een KOK Kerk en School. Gemengd Nieuws. Burgerlyke S tand. Hoogwatergetij te Terneuzen. A d v e r t e li t i ii. Maximumprijzen Vermicelli en Macaroni. Uitreiking Zeepkaarten. met nog 30 pCt. verhoogd, Gruenten- en Fruitveilingsvereeniging „TER NEUZEN EN OMSTREKEN'' Xe Aardenburg bleef Zondagmorgen een Nederlandsch militair aan den draad dood. Vanaf 1 Nov. a. s. zal na aankomst van trein 10,28 uit Vlissingen te Vlake indien er reizigers voor Zeeuwsch-Vlaanderen zgn de tram rijden van Vlake naar Hansweert en zal de boot van Hansweert naar Walsoorden vertrekken om 10,45 in plaats van 10.4Q De molenaar te Souburg heeft bet bin nenwerk van zijn wiudkorenmolen zoó doen veranderen, dat hij ook in slaat is hout te zagen. Zoodoende behoeft hij niet geheel werkeloos te blijven. Middelburg. De afdeeling van den Volksbond- vereeniging tegen drankmisbruik, heeft be sloten in de Paaschweek een huisvlijttentoon- stelling te houden. Vlissirigen. Langdurig is in den gemeente raad gepraat over het voorstel om de ge meente 15 pCt. te laten dragen van de loon derving, die de werklieden van de Koninklijke Maatschappij „De Schelde' zullen lijden bij de vermindering van den werktijd van 00 tot 40 uur per week. Het voorstel werd voor namelijk bestreden doof" den heer Merckens maar 'ten slotte toch aangenomen met alge- meene stemmen. Loop der bevolking van Ter Neuzen. Aangekomen: F. A. Dhert, huisknecht, Vlooswijkstr. 4, uit Alkmaar. JE. L. Freriks, lijnwerker b/'d telegraphic, Tholensstr. 84, uit Rotterdam. J. 't Gilde, werkman, Baaudijk 28, uit Enk huizen. J. Verbrugge, zonder, Bhandqk 8a, uit Texel. L. Abrahamse, letterzetter, Lange Kerkstr. 47, uit Vlissingen. A. Bare man, wagenmaker, Noordstr. 101, uit Axel. M. A. Wiegeraad, koetsier, Klaasscnstr. 2, uit Teringen. Vertrokken: M. Brouwer, landbouwerrknecht O 189, naar Heerlen. R. Ch. F. de Meijer, expediteur, O 196b, naar Sas van Gent. G. Zorgdrager, zonder, Rosegracht 13, naar Krimpen a/d Lek. J. de Jonge, voermansknecht, Donze- Visserstr. 60, naar Oost-Kapelle. Geref. Kerken. Tweetal te Stellendam en OuddorpG. W. Akkerhuis te Steenwijk en J. Ruuia te Arne- muiden. Beroepen te Wilnis (vac. Willemse)K. van der Veen te Gasseltenijeveen te Stellen dam en Ouddorp J. Ruuia te Arnemuiden. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Loppersum (vac. Boonstra): ds. J. J. P. Heeringa te Niehovc (Groningen) Bedankt voor het beroep te Dedemsvaart ■dr. L. W. van Ravesteijn te Eerbeekvoor IJselmonde ds. J. Kijftenbelt. te IJselmonde. Zondagmiddag hield ds. B. B. yan den Hoorn zijn afscheidsrede in de gereformeerde kerk te Domburg. Spreker, die na een arbeid van 40 jaren, waarvan 32 te Domburg, gaat rusten, liad tot tekst 1 Joh. 2 vers 28. Ook richtte ds. v. d. H. waardeerende woor den tot den kerkeraad, tot de afgevaardigden uit naburige gemeenten en tot den consulent Na de predikatie werd gesproken door den voorzitter van den kerkeraad, den heer J. Hosselaar te Aagtekerke, den consulent ds. v. d. Ende van Westkapelle en door den heer Geschiere van Grijpskerke. Ds. v. d. H. gaat zich te Bussum vestigen. Afschaffing ambulantisme. In den gemeenteraad van Amsterdam is met 23 tegen 19 stemmen een voorstel aan genomen om het ambulantisme op de openb. lagere scholen af te schaffen. De sociaal-democraten stemden voor, de