Ir. J. ff. GOEILOEO, Zaailijnzaad, mm y Sparrenproppen, ZAADHANDEL. K. HAAK-yan ffijci Kamerbrieven. Financieel Overzicht. Kerk, School en Zending. Burgerlijke Stand. Handelsberichten. Adv erteu tien. Aanwijzing verkrijgbaar stelling Levensmiddelen. Maximumprijzen Cacao. HOES, Wijngaardstraat A no. 173. Weet gij „Wanneer". TE KOOP. Gevestigd sedert 1871. Lsv.Waesberghe-Janssens Openbare Verkooping. Openbare Verknoping. 30 mijten Steeds vooiliaiiden. Wollen-, Gestikte- en Moltondekens. Witte- en Jaegerflanel en Baai. Bruine en blauwe Baai. Nog echte wollen Randbaaien. Ruime keuze iu effen Zwart Hoed, Satijn, Sanella^n Serge. Beddebonten, Meubelsitsen enz. Katoen, Hraslinnen en Keper. Bombazijn en Laken. Nieuwe Zwarte Zijde, Mutsenstrikken en nog enkele DICHTE KANTEN. J SCHEELE, Afrika) zijn 200 Friesche stieren,verkocht voor een gemiddelden prijs van f 1200 In totaal f240.000. Witje IX bracht f9300 op Witje IV f6960. Het belang van het stamboek voor onze veehouders word steeds grooter. Couranten op pakpapier. Te Altena (Duitschland) wordt de courant sedert eenige dagen op pakpa pier gedrukt, omdat ander papier niet meer te krijgen is. Gewetensgeld. Eer O. W'er, die met de belastingen gesmokkeld had, heeft over de jaren 1814—'16 aan de schatl ist f64380 ge wetensgeld betaald. Hoe groot de winst geweest is Immoreel bedrijf. Een makelaar te Groningen wist van iemand, door zich voor te doen als ge neesheer, die de afkeuring van zijn zoon voor de militie kon bewerken, geld los te krijgen. Het gerechtshof te Leeuwar den had hem weerens oplichting veroor deeld tot 8 mnd gevangenisstraf, maar het O. M, bij den Hoogen Raad beeft thans geconcludeerd tot ontslag van rechtsvervolging, omdat zij, die zelf met immoreel doel ingaan op dergelijke aan biedingen, niet verdienen door de wet beschermd te worden. Goed dienen. In het „Friesch Dagblad" wordt een (linke boerenmeid gevraagd, op een loon boven kost en inwoning van f325. Beste Neef. In antwoord op je vraag in den laat- sten brief, of ik je niet eenigzins op de hoogte wou houden, met wat in de Ka mers wordt behandeld en besproken, antwoord ik jedat ik zal probeeren het te doen. Je weet echter, dat ik een slecht briefschrijver ben. Je tante zorgt voor het overbrieven van allerlei dagelijksche nieuwtjes. Maar het is heel juist van je gezien, dat je het goede mensch niet vraagt, over de Kamer te schrijven. Die brief zou te lang worden 'k Zou niet graag moeten lezen, wat je tante, die over letterlijk niets belangrijks, met gemak 4 kantjes volschrijft, ging vertellen over de ellenlange redevoeringen van dikwijls voor een bijna leege Kamerzaal sprekende heeren. Voortaan zal ik dus trachten je op de hoogte te houden. Maar kort, neef! In 't bijzonder zal deze brief kort zijn. Want je bent al opeen heel ongeschikte tijd met je vraag gekomen. De Kamer is met vacantia. En dat mag ook wel Als je zoo lang, zonder van verveling blijk te geven, (want dat zou niet netjes zijn, en Kamerleden zijn altijd netjes naar droge redevoeringen geluisterd hebt, is de vacantie wel verdiend. Dat schenen de heeren Kamerleden ook te denken, althans, op 't laatst ging het als gesmeerd. De voorzitter scheen het zelfs verma kelijk te vinden. Hij verzekerde den heer Van Idsiuga dat deze alle tijd had om te spreken, toen de Kamer bijna leeg was. Nu 't was ook 's