Uit de Pers. A T T E N TIE Uit de Provincie. Van Heinde en Verre. Mengelwerk. Kamerbrieven. vol. Partij omstreeks half April worden gehouden. EINDE DER VLEESCII-STAGNATIE Het „N. v. d. D." deelt mede, dat spoedig een nieuwe regeling van de vleeschprijzen is te wachten, die een einde maakt aan de stagnatie in het vee handel- en slagersbedrijf. DE HUURCOMMISSIEWET. Te Winschoten wordt de huurwet als volgt overtreden Een verhuurder kreeg niet van de huurcommissie ingewilligd, dat een weekhuur van een pand van f3 op f 4 werd gebracht. Wat deed hij? De overeenkomst werd gesloten, dat f 3 zou worden betaald, doch bij het aanvaarden moest f 50 extra worden betaald. Een andere verhuurder liet den huur prijs van het huis ongemoeid, doch legde een afzonderlijke huur op den tuin, welke tot nu toé in de huur inbegrepen was. ONZEN HUISMOEDERTJES wordt een middel aan de hand gedaan, om stopsajet te verkrijgen anders dan op de thans zoo kostbare wijze. De gedeelten n.m. van versleten kou sen, tussclieu hiel en toon zijn meestal nog gaaf en sterk. Men trekt, die stuk ken uit en windt de verkregen sajet, strak gespannen om een plankje, maakt het nat en laat het vervolgens drogen. Men verkrijgt dan een rechten draad, die zich zeer goed laat verwerken als stopsajet. VISSCHEN MET DE VISCHZEGEN. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel heeft bepaald dat de gesloten tijd voor het visschen met de vischzegen, bedoeld in art. 10, letter C, van het Binnenvisscherijregle- ment, in dit voorjaar zal aanvangen op 15 Maart, in plaats van op 1 Maart, voor de nagenoemde kreken in Zeeuwsch- Vlaauderen 1. 3! 4. 5. 6. 7. f6000 met vrij reizen en acht gulden verblijfkosten voor iederen dag waarop hij op reis moet. 2o. een secretaris f4000. 3o. een boekhouder f3000. 4o. een afdeelingchef f3000. 5o. een chef de bureau f2000. 60. ongeveer 45 klerken met een maan- delijksch «salaris tusschen f 35 en f 90. 7o. een aantal controleurs. Hoeveel het salaris en de reis- en verblijfkosten voor die ambtenaren bedraagt is den schrijver niet bekend. Wij kunnen hier echter aan toevoegen, dat in de bovengenoemde opgave in de Kamerstukken de salarissen der contro leurs gemiddeld f 100 per maand be- loopen. We willen er ook nog op wijzen dat m(jn zicli niet over het grooto aantal klerken en controleurs moet verwonderen. Ook in andere provincies heeft men zoo veel klerken en controleurs voor het omvangrijk werk-. Maar geen der andere provincies is in deze graanbureaux zoozeer meihoogere ambtenaren gezegend als Zeeland. We vonden in die opgave behalve de regee- ringscommissarissen die recht hebben op f500 per maand of f6000, maar van wie sommige blijkens een kantteekening „gemeend hebben op dit bedrag geen aanspraak te moeten maken", nog de volgende hoogere ambtenaren vermeld Overijssel f <Ann Friesland Utrecht de Othenerkreek onder Zaamslag de Zestigvoetkreek onder Grauw de Vlaamsche kreek onder Grauw de Grauwsche kreek tinder Grauw de Vest onder Hulst de Groote Vogel onder Kuitaard de Eerste en Tweede Hoeksche kreek onder Hoek 8. de Canisvliet onder Westdorpe; 9. het Groote Eiland onder St. Jan steen 10. de Axelsche kreek onder Axel. DE VLEESCHVOORZIENING. Kapitein Schutte zal in de volgende week voor de militaire étappe-slachterijen ook in de provincie Zeeland runderen vorderen. In de gemeente Overschie is in de laatste dagen voor militairen ongeveer een vijfde gedeelte van het rundvee ge vorderd, waaronder veel melkvee. Daar door is ongeveer 2000 liter melk per dag aan Rotterdam onttrokken. CANDIDAATLIJSTEN VOOR KAMERVERKIEZINGEN. In de „Vaderlander" publiceert de Centrale verkiezingsraad der Liberale Unie de candidatenlijsten, die aan de algemeene vergadering der Unie ter goedkeuring zullen worden voorgelegd. Hierop vindt men vermeld voor de samenwerkende kieskringen 's Hertogen bosch, Middelburg, (dat is dus Zeeland), Tilburg en Utrecht; 1. Jhr. R. R. L.'de Muralt, te'sGra- venhage. 