AUTOMOBIELEN te llllir. 11 ..„.«nnizif1 Dames- en Kinderhoeden turen enz Landbonwberichten. Ingezonden Stukken Burgerlijke Stand. Laatste Berichten. Hoogwatergetij te Terneuzen. A d v e r t e li t i n. P. J. VISSER, Ter Neuzen. Vervoer Aardappelen. Thee en Koffie. Gevestigd sedert 1871. Ls.vanWaesberghe-Janssens. Openbare Verkooping „Ons Arsenaal' Hopende met Uw bezoek vereerd te worden. PER NEUZEN. Noordstraat 17. Avond- Vakteekenschool. Aangifte van Leerlingen D. H. LITIÖÖiJ Az. Ter Neuzen. Ondergeteekende heeft de eer U in kennis te stellen dat zij van heden Ceil© Plllme COllectÏ0 vooi het cl.S. ^Vmt©Pês©l)<20 0n ter uwer keuze beschikbaar heeft gesteld alsmede F O U F tl i= Beleefd aanbevelend, C. L. NOBELS, Hoornsclie wortelen, 4 ons suiker en 3 citroe nen. Maak de wortelen goed schoon en kook ze flink zacht, schep ze daarna met een schuimspaan uit 't water en maak ze met een vork goed fijn, rasp de schil van 2 citroenen en pers die citroenen uit. De citroenen waar de schil van geraspt is, kunnen pok uitgeperst worden. Doe nu *in een steenen of etnaile pan de fijn gemaakte wortelen, de suiker, de ge raspte citroenschil, 't uitcengeknepen citroen- nat en l theekopje water, waarin de wortelen gekookt zijn, laat 't ongev&er 15 minuten doorkoken tot 't een dikke vochtige massa geworden is en roer er nu en dan in om het aanzetten te voorkomen. Vul nu de potjes of glazen met en warme jam en sluit het af met nat gemaakt perkamentpapier. De kosten zijn ongeveer 20 cent per portie. Wij hebben een monster geproefd en kun nen verklaren dat 't heerlijk is, veel lekkerder dan margarine op het brood, en goedkooper dan die pseudo-boter ook nog. Men meldt ons uit 's Gravenhage Door een hier ter stede wonend heer is bij de politie aangifte gedaan van een ten zijnen nadeele gepleegden diefstal in de zwem- en badinrich ting aan de Mauritskade. Toen hij j.l. Zaterdag een stoombad in die inrichting nam borg hij, alvorens zich naar het gedeelte van het gebouw te begeven waar- die baden verstrekt worden, in een lade van het tot. uit- en aankleden bestemde vertrek (do z.g. rustkamer) verschillende sieraden. Hij sloot de lade ter dege af en verborg zelfs den sleutel. Toen hij in het vertrek terugkeerde, kwam hij tot de ontdekking, dat zijn gouden horloge van groote waarde met gouden ketting, waaraan een zegelring en een gouden munt. waren bevestigd, was verdwenen, benevens nog een lossen zegelring (familiestuk) en een portemonnaie met f 185 inhoud verdwenen waren. liet vermoeden bestaat, dat dit brutale stukje is uitgehaald door iemand die met de inwendige inrichting van het gebouw goed bekend moet zijn geweest en die zich van een valsche ladesleutel bediend heeft. (Stand.) Een bloemkweeker in Nieuw-Zeeland past een nieuwe methode toe voor de verzending van bloemen. Om de bloemen vooral frisch te doen aankomen worden ze in kuipen water gezet, die men laat bevriezen. Bij aankomst ontdooit men het water zeer voorzichtig, waarna de afgesneden bloemen een ongekend langen tijd hun geur en kleur te genieten gaven. Volgens bericht uit Marseille zou in het station van Mukden een brand zijn uitgebroken, die zich tot over de stad uitstrekte, waarbij meer dan 300 huizen verteerd werden. De schade zou 13 V2 millioen gulden bedragen. Voor de rechtbank diende een zaak togen een man uit Middelburg, die in verzet was gekomen van twee vonnissen wegens dronken schap, waarbij hij te zamen tot zes weken hechtenis en tot opzending naar een rijks werkinrichting was veroordeeld. Bekl., die thans wel verschenen was, zeide dat hij thans geregeld werk heeft en daarom de hechtenis zoo graag in boete zou veran derd zien. Toen de kantonrechter hem vroeg of hij na zijn laatste bekeuring niet meer ge dronken had, klonk het antwoord „Ja, zeker, een kopje koffiie, maar dat zal nu ook niet goed meer gaan." De man toonde ook ver- dor een opgewekt karakter te bezitten en niet vrij van humor te zijn. 