Vrijdags voor Kerstmis. Zoodra echter de Kamers weer ver gaderen, hoop ik je geregeld te schrijven Je oom, HAAGENAAR. tekorten zullen hebben van respect. f23000, f43000, f6000 en f8000, totaal f80000. Op 15 Jan. moet de kas over 1917 worden afgesloten. Wie helpt, door een bijdrage te zenden aan het Zendings bureau te Oegstgeest? De toestand in Rusland hield ook de laatste week alle aandacht gespannen. De stemming was nu eens tamelijk op gewekt, dan weer meer gedrukt. Veel hangt af, van het welslagen der vredes onderhandelingen met Duitschland. Het geruststellend oordeel omtrent de betalingsverplichtingen van Rusland bracht ten opzichte van de Russische Staatsfondsenafdeeling eenige verlichting. Toch gingen velen tot verkoopen over. Men vertrouwde de zaak nog niet Het bericht dat de tegenwoordige Russische regeering wel spoorweglee- ningen en dergelijke wil rekenen, maar niet de tijdens den oorlog gesloten bui- tenlandschc leeningen, maakte de Staats fondsenafdeeling vaster. Consol Russen liepen op van 301'.3 36VS 0/°; Hopes van 31 36:i/.i 0/°Ni- colai van 31 38 groote Russische Sporen (van 1890) van 30 33 Orel Vitebek van 28 32 0/°; oblig6e Emirsie van 29 36 0/°. Men zij dus niet al te ongerust. Hoe wel het niet zeker is, dat het Nederl. bezit geen schade zal lijden, toch heeft Rusland op den duur het buitenland noodig. En dit zal stellig geen nieuwe leeningen met Rusland sluiten, alvorens het aan zijn verplichtingen heeft vol daan. Ook de Oostenrijksche Staatsfondsen markt werd vaster. De vredesgedachte schijnt op de geldmarkt veld te winnen. Goede vraag was er naar Mei en Juli Metallieken. Een aanmerkelijke koersverbetering van Marken en Oosten rijksche Kronen viel waar te nemen. Daardoor ontstond er levendige vraag naar Marken en Kronen. Met het oog op te verwachten verdere koersstijging waren de afgevers zeer terughoudend. De Marken waren in enkele dagen van 41 tot 46 a 47 op- geloopen, de Kronen van 231/3 tot 27. Ook de Ponden en Francs kwamen tot redelijk herstel. Ned. Ilerv. Kerk. Beroepen te Oud-Beijerland J. Gos- linga, te Utrechtte Gameren J. Kraay, te Gorinchem te DelftN. G. Veldhoen, te Alfen a. d. Rijn; te Giessendam J. Kraay, te Gorinchemte Hoogeveen I. Kievit, te Garderen te Babyloniën- broek E. II. Blaauwendraad, te Zuilen te Wierden G. Enkelaar, te Tholen te Nieuwvliet (Zeel.)M. Pol, te Horssen. Aangenomen naar Drumpt M. P. de Roon, te Wadenoyen naar IJselmonde Z. Voorsteegh, te Waardenburg. Geref. Kerken. Beroepente StedumJ. H. Broek Roelofs, te Schildwolde te Randwijk en HeterenJ. C. Dagevos, te Oosterend (Texel); te Alblasserdam W. van 't Sant, te Voorthuizen te Grijpskerke (Z.) G. de Jager, te Wolfaartsdijk te Mep- pelR. E. van Arkel, te Soestte IJssel- monde: W. van 't Sant, te Voorthuizen. Bedanktvoor TerwispelJ. Douma, te Ambt-Vofïenhovevoor Tholen H. Dekker, te Venlovoor Haastrech J. A. Verhoog, te ReeuwijkSluipwijk. Geref. Gemeenten. Bedankt: voor Ridderkerk en Brui- nisse D. C. Overduin, te Ter Neuzen. Benoemd tot onderwijzer (es) Te Zoutelande J. M. Roseboom (tijdel. hoofd), Meliskerke. Te Bierum W. A. Bullema, te Noord- home. Te SliedrechtJ. de Jong, te Giessen dam. Te Gouda: Mej. A. Outermans, te Urk. To RijsoordK. Bijlinga, aldaar. Te Nw-Pekela: Mej. I. Nieboor te Mussel. Zending. De 4 saamwerkende Zendingscorpora- -ties (Ned. Zendinggenootschap, Rijnsch Zendinggenootschap, Utrechtsche Zen- dingsvereeniging, Langi- en Talaud- Comité) deelen mee, dat zij over dit jaar P REDIKBEURTEN. ZONDAG 6 JANUARI 1918. Gereformeerde Kerk. Tei Neuzen 9 en 2 uur Ds S. Groeneveld. Axel [Singelweg] 9 uur Ds. A. Thielen. Bevestiging ambtsdragers, 2 uur Leeskerk. Axel [Stationstr.] 