gesloten zijn. Mengelwerk. Kerk, School en Zending. Burgerlijk o Stand. Ingezonden Stukken. Laatste Berichten. Iloog water getij te Ter Neuzen. A d v e r t e ii t i liaiitsoen Kg Hip. De WËEGBRUG'zal DONDERDAG 2 MEI a.s. Het Bestuur zulk een wagon wordt verdiend. Elke wagon vertegenwoordigd in Duitschland oei" waarde van f 600.000 en levert een winst op van f 300,000.' Te Essen (Gr.) vervoegde zich een persoon bij verschillende landbouwers, voorgevende veecontroleur te zijn en in opdracht van den burgemeester van Arnhem slachtvee voor die plaats te moeten opeischen. Het doel was echter bij de boeren geld los te kloppen, waar vóór hij in ruil toezegde dat geen of zoo weinig mogelijk van het gekeurde vee in beslag zou worden genomen. De toeleg mocht echter niet gelukken. De politie mocht het niel gelukken dezen oplichter te pakken. Nu de kunstmest op den Frieschen zandgrond zeer schaarsch is en dienten gevolge de prijs van den stalmest enorm hoog, worden de waterplanten in de slooten opgevischt ^n als mest gebruikt. Vooral voor den verbouwTan aardappelen moet deze mest zeer goed zijn. Arbeiders verdienen met dit mcst-visschcn een ruim daggeld. Dat had succes Te Bovenpekela (Gron.) gingen de vrouwen in optocht naar de woningen der boeren, om be'tcre levensmiddelen voor hun mannen, die zwaar moeten werken. Met stukken spek en véle levens middelen togen ze welgemoed huiswaarts. Gasbedwelming. Wegens de voorgeschreven gasbezui- uiging wordi in de gemeente Velsen de toevoer des avonds 10 uur stopgezet om des morgens vroeg weer in werking te worden gesteld. In een huisgezin te IJmuiden was schijnbaar met dezen maatregel niet voldoende rekening ge houden, want des morgens geraakte het geheele gezin door het uitstroomend gas bedwelmd, doordat de kraan niet was dichtgedraaid. Met veel moeite konden vier personen dadelijk worden bijgebracht; een der kinderen bleef nog geruimen tijd in be- wusteloozen toestand. Hot raadslid P. Staal te Stratum heeft een aanklacht wegens belediging ingesteld tegen den burgemeester dier gemeente, die hem, op zijn vraag, hoo het met wethouder Versantvoort ging toevoegde Jullie zijn dé oorzaak van zijn dood. Eon varken verloot. Te Barneveld heeft de politie een reeds geslacht yarken in beslag genomen, wulk beest, op last van de burgemeester onder de ingezetenen is verloot. Om elk gezin een kansje op een pond te geven, werden er zooveel papiertjes gemaakt als er gezinnen zijn, terwijl op even zooveel briefjes het gemeentelijke stempel werd gedrukt, als het varken ponden woog. De gelukkige winners mochten nu Va kg. vleeschkoopen. Natuurlijk had deze ongewone loterij, waarbij de gemeentebode de hoofdrol vervulde, veel belangstelling getrokken. Volop geslacht, werd er do vorige week te llarmolen. Terwijl in de steden geen vleesch, niet ter groole van een pink, is te verkrijgen schenen daar do vleéSchpotten te zijn, waar zelfs de inwoners uit Utrecht op af kwamen en zo vleesch konden koopen zooveel zo begeerden, Zeer zeker een buitenkansje. Dat echter den triesten toestand typeert van onze huidige vleesch voorziening, of eigen lijk van de vlceschlooze dagen die wij tiians beleven. Rij den Burgemeester van Oud Karspel kwam een jongen een broodkaart vragen omdat zijn moeder hem geen boterham kon geven en zijn baas hem zou weg zenden als hij geen brood meenam naar het veld. De Burgemeester kon hem niet helpen en zeide, dat hij zijn baas om de boterham moest vragen, waarop de knaap ten anwoord gaf, dat deze „meel genoeg op zolder