Ter Neuzensche Biljartclub. Van Heinde en V erre. Wetenswaardigheden. Uit de Kantor. Kerk, School en Zending. Burgerlijke Stand. ïloogwatergetij te Ter Neuzen. A (i v e r t e n t i 11. Aanwijzing verkrijgbaar- stelling Levensmiddelen. Gemeenteraad van Ter Neuzen. den. Er wordt heelwat vermist, o. a. 6 wollen dekens, 14 hemden, 6 paal schoenen en 36 paar schoenzolen. Gee'n der drie schildwachten, die daar op post gestaan hebben, heeft iets bemerkt. Het ingestelde onderzoek heeft nog tot niets geleid. Middelburg. Voor het kantongerecht alhier is Zaterdag in 46 zaken deselfde persoon als getuige gehoord en moest hij 46 maal den eed afleggen „De waarheid en niets dan de waarheid te zullen zeggen". Uit huis gezet. Te Middelburg heeft een zeer bijzondere uitzetting uit een woning plaats gehad. Een groot huis was door den eigenaar verhuurd aan iemand, die pas te Mid delburg kwam wonen. Nu was het oog van de militaire overheid op het huis gevallen en was aangezegd, dat het huis voor een militair doeleinde zou worden in gebruik genomen. Naar verluidt, was dit bekend voor de huur gesloten weid. Aan den huurder werd bij deurwaarders- exploit gelast het huis voor Zaterdag te verlaten, maar hij weigerde, met ge volg, dat Zaterdagmorgens een kapitein en een inspecteur van politie verschenen en door enkele militairen werd aange vangen met het op straat zetten van de meubelen. De huurder heeft zich toen in het onvermijdelijke geschikt en zijne eigendommen laten wegbrengen. (N. v. d. D.) Spionnage. Aan de Ilaagsche Post wordt van be trouwbare zijde mededeeling gedaan van een hoogst ernstig en helaas gelukt spionnage-geval. De mededeeling luidt als volgt„Een soldaat van een dei- in Zeeiand liggende regimenten infante rie heeft in de dagen van spanning met Duitschland de geheele verdediging van en de opstelling der troepen op Walche ren bij volledige mobilisatie (ook het aantal stukken en het kaliber daarvan) aan Duitschland verraden. De daarop betrekking hebbende gegevens heeft de verrader ontvangen van een paar on derofficieren, werkzaam op het bureau van den staf in Zeeland. Hij heeft die gegevens gebracht of laten brengen aan een Duitsch officier aan de Ilollandsch- Belgische grens in de buurt van Rozen- daal. Omstreeks half Mei, dus geruimen ti]d na het plegen van de misdaad, werd de verrader gevangengenomen. Een niet ingevulde vragenlijst op onze ver dediging betrekking hebbende, werd op hem gevonden. Hij verklaarde dat de vragen „gelukkig" reeds beantwoord waren. De H. P. vreest, „dat het hoofdkwar tier in deze gelegenheid niet veel zal hebben tegen te spreken. Het hoofd kwartier weet evengoed als, waarschijn lijk nog wel een beetje beter dan wij, dat en hoe er van velerlei zijden, door heeren en dames, bij voortduring pogin gen worden gedaan, om menschen, die iets van onze verdediging afweten, voor grof geld of voor gunsten te verleiden hun vaderland te verkoopen en te ver raden." Men meldt uit Nijverdal De arbeider Lwerkzaam aan de Ned. Stoombleekerij, had een bloedende wond bekomen aan zijn hand. Hijging naar de pomp om die af te wasschen, waar hij achterover viel en men hem bewusteloos vond. Een geneesheer con stateerde hersenschudding. Op het üistributiebureau teSommels- dijk zijn verkrijgbarr gesteld zuigspenen tegen een prijs van f 0.45 per stuk. Deze worden uitsluitend verstrekt aan on- en minvermogenden, voor wie het een buitenkansje is daar de spenen in den winkel f 1.25 kosten! Een belangrijke diefstal van genees middelen uit het Rijks-Magazijn vr.n Geneesmiddelen te Amsterdam is aan het licht gekomen. Voor een groot bedrag naar men verneemt voor 9000 a 10.000 gulden aan geneesmiddelen is ontvreemd. De gemeenteraad van Opsterland be sloot met op 3 na algemeene stemmen, dit jaar de najaarskermissen niet te laten doorgaan wegens de tijdsomstandig heden. De kleermaker en Winkelier L. S. te Tiel kwam tot de ontdekking, dat uit de winkellade een belangrijk bedrag (naar wij vernamen tusschen de f 600. en f700.