Uit het Buitenland Uit het Binnenland. Uit de Pers. Uit de Provincie. Uit de rede van Czernln, den Oostenrijkschen minister van buiten - landsche zaken, dezer dagen te Weenen ^gehouden, blijkt, dat Oostenrijk trouw blijft aan den Duitscken bondgenoot. Samen gingen ze in den oorlog, samen sluiten ze vrede. Van afvalligheid is geen sprake. Belangrijk was de verklaring, dat Cle- mencau, de Fransche minister-president aan Czernin vredesvoorstellen bad ge daan. Wel heette Clemenftau dit liegen, maar de waarheid bleek in 't midden te liggen. De beide ministers hadden door hun agenten eens elkaar „gepolsd." Doch Elzas-Lotharingen bleek het groote strui kelblok. Het Fransche„wij willen het hebben", staat tegeuovey het Duitsche „neen, nooit." De staatslieden kunnen ons den vrede niet geven. De veldheeren kunnen het evenmin. Een vrede, door de macht van het zwaard bevochten, zou de kiemen van nieuwen strijd reeds in zich dragen. Verwachten wij dan de vrede alleen van Hem, die de harten der vorsten en grooten neigt als waterbeken. Hij be stuurt het al. Wie op Hem vertrouwt, zal nimmer beschaamd uitkomen. Het wonderbaarlijk kanon. Van Duitsche deskundige zijde wordt ons geschreven „Met den aanvang van het offensief beeft, de Duitsche legeraanvoering voor de eerste maal het nieuwe Duitsche go- schut met grootere draagwijdte in actie laten treden. Het gaat hier om een nieuwe en zeer beteekenisvolle uitvinding op het gebied der moderne ballistiek. In tegenstelling met de handelwijze der Geallieerden men denke slechts aan de overdreven berichten over het „pou- dre Tupin" heeft de Duitsche leger- aanvoering niet van te voren reclame gemaakt met haar nieuwe wapen. In het geheim werd daarentegen door de onderzoekingscommissie voor de artille rie het geschut zoo zorgvuldig mogelijk beproefd en zijn doeltreffendheid ver volmaakt. „Zóó goed werd het geheim bewaard, dat de granaten van het nieuwe geschut van de zijde der Franschen in 't eerst op rekening der vliegeraanvallen gezet werden. Eerst toen met nauwkeurige tusschenpoozen van telkens 15 minuten de beschieting der buitenwerken van Parijs een aanvang nam, verdween bij de militaire autoriteiten alle twijfel over de herkomst der granaten. Het Eransche officieele bericht dwaalt ongetwijfeld in zijn onderstelling, dat slecht één' derge lijk kanon aan Duitsche zijde aangewend is. In den naasten tijd zullen militaire legerplaatsen, oefeningsterreinen, spoor wegstations teu behoeve van troepen transporten op vele punten tot op meer dan 100 K.M. achter het Fransche front liet doel dezer nieuwste Duitsche kanon nen uitmaken. Het spreekt vanzelf, dat slechts punten van militaire beteekenis het voorwerp dezer te verwachten be schieting zullen vormen. Daar echter gewoonlijk de ergernis van den vijand over een geslaagde uitvinding zich daar in uit, dat men haar bijzonder onmen- schelijke uitwerkingen toeschrijft, is het wel t best, van begin af aan hierop nadrukkelijk te wijzen." Ter betere waarschuwing van de Parijsche bevolking bij luchtaanvallen en beschieting zijn duizenden nieuwe stoom fluiten op gebouwen aangebracht. Ook zullen de klokken geluid worden. Het aantal schuilplaatsen, dat reeds bij de 2700 bedroeg, is nog uitgebreid en ze kunnen thans te zamen 500.000 personen bergen. Volgens de „Victoire" verlaten de rijke Parijsche families de stad en begeven zich naar Zuid-Frankrijk. Het léven in Rusland. Een correspondent te St. Petersburg van de Daily Telegraph zond 1.1. Zondag, liet, volgende bericht: „Moord op groote schaal is tegenwoordig een normaal ver schijnsel in het Russische leven. In de kleine plaats Gloekof, in het gouverne ment, Tsjernigof werden op één nacht 500 lieden uit de middelklasse afgemaakt. Ook zijn thans berichten ontvangen over de jongste moorden in Simferopol on Sebastopol, welke berichten onbe schrijfelijk schokkend zijn. In Sebastopol b.v. namen de zeelieden het besluit een algemeene moordpartij te houden