Het is niet zoo Erg Geensen s Parapluie De Huurcommissie Kerk e n School. Gemengd Nieuws. B itrger 1 ij li e Sta»d. Verkrijgbaar Laatste Berichten. A (1 ver t e li t i n. P. VAN DER BENT, Groenten- en Fruitveilingsvereeniyino „TER NEUZEN EN OMSTREKEN" gemcesters en secretarissen van Oostelijk Zeeuwsch Vlaanderen om eene bijdrage uit de gemeentekas. 16. Vaststelling premiën voor de paarden- en veemarkt. 17. Vaststelling suppletoir kohier honden belasting. 18 Voorstel tot het verleenen van ver gunning voor het bouwen van een privaatput in gemeentegrond. 19. Verzoek om het drukwerk der gemeente alleen aan georganiseerde patroons op te dragen. 20. Ontheffingen belastingen 21. Behandeling reclames hoofdelijken om slag. In de gisteren alhier gehouden vergade ring der Persvereeniging Zeeuwsch-Vlaanderen werden tot leden van hot bestuur gekozen de heeren P. J. van Bortel te Oostburg, Joh. Dekker te Hoek, Ds. S. Groeneveld te Ter Neuzen, J. J. de Jager te Ter Neuzen, Adr. de Ruijter te Axel, 1). Sweepe te Ter Neuzen, Ds. H. P. M. G. de YValle te Zaamslag. De „St.crt." bevat de acte van oprichting der N. V. Scheepvaartmaatschappij „Cornelia" alhier, ten doel hebbende het in eigendom hebben en exploiteeren van een zeilschip of ander vaartuig, met ^dieD verstande, dat de N. V. nimmer meer dan één vaartuig tegelijk in eigendom zal hebben. Het kapitaal bedraagt f 1200. Oprichters zijnde bh. J. J. de Jager, J. A. Klaassen eii G. F. P. v. d. Peijl, allen te Ter Neuzen. De distributiedienst aan liet hoofdbureau van politie te Rotterdam heeft naar aanlei ding van de inbeslagneming op den Haring vliet van 55 balen tarwe, gerst en haver, ge laden in een bestelwagen en aangevoerd uit Ter Neuzen een onderzoek ingesteld te Neu zen, Othene, Axel, Zaamslag, Sluiskil, Reu- zenhoek en Koedijk, en daar tegen 22 land bouwers, schippers en stalhouders procesver baal opgemaakt, wegens het vervoeren en afleveren van tarwe, gerst en haver, onttrok ken aan den te Kloosterzande gestationneer- den regeeringscommissaris voor de provincie Zeeland Gebleken is, dat deze menschen on geveer tienduizend kilogram granen in strijd met de distributiewet hebben verhandeld. Aan M. P. Zegers, vlasarbeider, wonende te Axel, is door den commandant der stelling van de monden der Maas en der Schelde het verblijf in zijn gezagsgebied ontzegd wegens het betrokken zijn bij den smokkelhandel. Zondagmorgen om half zeven zijn over Cadzand tien vliegtuigen gekomen, koersende in de richting van Engeland. Zaterdagmorgenzijn door de militaire kommiezen te Cadzand nabij Retranchement twee personen aangehouden met pl. m. 40 K.G. [harde zeep. De smokkelaars zijn in voorlbópige bewaring gesteld. Vrijdagavond ongeveer elf uur werden de bewoners van de Kapellestraat te Sluis, •dezelfde straat, waar 1 October twee huizen door een bom vernield werden, uit hun slaap opgeschrikt door geweerschoten. Men dacht weer dadelijk aan vliegmachines, die bescho ten werden. Wat was het geval De schild wacht, die op post stond bij de ruïnes dei- door de bommen geteisterde huizen (deze wor den nog altijd bewaakt) had zijn post verlaten en had in dronken toestand ruzie gekregen met een zijner kameraden. Toen hem door zijn meerderen gezegd werd, dat hij zich naar zijn post moest begeven, werd door hem daar aan voldaan doch in de buurt van zijn stand plaats gekomen, begon hij te dreigen, te zul len schieten. De daad er bij voegende, loste hij, de