9 uur, Leeskerk en 2 uur, Ds A. Thielen.~ Zaamslag 9 en 2 uur Ds. H. P. M. Gr. de Walle iloek 9 en 2 uur, H. v. d. Wal. Hervormde Kerk. Ter Neuzen 9'/2 en 2 u. Ds. A. Timmerman. Bevestiging kerkeraadsleden. Bediening H. Doop. Voorb. H. Avondm. Sluiskil 9'/i e" 2 uur, Dhr. L. Dek. Axel 9 en 2 uur, Ds. Hugenlioltz. Zaamslag 9 en 2 uur, Ds. G. van Dis. Hoek 9 en 2 uur, Ds. E. Jtaams. Chr. Geref. Kerk. Zaamslag 9 en 2 uur, Ds- L. de Bruijne. Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstr.) Ter Neuzen 9, 2 en 57» uur, Ds. D. C. Overduin Lokaal Eben-Haëzer", (Kerkhoflaan). Ter Neuzen 57» uur, Evangelisatie. TER NEUZEN. Huwelijks-voltrekkin gen. 28 Dec. Clement Ernest van den Bulck, 28 j., jm. en Maria Alberdina de Pauw, 24 j., jd. Cornelis Pieter Jolijt, 23 j., jm. en Elisabeth Antonia Jilleba, 21 i., jd. Huwelijks voltrekkingen. 27 Dec. Al- bertus Mar.tinus Gaasboek, 30 jjm. en Willemina Ilendrika Johanna Bongers, 29 j., jd. Jacob de Back, 29 j., jm. en Cornelia Janna de Mul, 27 j., jd. Geboorten. 23 Dec. Cornelia Sara, d. van Antlionij de Hulster en Geertruida Willemsen. '26 Dec. Willem, z. van Jan Adriaan de Lege en' Cornelia Dees. Su- zanna, d. van Jacobus Haak en Geer truida Rottier. 29 Dec. Henri Joseph, z. van Josephus Theodorus de Bruijn en Josephina Maria Baert. Overlijden. 28 Dec. Catharina Oppe neer, 80 j., wed. van Cornelis Schoon- akker en Pieter Dieleman. Neeltje Meeuwsen, 10 m., d. van Pieter en Diua Elve. 29 Dec. Pieter Simon Verspoor, 7 w., z. van Jacob en Pieleruella Kerpel. AXEL. Geboorten. 4 Dec. Petrus, z. van Jacobus Wolfert en Tanneke Neeltje de Feijter. 5 Dec. Pieternella Janna, d. van Martinus Mieras en Pleuntje van Cadsand. 8 Dec. Maria Leonarda Augusta, d. van Petrus Johannes Hu- bertus Groothaert en Johanna Maria van Rumste. Janna Elizabeth, d. van Adriaan Jan Oostdijk en Christina Scheele. 11 Dec. Cornelia, d. van Jan Frederik den Doelder en Neeltje Magdalena Klaas- sen. Egbert Christiaan, z. van Jacobus Marinna Oggel en Hilda Eugelin Sijpkens. Overlijden. 4 Dec. Pieter Schuitvlot, 77 j., wedn. van Frangoise Willemsen Loop der bevolking van Ter Neuzen. Aangekomen: J. Rouw, dienstbode, Baandijk 7, uit De Bilt. I. Vermeulen, rangeerder, P. 42, uit Axel. W. J. Jansink, zonder, Dijkstraat 28, uit Wisch. Vertrokken: F. van Denderen, schippersknecht, Schoolplein 9, naar Clinge. A. M. Witte, matroos, Nieuwediep 21, naar Vlissingen. M. Mulder, dienstbode Brouwerijstr. 13, naar Goes. G. L. de Zeeuw, werkman, Nieuwediep 91, naar Middelburg. F. J. Dhaeze, loodgieter, Dijkstr. 44, naar Sas van Gent. C. A. Dieleman, dienstb. O 191, naar' Axel. C. E van Doldereu, zonder, Noordstr. 76, naar Dordrecht. A. Mechielle en J. Mechielle, werklieden, Donze Visserstraat 103, naar Enkhuizen. Middelburg, 3 Jan. 1918. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer van een en ander redelijk. Alles werd vol gens de bepalingen door de regeeringscom- missaris in zake Rijksgraanverzameling in Zeeland verhandeld. Boter f 1,675 af f 0,00 voor particulieren t 1,75 per Vj kilo Eieren f 14,25 voor particulieren f 14,75 per 100 stuks. Verloofd TH. A. VAN PIENBROEK, HELENA JURRIJ. Ter Neuzen, 31 D'-c. 1917. Arts, Onzen hartelijker» dank aan ilien, die bij do wisseling des jaars hun blijken van {belangstelling gaven. En wenschcn hun wederkeerig Gods besten Zegen toe. De Burgemeester van Zaamslag en Eehtgenoote. Bij de intrede van het nieuwe jaar vvensch ik mijnen begunstigers, vrienden en bekenden een gezegend jaar toe. G. VAN DB1EL Sakdekse. Ter Neuzen (Driewegen). (Door vergissing niet in het Nieuw- jaarsnr. geplaatst. Onder dankbetuiging voor de op 1 Januari ontvangen bewijzen van belangstelling, wenschen de Heer en Mevrouw EIJKEVan der Swan aan ieder wederkeerig Heil, Zegen en Voor spoed toe. Wederkeerig gelnkwenschend betuigen wij hartelijken dank aan allen, die op 1 dezer ons blijken van belangstelling zonden. L. Cu. WABEKE. C. W. WABEKE—Ai.laaut. Ter Neuzen, 4 Januari 1918. De Heer en Mevrouw F.J. L M. VAN WAESBERGHE be tuigen hunnen hartelijken dank voor do bewijzen van belangstelling op 1 Januari j.l. ontvangen en bieden wederkeerig hun beste heilwenschen aan. Hulst, 4 Januari 1918. De Heer en Mevrouw LOUIS VAN WAESBERGHE wenschen wederkeerig een gelukkig nieuwjaar toe aan allen, die bewijzen van belangstelling gaven bij de wisseling des jaars. Hulst, 4 Januari 19l8. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN maken bekend, dat in de week van 7—13 Januari 1918 geldig zullen zijn voor Aardappelen, bon No. 7 en 8, 5e Serie Idem 6, 6e Varkens'vleesch 2, 3e Bak en braadvet 13e Groene Erwten 13, 2e Bruine Boonen 10, le Gort rj Ter Neuzen, 4 Jan. 1918. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. I1UIZ1NGA, Burgemeester. L. WABEKE, Secretaris. N.B. Op bon no. 1 voor Bak- en Braad vet mag 0.100 K G. worden afgegeven Op bon No. 2 voor Varkensvleesch mag slechts 0.200 K.G. worden afgegeven. Op boa No. 13 voor Gort mag slechts 0.200 K.G. worden afgegeven. De Burgemeester van TER NEUZEN maakt ingevolge Circulaire No. 880a, dato 12 Dec. 1917, de volgende maximum prijzen bekend a. voor Cacaopoeder, door winkeliers los uitgewogen kleinhandoiprijs f 2,per 7<j K.G ƒ0 40 per ]/io K.G. voor Cacaopoeder in origineele ver pakking van den fabrikant kleinhandelprijs f 4.40 per K.G. v 0-60 Va 0.50 1 Voor belanghebbenden zijn nadere inlichtingen omtrent groothandel- en tusschenhandelprijzen te bekomen op het Levensmiddelenbureau op alle werkdagen van 9 12 v.m. Ter Neuzen, 4 Januari 1918. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. Advocaat en Procureur, heeft zich GEVESTIGD te 65 Weet gij wanneer gij de San- guinose moet gebruiken Wanneer Uw bloed arm is en daardoor de stofwisseling traag. Wanneer gij last hebt van bleeke kleur, bleeke lippen, bleek tand- vleesch. Wanneer gij te zwak zijt om te eten. Wanneer gij te moe zijt om te slapen. Wanneer gij nooit eens recht verkwikt, uitgerust en versterkt wakker wordt. Wanneer gij gedurig moede zijt en alles U te veel is. Wanneer gij last hebt van pijn in de maag, pijn in de lenden. Wanneer gij prikkelbaar of ge drukt zijt, of angstig zonder dat gij weet waarvoor. Dan moet gij de SANGUINOSE gebruiken. Neem dan eens geregeld een tijd lang tweemalen per dag één eetlepel Sanguinose. SANGUINOSE versterkt Uw bloed, zuivert en verrijkt bet. En doordat zij Uw bloed versterkt, grijpt zij met vaste hand in de oor zaak van vele kwalen die in schijn zeer verschillend zijn. Voor jonge meisjes, in den tijd der vorming van het gestel, is de Sanguinose een welbeproefd middel. SANGUINOSE [wordt verkocht in groote vierkante flacons van ruim 300 gram inhoud en kost per flacon f 1.50. 