Korte Oorlogsberichten. Uit het Binnenland. Uit de Pers. Uit de Provincie. Van Heinde en Verre. Kerk, School en Zending. slagen bi.] Lodz, welke bijkans 140.000 gevangenen opleveren. Den 6n December valt Lodz en de Russische stoomwals rolt naar Warschau terug. Begin Februari 1915 wordt onder ge neraal Siewers het 10e Russische leger, dat opnieuw Oost-Pruisen zou binnen vallen tusschen Johannesburg eu Pill- kallen in een groot opgezetten omvat- tingsslag verslagen, waarbij 100.000 ge vangenen en ontelbare kanonnen en ma teriaal in Duitsche handen vallen. In Met 1915 heeft de doorbraakslag van Gorlice en Tarnof plaats. In den middenzomer van hetzelfde jaar wordt het lot van Polen beslistde Naref- linie wordt den Russen ontrukt, de ves tingen Poeltoesk, Ostrolenka, Lomcza worden veroverd. Den 5n Augustus valt Warchau, den 26n Augustus Brest Litofsk. Bij de achtervolging van den vijand wor den de vakken van Bialystok en de Pripetmoerassen strijdend doorgetrokken. Grootvorst Nikolai Nikolajewits wordt teruggeroepen. In September vallen Grodno en Wilna en de zegevierende opmarsch wordt tot vóór Riga en Dunaburg voorgezet. De Russische tegenoffensieven mislukken met ontzaglijke, offers. Het gevolg der geduchte slagen is het einde der tsarendynastie en het begin der Russische revolutie. Het leger dat door Kerensky opnieuw tot den aanval werd aangespoord, kon de voorgenomen doorbraak niet bewerkstelligen. In plaats daarvan wordt in Juli 1917 het door- braak-offensief der middelrijken bij Zloc- zof ingezet, waardoor in een snel tempo het. oostelijk deel van Galicië en de Boekowina wordt bevrijd. De inneming van Riga, Jacobstad en de verovering der eilanden Osei, Dagö en Moon vol tooit de definitieve nederlaag van het geweldige Russische leger. De vredesonderhandelingen worden in geleid en mislukken door de houding van Trotzky, waardoor de Duitschers nog maals gedwongen worden het zwaard ter hand te nemen, waarmede zij in een ongeloofelijk snel tempo tot de Narowa. Pskof, Polosk en Kiëf voortrukken en den definitieven vrede bevechten. Japan zal in het Oosten een actie beginnen tegen Rusland. De andere entente- landen moeten dat wel toestaan, hoewel ze een zuur gezicht zetten, want ze vertrouwen hun bondgenoot in den strijd voor het recht geen zier. Ze hebben maar al te goed begrepen, dat deze actie uitloopt op machtsvergrooting voor Japan, indien niet op alleenheerschappij in het Oosten. Een Engelsch blad schreef dan ook, dat Japan nu voor de entente in het Oosten ging doen, wat de Duitschers in het Westen hebben gedaan: Rusland afbrokkelen. En daar is heel wat over geschreeuwd. Maar als de entente zoo 'ets doet, gaat het voor het recht, want daarvoor zegt ze immers te strijden Lord Lansdowne heeft thans een tweeden open brief geschreven, waarin hij opnieuw ijvert voor toenadering. Hij is van meening, dat de laatste rede van den Duitschen Rijkskanselier wel een stap naar den vrede was. Hij wil alvast een conferentie van enkele personen uit de oorlogvoeren- de landen. De bekende „struikelblokken", zooals ElzasLotliaringen, kunnen volgens hem wel op de vredesconferentie be handeld worden. Met Lansdowne zijn we van meening, dat als men maar eens begon met onder handelen, er dan al heel wat gewonnen was. Maar Engeland wil nog van geen toe geven weten. „De vijanden hebben de overwinning van Duitschland nog niet willen erken nen", aldus drukte de keizer het uit. Men is over die uitdrukking gevallen. O.i. ten onrechte. Het beteekent, dat de verzoeningsgezindheid van von Hertling door de entente niet gewaardeerd is. Ieder spreekt op de hem eigene manier. „Ons levendig onderhoud eindigde met een bezichtiging van den tuin", zei