Uit liet Binnenland. Uit de Pers. Uit de Provincie. Van Heinde en Verre. Mengelwerk. Kerk, School en Zending. n Naar Amiens dringen de Duitschers ook nog op. Ze staan op 13 K.M. af stand van de stad, die door de inwoners is ontruimd. Zelfs bespreken Fransche bladen de mogelijkheid van een „tijde lijke" ontruiming van Amiens. Generaal Foch heeft anders verzekert, dat de stad absoluut geen gevaar loopt, geno men te worden. Ten Noorden van Atrecht liebbeu de Duitschers vrij onverwacht een nieuwen aanval gedaan. Tot dusver drongen ze 4 K.M. diep in de stellingen van hun vijanden en over een breedte van 10 *K.M. De buit bedraagt reeds 6000 man gevangenen en ruim 100 kanonnen. Op dit frontgedeelte strijden de Por tugeezen. Zooals men weet, is Portugal één der kleine naties, die gedwongen is in den naam van recht en beschaving een werkzaam aandeel te nemen in den strijd voor de kleine volken. Wat het doel der Duitschers met dit nieuwe offensief is, is nog niet recht duidelijk. Een poging tot doorbraak? Meer waarschijnlijk lijkt ons, dat het de bedoeling is, de reserve's der entente naar het bedreigde punt te lokken, en daardoor de zware taak op het hoofd punt van den aanval. Amieus-Compiegne, te vergemakkelijken. In ieder geval is deze nieuwe stoot een bewijs van de offensieve kracht der Duitschers. Over den strategisclien toestand schrijft de militaire medewerker van de Nieuwe Courant „Daar het Engelsche front thans in algemeenen zin loopt van de Avre tot Nieuwpoort aan de zee is de vierhoek Moreuil Dieppe Calais—Nieuwpoort speciaal hun gebied. Zoodra de Duit schers Amiëns bereiken wofdt de groot ste (Noordelijke) helft daarvan reeds eenigszins in de richting Abbéville afge knepen. Hoe echter, indien zij óók Ab beville mochten bereiken? Dan ontstaat nog een gansch andere toestand, dan de Engelschen in 1917 in het leven hebben trachten te roepen door de bocht van leperen uit te breiden, nl. de Duitschers te noodzaken de Vlaamsche kust prjjs te geven. „Wat de Duitschers tóen hadden kun nen doen, ware die toeleg gelula, is den Engelschen alsdan ontzegd. Zij kunnen den Franschen bodem ten N. van de Somme maar niet zoo maar een, twee, drie ontruimen. Voor het terugtransport der millioenen tellende Britsche legers zijn, afgezien nog van de ontzaglijke hoe veelheid materiaal, maanden en maanden noodig. Zóósnel en zonder kleerscheuren rtls destijds op Gallipoli zal het vaarwel- zeggen der Fransche kust niet gaan. Zij zullen niet weg kunnen komen en zich tot het uiterste in bruggehoofden, ge vormd op Montreuil, Boulogne, Calais en Duinkerken moeten verdedigen. „De daar opgehoopte troepenmassa's zuilen alsdan onder het zware Duitsche geschut in geen benijdenswaardige positie verkeeren. Als ratien zullen de Britten daar in den val zitten en slechts een klein deel zal weg kunnen komen. „Dit nu is 't bij uitstek imminente ge vaar van een doorbraak van het Duit sche leger of alleen reeds van een door stoot over Amiëns noordelijk langs de Somme voor de Britten. Geen wonder dan ook dat zij nu het belangrijke vak Somme—Luce, hun vak, met wanhopige taaiheid verdedigen. De Engelschen, die dit reeds bij het offensief van 2129 Maart j.l, aan den lijve hebben onder vonden, vatten drommels goed, dat Hin denburg het ditmaal speciaal op hen heeft voorzien. Begrijpelijk immers Engeland is de kurk waarop Frankrijk drijft. heeft voor de zooveelste maal eens weer een redevoering gehouden. Terwijl Hindenburg met ijzeren vuist op het Westfront beukt, meent Engo- lands eerste minister niets beters te kunnen doen, dan redevoeringen te houden, en daarin den oorlog te prediken tot de eindoverwinning. Want de Duitschers mogen hun aan val een „vredesoffensief" noemen, in werkelijkheid heeft het een juist tegen overgestelde uitwerking. 