Aanbesteding. RIJWIEL Centrale 1-li Kiesvereeoipg „NEDERLAND EN Vrijdag 12 April te AXEL, Dinsdag 16 April te HOEK, POLITIEKE REDE. Van Heinde en Verre. burgerlijke Stand. Mengelwerk. Handelsberichten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. A d V e r t e ii t i li. Uitreiking Thee- en Koffiekaarten. K AA S. Uitreiking Rmidvleeschbons. Uitreiking Broodkaarten. aanbesteden Struikselderieplanten, inrichten en Bijhouden TE KOOP in de (ieref'. Kerk, des avonds 0 uur, en oP ?s avonds 7 uur (Zomertijd) in de Chr. School op den Knol, in den Btatonkieskring HULST. uit de felle beschieting door Duitsch afweergeschut. Na cenigen tijd boven Sluis te hebben rondgevlogen verdwenen ze in Zuidwestelijke richting. Vlissingen. Gisterennacht ontstond op het Bellamypark een onderlinge vecht partij onder militairen, waarbij een sol daat mot oen mes werd doodgestoken, terwijl een ander zwaar gewond naar het 'ziekenhuis moest worden overgc bracht. Door de politie zijn voorloopig twee soldaten aangehouden, terwijl het onder zoek wordt voortgezet. Aan het schriftelijk gedeelte van het acte-examen voor onderwijzer en onderwijzeres hebben te Vlissingen totaal 150 caiididaten deelgenomen. Dinsdag 16 April vangen te Middelburg de mon delinge examens aan. Hedenmorgen is te Vlissingen het lijk aangebracht van loods Spuij, die verdronken is bij het op een mijn loopen van de loodsboot No. 14. Souburg. liet is altijd nog rustig ge bleven in ons groot dorp met zijn 4000 inwoners, alhoewel zich velen hierover verwonderd hebben, daar er vermoede lijk geen enkele gemeente is waar zoo weinig gedistribueerd wordt. Met het vet is het allertreurigst gesteld. Gedu rende de laatste vier weken is hiervan slechts een ons verstrekt, en dat met het weinige brood dat ons noodzaakt tweemaal per dag aardappelen te eten. De verstrekking van havermout, boonen en zeep enz. is even eens droevig. Sajet is er nog niet geweest, evenmin een heidsworst, en slechts eenmaal kon men regeeringsklompen bekomen: Tot einde lijk de bom Donderdagavond barstte. Een groote menigte, bewoners van Souburg, waaronder veel vrouwen, ver zamelden zich voor het gemeentehuis en cischten luide brood en aardappelen. De burgemeester kwam naar het gemeente huis en een deputatie bestaande uit drie personen had met het hoofd der gemeen te een onderhoud over de slechte dis tributie. Onder de betoogers bemerkten wij nog een gemeenteraadslid, dat luide zijn mis noegen over de distributie te kennen gaf. De betooging had een ordelijk verloop. („M. Crt.") Men schrijft uit Nieuwerkerk aan den IJssel aan liet Volk In een onlangs gehouden raadsverga dering las de burgemeester een circulaire voor vun Gedeputeerde Staten, inhoudend dat zijn salaris van f1100 op f1500 moest gebracht en dat ook de salarissen van secretaris en gemeenteontvanger werden opgevoerd, omdat liet zielental van de gemeente de 6000 te boven ging De raad berustte en keurde de ver hooging goed. Dezer dagen kwam echter aan het licht, dat do Commissaris der Koningin in Zuid-Holland zoodanige circulaire niet verzonden had. Drie raadsleden waren bij den commissaris op bezoek geweest en deze bleek van niets af te weten. Maar het bleek, dat het een circulaire van den Noord-IIollandschen commissaris was. Het is in den raad, na deze ontdekking zeer heet toegegaan. En het eind van de historie was, dat burgemeester Wür- demann zijn verhooging niet kreeg. Ook de ontvanger en de secretaris moeten het nu zonder doen hoewel de laatste reeds een dankbetuiging aan den raad