6 fl. f8.12 flae. f 15.—. Zorg dat gij de eclite krijgt. Wees gewaarschuwd tegen namaak In do meeste gevallen is twee maal per dag een eetlepel (15 gram) voldoende. Dat is goedkooper dan eenig ander dergelijk middel. VAN DAM Co. Den llaag. de Riemerstraat 2c-4. Te verkrijgen bij alle Apothekers en goede Drogisten. Te Ter Neuzen bij ft. van Dverbeeke- Leunis; te Axel bij Joz de Feijter Pz. b1auw= en witbloem, Beleefd aanbevelend, A. DE RUJJTER - Axel. WISSEL- en EFFECTENKANTOOR, HOLST en TER NEUZEN. Vertegenwoordigt De Algemeene Maatschappij van Levensverzekering en Lijfrente te Amsterdam. De Algemeene Verzekerings-Maatschappij „Providentia" te Amsterdam. De Assurantie-Compagnie van de Schelde te Antwerpen. De Assurantie-Maatschappij tegen Brandschade en op het Leven „de Nederlanden" van 1845 te 's Gravenhage. De Binuenlandsche Vaart Risico-Societeit te Amsterdam. Eerste Nederlandsche Verzekerings- Maatschappij op het Leven en tegen Invaliditeit te 's Gravenhage. De Groninger Brandwaarborg- Maatschappij te Groningen. Den Heer I). J. v. n. Have, in Landbouwzaden, Kapelle bij Goes. De Hypothecaire Beleggingsbank te Haarlem. De Levensverzekering-Bank „Amsterdam te Amsterdam. Maatschappij tot verzekering van uitgesloten risico's te Zutphen. „Tlio Ocean" accident en Guarartée Corporaties te Londen. De Onderlinge Boeren-Brandwaarborg- Maatsclrappij te Zwolle. De Utrechtsche Levensverzekering- Maatschappij te Utrecht. Verzekeringsbank „De Nieuwe Eerste Nederlandsche" (tegen ongelukken) te 's Gravenhage. „Zurich" Algemeene Maatschappij van van verzekering tegen ongelukken en Wettelijke aansprakelijkheid te Zurich. De Notaris J. A. DREGMANS te Axel zal, ten verzoeke van Mejuffrouw Wed. en Erven J. J. CLAESSENS, op Dinsdag de^ 15 Januari 1918, verkoopen des voormiddags 10 uur, in het café van den heer J. E. Bi.ansaart te Axel te Axel aan de Korte Weststraat, kadastraal aldaar bekend sectie G, no. 151, groot 63 centiaren. Aanvaarden bij de betaling zijnde 1 maand na toewijzing. 1» des namiddags half 2 ure. aan voor- meld huis Kasten, Tafels, Stoelen, Zetels, Spiegels, Klokje, Lampen, Kachels, Kope ren Kandelaars, Toon banken en Winkelopstand, Glas-, Geleierd- en Aardewerk, Emmers, en hetgeen meer zal worden geveild. Betaling contant. De Notaris J. A. DREGMANS te Axel, zal ten verzoeke van den WelEdel Geboren lieer J. SEIJDLITZ, Grond eigenaar te Hulst, op Donderdag 10 Januari 1918, des voormiddags 10 uur, verkoopen geschikt voor bakkershout, staande op het zoogenaamde Plaatje, nabij Luntershoek te St. Jansteen, alwaar te vergaderen. Betaling contant. Zij die hunne Zaden voor liet a.s. seizoen willen bestellen bij ondergeteckende wachten rustig totdat hun een prijscourant woreft aangeboden. Dit zal wel half Januari zijn, aangezien de prijzen niet eerder kunnen worden vastgestbld. Beleefd aanbevelend, Noordstraat 82, Ter Neuzen. Agent voor Ter Neuzen en omliggende plaatsen der firma TURKENBURG. VOORTS EN n v 2 n 1 IR n 1 n i r> X

Luctor et Emergo | 1918 | | pagina 3