Fotokaarten Vreest geeo examen, Vastzittend- Slijm Op vergaderingen, HOFSTEDE dek boüw- en BEESTIA AL A. N. BUT Az. hei Lakken en Vernikkelen ATTENTIE? Laatste Berichten. Handelsberichten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen, Zuiderzee-haring Adverteiitiën. Aan wij zing verkrij gbaar- stcllingJLevcnsmi d delen. Maximumprijzen Zuiderzee-bokking. Duitsche Vliegmachine J. HAAK-ten Kaate. H. H. Aannemers, en Metselaars. Brabantsche en Belgische Machinale metselsteen fl V. op de borst, 29 Wegens uitscheiding van bedrijf. Openbare Verknoping. Landbouwgereedschappen 28 van Rijwielen, Kachels en verder alle Huishoudelijke Artikelen. PREDIKBEURTEN. Verkoopingen. MAGDALENA SOPHIA 'M OE VELDE-Donze, Sanguinose, Tb Ter Neuzen bij Firma A. van Over- iseeke-Leunis, Westkolkstraat en Axslsche- straatte Axel bij Joz. de Feijter Pz. stri zeven jaren Rijwielhandel en Reparalieinrichling KOPtB KBfkStfSflt lllj llfi R."K. Kerk De voorz. zegt, dat B. en W. geen voorstel hebben. Wel hebben ze dezaak besproken. De heer Wisse gelooft, dat het wel wenschelijk is verschillende zaken meer publiek te maken. Hrj is er wel voor, om ook in Zeeuwsch-Ylaanderen" te adverteeren. Nn is er nog oen ander blad in Ter Neuzen„Het Zeeuwsch Nieuwsblad", en dienen we ook daarin uitbreiding te geven aan onze bekend makingen. De heer Faas vraagt, of de uitgever daarvan ook een verzoek tot den Raad gericht. De voorz. meent, dat we geen verschil moeten maken en acht het wenschelijk een abonnement bij beiden af te sluiten. De heer Faas zegt, dat ieder, ook in 't lezen van een krant, zijn eigen keuze doet-en 'waar de lezers van „Z.-Vl. zijn verstoken van verschillende noodzake lijke berichten, verdient het aanbeveling daarin te adverteeren. De heer Scheele zegt, dat er ïeeds publiciteit aan gegeven wordt, door t aanplakken van biljetten m verschillende wijken van de gemeente. De vorige maal is er toch ook afwijzend op beschikt 1 Do voorz. acht het goed bij verschillen de uitgevers een accoord te maken voor advertenties. Misschien zal dit weinig meer van de financiën vergen dan nu. De heer Van Hoeve zegt, dat aan plakken goed is, maar dan moet men kort bij een aanplakbord wonen, om alles te weten. Iedereen leest een krant en daarom acht hij het ook wenschelijk op het aanbod van die persvereen. in te gaan, wijl dit zeer voordeelig is, 2 d. per regel. De heer Wisse vraagt of 't niet moeilijk is zulk een abonnement te nemen, omdat we niet vooruit weten hoeveel wè zullen moeten adverteeren. De Voorz. is voor 't nemen van een advertentie-abonnement. De heer Van de Ree gelooft ook, dat het do voordeeligste manier is. De heer Scheele is tegen het nemen van een abonnement. De Voorz. zegt, dat we het toch zoo voordeelig mogelijk moeten doen. De heer Scheele zegt, dat do Voorz. dit de vorige maal tooi ook wel kon verdedigd hebben. De Voorz. is intusschen beter op de hoogte gekomen en zegt, dat zakonmen- sclien meest abonnementen afsluiten. De heer Scheele wil aanplakken en geen uitbreiding geven voor advertenties. De heer Van Hoeve beweert dat de krant het middel is voor publiciteit. De heer Wisse wil in verband met do hooge onkosten voor advertenties bij de verschillende uitgevers aankloppen voor een vasten prijs per regel. Do heer Faas acht het wel goed, dat er tenige concurrentie is, want het ver schil is toch enorm groot. Laat ons het beproeven. Velen