de man, die de achterdeur uitgetrapt was. Als Frankrijk eischt, dat Duitschland Elzas-Lotharingen terug moet geven, beteekent. dat tóch ook, dat het de overwinning der entente erkennen moet. De woorden en de toon verschillen de bedoeling is bij beide dezelfde. Lenin en Trotzky zijn beide ziek. Of hun ongesteldheid met hun wankelende politieke gesteldheid verband houdt is niet bekend. Wel vernemen de Duitsche bladen indirect uit Petersburg, dat de beide bolsjewieksche voorvechters niet meer aan de dagelijksche zittingen in het Smoeng-instituut deelnemen en dat Zinowief, Dematsjarsky en mevrouw Kolontaj hen vervangen. Lenin ligt met een keelaaudoening in een sanatorium buiten Petersburg, terwijl .Trotzky's toe stand zóó ernstig zou zijn, dat er een Duitsche en Oostenrijksche medicus zijn ontboden. De hem toegediende genees middelen neemt hij pas in, wanneer er is vastgesteld, dat ze geen vergif be vatten. De Oekrainsche vredesgedelegeerde Ostapenko heeft in een onderhoud met de Neue Freie Presse gezegd, dat in de Oekraine overvloed van tarwe, rogge, haver en peulvruchten ligt opgestapeld, zelfs meer dan voldoende om in de be hoeften der Middenrijken te voorzien' Of de Oekraine daarvan ook een deel naar Rusland zal uitvoeren hangt or van af hoe de zaken daar loopen. In elk geval moet eerst met het bolsjewisme zijn afgerekend. Ook aan rubber kan de Oekraine de centrale helpen, mits dezen landbouw werktuigen, machines, locomotieven e.d. leveren. Twee honderd Israëlieten hebben zich te New-York opgegeven voor een Joodsch bataljon, dat in Palestina zal dienen. Op de gehouden vergadering der Centrale kiesvereeniging te Goes, werden gekozen de heeren A. S. J. Dekker, Goes, voorzitter. Voorts J. M. de Jonge, Goes; J. Wabeke, Wemeldinge D. Meu- lenberg, OüdelandeP. Fraanje, Bieze- linge; C. de Jager, Oüdelande; P. de Putter, Nieuvvdorp. STEMBUREAUX. Door Gedeputeerde Staten van Zeeland zijn ingevolge art. 33, -^e lid, der Kieswet, zooals die wet laatstelijk is gewijzigd bij het Additioneel art. VII der Grondwet voor den tijd van vier jaren, met ingang van 1 Maart j.l. in de hoofdstembureaux benoemd in den kieskring Sluis tot leden de heeren A. T. J. Aernouds, L. G. James, beiden te Sluis, I. Brevet en E. J. Janssens, beiden te St. Anna (gem. Sluis) en tot plaatsvervangende leden de heeren J. N. Metz, H. P. Boeltjes, beiden te Sluis en P. L. de Bruijne te Ileille, gemeente Sluis in den kieskring Hulst: tot leden de heeren C. J. Burin, Hyp. M. F. Verwilghen, Jos. Maertens en G. Vogelvanger, en tot plaatsvervangende leden de heeren C. J. van de Walle, L. Wouters en A. C. M. Poppe, allen te Hulst. HOEVEEL WONINGEN? Onder dit opschrift geeft de heer J. H. Faber in „Gemeentebelangen" een raming van het woning-tekort. De heer Keppler had op het Woning congres een aanbouw van 190,000 woningen voor het geheele land binnen vijf jaar noodig ge acht. welk cijfer de heer Faber voor veel te laag houdt. Op grond van de ver meerdering der bevolking, de afneming der gezinssterkte en den gemiddelden levensduur van woningen, acht deze des kundige een jaarlijkscheii aanbouw van 37,000 woningen noodig, om de zaak te houden op het noodpeil, waarop ze thans staat. Er is echter een achterstand in te halen, die al van vóór den oorlog dateert; in normalen tijd vervielen jaar lijks pl.m. 12,000 behuizingen, die nu blijven staan. Over een periode van 5 gerekend, zouden dus 5 X 3/,000 -f- 60,000 245,000 woningen moeten wor den bijgebouwd, d. i. rond 50,000 per jaar. 