Kapellestraat doorloopende, met korte tusschenpoozen dertien schoten. Nadat op dit alarm, de wacht en officieren er bij gekomen waren, werd de woesteling gearresteerd, ont wapend, geboeid en opgesloten. Gelukkig, dat niemand getroffen de in het wilde geloste schoten. waarin wordt aangedrongen op een beduidende salarisverhooging, öf het verleenen van een flinken duurtetoeslug aan het personeel dier scholen. - In de „Heraut" 'herinnert prof. dr. H. H. Kuyper in een artikel over de zaak van ds. Netelenbos, er aan, dat hij voor zich de daad van ds. Netelenbos heeft afgekeurd. Na lezing»van diens brochure blijft hij ze afkeu ren, maar oordeelt, dat men „geen klopjacht" moet houden tegen ds. Netelenbos. Ds. J. v. d. Berg, Geref. pred. te Feijenoord. en van 1902-1908 te ^Terneuzen, hoopt 27 November a.s. zijn zilveren ambtsjubileum te vieren. ZEerw. was slechts één Zondag door ziekte verhinderd om op te treden. werd door („M.C.") te Geref. Kerken. BloemendaalJ. C. Brussaard L. te Beroepen te Meppel. Bedankt voor Haarlem R. E. van Arkel te Soest.' Ned, Herv. Kerk. Beroepen te St.-Annaland J. Serveriju te Wilniste Rhenen J. G, Hooijer te Anker veen te DelftB. Batelaan te De Bilt. Aangenomen naar KeverskerkeW. Hermanides te Uitwijk. Bedankt voor BodegravenB. Batelaan ,De Bilt. Geref. Gemeenten. Beroepen te Leiden (Nieuwe Rijn)G. "Reenen te Gouda. Bedankt voor Barneveld en voor Bruinisse J. Fraanje Goes. Na Zondag bevestigd te zijn door zijn broeder ds. E. Raams van Hoek met een rede over de woorden van 1 Cor. 3 9, verbond des namiddags ds. J. A. Raams, overgekomen van Ascli bij Buren, zich aan zijn nieuwe gemeente te Breskens, naar aanleiding van 1 Cor. 2: 2. Aan het einde werd de nieuwe predikant toegesproken en deze en de gemeente geluk gewenscht door zijn voorganger ds. Meeuwen- berg en den consulent ds. Krul van Biervliet. Salarisactie. Vanwege de afdeeling Land van Axel, van de Vereeniging van Chr. O. en G. enz. is, in aansluiting aan een circulaire v unvege het hoofdbestuur een schrijven gericht aan alle besturen van chr. scholen in de omgeving, Het „Utr. Dagblad" doet liet verhaal van een aanhouding. Op de Oude Gracht W.Z. hadden eenige Duitsche deserteurs een huis gehuurd om een machinale schoenmakerij te beginnen. Zij zaten dik in het geld. Zater dag kwam er weer een deserteur bij, om in het huis in pension te gaan. Ook hij was goed vail geld voorzien. Toen hij eenigeu tijd n het huis was geweest, miste hij uit een binnenzak een portefeuille met f 909 Zij moest gestolen zijn toen hij zijn jas aan een kapstok had laten hangen. De politie kwam in de weer, onder leiding van den hoofdcommissaris in eigen persoon. Er werd overal gezocht, achter behangsels en in stoelzittingen. Er werd niets gevonden, maar er waren toch termen om de bewoners mee te nemen naar het bureau. De arrestanten waren daarover zeer ver ontwaardigd. Gisterenmiddag lieten zij zich voor eigen rekening door een kok een diner brengen. Het begon met schildpadsoep en eindigde met dessert. Het onderzoek duurt nog voort. Het koffertje met geldswaarde terecht. Omtrent het vermiste koffertje verneemt het „Utr. Dbl." het volgende: Het handkoffertje werd, zooals men weet, achtergelaten in den trein te Amersfoort. Een militair, die te Amsterdam instapte met beslemming voor Gorlnchem via Rotterdam, zag het valies in den treinloop wel staan, maar meende, dat het toebehoorde aan een reiziger in een der compartimenten, alhoewel