Biiitenlandsch Overzicht. Uit het Binnenland. Uit de Pers. Uit de Provincie. Het peil van de Tweede Kamer kan slechts verhoogd worden, door er man nen heen af te vaardigen, die voor hun taak berekend zijn. Een partij, die flinke deskundigen voor allerlei zaken in de Kamer weet te bren gen, zal straks invloed kunnen oefenen in ons parlement. Hoe sterker de christelijke partijen straks in de Kamer vertegenwoordigd zijn, hoe beter de christelijke beginselen, ten heil van land en volk, bij onze wet geving kunnen werken. Op, daarom in Juni, voor een recht- sche meerderheid aan de entente is wel het belangrijkste feit van den dag. Ons land heeft het hoofd in den schoot gelegd. En die ca pitulatie is voor het verloop van den wereldoorlog van niet geringe beteeke nis. Het gaat vooral om de scheeps ruimte. Dat blijkt een beslissende factor te zijn. Al de berichten over snellen aan bouw van handelsschepen, van doelmatige bestrijding der duikbooten is slechts bluf. Onze minister Loudon heeft het openlijk verklaard, dat de critieke toestand van de scheepvaart, de entente bewogen heeft tot haar onreclitvaardigen eisch. De entente krijgt nu, naar men aan neemt, een millioen ton meer. Dat is voor Duitschland een slag, toegebracht door Nederland, onder pressie der ge associeerden. Wat den duikbootoorlog betreft, is 't voor Duitschland nu ineens 19 Januari, inplaats van 19 Maart, 't Is 2 maanden achteruit geraakt. De entente heeft schepen gekregen, en daardoor ruimte beschikbaar om troe pen en ammunitie over te brengen. Wat zal Duitschland doen? Want deze beslissing beteekent verlenging van den oorlog, kost Duitsch bloed. Het schijnt, dat Duitschland ons geen hinderpalen in den Weg zal leggen om levensmiddelen en grpndstoffen voor de industrie te halen. Maar voor elk schip, dat uitvaart, moet een ander in onze havens terugkomen. De entente mag niet meer schepen rooven. Doch de vrije vaargeul zal Duitschland voor onze sche pen laten bestaan. Dat we echter de kolen en het staal duur moeten betalen voortaan, zal ons niets verwonderen. Ook verluidt, dat Duitschland een deel van onze Rijnsche pen zal vorderen, om graan uit de Oek raine te vervoeren. Hoe het zij, de beslissing van onze regeering kan slechts betreurd worden. We hebben feitelijk de neutraliteit ge schonden. Onze eer is verloren, waar we bogen voor dreigementen. Laat ons hopen, dat het bij deze ééne, eerste stap op den weg van Griekenland naar den oorlog blijft. in de entente neemt een zorgelijk ka rakter aan. In Engeland krijgt men l/3 pond vleesch per hoofd en' per week" Dus evenveel als in Duitschland Door het meel wordt aardappelmeel gemengdboter en andere levensmid delen zijn zeer duur en schaarsch. De Entente komt, volgens Amerikaan- sche schatting, 300 millioen bushels graan tekort. De „Philadelphia North Ameri can" toch schrijft: „Verleden jaar produceerden wij (de Vereenigde Staten) 678 millioen bushels tarwe, 3124 millioen bushels koren, 1453 millioen bushels haver, 214 millioen bushels gerst en 56 millioen bushels rogge, tezamen 5525 millioen bushels graan. „Ons normale jaarlijksche verbruik beloopt 4607 millioen bushels, zoodat er van den oogst van verleden jaar een surplus van 918 millioen bushels moet overblijven, waaronder slechts 88 millioen bushels tarwe, het graan, waaraan onze Europeesche bondgenooten het meeste behoefte hebben. „De vier voornaamste landen onder de Geallieerden Groot-Britannië, Frankrijk, Italië en België hebben gedurende den oorlog een geweldig verlies aan productiviteit van den bodem geleden. In vredestijd bedroeg hun ge zamenlijke jaarlijksche productie van tarwe, koren, haver, gerst en rogge ruim 1486 millioen bushels. En zjj moesten nog 726 millioen bushels invoeren om hnn jaarlijksch verbruik van meer dan 2200 millioen bushels te dekken. „Verleden jaar leverden hun oogsten bij elkaar slechts 960 millioen