had ingezonden. A la Köpenick. Uit Haarlem wordt, aan de „Tel." gemeld Hier ter stede hebben twee oplichters gedurende veertien dagen in een hotel vertoefd en groote verteringen gemaakt, onder voorgeven, dat 'zij luitenants waren. De oudste noemde zich de 1ste luitenant Van Limburg Stirum en de jongste de 2de luitenant van dien naam. Zij waren ook gekleed in militaire uniformen, die zij later bleken gehuurd te hebben te Amsterdam. Het mooist van de grap was, dat zij spoedig goede vrienden waren met een paar officieren, die in het hotel in pension waren. Zij gingen met hun wapenbroeders zeer familiaar om, bitter den met hen in de café's in de stad, gingen in hun gezelschap uit, ja zelfs gingen zij met den luitenant van de week mee naar de infanterie-kazerne, om de ronde te doen en werden bij die gelegenheid aan den kapitein voorgesteld. De pseudo-luitenauts waren dan ook uitstekend op de hoogte van het militaire leven en ook bleken zij zeer vertrouwd Nnet allerlei voorname families, zoodat zij op een prikje konden mededeeleii, hoe de pareutages van voornaam-Neder- land waren. Het feest heeft zoo twee weken ge duurd. Ondertusschen had de „giaaf" een telegram van de Twcntsche Bank gekregen, waarin medegedeeld werd, dat over een bedrag van f 16000 kon gedis poneerd worden op Donderdag. Toen 't zoover was, is het graven-duo naar Amsterdam gereisd en niet teruggekeerd. Het tweetal heeft ook verschillende firma's te Haarlem opgelicht, o.a. eeu banketbakker voor f 60. Toen zij ver dwenen wareti, vond men een portefeuille waarin aanwijzingen, dat een der graven onder verschillende namen bekend stond, als Mr. Francis, Mr. Vingerhoed, Van Loon. Het stel is nog voortvluchtig. Zij hebben verloopen gezichten en een hunner heeft een litteeken. Naar Nederland Dat was 't wachtwoord van een groep vrouwen uit België, voornamelijk uit Brussel. Te voet trokken ze naar Ne derland, waar een aantal harer familie leden geïnterneerd was. Den doodelijken [draad vreesden ze niet, want ze waren van gereedschappen voorzien om dien draad onschadelijk te maken. Ze naderen de grens! Met behulp van hun gereedschappen wiston ze zich een weg vrij te maken. Nog een minuut en ze waren in vrijheid. Maar ze rekenden buiten den Duit- schen grenswacht. Die riep hen aan Ze stonden stilradeloos werden ze, toen hij hun passen vroeg. Zouden ze bijna ontvlucht, weer terug moeten keeren Maar een der vrouwen heeft hen allen gdTed Ze liet het voorkomen, of ze uit Ne derland gekomen waren, en verklaarde, dat ze geen passen bij zich hadden. Ze wilden naar hun familie gaan, maar passen hadden ze niet. De 'soldaat was niet te.bewegen hen in België toe te laten, evenmin om hun klachten aan te hooren. Hij dreef ze terug ~y,oo kwamen ze de Hollandsche grens error Het mismaakte 2 jarige zoontje van de 25-jarige koopvrouw C. M. uit Go- riuchem, die te Dordrecht logeerde, werd bij de politie als vermist aangegeven. De politie vertrouwde de zaak echter niet en onderwierp de vrouw aan een streng verhoor. Toen kwam aan het licht, dat de moeder, met behulp van den 34-jarigen lompenkoopman L. B even eens te Gorinehem gedomicileerd, haar ongelukkig kind verdronken had. Als reden van haar monsterachtige daad gaf de vrouw op, dat de verzorging van het ventje haar te zwaar viel. Een boer te Ida.ard voerde aan zijn vee, om hooi te besparen, aardappel schillen. Een der koeien bleek na een paar dagen niet meer te kunnen slikken en werd afgemaakt. Het bleek dat het dier een aardappelschilmesje in de keel had. gebleken, dat de meeste twisten, die in een scheiding dreigden te eindigen, hun oorzaak vonden in maatschappelijke moei- lijnheden de man had geen werk of was aan lager wal geraakt. Voor Ame rika met zijn hevige „echtscheidingsepi demie" moét deze verzoeningsavond een ware uitkomst geweest zijn. TER iNEUZEN. Huwelijks aangiften. 