en Erf COUPONS en DIVIDENDEN. VAN DALEN, Kerk, School en Zending. Laatste Berichten. Burgerlijke Stand. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Adverteiitiën. Zij, die nog geen kaart van ons ontvingen voor de aanvrage van ROOD KLAVERZAAD, worden vriendelijk verzocht, deze alsnog spoedig bij ons aan te vragen. N. V. Boomkweeksrij en zaatlhandel Te koop bij inschrijving te Ter Neuzen. „Walcheren" öir. F. A. HANSEN. Middelburg. minimum f 1.25 hii spijze, 2de eeuw u. C.) een vreemde broeder. Toen hij zag, dat zfl werkten, zeide Waarom werkt gij toch om de die vergankelijk is Maria heeft het beste deel gekozen. Toen sprak de abt tot zgnen jongen 7ncharias„Geef den broeder een boek, en geleid hem naar eene cel, waar hij ongestoord lezen kan." En de broeder zat neder en las. Toen het nu drie uur werd, keek hij of er niemand kwam, om hem ten te roepen. Hij wachte een uur, toen uit zijne cel naar den abt, en hem of de broeders niet aten ifet is al gedaan," was het antwoord. I Waarom heeft men mij niet ten eten gevraagd vroeg de vreemdeling. Silvanus antwoordde „Ik meende, dat gij een geestelijk mensch waart, die als Maria het beste deel gekozen hebt, en den geheelen dag zit en leest en geene vergankelijke spijze noodig hebt. Wij vleeschelijke menschen hebben echter behoefte 'aan voedsel, en daarom werken uit, eten ging vroeg wij." Toen erkende de vreemde broeder, dat hier op aarde geene Maria kon zijn zonder Martha. Als er een kind komt Toen Franciscus van Assisië eens met een heel belangrijk werk bezig was, zeide hij aan zijn vrienden dat hij niet gestoord mocht worden. Al kwam er een geleerde om hem dringend te spreken, zoo moest hij toch worden weggezonden. Na dit strenge bevel gegeven te hebben wachtte Franciscus even, en zeide na denkend „Maar als er een kind komt! dan moet ik geroepen worden. Is dit ook niet wat onze Vader in den hemel zegt en doet? Als God, de Schepper en Onderhouder van alles aan 't werk is, en (Hij is altijd bezig) iemand komt als geleerde tct Hem, dan wordt hij niet toegelaten. Maar als er een kind komtd.w.fc. als er iemand komt in kinderlijke een voudigheid, gelijk een kind komt tot zijn vader dan wordt de toegang ge opend. Want als er een kind komt, heeft de Vader het nooit te druk. Bisschop reeds voor Schrijf beleedigingen in zand en ont vang weldaden in marmer. Men verliest gemakkelijker tien vrien den dan één vijand. Maak u den tijd te nutt' [doe vaardig wat ge kunt Wie weet, of u de dag [van morgen wordt gegund^ Een goed woord. Gobat van Jeruzalem, die eenige jaren het aardschc met het Hemelsche Jeruzalem verwisseld heeft, was vroeger zendeling in Abessinië. Op een rejs door zijn vaderland vertoefde hij eens te Straathurg en deed daar in een avond-bijeenkomst allerlei mede- deelingen omtrent het lief en leed van zijn arbeid. Een professor, die onder zijn hoorders was, vroeg hem bij die gelegenheid „Wat deedt gij, als gij in nood en zorg waart „Ik vluchtte", zeide Gobat, naar een eenzame plaats, dikwijls een hol en liet de menschen, die ik kende, voor mijn geest voorbijgaan en stelde mij hunne uooden en smarten, hun moeite en strijd recht levendig voor den geest, en bad voor hen en eer ik aan het einde van mijn gebed was, had het bezig zijn met anderer nood eigene smart