bushels op minder dan de helft van wat zij noodig hebben, zoodat zij meer dan 125Ó millioen bushels tekort komen, die natuur lijk van overzee moeten worden aange voerd. Ons uitvoeroverschot bedraagt slechts 918 millioen bushels, dus ruim 300 millioen minder dan onze bondge nooten noodig hebben." Met de behoeften der neutralen wordt, gelijk men ziet in dit artikel, niet de minste rekening gehouden Daartegenover staat, dat Duitschland graan en allerlei andere producten uit het Oosten kan krijgen. Het lijkt er dan ook weinig op, dat' het ooit aan de en tente gelukken zal, om de centralen uit te hongeren. Omgekeerd zou de entente wel eens door den duikbootoorlog genoodzaakt kun nen worden tot den vrede. Het voedselgebrek in de ententelanden legt ons echter de bange vraag op de lippenzullen wij wel iets krijgen Of hebben we ons eerstgeboorterecht voor niets verkocht Voor minder nog dan Ezau? Die kreeg althans den schotel met linzenmoes. De vernedering zou, als we geen graan kregen, dubbel pijnlijk wor den gevoeld, wijl onnoodig. In Oostenrijk heerscht, tengevolge van het gebrek aan voedsel, 't welk tot uiting komt in ver minderde rantsoenen aardappelen en vet, weer gisting. Spoorbeambten en werk lieden in de werkplaatsen van de Staats spoor hebben gestaakt. Toen de regeering dreigde met militaire maatregelen, gingen ze naar hun posten terug. De werkplaats lokt altijd nog meer dan een plaatsje aan het front. De Russische krijgsgevangenen hebben verklaard, dat zij niet meer willen werken, omdat de Duitschers en Oosten rijkers, die in Rusland gevangen zitten, al losgelaten zouden zijn. Ook in Hongarjje is het niet heelemaal pluis. Toch schijnt de regeering ook ditmaal den toestand meester-te blijven. Hoewel ten koste van nieuwe beloften en toezeggingen. Er zal een toeslag worden gegeven op het loon. Uit de verzekering van de regeering, dat ze streeft naar een spoedigen algemeenen vrede, mag men afleiden, dat de staking ook in verband stond met de begeerte naar vrede. nemen de verkenningen in hevigheid toe. De luchtgevechten en het bombar deeren uit vliegmachines van steden zijn aan de orde van den dag. Al die ver hoogde activiteit wijst op de bloedige worsteling, die aanstaande is. Ook het feit, dat tegenover Verdun de Duitsche Kroonprins vervangen is door von Gall- witz, de generaal, die in snelle slagen den Poolschen vestinggordel doorbrak en nam, kondigt het naderend offensief aan. Het vreeselijk bloedbad schijnt onver mijdelijk en nabij. In breede sectoren van het Westelijk front is gisterenmorgen vroeg de artil lerieslag in volle hevigheid ontbrand. Oostenrijk-Hongaarsche artillerie nam deel aan den strijd tegen de Engelsche en Fransche. De verklaring dooi minister Loudon, in de Tweede Kamer afgelegd, luidt als volgt Mijnheer de Voorzitter, Uit de Nota, die ik U 11 dezer deed toekomen, is het aan de Kamer bekend, dat de regeering in afwachting van de vertraagde totstandkoming eener defini tieve economische regeling met de ge associeerde regeeringen, dezen heeft verzocht om een voorschot van 100,000 ton tarwe op de 400,000 ton, welke aan Nederland zouden verzekerd worden bij een definitieve regeling op den voet der Londensche „basis of agreement". De geassocieerde regeeringen stemden daarin toe, doch onder voorwaarde, dat dan ook voorloopig het gedeelte onzer scheeps- ruimte, dat bij de definitieve regeling ter beschikking der geassocieerde be langen zou komen, reeds aanstonds daar voor zou worden afgestaan. Met het oog op een bijeenkomen der geassoci eerden te Londen op 18 dezer werd ik verzocht de beslissing der Nederlandsche regeering vóór dien dag te doen kennen. De regeering, te rade gaande met de belangen der volksvoeding, stond gereed op die voorloopige schikking in te gaan, toen van geassocieerde zijde plotseling de eisch werd gesteld, dat de evenbe- doelde tonnage ook in de z.g. „gevaarlijke