't Gaat net als met een goedige lobbes van een hond, die eiken dag door een nijdige keffer wordt aangeblaft. Om daar af te komen, begint onze dog een „vre desoffensief. Maar zal dat uitwerking hebben, dan moet de snauw flink aan komen Anders zou de keffer nóg over moediger worden. En omdat het Dutische offensief nog niet beslissend is geweest, heeft het de strijdlust in de entente-landen nog méér doen opvlammen. Wel te verstaan bij de leidslieden, die zelf niet onder een granatenregen in modderige loopgraven de Duitsche stormtroepen behoeven te keeren. heeft Lloyd George merkwaardige ver klaringen afgelegd. In de eerste plaats zal de algemeene dienstplicht worden uitgebreid tot 50 jaar. En nu zal het óók voor Ierland gelden. (Engeland strijdt immers* tegen het mi litarisme). Tot nog toe had de Engelsche regee ring de dienstplicht niet in Ierland dur ven invoeren, omdat de „domme" Ieren er voor dankten ten behoeve van Enge- lands macht en glorie op de slagvelden fe worden, geslacht. Ze schenen, onder drukt als ze tot nu toe zijn, weinig ge loof te hechten aan Engelands liefde voor de kleine naties. Maar thans heeft Engeland meer sol daten noodig. George heeft verklaard, dat op een zeker oogenblik de toestand zóó kritiek geweest is, dat generaal Haig zelfs de arbeiders achter het front, moest gebruiken, om de gaten door de Duit schers in do Britsche linic's geslagen, te stoppen. Men behoeft dus niet te vragen, of de Engelsche beweringen, dat hun ver liezen „betrekkelijk" gering waren, wel als juist kunnen aangenomen worden. Ierland moet nu de leemten helpen aanvullen. In ruil daarvoor belooft de Engelsche regeering nu Oprichting van een Iersch parlement te Dublin en een uitvoerende macht, die daaraan verantwoordelijk is; militairen dienstplichtwaarborgen voor de pro- testantsche minderheden geen controle van de Iersche regeering voor leger, vloot of buitenlandsche staatkunde en een nieuwe regeling van de invoerrechten. Hoe de Ieren de kwestie zullen op nemen Er zouden voor Eugeland nog wel eens binnenlandsche moeilijkheden uit kunnen voortvloeien. Vooral in Ulster zal men weinig met de plannen van Lloyd George zijn ingenomen, dunkt ons. Over de hulp van Amerika zei Engelands eerste minister het vol gende „In Amerika, wordt een zeer aanzien lijk aantal mannen gedrild en de gealli eerden verwachtten van het voorjaar een groot Amerikaanse!) leger in Frank rijk, maar het oefenen van die soldaten had meer tijd vereischt dan was veron- -dersteld en indien Amerika deze divisies grondig wil africhten, zullen deze uit stekende soldaten niet in grooten getale aan dezen slag of veldtocht kunnen mee doen, ofschoon het best de beslissende slag van den oorlog kan zijn." HET AARDAPPELRANTSOEN. Naar aanleiding van geruchten omtrent vermindering van het aardappelrantsoen, vernam de Haagsche redacteur van „Het Volk" dat men goede hoop heeft, met het kwantum zandaardappelen, hetwelk nog beschikbaar is, uit te komen tot half Mei. Die zandaardappelen moeten, zooals men weet, éérst op, anders verrotten ze. Er is voorts nog een aardige hoeveelheid kleiaardappels, waarmee men goede hoop heeft, na half Mei toe te komen tot den nieuwen oogst. Alles volgens het tegen woordige rantsoen. 