Uit het Binnenland. Uit de Pers. Uit de Provincie. Kamerbrieven. Kerk, School en Zending. Financieel Overzicht. Gemeenteraad van Ter Neuzen. waar zoo uitbundig is gejubeld over den vrede met Rusland, doet officieel niet mee. De Oostenrijksche troepen, die uit Kowel zijn opgerukt, zijn omgedoopt in schoone vindingtransport-com missies. Ze gaan brood balen uit de Oekraine, en brood heeft de Donau- monarchie noodig. Tegelijkertijd kunnen ze dan de voor raden van de Oekraine „beschermen" tegen de Bolsjewiki. Snapt men het In Oostenrijk criselt het geducht. De Polen zijn ook in oppositie gegaan, en de regeering schijnt van de Roethenen (die ook in de Oekraine wonen) geen steun te zullen krijgen. Allicht, dat art. 14 weer dienst moet doen, waarbij de grondwet buiten wer king treedt. Daar heeft het volk welis waar niet veel mee op, maar als ze moeten kiezen tusschen art. 14 en eten, of tusschen (jeen art. 14 én geen eten, zullen ze toch het eerste wel kiezen. En daarom gaat Oostenrijk met zijn leger eten halen in de Oekraine. Op het Westfront worden de voorbereidselen tot een groo- ten slag onvermoeid voortgezet. Telkens wordt het kanonvuur feller voorpostengevechten worden eiken dag gemeld het aantal deserte.urs dat over onze grenzen komt en aan den schrik kelijke!) doodendans tracht te ontkomen, wordt steeds grooter in Vlaanderen en overal achter het front worden steeds grootere troepenmassa's opgehoopt. In Selzaete liggen 12000 en in Assenede 7000 soldaten. Al deze verschijnselen wijzen er op, dat er „groote dingen" op til zijn. Hoevelen van die jonge, krachtige man- men straks met hun bloed den grond rood zullen kleuren Ontzettende ge dachte, dat zóó dicht bij onze grenzen de schrikkelijkste worsteling zal plaats grijpen. Wat zijn wij dan toch rijk gezegend nog. Al wordt de toestand hier op voedings gebied steeds nijpender, de vrede bleef mis toch nog geschonken. Onze zonen en vaders zijn aan den Moloch .van den oorlog niet geofferd, onze akkers zijn niet verwoest, onze dorpen en steden niet vernield. Stemme het ons tot dank aan Hem, die ons land nog spaarde temidden van den wereldbrand. Maar dwinge het ons óók tot verootmoediging voor Hem, die onze volkszonden opmerkt, onze ondank baarheid ziet. Zij er veel gebed voor Nederland, voor zijn volk en zijn overheid DE VROUW IN DEHEDENDAAGSCHE MAATSCHAPPIJ. Wij vernemen dat er met enkele da gen bij den Uitgever J. H. Kok te Kam pen, onder bovenstaanden titel, een zeer belangrijk boekwerk van de hand van Prof. Dr. H. Bavinck, over het Vrouwen- Vraagstuk, het licht zal zien. Het werk zal op dit meer en meer urgent wordend vraagstuk van verschillende zijden licht doen vallen. GORT. De minister heeft bepaald, dat het hoofdelijk rantsoen van gort, met ingang van 26 dezer, wordt teruggebracht op 0,1 K.G in de 4 weken. (St.ct.) VOEDSEL-VERNIELING In een publicatie van het officieuze „Bureau voor Mededeelingen" wordt er kend dat groote massa's bedorven peul vruchten moesten worden vernietigd. Naar gemeld wordt, zal deze ergerlijke zaak in de Kamer ter sprake worden gebracht. PETROLEUM UIT GALICIÈ. j De „Berl. Börsen Conner" meldt Afgevaardigden uit de Oostenrijksche petroleum-industrie zijn naar Nederland vertrokken, om te onderhandelen over petroleumleveringen uit Galicië in ver band met een nieuwe handels- en cre- diotovereenkomst met Nederland. DE LEVENSMIDDELEN-DEMON STRATIES. Naar wij vernemen zullen de levens middelen-demonstraties van de S.D.A.P. vn het N.V.V. thans op Maandag 25 i'ebr. te Amsterdam gehouden worden. INVOERING VAN I)EN BURGER LIJKEN DIENSTPLICHT. Het Ned. Corr.