RheumatiekJ I Hoe erger fl Kamerbrieven. Kerk, School en Zending. Financieel Overzicht Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Burgerlijke Stand. Handelsberichten. Advertentie n. Aan wij zing verkrij gbaar- stelling Levensmiddelen. Maxi in u m p r ij z e n Stroop enz. Maxinmmprijzen Jam. Maximumprijzen Brood. Bloedarmoede Zenuwzwakte. Sanguinose. I de ziekte, Openbare Verkooping. Gemeenteraad van Ter Neuzen. Buitengewone Vergadering van Aandeelhouders Beste Neef, De Kamer is, zooals je waarschijnlijk wel weet, bezig met „Oorlog". Dat wil zeggen, met de begrooting van oorlog. Tegelijkertijd werd de motie-Duys over het salueeren behandeld. De lieer Duys, als volbloed democraat, is tegen het salueeren. Hij zou dat graag afschaften. Het is niet meer van onzen tijd. Op de hem eigen wijze heeft de heer Duys getoornd tegen de „Haegsche" kliek, die niet dulde, dat aan het heilig huisje van den militairen groet werd geraakt. Ook den vrij-liberalen werd menige trap gegeven 0111 hun oer-con- servatisme. Mij dunkt anders, dat Duys de hulp der vrij-liberalen bij de stembus wel beter mocht waardeereu. Maar ondank is nu eenmaal's werelds loon Verschillende sprekers voerden nog het woord. De minister vorklaarde aan den groet vast to houden. Men groet niet een persoon, maar de uniform, iets onper soonlijks. Toch niet het militairisme? Het standpunt, alleen de eigen meer deren te groeten, die men dus kent, en dat in de Kamer verdedigd werd, lijkt mij het beste. De minister meende ook, dat de groet opvoedend werkte, de tucht bevorderde. Als een soldaat groet, kan hij meteen ongepaste houding tegen een meerdere aannemen. „Net als mijn jongens", zei de minister, „die ik leer iiuu pet af te nemen voor een begrafenis, dan kunnen ze den koet sier niet met steentjes gooien. Geen mooi motief, want een soldaat is geen jongen. E11 de minister geeft zijn jongens toch niet vrij, om andere koetsiers wel te gooien Hoe hot zij, de kwestie is voor onze soldaten 1111 niet van overwegend belang. Heel wat belangrijker was de motie Ter Laan, die de oudste drie lichtingen naar huis wilde sturen. Do minister heeft echter reeds een „onaanneemlijk" laten hooren. En Cort dikte dat nog eens aan. Het kan niet. Reeds is 62 vau ons leger, dns de grootste helft, naar huis. Méér manne tjes kan de minister niet missen. Vooral, waar het er op lijkt, dat dit voorjaar de strijd aan het Westfront uitermate hevig zal worden. Gelijk lot wedervoer een motie-Ter Laan, om posten voor den vliegdienst te schrappen. De motie-Albarda, om de geïnterneer den vrij te laten, zich bij een vakver- eeniging aan te sluiten, liet de minister aan het oordeel der Kamer over. Nog zei de Minister toe, dat de dienst weigeraars samengebracht zullen worden in een fort. Er is ontzettend gepraat, neef, bij deze begrooting. Vooral over de ont wapening. „Eerst zien" zei de Minister, „vóór ik hot geloof. Tot zoolang moet ons leger goed toegerust en geoefend zijn." Een wijs woord, voorwaar Als altijd, Je Oom HAAGENAAR. Ned. Herv. Kerk. lieroepen Te Montfoort, J. J. Timmer, te Waarderte Vrouwepolder, C. Bas- tiaause, te Doeveren te Hees en Neer bosch, J. J. Creutzberg, te Blokzijl te Vlissingen, P. W. Focken, te Meppel te Buren, J. J. de Vries, te St. Michiel- gestolte Garderen, W. L. Mulder, te Arnemuiden te Otterloo, J. A. v. Boven, te Ede. Aangenomen naar Oude-Tonge, F. F. J. v. d. Plassche te Den Ham. Geref. Kerken. Beroepen te 2e Exloörmond, W. Fok- kens, te Hollaudscheveldte