had". Het gevolg was dat de voorraad bij den baas in beslag genomen werd. Te Delft heeft de 17-jarige K. op den Vei'vorsJijk een moordaanslag gepleegd op het 20-jarig meisje van W.,'die de verkcering met hem had verbroken. De jongen gaf met een mes het meisje drie steken in den rug. Haar toestand is, hoewel ernstig, niet levensgevaarlijk. Do jongen isaande politie overgeleverd Men schrijft uit Berlicum aan de „Msb": Een deftig heertje nog wel uit den Hang komt dezer dagen bij een onzer boeren binnen en ziet daar' tot zijn ver hazing een versch geslacht kalf hangen „Zoo man je bent erbij, ik ben kommies en zal den veldwachter even halen om proces-verbaal op te maken". Boertje kijkt erg beteuterd. Een uurtje daarna is heertje tereug bewust van waardigheid, met den veld wachter. Dezo ook vol verwondering want hij ziet een geit inplaats van een kalf hangen. Verontwaardigd zegt hij tot het heertje„Maar wat doen zij in don Haag nu ook zulke lui testuren die geen geit uit een kalf kennen Heertje afDe slimme boer had gauw de geit geslacht en het kalf in den kei der opgeborgen Nog niet zoo onvoordeelig. Een van de jongste Kamerleden, die veel toelichtingen, brochures, uitgebreide verzoekschriften e.d. toegezonden krijgt, ruimde dezer dagen zijn vooi raad oud papier, Handelingen enz. op. Het papier doet op het oogenblik 10 ct. per Kilo en ons Kamerlid ontving in totaal een dikke f200.-. (Vad.) Aan de „N. R. Ct." wordt 't volgende geschreven Een sigarenfabrikant vertelde, dat hem een dag of wat geleden een tamelijk omvangrijke partij hop was aangeboden ter verwerking in sigaren. Gezeefd en geloogd kan het goedje zeer goed ge bruikt worden als binnenwerk in goed- koope sigaren. Hij had er voor bedankt, maar dorst er begrijpelijkerwijze niet voor instaan, dat zijn collegas hetzelfde zouden doen. Daar de tabaksvoorraden hier te lande beperkt zijn, staat de tijd wellicht voor de deur, dat wij nauwe- ijks meer van tabaksrook zullen kunnen spreken, gelijk thans in Duitschland het geval schijnt te wezen. Meü heeft ten minste reeds advertenties in Duitsche bladen kunnen lezen, in welke sigaretten werden aangeboden tegen „zeer matigen prijs" 5 pfennig en des ondanks met een hoog tabaksgehaltegegaran deerd 5 pet.! Mocht het zoover komen, dan zal dat voor onze nationale rookzucht een harde klap wezen; voorloopig is daarvoor ech ter nog geen nood. Wel worden de rwaliteiten minder en vooral duurder, maar wij hebben nog voorraad, en hoe wel er misschien hier eu daar reeds argeloos hop in de lucht geblazen wordt, over 't algemeen zijn onze sigaren en sigaretten voor 't oogenblik nog van tabak. De verhooging der 0. W.-Belasting. Het dezer dagen door de Minister van Financiën in de Tweede Kamer aange kondigde wetsontwerp ter verhooging van de Oorlogswinstbelasting van 3U op 50 pCt. is bij den Raad vau State inge komen. Het Vrede-Goud. Ik reisde mijn weg door de wereld. Ik zocht naar het goud dat zielevrede brengt. Ik zocht het aan 't strand dor deinen de zee. Daar vroeg ik aan de murme lende golven „O golven, zegt uiij waar is pjijn goud, dat vrede scheukt De golven echter murmelden voort met ge- druiscli en gebruis, dat ik niet verstond Wel zag ik in haar azuren wateren schitteren 'tgoud eu purper en smaragd der neigende zonue, doch het goud, dat zielevrede brengt, dat vond ik niet. Toen begaf ik mij naar de schemerende bosschen met hun liooge boomen, en dwaalde onder het breede looverdak. Ik vernam 't fluiten van den woudvogel. Ik luisterde naar het zwatelen der