'Natuurlijk is deze taxatie zeer globaal. DE PETROLEUMVOORRAAD in ons land moet bedroevend klein Jzijn, wat blijkt uit de mededeeling van den Minister, waarin deze de geheele afle vering van de petroleumkaart eischt met de opmerking, dat omtrent verdere verstrekking geen enkele toezegging kan worden gedaan. HET VLUCHTOORD TE GOUDA. De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft de quaestie van de gebondenheid van het Rijk tegenover de Snijgroen- maatschappij te Gouda (de bekende vluchtoord-quaestie) onderwerpen aan het oordeel van een commissie van vijf leden- Tot lid van het college van ge machtigden uit de antirev. partij is be noemd mr, L, W. C. van den Berg, lid van de Eerste Kamer. Het college be staat nu uit de heeren Kuyper, H. de Wilde, Brummelkamp. Van den Berg en Krap. BRANDSTOFFEN VOOR BIJZONDERE SCHOLEN. De heer Posthuma, Minister van Land bouw, heeft tengevolge op de beantwoor ding van de vragen van den heer Juten betreffende het verstrekken van brand stoffen aan de besturen van bijzondere scholen, medegedeeld, dat hij niet tot beschikbaarstelling aan de bijzondere scholen van de noodige brandstoffen tegen de oude détailprijzen, vastgesteld voor de 10 brandstoffen-eenheden van groep A, kan overgaan. Diefstal. Mevrouw Kruyt-Hogerzeil (haar man is predikant) betwist dat diefstal is af te keuren.,. Ziehier haar redeneering, te vinden in Opwaarts, het orgaan der Christen- Socialisten „Is diefstal af te keuren, of kun nen wij tot den diefstal opwekken Hier is voorloopig geen onmiddellijk antwoord op te geven. Het maatschap pelijk leven is zoo totaal verworpen, het is op zulke onmeuschelijke grond slagen opgebouwd, dat men zich er niet met zedelijk klinkende algemeen heden afmaken kan. Moet een vrouw die haar kinderen gebrek ziet lijden, eigenlijk niet stelen, is diefstal van brood of melk, wellicht zelfs niet haar plicht De maatschappij ontneemt haar die gelegenheid om aan haar moederplicht te voldoen, moet zij dan niet het recht-daartoe zich verschaf fen, al gaat het door diefstal? Wij kunnen hier niet met een uitsluitend ja of neen antwoorden, in beide ge vallen zijn we onvolledig en doen wij aan menschelijke gewetens te kort". „De eerste misdaad ligt niet in het stelen, maar in het niet willen afstaan, in het bezithouden door een klein deel der menschheid, van al dal wat aan allen toebehoort... de klasse der be zitters, die van haar voorrechten geen afstand wil doen, is de eerste misda diger. Zij heeft in haar dienst rechters, genietend van dit stelsel van diefstal vele hooge voordeelen de heer- schende klasse heeft zedelijk niet het recht den diefstal uit nood te straffen, het aanwenden van geweld er tegen is niets dan onrecht voegen bij onrecht. Ieder rechter, die dit inziet, moet wei geren om over den dief uit nood een strafvonnis uit te spreken, de gevan genisbewaarder zou moeten weigeren hem op te sluiten, de agent, om hem gevangen to nemen Wij weten niet waarover wij ons het meest moeten verbazen, over de- licht vaardigheid waarmee deze voorlichtster, die zich schaart onder de Christenen, Gods gebod ter zijde, ja zicji daartegen over stelt, of over de onbenulligheid, waarmee zij schrijft over onzen maat- schappelijken toestand, onze wetgeving en onze rechtspraak. („Ned.") Godsdienst privaatzaak? Sympathiek was ons in Prof. Sloten maker de Bruine'.s rede het gedëelte, waarin hij waarschuwt tegen het prik kelen van kerkelijke hartstochten. Daaromtrent merkte hij volgens het verslag in „De Stichtsche Courant" op Spr. wijst ook op het woord - gods dienst is privaatzaak. Zoolang nog wordt gezegd „Uw godsdienst doet er niet toe als wij spreken over or ganisatorische leven", is de toekomst van ons volk niet veilig. De gods dienstzin leeft nog ergens anders dan in binnenkamer of ziel. Laat ons dan weten, dat wie godsdienst heeft in zijn ziel, toonen moet wie zijn God voor