4 April. Johannes van Eenenaam, oud 60 j., wedn. en Leuntje Schoonakker, oud 54 j., wed. 5 April.' Johannes Beije, oud 22 j., jm. en Klazina Cornelia Jacoba Faas, oud 22 j., jd. Brune Antonus Goet- lials, oud 23 jm. en Emma Emerence Sclielfaut, oud 23 j.. jd. Adrianus Fran- ciscus Solleveld, oud 42 j., jm. en Maria Louisa Vleeskes, oud 47 j., wed. Adriaan Kiel, oud 27 j., jm. en Wilhelmina Ca- tharina Lansen, oud 34 j-, wed. Huwelijks-voltrekkingen. 4 April. Dig- num Cornelis Marcus, oud 25 j.. jm. en Maria Catharina Heijens, oud 23 j., jd. Jannes Marinus de Kraker, oud 23 j., jm. en Janna Buijze, oud 24 j., jd. Rei- nier Adriaan Witte, oud 27 j., jm. en Francina Oppeneer, oud 29 j., jd. Geboorten. 31 Maart. Adriana Eliza beth, d. van Cornelis de Ridder en van Adriana Deij. 1 April. Lev in us Cornelis, z. van Levinus Cornelis Deij en van Adriana Cornelia van Dijke. 4 April. Catharina Paulina, d. van Hendrik An- thonie Harte en van Geertruida Catha rina Herrebout. 5 April Elza Julie Au gusta, d. van Petrus Bernardus van Ote- gliem en van Leonie Sophie vanOoteghem. Overlijden. 31 Maart. Jacoba Cornelia Hamelink, oud 10 m., d. van Jan en van Suzanna Martha Sara de Meijer. 1 April Maria de Doelder, oud 94 j., wed. van Jozias Dieleman. 4 April. Antonia Cort- vriendt, oud 76 j., wed. uit het eerste huwelijk van Franciscus Dhert en uit liet tweede of laatste huwelijk van Da- mi anus Want. Wie zal ons scheiden P Zijt gij een kind van God, Gij zult uw deel niet derven God zal u niet onterven Verzekerd is uw zalig lot. Zou die Zijn Zoon u gaf, Met Hem niet alles geven. Voor dit en 't eeuwig leven Zijn wijze trouw laat nimmer af. Wat nood ter wereld zal U van een liofde scheiden, Wier hand u wil geleiden Door ieder traan- en schaduwdal? Geen menschelijke macht, Geen dreiging van godloozen, Gébn listen van den Booze, Geen smaad cf leed u toegebracht. Niets dat vervolgt of drukt, Niets eindigs', niets geschapens, Geen Hel met al haar wapens, Die tl aan dezen arm ontrukt. N. Beets. Houdt dadelijk op met werken Ja, houd dadelijk op met werken be gin te vertrouwen dat Christus alles doet, en gij zijt behouden. Een man roeit een boot op een rivier, vlak boven een ontzettenden waterval. De stroom begint hem naar beneden te trekken, en de toeschouwers aan de oevers, houden hem voor verloren. „Hij is wegroepen zij allen. Maar in 't volgend oogenblik wordt den ongelukkigen man een touw toege worpen het raakt het water dicht bij de boot. Nu, hoe staat nu het geval? Roepen al de toeschouwers hem toe om te roeien, sterker te trachten den oever te bereiken O, neen de vurige en algeuieene kreet is „Leg neer de riemen 1" Geef op uw wanhopig pogen! Grijp het touw vast!" Zoo ligt geheel des zondaars hoop niet in de worsteling om zich zelf te redden, maar in het ophouden met worstelen want zoolang hij verwacht, zelf het werk der behoudenis te volbrengen, wil hij niet zien op Christus, opdat die het voor hem doe. Het is geen werk, maar over gave, wat gevorderd wordt. Een verzoeningsavond voor echtgenooten. Het gerechtshof voor familiezaken (Domestic Relation Court) te New York bezit een origineele instelling. lederen Maandagavond n.l. houdt de rechter zit ting om klachten over huwelijkstwisten in ontvangst te nemen en zoo mogelijk vrede te stichten tusschen de strijdenden. Deze „verzoeningsavond" eerst als proef begonnen, bestaat nu reeds vijf jaren en heeft de verwachting volkomen be antwoord. Het zijn meerendeels gehuw den uit den arbeiders- en middenstand, die van deze instelling gebruik maken, yan de zitting is verbonden een bureau voor werkverschaffing. Het was n.l. 25 April, Landbouwinspan te St. Jan steen, not. Dumoleyn. 