-Bureau meldt Naar wij uit goede bron vernemen is thans eerlang de indiening bij de Tweede Kamer te verwachten van het wetsont werp tot invoering van den burgerlijken dienstplicht, CEMENT UIT DUITSCHLAND. Naar de „Tel." verneemt zullen dezer dagen tusschen onze regeering en de Duitsehe regeering onderhandelingen aanvangen over den invoer naar ons land van 50 millioen K.G. cement, REVOLUTIONAIRE ACTIE. Do federatie van revolutionaire socia listen heeft besloten, de revolütionaire actie in ons land krachtiger dan ooit ter hand te nemen. De federatie heeft daarvoor ook met het buitenland ver binding gekregen. THEE. Naar het Volk meldt, heeft de inven tarisatie van de hier te lande aanwezige voorraden thee tot resultaat gehad, dat nog gedurende vier weken thee zal kun nen worden gedistribueerd, zooals zulks voor de stopzetting daarvan geschiedde. SAMENSPRAAK TUSSCHEN GOD EN EEN BEPROEFDE ZIEL. Donker is het pad, mijn Vader! 't Onweer komt mij telkens nader 't Neemt vlak boven mij zijn stand, Ik verga, o Vader grijp Gij mijne hand Ja mijn kind uw pad is donker 't Kan niet bij 't stargeflonker Bij mijn doen zwijgt uw verstand Maar het gaat naar 't licht, en 'k heb reeds uwe hand. 't Pad is lang, mijn Vader 'k smachte Naar de rust, die ik verwachte. Hoed mij in dit woeste land, Dat ik niet morrel Vader, grijp Gij mijne hand 't Pad is lang, mijn kind Ik weet het; Maar gepast voor uIk meet het. Straks, behouden in Mijn land, Ziet gij dankend, hoe 'k u leidde bij de hand. Uit: „De vuurkolom in den nacht". Van eenerlei geest. De rede, waarmede de heer Dr. de Visser de vorige week de Christelijk- historische partij-vergadering opende, was een voortreffelijk stuk. Kloek gaf zij den toon aan, dat ook voor de toekomst het geestelijk beginsel op staatkundig gebied behoort voorop te gaan. En tegelijk werd er dan op ge wezen hoezeer dat geestelijk beginsel verschilt van dat der linksche groepen. Scherp werd aan de kaak gesteld met name de linksche staatsrechtelijke beschouwing, dat de Kamerleden de last hebbers van de kiezers zijp. en de mi nisters op hun beurt de lasthebbers van de Kamer. Eu het zal onder meer wel de motie-regeering, zooals de heer Mer chant die verdedigd heeft, geweest zijn, die hier den spreker voor oogen stond. Trouwens, deze is niet meer dan een uitvloeisel van heel liet linksche stand punt, waarbij de onbeperkte souvereini- teit van de helft plus één wordt gehul digd. Telkens wordt deze theorie weer in nieuwe vormen gehuld. Van de oude volks souvereiniteit willen de denkende koppen niet meer hooren. Maar wat ze onder allerlei fraaie leuzen daarvoor in de plaats geven, komt toch steeds weer op hetzelfde neer. En daartegenover deed Dr. de Visser zoo voortreffelijk het anti revolutionair beginsel uitkomen van het zelfstandig karakter van het Overheids gezag, dat alleen te handhaven is op den grondslag van Gods Woord. Zulke "redevoeringen lezende, vraagt men zich telkens weder af, of nu de, zonder twijfel bestaande, schakeering van richting