Koude- kerke, II. Iugwersen, te Berlikum te Alblasserdam, A. M. Boeijinga, te Koog- Zaandijk te IJmuiden, H. S. Bouma, te Iloogeveen. Tweetal: te De Krim, N. Postema, te Beilen en IJ. v. de Zee, te Westergeest. Christ. Geref. Kerk. Bedanktvoor Sliedrecht, J. Jonge- nee], te Noordeloos. Benoemd tot ondcrwijzer(es) Te Donkerbroek, C. v. d. Wey, te Reitsum te Sassenheim, W. ten Kate, te Winterswijk te Voorschoten, moj. J. Doorneveld, te Leidente Sneek, S. Hocking (hoofd), te Kornhorn te Rot terdam, W. A. Mol, te Hoek v. Holland te Nieuwe-Pekela, F. Koster, te Assen Ie Domburg, C. Smallegange, te Klundert. Wat nieuws. Bij de Doopsgezinde Gemeente te St. Aima-Paróchie is iemand het eere-lid- maatschap van den Kerkeraad aange boden. Jubileum D s. J. J. Knap. Den 16en April a.s. hoopt Ds. J. J. Knap, predikant bij de Ned. Herv. Gemeente te Groningen zijn zilveren ambtsjubileum te vieren. Ter voorbe reiding van de feestelijko herdenking heeft zich eene Commissie gevormd, onder voorzitterschap van den heer W. G. Aldershoft'. Adverteeren in dit blad betee kent, uw advertentie's brengen onder de aandacht van het Christelijk publiek in alle deelen van Zeeuwsch- Vlaanderen. Russische schuld Het Berl. Tagebl. verneemt van de Zwitsersche grens een Agentur Radio telegram uit Petersburg, dat als volgt luidt Trotzki heeft verklaard, dat de voor genomen annuleering der Russische buitenlandsche schuld als politiek wapen zal worden gebruikt en eerst zal worden toegepast, als het noodig is. Tegenwoordig de heeren "Waalkes, De Jager, R. Scheele, De Bruijne, Eijke, D. Scheele, Geelhoedt, Do Ridder, De Feij- ter en Van dén Ouden. Afwezig de heeren Visser, Van Has selt met en de heer Nolsou zonder ken nisgeving. Voorzitter de heer Huizinga, die de vergadering opent. De goedkeuring der vergadering \Wrdt aangehouden. In behandeling komt een verzoek van de Brandstoffencommissie alhier om een voorschot van f 5000 tot betalen van restitutie voor kolen, met uitzicht dat de Regeering dit bedrag zal uitbetalen. Daartoe is reeds geleend en vraagt men nu voorschot uit de gemeentekas. De heer De Bruijne kan zulks goed vinden, aangezien verschillende menschen geholpen kunnen worden aan goedkoope brandstof. De heer De Jager vraagt welke waar borgen B. en W. hebben dat dit bedrag zal terugbetaald worden en maant, ge zien de ervaring met de melk, tot voor zichtigheid. De heer Geelhoedt vraagt hoe het komt dat de eene meer en de andere minder restitutie ontving, hetwelk de Voorzitter nader toelicht. Hij kan even wel geen positieve zekerheid geven, dat het bedrag zal uitbetaald worden, doch vertrouwt dat het wel zal kunnen. Hier na wordt het voorstel met algemeene stemmen aangenomen. De heer Waalkes deelt mede dat het kohier voor de Hondenbelasting aan merkelijk lager zal zijn, aangezien ver schillende hondenhouders nu hunne hon den aangeven als bandhonden waarte gen de lieer D. Scheele opmerkt, dat het als een groot geluk kan geacht wor den, deze dieren van de openbare straat verdwijnen; en meent met de weten schap die den inspecteur thans geeft, deze wel zal toezien, dat bandhonden niet Iosloopen. De voorzitter zegt ook toezicht toe. Niemand het woord verlangende wordt de vergadering gesloten. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 10 FEBRUARI 1918. Vergaderingen. AXEL. Huwelijks-aangiften. 