hij het zonderling vond, dat iemand zoo maar nonchalant een koffertje in de gang van een trein liet staan. Te 's Gravenhage zag hij, hoe het valies nog steeds bleef staan, in Rot terdam idem, hoewel daar alle passagiers de coupé's van dit compartiment verlieten. Toen begreep hij, dat het koffertje moest worden beschouwd als verloren voorwerp en nam hij het mede naar zijn woonplaats, Al- blasserdam. Toen hij het daar opende, bleek hem uit de papieren wie de eigenaar was, een predikant te Utrecht. Hij zond direct een telegram met bericht, dat hij in het bezit van het valies was. De Utrechtsche eigenaar is daarop naar Alblasserdam gereisd en heeft daar het koffertje met de f 16.000 inhoud als zijn eigendom herkend en weer in bezit geno men. Aan den inhoud ontbrak niemendal. Een goede vangst De Arnhemsehe politie heeft de hand ge legd op den dader van een reeks rijwieldief stallen, welke in den laatsten tijd te Arnhem werden gepleegd, liet is J. D. C. uit Val burg, thans soldaat in garnizoen te Ede, die reeds een aantal der gepleegde diefstallen heeft bekend. Voor zijn diefstallen ipaakte hij dikwijls gebruik van do hulp van jongens. Zag hij een onbeheerd staand rijwiel, dan stuurde hij er een jongen op af om het voor hem te halen het heette dan een fiets te zijn van zijn broer, die in een bepaalde straat moest worden gebracht. Als belooning kreeg de jongen dan een fooi. Zoo verdwenen er ettelijke rijwielen zonder dat er een haan naar kraaide. Totdat een snuggere jongen, dien beklaagde tot zijn medeplichtige wilde maken, argwaan kreeg, geen gevolg gaf aan de uit noodiging van den soldaat maar de politie in lichtte. Zoo kwam men den rijwieldief spoe dig op het spoor en arresteerde hem op straat, juist op het oogenblik dat hij weer met jon gens te spreken stond. De „Haagsche Post" heeft een prijsvraag uitgeschreven voor een plan voor wereld vrede en volkerenbond. De eerste prijs be draagt f 2500. TER NEUZEN. Huwelijks-voltrekkingen. 18 Oct. Johannes Bakx, oud 24 j., jm. en Leonie Mathilde Notte, oud22j.,jd. Johannes Arie Cornelis Verlinde, oud 24 j., jm. en Diua Cornelia van der Hoofd, oud 20 j., jd. Geboorten. 15 Oct. Franciscus, z. van Joannes de Kimpe en van Josephine Florine van Can. 17 Oct. Gijsbregt, z. van Jan van Hoeve en van Johanna de Regt. Cornelia Geertrui, z. van Reinier Adriaau Bootsgezel en van Sophia Antonia Francina 'van Aalst. 20 Oct. Daniel Hendrik, z. van Marinus Pieter Mceusen en van Neeltje Servaas. Jan, z Oene de Vries en van Willemina Margarietha Riemens. Overlijden. 20 Oct. Nicolaas van Maelsaeke, oud bijna drie mnd.', z. van Johannes en van Maatje Retnijn. AXEL. Huwelijks-aangiften. 4 Oct. Dingenis van Soelen, oud 22 j., jm. en Anna Francina Jansen, oud 23 j., jd. 10 Oct. Marinus de Feijter, oud 25 j., jm. en Elizabeth Dieleman, oud 24 j., jd. Geboorten. 3 Oct. Dries, z. van Gerhard Agterhuis en van Cornelia Kotvis. G Oct. Maria, d. van Pieter Ortelee en van Wilhelmina Bakker. 9 Oct. Elizabeth Maria. d. van Cor nelis Jan Scheele en van Margaretha Elizabeth Deij. 10 Oct. Ebrina Paulina, d. van Jan de Regt en van Maria Janna de Regt. 11 Oct. Hendrik, z. van Johannës Jacob Hoebé en,van Maria Adriana Knieriem. Dinu Cornelia, d. van Jan Heijnsdijk en van Maria Neeltje Vei-brugge. 12 Oct. Maria, d van Ghristiaan Ollebek en van Cornelia Jansen van Rpsendaal. 13 Oct. Maria Christina, d. van Jozins Hame link en van Catharina Johanna Oppeneer. 