tusschen de Christelijk-histori- sche en de anti-revolutionaire partijen metterdaad groQt genoeg is om op den duur een tweevoudige partijformatie te rechtvaardigen. Verflauwing van grenzen is ook op politiek gebied uit den booze, maar niet gegronde afscheiding 'is in onzen steeds ernstiger dreigenden tijd eveneens een principieele zoowel als tactische fout. De strijd tegen het ongeloof is te zwaai voor nooilelooze krachtsversnippering. (Rotterd.) De Post-Cheque en Giro-dienst. De Post-Cheque en Giro-dienst dreigt eene volkomene mislukking te worden. Ingesteld met de luid-verkondigde be doeling dat het voor iedereen, ook voor den kleinen zakenman, den ambtenaar, den rentenier onnoodig zou zijn, geld in huis te hebben, is de verwezenlijking dier bedoeling door bureaucratische in gewikkelde bepalingen, en vooral door de veel te hooge tarieven onmogelijk gemaakt. In het buitenland betaalt men bakker, slager en kruidenier met giro- (overschrij- vings) biljetten. Alleen voor kleine be talingen heeft men nog geld irifluis. De overschrijving geschiedt kosteloos- En de onkosten van den dienst worden bestre den door de rente, welke de gestorte bedragen opleveren. Aan de eigenaars wordt U/s a 2% vergoed, en wat er meer aan rente gemaakt wordt komt den giro dienst ten goede. Bij den giro-dienst, voor de stad Amsterdam voorgesteld, volgt men dezelfde methode. Ook daar alles kosteloos, terwijl zelfs nog 1.8 rente wordt vergoed, en de post-giro- dienst slecht U/2 uitkeert, Bijzonder onaangenaam zijn de heele en halve centen weike bij den post-giro dienst telkens voor formulieren, brief omslagen enz. moeten worden betaald. Eene hoofdfout is, dat deze dienst voor de betaling van kleine bedragen zooveel duurder is dan de verzending per post wissel. Verzendt men een bedrag van f o.per postwissel voor 3 cents, bij den giro-dienst bedragen de kosten, indien zoowel afzender als ontvanger eene re kening hebben, 6.6 cents, en indien al leen de afzender is aangesloten 116 cents. Het gevolg is natuurlijk dat de meeste menschen van een postwissel gebruik blijven maken. Voor groote bedragen is het tarief ook te hoog. Dan verzendt men het geld door middel van eene assignatie op de Nederlandsche Bank. Verder nog een voorbeeld, hoe zon derling de dienst is ingericht. Stel A. en B. hebben ieder aan een firma in Amsterdam, bij den giro-dienst aange sloten, tweeduizend gulden te betalen. A. is rekening-houder, B. niet. A. kan het geld dus betalen door overschrijving. B. moet het in contanten storten. Men zou nu meenen dat, waar men den giro dienst wil bevorderen A. het geld goed kooper zal kunnen verzenden dan B. De bureaucratische giro-dienst denkt er ech ter anders over. A. betaalt voor het overmaken van de f 2.000 door over schrijving 51.6 cent (recht 50 cent, giro biljet 1 cent, briefomslag aan den post directeur 0.6 cents.) B. echter stort aan het postkantoor de f 2000 op de rekening der Amsterdamsche firma en betaalt 5!