in Uvee straten, bewoond door de vermogendste heden van de stad. Na de slachting werden de lijken in zee geworpen. De weduwe van een van de vermoorden, verzocht aan een duiker, af te dalen en het lijk van haar man te bergen. Een paar minuten, nadat de duiker onder de oppervlakte was verdwenen, rukte deze plotseling aan het touw en werd opgehaald. Hij was in een toestand, grenzende aan krankzinnigheid, en ge- ruimen tijd kon hij geen woord uitbren gen. Het bleek, dat de lichamen der vermoorden in zee waren gegooid met steenen aan de beenen. Een lieele me nigte stond uu'recht op, met de bewe ging van het water langzaam heen en weer wiegelend." „De buit is zóó groot en het veroverde grondgebied zóó uitgestrekt, dat een overzicht en nauwkeurige telling van den buit door de intendance nog niet kou worden beëindigd. De nieuwe aanvoer van troepen, de wegvoering van gevan genen, de bouw van spoorwegen en brug gen, herstelling der wegen, berging der dooden en het begraven der paarden- cadavers eischen een geheel bijzonder leger van pioniers, geniesoldaten, chauf feurs en politiesoldaten. Het bergen van den buit komt, wijl toch de herovering door den vijand ditmaal niet te vreezen is, eerst in de laatste plaats. Plaatse lijke commandanten moeten allereerst voor inrichting der kwartieren en wegen zorg dragen. Geheele bataillons gevan gen Franschen en Engelschen arbeiden aan de herstelling der streek. Yooral de inrichting en het onderhoud der gevangenkampen, die bij gedeelten de aanstroomende gevangenen eenige dagen herbergen, om hen dan weder verder naar achter af te geven en zelf weer nieuwen aanvoeren te ontvangen, eischt een talrijk personeel. Van den omvang van den buit kan men zich da gelijks |en bij iedere gelegenheid een denkbeeld vormen. Alleen al aan het geen de Duitsche soldaat aan het lichaam draagt. Niet overdreven is de bewering, dat elke derde man een Engelsch gummi- vest of een prachtigen wollen mantel met zich voert ter beschutting tegen de vochtig-koude nachten. Deze goederen zijn niet afkomstig van gevangenen, maar zijn in stapels op het veld en in schuilplaatsen blijven liggen. |Dat bij een enkel legerkorps misschien 50.000 stuks dezer gummi en wollen stoffen de Duit sche soldaten verwarmen, geeft een overzicht van den omvang van den buit op het slagveld. Langs den rijksstraat weg Quentin-Parijs zijn wij'minstens vijf munitie-depóts van beteekenis ge passeerd, die nog niet geteld en geledigd konden worden. Ware stapelplaatsen van buitgemaakte goederen zijn natuur lijk de veroverde steden Ham, Noyon en Royc. In Ham bevond zich eeu groot algemeen depót van grondstoffen, uitrus tingsstukken en levensmiddelen, vooral groote hoeveelheden thee, koffie en meel, schoenen en leder. In Noyon bevonden zich groote voorraden conserven van Franschen cn Engelschen oorsprong, ver der confituren, ingemaakte vruchten, ook veel lekkernijen, kreeften, garnalen enz. In Roye trof men een ontzaglijk magazijn aan van boonen, meel en aard appelen. Daar ter wereld ook gebrek heerschen mag, het onderzoek heeft den Duitschers getoond, dat het Engelsche leger goed geproviandeerd was." WAAROM ER GEEN THEE IS. Wij lezen in het „Hand." dat het door de geassocieerden te Freetown opge- eischte Nederlandsche s.s. „Lombok" onder meer een lading vau 10.000 kisten Java-thee voor Nederland bestemd, in- had. DE DATUM DER KAMER VERKIEZING. Het St.bi. no. 229 bevat een Kon. be. sluit van den 4den dezer, waarbij is bepaald lo. dat de candidaatstelling voor de verkiezing van de leden van de nieuwe Tweede Kamer der Staten-Generaal in eiken kieskring zal plaats hebben op Dinsdag 21 Mei 2o. dat de zitting der Staten-Gene raal zal worden geopend in een veree- nigde vergadering van do beide Kamers op Dinsdag 17 September d.a.v. des na middags één uur. De minister van staat, minister van binnenlandsche zaken, heeft bepaald, dat de stemming over de lijsten van candi date!] en de daarop voorkomende candi- daten zal plaats hebben op Woensda» 3 Juli. (St. ct.) BREIEN VAN REGEERINGSSAJET. Schetsen van "den slag in Frankrijk. Ken kijkje in de Centrale depots van den buit in het Westen. Een berichtgever schrijft van het West front Men zendt ons het volgende commu niqué I Van de hoeveelheid regeeringssajet, die overeenkomstig de desbetreffende regeling ter beschikking van de gemeente is gesteld, is nog een aanmerkelijke hoe veelheid onverkocht. Voor de houders van de uitgereikte sajetbons is beschik baar 40.