2. Mr. E. E. van Raalte, te 's Gravenhage. 3. G. L. Breedvelt, te Bergen-op-Zoom. 4. Mr. dr. A. F. bai^m von Lijnden, te Baarn. 5. Ds. T. H. Siemelink, te Vlissingen. 6. Ph. van Dixboorn. te Axel. 7. Ds. T. Kielstra, te Zeist. 8. M. I. W. J. Bijleveld, te 's Gravenhage. 9. Mevrouw F. S. van BalenKlaar, te 's Gravenhage. 10. J. B. Ament, te 's Gravenhage. Door het Prov. Comité der Ant. Kiesv. in Zeeland zijn gesteld als voor- loopige candidaten voor de Tweede Ka mer de heeren Idenburg, J. A. de Wilde, v. d. Molen, v. d. Voort van Zijp, A. A. de Veer, Smeenk, Monté Verloren, A. Colijn, V. H. Rutgers en Mr. Th. Heemskerk. De candidaatsstelling voor de ver kiezing van de leden der Tweede Kamer zal op 21 Mei a.s. geschieden. De stem ming zal vermoedelijk in de eerste week van Juli plaats vinden. N.Holland Z.-Holland N.-Brabant Limburg Gelderland 1 chef de bui eau f4000. geen. 1 secretaris f 3600. 1 adj. secr. f2040. 1 secretaresse geen salaris. 1 secretaris f 3000. geen. 1 directeur f3600. 1 secretaris f 3000. Als we dan lezen dat voor het bureau Zeeland noodig worden geachteen secretaris, een boekhouder, een afdee- lingschef en een chef de bureku, dan vragen we ons toch af of dat ook andeis had gekund. En een andere vraag isaan welken werkkring werden die ambtenaren, en trouwens ook de talrijke lagere ambte naren, zoo plotseling onttrokken Eu dan nog de vraag staan die rijks- bureaux voor de graaninzameling, die toch werken met rijksgeld, onder geen enkel staatstoezicht wat hun uitgaven betreft, zooals ieder ander rijksbureau Hoe is 't mogelijk dat men 111 een mimsterieele opgave van t ambtenaren- getal dier bureaux, voor Zeeland slechts één ambtenaar, nl. den commissaris zelf opgaf, terwjjl er meer zijn dan in een andere provincie? Weet men niets van in Den Haag Gaat iedere commissaris dan op eigen houtje te werk zonder verantwoording aan bijv. de Rekenkamer? Het heeft er veel van, gezien het hierboven blijkende verschil van inrichting der bureaux voor 't zelfde werk. (Midd. CV Het Rijksgraanbureau in Hontenisse Dezer dagen, toen we het in ons Kameroverzicht hadden over het aantal nieuwe ambtenaars van de crisis-organi saties, schreven we o a. dat de opgave die daarover in de Mem. v. Ant. inzake het Levensmiddelenontwerp was opge nomen, niet volledig kon zijn, daar bij de rubriek regeeringscommissarissen voor de rijksgraanverzameling voor sommige provincies 70, 80 of 90 ambtenaren vermeld- werden en bij Zeeland evenals bij Groningen en Drenthe slechts één, nl. den commissaris zelf. Vermoedelijk naar aanleiding dier op merking zond men ons toe een nummer van de „Maasbode" van 22 Febr., waarin „een ambtenaar" eeuige mededeelingen doet over het personeel van het bureau van den regeeringscommissaris in Zee land. Volgens dezen zegsman bestaat het personeel van het bureau te Honte nisse uit de volgende personen lo. de Regeeringscommissaris, salaris Bangmaken. Het is nu duidelijk uitgesproken, dat de sociaal-demokraten met hunne betoo ging op 4 Maart aanstaande bangmakerij van het Parlement bedoelen. Zij noemen dit met ietwat andere woorden „indruk maken op het Parlement. Welken indruk? Dat er geen voedsel genoeg of dat het te duur is? Dat de distributiepolitiek der Regeering moet worden veranderd Het eerste blijkt uit een demonstratie niet, het tweede is alleen met argumenten aan te toonen, niet met eenige betooging, het allerminst met een zwijgende. De „indruk", dien men maken wil op het Parlement, kan dan ook wel geen andere bedoelen te zijn