/2 cent (5 cents voor recht en Va cent voor het stortingsformulier.) Het aantal deelnemers 7000 tot op dit oogenblik) moet ontzettend zijn te gengevallen, En van die 7000 hoorden wij er verscheideneu die van plan waren de door hen gekochte formulieren op te maken en dan zoo spoedig mogelijk te bedanken. Voor kleine en voor groote bedragen is de dienst te duur alleen voor sommen van twintig tot tweehonderd gulden is de verzending per giro goedkooper dan die langs een anderen weg. In Amster dam zal de postdienst het tegen den gemeentelijken dienst niet kunnen uit houden. De handel maakt in hoofdzaak gebruik van diensten der bankinstellin gen, die haar cheque-dienst de laatste maanden heel wat hebben vereenvoudigd. Zoo blijft er dan voor den postdienst maar weinig over, en als de voorwaarden en de geheele inrichting niet grondig worden herzien en gewijzigd, en dat liefst zoo spoedig mogelijk, dan voor spellen we dat de geheele dienst een jammerlijk liasco zal worden „Vrije Westfries." TER NEUZEN. 22 Februari 1918. Hedenmiddag vergaderde de Chr. pers- vereeniging alhier in de Cons, der Geref. Kerk. Uit de verslagen bleek, dat het aantal abonné's met 50 gestegen is en de leening bijna volteekeud was. Er heersch- te een opgewekten toon. Van alle zijden wordt medewerking betoond. Verschillende zaken worden definitief gerégeld. - Terneuzén Hoek P h i 1 i p p i ue. Vrijdag 1 Maart a. s. wordt, behoudens goedkeuring van den Minister van wa terstaat, voor het publiek opengesteld de lijn Terneuzen-Hoek-Philippiue der Z. VI. Tramw. M.ij. In beide richtingen vertrekken 5 trei nen per dag. Van Terneuzen om 5.55 7.05 11.10 4 5 35 Vertrek Philippine 6.33 9.15 1.25 4.45 6.45. Van Terneuzen naar Hoek duurt de rit plm. 20 minuten, en door naar Phi lippine plm. een half uur. De meeste treinen stoppen op de Knol en in den Wijckhuizenpolder. Met een drietal treinen is er verbin ding naar IJzendijke. Van Terneuzen naar Hoek kosU 18 cent en door naar Philippine 30 cent. Gisteren verkocht notaris van der Moer alhier eene partij bouwland lig gende in twee blokken in den Oliesla gerspolder, gemeente Retranchement, groot 43 gemeten en 101 roeden. Kooper werd de pachter Pr. Buijck voor f 730 per gemet plus 9 procent onkosten. In de Kamor van Koophandel en Fabrieken alhier werd in plaats van den heer M. G. A. Blankers, die voornemens is zich metterwoon elders te vestigen, en voor een herbenoeming niet in aan merking wenschte te komen, tot voor zitter benoemd de heer H. W.R.Kramer en in diens plaats als vice-voorzitter de heer E. H. T. van Boissum Waalkes. Door den kantonrechter te Ter Neuzen is J. S. Dl, Belgisch tandarts te Axel vertoevende, wegens het zonder bevoegdheid en zónder daartoe genood zaakt te zijn de tandheelkunde uit te oefenen, veroordeeld tot f 300 boete of 30 dagen hechtenis. Axel In de Dinsdag gehouden verga dering van den gemeenteraad, waarbij met' kennisgeving afwezig was de heer J. M. Oggel, was ingekomen een schrij ven van Ged. Staten, dat de heer Adr. Dieleman in deinhoofdel. omsl. is ver laagd van de 33e maar de 23e klasse. Voor kennisgeving werd aangenomen een verzoekschrift van de vereeniging van gasfabrikanten in Nederland om het salaris van den directeur der gasfabriek te regelen naar de jaarproductie, doch op voorstel van B. en W- en van de gascommissie werd de jaarwedde van den directeur met ingang van 1 Jan. 1918 met alg. st. gebracht van f 1100 op f 1300y Eveneens werd op voorstel van B. en W. en van de gascommissie de jaarwedde van E. P. van Duren, gasfiter met ingang van 1 Jan 1918 gebracht van f675 op f780. Op voorstel vaii B. en W. werd met 8 tegen 2 stemmen