hebben er belang bij. Voorz.Heeft iemand een voorstel De heer Van Hoeve stelt voor te adverteeren in „Zeeuwsch-Vlaanderen" en „Zeeuwsch Nieuwsblad", mits de prijs iu dit laatste blad ook niet hooger is dan 2 ct. per regel. De lieer Faas acht het verder wen schelijk met de Tem. Cour. te onder handelen om het in 't vervolg goedkooper te doen. De heer Scheele meent, dat B. en W gemachtigd zijn, om hierin naar hun goedvinden te handelen. De Voorz. wil in zulk een zaak niet eigenmachtig optreden. De heer Van Hoeve wil nogmaals tot het besluit komen voor 2 ct. per regel. De lieer De Feijtcr Nu loopt het over twee bladen, niet waar? Valt de Teru. Cour. er dan buiten? Voorz.Neen. De heer Wisse weet dat er in de Tem. Cour. veel wordt geadverteerd en is het misschien daarom zoo'n hoog bedrag. Bij informatie aan den hoer Harte, die als vertegenwoordiger van de Tem. Cour.» aanwezig is, blijkt, dat de ad ver tentiën kosten 10 ct. per regel en dat wel zakenmenschen abonnementen kun non afsluiten, maar geen officieele licha men. De Voorz. vraagt of Van Hoeve zijn voorstel nog wil handhaven met de voorwaarde van 2 ct. per regel voor „Zeeuwsch Nieuwsblad". De heer Van HoeveJawel, voorz Do Voorz.Indien ze 't nu niet kunnen doen voor dien prijs, dan zouden ze uitgesloten worden. De heer De Feijtor is 't hiermee vol komen eens. De heer Wisse wil daarom eerst confereeren. De heer Faas gelooft niet, dat het met liet „Z.-Nieuwsblad" zoo'n vaart neemt in de gemeente Zaamslag. De heer Scheele zegt, dat B. en W. dan maar moeten besluiten om in alle drie te adverteeren. De heer Van Hoeve Men wil dus eerst informeeren en dan zullen B. en W. op de volgende vergadering met een voorstel voor den dag komen. Gedep. Staten konden geen goedkeu- ring schenken voor 't verhuren der woning aan den heer Vermast, omdat de voorwaarden niet voldoende omschre ven waren. De heer Scheele vraagt om inlichtingen. I)e secretaris leest de juiste omschrij ving der voorwaarden. De heer Vermast zal f 100.betalen, terwijl 'tRijk de rest, in dit geval f50.betaalt. De heer Scheele meent, dat die huur nog al hoog is. De voorz. meent van niet. De man heeft zelf geen aanmerking gemaakt. Van 't Hoofdbestuur der Posterijen en Telegrafie was een schrijven ingekomen, dat f200.— yoldoende is voor den tele foonhouder. Verslag Gezondheidscommissie. Van Ged. Staten goedkeuring van suppletoir kohier hoofdei, omslag enz. enz. Bepaald wordt, dat 14 personen bij de brandweer zullen worden gevoegd, om een volledig getal te krijgen. Inkomst en uitgaaf op de begrooting 1918 worden verhoogd met f 3112.50 door huis-aankoop. B. en W. stellen voor het slacht- en vuilnisterrein weer in te huren. De familie De Moor wil het weer verhuren tot 31 Dcc. 1926 voor f90.— per jaar en is ook geneigd het terrein te verkoopen voor f 2000.—, zijnde f 40. por Gentsche roede. De huurprijs is f 15. hooger dan vorige jaren. De heer Scheele vraagt of er geen voordeeliger terrein is. De heer Faas Zou de vliet tegenover de molen van Goelhoedt niet kunnen dienen De heer Scheele wenscht dit punt aan te houden met het oog op billijkei condities. De voorz.Wanneer we een terrein nemen buiten de kom, zullen de vracht rijders ook weer meer vragen. De heer Scheele meent, dat het op den weg van B. en W. ligt om onderzoek te doen naar ander terrein. De heer Wisse zou het goed achten, om b.v. voor 3 jaar te