hem is. Spr. wraakt de bezorgd heid van niet-kerkelijke menschen voor de kerk, als er verkiezingen op til zijndat is bedenkelijk. Als gij bij de kerk komt, omdat zij een middei voor u is om uw doel te bereiken, blijf dan van de kerk af, want gij zult haar niet verlagen tot een middel om uw doel te bereiken, daarvoor staat zij te hoog. De Broodkaarten Het officieele Bureau voor Mededee- lingen inzake de Voedselvoorziening pu bliceert dat het formaat der broodkaarten aanmerkelijk zal worden verkloind en dat daardoor de kosten der broodkaarten met ongeveer vijfentwintigduizend gul den per periode van vier weken zullen verminderen. Deze bezuiniging valt te prijzen. Maar terecht mag worden gevraagd, waarom eerst, nadat de vijf en veertigste brood kaart is gedrukt, en verspreid, deze bë- zuiniging is ingevoerd. Meer dan een kwart millioen gulden zijn daardoor in het afgeloopen jaar weggegooid, uitge geven zonder dat iemand er eenig nut van trok. En dat terwijl noodzakelijke uitgaven welke een kleiner bedrag vor deren we denken b.v. aan de hoog noodige verbetering van de salarissen der Leeraren van het Middelbaar On derwijs, welke anderhalve ton zou kos ten worden afgewezen omdat de gelden niet beschikbaar zijn. Er wordt bij de distributie maatrege len raar met het geld omgesprongen. En ook bij de andere takken van dienst geschieden vele uitgaven welke ge voegelijk achterwege konden blijven, uit sleur en gewoonte. Het zou de moeite nog wel loonen, eens na te gaan, hoe veel honderdduizenden guldens er op de Staatsuitgaven vooral op die voor papier en drukwerk konden worden bezuinigd zonder dat er iemand eenige schade van ondervond behalve dan misschien de drukker en de papierhan delaar. Vrije Westfries. Bericht voor H.M Adverteerders. Weef dat de oplage van Zeeuwsch- Vlaanderen" in 2 maanden met 50 is vermeerderd Het sterk klimmend aantal abonnee's waarborgt u een steeds grooter succes TER NEUZEN, 8 Maart 1918. In Aprill 1918 zal een vergelijkend onderzoek worden gehouden voor de betrekking vanadspirant-electrotechnisch ambtenaar der telegrafie, waarvoor ten hoogste 10 plaatsen worden opengesteld. Aanmelding behoort te geschieden bij het Hoofdbestuur der Posterijen en Telegrafie te 's Gravenhage, vóór 1 April 1918. Inlichtingen zijn te verkrijgen bij den directeur van het Post- en Telegraaf kantoor te dezer plaatse. Het Rnkgraanbureau te Hontenisse. In het Persoverzicht in ons nummer van j.l. Woensdag plaatsten wij een ar tikel uit de Middelb, Cour. over boven vermeld onderwerp. Wij meenen goed te doen met hier te verwijzen naar het verweer van den Regeeringscommissaris in dat blad van j.l. Dinsdag waaruit blijkt dat de boek houder en de afdeelingschef in plaats van f3000 salaris slechts f 2000 genieten. Dinsdag werd door de rijkspolitie te Axel bij een landbouwer beslag gelegd op een varken, dat in den vroegen morgen was geslacht. Ingebruikneming van het nieuwe kerkgebouw der Geref. kerk te Axel. Donderdag 7 Maart des middags half drie had de plechtige ingebruikneming plaats van het nieuwe kerkgebouw der Geref. kerk te Axel. Het schoone kerk gebouw, dat ongeveer 1000 zitplaatsen heeft, was bijna geheel gevuld. De plech tige samenkomst werd geopend met 't zingen van Ps. 68 13, na votum en zegenbede volgde 't lezen van Ezech. 37 en gebed. Ds. A. Thielen zag in de voltooing van dit kerkgebouw de kroon op den arbeid der plaatselijke iueensmelting en koos in verband daarmede zijn tekst voor deze ureEzech. 37 1520. Hoofdgedachte wasHet teeken van het saamgegroeide hout. 1. De beteekenis voor Israël, als bondsvolk. 