—) was gestolen. Van dezen brutalen diefstal worden verdacht twee ongeveer 12-jarige knapen, die daar om streeks één uur voor het huis hebben geloopen. De commissaris van politie, die ze liet opsporen, onderwierp de jongens aan een scherp verhoor, doch aanvankelijk ontkenden ze iets met den diefstal hebben te maken. Een van de knapen moet, naar verluidt, op pust heb ben gestaan. Hot onderzoek duurt voort. De milicien N. uit Winterswijk, die bij den motordieust was ingedeeld, is in de nabijheid van Delft op een autotocht achterovergeslagen, met het gevolg, dat hij zijn ruggegraat brak en eenige uren later overleed. Men meldt uit Rozenburg De ouders van den milicien J. P. alhier werden telegrafisch verzocht hun zoon naar zijn garnizoen in Zeeland terug te zenden. De zoon was echter niet met verlof geweest, wat teruggeseind werd. Nogmaals kwam berichtHun zoon was 16 dezer met verlof gegaan. De ouders, vreeselijk ontsteld, zonden twee zoons direct naar Zeeland, waar ze hun broe der in den besten welstand aantroffen. Een fout in de verloflijst was oorzaak van deze opschudding. Wij vragen ons af, hoe zoo iets mogelijk is En wie vergoedt hier alle gemaakte onkosten Men meldt uit Amsterdam. Vrijdag avond werd op de Lindengracht naar de chargeerende politieruiters en marechaus see's steenen gegooid. Een hiervan trof het paard van een marechaussée, waar door het dier kwam te vallen, met het gevolg, dat zijn berijder er onder ge raakte en een been brak. Hij werd in het Wiihelminagasthuis opgenomen. Te Terapol (Gron.) moest een koe van den landbouwer 14. de Boer wegens ziekte worden geslacht. Het dier had dertig spijkers naar binnen gewerkt. Men meldt uit Waardhuizen (N. Br.) Vrijdagavond jl. zouden de Gebr. Van der Plas en Van Oudheusden gaan zwem men. Met een oude roeiboot zouden ze naar de plaats van bestemming gaan. Midden in den Alm begon de boot te zinken; de twee oudste der knapen kon den zwemmende den oever bereiken. De twee jongsten echter hielden zich vast aan de zinkende roeiboot. Op hun hulpgeroep kwam hen een zekere vis- scher Duister te hulp, die er in slaagde na veel moeite hou op den oever te krijgen. Ontsnapte gevangene. Uit Arnhem wordt gemeld. Er werd gisteren heel wat consternatie veroorzaakt in de Walstraat en de Spin- schoolstraat door het vallen van eenige schoten. Het bleek dat een militair, die onder geleide van een sergeant en een gewoon soldaat naar het huis van bewaring moest worden overgebracht, aan zijn geleiders had weten te ontsnappen. Bij de achtervolging werden door de sergeant eenige revolverschoten gelost, gelukkig zonder verder onheil aan te richten dan het wegschieten van eenige stukken steen uit Insula Dei en een warenhuis. De deserteur werd ten slotte gvonden in een kolenbergplaats van een parti culiere woning aan de Beekstraat. Men meldt uit Apeldoorn Zondagmorgen half acht vond het veertienjarig knechtje van den alleen- wonenden zevenen-veertig-jarigen land bouwer J. H. aan den Arnhemschenweg toen hij op het erf kwam, in strijd met de gewoonte, alles gesloten en ontdekte aan den voorkant een verbrijzelde ruit. Mevr. Van D., als naastbijwonende buur werd erbij gehaald, die den vorigen avond kwart over tien ongeveer een zwaar schot had vernomen. De politie werd gewaarschuwd, die door het gebroken ruitMiet bloeden