vrijzinnig-democratische fractie was verdeeld. De liberalen hebben den doorslag gegeven. Van dezen hebben de heeren Jules. N. de Vries (u. 1.) en Scheltema (v. 1.) de aaneming ont raden, terwijl de unie-liberaal Van Dien een motie van orde had ingediend, waarin werd voorgesteld, een proef op groote schaal te nemen met de afschaffing. Deze motie werd echter verworpen. Ds. A. Merkelijn, missionair predikant te Magelang (Java) verzond 23 Mei 1.1. een schrij ven, waarin hij meedeelde dat hij zich te Wonosobo wegens een keelontsteking oefende in het methodisch en hygiënsch spreken (rneth, A. Kuypers). De moord te Rotterdam. Omtrent den moord te Rotterdam op den remise-wachter van der Voorde, meldt de „N. R. Ct.," dat door de Rotterdamsche re cherche twee mannen en een vrouw zijn aan gehouden, betrokken bij deze gruwelijke zaak Een inspecteur van politie had vernomen dat een vrouw, bekend onder den bijnaam Bleeke Tonia, feitelijk Antonia Smitq heeten de veel klein geld had ingewisseld, hetgeen een onderzoek wettigde. De vrouw bekende ten slotte, dat dit geld haar door een „vriend" was gegeven; tevens bekende zij, dat die vriend begin lezer week met een kameraad had afgesproken den be wusten diefstal in de remise, te gaan plegen Na dit verhoor zijn de „vriend" en zijn ka meraad gearresteerd. De ^vriend L. Hofman geheeten, heeft Woensdag bekend, met zeke ren Leeflang te hebben afgesproken, in de remise van de tram op den Oostzeedijk in te breken. Zij gingen naar den Oostzeedijk, sprongen daar, toen zij de kans schoon za gen, volgens afspraak, in een. bijwagen van een tram, die de remise inreed, en verstopten zich onder de banken. Anderhalf uur onge veer bleven zij, in afwachting van het vertrek van het werkvolk, daaronder liggen. Hun plan was, den waker Van der Voorde te over vallen en te binden. Omstreeks één uur in den nacht kwamen Hofman en Leeflang uit hun schuilplaats te voorschijn. Zij hadden de schoenen uitgetrok ken. Zij zagen licht op het kantoor branden, en de waker kwam uit het kantoor, om naar het privaat te gaan. Op dat oogenblik zeide Leeflang tegen Hofman pak beet. Hofman is toen op Van der Voorde gespron gen. Er ontstond een geweldige worsteling. Van der Voorde riep herhaaldelijk om hulp, én toen Hofman voelde, dat hij alleen niet in staat was, den waker te overmannen, heeft hij de hulp van Leeflang ingeroepen. Dade lijk daarop heeft deze, zich over Hofman heenbuigende, die met zijn knieën Van der Voorde tegen den grond drukte, den waker met één stuk ijzer een paar harde slagen op het achterhoofd gegeven. Hofman, die bloed over zijn handen voelde loopen, heeft toen Van der Voorde, die tot het laatst toe bleef doorgaan met gillen en kermen, een hand voor den mond gehouden en den waker bij de keel gepakt, waarvan de sporen op het lijk zicht baar waren. Eerst toen de waker geheel bewusteloos was, is Leeflang het kantoor binnengegaan hij heeft daar een paar kasten opengebroken alsmede dertig zich daarin bevindende trom mels van tramconducteurs en de zakjes met geld er uitgehaald. Daarna ging ieder zijns weegs. Leeflang naar zijn huis in de Fabriekstraat, en Hofman naar „Bleeke Tonia" op het Roodezand, waar hij het gestolen geld te voorschijn haalde en de geldzakjes verbrandde. Ook Leeflang heeft bekend. In de woning zijner moeder zijn in den