huren, omdat het terrein door de Gezondheidscommissie zou kunnen worden afgekeurd, als lig gende te kort bij 't dorp. De heer van Hoeve. Kan het niet gehuurd worden met recht van opzeg ging wederzijds. De voorz, zegt deze zaak nog eens aan te houden, Het bouwen van een veldwachters woning zullen we voorloopig maar laten rusten. Voor 't stembureau moeten worden gekozen 4 leden en 4 plaatsvervangende leden, voor den tijd van 4 jaar. De burgemeester is ambtshalve lid. Gekozen werden nog [J. Stolk en S. van Hoeve. Bij herstemming tusschen C. Wisse en W. Scheele wordt W. Scheele als oudste in jaren gekozen. Voor plaatsvervangende leden A. de Feyter, J. van de Ree en J. P. Geel- hoedt. Na herstemming tusschen C. Wisse en P. Faas, wordt P. Faas als oudste in jaren gekozen. Vastelling kohier hondenbelasting. schoolgelden. Rondvraag. De heer Scheele vraagt, of reeds in connectie is getreden met het Polder bestuur. Voorz. De brief is verzonden. Hij vraagt verder nog of den volgen de Dinsdag 23 April kan vergaderd wor den voor de behandeling van den hoof- delijken omslag. Dat zal geschieden te beginnen om 9 uur. Wij hebben aan verschillende personen eenige procf-nummers van ons blad gezonden. Mogen wij thans hen, die zich niet wenschen te abonneeren, verzoeken ons dit te doen weten, b.v. door terugzending van dit nummer DE ADMINISTRATIE. ZONDAG 21 APRIL 1918. Gereformeerde Kerk. Tci Neuzen 9'/t en 2'/i uur Ds. S. Gioene- veld Openb. Belijdenis en s'midd. voorbr. H. Avondm. Axel 9'/j en 2 uur Ds. A. Thielen. Zaamslag 9'/i en 2Va unr Ds. H. P. M. G. do Walle. Hoek 10 en 3 uur Ds. H. v. d Wal. Hervormde Kerk. Ter Neuzen 9'/i en 2 uur Ds. A. Timmerman. Doopsbedieuing. Sluiskil 9'/- uur, Dhr. L. Dek. Axel 9'/ï en 2 uur, Ds. Hugenholtz Zaamslag 9'/-i en 2'/i uur, Ds. G. van Dis- Hoek 10 en 3 nnr, Ds. E. Raams. Chr. Oeref. Kerk. Zaamslag 9'/i en 2'/i uur, Ds. L. de Bruijue. Gereformeerde Qemeente (Vlooswijkstr.) Ter Neuzen 10, 3 en 6'/i uur, Ds D. C. O verduin. Lokaal Eben-Haëzer", (Kerklioilaan). Ter Neuzen 5'/i uur, Evangelisatie. 23 April, Een Hoerenhuis te Goes not. Dissel. 23 April, Inboedel te Clinge, notaris Drogmans. 23 April, Een Hofstede te Hulst, not. Lijdsman. 24 April. Een Hotel te~Axel, notaris Dregmans. 24 April, Boereninspan teWestdorpe, not. Lijdsman. 25 April, Landbouwinspan te St. Jan- steen, not. Dumolcyn. 26 April, Een inspan te Oostkapclle, not. Blaupot ten Cate. 26 April, Een Hofstede te Wissekerke dooi Markusse. 26 April, Hofstede te Wolfaartsdrjk, not. Pilaar Tweede Kamerverkiezing Amersfoort. Bij enkele candidaatstelling is gisteren tot lid van de Tweede Kamer gekozen mr. A. J. J. Ridder van Rappard (V.-L.), recliter in de rechtbank te Tiel. - Bij K. B. is met ingang van 1 Sept.. benoemd tot directeur van en leeraar aan de R. II. B. S. te Goes, dr. N. Bak ker, thans leeraar aan de gemeente H. B. S. met 5 j. c. te Haarlem. Beschieting van de Vlaamsche kust. BERLIJN, 18 April. (Wolff). Offi cieel. In den nacht van 17 op 18 April is Oostende van uit zee beschoten. Militaire schade is niet aangericht. Onze torpedobooten hebben in den morgen van 18 April de vijandelijke kam pen en opslagplaatsen tusschen Duin kerken en Niemvpoort met 600 schoten onder vuur genomen. Axel, 18 April 1918. Ter vlas- en lijnzaadbeurs was aangevoerd Schoon 123B0 K.G. prijzen f 22B tot f 265 3/4 vlas K.G. prijzen f— f Half geschoond K.G. prijzen f - - f - Gebraakt K.G. prijzen f f Handel kalm met weinig verkoop. Middelburg, 18 April 1918- Boter f 1,68 a f f 0,00 voor particulieren 1 1,75 per '/i kilo. Eieren 12.voor particulieren f 14.