10 Jan. Pieter Buijze, oud 18 j., jm. en Janna Dieleman, oud 18 j., jd. 11 Jan. Gus taal' de Vrieze, oud 25 j., jm. en Maria Catharina van Maele, oud 19 j., jd. Jan Adriaan Lourens, oud 28 j., jm. en Geertruij de Feijter, oud 23 j., jd. Pie ter Arij Petrus Dieleman, oud 26 j., jm. en Johanna Maria van Hoeve, oud 26 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 17 Jan. Ma- rinus Jansen, oud 22 j., jm. en Alida ten Kaate, oud 21 j., jd. 24 Jan. Pieter Buijze, oud 18 j, jm. en Janna Diele man, oud 18 j., jd. 31 Jan. Gustaaf de Vrieze, oud 25 j., jm. en Maria Catha rina van Maele, oud 19 j., jd. Adriaan Lourens, oud 23 j., jm. en Geertrui de Feijter, oud 23 j., jd. Geboorten. 6 Jan. Jacoba, d. van Ja- coba Hamelink. 8 Jan. Adriana Leo- nie, d. van Cornelis Johannes van de Casteel en van Jacomina Suzanna Vin- ke. 10 Jan. Cyrillus, z. van Cyrillus Henri Raes en van Margarietlia van Rumste. 11 Jan. Francois Gustaaf Jo seph, z. van Alphonsus Josephus van Hoije en van Louise Josephine Marie Coene. 12 Jan. Jacobus, z. van Gerar- dus Marinus Stouthamer en van Adriana Paulina Wiest. 18 Jan. Androzina Pie- ternella, d. van Francois den Hamer en van Neeltje de Feijter. 23 Jan. Neel- tje, d. van Pieter Christiaan Deij en van Janneke den Hamer. 25 Jan. Emma Seraphina, d. van Franciscus de Jonglie en van Maria Penne. 27 Jan. Marinus, z. van Nicolaas Bolleman en van Suzan na Geertruij Zegers. 28 Jan. Emilius Leonardus, z. van Camillus Theophilus Duijm en van Anna Maria Rosalia Da vid. Overlijden. 1 Jan. Janneke Fran- coise van Doeselaar, oud 55 j., echtg. van Johannes Cornelis Schieman. 12 Jan. Pieter de Kraker, oud 75 j., we- duwn. van Cornelia de Bruijne. 15 Jan. Suzanna Cornelia Elisabeth Schieman, oud 28 j., echtg. van Andries Stoutha mer. 18 Jan. Martinus Verhelst, oud 31 j., weduwn. van Cornelia Scheele. 28 Jan. Maria Theresia de Moor, oud 87 j., wed. uit het eerste huwelijk van Charles Louis de Rop en uit het twaede huwelijk van Dominicus Franciscus Die leman. 29 Jan. Johannes Steppe, oud 69 j., echtgen. van Paulina Kamoen. Loop der bevolking van Ter Neuzen. Aangekomen: B. W. do Bruijne, dienstbode, TI10- lensstraat 41, uit Koewacht. M. II. de Wit, huishoudster, Noordstraat 72, uit Enkhuizen. M. S. Grootaert, zonder, P. 98, uit Sas van Gent. S. H. Lcijs, kostuumnaaister, Vlooswijkstraat 9, uit Kruiningen. F. C. Herrebout, zonder, Lange Kerkstraat 25, uit Haarlem. A. L. Vermeire, zonder, O. 166, uit Sas van Gent. A. Gijsel, dienstbode, Schutters- hofweg 11 uit, Westdoi'pe. J. Pladdet, dienstbode, O. 35, uit Hoek. Vertrokken: J. van der Sneppch, sjouwerman O 44, naar 's-Hertogenbosch. F. D. A. Scliirres, schoenmaker, Klaassenstr. 5, naar St, Jansteen. J. Wingerder, koop man, O. 41 naar Rotterdam. J. Hofte, Officier b/'li Leger des Ilerls, Donze Visserstr. 61, naar Zierikzee. Ch. A. de Cooker, banketbakker. Nieuwstr. 28, naar Amsterdam. A. M. L. de Vree, dienstbode, Dijkstr. 12/14, naar Rotter dam. W. C. Hamelink, varensgezel, Walraveustr. 8 naar Kruiningen. C. A. Stoffijn, werkman, Dekkerstr. 15 naar Haringkarspel. M. A. Wiegeraad, koet sier, Klaassenstr. 2 naar Bergenop Zoom. DAGE N. Voorin. Nam. Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag 9 Febr. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN maken bekend, dat in de week van 1117 Februari 1918 geldig zuilen rijn voor: Aardappelen, bon No.17 en 18,5e Serie Idem 10 6e Bak en braadvet 6, 3e Groene Erwten 17, 2é Ter Neuzen, 8 Febr. 1918. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. L. WABEKE, Secretaris. N.B. Op bon no. 6 voo^Niak-en Braad vet mag 0.100 K.G. worden afgegeven. De Burgemeester vun TER NEUZEN maakt bekend Ingevolge Ministrieele circulaire 110. 