1)E OOR LOGS WINSTBELASTING en de verdedigingsbelasting hebben in 1917 te zamen f216.333.593 in 's Rijks schatkist doen vloeien, terwijl uit hoofde van andere crisisontvangstcn, een bedrag van f 1,264,982 aan den dienst van dit jaar ten goede komt. BELASTING OP VERMOGENS VERMEERDERING. Minister Treub is van oordeel, dat nu de crisisuitgaven zulk een ongehoorde hoogte bereiken, oen zoodanige belasting niet zal kunnen uitblijven. Hij acht dit uitvoerbaar zonder dat de spaarzaamheid er door in het gedrang zal kunnen komen. KNOEIERIJEN BIJ DISTRIBUTIE. Bij een Zaterdag door den hoofd commissaris van politie te Utrecht inge steld onderzoek tiaar knoeierijen met levensmiddelenbons door ambtenaren van de distributiebureaux, werd de ambtenaar D. in het bezit bevonden van een aantal rijslbonuen, die hij bekende gestolen te hebben. De ambtenaar is in voorloopige hechtenis genomen. Bij huiszoeking in zijn woning zijn nog een aantal brood kaarten, rijstkaarteu en levensmiddelen- bons in beslag genomen. Eerste stembusklucht. Wij lezen in 't „Friesch Dagblad": Nee, maar.... nü wordtie toch fijn! Zelfs baars en snoek en wat daar meer wriemelen mag in de stille polderwate ren, wordt in den politieken strijd be trokken. Doet dat het „Algemeen Stemrecht"? Of soms de „Evenredige Vertegenwoor diging" Wij kunnen het niet uitmaken, maar t feit ligt er too, al moesten we drie maal onze oogen uitwrijven, eer we ge loofden dat wat zij lazen, werkelijk door normale, erentfestè Nederlanders, colle ga's nogwel, geschreven was. Maar 't staat er, zwart op wit. In „De Nederl. Hengelsport", neutraal orgaan van den uit zijn aard allerneu- traalsten „Algemeenen Hengelaarsbond", achtste jaargang, no. 3, derde pagina, laatste kolom. Als er iets „neutraal" mag heeten, dan toch zeker wel de hengelsport 1 Zet vier liefhebbers langs den waterkant: 'n „roode", 'n „zwarte", 'n Kuyperiaan en een liberaal en ik verzeker n, ze kunnen uren zwijgen, stillekens turend of ze „beet" hebben. Bij het hengelen, neen- daar komt de „antithese" toch niet bij te pas Jawel, zegt de redactie te Weesp. Eu zij speelt het klaar 'k benijd haar vanwege dat kunststuk 1ik kan desgelijks niet doen I om verband te leggen tusschen den politieken strijd en de hengelsport en alle hengelaars uit het vaderland toe te roepen „Waakt, en stemt Links 1" Ziehier, hoe ze dat bekokstooft Na een crisis, leeraart dit blad, heeft altijd do „reactie" 'n mooie kans en de „reactie", dat is „Rechts". Nu zitten de meeste óeroeps visschers aan dien leelijken, Rechtschen, reacti onairen kant en dat zijn de gezworen vijanden van de meer verlichte plezier- hengelaars, die dus onder Rechts bewind zullen worden gepest. Zelfs geeft redactie een voorbeeld. Zie 't aan het district Breukelen Vroeger, toen dat Links was, toen was 't daar een oldorado voor de hengelaars. Maar zie, het werd Rechts „De antirevolutionaire partij had nu steeds de meerderheid en binnen een paar jaren was het zoovel gekomen, dat bijna elke boer, die vroeger steeds de hengelaars op zijn landerijen toe liet, dit verbood op aandrang der bo- roepsvisschers, die het daarenboven den enkelen boer, die het hengelen op zijn land nog toeliet, met allerlei middelen zoo lastig maakten, dat hij de hengelaars noodgedwongen, ook moest weren. In die dagen werden meermalen door beroepsvisschers de hengels der hengelaars eenvoudig door midden gebroken". Het is toch onbetaalbaar oolijk 'k Heb er es over nagedacht en ik ge loof toch ook wel, dat die hengelaars gelijk hebben Maar zie, het zit diep. Petrus, weet ge, is óók een beroeps- visscher geweest en dat was een van de voornaamste discipelen. En daarom, denk ik zoo, dat de Rechtschc partijen nog altijd een zwak voor de beroeps visschers hebben en den hengelaars gram zijn. Dies, wilt ge uw hengel niet met laffen moedwil gebroken zien, maar wilt ge rustig hengelen, de komende vier jaarStemt dau Links. Ziezoo, de eerste stembusklucht is er. Vooi' de gemeente Ter Neuzen wordt in het wetsontwerp tot uitkeerir.g uit de opbrengst der oorlogswinstbelasting, een bedrag uitgetrokken van f12.000. Gisteren had alhier de«aanbesteding plaats van het herstel en onderhoud der waterkeering van den Nieuw-Neuzen- polder. Inschrijvers waren de heeren R. Verschelling, Ter