— per 100 stuks. Vergadering van Aandeelhouders der N V. ,,Luctor et Emerge" te Ter Neuzen, op Woensdag den 24 April 1918, des voorin, ten 10 ure, in de Chr. Bewaar school (Zandstr). De w/n Voorzitter, D. E. WOLFERT Hz. Elk aandeelhouder wordt verzocht tegenwoordig te zijn, teneinde de slot- rekening goed te keuren. De Burgemeester van TER NEUZEN maakt bekend, ingevolge circ. No. 26192 dato 15 April j.l. Het zouten van Zuiderzee-haring is vanaf heden verboden. Ter Neuzen, 18 April 1918. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZING A DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 20 April 10.35 11.15 Zondag- 21 11.48 12.17 Maandag 22 12.40 L— Dinsdag 23 1.2 1.21 Woensdag 24 1.38 1.55 Donderdag 25 2.12 2.26 Vrijdag 26 2.42 2.57 Vinu 50 acue fSflgggg®»* Voor de vele blijken van deel- "SP&ir neming, ondervonden gedurende de ziekte en bij het overlijden onzer geliefde Echtgenoote, Moeder- en Behuwd- moeder, Mevrouw betuigen wij onzen hartelijken dank Uit aller naam, P. A. VAN DE VELDE. Ter Neuzen, 19 April 1918. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN maken bekend, datinde week van 22—28 April 1918 geldig zullen zijn voor Aardappelen bon No. 17 en 18, 7e Serie' 13, 6e Eenheidsworst 9, 3e .(van varkensvleesch). Bah en braadvet 16, 3e Groene Erwten „7, 3c Capucijners 8, 3o (vun Groene Erw^Lm). Ter Neuzen, 19 April 1918. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HU1ZINGA, Burgemeester. L WABEKE, Secretaris. N B. Op bon no. 16'voor Bak- en Braad vet mag 0.100 K G. worden afgegeven. Op bon no. 9 voor Eenheidsworst mag slechts I ons worden afgegeven. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN maken bekend, ter vol doening aan circ. No. 25080 dato 6 April, de navolgende maximumklejnhandel- prijzen Zuiderzee-bokking (zachte zonder staart vin) 2Va cent per stuk. Zuiderzee-bokking (harde zonder staart vin) 3 cent per stuk. Ter Neuzen, 18 April 1918. Burgemeester en Wethouders voornoètnd, J. HUIZINGA, Burgemeester. L. WABEKE, Secretaris. vau de bij ZAAMSLAG gelande zijn verkrijgbaar bij Vinum Sanguinosum in vacuo Voor lijders aan bloedarmoede en zenuwzwakte; voor herstellen den en zwakken voor jonge moe ders of aanstaande moeders is de Sanguinose bet middel dat bei snelst van allen liet bloed verrijktde zenuwen versterkt, de eetlust be vordert. Ik heb de Sanguinose toe gepast in zeer verschillende gevalleu bij klierachtige kin deren, bij bloedarmen, bij neu- rasthenicibij ouderdomszwak te, bij jonge moeders en min nen, bij herstellenden uit ty- pheuze koortsen na de influ enza en bij verzwakte barts- werkingik kan niet anders dan de voortreffelijke werking roemen. Dr. POL DEMAÜE. Ilaeltert/Brussel. Gij behoeft van de Sahguinose geen Likeurglaasjes te gebruiken. Tweemaal per dag een eetlepel is genoeg. Daar is géén middel, versta het goed, geen enkel middel dat zoo snel helpt in alle gevallen van uitputting en algemeene ver slapping. Sanguinose wordt verkocht in alle apotheken en bij alle voorname drogisten. Wacht U voor namaak Prijs per ff. f 1.65 6 fl. f890; 12 fl. f 16.80. VAN DAM Co. De Riemerstraat 2c-4. Den Haag. 19 want er bestaat een middel, dat U geheel bevrijdt