overwonnen". Bedenkelijke Roem. (Een gelijkenis). Eens begonnen de metalen te twisten, wie hunner toch wel het best en het voornaamst was. „Ik," riep het ijzer,; „want van mij maakt men de zwaarden, die de wereld veroveren „Loop heen," zeide het zilver „ik ben het bestvan mij maakt men de edele bokalen, waaruit de rijken bij hunne feesten vreugde en genot drinken Maar nu kwam het goud het richtte zich trotsch op en liet een kroon zien „Dat ben ik! Ik schitter op de hoofden der vorsten en koningenben ik niet het voornaamste metaal Toen de anderen dit reeds wilden toestemmen, kwam de cent aanrollen hij lachte luidkeels en riep spottend „Ik, het koper, ben toch het allerbeste, want mij ziet men het meest in de kerk 1" Wees niet ontevreden Sadi, een Perzisch dichter, zeide dik wijls „ik heb nooit over mijn lot ge Rottevalle, F. Liega, to Hijkersmilde te Harderwijk, B. G. C. Steenbeek, te Prinselandte Groot-Ammers, J. Bus, te Enter. Bedankt: voor Leerbroek, J.Leverijn, te Wilnis; voor Tholen, J. Leverijn, te Wilnis; voor IJzendijke, H. T. A. J. Westrik, te Lurhuisterveen. Geref. Kerken. Bedanktvoor Giersen, Oudekerk en Nieuwkerk, G. v. d. Zanden, te Reukum voor Meppel, A, Hoeneveld, te Nijkerk. Christ. Geref. Kerk. Beroepen te Utrecht, A. M. Berkhoff, te Zwolle. Benoemd tot onderwijzer(es) Te Vianen, H. Mulder, te Heemsete Berkel en Rodenrijs, J. in't Veld, (hoofd), te Wormerveer. s De Eerste Kamer heeft het wetje tot verhooging der onderwijzerswedden reeds aangenomen. Ter waarschuwing. In een dorp bij Heerenveen hield men elk jaar voor de Chr. School een Bazaar. De goederen werden dan bij opbod ver kocht. Omdat de wet eischt dat bij openbare verkoopingen een deurwaarder tegenwoordig moet zijn, hield men deze bazaar onder genoodigden met gesloten deuren. Niemand mocht binnen dan met een door het Bestuur der school afge geven toegangsbewijs. Ook in Nov. 1917 werd weer op dezelfde wijze een bazaar gehouden. Men dacht daarbij niet aan de bepalingen der nieuwe Zegelwet, die ook bij verkoojfingen als deze de tegenwoordigheid van een deur waarder vereischen, terwijl tevens van de opbrengst een zeker bedrag als be lasting moet worden afgestaan aan het Rijk. Toen dan ook de inspecteur der Belastingen in Heerenveen vernam, wat gebeurd was, werd het bestuur veroor deeld, wegens overtreding der Zegelwet tot een boete van f 400. Gelukkig is 't bestuur nu met de be taling van de verschuldigde zegelrechten, Ongeveer f6.— vrij gekomen. We vermelden dit geval, opdat vele bestoren van scholen, die gewoon waren op dezelfde wijze hun Bazaar te houden, mogen gewaarschuwd zijn. Een Heb reeuw sc he Universiteit. Het Joodsche correspondentie-bpr. meldt Een Hebreeuwsche Universiteit zal op den Olijfberg worden opgericht. Een der mooiste plekken, vanwaar men eep der schoonste panorama's heeft op de stad De grond zal het eigendom worden van het Joodsch Nationaal Fonds en aldus onvervreemdbaar eigendom van het Joodsche volk. Kinderen in de Kerk. Voor eigen kring, het maandblad der Rotterdamsche Remonstranten, knoopt aan een vermaning om geen kleine kinderen mee naar de kerk te nemen, de volgende, aau Engelsche bron oht- leende anecdote vast. Een snoezig vier jarig babbeltje was, beeldig gekleed, met haar mama meegegaan, en zag tot haar verbazing