(100 K.G., waarvan eenige dagen geleden slechts ruim 18,000 is gevraagd. Het feit, dat zooveel minder sajet werd verkocht dan waarop de houders van de bons recht hebben, wijst er op, dat van dit regeeringsartikel niet voldoende gebruik wordt gemaakt ter voorziening in de behoefte aan kousen en sokken. De aandacht wordt er op gevestigd, dat een paar volslagen manssokkeu ge breid kunnen woeden van de hoeveel heid regeeringssajet, verkregen op 3 bons Deze sajet kost den koopers 90 cent. Voor breien wordt door hen, die met een breimachine voor loon breien, in regel 30 cent voor een paar sokken be rekend. Op deze wijze kost een paar manssokken dus f 1.20. De winkelprijs voor een paar sokken van gelijke groot te is thans ongeveer f2.75. WERKLIEDEN ALS AANNEMERS. In Amsterdam doet zich het zeker nog weinig voorkomend geval voor, dat werk lieden als aannemers optreden. Het betreft hier een werk voor de gemeente, namelijk het graven van ka naalgedeelten in den Buiksloterham en het ophoogen van voor park bestemd terrein daar ter plaatste. Dit werk was voor f 108,000 gegund aan een aannemer te Rotterdam, maar deze bleek onmachtig het uit te voeren. B. en W. besloten toen in te gaan op een aanbod van drie ledeu van de Grondiverkersvereeniging Helpt Elkander, om het werk uit te voeren voor de bovengenoemde som. In de onderhandsche overeenkomst is o.m. bepaald dat de benoodigde grondwerkers moeten worden betrokken uit do leden van alle te Amsterdam bestaande vak- vereenigingen voor het grondwerkers- bedrijf, en eveuzoo uit de niet bij eenige vakvereeniging aangesloten grondwerkers zoodat eenige bevoorrechting is uitge sloten. Aan de werklieden wordt voorts een loon gegarandeeerd van 40 tot 48 ct., al naar gelang van den aard der werkzaamheden. Voorts blijkt uit het contract dat het geld voor de uitvoering van het werk aan de drie aannemers wordt voorgeschoten door de gemeente Amsterdam. Zoo bijv. het bedrag be- noodigd voor den aankoop van het mate riaal en zelfs dat voor de uitbetaling van het weekloon aan de grondwerkers. Het geheele finaneiecle risico is dus voor de gemeente. Volgens „Het Volk" genieten de twee grondwerkers, die de technische en com- mercieele leiding voeren, een vast week loon, dat ongeveer overeenkomt met wat een normaal werkman als grondwerker aan het werk kan verdienen. De winst zal worden verdeeld onder allen die aan het werk hebben meegeholpen, en zulks in verhouding tot het aantal uren dat ieder gearbeid heeft. De heer Smeenk schrijft in het Wag. Nieuwsbl Het aantal partijtjes neemt steeds toe. Velen schijnen onder de evenredige ver tegenwoordiging .een kansje te willen wagen. Vee) resultaat zullen ze niet hebben Al die groepjes komen naast de groote re partijen niet tot beteekenenden in vloed. Maar op (lie manier kunnen toch een vrij groot aantal stemmen verloren gaan. In de verhoudingen der partijen komt daardoor een onzeker element.' Ook ter Rechterzijde zit. groepjesvor ming min of meer in' de lucht, al' is het daar uiet zoo ei'g als Links. Wij zien naast de antirev. en chr.