dan dien van hetHier zijn wij, met ons allen past op, als gij onzen wil niet doet. Als dit niét zuiver bedreiging, althans intimidatie is van het parlement, notabene van de door het volk gekozen vertegenwoor diging dan weten wij het niet. Waarom nu dit door de sociaal-demo kraten opgezette relletje? Omdat de sociaal-demokraten, zeggen zij, geen enkel middel versmaden, dat tot het doel kan leiden. Omdat, zoo lezen we in „Het Volk" de sociaal demokraten zoo weinig vertrouwen hebben in „de revolutie onder leiding van Wijnkoop." Die revo lutie toch zou in de allereerste plaats tegen de S. D. A. P. zelve gericht zijn, en hun voormannen zouden het eerst aan de lantaarn terecht komen. Weshalve zij de leiding der revolutie aan Wijnkoop trachten te ontfutselen, door straks zelf in de lantaarn te klimmen, en vanuit die verheven zitplaats leiding te geven aan de massa. Indien ons in deze heele nare historie iets verbaast, dan is hetn i e t dat zij wordt opgezet door sociaal-demokraten, die zich zelf pas geschikt hebben ver klaard om meê te regeeren, maar dat nog niet-socialistische arbeiders zijn, aantal stemmen in de meeste districten zal worden verdubbeld. Socialisten, liberalen en vrijzinnig democraten ontwikkelen alle actie om de kleurlooze middenstof op hunne zijde te krijgen. Ook de Christelijk-Histori- schen 'zitten niet stil en geven blijk van eene energie als van hunne zijde door ons nooit werd verwacht. Van antirevolutionaire werkzaamheid echter bemerkt men weinig, 't Is mogelijk dat er in stilte wordt gewerkt. Dat menige kiesvereeniging door huisbezoek tracht de weifelaars van de juistheid der antirevolutionaire politiek te over tuigen. Toch zijn we daar niet erg gerust op. Eenige reclame kan niet worden ge mist. Ook het politieke beginsel moet op de markt des levens worden aange prezen. Wie zich stil houdt, wie achteraf blijft zitten, wordt vergeten. Daarom moeten vergaderingen worden belegd, waarin onze politiek wordt be sproken. onze beginselen worden uiteen gezet. Heeft de kiesvereeniging veel geld in kas, dan kan een groote debat avond nog wel eens nuttig zijn. Mits slechts worde gezorgd voor een eerste klasse spreker en debater, voor iemand die met de feiten uitstekend op de hoogte is. We denken daarbij vooral aan onze zittende Kamerleden en aan onze profes soren in de Rechtswetenschap. Maar niet iedere vereeniging kan zulke vergaderingen beleggen. Dat zou ook niet aanbevelenswaardig zijn. Voor het overtuigen der kiezers, voor het over halen der weifelaars zijn evenzeer noodig kleinere vergaderingen, óf voor gemengd publiek, maar dan zonder het debat dat in eene socialistische scheldpartij ont aardt, óf voor geestverwanten, waar de gelegenheid wordt gegeven tot het stelleu van vragen. Verder moet worden gekerkt met propaganda-lectuur. Te zorgen dat er goede uitgaven voor weinig geld worden verkrijgbaar gesteld, is ons inziens de taak van het Centraal Comité. Onze vereenigingen behoeven dus niet stil te zitten. Allereerst de werkzaam heden in eigen organisatie. Maar daar naast de propaganda naar buiten. (Vrije Westfries). Wat het Rijk inde. .Januari gaf ook dit jaar, globaal ge nomen, weer een niet onbeduidend ac cres. Stelt men de jongste drie jaren naast- elkaar, dan klommen ,s Rijks mid delen voor Januari van l3]/s millioen 1916 op 16 millioen in 1917, en nu weer in Januari 1918 op bijna 17Vj mil lioen. In drie jaren tijds was er alzoo voor de eerste maand van 'tjaar een vooruitgang te constateeren van 4 mil lioen per maand wat aan een accres niet zoo ver van 50 millioen per jaar doet denken' Dit nu springt te meer in het oog, daar ook ditmaal de loodsgelden, de invoerrechten en een deel der accijnsen niet alleen niet stegen, maar