14 Oct. Leendert, z. van Pieter de Feijter en van Anna den Beer. Levinus Jan, z. van Jan JaCobus Dieleman en van Janna Maria Scheele. 15 Oct. Janneke, d. van Johannes den Beer en van Pieternella Suzanna Deij. Overlijden. 3 Oct. Jacobus Louis van den Broeke, oud 7 m., z. van Pieter en van Pie ternella Hallebek. 10 Oct. Janna 't Gilde, oud 72, j., wed. van Lambertus Cornelis Rinn. 11 Oct. Elizabeth Goossen, oud 69 j., wed. van 'Gerard Dobbelaar. 12 Oct. Martha Wiemes, oud 54 j, echt.g. van Leendert Ortelee. 16 iOét.' Pieter Cornelis Duerink, oud 7 w., z. vAfi Cornelis en van Dina Verstraten. HOEK. Huwelijks-aangiften. 4 Oct. Jan Kiel, oud 20 j., jm. en Elizabeth Maria de Groote, oud 20 j., jd. 11 Oct. Francois» Dekker, oud 24 j., jm. en Neeltje Dieleman, oud 19 jjd. Huwelijks-voltrekkingen. 14 Oct. Aarnout Meeusen, oud 24 j., jm. en Catharina de Blaey, oud 28 jwed. Geboorten. 5 Oct. Hendrik, z. van Michiel de Pooter en van Adriana den Engelsman. 11 Oct. Jacoba Licia, d. van Marinus Michielsen en van Jacoba Framboise de Bokx. Overlijden. 8 Oct. Betrus Jacobus Lauts- lieer, oud 21/o m., z. van Petrus Francois en van Magdalena van Alten. Adriaan Dieleman, oud 6 jz. van Adriaan en van Janneke Adriana Dieleman. Nog peren steeds houden de diefstallen van ko- trciuonderdeelen in de treinen die te Vlissingen aankomen en vertrekken aan tot nu toe mocht het niet gelukken de daders te betrappen. De politie te Gorincliem heeft de vorige week voor meer dan f 50.000 cacao, geconden seerde melk, koffie, bloem, carbid, spek en groote partijen meel in beslag genomen. De recherche te Rotterdam heeft in ver schillende pakhuizen aan de Maaskade in be zit genomen: 200 kisten zeep, 23 vaten cacao poeder en/25 vaten lijnolie. In een pakhuis aan de glashaven is 10.000 K.G. ontdekt. LONDEN. 22 Oct. (Part.). In een rede, die Lloyd George heden hield, verklaarde hij „Tot nu toe heb ik niets kunnen waarnemen, dat het geloof rechtvaardigt, dat op het oogen blik een bevVedigingsVrede is te verkrijgen, want de eenige voorwaarden, die op het oogen blik mogelijk zijn, zullen slechts tot een gewa- penden vréde kunnen leiden"' Lloyd George zeide verder nog, dat de to tale maandelijksclie verliezen, die door de duikbooten worden veroorzaakt, thans een derde bedragen van die van April j.l., terwijl de Duitsche verhezen aan duikbooten reeds tot liet dubbele van het vorige jaar zijn ge stegen. LONDEN, 22 Oct. (Reuter). Engelsch marihe-stafbericht. Gisteren hebben onze schepen de havenwerken van Ostende gebom bardeerd Photografieën toonen aan, dat de resultaten bevredigend zijn. BERLIJN, 22 Oct,. (Wolff). Duitsch ma- rinestafbericht. De Engelschc kanonneer boot, die in den nacht van 18 Oct. voor Duin kerken getorpodeerd werd is volgens latere berichten toen ook gezonken. Roode kool en gele kool wordt voor buiten land niet meer"gekocht. Teelers gelieven deze week hun kwantum roode en gele kool op te geven aan den Secretaris, daar deze voor het Centraal Bu reau zullen worden gekocht aan loonende prijzen. Appels en Peren worden niet meer dan bij kwantums verkocht, zoodat teelbrs ge lieven te combineeren. HET BESTUUR. B. Aanbevelend, Nieuwstraat, Ter Neuzen. te Ter Neuzen vestigt de aandacht van ALLE VERHUUR DERS VAN WONINGEN op de verplichtingen, die voortvloeien uit de Huurcommissiewet van 26 Maart 1917, Stbl. No. 257 en het Koninklijk Besluit van 26 Mei 1917, Stbl. No. 444, te weten lo. Voor woningen waarvan de