dat mama weldra rustig en vast in slaap was gevallen. Zonderbaar te storen, begon baby een onderzoekings tocht tusschen de banken, en beklom eindelijk zelfs den preekstoel. Boven gekomen zonder dat de dominee er iets van gemerkt had, maakte het kind hem geweldig aan 't schrikken, door hem voor de geheele gemeente hoorbaar de vraag te stellen „Wat doe je hier boven Eenige seconden lang staarde de ont hutste geestelijke de indringster sprake loos aan, waarop de tweede vraag volgde „Mag je er niet af? Waarom heb je straf Door het onbedaarlijk giechelen harer buurvrouwen gewekt, haastte de moeder zich haar dochtertje van den preekstoel af te halen, en achtte het maar beter zoo spoedig mogelijk met deze de kerk te verlaten, doch vóór dat ze de deur uit waren klonk nog door het geheele gebouw voor de derde maal het heldere stemmetje: „Nu ken ik hem ook het is die meneer die u altijd komt be knorren harina Deij, oud 27 j„ jd. Pieter van Hermou, oud 25 j,. jm. en Johanna Maria de Smidt, oud 23 j.,' jd. Jan Ilamelink, oud 24 j., jm. en Pieternella Geertruida van Alten, oud 21 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 7 Febr. Koop Kuipers, oud 24 j jm, en Sara Johanna Cornelia Wolfert, oud 25 j., jd. Geboorten- 4 Febr. Tanneke, d. van Geertruida Wilhelmina de Fouw. 13 Febr. Pieter, z. van Karal Donze en van Jauna van Doeselaar. AXEL. Huwelijks-voltrekkingen. 7 Febr. Pieter Arij Petrus Dieleman, oud 26 jjm. en Johanna Maria van Hoeve oud 26 j., jd. Geboorten. 5 Febr. Cornelis Jozias, z. van Gerard van Espen en van Leun- tje de Beer. 6 Febr, Paul Gabriel Ha rold, z. van Paul Havard en van Lucie Boclie. 7 Febr. Willibrordus Augusti- nus, z. van Cammillus Theodoris van de Bilt en van Emma Maria van Mos- sevelde. 8 Febr. Aagtje, d, van Pieter Witte en van Catharina Pieternella van der Peiji. 10 Febr. Tanneke Cor nelia, d. van Johannes de Krijger en van Jozina Cornelissen. Santina,d. van Jozias Lourens en van Johanna Catha rina Oppeneer. 11 Febr. Ilermanus. z. van Jacobus de Zeeuw en van Leuntje Galle. 12 Febr. Helena Maria, d. van Alphonsius Adam en van Maria Ludo- vica Baert. Overlijden. 3 Febr. Jozias de Feijter, oud 45 j., echtg. van Pleuntje Balken ende. 5 Febr. Mathilde Maria Slabbaert, oud 26 j., echtg. van Franciscus Roe- giest. 7 Febr, Suzanna Scheele, oud 58 j.. echtg. van Izaak Meesen, 12 Febr. Cornelis Jozias van Espen, oud 8 d., z. van Gerard en van Leuntje den Beer. klaagd, dan eens, toen ik barrevoets was, en geen geld had om schoenen te koopeu. Maar toen ontmoette ik een man, die geen voeten had, en ik was weer tevreden met mijn lot." Abonnementen en Adverten- tiën voor dit blad worden ook aangenomen door de agenten van ons blad te Zaamslag J. HAAKten Kaate Zaamslag-VeerJ. ROOSE—Cové Ter Neuzen-Driewegen-. P. FAAS; Axel: P. J. VAN DRIEL Schoondijke Boekhandel IZ. TAKBreskensJAC. BASTING en Oostburg J. LE GRAND. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Nijkerkerveen, J. A. van Voorthuizen, te Vriezenveen te Leiden, K. II. E. Gravenmeijer, te Voorburgte Verhuringen. Op Donderdag 28 Febr. a.s. worden er te Princenhage 5 hofsteden verhuurd voor »de tijd van zes jaren en 14 losse per- ceelen bouwland. Aanbestedingen. Te Goes van het bouwen van 34 ar beiders woningen, op 27 Febr. des n.m. 2 uur. Hedenmiddag werd door notaris Dreg- mans te Axel verkocht 39 gemeten 221 roeden Bouwland, gelegen in de gemeen ten Zuiddorpe en Axel, langs den Linie- dijk, polder Beoosten en Bewestenblij, Koopers werden de heeren Koop 1 en 2, 17 gern. 157 r. voor f 26150, aan Dhr. B. C. IJsebaert, Axel. Koop 3, 2 gem. 129 r. voor f 2700, aan A. Wiemes, Axel. Koop 4, 19 gem. 233 r. voor f 20600, aan Dhr. IJsebaert, voornoemd. In de heden alhier gehouden vergade- der Centrale Ant. Kiesv., Staten- Loop der bevolking van Ter Neuzen. Aangekomen: J. van Beveren, kommies bij de Rijks Belastingen, aan boord, uit Koewacht. A. M. de Schepper, zonder, Baandijk 42, uit Stoppeldijk. P. A. Pieters, koopman, Baandijk 42, uit Boschkapelle. M. C. Leunis, schipper, Kazernestr. 9, uit Sas van Gent. M. L. Mei, dienstbode, 8 N., uit Bosch kapelle. Vertrokken: P. Michielsen, werkman, Q 205, naar Westdorpe. II. Th. Vogelaere, leurder, Q 99, naar Axel. A. G. de Feijter, zonder, O 219, naar Ferwerderadeel. E. Hup, fabrieksarbeider, Langekerk- str. 74, naar Enschede. A. F. J. M. Eugelbregt, sergeant fourier bij de Vest. Artie. Dijkstr. 78, naar Oost- kapello. P. C. Vermeulen, werkman, Baandijk 42, naar Axel. Verkoopingen. Not. Dregmans houdt op Woensdag 27 Febr. eene verkooping te Clinge van Essen-, Olmen- en Canadaboomen. Aan vang elf uur. Door 1 woning nam. not. Schram wordt op 27 Febr. uur te Rruiningen een boeren- en eeri stuk bouwland verkocht ring werden de 2e als voorloopige Kamer gesteld kieskring Hulst, candidaten voor de heeren Van der Molen, Idenburg, Smeenk, van der Voort van Zijp, dë Wilde, Mouté Verloren, Vogelaar, de Veer, P. A. Die penhorst, A. Colijn. Voor de vele blijken van deelneming zoowel van hier als elders, ontvangen, bij het overlijden vari mijn geliefden Echtgenoot P. J. DE FEIJTER, betuig ik mede namens mijne kinderen, mijnen hartelijken dank. Wed. P. J. DE FEIJTER— Scheele. Kuitaart, 26 Febr. 1918. Zij, die wenschen deel te nemen aan het toelatingsexamen ter opleiding van ONDERWIJZER of ONDERWIJZERES, worden Uitgenoodigd zich daartoe vóór I MAART aan te melden bij den Directeur H. KOELMANS. TER NEUZEN.» Huwelijks-aangiften 22 Febr. Pieter de Doelder, oud 28 j., jm. en Janneke Hendrika Deij, oud 26 j., jd. Johannes Jansen, oud 21 j., jm. en Geertruida Paulusse, oud 22 j., jd. Geboorten. 17 Febr. Geertrui] Cor nelia Maatje, d. v. Marinus Wilhelmus e. v. Jozina Anna Frederiksen. 19 Feb. Amelia Stephanie, d. v. Edemond Fran ciscus Stephanus van. der Velden e. v. Maria Louisa Robijn. 20 Febr. Rosalia, d. v. Gideon van den Berge e. v. Juliana Hofman. 21 Febr. Hervéra Marie Leonce Aimée Octavie Oméra Berthe, d. v. Omer Vital Clement Goebeert e. v. Bertha Maria Adéle Francois. Abraham Lam mert, z. v. Reinier Leunis e. v. Bertha Wilhelmina van der Kolk. 23 Febr. Leonardus Johannes Cornelis, z. v. Lu- dovicus Petrus van Hecke e. v. Emma Christina Sponselee. Edemondus Petrus, z. v. Theophile Notte e. v, Elodia Maria de Meijer. Overlijden. 18 Febr. Anne de Vries, oud 28'j., z. v. Lolke Jan e. v. Pieter nella Jacoba Willemina Gcelhoedt. 19 Febr. Johanna de Smidt, oud 79 j., wed. v. Jacobus Versluijs. HOEK. Huwelijks-aangiften. 