No. 1—250 van 9—10 unr v.m. 251-500 10-11 501—750 11—12 751—1000 1—2 n.m. 1001—1250 2-3 1251—1500 3—4 1501 en hooger 45 De aangegeven verdeeling zal strikt in acht worden genomen. Voor de bewoners tan w'u'k O num mers 1—186 en 202— 224, zijn de kaarten verkrijgbaar bij den heer J.C.JANSEN, Hoofd' der school te Driewegen, en voor die van Sluiskil bij den heer C. MEUL- BROEK aldaar. Ter Neuzen, 31 Mei 1918. De Hoofdcontroleur-Boekhouder van het Levensmiddelenbureau, L. W. RIJNBERG. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN maken bekend, ter voldoening aan circ. No. 65017/36 dato 22 Mei 1918, dat voor personen, die geruimen tijd af wezig zijn uit de gemeente, zooals schip pers e. d. gelegenheid bestaat om hunne broodkaarten te bekomen door overleg ging van een z.g. broodkaartenbewijs. Aanvragen om een broodkaartenbewijs kunnen worden ingediend aan het Le- vensmiddelenbureau en moeten bevatten a. naam en voornamen van den aan vrager en eventueel vau de leden van het gezin b. leeftijd(en) c. beroep, ambt, enz. d. de reden, waarom het bewijs wordt aangevraagd. Deze aanvrage moet zoo spoedig mo gelijk worden ingediend, (zoo mogelijk op 30 dezer.) Ter Neuzen, 28 Mei 1918. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. L. WABEKE, Secretaris. Het is noodzakelijk voor een - goede voedselvoorziening dat iedereen, zonder onderscheid van stand of rang volgt Het succes is verrassendHonderden deelnemers 1 De kosten bedragen f I. per maand. bij den administrateur JAC. F. BEEN, BOVENKARSPEL (N. H.). Tei Neuzen 9'/i en 2'/i nar Ds. S. Groene- veld. Axel en 2 uur Ds. IJ. v. cl. Zee van Westergeest. Zaamslag 97s en 27a unr Ds. H. P. M. G. de Walle. Hoek 10 en 3 uur Ds. H. v. d Wal Hervormde Kerk. Ter Neuzen 9'/i en 2 uur Ds. A-Timmerman. Doopsbediening. Sluiskil 9'/-> en 2 uur Dhr, L. Dek. Axel 97a en 2 uur, Ds. Hugenholtz. Zaamslag 97a en 2Vt uur, Ds. G. van Dis. Hoek 10 en 3 uur, Ds. E. Raams. Chr. Geref. Kerk. Zaamslag 97a en 27a uur, Ds. L. de Bruijne. Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstr.) Ter Neuzen 10, 3 en 67a uur, Ds. D. G. O verduin. Lokaal Eben-Haëzer", (Kerkhoflaan). Ter Neuzen 57a uur, Evangelisatie. ZAAMSLAG. Huwelijks-voltrekkingen. 2 Mei. Antonie Marinus Kostense, (van Krui- ningen), oud 22 j., jm. en Jacomina Pieter- nella Dees, 2öj.,jd. Jacob Buijze, (van Hoek), oud 19 j., jm. en Cornelia Geense, oud 20 j., jd- 8 Mei. Fran<?ois Haak, (van Hoek), oud 24 j., jm. en Suzanna Dieleman, oud 21 j., jd. Levinus Adriaan Verberkmoes, (van Axel), oud 24 jjm. en Maria Janneke Floris, oud 22 j j d ^Geboorten. 3 Mei. Jan, z. van Willem A. Scheele en van Sara Willemsen. 10 Mei. Anthonina Wilhelmina, d. van Aarnout Ha- melink en Adriana Pieternella Goosen. 17 Mei. Gilles, z. van Simon den Deurwaarder en Magdalena Hamelink. 18 Mei. Cornelia, d. van Willem Dees en Sara Magdalena van Dixhoorn. 25 Mei. Jan, z van Frederik Bak ker en Janneke Hamelink. 30 Mei. Helena, d. van Pieter Witte en Framjoise deFeijter. Overlijden. 1 Mei. Cornelis Bareman, oud 6 weken, z. van Adriaan en Cornelia van der Hooft. Anna Francisca de Danschutter, oud 8 mnd., d. van Florentines en Adriana Leun- tje Kolijn. 13 Mei. Hendrik de Bruijne, oud 10 mnd., z. van Jacob en Janna Kempe. 16 Mei. Adriaan de Visser, oud 32 j„ echtg. van Cornelia van den Ende. Axel, 30 Mei 1918. Ter vlas- en lijnzaadbeurs was aangevoerd Schoon 5100 K.G. prijzen f 2.30 tot f 2.60 3/4 vlas K.G. prijzen f f Half geschoond K.G. prijzen f-- t Gebraakt K.G. prijzen f f Middelburg, 30 Mei 1918. Boter f 1,45 a f f 0,00, voor particulieren f 1,60 per Vi kilo. Eieren f 12.— a, f 12,75, voor particulieren f 14X per 100 stuks. Kaas 20 plus 16 W w w n n

Luctor et Emergo | 1918 | | pagina 3