Neuzen voor f 6680, J. de Bree, idem voor f6666, C. Klaasseu, Zaamslag voor f6666, J. P. de Vos, Ter Neuzen voor f 6250, E. v. d. Bossche idem voor f6220, M. v. d. Hoek, idem voor f6130, Job Wolfert, Hoek voor f6100, J. A. Meertens, idem voor f 5990, J. van Drongelen, idem voor f 5950, Een bewoner uit de Verbinding straat alhier, kwam 's morgens tot de zeer onaangename ontdekking dat des nachts zijn gansche vvasch van een bin- beuplaats wasNmtvreemd. Aan den burgemeester alhier is door iemand die onbekend wenscht te blijven 1500.ter hand gesteld voor aanschaffen van schoenen en klompen voor hulpbehoevenden. Axel. In de Dinsdag gehouden ver gadering van den gemeenteraad werd voor kennisgeving aangenomen en goed keuring van Ged. Staten, van het raads besluit, waarbij de geldleening van f 10.000 voor kasgeld voor de gasfabriek was vervallen en een nieuwe leening van f 20.000 voor hezelfde doel was aan gegaan. Ingekomen was een verzoekschrift van den heer E. van de Casteel en 26 anderen om de gelegenheid tot dansen open te stellen op den tweeden Pink sterdag en den daarop volgenden Dins dag. De burgemeester stelde in het licht, dat de beestachtige tooneelen, die bijna tot doodslag leidden, met de veemarkt, oorzaak waren vtyi het verbod' In Ter Neuzen hebben zich nog geen om standigheden voorgedaan, die tot het uitvaardigen van een verbod aanleiding konden geven. Hij wil naar aanleiding van het gebeurde, de verantwoordelijk heid voor een herhaling niet dragen. De heer Oggel aclite het beter, om dat zulks stootend is, aan den comman dant te verzoeken, in verband met de zorgelijke tijden, ook in Ter Neuzen geen gelegenheid te geven tot het ver teeren van geld. Aangenomen werd een voorstel van den heer A. E. C. Kruijsse, om namens den gemeenteraad een schrijven te rich ten aan den militairen-commandant van Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen te Ter Neuzen, waarin zij erkenen, dat het ge beurde op de jaarmarkt in November van het vorig jaar aanleiding gaf tot het verbod van dansmuziek, doch dat de belanghebbenden genoeg gestraft zijn, doordat zij op Nieuwjaarsdag en Paschen geen dansmuziek mochten houden en dat zij dus bij wijze van proef ontheffing vragen van dat verbod, tevens wijzende op bet stuitende, dat voor do gemeente Axel wordt verboden, wat voor Ter Neuzen wordt toegestaan. Vliegmachine gedaald. Zaamslag. Donderdagavond even voor acht uur verscheen hier uit westelijke richting een Duitsehe tweedekker, die, op lagen afstand zwevende, met zacht werkende motor, even voorbij Zaamslag naar het Zuiden zwenkte en op het land tusschen de hofstede van D. Dees en de Steenovens, op de zoogenaamde „Goudmijn" neerkwam. 't Was hier onbezaaid land, pas „ge slecht"' In den lossen grond stond het zaakje direkt stil en sloeg over den kop, zoodat het met de beide wielen in de lucht op het land neerligt. Toen de vliegmachine den grond raak te, sprongen de beide inzittenden eruit, 't Waren do luitenant-waarnemer Heiler- mann uit Neurenberg en de vliegenier Schoch uit München. 't Waren beiden gezonde kerels, waaraan te zien was, dat het hun aan goed voedsel niet had ontbroken. In deze zelfde oogenblik ken kwam uit de richting Ter Neuzen een tram, waarin zich bevonden de landstormers A. M. Witte en L. C. Rinn, beiden van Axel en behoorende bij de 4de Comp. Land weer Infanterie, die van IJzendijke met verlof naar huis gingen. Beiden „stormden" over ,,'t land" naai de neengedaalde machine en interneer den de Duitsche vliegers, zonder eenig verzet hunnerzijds. De heeren waren om zes uur te Rijs- sel in Noord-Frankrijk opgestegen, wa ren spoedig in een „luftkampf" (een lucht gevecht) gewikkeld met een Engplschen vlieger en zoodoende het spoor bijster geraakt. Door een