14 Febr. Levinis Scheele, oud 38 j.. jm cn Cut- Not. Dumoleyn verkoopt op 28 Febr. a.s. nam. 12 uur te beginnen bij de Saf- tingendijk Olmen- Essen- en Canada boomen. Not. Dumoleyn op 1 Maart 80 Olmen- boomen in de Kruispolder Hontenisse voorm. 10 uur. Not. Cleef verkoopt een boereninspan op 1 Maart voorm. 9 uur te Abtskerkc. Op 2 Maart voorm. 10 uur wordt er te Sas van Gent door not. Dumoleyn een inboedel en woonhuis verkocht. Op Zaterdag 2 Maart wordt er door not. James eene boerenhofstede verkocht gelegen te Biervliet. De verkooping geschiedt nam. 2 uur te IJzendijke. Not. Hioolen een groote boereninspan op 6 Maart, voorm. 10 uur, te Wissekerke 28 Febr. faartsdijk, huis en inboedel te Wol not. Pilaar. 2 Maart, Hontenisse, leyn. woonhuis voorm. 10 en uur inboedel te not. Dumo- 1 Maart, een kerke not. Cleef. boereninspan te Abts- DAGEN. Voorm. Nam. 2 Maart, een hofstede te Biervliet, groot 66 H.A., notaiissen James en Zijlstra. 28 Febr., huis en inboedel te Drie wegen (Z.-B.), not. Neervoort. 6 Maart,, een boereninspan te Hans- weert Not. Pilaar. 6 Maart, een inspan te Wissekerke. 8 Maart, bouw- kapelle not. Loeff. W oensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag 27 1' e bi- Maart 2.56 3.23 3.51 4.19 4.49 5.24 6.7 V Hedenmorgen ontsliep zacht en kalm in haren Heere en Heiland onze geliefde Zuster en Tante, Mej. JANNETJE LOS, in den gezegenden ouderdom van 81 jaar en ruim 4 maanden. Namens de geheele Familie, A. LOS, Oud-Hoofdonderwijzer, Ter Neuzen, 25 Februari 1918. Telef. Intercomm. No. 86. TANDARTS, Ter Neuzen, is AFWEZIG van Vrijdag 1 Maart na middag tot Dinsdag 5 Maart aanstaande. g gjt (bij den z.g Molenberg), aan de De Jongestraat te Ter Neuzen, eigendom van de Gereformeerde Kerk, aldaar. Inlichtingen omtrent de grootte, be palingen van verkoop enz. krijgen bij den Heer M. Ie Verbindingstraat No. 20. De op zegel gestelde inschrijvings- biljetlen worden ingewacht bij den Voor zitter van den Kerkeraad, Ds. S. GROE NE VELD vóór of op Vrijdag 1 Maart 1918. r Namens den Kerkeraad, M. RIEMENS. zijn te ver- RIEMENS, Het Bestuur van de Vereeniging voor den Geld en Effectenhandel voor Zeeuwsch-Vlaanderen Oostelijk Deel te Ter Neuzen bericht, dat ingaande 1 Maart 1918 door GEELHOEDT'S EFFECTENKANTOOR te de firma VAN op den Zitdag te Ter te Axel cn Te Neuzen, r Neuzen en Ter N e u z JURRY) te e n, Vlissingen, Zitdag en weiland te West- 19 Maart, 19 groote en kleine huizen, waaronder -winkel- en heerenhuizen te Goes, not. Pilaar. HEEL Co Hulst, de firma J. A. KLAASSEN Co. te de firma DE KOSTER Co. (J. E. houdende te Ter Neuzen, de firma LUIJKX VAN HASSELT te Bergen op Zoom, Zitdag houdende te Hulst, de NATIONALE BANKVEREÈNIGING te Ter Neuzen en op den Zitdag te Axel en Hulst, de Heer H. J. VAN DEN OUDEN te Ter Neuzen, de firma Ls. VAN WAESBERGHE-JANSSENS te Hulst, Ter e u z e n en Axel en op den Zitdag te Sas van Gent, en den Heer F. S. P. WIJNMAN te Ter Neuzen de verzilvering van alle coupons en in Nederlandsch geld betaalbaar zijn worden als volgt voor bedragen tot f 10.— per nota van f 10.tot f25. boven f 25.V, per N bij slechts rekend dividenden, welke provisie zal be- nihil per coupon 5 cents coupon of per nota en f 500.— per' coupon of per nota Het Bestuur, LOUIS VAN WAESBERGHE, Voorzitter, j. A. KLAASSEN, Secretaris. Hulst, Ter Neuzen, 25 Februari 1918.

Luctor et Emergo | 1918 | | pagina 3