-histo'rische partijen optreden de christen democraten, christelijk-socialea. Twee groepen, in wier sociaal streven veel is, dat ook ons sympathiek is. Toch waarschuwen we ernstig tegen deze groepjesvorming. Het is nu zeker niet het moment, op onze kracht te verbrokkelen, Het onderwijsvraagstuk wacht nog op de finale oplossing. De gelijkstelling ten aanzien van het lager onderwijs werd nog slechts in beginsel verkJegen. Op de praclische uitwerking komt het aan. Maar ook met het oog op do sociale vragen zien wij in groepjesvormiiig een gevaar. Men bereikt, naar onze innige overtuiging, veel meer, indien men het sociaal-vooruitstrevende element in do christelijke partijen en met name in de antirev. partij versterkt. Daarop moet zich ook het streven van onze christe lijke arbeiders en anderen richton. Niet in afscheiding moet heil gezocht. Ten zij de beginselen daartoe moeten dringen Maar hiervan is gelukkig gepn sprake Men late zich niet door allerlei groep jes van de wijs brengen. De eigen partij moet tot nieuwe ont wikkeling worden gebracht, nu nieuwe problemen om oplossing vragen. Oude, niet verouderde verklaring. Het sollen met de Hervormde Kerk begint weer. In de verkiezingsdagen van 1913 was dit bedrijf' uitermate in trek. Toen werd de liefde voor de Hervorm de Kerk in de verkiezingslectuur en elec torale sprekers van vrijzinnigen kant zoo sterk op den voorgrond gesteld, dat zelfs Mr. I roelstra bij de algemeene begroo- tingsdebatten in de Tweede Kamer on der het Kabinet-Gort vau der Linden tegen dit speculeefeu /op de kerkelijke hartstoclitèn zijn protest indiende. De vrienden vim de Hervormde Kerk verrezen als paddestoelen uit den grond. Met toga en witte bef zag men gesierd mannen, van wie nimmer was bevroed dat deze dracht ooit hunne ranke anti- clericale leden zou sieren. Daar zwoeren er met aandoening in hun stem, dat zij voor de rechten der Hervormde Kerk zouden pal staan, wier natnen in het doop- en lidmatenboek van eenige Kerk tevergeefs worden gezocht. In allen ernst werden tegenover af tredende antirevolutionaire Kamerleden, die als trouwe leden der Hervormde Kerk kerkelijke betrekkingen vervulden, aanbevolen Joden en dat in naam van de belangen der Hervormde Kerk. Van waar toch die lasterlijke aantij ging dat der antirevolutionairen politiek het op den oudergang der Hervormde Kerk heeft toegelegd Dat Dr. Kuyper de leider onzer partij tegelijk is de man der doleantie, dat geeft aan hen, die ons gram zijn, zulk een dankbaar wapen om de goegemeente met bakerpraatjes van veivvoesting der Groote Kerk te verontrusten. Het is goed daartegenover nogmaals te herinneren aan de verklaring door Dr Kuyper in 1897 reeds afgelegd en in 1013 herhaald, waarin hij aldus zijn verhouding omschreef: „De ondergeteekende, van onder scheidene kanten vernomen hebbende, dat vele antirevolutionaire kiezers, die tot de Nederduitsch Hervormde Ker^ behooren, beducht zijn gemaakt, als zou de overwinning der antirevoluti onaire partij uitloopen op schade voor de Hervormde Kerk, gevoelt zich ge drongen desaangaande het navolgende te verklaren 1 dat hij een beslist tegenstander is van de scheiding van Godsdienst en Staatsrecht. De souvereiniteit van God Almachtig moet naar zijn vaste over tuiging ook in het staatsrecht erkend, gehandhaafd en geërbiedigd worden 2 dat hij evenzeer een beslist tegen stander is van de scheiding van Kerk en Staat, gelijk de Liberale partij die wel bepleit, maar zelve niet aandurft, en dat hij daarentegen steeds, evenals Groen van Prinstèrer, het staatsrech telijk karakter der Kerk van Christus verdedigd heeft. 3 dat hij met de geheele Antirev. partij daarentegen steeds aandrong en aandringen blijft op herstel van de geldelijke zelfstandigheid der Kerken uit dien hoofde het beginsel voorstaat, om de gelden die aan de Kerken toe belmoren, niet langer onder beheer van den Staal te laten, maar onder beheer der Kerken zelve te brengen. Art. 20 is door hem dan ook steeds zóó uit gelegd, dat alle Kerken die nu uit do Rijkskas trekken, haar inkomsten be houden zouden en dan in vast kapitaal. 