besloten om aan der directeur dor gasfabriek een giatificatie te verleenen van f 40aan den gasfiter E. P. van Duren f 15aan de stoker H. C. van den Hil en F. Seghers ieder f 10 en aan den hulpfitter F. Lensenf5 wegens buitengewonén ijver, dien zij, tij dens het aanvaldefect aan de gasfabriek door den bom, hebben aan den dag ge legd. Tegen stemden de heeren J. Smies en M. Wolfert. Behandeld wer den voorts eenige reclames inzake den hoofdelijken omslag. Axel. Zekere Ch. K. wierp asch in een glaasje sterkeu drank van zijn vriend D. in een herberg alhier. Na gebruik er van viel v. D. bewusteloos neer. K ontrolde toen v. I). zijn geld, zijnde f 120.—. De politie heeft K. gearresteerd en naar Middelburg overgebracht. Beste Neef, „Een dubbeltje kan soms vreemd rol len", zei vroeger m'n grootje al. Dat is dezer dagen ook weer geble ken in de Kamer, neef! Je weet, dat de minister het amende ment van der Molen onaannemelijk had verklaard. Om het geld weet je 1 En dat bracht je oom uit zijn anders nog al kalme gemoedsstemming. Niet alleen, omdat ik zooveel onder wijzers in de familie heb. Neen, met een eerlijk geweten kan ik zeggen, dat het vóóral was, omdat het grootste deel van onze christelijke onderwijzers, wier wegen in deze dure tijden waarlijk niet op rozen gaan, zoo verschrikkelijk teleur gesteld zouden worden, als alleen het amendement Ketelaar wet werd. Dan kregen ze een simpele 100 gulden. En wat is nu een lapje van 100 in deze dagen Maar ook vond ik liet jammer, dat een klein stukje recht, dat onze onder wijzers, die zooveel voor hun beginsel lijden en ontberen, bewezen zou worden door het amendement van der Molen, nu geen werkelijkheid kon worden. Doch gelukkigde minister draaide nog eens weer. Cort lijkt wel een paar schoenen met „hooge hakjes" van 't een of andere nichtje geleend te hebben, zóó goed kan hij draaien Enfiu, deze zwenking neem ik hem niet kwaliik. Want neef, je moet we ten, de minister heeft het amendement nu weer niet onaannemelijk verklaard. Ging het zelfs een beetje aanbevelen. Hij had geld weten los te krijgen van „den sterken man" in ons ministerie, van Treub. En zie daar, zonder hoofdelijke stem ming ging het amendement van der Mo len en daarna het heele wetje er door. Als de Eerste Kamer en daar twij fel ik niet aan 1 het nu ook aan neemt, krijgen al onze onderwijzers 100 gulden. Bovendien wordt hun .salaris „aangevuld" tot 200 gld. boven het mi nimum als ze minder dan vijf dienstja ren hebben. Van 5 tot 10 dienstjaren wordt het 300 boven het minimum, en voor hen die méér dan 10 dienstjaren hebben 400 gld. er boven. Er zal in heel wat onderwijzersgezin nen gedankt worden, voor deze onge dachte uitkomst. De bitterste nood is nu althans gele nigd, al is de grens van het met recht begeerde nog niet bereikt. Deze stemming heeft weer bewezen, wat krachtige actie van belanghebben den, van pers en Kamerclub bereiken kan. Aanstaanden Dinsdag begint het groote levensmiddelen-debat. Dan zal er wat loskomen Onze Kamerleden zullen stellig met kracht opkomen voor de belangen van ons volk, en tegen allerlei verkeerde practijken en toestanden. Maar waar deering voor het goede dat gedaan is, mag evenmin ontbreken. De algemeene verwachting is, dat m t name de socialisten van deze gelegenheid gebruik zullen maken, om