24 April, Boereninspan te Westdorpe, not. Lijdsman. 26 April, Een inspan tc Oostkapelle, not. Blaupot ten Cate. 26 April, Een Hofstede te Wissekerkc door Markusse. 26 April, Hofstede te Wolfaartsdijk, not. Pilaar 27 April, Inspan tc Oostkapelle, not. Blaupot ten Cate. 1 Mei, Landbouwinspan te Westdorpe, not. Dumoleijn. 15 Mei, Landbouwinspan te Terneuzën, bij M. de Regt, not. Dumoleijn. 16 Mei, Landbouwinspan te Graauw, not. Dumoleijn. Loop der bevolking van Ter Neuzen. Aangekomen; A. L. Rouw, werkman, Baandijk 36, uit Enkhuizen. C. Hamelink, werkman, Dekkerstraat 25, uit Enkhuizen. P. A. Wondergem, apothekersbediende, Grenulaan 32, uit Middelburg. H. C. A. van der Eijk, hofmeester, Nieuwstraat 18, uit Vlissingen. D. van Tatenhove, koewachter, P 103, uit Hoek. E. de Feijter, dienstbode, P 38, uit Hontenisse. J. J. A. Rottier, administrateur, Heeren- gracht 15, uit Hulst. C. Kop, arbeider, Nieuwediep 63, uit Standdaarbuiten. A. M. Oppeneer, dionstbode, Schelde- kade 21, Rotterdam. D. K. van de Bovenkamp, dienstbode, Noordstraat 7 inw., uit Zeist. W. C. Koole, dienstbode, Q 206, uit Terheijden. G. Bos, Officier Leger des Heils, Donze- Visserstraat 39, uit Amsf^'drm. J. Hemminga, idem, idem, uit, Helder. C. V. Leunis. zonder, Tholensstraat 35, uit Dordrecht.. J. de Bok, koewachter, P 66, uit Hoek. R. M. Janssens, dienstbode, Heeren gracht 15, uit Hulst. Vertrokken: J, F. de Rooij, schipper, aan boord, naar Sas van Gent. II. J. Kroon, zeilmaker, Donze-Visser- straat 91, naar Rotterdam. J. Buijze, landbouwersknecht, P 25, naar Hoek. P. do Kraker, veldarbeider, O 153, naar Hoek. J. II. Deij, zonder, Noordstraat 54, uit Breskons. A. Meenson, zonder, 1 N, naar Rotter dam. C. van Dijk, opzichter, Q 214, naar Utrecht. M. van de Berge, werkman, Dekkers straat 37, naar Rozendaal. M. van Cadsand, koperslager, Baandijk 3a, naar Axel. D. Freijser, lijnwerkcr, O 155, naar Zaamslag. J. L. P. de Zwarte,,conducteur Prov. boot, Dijkslraat 70, naar Vlissingen. P. Kroon, machinezetter, Donze-Visser- straat 91, naar Goes. I. M. Wille, dienstbode, P 108, naar Westdorpe. A. M. de Rijk, zonder, do Feijterstraat 25, naar Sloten (N.-IL) E. C. A. Wilhelm, zonder, Nieuwediep 45, naar Sloten. J. A. A. Hamelink, zonder, Dekker straat 25, naar Rotterdam. M. C. Heijens, zonder, Kerkhoflaan 29, naar Haarlemmermeer. K. J. de Koeijer, landbouwersknecht, P 26, naar Zaamslag. J. J. van Dixhoorn, dienstbode, Tho lensstraat 49, naar Axel. Verkoopingen. 10 April, Meubelen te Goes, not. van Dissel. 11 April, Boereninspan to Hengstdijk not. Dumoleyn. 11 April, Landbouwinspan te Hengst dijk bij J. v. Bondeghem, not. Lijdsman. 