12 te bepalen de volgende maximum kleinhandel- prijzen voor Beste zwarte stroop f 0,277a per Va K.G. Zwarte stroop No. 2 0,25 l/3 Dextrine (onverpakt) 0,33Vs Vs Sago (verpakt) „0,30 per pakje van Va K.G. Pakmeel 0,13 per pakje van V-t K.G. Sago (onverpakt) 0,27Va per Va Pakmeel „0,12 Vi De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. De Burgemeester van TER NEUZEN maakt bekend Ingevolge Ministrieele circulaire no. 2383 te bepalen De maximum kleinhandelprijs voor welke Jam of Marmelade uitgewogen zal mogen worden te koop aangeboden of verkocht Pruim-appeljam 85 cent, per K.G. 9 cent per Vin K.G. Frambozenjam Frambozen en bessenjam J Kersenjam f95 cent p.K.G. Aardbeienjam 10 cent per Roode bessenjam k V10 K.G. Reine claudejam Oranje marmelade Voor inlichtingen omtrent groot- of tusschen handelprijzen zich te vervoegen ten kantore Levensmiddelenbureau. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. De Burgemeester van TER NEUZEN maakt bekend Ingevolge Ministrieele circulaire 110. 00488/36 te bepalen dat met ingang van 1 Februari 1918 de maximumprijs wordt vastgesteld voor T arwe-waterbrood {(gebakken van Re- geeringsbloem) op a. f0,36 per K.G. of b. „0,09 250 Gram. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. der N V. „DE HOOP" te TER NEUZEN op Donderdag 28 Februari 1918, des 11.111. ten 2 ure, in het „Hotel Cen traal", Markt, Ter Neuzen. Aandeelhouders worden herinnerd aan art. 16 der Statuten. De Directeur, G. F. P. v. d. PEIJL. Daar is een lijden, daar men niet gering over denken moeteen lijden dat alle dagen terugkeert arm bloed is een arm leven een lijdend levensomber, bedroefd, verdrietig gestemd zijn en zich voor alles te zwak gevoelen. De huisgenooten lijden mede. E11 de toekomst is dreigend. Algemeene zwakte zenuwzwak te neurasthenie ehronische hoofd pijn maagpijn algemeene depres sie dat alles komt voort uit ann- bloedigheid. Het beste, zuiver plantaardig middel tegen bloedarmoede en zenuwzwakte is de SANGUINOSE verrijkt het bloed. SANGUINOSE versterkt de ze nuwen. SANGUINOSE voorkomt anaemie en neurasthenie. SANGUINOSE helpt snel en af doende. SANGUINOSE hielp honderden die den moed reeds hadden opgegeven. SANGUINOSE is „het middel" voor U Per ft. f 1,65 6 fl. f8,90; 12 11. f 16,80. Bij alle voorname Apothekers en diogisten. VAN DAM Co., De Rieuierstraat 2c-4. Den Haag. Flesschen worden teruggenomen. Te Ter Neuzen bij Firma ft. van Over- beeke-Leunis, Westkolkstraat en Axelsche- te Axel bij Joz. de Feijter Pz. j des te beter dient het geneesmiddel te zijn. Wie bij lichaam- en zenuwzwakte en hare gevolgen als Afgematheid, Gebrek aan energie, Duizeligheid, Bloedarmoede, Pijn in den rug, Voortdurende vermoeidheid, Zoo nu en dan hoofdpijn, Hartkloppingen, Lusteloosheid, Bleekzucht, Algemeene zwakte, Geen levenslust, Vermagering, Nimmer trek in eten, een goed geneesmiddel weiischt te gebruiken neme MIJNHARDT's Levetogen waarbij men verbaasd zal zijn over de uitnemende uitwerking op uw geheele lichaamsgestel. In bussen van 90 ct. f 1.75, f4,25, f8,25. Bij Apoth. en Drogisten. To Ter Neuzen J. Kense, Markt 9 Wed. A. van Overbeeke-Lennis Joh. van Eijsden Hulst H. P. Borgh- stijn J. C. M. Hertogh-Verwilghen Axel B. AntheunisKoewacht J. van Mossevelde van BouchauteSas van Gent Ad. van Loij, Polderstr De notaris E. B. DUMOLEIJN te II011- tenisse zal ten verzoeke van den Wel Ed. Heer