2. De beteekenis. voor eigen kerkelijk leven. Een wonder geschiedde er met de twee houten in de hand des profeten, een teeken van wat de Heere doen zou. In zijn hand zouden Juda en Israël na scheu ring en ballingschap weer één worden. Vervuld is dit woord na de 70 jaren van ballingschap volgens 1 Kron. 9 3. Ten volle is 't vervuld in, Christus door en onder wien alle verlosten werden één kudde met één herder. De beteekenis voor de kerk des Heeren in deze landen en voor de plaatselijke kerk van Axel In de hand des Heeren werden de kerken der scheiding en der doleantie één iu 1892. In de haud des Heeren zijn ook de beide kerkegroepen (Axel A B) tot één geworden 4 Dec. 1913, de dag der plaatselijke ineensmelting. Tot nu toe waren wc door onze twee kerkgebouwen uiterlijk nog gedeeld. Ook de uiterlijke eenheid moest nog komen. En op heden 7 Maart kwam die uiterlijke eenheid. Voor twee kerkgebouwen kwam er één. Ook hier het saamgegroeide hout. De kroon op het werk der ineensmelting een werk Gods, dat ons stemme tot ootmoedigen dank. Na dit schoon en toepasselijk woord volgden woorden van dank aan den Architect, den heer Tj. Kuipers, aan de aannemers en aan de bouwcommissie. Ds. De Walle sprak namens de kerken der classis een woord van hartelijken gelukwensch met dit nieuwe, schoone kerkgebouw, dat zoo symbolisch de een heid der gemeente afbeeldt, en wenscht dat 't voor Axels gemeente een Bethel moae zijn. De plechtige samenkomst werd ge sloten met 't zingen van Ps. 72 11 en dankgebed. 7 Maart 1918 zal iu het kerkelijk leven van Axels Geref. Kerk een beteekenis- volle dag blijven. De Heere heeft groote dingen bij ons gedaan, dies zijn wij ver blijd. Bij den inspecteur der directe be lastingen, enz. te Oostburg is ontvangen onder letters N. N., f242,43, wegens te weinig betaalde inkomstenbelasting en verdedigingsbelasting II. Te Oostburg is een driejarig meisje in een pot kokende melk gevallen en aan de brandwonden overleden. Bij de te Aardenburg gehouden verkiezing voor een lid van den gemeente raad (vac.-F. Eekhont) werd bi] candi- daatstelling gekozen de heer E. C. Mar tens, aldaar. Een kaas-schandaal Deze dagen werd gemeld, dat aan den heer Joh. de Vries oneervol ontslag was verleend als chef-controleur aan de Kaasvereeniging. Bedoelde heer zou buiten zijn boekje zijn gegaan door niet alleen zijn onder geschikten, maar ook zijn chefs te con troleeren. De ontslagene heeft thans een „open brief" geschreven waaraan het volgende is ontleend „In den zomer van 1916 maakte ik rapport van den heer Middelbeek te Gouda, bestuurslid van de Kaasvereeni ging. voorzitter van de sub-commisie in Zuid-Holland en voorzitter van de Ne- derlandsche Vereeniginh van Kaashan delaren, omdat hij van zijn positie mis bruik had gemaakt, om zijn firma te bevoordeelen ten koste van zijn collega's handelaren. Hij moest dientengevolge zijn functies neerleggen. De heer Mid delbeek is nu weer lid van het dage- lijksch bestuur der Kaasvereeniging en voorzitter van de Ned. Vereeniging van Kaashandelaren. In Jan '17 konstateerde ik, dat de firma Heijl te Haarlem, waarvan een der firmanten, de heer Joh. Herjl, vice- voorzitter van de Kaasvereeniging was, op frauduleuze wijze twee wagons kaas exporteerde, terwijl uitvoer verboden was. De firma werd geschorst en beboet en de Ueer Joh. Hejjl moest ontslag nemen als bestuurslid van de Kaasver eeniging. Na enkele dagen werd de schorsing opgeheven en de boete kwijt gescholden. Voordat de Heijl vertrok, liet hij mij bij zich komen, had berouw en verklaarde, dat hij mij 't nooit kwa- I lijk zou nemen, want ik had mijn plicht gedaan, Bij 'tafscheid gaf hij mij de I hand eu zeide met dezelfde woorden: I „Zeg de Vries, zou je niet een middeltje i weten, om de andere twee wagons er uit te krijgen?" (6 van de 8 waren