zone" zou varen. Het varen buiten het gevaarlijke gebied was te Londen van Nederlandsche zijde als een principieele voorwaarde voor het tot stand komen van een schikking gesteld en van geassocieerde zijde had men zich met het opnemen van die voorwaarde vereenigd. De beweegredenen, welke tot het stellen van dien eisch geleid mogen hebben, laat ik in het midden. De rechtmatigheid van zoodanigen eisch kan de Nederlandsche regeering niet erkennen. Ook vereenigt zij zich in geenen deele met de in enkele landen thans gekweekte opvatting, als zou, wanneer de scheepsnood van een oorlog voerende bovenmatier stijgt, dezen volken rechtelijk bevoegd zijn neutrale schepen, nog wel in massa, te dwingen tot het verrichten van diensten uitsluitend in zijn belanghet volkenrecht toch erkent die bevoegdheid slechts bij wijze van hooge uitzondering, nl. waar het gaat om bereiking van eeriig onmiddellijk en noodzakelijk strategisch doel. De Nederlandsche regeering gaf na rijp beraad aan de geassocieerde regee ringen te kennen, dat zij zoowel uit politiek als uit economisch oogpunt de ernstigste bezwaren tegen den gestelden eisch had, doch schortte haar definitief antwoord nog op. Rekening houdende met den tarwe- nood, die ons land tegen den aanstaanden zomer bedreigt, en met de waarschijnlijk heid, dat een weigering het afsnijden van alle overzeesche toevoeren tenge volge zou hebben, achtte zij het nl. haar plicht, zich vooraf te vergewissen, of er in dat geval broodkoren uit Centraal Europa te verkrijgen zou wezen. Zij wendde zich dus tot de Duitsche regeering met de vraag, of op de levering binnen twee maanden van ten minste 100,000 ton tarwe gerekend zou kunnen worden. Het antwoord was beslist ont kennend de Duitsche regeering ver klaarde, dat zij, hoe gaarne ook bereid Nederland te helpen, toch met het oog op de behoeften van enkele harer bond genooten niet in staat zou zijn aan ons verlangen te-voldoen, terwijl zelfs ten aanzien van een latere verstrekking in kleinere hoeveelheid geenerlei zekerheid kon worden verschaft. In die omstandigheden achtte de regeering zich gedwongen den eisch te aanvaarden, welke door de geassocieerde regeeringen verbonden wordt aan de levering op 15 April a.s. van 100,000 ton tarwe voor de Nederlandsche bevolking. Zij heeft echter hare toestemming af hankelijk gesteld van de navolgende voorwaarden. In de eerste plaats moet vaststaan, dat Nederland rekenen kan op de verdeeling der Nederlandsche scheepsruimte en op de voorziening des lands naar den maatstaf, aangegeven in de Londensche „basis", waaromtrent de regeering thans ook hare definitieve voorstellen in hoofdlijnen aan de ge associeerden heeft medegedeeldook moet wèl begrepen zijn, dat de bunker kolen, noodig voor het vervoer der voor Nederland volgens (Je evenbedoelde voor ziening of „rationeering" bestemde goede ren aan de daarvoor aan te wijzen Nederlandsche schepen zal worden ver strekt. Vooris zal ten aanzien van de vaart van Nederlandsche schepen in het gevaarlijke gebied door de geassocieerde regeeringengewaarborgd moeten worden ten eerste, dat die schepen geen troepen of oorlogsbenoodigdheden ver voeren ten tweede, dat zij niet be wapend zullen zijnten derde, dat de bemanningen geheel vrij blijven al dan niet aan die vaart deel te nemen en eindelijk ten vierde, dat de even tueel vernietigde schepen terstond na den oorlog door andere vervangen zullen worden. Tot zoover meent de regeering te moeten gaan. Zij heeft zich daartoe genoopt gevoeld met het oog op den nood, niet alleen fyer te lande, doch ook in de koloniën, terwijl zij bovendien zich daardoor althans verzekerde van een belangrijk deel van onze vloot, hetgeen voor het heden en de toekomst van ons volk van overwegend belang is. Verder kan noch mag de regeering gaan. VERHOOGING DER OORLOGSWINST- BELASTING. In antwoord op vragen van den heer Van den Tempel