flui sterende bladeren. En over veel ge heimzinnigs en veel schoonheid werd mijn ziel verrukt. Doch het goud, dat vrede schenkt, dat vond ik niet- Daarop trok ik heen naar de ver-ge legen landen, waar uit diepe mijnen de edele metalen gedolven worden. En met kunstlicht in de hand daalde ik af iu donkere, duizelende schachten. En ik aanschouwde blinkend koper en glan zend zilver en geluwen goud. Maar 't begecrig goud, dat mijn ziele zocht, dat vrede schenkt, dat vond ik niet. Nu vervolgde ik mijn weg naar de bloemen omperkte, landhuizen en sierlijk gebouwde kasteden, en onderzocht bij lien, die schetsend en joelend aanzaten aan joelend aanzaten aan overvloedige maaltijden, of zij mogelijk mijn goud ontdekt hadden, wijl hun aangezichten dus vroolijk blonken. Zij evenwel bespot ten mij, en wezen iachend op hun geu rende spijzen en parelende wijnen. Ook klom ik op naar de hechte burch ten der machthebbers eu versterkte steden der heesters. Ik koek naar hun streng gelaat en vroeg nederig, of zij ook mij verbeidde goud op machtige vij anden kouden veroverd hebben, wijl hun houding zelfbewust en zeker scheen. Zij ook weren mij met ijskoude gebaren af, betoogend, dat zij al hun tijd noodig hadden, om hun trotsche tronen te ver sterken. Toen weende ik, wijl ik 't goud niet vond, dat zielevrede schenkten ik zet te mij neder aan een onbekenden weg. Moedeloosheid prangde mijn hart. Een dichte sluier van droefheid verduisterde mijn ooh. Waartoe zou ik verder reizen, naardien ik nergens vond mijn vrede- goud, en niemand zich bekommerde om mijn smart? Maar toen ook glinster de door de webbe mijner tranen heen lichtgloed met karmozijn van morgenrood. En in dien schoenen glans verscheen de Zoon van God. Hij riep mij toe „Volg Mij 1" Ik wischte mijn tranen weg, schudde de moedeloosheid uit. Ik volgde. Eu ik vond het vrede-goud. (Nederl. De bejegening van het Evangelie bij een verblinde wereld. Wanneer ik de droefheid en teleurstel ling van ons, leeraars, bij iets vergelijken wil, verboeld ik mij somtijds een gevaar lijk wator in den weg van zekere reizi gers waarover een brug ligt, over welke zij veilig kunnen gaan. Bij dezen brug zijn oppassers gesteld om de voorbijgan gers te waarschuwen tegen het water, hen te verzekeren, dat -allen, die liet watef willen doorwaden stellig zullen omkomen en hen te raden, te verzoeken, te bidden, over de brug te gaan, indien zij hun leven lief hebben. Mij dunkt, dit te doen, ware voor de reizigers zeer gemakkelijk. Nochtans, indien wij zagen, dat het grootste deel de opren stopte voor don vriendelijken raad, velen hunner zich er door beleedigd achtten, en de zorg der oppassers beschouwden als een onheuschheid, welke verdiende met smaadheid beantwoord te worden, terwijl nauwelijks een van de vijftig gebruik maakte van de geriefelijke brug en al de overigen driftig in liet water sprongen, Waaruit niet een terugkwam, als hadden zij besloten te wedijveren, wie hunner, het eerst verdrinken zou zou dit schouwspel een onjuist afbeeldsel zijn van de bejegening, welke het Evangelie bij een verblinde wereld ontmoet J. Newton. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Groot-Ammers, J. A. v. Boven, te Edete Stavoren, P. W. P. Ooms, te Zijder veld te Ter Aar, A. C. Enkelaar, te Jaarsveldte Den Ham, A. C. Enkelaar, te Jaarsveld. Aangenomen naar Nijkerkervecn, B. C. Koolhaas, te Zuidland. Bedanktvoor Briello, K. de Bel, te Heerjansdamvoor Blauwkapel, J. G. Langhout, te Den Bommelvoor Boven- smilde, J. J. Woldendorp, te Molkwerum. Gerei'. Kerken. Beroepen te Witmarsum en te Noord- Scharwoude, J. Ubels, cand. te Assen te Koudekerke, G. M. v. Reunes, te's Gra vendeelte Genderen, J. L. v. d. Wolf, cand. te Goudate Nieuwendam, J. L. v. d. Wolf, cand. te Goudate Spijke- nisse, II. Z. de Mildt, te Oost.burg. Christ. Geref. Kerk. Bedankt: voor Urk, J. A. Riekel, te Veenendaalvoor Vlaardingen, J. Jonge- leen, te Noordeloos. Geref. Gemeenten. Beroepente Rotterdam, D. C. Over- duin, te Ter Neuzen. Benoemd tot onderwijzer(os) te Schettens, O. Hoekstra (hoofd) te Oost- hem te Leerbroek, G. Jacobs, te Leer dam te Dirksland, P. C. de Graafl', te Dirksland te Bunschoten, J. Dop, aldaar te Nieuwe-Pekela, H. Venhuizen (hoofd), te Onstwedde. Schande! ij ke p r oss s i e. Een landbouwer in de gemeente Aalten had met 1 April 1.1. zijn ruina 5-jarig kind op een Christelijke school gedaan. Enkele dagen later ontving hij van zijn landheer een schrijven, waarin hem werd aangeraden, dit kind van de Chr. school af te nemen, en op de Openbare school te doen. Volgde hij dezen raad niet op, dan zou hij zeer onaangename dagen be leven. De vader in kwestie heeft liet hoofd der Chr. school dezen brief laten lezen on is na enkele dagen beraad voor de bedreiging gezwicht. Zondagnamiddag nam ds. N. W. Posthumus, predikant bij de Ned. Ilerv. gemeente te S c h o o n d ij k c, afscheid van zijn gemeente wegens verleend eme ritaat, met een preek naar aanleiding van Marcus 9 50b. Na afloop der preek werd de schei dende leeranr namens kerkeraad en ge meente met eenige hartelijke, van waar deering getuigende woorden toegesproken door ds. J. de Zwaan t.e Groedo. Ten slotte werd hem tóegezongen Gcz. 224 1 en 5. oud 23 j., jd. Arij Jannis Cappon, oud 25 j., en Tliona Christoffelina Vlaander, oud 23 j., jd. 11 April. Jozias Verpoorte, oud 25 j., jm. en Janna Lourens, oud 25 j., jd. Geboorten. 1 April. Maria Leonarda, d. van Joseph Maria Mattelé en van Eugenia Margaretha Rottier. Johanna Maria, d. van Antoniu.# Baptiste van Maale en van Maria Theresia de Marte- laere. 5 April. Catharina Santina, d. van Jacob Overdulve en van Neeltje Elisa beth Donze. 9 April. Joseph, z. van Cy- rillus Ilillaert en van Maria Schaut. Maurice Leon Marie, z. van Benignus Leonardus Ysebaert <m van Maria Lu- dovica de Smet. 14 April. Ebrina, d. van JaiT Dees en van Anthonia Maria Re- minsen. Overlijden. 4 April. Maria Leonarda Mattelé, oud 2 dagen, d. van Joseph Maria en van Eugenia Margaretha Rot tier. 9 April. Pieternella Janna Mieras, oud 4 m., d. van Martinus en van Pleun- tje van Cadsand. (Buiten verantwoordelijkheid, van de Redactie). TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 25 April. Johannes Izaak Oswald de Pree, oud 28 j., jm. en Margaretha de Putter, oud 21 j., jd. 26 April. Ludovieus Auto- nius Cortvriendt, oud 38 j., gescli. van echt. en Sidonia Leontine Emma Gijsel, oud 25 j., jd. Geboorten. 21 April. Frans, z. van Willem van den Berge en van Catharina Elisabeth Kolijn. 22 April. Cornelis, z. van Adriaan Antlionie van Wijeken van Marijtje Lok. Neeltje Esther, d. van Jan Theunis Gort en van Suzanna Elisabeth Stoffijn. 24 April. Dirk, z. van Jan' van Doezelaar en van Sara de Bree. Krijntje Anna, d. van Cornelis Abraham van Fraaijenhove en van Stijntje Smit. Lu- cienne Isabelle Christine, d. van Hubert Victor Jean van Cantfórt en van Chris tine Alexandria Adolphine van Aerde. 25 April. Cornelia Jacomina, d. van Leunis de Vos en van Johanna Paulina Helena Wielaud. Overlijden. 