veeleer hun daling voortzetten. Al wat met den uitvoer en invoer samenhangt, blijft bedroevend. Er was evenzóo daling bij den wijn en bij het gedistilleerd. De wijnaccijns de helft van het vorige jaar en de accijns op het gedistilleerd ging van ruim 21 op een 19 tou terug. Ditzelfde zag men ook bij den bieraccijns, die ten vorigen jare in Januari bijna juist het dubbelegaf van wat hij ditmaal in Januari inbracht. Het geslachtsaccijns ging van 8 ton ten vorige jare tot bijna 14 ton naar boven. De successie bleef wat ze ten vorigen jare was. Hoofdoorzaak echter van het succes kwam van de extra-belastingen, die een vorig jaar de 3 .millioen slechts even overschreden, en nu tot 223/4 worden opgevoerd. Hiervan waren 183/4 mil lioen uit Oorlogswinst, terwijl er 3 millioen uit de Verdedigingsbelasting kwam. Wat op het Leeningsfonds in 1914 inkwam, bleef ongeveer aan de opbrengst van het vorig jaar gelijk. Over het algemeen mag dan ook ge zegd, dat de stand van 's Rijks kas zich zonder groote schokken staande hield. En de liooge grief blijft maar, dat tal en tal van betalers met zeer beperkte inkomsten steeds meer in de klem ge raken. (Stand. er die zich in meezeulen. zulk een Wij hebben aan verschillende personen eenige proef-nummers van ons blad gezonden. Mogen wij thans hen, die zich niet wenschen te abonneeren, verzoeken ons dit te doen weten, b.v. door terugzending dit nummer DE ADMINISTRATIE. beweging laten (Nederl.) De Propaganda. Het is, wat de propaganda voor onze beginselen betreft, in onze omgeving, ja, in den geheelen kieskring, bedenkelijk stil. Toch moeten wij er ons voor wachten om al onze krachten te besteden aan de technische zijde van de verkiezingen aan de inrichting onzer organisatie, het samenstellen der candidatenlijsten enz. Vergeten we het niet, dat nu mede dooy de invoering der stemplicht het Het woonhuis met erf aan de De Jongestraat alhier (zoogenaamde Molen berg) is bij inschrijving verkocht voor f8061 aan den bewoner L. de Feijter- Huijssen. Te Axel hielden 13 varkensvereeni- gingen uit 'Oostelijk Zeeuvvscli-Vlaanderen een vergadering tot stichting van een Centraal Bureau. Dit werd gevormdde heeren W. Strijdonck te Graauw en J. Lafarre te Boschkapelle werden respectievelijk tot voorzitter en secretaris-penningmeester gekozen, terwijl de heer L. van Waes- berglie te Hulst bij acclamatie tot eere voorzitter werd benoemd. De contributie voor de aangesloten vere'enigingen werd bepaald op 5 ct. voor elk barer leden. Er werd besloten tot gezamenlijken aankoop van biggenElke vereeniging zal aan den secretaris van het bureau opgave doen van het voor hare leden benoodigde aantal biggen, terwijl aan de landbouwers per advertentie zal gevraagd worden om biggen aan het bureau te verkoopen zij dienen dan aantal, prijs en leeftijd op te geven aan voornoemden secretaris. Benoemd tot tijdelijk onderwijzeres te Ileteren mej. K. M. van Houte te Axel. Donderdagnacht bemerkten eenige ambtenaren van de zeepolitie, gezeten in een sloep ouder aanvoering van den heer Ludgert van Hansweert in den Smokkelhoek te Schoro een boot, waarin een 6 of 7-tal mannen, die van Zeeuwsch- Vlaanderen met hun boot waren ge komen. De ambtenaren der recherche hieiden zich als smokkelaars, doch toen ze naderbij waren gekomen, maakten ze zich bekend met de bedreiging, dat geschoten zou worden, indien men pogingen aanwendde om te ontvluchten. De meeste smokkelaars gingen aan den haal. Er werd geschoten met het gevolg dat een zekere B. van Kwadendamme in het been werd getroffen. Een kogel ging hem door de lies. Een tweede smokkelaar werd ongedeerd in de boot gearresteerd, terwijl de anderen wisten te ontvluchten. 