de lijk van H. zag liggen tusschen een paar stoelen. Hedenmorgen arriveerde het Parket uit Zutfen, dat een onderzoek instelde en foto's nam. Het lijk werd naar het politiebureau vervoerd, waar bleek, dat de man met haeel werd gedood, welke hart en longen had door boord. De verslagene was welgesteld, doch zijn rijkdom bestond voornamelijk uit grondbezit. De drijfveer tot de mis daad, wraak of diefstal licht nog in het duister. De recherche vond in het boscli achter de woning een doos met koopacten en andere papieren van den vermoorde. Een kantoorbediende van de Haar- lemsche Scheepvaart-Mij. wachtte bij de fabriek aan het Noorder Spaarne een man, die op de fiets reed op en gaf hem een slag, waardoor de wielrijder bewusteloos neerviel. De bediende maak te zich nu meester van een zak met f 6000 die de aangevallene bij zich had. De Amsterdamsche politie slaagde er in het jonge mensch te arresteeren. Hij had het grootste deel van 't gestole- ne nog in zijn bezit. Zaterdagmorgen viel een persoon, die met de staking aan de Hembrug niets had uit te staan, uit louter politieken haat, een werkwillige op den Dam te Zaandam aan. De werkwillige vatte echter zijn aanrander aan, droogde hem flink af, en leverde hem toen aan de politie over, welke hem terstond naar Haarlem vervoerde, waar. hij de Pink sterdagen zeker genoeglijk zal hebben doorgebracht. Te Hengelo is, naar het Volk meldt, het hoofd van het distributiebureau de vorige week gesnapt, juist toen hem door een slagersknecht een emmer met rundvet en een partijtje vleesch aan huis werd bezorgd. Er is aangifte gedaan bij de burge meester. Volgens mededeeling van Van der Graaf Co.'s Bureaux voor den Handel zijn over de afgeloopen week in Neder land uitgesproken 19 faillissementen tegen 12 faillissementen in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met, 11 Mei '18 333 faillissementen tegenover 315 over hetzelfde tijdperk van het vorige jaar. Wat had links kunnen doen in de verloopen 5 jaren Het „smakelooze kunstje" van de vrij zinnige en sociaal-democratische heeren die de verknoeide staatsbedeeling weer aan de orde stelden, leverde althans dit voordeel, dat alzoo eene dankbare ge legenheid werd geboden om nog eens de historie van dit drama in te leven. Mr. Rutgers maakte van die gelegen heid een passend gebruik en stelde de vraag: Wat had in die 5 jaren kunnen geschieden en kwam toen tot dit som ber resultaat Wat had in die 5 jaren kunnen ge schieden In die periode had, wanneer de politieke ontwikkeling haar normaal verloop had genomen en wanneer de in 1913 tot stand gekomen wetten waren uitgevoerd, de ouderdoms- en invaliditeits- vei ekering ingevoerd kunnen zijn. Het had nu zoover kunnen zijn, en reeds sedert eenige jaren, dat, wanneer een arbeider stierf, zijn weezen een rente zouden krijgen, dat de iovaliditeitsrent.e aan invaliode arbeiders zou worden uit gekeerd, en dat voor de geneeskundige verzorging al datgene gedaan werd, wat krachtens de Invaliditeitswet had be lmoren te geschieden. Men moet daarvan niet gering denken. Waar nu nog altijd ten aanzien van de bepalingen der Invaliditeitswet een zoo groot gebrek aan kennis heerscht, waar nog altijd zulke flagrant onjuiste mede- deelingen over den inhoud dier wet worden gedaan kon men niet nog enkele maanden in Het Volk lezen, dat gedurende 20 jaren krachtens' de Invaliditeitswet geen hoogere rente dan f 2.50 zou worden uitgekeerd, een mede deeling die voor iemand die van de zaak eenige studie maakt, onmiddellijk geheel onjuist blijkt te zijn en een mededeeling, die door iemand die geen studie van de zaak heeft gemaakt, ook niet behoorde gedaan te worden daar wil ik