23 April. Petrus Theopliiel Bernard Heijens, oud 19 j., z. van Petrus en van Leouie Catharina van Mol. 26 April Cecilia Verdunnen, oud .81 j., wed. van Johannes Baptiste Bauwens. Jannigie van Aalst, oud 80 j., d. van Theunis en van Dina de Regt (beiden overl.) AXEL. Huwelijksaangiften. 3 April. Victor Brandt, oud 23 j., jm. en Stepha nie Maria Verstraeten, oud 24 j., jd. 5 April. Izaak Meesen, oud 24 j., jm. en Maria Bakker, oud 23 j., jd. Jacob Over dulve, oud 21 ,j-, jm. en Leuntje Boeije, oud 23 j., jd. Jan Riemens, oud 28 j., jm. en Autje Koster, oud 27 j., jd. 12 April. Daniël Dekker, oud 22 j., jm. en Anna de Visser, oud 23 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 4 April. Ca- milius Josephus de Backere, oud 28 j., jm. en Christina Maria de Dauwe, oud 21 j., id. Petrus Cornelis Tieleman, oud 24 j., jm. en Elisabeth van Britsom,.oud 18 "j., jd. Gerardus Jacobus Dhanis, oud 26 j., jm. en Anna Maria Groothaert, Hseren Chr. Land- en Tuinbouwers! Nu de zaaitijd met haar vele zorgen weer geschied is, hebben we weer den tijd ons met dingen bezig te houdeu aangaande onze Christelijke roeping. Het is toch ieder Christen opgelegd, om op elk terrein van het levên op te komen voor de eere van Gods Naam. Op aanstaanden Woensdag zullen we weder in de gelegenheid gesteld worden om in breede trekken uiteen te liooren zetten de noodzakelijkheid van liet op richten van een Chr. Boeren- en Tuinders- bond door den Hooggel. Heer Prol'. Mr. P. A. Diepenhorst. Wie dezen uitnemenden redenaar meer gehoord heeft, zal niet nalaten hem nogmaals te komen hooren, en wie hem nog niet gehoord heeft, verzuime niet te komen. Een zeer groote kracht kan van ons uitgaan, als wij in bond samen werken. Dan zal er met ons mOeten gerekend worden. Heeft niet voor enkele jaren de Frie- sche Mij. van Landbouw, die de tentoon stelling op Zondag wilde openen, daarvan moeten afzien, omdat alle Chr. Boeren- eu Tuinders als één man zich daartegen verzetten, en niet inzonden als ze daar mede doorgingen? Zien wij niet aankomen, dat lu.t Staats socialisme alles met zijn vangarmen binnenhalen zal? Blijkt het weer niet uit de pas aan hangige wet op do onteigening van grondbezit? Wie is er nog zeker van, dat na enkele jaren van eigendom kan gesproken worden Kunnen de Liberalen daar met kracht tegen opkomen, die, willen ze nog iets prestoeren, altijd de socialisten naar do oogen moeten zien Uit alleen kunnen wij, die staan op den bodem van Gods Woord en getuigenis. Is ook nu niet de tijd aangebroken, dat van onzen Bond een krachtig protest uitga jegens de houding van Zijn Excel lentie den Minister van Landbouw inzake den prijs van ons broodkoren Was de prijs vóór de zaaitijd van tarwe, gelijk nu geschied is voor de bruine boonen, met een derde verhoogd, dan was nog een aanzienlijke hoeveelheid tarwe uitgezaaid. Ook moet een adres gezonden worden vóór den aanstaanden oogst om voor bedrijfsleiders en landbouwknechtcn meer aaneengesloten verlof te krijgen, opdat, nu het met de stikstof zoo be droeft begint uit te zien, het land zoo goed mogelijk bewerkt wordt, om nog een voldoenden oogst te kunnen opdoen. Ook voor de strooaflevering kan nog een besluit genomen worden hoe te handelen dat dit niet voortdurend ten koste blijft van den landbouwer. Zooals u ziet, mede-landbouwers, er is genoeg te doen. Komt, ziet en hoort, en spreekt. Het is nu de tijd. F. Verkoopingen. 1 Mei, Zuidzande Inspan not. James. 2 Mei, Westdorpe Landbouwinspan not. Dumoleijn. 2 Mei, Cadzand Landbouwinspan not. James. 