antwoordde Minister Treub o. a. Hoewel de ondergeteekende groote bezwaren ziet in eene aanmerkelijke verhooging der Oorlogstwinstbelasting, gelijk door hem in de Memorie van Antwoord op het voorloopig verslag over hoofdstuk I der Staatsbegrooting voor het loopende dienstjaar werd uiteengezet, is hij toch voornemens weldra de indie ning van een voorstel tot verhooging dier belasting tot 50 pet. te bevorderen. De nood der schatkist stijgt zóó hoog dat de bedoelde bezwaren hoe ernstig zij ook mogen wezen daarvoor moeten wijken." Bij dit antwoord waren tevens eenige statistieken gevoegd betreffende de oor logswinstbelasting in de verschillende inspecties. Daaruit blijkt dat tot en met 31 Jan. 1918 in het geheel ontvangen was aan oorlogswinstbelasting f 186:745.160. Voor de Zeeuwsche inspecties geeft hieronder het eerste cijfer aan het bedrag dat daar ontvangen was tot en met 31 Jan. 1918en het tweede cijfer het totaal-bedrag der kohieren voor de oor logswinstbelasting op ultimo Febr. j.l. Hansweert Middelburg Oostburg Ter Neuzen Vlissingen Zierikzée 630.480 262.302 1.709.804 346.278 39.420 541.820 f 643.330 461.395 2.051.610 500.940 45.980 578.140 ONZE SCHEPEN IN BESLAG GENOMEN. WASHINGTON, 21 Maart. De Neder landsche schepen in Amerikaansche ha vens zijn hedennacht in beslag genomen, daar de Amerikaansche regeering mede- deeling heeft ontvangen, dat 't ultimatum der Geassocieerde regeeringen wordt aanvaard. Naar het persbureau Vaz Dias ver neemt hebben de Duitsche schepen, die via Hansweert naar België zouden ver trekken, geen toestemming gekregen, de grens te passeeren. Alle Nederlansche schepen, die bij Spijk-Lobith lagen, zijn naar Millingen afgevaren. Gisteren zijn uit Duitschland eenige groote sleepbooten den Rijn af gekomen. Men seint uit Den Haag Met zekerheid kan worden medege deeld, dat gisterenmiddag 1 uur bij het departement van Buitenl. Zaken nog geen bericht van de geassocieerde re geeringen was ingekomen omtrent de schepenkwestie. RIJWIELBANDEN. De minister van landbouw heeft lo. bepaald, dat rijwielhandelaren bij de levering van rijwielbanden niet mogen eischen, dat een oude band kosteloos worde afgestaan, doch dat bij achter lating van den ouden band door den kooper de waarde van dien ouden band in mindering van den koopprijs zal die nen te worden gebracht 2o. vastgesteld de volgende maximum prijzen voor complete oude rijwieldraad- buitenbanden, waarin beide staaldraden nog bruikbaar zijn, f0,40 per stuk losse bruikbare staaldraden voor rijwielbanden f 0,10 per stuk oude buitenbanden zon der draden f0,30 per kilo; oude, nog bruikbare ventiels f0,30 per stuk; 3o. bij de levering van rijwielbanden volgens de gestelde maximumprijzen mag in rekening gebracht worden voor het monteeren op het voorwiel ten hoogste f 0,30 en voor het monteeren op het achterwiel ten hoogste f0,50. DE BROODVOORZIENING. Het „Centr." verneemt, dat er proeven zijn genomen met bijmenging in ons brood van lijnzaad. Voorloopig waren de re- rultaten bevredigend. KOFFIE EN RIJST. Naar men meldt zullen ;de hoeveel heden koffie en rijst, waarvan de aanvoer uit New-York per Nieuw-Amsterdam mogelijk is, 50,000 balen van ieder artikel bedragen. DE NIEUWE SPOORWEG DIENST REGELING. Naar de „Tel.' verneemt zal de nieuwe spoorwegdienstregeling 15 Mei a.s. in werking treden. DE AANSTAANDE VERKIEZINGEN. Men meldt uit Den Haag aan het „Hbl.", dat de datum van de stemming voor de Tweede Kamer voorloopig is vastgesteld op Woensdag 3 Juli. Zooals men weet, heeft de candidaatstelling, ingevolge de Kieswet, plaats op Dinsdag 21 Mei. DE DEPUTATENVERGADERINg zal D.V. 2 Mei gehouden worden. De vergadering zal in de groote zaal van „Tivoli" te Utrecht plaats hebben. Het agendum is van den volgenden inhoud Openingswoord van den voor zitter, notulen, verkiezing vau eersten en tweeden voorzitter van 't centraal- comité, bespreking en