M. GRAAF DE VOLDER te Gent, cp Dinsdag 26 Februari 1918, des nam. 2 uur, in het openbaar verkoopen staande langs het zoogenaamde Trek- pad, gemeente Stoppeldijk. Beginnen aan koop 1 aan den Zeedijk. Steeds ruim gesorteerd in alle soorten School> en Schrijfbehoeften, alsInkt, Potlooden, Pennen, Schrijf- en Notitieboeken, School schriften, Schrijfpapier, Enveloppen, Ansichtkaarten, enz. Beleefd aanbevelend. D. VAN AKEN, Brouwerijstraat 2 (Markt) Ter N en zen. Gereformeerde Kerk. Tei Neuzen 9 en 2 nur Ds S. Groeneveld. Verkiezing Ouderling. Axel [Singelweg] 9 uur, Leeskerk en 2 uur, Ds A. Thielen. Axel [Stations!,!-.] 9 uur Ds. A. Thielen. en 2 uur Leeskerk. Zaamslag 9 en 2 uur Ds. H. P. M. G. de Walle. Hoek 9 en 2 uur, H. v. d. Wal. Hervormde Kerk. Ter Neuzen 91/» en 2 uur Ds. A. Timmerman. Sluiskil 9'/i en 2 uur, Dhr. L. Dek. Axel 9 en 2 uur, Ds. IIngenholtz. Zaamslag 9 en 2 uur, Ds. G. van Dis. Hoek 9 en 2 uur, Ds. E. Raams. Chr. Geref. Kerk. Zaamslag 9 en 2 uur, Leeskerk. Gereformeerde Gemeente (Vloosvvijkstr.) Ter Neuzen 9, 2 en 5'/i uur, Leeskerk. Lokaal Eben-Haëzer", (Kerkhoflaan). Ter Neuzen 5'/i uur, Evangelisatie. Ter Neuzen. Geref. Jong. Vereen. O. h. z. i. d. N. d. II'': Zondagavond 7 uur in de consistorie Geref Kerk Nieuwstr. Geref- Jouged. -Vereen „Bidt en Werkt" Vrijdagsavonds 7'/j uur in de Consistorie Nieuwstraat. Chr. Jong. Vereen. „Bidt en Werkt" Zon dagavond 7'/i uur in locaal „Bethel" Verb, str. Mannen vereen. Matth. 18 20 Zondagavond 7 uurtu locaal „Eben-Haëzer" Dekkerstr. Zondagavond 5'/j uur Evangelisatledienst Geref. Knapenvereen „Het Mosterdzaad" Zondagmiddag 5 uur in de consistorie Geref Kerk Nieuwstr. Chr. Knapenvereen. "Joas" Zondagmorgen half elf uur in locaal „Bethel" Verbindingstr. Chr. Jongedochters Vereen. „Eben-Haezer Dinsdagsavonds 7 uur in consistorie Herv. Kerk. Chr. Zangvereen. „Mobilisatieklanken Re petitie Woensdagavond 8 uur in de Chr. Bewaarschool Zandstraat. Geref. Zondagschool „Jachin" Zondagmid dag 5 uur 111 de Chr. Bewaarschool, Zand straat. Chr. Zondagschool „Samuël" Zondagmid dag 2 en B uur in Lokaal „Bethel" Verb, str. en Zondagmiddag 2 uur in de Kerk hoflaan. Axel. Geref. Jongelingsver. Ora et Labora, eiken Zondag 's av. 7 uur. Cons. Geref. Kerk Stati onstraat. Geref. Meisjesver. Het Mosterdzaadje, eiken Zondag, 'savonds B uur. Cons. Geref. Kerk Stationstraat. Chr. Zangver. „Asaf." Repetitie eiken Za terdagavond 8 uur. Cons. Geref. Kerk Sta tionstraat. Axel, 7 Febr. 1918. Ter vlas- en lijuzaadbeurs was aangevoerd Schoon 6750 K.G. Onverkocht. 8/4 vlas 43000 K.G. Prijzen f 135 tot f 165. Bobbers, geen aanvoer. Gebraakt, geen aanvoer. Markt was eenigszins gedrukt onder te wachten distributie-regelingen. Middelburg, 7 Febr. 1918. Boter f 1,50 a f f 1,64 voor particulieren f 1,64 per '/i kilo. Eieren f 9,10 voor particulieren f 9,50 per 100 stuks. Ter graanmarkt was de aanvoer niet zoo groot als vorige week. Van halmgewassen was de aanvoer redelijk, van peulvruchten niet groot. Alles werd volgens de bepalingen van den regeeringscominissaris in zake Rjjks- graanverzameling in Zeeland verhandeld. 10 11 12 13 14 15 i 12.17 0.43 1.29 2.11 2.52 3.32 4.14 1.6 1.50 2.31 3.13 3.53 4.34 jicht-, spier- en gewrichtspijn, pijn in de ledematen, influenza, aangezichts- pijn en kiespijn. Gebruik SANAPERIN-tabletten Per koker 60 ct., 3 kokers f 1,70. Fabrikant A M1JNHARDT, Pharmac. Fabriek Zeist: Bij Apoth. en alle Drogisten. A. 50 M 41

Luctor et Emergo | 1918 | | pagina 3