kelder verstopt ge vonden 200 dubbeltjes en een portefeuille met bankpapier. Hooge Boeten. Dezer dagen is medegedeeld, dat de firma Blad en Pins te Rotterdam door de Groente- Centrale is beboet met f25.000. Velen zullen de handen ineen hebben geslagen over zulk een aanzienlijke boete. Toch beteekent zij weinig. Wij hebben naar aanleiding van dit cijfer eens geinformeerd, wat wel de hoogste boete is, die door de N. O. T. werd opgelegd. En wij troffen het, want juist zéér onlangs is het laatste deel van die hoogste boete door de betrokken firma betaald. In den zomer van het vorige jaar werd ont dekt, dat een groote partij cacao, waarop uit voerverbod rustte, tegen het verbod in was uitgevoerd. Het zaakje werd onderzocht en bezorgde de betrokken firma vanwege de N. O. T. een boete, waarvan wij het oorspronke lijke cijfer maar niet zullen noemen, om nie mand te laten schrikken, doch die, om de firma niet in moeilijkheden te brengen, werd terug gebracht tot de niettemin kapitale som van een half millioen gulden, De firma kreeg te vens verlof de boete in gedeelten te betalen Het laatste part is nu onlangs afgedaan. Dit is dus de record-boete, waarvan de genoemde firma de eer heeft. Op Tiaar volgt de bekende margariuefabriek, die, ook voor verboden uitvoer, een boete van (f 300.000 heeft moeten betalen. Het kan er mee door. Wij hebben op grond van informaties te be- voegder plaatse, reden om aan te nemen, dat door de N. O. T. tot dusver in totaal reeds een bedrag aan boeten fs opgelegd van onge veer vier millioen gulden. (Tel.) Uit een plattelandsgemeenteraad. Naar aanleiding van de bouwplannen van een slachthuis heeft zich in de laatste raads zitting van Harderwijk volgens de N. Nijker- ker Ct. het volgende debat ontwikkeld De heer Vierhout tegen de voorzitter: U gaat tegen den Raad in. De Voorzitter: Tegen zulk een boerenraad kan ik niet op. De heer VierhoutU kunt van een boer nog veel leeren. Meer dan van een gepeusio neerde! Je hebt geen opvoeding genoten. Je bent minder als een boer. Voorzitter: Bent u uitgepraat? U hadt Iret woord niet. (De Voorzitter hamert). De heer Vierhout: Klop maar, ik ga toch niet weg. De Voorzitter: 'tls hoogst onfatsoenlijk zoo te spreken. Ik heb nooit min van een boer gesproken. De heer VierhoutMag ik even het woord? De VoorzitterU moet eerst excuus aanbie den. De heer VierhoutU heeft gezegd: een boer achter den ploeg heeft geen inzicht. De heer Van Menk: Neen, dat zijn inzichten van een boer achter den ploeg. De heer Van Esveld: Mijnheer Van Menk u staat te hoog, dat u op zoo'n manier ageert Een fietsendief. Herhaaldelijk werden in den laatslen tijd op stations fietsen vermist. Vooral van de aan het station Nijmegen aangegeven rijwielen bereikten verscheidene niet de plaats van be stemming, hoewel men toch bijna zeker wist dat alle waren ingeladen. De vorige week kwam aan het station Arn hem een lieer drie rijwielen in ontvangst ne men. Er waren er slechts twee men beloofde een onderzoek te zullen instellen, en de heer zou terugkomen. Deze is ovenwei niet meer teruggekomen. Inmiddels bleek, dat de door hem afgegeven recu's van een nagemaakt stationsstempel waren voorzien. Nu bleek al spoedig, op welke wijze zoovele fietsen waren verdwenen. De dief had zich eenvoudig voor zien van een aantal rijwielkaarten, waarop hij