vaststelling van 't program van actie voor de komende stembus en wat verder ter tafel komt. BIJ DE STEMBUS 1918. Het Centraal Comité, van antirev. kiesvsreenigingen vraagt uiterlijk 23 Maart a.s. het oordeel der meer dan 600 kiesvereenigingen over het concept- program van actie. Op de gedane opmerkingen hoopt het Centraal-Comité zoo spoedig mogelijk te repliceeren. daarbij de hoop uitsprekend, dat de schriftelijke behandeling tijdig genoeg voleind zal zijn, om op 2 Mei de beslissing hierover in de Deputaten- vergadering te doen vallen. Hel benoemen van leden in het Cen traal-Comité, waarover altijd in de De- putatenvergadering werd gestemd, heeft ook. verandering ondergaan. Het Cen traal-Comité stelt thans geen candidaten ineer, doch een ieder zal vrij zijn can- didaturen aan de kiesvereeniging in overweging te geven. Reeds ditmaal maal moet op deze wijze voorzien zijn in zes vacaturen, ontstaan door het pe riodieke aftreden der heeren A. Brum- melkamp, Prof. Mr. P. A. Diepenhorst, K. A. Grondijs, Ds. G. Hofstede, Dr A. Kuyper en de vac.-Baron v. d. Borch van Verwolde, onstaan door diens uit treden, Dr. A. Brummelkamr en K. A. Grondijs stellen zich niet herkiesbaar. Aan de kiesvereenigingen zijn deze mededeelingen als beschrijvingsbrief ver zonden, met als bijlagen het concept program van actie van 1918, de toelich ting erop, de statuten der georganiseerde antirev. partij, het gewijzigd Unierapport, het sociaal program van „Patrimonium" en het program van actie van 1897. DE IN GEVAAR ZIJNDE NEDER LANDSCHE VLOOT. In de berichten die Reuter ons uit Washington en Londen overbrengt om trent de Nederlandsche tonnenmaat die hetzij afgestaan, hetzij in beslaggenomen zal worden, is voortdurend sprake van een millioen ton. Tenzij deze geassocieerde bolsjewiki er voor hunne berekening een bijzondere maat op na houden, die wellicht afge meten kan worden naar de cijfers waar mede zij de wereld ten aanzien van eigen scheepsbouwprestaties, voortdurend bij den neus hebben, is het wellicht goed er op te wijzen, dat genoemd cijfer vol gens de algemeen gangbare berekeningen kant noch wal raakt, hetgeen reeds hieruit kan blijken, dat de geheel'e Ne derlandsche vloot zich in bruto grootte nauwelijks boven het 1 millioen tons verheft. In dit cijfer zijn dan ook alle kleinere schepen, die de Nederlandsche vloot telt begrepen en waarvan het bezit niet veel gewicht in de schaal zou leggen. Het is niet na te gaan hoeveel sche pen zich oogenblikkelijk in Engeland bevinden, maar het voornaamste deel onzer vloot, dat wordt opgehouden, ligt in Amerika. De grootte daarvan is circa 360.000 tons. Het is zeker waar, dat zich daaronder de beste schepen onzer vloot bevinden, zoodat het verlies daar van voor Nederland een ernstige klap zou beteekenen. Intussclien verschilt het toch belangrijk van hetgeen Reuter in opdracht zijner lastgevers, overseint. Re kenen deze gentlemen er dus op, dat zij 1 millioen Nederlandsche tonnen kun nen rooven, dan zal hun dat geweldig tegenvallen 1 („Scheepv.") Het Kamerlid Roodhuyzen. In een onzer christelijke bladen wordt als tegenstander van het bekende ont- werp-Lohman c.s. met name de heer Roodhuyzen genoemd, „de man, die in het „Vaderland" nog eens uitdrukkelijk vorklaart geen verkapte tegenstander van de oplossing der schoolquaestie te zijn". Deze mededeeling berust op eene vergissing en doet de heer Roodhuyzen groot onrecht aan. Althans indien wij en daarvan zijn wij zoo goed als ze ker juist zijn ingelicht. Immers heeft dit Kamerlid zijn Ka merzetel opgeofferd ter mille van recht op schoolgebied. IIij heeft aan zijn fractie verklaard, liever zijn zetel er aan te willen geven, dan te reageeren tegen het Bevredi gingsrapport, waaraan hij zoo krachtig heeft meegewerkt. Het antwoord daarop is geweest, dat hij niet op de Candida- tenlijst is geplaatst. Dit feit teekent de gezindheid der