tasch, die één van hen op de borst droeg en waarin zich o.a. kaar ten bevonden, was een kogel hecngcvlo- gen, zonder eenig lichamelijk letsel te veroorzaken. De machine was genum merd 5C.V. 7928,17 en bewapend met 2 mitrailleuses. Verschillende banden met kogels waren nog aanwezig. De heeren verschenen ten gemeentehuize, waar ze hebben gegeten. Inmiddels waren de militaire autori teiten uit Terneuzen opgebeld, die de Duitschers- met 2 auto's kwamen afha len, om ze vrijdag naar hun bestemming te brengen. Men kan wel begrijpen, dat honderden nieuwsgierigen ter plaatse verschenen. De vliegmachine staat thans onder militaire bewaking en is Pet niet ge oorloofd er bij te komen. Axel Onder leiding van den IIe*r A. de Rurjter hield de Christelijke I'ers- vereeniging „Zeêuwsch Vlaanderen" jl. Vrijdag te Axel eeue vergadering met belanghebbenden in de courant waarbij de Redacteur tegenwoordig was. Ook deze samenkomst gaf vruchtbare resul taten. Te Sas van Gent viel Zondagmiddag een vierjarig kind van den steilen ka- naahvand in het diepe vaarwater. Het kind zou stellig verdronken zijn, zoo niet de infanterist De Bley, zonder zich te bedenken, de kleine drenkeling was na- gedoken. Te Hansweert is binnengekomen bet Duitsche sleepschip Fcndd 79, waar van de schipper op de Wester-Schelde een slag van het stuurrad had gekregen. Toen het schip te Hansweert aankwam, was de man reeds overleden. Gisteren had do verkooping plaats van de kapitale hofstede van den heer J. van Beudeghem te Hengstdijk. Er was verbazend veel volk aanwezig en er werden zeer hooge prijzen besteed. - Dinsdagnamiddag liep te IJzendijke in volle wapenrusting een soldaat af- kgmstig uit Biervliet, die met klein ver lof naar huis kwam, in beschonken toe stand. Even buiten de kom legde hij tot driemaal toe op verschillende per sonen het geweer aan en vuurde her haalde malen op die personen. Gelukkig zonder iemand te raken. Hij is natuur lijk gearresteerd en voor den militairen rechter geleid. De raad van Aardenburg benoemde m. a. s. tot onderwijzer bij het M.U.L.O. den heer Perrels uit Zierikzee. Vanwege de regeering is te Bres- kens een groote steenen schuur op don Boulevard in beslag genomen en Woens dag Werd al het in Zeeuwsch-Vlaanderen W. D. in beslag genomen klaverhooi daarheen vervoerd. Aleer dit in het gebouw gebracht wordt perst men het eerst machinaal, zoodat wel een vijftig wagens stonden te wachten. - Het mondeling examen voor onder wijzer zal in 't openbaar gehouden wor den te Middelburg in de sociëteit St. Joris (Balans) op de volgende data 16, 18, 19, 20, 23 25, 26, 30 April, 2, 3, 7 en 14 Mei. Te Heerewaarden zijn dezer dagen door di-n rijksveldwachter steenkolen in beslag genomen bijden gemeente veldwachter en twee leden der plaat selijke Brandstoffenconnnissie. 't Waren z.g. goedkoope steenkolen, waarvoor nog prijzen golden van voor de distri butie. De heeren hadden ze maar on der elkaar verdeeld, terwijl arme luid- jes kolen moesten koopen tegen deu hoogsten prijs. Bij de Wed. Koopmans te Hommerts (Fr.) is telegrafisch bericht ontvangen, dat haar zoon, die als vliegenier dienst deed, in ''het Amerikaansche leger, op het Westelijk front in Frankrijk is ge sneuveld. In verband met de relletjes te Haar lem, veroorzaakt door de stakende trans portarbeiders, is besloten om voortaan ook begrafenis en trouwstoeten door militare troepen te geleiden. De 26-jarige A. B. te Durgerdam, die onlangs uit den militairen dienst was ontslagen, omdat hij tengevolge eener ziekte, een zijner beenen moest missen om welke reden bovendien zijne verkee ring verbroken werd, heeft Vrijdagavond in de duisternis zijn voormalig meisje onverhoeds in de Beek geduwd. IIij stapte er zelf ook in en duwde haar hoofd herhaaldelijk