het station van bestemming invulde en dan afstempelde met het valsche stempel. Over het perron rondwandelende scheurde hij van ter verzending gereedstaande rijwielen het vervoerbewijs af en bevestigde er een aan van hemzelf. De fietsen werden dan wel in geladen, doch kwamen op een ander station aan, waar hij ze tegen afgifte van hét in zijn bezit zijnde valschelijk gestempelde bewijs in bezit nam. Met behulp van het thans bekend geworden signalement is deze brutale dief eindelijk te Amsterdam op heeterdaad betrapt. („N. R. C.") Verdwijnend boomenschoon. Men schrijft uit Bergen op Zoom aan het" Hand. Werden hier in de omgeving in den laatsten tjjd al heel wat bosschen omgehakt en valt daaronder niet het minst de vernieling van het prachtige natuurmonument „de Zwarte Meèren" te betreuren, thans wordt vernomen dat ook de oude en zeldzaam zware beukenlaan op het buitenverblijf „Goeree" van dr. Geluk, dat daarvan een der voornaamste attracties uitmaakte, voor brandhout verkocht is. Dezer dagen werd het niet eens zwarfe dennenhout, staande op anderhalve hectare grond te Bergen op Zoom voor ruim f2500 als brandhout verkocht. Een origineele advertentie. In de „Schram berger Zeitung" vonden we de volgende origineele advertentie Wanneer er op aanstaanden Zondag worste soep met jonge groenten ergens te krijgen was, dan zou dal stellig menigeen genoegen doen. Zulke genietingen kan ons slechts de vrede weer brengeu en om dezen te bevech ten, moeten wij voorloopig nog geld hebben om den oorlog krachtig verder te voeren en de vijanden van het nuttelooze van hun po gingen te overtuigen. Daarom Teekent in op de oorlogsleening. Oplichters. Men meldt uit Groningen De vischhandelaar B. aan het Zuiderdiep is Donderdag door een paar Amsterdamsche kooplieden voor ruim f2000 opgelicht. Een koopman L., uit Amsterdam, met wien B. wel meer zaken deffd, kwam .in zijn winkel en zei, dat hij een partij saccharine kon koopen, waarvoor een onbekend persoon zich bij B. zou vervoegen. 'Dit gebeurde en B. telefo neerde volgetas afspraak naar het Hotel Wil- lems, waar de genoemde Amsterdamsche koopman verblijf hield. Tusschen dezen en B^ was een zoodanig accoord gemaakt, dat B. ook iets verdienen zou aan den verkoop en toen dan ook door L. van den onbekende Va KG saccharine werd gekocht voor f225, kreeg B. f25 provisie. Later op den dag kwamen dezelfde personen terug en werd thans gesproken over den ver koop van 5 K.G., welke koop werd aangegaan voor f2150. L. had echter niet zooveel geld bij zich, doch wel f275. B. haalde het geld van de bank en leende dit bedrag aan L., die hem zei, dat zijn patroon met den trein van 6 uur uit Winschoten zou komen om het voorgeschoten geld terug te geven. B. vroeg als onderpand de f275 van L. terug en deze was zoo welwillend het bedrag af te staan. De Amsterdamsche koopman kwam echter nietterug. Toeu gingen B. de oogen open. Hij vervoegde zich bij de politie en al spoedig bleek, dat L. en de onbekende goede vrienden waren. Op telegrafisch verzoek zijn beide op lichters te Amsterdam aangehouden. Zij zul len 'iiaar Groningen worden overgebracht, waar een nader onderzoek wordt ingesteld. TER NEUZEN^ Huwelijks aangiften. 26 Oct. Abraham Lêunis, oud 34 j., jm. en Neeltje Harms, oud 27 j., jd. Jacobus Hendrikus Rijkom, oud 24 j, jm. en Francina Janna van Doeselaar, oud 19 j,, jd.