Unieliberalen. Maar het teekent tegelijkertijd het A'ciruktev van den heer Roodhnyzen. Zijn antwoord was een nobele daad, en mij danken hem daarvoor. Hij ver dient door ons in eere te worden ge- houden.Nederl. Absenteïsme. Het „Dagbl. v. N.B." schrijft: Er is wel eens geklaagd over het ab senteïsme onzer Kamerleden. En dan zei men, in vroeger jaren tenminste, kijk naar de socialisten, die zijn er altijd. Maar dat was, toen er slechts 'n half dozijn socialisten in de Kamer waren. Als de partij uitgroeit, zeiden toen al ue menschenkenners, zal ook onder haar het absenteïsme verder woekeren. En nu heeft men 't beleefd, dat op het laatste partijcongres der S. D. A. P. sterk is geklaagd over de voortdurende afwezig heid der socialistische Kamerleden, de vroegere modelgangers. Hebben die klachten geholpen? Dezer dagen nam de heer Beumer de socialisten in de Kamer onderhanden m een strijdlustige en geestige rede hij had, schreef een overzichtschrijver, niet als gewoonlijk van de interrupties van de roode heeren te lijden de fractie hield zich waardig kalm omdat zij, bestaande uit 15 leden, slechts door één lid vertegenwoordigd werd. En Dinsdagavond bij de behandeling van het nationale onderwerp der droog- '(!§t>ing van de Zuiderzee, was er van de 15 weer niet meer dan één lid aan wezig. Als model kan de roode fractie niet meer dienen Woensdag werd alhier een verga dering gehouden van den kring Z.-Vlaan- deren van de afd. Zeeland van den Bond van Ned. Veehandelaren. De heer Franck te Rotterdam, voorzitter van de afdee- ling Zeeland, zette voor de aanwezigen den toestand uiteen waarin de veehan delaren thans verkeeren en hoe zij thans behooren te handelen om de regeering te helpen aan het noodige vleesch voor de volksvoeding en daardoor ook hunne eigen positie zullen kunnen handhaven. Dringend raadde hij aan breng dus vee naar de markt, al is het zelfs, dat het in de eerste weken met eenig verlies zou gepaard gaan. In Zuid-Beveland be sloten de handelaren gezamenlijk een aantal stuks vee aan te voerenkan men het hier niet gezamenlijk, dat dan ieder voor zich zijn best doe. Te Axel is door de marechaussée bij enkele landbouwers een hoeveelheid graan in beslag genomen, die, naar ver luidt, niet aan den met de invordering belasten regeeringscommissaris was op gegeven. Naar we uit goeden bron vernemen is aan'den heer Collot d'Escury, uit Hontenisse, vrijstelling van dienst bij den landstorm verleend voor den tijd van drie maanden. - De heer Van Beresteijn protesteer de in de Tweede Kamer reeds tegen het feit, dat de heer Collot d'Escury Jr. toch van den militairen dienst is vrij gesteld. - Maandagavond omstreeks 9 uur werd op het Zwin nabij Cadzand-haven aangetroffen de onderofficier Kr., beladen met zeep en schoenen. Hij wist aan de hulp-kommiezen te ontkomen, maar werd herkend. Hij stond reeds geruimen tijd onder verdenking, dat hij zich met smokkelen bezig hield. Onmiddellijk werd de-militaire commandant vanCad- zand-IIaven er mede in kennis gesteld, wien het gelukte hem in voorloopig arrest te doen stellen. De man wist hieruit te ontvluchten en liep naar een nabij staande woning, waar een vrouw verbleef, met wie hij samenleefde. Een officier, wien het nog gehikte om in de woning te komen meldde, dat de onder officier zich niet gemakkelijk zou laten vangen, daar hij zich met zijn geladen geweer zou verdedigen. Daar de com mandant daar geen recht had dat huis binnen te dringen, zijn er rondom posten uitgezet om hem het vluchten te beletten. Hij is nog even buiten de woning gezien ook toen had hij zijn geweer bij zich. Naar men ons mededeelt, is dooi den eigenaar van de hofstede, bewoond door den heer A. de Feijter Joliz. onder Biervliet, de pacht van nog enkele jaren overgenomen. De afstand van onze vloot De voedselschaarschte Op de fronten TER NEUZEN, 22 Maart 1918. -

Luctor et Emergo | 1918 | | pagina 2