'En dit maakte, dat de kantonrechter besloot he,t nog eenmaal te probeeren om hem te beteren, en nu, waar het na zooveel malen herhaalde dronkenschap niet ging om boete op Ie leggen, hem tot een voorwaardelijke hechtenisstraf te veroordeelen. De bekl. toonde zich hierover zeer verheugd en zeide koffie te zullen blijven drinken, zoo lang die verkrijgbaar is. Te Zaandam is Woensdagavond, terwijl -de vrouw afwezig was de man is wegens een visscherij-dclict gedetineerd ingebroken in de woning van v. d. M., aan den Zuiddijk. Dodrdien de buren in het huis licht zagen en alarm begonnen te maken, moesten de inbre kers de vlucht nemen. Daar zij echter met de plaatselijke gesteldheid niet óp de hoogte waren, liepen zij de verkeerde richting uit en de sloot in. Van het drietal wist de politie er een in handen te krijgen en deze bleek een Amster dammer te zijn, die kort geleden uit de straf gevangenis ontslagen was en voor enkele dagen bij juffr. v. d. M. op bezoek was geweest om de groeten van haar man te brengen, en die toen ook nog voorgesteld had hem drie rijks daalders te geven, omdat hij dan nog wel ieis voor den man ter verzachting van zijn lot kon doen. (Hbld.) De Leidsche student, die indertijd zijn meisje te 's Gravenhage van het leven heeft beroofd en in de strafgevangenis te Leeuwar den werd opgesloten, is tot herstel zijner gezondheid naar Davos overgebracht. Een handelaar, de heer van O. te Tiel, had bij een firma te Rotterdam 100 vaten carbid besteld en d,e helft van de ko.opsom gestort. Bij ontvangst van de bestelling kwam hij tot de ontdekking, dat deze voor het grootste deel bestond uit basalt! De politie is hiervan in kennis gesteld. Door het hoofdbestuur van den - R.-K. Boerenbond Z.-Vl. O. D. is omtrent verschil lende landbouwzaken een request gezonden aan den betrokken minister. Er wordt o. a. dringend gevraagd om den prijs der tarwe te brengen op f25 per 100 K.G., en dan, om de teelt te bevorderen, aan dien prijs de verplichting te verbinden, daf de landbouwer Ve van zijn ploegland er mee moet bezaaien. Deze prijs is zeker niet te hoog, als men let op de buitengewone duurte der meststoffen, de hooge arbeidsloonen, en de in verhouding veel hoogere prijzen, die voor de zoogenaamde handelsgewassen, zooals zaad, ajuin enz. te bedingen zijn. Bij de laatstgehouden keuring van zaaigranen in deze streek bleken verschillende velden tarwe niet meer dan ongeveer 2200 K.G. per H.A. of 1000 K.G. per geniet te zullen op leveren, en voor f180 per gemet kan tegen woordig moeilijk worden gezaaid. M e 1 k~p r ij s. Het Centraal bestuur van de Prov. bonden van melkveehouders in Nederland schrijft ons Aan de hand van een gedetailleerde productie- rekening, samengesteld door een commissie uit den Bond van Melkveehouders, komt den prijs van volle melk gedurende den a.s. winter op 26Vg cent per L. Deze berekening is den Minister overhandigd en zal ook worden toegezonden aan de leden der Staten-Generaal. Eenigen tijd geleden heeft de minister van landbouw, nijverheid en handel de prijzen bekend gemaakt die aan de landbouwers