enkele cijfers noemen. Ik wil er op wijzen, dat op dit oogen- blik, wanneer de Invaliditeitswet ware ingevoerd wat reeds jaren geleden had kunnen geschieden de weezen van vaste arbeiders, die geregeld werken en geregeld premie betalen, een rente zouden ontvangen, welke, als de vader een loon had van meer dan f 12, zou bedragen f3 per week, en wanneer het loon was meer dau f 18, f 3.60 per week. Evenveel zou de invaliditeitsrente van vaste arbeiders bedragen. Wat betreft de geneeskundige verzor ging, de maatregelen in het belang van de volksgezondheid, daaromtrent kunnen zoodanige vaste, op de wet steunende gegevens niet worden medegedeeld, maar wel mag ik cr op wijzen, dat reeds vóór den oorlog onder de werking der invali diteitsverzekering in Duitschland jaarlijks 15 mdiioen Mark worden uitgegeven uit de kas van de invaliditeitsverzekering voor geneeskundige verzorging, en voor maatregelen in het belang der volks gezondheid dat 900 verschillende in richtingen. als ziekenhuizen, sanatoria voor de behandeling van tuberculose lijders, lupuslijders en drankzuchtigen en zooveel meer, uit de middelen van invaliditeitsverzekering werden onder houden. Ik wil er aan toevoegenook in ons land moet krachtens de Invalidi teitswet hetzelfde geschieden. En nu wordt door hen wel beweerd, dat de uitvoering daarvan in ons land zeer onzeker is, omdat de medewerking van de arbeiders bij de uitvoering van de Invaliditeitswet niet in voldoende mate is te hulp geroepen, maar daartegenover wil ik stellen, dat die medewerking bij de uitvoering van de invaliditeitsverze kering in zeer ruime mate te hulp ge roepen is, waar zij immers, buiten den voorzitter, de helft van de leden in den raad van arbeiders kiezen, terwijl in Duitschland, waar de invaliditeitsverze kering op zoo grootsche resultaten kan bogen, door de vertegenwoordigers van do arbeiders daar in het geheel niet wordt medegewerkt, aangezien dezen in de uitvoering van de invaliditeitsverze kering geen aandeel hebben. Dit alles had kunnen werken op dit oogenblik, had kunnen werken reeds sedert geruimen tijd, ook zonder dat op den tijd van de Kamer beslag gelegd wa;e, en daarnaast had, wanneer niet op grond van de verkiezingen van 1913 de ouderdomsvraag voortdurend op den tijd van de Kamer beslag gelegd had, heel wat meer tot stand kunnen komen wat nu is blijven liggen, wat nu achter wege is gebleven. („Rott.") Ned. Ilerv. Kerk. Beroepen te Wirdum, J. H. G. Kater, te Sliedrechtte Echten, A. Bazuin, te Ezinge te Groot-Ammers, II. J. v. Schup- pen, te Veenendaalte Renkum, B. Ba telaan, te De Bildtte Raamsdonk, J. de Bruin, te Zeistte Ameide, A. F. P.. Pop, te Middelharniste Maassluis, H. P. Fortgens, te Lage-Zwaluwete Pe- perga, II. T. A. J. Westrik, te Surhuis- jierveen te Schoonhoven, H. J. v. Scliup- Ï>en, te Veenendaalte Rottevalle, Dr. j. Th. Wieten, te Zwaagwesteinde. Aangenomen: naar Wijchel, P. W. P„ Ooms, te Zijderveld naar Ter Aar, Anth. C. Enkelaar, te Jaarsveld. Bedanktvoor Den Ham en St. Maar tensdijk, Anth. C. Enkelaar, te Jaarsveld voor Giessen-Oudekerk, P. W. P. Ooms, te Zijderveldvoor Wouterswoude. P. J. Steenbeek, te Ooster-Nijkerk. Geref. Kerken. Beroepen: te Enschede, G. v. d. Zan den, te Renkum te Naarden, J. R. Goris, cand. te Zevenbergen. Bedanktvoor Veere, J. H. A. Bosch, te Andel. Tweetallente Koudekerke (Z.), J. Oosterveen, te Geesteren-Gelselaar en J. R. Goris, cand. te Zevenbergen. Benoemd tot onderwijzer(es) te Waddingsveen, mej. J. Boot, te Zwam- merdamte Pleeg, mej. K. B. Kramer, te Enumatilte 's Gravenhage (hoofd), C. Berkouwer Jr., te Zaandam te Mid- wolda, mej. J. Ufkes, te Heiligerlee te