huur op 1 Januari 1916 per week VIJF GULDEX (of voor woningen gelegen buiten de hoofd- kom VIER GULDEN of minder) bedroegen voor woningen, die op 1 Januari 1916 onver- huurd waren, doch waarvan de laatste huur prijs per week vorengenoemde bedragen of minder bedroeg A. De verhuurder die tusschen 1 Januari 1916 en 16 October 1917 do huurprijs, ZELFS MET TOESTEMMING VAN DEN HUURDER heeft verhoogd, is verplicht öf voor 16 November 1917 aan de Huur commissie te verzoeken, dien hoogeren huurprijs goed te keuren, öf den huurprijs te verlagen tot het bedrag van 1 Januari 1916. (Art. 2, al. 1 der wet), De verhuurder mag na 16 October 1917, zelfs met toestemming van den huurder, de huur NIET VERHOOGEN, tenzij die hoogere huurprijs is goedgekeurd of vast gesteld door de Huurcommissie. (Art. 1, al. 1 der wet). 2o. Voor woningen die op 1 Januari 1916 werden bewoond als eigen-, dienst- of vrije woning (dus niet tegpn vergoeding van huur) ongeacht de huurwaarde A. De verhuurder, die tusschen 1 Januari 1916 en 16 October 1917 eene woning heeft verhuurd, is verplicht vóór 16 No vember 1917 aan de Huurcommissie schatting van den huurprijs van 1 Januari 1916 te vragen. (Art. 2, al. 2 der wet). Een verzoek tot schatting kan ook uit gaan van den huurder. De verhuurder Tnoet voor het sluiten van een huurovereenkomst na 16 October 1917 aan de Huurcommissie verzoeken den huurprijs van 1 Januari 1916 te schatten. (Art. 1, al. 2 der wet). Als huursom geldt in beide bovenbe doelde gevallen de door de lluurcoinmissie bij uitspraak bepaalde prijs. 3o. Voor na 1 Januari 1916 voor de eerste maal verhuurde nieuw geboxiwde woningen Pan een huurprijs per week van VIJF GUL DEN [of voor woningen' gelegen buiten de hoofdkom VIER GULDEN) of minder. De verhuurder mag den eersten huurprijs niet verhoogen. A. De verhuurder, die tusschen 1 Januari 1916 en .16 October 1917 eene woning als bovenbedoeld heeft verhuurd voor Cen HOOGEREN huurprijs, dan die waarvoor de woning het EERST werd verhuurd is verplicht i öf voor 16 November 1917 aan de Huurcommissie te verzoeken dien hoogeren huurprijs goed te keuren, öf den huurprijs te verlagen tot dien, waarvoor de woning voor het eerst is verhuurd geweest. De verhuurder, die den eersten huurprijs der nieuw gebouwde woning na 16 Octo ber 1917 wil verhoogen, moet vooraf aan de Huurcommissie goedkeuring van dien hoogeren huurprijs vragen. (Art. 1, al. 3 der wet). ALLE VERZOEKEN MOETEN SCHRIF TELIJK BIJ DEN SECRETARIS WORDEN INGEDIEND, de redenen voor verhooging moeten daarbij worden opgegeven. De verhuurder die een voorschrift der wet overtreedt kan met, eene geldboete van ten hoogste DUIZEND GULDEN worden gestraft. Met gelijke geldboete kan gestraft worden elk bestuurde, bestuurslid of commissaris van eene N&amlooze Vennootschap, Coöperatieve Ver eeniging of andere rechtspersoonlijkheid be zittende Vereeniging of stichting die als zoo- de wet overtreedt. Neuzen, den 18 October 1917. De Huurcommissie te Ter Neuzen, D. J. DEES, Voorzitter. J. J. IIUIJSSEN, Secretaris. B. B. als U geen Parapluie hebt, of al is de welbekende zij versleten, of wat uit de mode, want U koopt thans tegen 20 korting op den ouden prijs, dus beneden fabrieksprijs. Plaatsruimte dwingt mij hiertoe. Belanghebbenden profiteert. Eigenaardige deserteurs. Plan Wereldvrede. Lloyd George over den vrede. Aanval op Ostende. Voor Duinkerken. te TER NEUZEN. tl' danig Ter

Luctor et Emergo | 1917 | | pagina 3