onder water. Door 't geweld dat een hond maakte werden de buren gewaarschuwd. Een vissclier wist het meisje te redden. Do minnaar, die daarop op den wal klom, is gearresteerd. Dezer dagen kwamen in Zwolle een tweetal huisjes vrij, het ecne van f2, andere van f3 per week. Dat de wo- ningsnood hier groot is, bewijst liet groote getal gegadigden. Daar waren er bij, die reeds geruimen tijd htm huisraad in opslag hebben gegeven. Maar bij de vraagwie zullen met deze woningen worden geholpen kwam nog de geheel biznndere vraagGaan Nederlandsche of Belgische gezinnen voor? Het slot was, dat twee Belgische gezin nen de huisjes betrokken, maar deze beslissing heeft nog al ontststemming gewekt. Men schrijft uit Wageningcn aan de „N. Crt." Naar wij vernemen zijn alhier voor bereidingen getroffen oni fabriekmatig een tabak-„Ersatz" te vervaardigen. Na langdurige proefnemingen schijnt, het gelukt te zijn een hoogst bruikbaar materiaal te verkrijgen, dat zich als binnengoed voor sigaren en voor siga retten uitstekend moet leenen. ,Owse Vader". in den hemel Het Onze Vader in den hemelBiddend [nad'ren wij Uw Troon Door 't geloof in Jezus Christus, Uwen [Eengeboren Zoon. Leer ons Uwen Naam te kennen, kloek [belijden 't allen tijd Al ons denken, spreken, hand'len zij [aan de eer Uvvs Naams gewijd. Wil ons door Uw Woord regeeren, leiden [door Uw Geest en kracht Wil des boozen werk verstoren, al zijn [raadslag, al zijn macht. Leer ons or.zen wil verzaken, ons te [voegen naar Uw wil, Zooals de Englen dien volbrengen, vaar- [dig, willig,' trouw en stil. Wil voorzien in aller nooddruft, heden [geef ons daaglijksch brood. Leer ons dankbaar dat ontvanen, wijl [een Vaderhand 'tons bood. Wil genadig schuld vergeven, opze zon- [den groot en zwaar Werk in ons oprecht vergeving aan den [broeder schuldenaar. Doe verzoeking van ons wijken, houd [ons staande in nood en strijd Sterk pus door de kracht Uws Geestes [maak tot weerstand ons bereid. Amen 1 Heer, verhoor de bede Gij ver- [moogt dit door Uw maciit: Uw' is 't Koninkrijk al de eeuwen, U [de heerlijkheid, do kracht. (Nederl.) A. P. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Ankeveen, D. J. Lazon- der, te Giessen-Nieuwkerkte Norg, II. T. A. J. Westrik, te Surhuisterveen. Aangenomennaar de Waal efi Koog, H. -T. Pijnacker Hordijk, te Nijmegen. Bedanktvoor Mijdrecht, P. C. v. Wijngaarden, te Wijngaardenvoor Doorn, E. Warmolts, te Nmispoet; voor Giessen-Oudekerk, J. A. van Voorthuizen, te Vriezenveen; voor Meliskerke, B. Bruins, te Stadskanaal. Geref. Kerken. Beroepen te Dronrijp, W. de Roos, te Rinsumageest. Aangenomen: naar Winsum-Obergum, P. Bos, te Delfzijl. Bedanktvoor De Krim, W. Steunen berg, te Blokzijlvoor Uithuizermeedcn, J. G. Feenstra, te Dirkshornvoor Gameren, J. Tholen, te Nunspeet; voor Deventer, J. Ozinga, te Hasseltvoor Den Ham, J. H. A. Bosch, te Andel. Christ. Geref. Kerk. Beroepente Vlaardingen, J. Jongelccu, te Noordeloos. Aangenomen naar Almelo, J. Wr. Pol man, te Iloogeveen. Benoemd tot onderwijzer(es) Te Nijland (hoofd), J. Lijklema, te Oudegate Aalsmeer, D. Bocrema, te Winsum. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 14 APRIL 1918. Tei Neuzen Axel Zaamslag Hoek Ter Neuzen Sluiskil Axel Gereformeerde Kerk. 9'/a en 2'/i uur Ds. J v. d. Berg van Feijenoord. 9'/ï en 2 uur Ds. A. Thieleu. 9'/j uur Leeskerk en 2'/i uur Ds. H. P. M G. do Walle. 10 uur, Ds. de Walle van Zaam slag en 3 uur Leeskerk. Hervormde Kerk. 9'/s en 2 uur Ds. A. Timmerman. Dhr. L. Dek. Ds. Hugenholtz, 9'/j en 2 uur i en Lloyd George Ten opzichte van Ierland TER NEUZEN, 12 April 1918. Oneerlijke commissieleden. Voor Amerika gesneuveld. De stakende werklieden. Moordaanslag. J- Woningnood. Een tabak-,, Ersatz".

Luctor et Emergo | 1918 | | pagina 2