Lopik-Jaarsveld, mej. E. C. Verdouw, te Benschopte Hoek v. Holland, H. v. d. Burg, thans in militairen dienst. Een curiosum. Ds. Krop deelt in de „Rott. Ker' bode" mede Dezer dagen ontving ik een brief uit Frankrijk, waarvan het adres m:j een onbedaarlijke lachbui bezorgde. En aan gezien men in deze droeve tijden toch ook waarlijk wel eens gezond mag lachen, deel ik dat zonderlinge adres hier mede. De schrijver had juist bijzonder nauw keurig willen zijn, had een mijner bro chures genomen en daarvan afgeschreven wat hij zeker een aanwijzing van straat en stadskwartier waande, zoodat het adres er als volgt uitzag Monsieur le pasteur Krop, 4e6e Duizendtal, 2e vermeerderde druk, Rotterdam (Hollande). Dat ik aan mijn 4e duizendtal ben, laat zich nog verstaan, als men aanneemt, dat elke jongen, volgens het spreekwoord, duizend gulden meebrengt Maar dat ik een 2e, vermeerderde druk van mijzelf zou zijn, dat lijkt mij wel wat heel kras Wel een bewijs hoe voorzichtig men moet zijn met het gebruik van vreemde woorden. Zitting van Maandag 27 Mei, des nam. fen 4 ure. Voorzitter de heer J. Huizinga, bur gemeester. Tegenwoordig de heeren A. Visser, Waalkes, De Jager, R. Scheele, De Bruijne, Eijke, D. Scheele, Van Hasselt, Geelhoedt, De Ridder en J. de Feijter. De heer R. Scheele heeft de eerste stem. Ingekomen schrijven van den heer Van den Ouden, dat hij wegens werkzaam heden, en van den heer Nolson, dat hij wegens uitstedigheid de vergadering niet kan bijwonen. De Voorzitter deelt mede, dat B. en W. de stem van den Raad willen weten omtrent het verzoek van de woningbouw- vereeniging voor het bouwen van een 14-tal woningen, doch gaarne zouden vernemen, of de gemeenteraad de wen- schelijkheid kon uitspreken voor een 24-tal. Na breede bespreking, waaraan door bijna alle leden wordt deelgenomen, wordt deze zeer belangrijke kwestie onderzocht. De bouwkosten voor een 14-tal zouden bedragen f57000 en voor een 24 tal f96.000. De huur moet f5.be dragen, doch rijk en gemeente suppleeren daarvan 50%, 11. 1. 25% door het rijk en 25% door gemeente, zoodat de huur prijs kan bepaald worden op f3.— voor de eerste type en f2.80 voor de tweede type, wat later kan teruggebracht worden op f 2.70 en f 2.75. Algemeen is men van gevoelen, dat in de bestaande uoodstand moet voorzien worden, toch is men huiverig om reeds verder te gaan, dan 24. De heer Waalkes stelt evenwel voor aan de vereeniging te berichten, dat de Raad de wenschelijkheid uitspreekt een verzoek te doen voor het bouwen van een 42-tal woningen. Dit voorstel wordt aangenomen met 6 tegen 5 stemmen. Vervolgens brengt de Voorzitter in bespreking de uren waarop de secretarie zal geopend zijn, zoo mogelijk weer open te stellen tot 4 uur en daar in cene volgende vergadering eene beslissing op te geven. De heer De Jager vraagt voor een volgende vergadering opgave v ,n prijs voor een tweetal perceelen grond aan de Axelsche straat en achter het diaconie huis, zulks voor eene corpotatie. Verder vraagt hij zoo mogelijk bij voortdureude droogte, voorziening in de behoefte aan drinkwater. Hij verzoekt ook, dat de Voorzitter zich in verbinding stelle met de directie van de Z. V. T., om zoo mogelijk een morgen- en een avondtrein in te leggen voor de werk- menschen, die arbeiden aan de polder bedijking. Beide vragen zullen overwogen worden. Hierna is de vergadering gesloten. TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 17 Mei. Petrus Dieleman, 27 j., jm. en Adriana Scheele, 24 j., jd. Adriaan Ba- reman, 33 j., jm. en Tanneke de Kraker, 32 j., jd. 22 Mei. Johannes van de Wege, 24 j., jm. en Berbera de Blaaij 23 j., jd. 24 Mei. Marinus de Bruijne, ?9 j., jm. en Cornelia