don verkie zingsstrijd in te luiden. De betoogingen op straat, die 4 Maart zullen aanvangen, moeten meehelpen om de massa der kiezers te lijmen aan den rooden lijm stok. Over het levensmiddelen-debat schrijf ik je natuurlijk wel. Als altijd, Je Oom HAAGENAAR. Ned. Hèrv. Kerk. Beroepen Te Blauwkapel, J. de Bruin, te Zeist; te Wilsum, W. Wesseldijk, te Wapenvelde; te Zetten, B. Batelaan, te De Bilt. Aangenomen: Naar Callantsoog, F. A. France, te Stolwijknaar Amsterdam, H. E. Gravemeyer, te Steenwijk naar Vorden, C. Reynierse, te Stad-Vollen- hovenaar Neerbosch, I. J. Creutzberg, te Blokzijlnaar Montfoort, J. J. Tim mer, te Waarder. Bedankt: Voor Lellens, A. N. Tons- beek, te Roswinkel; voor El burg, J. Bus, te Entervoor Doorn, L. J. van Leeu wen, te Lissevoor Terkaple, H. C. Ru.ys, te Hoenderloo. Geref. Kerken. AangenomenNaar ÏJsselmonde, S. Idema, te Workum. BedanktVoor Nieuw-Loosdrecht, J0I1. Kwak, te Culemborg voor Alblasserdam, A, M. Boeyinga, te Koog-Zaandijk. Benoemd tot onderwijzer(es).: Te Naaldwijk, mej. C. v. Wijck, van Sluiskil; te Rijnstiurg, R. B. v. Dijk, te Nieuwolda; te Gaastmeer, A. de Boer (hoofd) te Woudsendte De Lier, A. Berkhof (hoofd) te Appeltern te Wier- den, P. Bos, te 't Zand te Sliedrecht, mej. C. J. A. Gelderman, te Sprang. Het feit, dat de Engelsche regeering onze handelstelegrammen weer doorlaat, was een ware verrassing voor de beurs. Den laatsten tijd ging alles via Berlijn, omdat Reuter, op bevel der Engelsche regeering, de telegrammen niet door seinde. Op tabaks- en rubberwaarden was de invloed direct merkbaar. De omzet werd grooter, en de koersen klommen. De afzonderlijke vrode van de Gen tralen met de Oekraine had eveneens gunstigen invloed. E11 evenzoo het bericht, dat Trotzky den oorlog als geëindigd beschouwt. Al aanstonds liepen de Marken op van 41,72 tot 45,50 en tot 47. Toen de vraag liet aanbod verre overtrof ontstonden tijdelijk zelfs abnormale papierkoersen. Oosten rijksche Kronen liepen op van 26,72 tot 31, Ook de handel in Roebels Bank papier nam zeer toe. Voor Russische obligatiën was een reden tot bemoediging, de bepaling tus schen Centralen en de Oekraine, dat de betaling op grond van verplichtingen van den Staat, speciaal de openbare schulden lasten ten opzichte van de onderdanen van beide partijen hervat zal worden. Ook de verwachting, dat economische opbloei voor de Oekraine, door handels verdragen met Duitschland en diens bondgenooten, waarschijnlijk is, was een gunstige factor. Russische obligatiën stegen aanzienlijk in prijs. De redevoering van Lloyd George, die voortzetting van den strijd tot het bit tere einde wil, had een ongunstigen in vloed. Zitting van Donderdag 21 Febr. 1918, des voorm. ten 10 ure. Tegenwoordig de heeren A. Visser, Waalkes, De Jager, R. Scheele, De i Bruijne, Eijke, D. Scheele, Nolson, Geel hoed!, De Ridder en De Feijter. Afwezig met kennisgeving de haf-c Van den Ouden en zonder de heer Van Hasselt. Voorzitter de heer J. Huizinga, die de vergadering opent. De heer De Ridder heeft de lste stem. De notulen der vergaderingen dd. 17 en 20 Januari worden vastgesteld. Ingekomen stukken Van den heer Van den Ouden, dat bij wegens bezigheden de vergadering niet kon bijwonen. Goedgekeurd raadsbesluit van Ged. Staten van het besluit des Raads, betref fende ophalen