weg). I Ik heb van deze vraag onmiddelijk ken- nis gegeven aan den secretaris. De heer Joh. Heijl is nu lid van de Neder- I landsche Uitvoer-Maatschappij!" De heer de Vries noemt vervolgens I nog enkele staaltjes van zwendel. „In 't voorjaar ,16 werd in de kas der Kaasvereeniging een groot te kort ontdekt men zegtmeer dan 20 j duizend gulden. De kassier werd als zondebok de laan uit gestuurd, hoewel i het gerecht hem niet schuldig oordeel- I de." De schrijver eindigde zijn brief aldus: Het zal moeilijk zijn te bewijzen, wie I de schuldigen zijn en toch, na wat ik gezien en gehoord heb meen ik, dat een grondig onderzoek noodig is, om te bepalen in hoeverre deze heeren direkt I of indireckt, bewust of onbewust, heb ben medegewerkt aan deze poging tot fraudeleuzen uitvoer." Laf! Van de schoolkinderen der Clir. School te Woerden, waren dezer dagen alle broodzakjes en broodtrommeltjes, gevuld met brood enz. voor hun twaalf uurtje, die op de portalen waren opgeborgen, I geledigd. Uit een der trommeltjes was nog een bedrag van f 6.ontvreemd. Een teleurstelling voor de jeugd toen het 12 uur was. Een zoet winstje. Te 's-Hertogenbosch stopte een auto I voor een slagerswinkel, waar een gezette j, boerin glunder gluurde naar een geslacht I varken, bijna zoo mollig als varkens I konden zijn vóór den oorlog. Een der inzittenden heeren stapte uit, I vroeg hoe zwaar 't beest woog (300 pond) I en bood voor het pond een rijksdaalder. I Topzei de boer en 't varken werd in een molton deken gerold en in den auto gesjord. De boer mocht 't geld opstrijken eii was verbaasd over zulk een bod. Wie er smokkelt. Men meldt ons Er werden gevankelijk naar Maastricht overgebracht zestien personen, waaronder de burgervader, de postdirecteur, de as- sistent-dienstgeleider, kommiezen en sol- daatkommiezen, boeren en winkeliers, allen uit Bocholtz, verdacht van te zamen een groote smokkelbende te vormen. Nog een ander transport van zestien wordt verwacht. In totaal moeten reeds 32 personen zijn gearresteerd. Het wordt wel een beetje bar in ons goede Limbug 1 „Rotterd". Negentiende-eeuwsch „animisme". Als historisch meldt men In een Groningsch grensdorpje werd een oude klok, stoeltjesklok, van waarde, dezer dagen, zeer goedkoop verkocht, om daarmee te voorkomen datziekte en dood het huis weer zouden binnen komen. Bij buurman D. was voor eenige jaren hetzelfde voorgekomen. Na den dood van eeD der familieleden was op aanra den van de „oude Geessien" de klok verkocht ver van hier, naar Holland. En allen in het gezin van D. verkeeren noa: in blakenden welstand. Het voornoemde vrouwtje oordeelde, dat met het overlijden van een der fa milieleden ook de huisklok diende te verdwijnen. Dan alleen was alle kwaad geweken 1 Vandaar, dat ook nu 'n Amsterdamsch koopman werd ontboden de kloktekoo- pen en mee te nemen ook. Aldus is geschied Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te Ter Aar, N.v.d. Snoek te Ameidete Den Ilam, J. Bus, te Enter te Ouddorp, J. Severijn t.e Wilnis te Veenhuizen, J. H. C. v. d. Hoff te Drunente Iloogersmilde, H. Bruins te Groningen; te Jutphaas, P. C. de Groot te Vroomshoop; te Oude-Niedorp en Venhuizen, H. J. Barnouw te Wieringer- waardte Oosterwolde, B. ter Haar te Leeuwarden te Hagestein, S. Goverts te Ottolandte Terkaple, W. J. van Elden te Zoelmondte Hoogeveeu, J. C. van Apeldoorn te Wouterswoude. AangenomenNaar Oostzaan, Y. van Dijk te Lutjebroek. BedanktVoor Harlingen, G. Venema te Koudum voor Ooltgensplaat, S. C. van Wijngaarden te Wijngaarden voor Tilburg en Franeker, G. Westmijse te Wildervank. Geref. Kerken. BeroepenTe Zwammerdam, Dr. D. J. v. Katwijk te Pijnackerte Zweeloo,

Luctor et Emergo | 1918 | | pagina 2