4 dat hij, afgezien van de politiek, als Godgeleerde, als Canouicus, en als Belijder van den Christus, aan de Ned. Herv. Kerk geen anderen eisch stelt, dan dat zij voor het gezag der Heilige Schrift weer buige en terugkeerc tot de Belijdenis der vaderen, gelijk die in het bloed onzer martelaren bezegeld is. B dat bij en met hem alle Gerefor meerden, zoodra dit zal geschied zijn, met dankbare vreugde weer met alle broeders de aloude eenheid van de kerk onzer vaderen in dezen lande zal helpen herstellen. 6 dat hij zoolang dit uitblijft, zeer zeker in verzet komt tegen al wat in de Ned. Herv. Kerk den Christus ver loochent en tegen God en Zijn Woord weder par tijdig is, maar op prijs stelt, waardeert en lief heeft, al wat in die kerk uit God geboren is en gelijkvor migheid vertoont met den Beeldê Zijns Zoons". Elk onzer kan die woorden ten volle onderschrijven. („Rotterd.") TER NEUZEN, 9 April 1918. Naar men ons mededeelt, is het winst cijfer der balans over 1917 van de coöp. bakkerij alhier f223,55. -- In de algemeene vergadering van de „Vereeniging de Ambachtsschool voor Ter Neuzen en omstreken" word het bestuur gemachtigd tot het doen .der voorbereidende stappen voor het bouwen der inrichting en tevens om, indien dit gewenscht zou voorkomen, in afwachting van de voltooiing van de inrichting in een particulier gebouw, indien dat be schikbaar is, met het geven van lessen in een of meer vakkon te doen aan vangen. In plaats van wijlen den heer Le Nobel die door den voorzitter werd herdacht, werd tot bestuurslid gekozen de heer A. L. de Jong, opzichter van den Prov. waterstaat. Op verzoek van den commissaris van politie te Middelburg is door de militaire overheid aangehouden dekanon- nier-milicien P. de K., afkomstig uit Ter Neuzen, die verdacht wordt van berooving voor een bedrag van f300. Hij is na opgemaakt verbaal weder ter beschikking van de militaire autoriteiten esteld. Zaamslay. Alhier is door de rijkspo litie weer een varken dat geslacht vverd, in beslag genomen. T r a m v a k IJ z e n d ij k e—P y r a- m i d e—II oofdplaat. Donderdagmorgen 10 uur, nadat een paar trammen Biervliet, al-gepasseerd waren, verscheen aldaar jeen extra-tram, met lieeren, die op de een of andere wijze tot de totstandkoming van de tram in betrekking stonden, het dagelijksch bestuur van ÏJzendijke, de lieeren Ilen- drikse, burgemeester van Waterland kerkje en Bleiker, lid der Staten te Schoondijke en verdere genoodïgdeu. Aan de Biervlietsche stopplaats in de kom was het muziekgezelschap „Harmo nie" aanwezig en onder vroolijke tonen trok de stoet naar het raadhui?, waar burgemeester, wethouders en raadsleden present waren, om de tramgasten te verwelkomen. Dit geschiedde door !den burgemeester Maarleveld, die in zijn toespraak dezen dag een merkwaardige voor Biervliet noemde, wijl nu eerst Biervliet uit haar geïsoleerde ligging was opgeheven, dank zij het groote en mooie Zeeuwsch- Vlaamsche tramwegnet. Hij bracht na mens gemeentebestuur en bevolking zijn, warmen dapk aan de Maatschappij, die dit werk des vredes in zulke moeilijke cn nare tijden had tot stand gebracht. Met een geluk wensch voor de gemeente, terwille van de hoop op toenemende welvaart cn bloei voor de tramlijnen der maatschappij, eindigde spreker. De heer mj. P. Dieleman, secretaris der maatschappijn beantwoordde bij af wezigheid van den voorzitter, het hoofd der gemeente, nam dfeqs dank en geuite hoop gaarne in ontvangst, doch voegde er ookjaan toe, dat Zeeuwsch-Vlaanderen eerst, in de laatste jaren eenige bekend heid elders had verworven, en dat door dit vervoermiddel meerdere kennis dier streek zal volgen. Na den oorlog kome de vrede haastiglijk zal de landbouw, nog altoos de hoofdbouw van bestaan in Zeeuwsch-Vlaaiideren, toe nemen door verbouwing van handels artikelen en meerdere handel meer wel vaart doen volgen. Onder de aanwezigen merkten we o. a^ nog op de lieeren Polano, ingenieur vau bouwkunde, Retèl, chef van weg en werken, Ruthen, ingenieur bouwleider der Z.V.T.M., Van der Vegt, commissaris der Zeeuwsche Tram en directeur van de Rotterdamsche Electrisclie tram en Kögeler, comptable der Z.V.T.M. Nadat de lieeren de koffie, gebak en eenige