3 Mei, Bouwland te Kamperland, not. van Dissel. 3 Mei, Groedo Landbouwinspan not. Beuningh. 3 Mei, Sluis Inspan not. Lijdsman. 7 Mei, Bouwland te Hulst, not. Lijds man. 7 Mei, St Kruis Veeverkoop not. Mijs. 7 Mei, Ciinge Inspan not. Dumoleijn. 8 Mei, Inspan te St. Jansteen, not. Lijdsman. 8 Mei, Oostburg Inspan not. Beuningh. 15 Mei, Landbouwinspan te Terneuzen, bij M. de Regt, not. Dumoleijn. 15 Mei, Clinge Inspan not, Dumoleijn. 16 Mei, Landbouwinspan te Graauw, not. Dumoleijn. 16 Mei, Terneuzen Inspan not. üfimo- leijn. 21 Mei, Biervliet Inspan not. Lijdsman. 23 Mei, Inspan te St. Jaustecn, not. Lijdsman. Verhuringen. Een Hofstede groot 54 H A. te IJzen- dijke. Inschrijving vóór 30 April bij Hendrikse te IJzendijke. Aanbestedingen. 2 Mei, Middelburg onderhoudswerken iu de Polder Walcheren. In toonaangevende kringen aldus seint een Berlijnsche correspondent heerscht de rustige opvatting, dat de nog hangende, op zich zelf staande quaesties in bevredigenden zin opgelost zullen worden. Baron Gevers. Wolff seint uit Berlijn, dat de Nordd. Ailg. Zeitung de aankomst te Berlijn meldt van den Nederl. gezant baron Gevers, die gisterenochtend een bezoek aflegde aan het Departement van Bui- ténlandsche Zaken. De meaning van ds Köinische. Een Keulse,lie correspondent seint: Ten aanzien van de Duitsch Neder- landsche onderhandelingen deelt de Köi nische Zeitung mede, dat er tflaus meer uitzicht is, dat men over de bestaande moeilijkheden zal heenkomen, dan hot zich tot dusver liet aanzien. Er bestaat beslist uitzicht op een welwillende over eenstemming. Het is niet uitgesloten, dat reeds eerstdaags de onderhandelingen tot een gunstig einde leiden. Calais gebombardeerd. BERLIJN, 29 April. Volgens een pers bericht is Calais Zondagnacht opnieuw door een Duitsch eskader gebombardeerd. De stoffelijke schade is aanzienlijk. DAG E N. Voorin, j Nam. Woensdag 1 Mei 5.24 5.45 Donderdag 2 6.9 6.34 Vrijdag 3 7.2 7.33 Zaterdag 4 8.9 8.49 Zondag 5 9.30 10.11 Maandag 6 10.48 11.24 Dinsdag 7 i 11.55 12.23 Ieder jaar zoeken tal van ouders vaak te vergeefs een goed tehuis voor hun elders studeerende kinderen. Ouders, die speciale leiding wenschen bij de studie hunner kinderen en tevens prijs stellen op opvoeding en onderwijs in christelijken geest, worden opmerk zaam gemaakt op de propaganda-com- missie van het Christelijk Gymnasium te Arnhem, die zich in verbinding heeft gesteld met verschillende christelijke geziuneu te Arnhem eu te Velp, óók met zulke gezinnen, waarin de noodige leiding bij de studie kan worden gegeven. De Commissie stelt zich voor als tus- schenpersoou dienst te doen tusschen ouders en bedoelde gezinnen, wier con dities hoogstwaarschijnlijk variëeren tot een maximum van f4200 per cursus. De schoone en gezonde omgeving biedt eeue heerlijke gelegenheid voor gymna siasten tof verpöozing na studie of op vrije middagen. Velp Ds. P. II. Heijmens Visser, Ned. Herv. Pred., Voorzitter. Arnhem: Di'. D. J. A. Westerhuis, rector Gynui., Secretaris. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN maken bekend, dat go durende het tijdvak van I tot en mei 15 Mei 1918 door detaillisten aan verbruikers mag worden afgeleverd Op bon No. 21 eener koffie- en the.-kaart 0.05 K G. (Vj ons) Koffie. Ter Neuzen, 29 April 4918. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. L. WABEKE, Secretaris. Oplichter. Mestvisschen. De oorzaak. Een schadepost. Moordaanslag. Kalf en geit. Hop in de sigaren Nederland en Duitschland. Gymnasiale Opleiding.

Luctor et Emergo | 1918 | | pagina 3