vuilnis te Driewegen. Idem besluit opname kasgeld. Idem goedgekeurde'schoolgeldkohieren L. M. U. L. en Middelbaar Onderwijs. Idem dat nie} is voorzien in de vacature onderwijzer van bijstand te Sluiskil. Verslhg Commissie tot wering van schoolverzuim te Sluiskil.allen worden voor kennisgeving aangenomen. Ingekomen brief van Ged. Staten, dat het besluit betreffende salarisregeling leerkrachten school B niet is goedge keurd, doch dat Ged. Staten in over weging geven de verordeningen betref fende salarissen te herzien. Hierbij wordt door de heeren D. Scheele en De Jager de wenschelijkheid uitgesproken, dat B. en W. bij het ont werpen rekening zullen houden met de salarissen der bijzondere leerkrachten, en het daarheen leiden, dat van ge meentewege eene gratificatie zal gegeven worden aan de bijzondere onderwijzers, in overeenstemming met het alsdan te bepalen salaris van de openbare, en stellen zij hun stem afhankelijk van deze bepaling. B. en W. beloven dit nader onder de oogen te zien. Een adres van Machielsen en anderen aan de Kerkhoflaan voor een betere waterloozing, wordt gesteld in handen van B. en W. om bericht en raad. Idem een aanvrage van L. Dieleman tot het huren van een perceel gemeente grond voor het plaatsen van wagens en karren. Hierbij wordt opgemerkt dat het daar- heenworde geleid, dat de heer Vercou- teren een dergelijk verzoek doe. In de Commissie tot wering van school verzuim (kom) wordt herbenoemd de heer G. W. Versloot. De rekening der Commissie tot wering van schoolverzuim te Sluiskil wordt goedgekeurd. Besloten wordt de grond aan de Scheldekade opnieuw bij inschrijving te verpachten. Een inschrijving van Thien- pond kwam in van f50,—, doch nadien was nog een verzoek ingekomen van f 60,waardoor bovengenoemd besluit genomen werd. Goedkeuring wordt gehecht aan de verhuring aan den heer J. P. Vercouteren, van het grasgewas op de Bastions I en II voor f 25. Een aanvrage van het steuncomité tot f350,per week voor 4 weken wordt toegestaan, daarbij wordt bepaald, dat de steunbijdrage zal wezen inplaats van f2,nu f2,50, en dat eerst wanneer f3,wordt verdiend, dit in mindering zal komen van de bijdragen. Tevens wordt de wenschelijkheid uitgesproken, dat B. en W. uitzien om werkzaamheden te ontwerpen, met het oog dat dit jaar niet zooveel werk in 't zicht is als vorige jaren. Voor dit onderzoek worden aan liet College van B. en W. en de Commissio van Bijstand drie leden toegevoegd 11.1. de heeren Nolson, D. Scheele en Geel hoed t. Een voorstel van B. en W. om de salarissen der politieagenten te wijzigen, wordt behandeld. B. en W. stellen voor het aanvangssalaris te bepalen op f600, ■a 1 jaar f650, na 3 jaar f 700, na 6 jaar 750, na 9 jaar f800, na 12 jaar f850, na 15 jaar f 900 en voor het behalen van het diploma f 40. De'heer De Jager stelt voor het aan vangssalaris te bepalen op f650 met periodieken na 3, 6, 9, 12, 15 jaren van f50,— en voor het behalen van het diploma f50,zoodat na 15 jaar een maximum verkregen wordt van f1000, Dit voorstel, gesteund door de heeren D. Scheele en Visser, wordt aangenomen met 8 tegen 3 stemmen. Alsnu komt in behandeling een voorstel van B. en W. om aan den secretaris- ontvanger en de leden van de Commissie van Bijstand voor het levensmiddelen- Tei

Luctor et Emergo | 1918 | | pagina 2