470 K.G. karnemelkzeep werd in beslag genomen en tegelijk met den smokkelaar naar Hansweert mede genomen. De gewonde is naar het ziekenhuis te Middelburg vervoerd. Middelburg. De vorige week werd op de door prof. Diepenhorst geleide ver gadering alhier opgericht de afdecling Zeeland van den Chr. Boeren- en Tuin- dersbond. Als bestuursleden werden aangewezen voor Zuid-Beveland de heeren C. P. Voge laar van Krabbendijke en J. A. Dominicus van Wemeldinge voor N.-Beveland P. de Bruijne van Katsvoor Schouwen- Duiveland J. Padmos, burgemeester van Duivendijke voor Tholen en St.-Philips- land P. Vogelaar van Anna-Jacobapolder voor Walcheren J. Louwerse, burge meester van Gapinge en P. Ton Jr. van Middelburgvoor Zeeuwsch-Vlaandéren Joh. de Feijter, burgemeester van Zaam slag en J. II. de Bliek van Groede. Het moderameu heeft zich als volgt samengesteld C. P. Vogelaar van Krab bendijke, voorzitter; J. A. Dominicus van Wemeldinge, secretaris-penn., Johs. de Feijter van Zaamslag, vice-voorzitter, P. de Bruine van Kats, algemeen adjunct. Te Serooskerke is Zaterdag na een kortstondig lijden overleden de heer W. Melis, in leven lid der Provinciale Staten, in welk college hij sedert September 1913 zitting had, lid van den gemeente raad en commissaris van den polder Walcheren. De overledene, die ook nog in andere functies het algemeen belang gediend heeft, bereikte den leeftijd van 66 jaar en behoorde tot de anti-revolutionaire partij. Te Domburg heeft een inbraak plaats gehad in de villa van den heer J. H. Blum, lid der Ged. Staten van Zeeland. In den nacht van Woensdag op Donder dag, terwijl de heer en mevrouw Blum en ook de dienstboden in huis waren, heeft men zich door uitsnijden van een ruit toegang tot de woning verschaft. De tot nu toe onbekende daders hebben voornamelijk hun slag geslagen in een kamer, grenzende aan die waarin de heer B. en zijn echtgenoote te bed lagen. Ontvreemd werden tal van kostbare voorwerpen als colliers, broches, arm banden, tafelzilver, te zamen voor duizen den guldens. Bij hun vertrek namen de daders ook nog een rijwiel van een der dienstboden mede. Abonnè's te Axel en Zaam slag (kom) krijgen, als om standigheden het niet verhinderen, ons blad Dinsdags- en Vrijdagsavonds nog thuis bezorgd. Bij een dezer dagen gearresteerde smokkelaar in oostelijk Groningen werd bij fouilleering een bedrag van maar eventjes f 40,000 aan Nederlandsch bank papier gevonden. Meneer ging zich kleeden. Te Bellingwoude (Gron.), waar een vroeger straatarm persoon, nu smokkelaar dezer dagen een bezoek bracht, was deze jongeman in een overjas gestoken, die hem f 300 gekost had. Heel chique Hoe het vervoerverbod wordt overtreden. Onze corr. te Putten (G.) schrijft ons Alhier passeerde 1.1. Zondagavond een lijkkoets komende van Garderen. Natuur lijk wekte zulks veel belangstelling. Toen echter een al te nieuwsgierige even het rouwkleed opzijde schoof ondekte men daaronder een groote lading zakken en pakken. Inhoud onbekend. Vermoedelijk natuurlijk zaken, die niet vervoerd moch ten worden. Nadat even rust gehouden was, vervolgde de droeve (1) verschijning in de richting Ermelo haar weg. „Ned." Rundvleesch en Poëzie. Men meldt ons uit Diepenheim Ook hier begint het vleeschgebrek te nijpen. Alle slagers hebben hun werk gestaakt. Een hunner zond in de afge- loopen week het volgende telegram aan Min. Posthuma. „Ik heb de geheele week geloopen Zonder ééne koe te kunnen koopen Tenminste niet voor zoo'n som geld Dat ik kan verkoopen, tegen den prijs door U gesteld. Ik bid U stuur me een koe, en laat me niet verlegen Ze mag wel 1000 ponden wegen Vooral een met vet, dan ontvangt U honneurs Toe overleg dit eensmetüw adviseurs." „Ned." Wij koeien, hebben het maar goed Wel is er thans geen overvloede Van veevoer, dat