Dieleman, 20 j., jd. Jacobus de Pooter, 26 j., jm. en Cornelia Frede- riksen, 23 j.Jjd. Jacobus Pieter Bareman, 23 j., jm. en Maria Keukelaar 24 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 16^Mei. Ja cobus Bernardus van Waes, 36 jjm. en Auguste Prudentia de Waele, 29 j., jd. Ludovicus Antonius Cortvriendt, 38 j., gesch. van echt en Sidonie Leontine Emma Gijsel, 25 j., jd. 22 Mei. Pieter de Snco, 33 j., weduwn. en Johanna Maria Scheele, 35 jjd. Gustaaf Aiine Mattheeuws, 21 j., jm. en Maria Sophia Groothart 21 j. jd., Geboorten. 12 Mei. Johanna, d. van Jacobus Willem van Es en van Cornelia van der Hooft. 14 Mei. Maria, d. van Frederik Johannes Francisca de Witte en van Christina de Kraker. 16 Mei. Pieter Dirk, z. van Adriaan de Zeeuw en van Bastiana Cornelia van Wijck. Jozias Cornelis en Cornelis Jozias, zonen van Karei Lodewijk Beeldens en van Johanna Elena Huijssen. Johan Chris- toffel, z. van Egbert Schaap en van Lidia Goedhart. Tanneke Ester, d. van Willem Koster en van Janna Oppeueer. Suzanna Neeltje, d. van Benjamin de Quelerij en van Suzanna Pieteri.ella den Outer. 18 Mei. Armaud Aioijs, z. van Emile Ludovicus van Puijvelde en van Alice Coralie Clemence Hileijn. Henri Augustinus Maria, d. van Henri Rudolph August de Meijer en van Irma Pruden tia Maria Thielman. 20 Mei. Ebrina Cor nelia, d. van Jau Schieman en van Wil- helmina Adriana van der Hooft. Pieter Johannes, z. van Pieter Keukelaar en van Cornelia Krina Eekman. 22 Mei. Anna Catliarina, d. van Maria Francisca Vantricht. Overlijden. 12 Mei. Abraham Lam mert Leunis, oud 2 m., z. van Renier en van Bertha Wilhelmina van der Kolk 15 Mei. Johannes Charles de Pauw, oud 82 j., echtg. van Sophia Amelia de Meijer. 21 Mei. Gerard Willem Hot- tinga, oud 59 j., echtgenoote van Johan na Maria van den Broeke. 24 Mei. Jan de Blaeij, oud 32 j., echtg. van Leentje Vogel. Verkoo pingen. 29 Mei, Een Hofstede te Serooskerke, not. Blaupot ten Cate. 30 Mei, 20 H.A. best gras-en hooiland te Berkum bij Zwolle. Acht dagen latei- toewijzing. Inlichtingen not. Visscher t.e Nieuw-Leuzen. 31 Mei, Een Huis met Schuur, te Nieuwdorp, not. van Dissel. 4 Juni, Een Huis met Land te Bigge- kerke, not. Struve. 5 Juni, Een Landbouwinspan te Graauw not. Dumoleijn. 5 Juni, Bouwland te Kamperland, not. Pilaar. 26 Juni,. Een Hofstede te Oost- en West- Souburg, not. Loeff. Aanbestedingen 1 en 4 Juni, Polderwerken aanwijzing te Walsoorden. DAGEN. Voorm. Nam. Woensdag 29 Mei 4.35 4.55 Donderdag 30 5.15 5.37 Vrijdag 31 6.2 6.26 Zaterdag 1 Juni 6.55 7.23 Zondag 2 7.53 8.27 Maandag 3 9.2 9.38 Dinsdag 4 10.14 10.48 Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN maken bekend, datjn de week van 27 Mei—2 Juni geldig zal zijn voor Aardappelen bon No. 14 der 6e serie. Ter Neuzen, 27 Mei 1918. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. L. WABEKE, Secretaris. Secretariaat ZANDSTRAAT 10. Op Donderdag 30 Mei a. s., des avonds ten 8V3 uur, zal in de benedenzaal van het Hötel des Pays-Bas op het nieuwe biljart een SEANCE worden gegeven dooi den bekenden Professor ('t Is me Edso) de Hr. E. DE SCHEPPER uit Groningen, waarna een partij cadre zal worden gespeeld tusschen Mejuffr. SCHRIER uit Dom burg en den Hr. DE FOELJAEGER uit Nieuw-Namen. De biljartavond is voor ieder toegankelijk. Namens het Bestuur, A. RETÈL, Secretaris. Ernstig ongeval. Nieuw distributie artikel 1 Belangrijke diefstal. Geen kermis Jong op den verkeerden weg. Auto-ongeluk. Een militaire vergissing. Onder zijn paard. Geen wonder 1 Bijna omgekomen. Moord. Berooving. Verkeerd afgeloopen. Geen goed voorbeeld. Faillissementen in Nederland.

Luctor et Emergo | 1918 | | pagina 3