23 April, Inboedel te Clinge, notaris Drogmans. DAGE N. Voorm. Nam. Woensdag 10 April 0.40 1.2 Donderdag ll 1.24 1.44 Vrijdag 12 2.5 2.26 Zaterdag 13 2.46 3.8 Zondag 14 3.29 3.50 Maandag 15 4.12 4.34 Dinsdag 16 4.58» 5.23 De Burgemeester van TER NEUZEN maakt bekend dat uitreiking van Thee- eu Koffiekaarten zal plaats hebben op Donderdag I! April in het lokaal BETHEL, 2e Verbindingstraat en wel voor hen, wier geslachtsnaam begint met de letters A—B Donder d. 11 April van 9—10 ir. vm. CE „10 11 F-H H-12, IM 2-3 nin. N R n li d 4 SZ nu»" De aangegeven verdeeling zal strikt in acht genomen worden. Ter Neuzen, 8 April 1918. De Burgemeester voornoemd, J. IIUIZINGA. Winkeliers die magere Gouda of Edam mer Kaas (26 plus) (ter aanvulling van broodrantsoen) ten verkoop wenschen te ontvangen kunnen hun bestellingen schrif telijk indienen op het Levensmiddelen- bureau vóór of op 10 dezer. Ter Neuzen, 8 Aprii 1918. De Iloofd-Controleur Boekhouder v/li Levensmiddelenbnreau L. W. RIJNBERG. De Burgemeester van TER NEUZEN maakt bekend dat uitreiking van Rund- vleeschbons VOORLOOPIG NIET zal plaats hebben. Ter Neuzen, 9 April 1918. De Burgemeester voornoemd, ,1. IIUIZINGA. De Burgemeester van TERNEUZEN maakt bekend, dat de uitreiking der nieuwe broodkaarten der 46e/48e week zal plaats hebben op Vrijdag 12 April in het lokaal BETHEL 2de Verbinding straat, en wel voor hen, wier geslachtsnaam begint met de letters AB Vrijdag 12 April van 9—10 v.tn. C-E i 10—11 F-H 11-12 I—M 2—3 nm. N R n 4 S-Z 4—o De ingezetenen worden er op attent gemaakt, dat zij bij het in ontvangst nemen der broodkaarten zich behooren to overtuigen dat het juiste aantal in liet, pakje zit, daar na het verlaten van het lokaal geen reclames meer worden aangenomen. De aangegeven verdeeling zal strikt in acht worden genomen Voor de bewoners van wiik O num mers 1 186 en 202—224 bij den lieer J. C. JANSEN, Hoofd der school te Drie wegen, op Vrijdag 12 April, van 3—5 uur namiddag en voor die van Sluiskil bij den heer C. MEULBROEK aldaar. Ter Neuzen, 8 April 1918. De Burgemeester voornoemd, J. IIUIZINGA. Het Bestuur der waterkeeriug van den calamiteuzen polder NIEUW NEU ZEN zal op Donderdag ii April 1918, des namiddags ten 2Va ure, in het „Hotel Centraal" tc Ter Neuzen, in het open baar Het herstel, de hernieuwing en het onderhoud tot 30 April 1919, van de aarde-, kram-, rijsen steen- glooiingwerken. De besteding geschiedt volgens 1 der A. B. Het bestek ligt van heden af, ter inzage in bet Directiegebouw en ten kantore van den Secretaris Ontvanger, waar bet tevens tegen betaling dei- kosten ad f0,50, verkrijgbaar is. De aanwijs zal plaats hebben op Dinsdag 2 en Vrijdag 5 April a s., tel kens des voormiddags van 10 tot 11 ure, waartoe zal worden bijeengekomen aan bet Directiegebouw. Ter Neuzen, 29 Maart 1918. Het Bestuur voornoemd, D. SCIIEELE Pz., Voorzitter. 11. J. VAN DEN OUDEN, Secr.-Ontv. H H. Zaadtelers. Nog af te geven Plm. 200000 stuks geschikt voor zaadteelt. Prijs per cor respondentie. JOH. DE DREU, A 65, Goes. Telefoon 110. 102. Ondergcteekendo beveelt zich beleefd aan voor bet van allerlei Administraties. M. J. L. HAUBOURDIN, Boekhouder, Tholensstraat No. 35, Ter Neuzen. aangebodenin den besten staatmet goede banden voor f45. Te bevragen Bureau dezer Courant. Adres te bevragen bij den uitgever van dit Blad. D.V. zal op in openbare vergaderingen optreden de Weleerw. Heer Ds. J. V. d. BERG, van ROTTERDAM, tot het houden eener Er zal voor geestverwanten gelegenheid zijn tot liet stellen van vragen. HET BESTUUR. Een teleurstelling. Kindermoord. Het mes in de keel. 1 Axel, 4 April 1918. Ter vlas- en lijnzaadbenrs was aangevoerd Schoon 8200 K.G. prijzen 1' 220 tot f 250 3/4 vlas 30.00 KG. pi ijzen f 130 tot f150 Bobbers K.G. prijzen f -- f GebraaktK.G. prijzen ff Onbewerkt vhis 29000 K.G. prijzen f f Handel traag. Te laat ontvangen voor ons Vrijdagnummer.

Luctor et Emergo | 1918 | | pagina 3