verfrissching hadden gebruikt op het raadhuis, vanwege do gemeente aan geboden, en een kort bezoek aan de prot. kerk met haar 3 geschilderde kerk ramen hadden gebracht trok men naar Hoofdplaat, in gezelschap der Harmonie, en evenais Biervliet in feestdooi, zoo was het aan alle huizen, die langs de lijn gelegen, waren en zoo was het ook op het gehucht Driewegen en zoo was het ook te Hoofdplaat. De muziek stond gereed en de burge meester de heer Thomaes hield een zelfde toespraak als zijn nu ook aanwezige collega Maarleveld. Maar toch zei hij ook iets anders. En wel ditdat de Iloofdplaatsche bevol king maar half tevreden was, zoo lang de lijn niet aan de haven was aange sloten. De Iloofdplatenaars zullen na dit eerste trambezoek heel wat opge monterd zijn, want de heer Dieleman gaf de stellige verzekering, dat met de verlangde lijn enz. zoo spoedig doenlijk zal aangevangen worden. Beide burgemeesters hadden in hun toespraak doen uitkomen, te betreuren de afwezigheid van den voorzitter den heer Maurice Lippens, nog altoos in Han- noversche ballingschap. De bewoners van Biervliet en Hoofd plaat waren in feestelijke stemming. De tram had het reeds van af den eersten dag druk. Vier van de vijf tramdiensten werden geheel gevuld met onderling be zoek. Alle werk stond stil. Iedereen is met het nieuwe vervoermiddel ingenomen ook met het officiéél bezoek. Na op het raadhuis een goed uur ge toefd te hebben, alwaar ook een ver frissching door het gemeentebestuur was aangeboben, vertrok de extra-tram, waar bij het gezelschap weder met de Iloofd plaatsche genoodigden was vermeerderd naar Driewegen, waar even gestopt werd, en verder naar Biervliet, Pyramide en ÏJzendijke, waar het muziekgezelschap „Geduld Overwint" de aankomst met een muzieknummer opluisterde en de lieeren begeleidde naar het hotel „La Porte d'Ör", alwaar van vvege de Z. V. T. M. een maaltijd werd aangeboden. Die maal tijd was, fcooals die bij de familie Aerts altijd is, dus goed. Van de toespraken vvilien wij geen melding maken er was vroolijke kout eli gezelligheid. Een paar uitzonderingen voor de toespraken van den heer Die leman en die van den burgemeester Neeteson. De eerste was gewijd aan Hare Majes teit en werd staande aangehoord en door luid gejubel gevolgd en de dankuiting van den heer Neeteson aan allen, die samengewerkt hadden tot deze tramver binding IJzeudijke en de aangretifcende gemeenten Biervliet en Hoofdplaat. De genoodigde lieeren dezer beide gemeenten verlieten 's gvonds 6 uur ÏJzendijke. Jammer voor genoemde drio zustergemeentcn, dat dien dag het April zonnetje niet verscheen. Voor groote festiviteiten kon, wegens de treurige tijden, waarin wij verkeeren, geen sprake zijn. Daarom was het niet aangenaam voor de bevolking, die toch eenigszins feestelijk gestemd was, dat hot den gan- sclieu dag triestig en druilerig weer was. De Z. V. T. M. met haar.groot net van lijnen begint meer en meer ingeburgerd te worden. Tijdens de Paaschdagen was het ver voer van passagiers buitgemeen druk. Men zegt, dat negen duizend personen van haar gebruik maakten. Moge toenemende drukte de Z. VI. T. M. er toe leiden, dat uitbreiding in wes telijke en zuidelijke richting, het doel eind der Maatschappij, weldra bereikt worde. („Midd. Crt.") Toen Zaterdag de burgemeester van Schore zich, vergezeld van eenige politieambtenaren, aan boord van een hoogaars wilde begeven, weigerde de eigenaar van dit vaartuig den rijksveld wachter Kr. van Hansweert toe te laten. Toen dezen na machtiging van den burgemeester toch aan boord zou gaan en daartoe dc loopplank betrad, kantelde de eigenaar deze plank, waardoor de veldwachter in het water terecht kwam. Proces-verbaal werd Opgemaakt. Zaterdag zijn door den burgemeester van Schore ongeveer 10,000 K G. steen kolen op liet kanaal door Zuid-Beveland in beslag genomen. Oostburg. Zondagmorgen passeerden twee Engelsche vliegmhcliines, wat bleek

Luctor et Emergo | 1918 | | pagina 2