van zenuwachtigheid, een middel dat U kalm maaktenkalm houdt, terwijl Uw geest helder blijft. Mijnhardt's Zenuwtabletten, wetenschappelijk samengesteld en beslist onschadelijk, genezen U van zenuwachtigheid. Per koker 60 ct., 3 kokers f 1.70. Let bij koop op den naam van den fabrikant A. MIJNHARDT, Pharm. Fabriek Zeist. Veikrijgb bij Apoth. en Drogisten. Heden ontvangen een partij Aanbevelend, Bouwmaterialen handel „DE HOOP Directeur G. F. P. v. d. PEIJL. boost, bronchitis, lnchtpijpkatarrhen, astlimn, slaapstorende hoestprikkel. hoest bij ouden van dagen, kink en slijmhoest. Gebruik hiertegen ANGA=SIROOP. Deze siroop werkt genezend, slijm- oplossend, verzachtend, zuiverend, hoeststillend. Maakt de ademhaling ruimer. Prjjs per flacon f 1 40 3 flacons f4. bij samenkomsten, op reis of in den trein is het goed een Htreststillend middel bij de hand te hebben. Voor dit doel fabriceeren wij Angn» bonbons, verpakt in gemakkelijk in Uw zak mede te nemen doozen vaD 35 en 70 ct. Fabrikant A MIJNHARDT, Pharm. Fabriek Zeist. Verkrijgb bij A pothen Drogisten met 54.30.30 hectaren, in den Eilandpolder te IJZENQIJKE, thans nog in gebruik bij den Heer J. L. DE MEIJER, is voor den tijd van te pachten en te aanvaarden voor de gebouwen en weiden in den loop der maand MEI, en voor de Bouwlanden met liet rooven van den oogst of uiterlijk 1 October, alles van het jaar 1918. Inschrijvingen vóór of op 30 April aan staande in te leveren en informatiën in te winnen ten kantore der Firma J. TH. HENDRIKSE te IJ z e n d ij k e. De Notaris E. B. DUMOLEYN te Hontenisse zal, ten verzoeke van den heer AUGUST DE BEULE, landbouwer te S i n t-J a n s t e e n, Hoekske, in liet openbaar verkoopen, op DONDERDAG 25 APRIL 1918, des voormiddags om I01/» uur, den geheelen Landbouwinspan, bestaande uit PAARDEN: 1 Zwarte merrie, oud 12 jaar, d'k van veulen 1 bruine iner- prnO rie, oud 12 jaar, dik van veu- AxSaessssiiS len l bruine merrie, oud 7 jaar, (Stamboek No. 3640) met hengst veulen; 1 vosse ruin, oud 18 maan den en 1 zwart merrieveulen, oud 8 maanden. 15 stuks HOORNVEE. ■jg?f 4 baatgevende melkkoeien, 1 twee-jarige bekalfde vaars, 2 twee-jarige vette vaarzen, 1 vette stier oud 16 maanden, 4 kleine vaarzen, 3 kleine stieren. VARKENS: 2 zeugvarkens. PLUIMVEE: 40 kippen en 1 liaan. 2 menwagens met ijzeren as en ron gen, 1 drievvielskar, treemkar, rijtuig op vecren, groote ijzeren ploeg met voorstel, ijzeren voetploeg, 2 kleine, ploegen, 1 vijfbalks ijzeren egge, 1 zware ijzeren egge voor 2 paar den, 3 houten eggen, kettingegge, rolblok, beerbak met pomp, dorsch- machine met ros (merk Pionier) zoo goed als nieuw, stroo-, wind- en pee- molen, 2 sleden, zwingen en aanschij- nen, eggetanden, schaafbank niet gerief, geeselsteen, slijpsteen, een partij wagenmakershout, bascule met gewichten, kruiwagen, ladders, trap ladder, schelfbalken, weistaken, boon staken, rieken, spaden, vorken, mest- baken, kappers, graanmaat, schop pen, partij gorste-, haver- en tarwe- stroo, 3 gevelde kanadaboomen, partij sparresnoei en mutsaard, partij koe bieten, karnmolen, karnhond, karn en kuipen. Verder eenig HUISRAAD en hetgeen verder ten verkeoj) zal worden aange boden. Daarna alsnog ongeveer 2 maal 44,56 Aren klaver te velde. Op de hofstede is gelegenheid voor het bergen van fietsen, doch geen uitspanning. beveelt zich beleefd aan voor

Luctor et Emergo | 1918 | | pagina 3