naar lijnkoek smaakt, Doch, wat op aarde is volmaakt Het dreigend zwaard van Damocles, Het veel gevreesde slagersmes, Dat net zoolang als 't leven duurt 't Genot van ons bestaan verzuurt, Is thans gesteld op non-actief. Men taalt niet meer naar boeuf of bief. De vijfentwintig-stuivers-prijs Ontsloot voor ons het paradijs O, zaligheid, o heerlijk lot De slagerswinkels gaan op slot Het menschdom dat zich zelf thans slacht, Heeft aan 't bovine ras gebracht Dat, waarvoor 't zelf den strijd begon Een plaats op aarde in de zon. Hoe geeft de mensch hiermede blijk, Dat hij zich stelt aan 't vee gelijk 1 Geen levensdraad van os of kalf Meer doorgesneden, eer hij half Zijn volle lengte heeft gekregen Het gansche koeienras ten zegen Zweert heel het menschdom vanaf nu Bij 't vegetarische menu. Wat wordt het koeienleven schoon Bij peentjes, postelein en boon Gaat elke bloeddorst snel te loor. Bij om-, mitsgaders carnivoor. Bevrijd van angst voor 't abattoir, Streeft elke ware koe ernaar Te zorgen voor den ouden dag, Zoodat men dra verwachten mag Een „Toevluchtsoord voor 't Oude Rund", Wie is er die ons dat niet gunt De slagers worden donateur, En wie er intreedt door de deur Aanschouwt, in fraaie lijst gezet, Minister Posthuma's portret. Haagsche Post. ,Het ende goed, al goed", zei Dirk, en ik zei 't mee ,Hoe goed is dan een worst", zei Jan, „die heeft er twee". Huygens. Beste Neef, Zooals je weet, heeft Mr. Troelstra 12 Febr. j.l. in Amsterdam gezegd, dat het levensmiddelen-debat zou doen den ken aan een pot, waarvan het deksel afgenomen is, en waaruit onwelriekende geuren opstijgen. Dat debat is nu geopend. De heer Van Beresteyn, voorzitter van de com missie van rapporteurs, opende de rij. Een lange lijst van naast elkaar staande opmerkingen, beschuldigingen soms, wer den ten gehoore gebracht. In hoofdzaak kwam zijn betoog hierop neer le het gaat den boeren op de klei best 2e. de teeltregeling van den minister is mislukt, er is minder graan verbouwd dan het vorig jaar 3e. er is soms onverantwoordelijk met geld gegooid 4e. er zijn onbekwame en zelfs onbe trouwbare adviseurs en controleurs be noemd. In de rede van den heer Van Beresteyn ontbrak een leidende gedachte. De heer De Kanter koos partij voor het stelsel van Treub. Hij wilde een vvelstandsgreus bij de distributie, niet meer artikelen tegen verminderden prijs, en verhooging van de andere artikelen. Beter, dan de rede van den liberalen heer De Kanter, beviel me het woord van den roomschen heer De Wijkerslooth. Deze wilde een onbekrompen beschik baarstelling van gelden voor de volks voeding. Alle krachten moeten inge spannen worden om ondervoeding van ons volk tegen te gaan. Met vereende krachten moet ons volk trachten de moeilijke tijden door te komen. Je ziet, neef, dat de belangen van ons volk, van eiken stand veilig zijn bij rechts. Ons beginsel eischt op te komen voor heel het volkgeen enkele groep mag verwaarloosd worden. De heer Schaper tapte uit een heel ander vaatje. Nu moet je er om denkon, dat de verkiezingen in 't zicht zijn. Schaper stelde het voor, als ging de strijd tusschen kapitalisten en arbeiders. De boeren *- bij welke groep niet veel partijgenooten zitten moesten het vooral ontgelden. Schaper wilde veel ingrijpender regeling van de pro ductie. liij ried de Regeering aan, den verbouw zelf ter hand te nemen met behulp van de arbeidersorganisaties en met de boeren als bedrijfsleiders. Toen een ander lid het in een interruptie waagde, het voor de boeren op te nemen, verklaarde Schaper, dat je alleen den grond noodig hebt, en de boeren kunt missen. 2 in van TER NEUZEN, 5 Maart 1918. Hoe er gesmokkeld wordt! De Slagers staken. Op de eenheidsworst.

Luctor et Emergo | 1918 | | pagina 2