>27 Oct. Eduardus Franciscus De Waal, oud 30 j.,jm. en Paulina Rosalia Durinck, oud 26 j., jd. Geboorten. 21 Oct. Izaak. z. van Adriaan Scheele en van Ebrina Hamelink. Leendert Marie z. van Coruelis Michielsen en van Cat- harina de Kraker. 22 Oct. Cocnelis Jacobus, z. van Edmond Ludovicus van Hecke en van Maria Francisca Lippens. 25 Oct, Urbain Alphouse, z. van Alfred Joseph Geilliet en van Leonia Sophia Maria van Kesbeke. DAGEN. Voorm. Nam. W oensdag 31 Oct. 1.47 2.7 Donderdag 1 Nov. 2.27 2.47 Vrijdag a 3.9 3.29 Zaterdag 3 3.49 4.10 Zondag 4 4.31 4.55 Maandag 5 5-.18 5.43 Dinsdag 6 6.11 6.45 V* Heden werd in d# hope des Eeuwigen Levens van onze zijde wegge nomen onze geliefde Moeder-, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder, Mej. PIETERNELLfl WGLFERT. Woduwe uit het eerste huwelijk van Jacob Scheele, en uit het tweede huwe lijk van Fit. de Ruijter, in den gezegen- den ouderdom van 87 jaar en 10 dagen. Uit aller naam, J. SCHEELE. Zaamslag, 29 October 1917. 0,75 1 Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN maken bekend, dat door Zijne Exc. den Minister, van Landbouw, Nijverheid en Handel is vastgesteld een maximumprijs voor Vermicelli en Ver- inicellifiguren, verpakt of onverpakt lo. in den groothandel fl. 60,per 100 K.G. 2o. tusschenhandel 63,— 100 3o. kleinhandel fl. 0.08 per C.l K.G. een maximumprijs voor Macaroni en Maca- roniehorens en-coquilles A. onverpakt lo. in den groothandel fl. 95,per 100 K.G. 2o. tussehenhandei 100,100 3o. kleinhandel 1,30 1 of fl. 0,15 per 0.1 K.G. B. in origineele verpakking lo. in den groothandel fl. 110,per 100 K.G. 2o. tusschenhandel 120,100 3o. kleinhandel 0,75 Vs Vorenstaande maximum groot- en tusschen- handelprijzen zijn te verstaan franco station van bestemming, spoor, boot of laatste veer. Ter Neuzen, 29 October 1917. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. L. WABEKE, Secretaris. Uitreiking van Zeepkaarten voor de maand November zal plaats hebben op Woensdag 31 October a.s. in het lokaal „Bethel" 2e Verbin dingstraat, uitsluitend tegen inlevering van de oude kaarten en tegen betaling van I cent per kaart en wel voor hen, wier geslachtsnaam begint met de letters AB Woensdag 31 Oct. van 9—10 uur v.m. C E 11 11 F-H 11-12 I—M 2—3 n.m N R 3—4 De aaug. geven verdeeling zal strikt in acht genomen worden. Ter Neuzen, 29 October 1917. De Burgemeester, J. HUIZINGA. GEVRAAGD voor de CENTRALE KEUKEN zich te vervoegen 's avonds na 8 uur bij J. R. II. I)E SMIDT, Markt 5. De Heer en Mevrouw DEN HOLLAN DER—Punt geven kennis van de geboorte van hun Zoon JOHANNES LEENDERT. Axel, 27 October 1917. te TER NEUZEN. In verband met gewijzigde maatregelen, brengt het Bestuur ter kennis, dat lo. gelegenheid is tot veilen van distributie uien en neutrale landen op Donderdag, 10 uur voormiddag. 2o. Idem tot veilen van appels en peren op Donderdag 10 uur van elke week 3o. Dinsdags en Woensdags andere -partijen. Het Bestuur, P. J. SCHEELE, Voorz. L. DE FEIJTER—Huijssen, Secr, Met ingang van Maandag 29 October worden alle tarieven van het goederenvervoer met bijkomende kosten waartoe door den Minister van Waterstaat bij zijne beschikking van 26 October 1917 machtiging werd verleend. DE DIRECTEUR. 111 11 n n n Z. n S Z n r> n n

Luctor et Emergo | 1917 | | pagina 3