voor den oogst 1918 worden gegarandeerd. Ten tijde van het vaststellen der prijzen konden deze alleszins voldoende worden ge acht om den landbouwers een behoorlijke winst te verzekeren, zoodat een ruime uitzaai kon worden verwacht. Sedert zijn intusschcn de omstandigheden niet onaanzienlijk veranderd. De kansen op een voldoenden aanvoer van graan en vee voeder uit het buitenland zijn zeer verminderd, terwijl door den enormen voedernood de ge neigdheid bij de landbouwers om in het volgende jaar veevoedergewassen te verbouwen aanmerkelijk is toegenomen, vooral in de zandstreken. In verband hiermede heeft de minister van landbouw, nijverheid en handel besloten do hier bedoelde prijzen nader vast te stellen. De garantieprijzen voor den oogst 1918 worden gesteld voor tarwe op f21, voor rogge op f22 en voor wintergerst op f 18,50 por 100 K.G. Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie Mijnheer de Redacteur, Uwe opmerking in liet nummer van j.l. Zaterdag over den stoomcaroussd trok zeer mijne aandacht. U schrijft„Vele ingezetenen vragen hoe het mogelijk is, dat daar kolen voor beschik baar gesteld worden." Weet u zoo zeker, M. d. R, dat die kolen beschikbaar gesteld worden? Door wie(n) dan en op wat grond Behoort een mallemolen tot de Groot-Indus trie Dan gaat de kolenverstrekking buiten de Brandstoffencommissie om. Is hij in te deelen bi] de Klein-Industrie P Welk lid eener Brandstoffen-commissie durft dat te verdedigen Of is het een huis mis schien, dat voorzien moet worden van huis brand P In den tachtigjarigen oorlog werd eens op een kouden winterdag een Spaansch soldaat aangevallen door een hond. Om zich te ver dedigen tegen het mormel, wou hij een steen oprapen, maar de steen lag vastgevroren. „Vervloekt land!" riep de Spanjool,* „waar men'de honden los laat loopen en de steenen vastlegt." Maar hoe zou men oordeelen moeten over een land, waar men de fabrieken stop zet en de mallemolens draaien laat? Een Vrager. TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 13 Sept. Anthonie Simon Vogelaar, 26 j., jm. en Suzanna Wilhelmina Verlinde, 24 j., jd. Adrianus Leendert Meeusen, 30 j., jm. en Anna Pieternella de Meester, 23 j., jd. Geboorten. 11 Sept. Elias, z. van Jacob van Es en Francina Oppeneer. 14 Sept. Franciscus Christianus, z. van Christianus Hubertus van Deursen en Joanna Catharina Dekkers. 15 Sept. Catharina, d. van Izaak van Cadsand en Adrianu Maria Dieleman. .Overlijden. 10 Sept. Theodorus Darcon, 59 j., echtg. van Angeline Herremans. 14 Sept. Neeltje Johanna Jurrij, 42 j., echtg. van Lambertus Johannes Goellioedt. De Entente zal na de Centralen antwoorden. LONDEN, 27 Sept. (Reuter). Reuter verneemt, dat, voor zoover bekend is, de Geallieerden geen plan hebben op het voor stel van den Paus te antwoorden dan nadat de Centralen het hunne hebben verzonden. Ondertusschen is men algemeen van meening, dat de Britsche houding volkomen in over eenstemming is met het ontwoord, dat door president Wilson reeds aan den Paus werd toegezonden. PFTROGAD,. 17 Sept. P. V.) Generaa' Kaledin trad af als hetman van de Don-ko zakken. Zonnetijd. DAGEN. Voorm. Nam. W oensdag 19 Sept. 3.5 3.19 Donderdag 20 3.33 3.47 Vrijdag 21 4.4 4.19 Zaterdag 22 4.36 4.55 Zondag 23 5.16 5.39 Maandag 24 6.7 6.41 Dinsdag 25 7.20 8.8 TELEFOON 24. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN maken bekend De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel gezien zijne beschikkingen van 19 en 20 Juli 1917, Directie van den Landbouw No. 20095 en 20803 6e afd. B. heeft goedgevonden te bepalen dat onder de Eigenheimers of Borgers, waarop niet van toepassing is het verbod tot aflevering en vervoer van aardappelen, niet begrepen zijn z.g. Blauwe Eigenheimers en z.g. Blauwe Borgers. Ter Neuzen, 15 September 1917. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. I1UIZINGA, Burgemeester. L. WABEKE, Secretaris. D,c Burgemeester van TER NEUZEN maakt bekend 1. Het is verboden Koffie en Thee te ver mengen met vreemde bestanddeelen. Van dit verbod kan door den minister van Landbouw Nijverheid en Handel dispensatie worden Verleend en moeten dergelijke verzoe ken gericht worden aan het Thee-'en Koffie- Distributiekantoor, Vischsteeg 5, Amsterdam. 2. Het is verboden Thee en Koffie te ver werken tot Thee-, resp. Koffie-extract anders dan voor eigen huishoudelijk gebruik. De aflevering van Thee extract en Koffiie- extract is verboden deze verbodsbepalingen zijn niet van toepassing op cafe's restaurants e.d. inrichtingen, voor zoover het maken der genoemde extracten geschiedt in die inrich tingen zelve aan de aflevering van Thee, resp. Koffie als drank niet anders geschiedt dan per kop. Ter Neuzen 6 September 1917. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. WISSEL- en EFFECTENKANTOOR, HULST en TER NEUZEN. De Notaris J. A. DREGMANS te Axel, zal ten verzoeke van den heer LEVs. DE PUT TER Jzn. en kinderen, in het hotel van dhr. A. de Vrieze, te Neuzen aan de markt, op Woensdag den ig September 1917, des namiddags I uur (nieuwen tijd) verkoopen 1T holen s straat no. 44, verhuurd aan J. Kok, voor fl. 1.75 per week. 2. Tholeusstraat no. 49, verhuurd aan C. van DixhoorN. 3. Tholeusstraat no. 51, verhuurd aan Joh. Krijger. 4. Tholeusstraat no. 53, verhuurd aan J. de Regt. 5. Th-o lensstraat no. 55, verhuurd aan Jacob Jolijt. De koopen 2 t/m 5 zi]n verhuurd voor fl. 1.60 per week. 6 Lange Kerkstraat 110. 35, niet verhuurd. 7. Lange Kerkstraat no. 37, ver huurd aan Stroo voor fl. 2 per week. Afd. Christelijke Werklieden-Vereeniging te TER NEUZEN. voor den Cursus 1917—1918, vóór of op den 22 Sept. 1917 bij ondergeteekende. J. A. MEERTENS Jr. Belangrijke Volksuitgave Populaire Brochurereeksen ELKE MAAND EEN NUMMER, Aanvang 1 October a.s. Eerste reeksRichtingen en Secten die zich op Bijbelsch standpunt zeggen te stellen. 1. Onze lastige woordjes a. op godsdienstig en kerkelijk terrein. Eeno verklaring van pl.tn. 300 woorden door Ds. J. WATERINK, Geref. pred. te Zutphen. Deze reeks zal verder bevatten 2. Apostolischen door Ds. I). v. Dijk, Knijpe 3. Darbisten door Ds. K. Schil der, laardingen 4. Gehedsqenezers (Ghr. Science) door Ds. G. R. Knyper, Alblasserdam 5. Sabbatisten (Zevende dags Adventisten) door Ds. R. E. v. Arkel, Soest; 6. Anlinomianen door Ds. G. Doeskcs, Nieuwdorp 7. Chiliasten (1000-jarig rijk) door Ds. J. Waterink, Zutphen8. Leger des Ileils door Ds. II. C v. d. Brink, Dieren 9. Dooperschen door Prof. Dr. Bouwman, Kampen 10. Hernhutters door Ds.' H. A. Munnik, Barendreclit. 24 pag. Prijs: f0.30 per No.; f2.50 p. reeks a 10 Nos. Prospectus op aanvrage Verkrijgbaar. Inteekening opengesteld bij den Boek handelaar Brutaal stukje. t Bevroren bloemen. Een groote brand. Koffiedrinken. Van de vrienden. Uit de gevangenis ontslagen. Steen voor carbid. Graanprijzen en verbouw van voedingsgewassen. Aftreden van Kaledin. n Geeft en neemt gelden in rekening-courant met ERF te Neuzen, te weten Betaling 15 November 1917. MODES.

Luctor et Emergo | 1917 | | pagina 3